DUINSTREEK BLsSÜL ftfte e ft in A Cy Nieuwe banen in subsidiëring jeugdwerk te Alphen aRijn ER IS WEER GRASBOTER L1NSDAG 28 MEI 1957 DE LETDSE COURANT EACJINA 9 Mt de subsidiëring van het jeugd werk heeft het gemeentebestuur van Alphen aan den Rijn sedert een ze vental jaren in brede kring de aan dacht op zich gevestigd. Van de zij de van grote gemeenten en steden is het in dit opzicht herhaalde malen geraadpleegd en diende zijn verorde ning tot richtsnoer. Reeds in 1950 heeft het gemeente bestuur van Alphen aan den Rijn het grote belang ingezien van de activi teit van de plaatselijke organisaties, welke zich met de vorming van de jeugd bezighouden. Het heeft toen op de begrotingen van de gemeente vanaf 1950 jaarlijks een bedrag van 1.250.beschikbaar gesteld voor het verlenen van subsidie aan jeugd verenigingen. De verstrekking van de subsidie geschiedde in de vorm van een be drag ineens voor een bepaald doel als de aanschaffing van materiaal voor handenarbeid, kampeer-uitrus- ting enz. Een en ander gebeurde op aan vraag, na onderzoek en uitgebracht advies aan de raad door een desbe treffende commissie, zonder tussen komst van het college. Deze aangelegenheid ressorteerde tot dusver onder de dienst van so ciale zaken. De heer A. Hofland, de huidige directeur van sociale zaken, was secretaris van de betreffende commissie en weth. A. J. Dekker voorzitter. Thans is, bij verordening van 29 maart jongstleden, de subsi diëring van de jeugd in een geheel nieuwe vorm gegoten en de zaak rechtstreeks ondergebracht bij de afdeling financiën. Voorzitter van de commissie is geworden weth. G Nij- man en secretaris, de heer C. T. Zwaan, hoofdcommies van de afd. fi nanciën ter gemeentesecretarie. De desbetreffende commissie is thans uitgebreid met enkele mensen uit de sportwereld; ook het begrip subsidiëring van jeugdvereniging is verruimd mei de opname hierin van de sportverenigingen. Volgens de nieuwe regeling, wel ke voor het eerst over het jaar 1957 zal worden toegepast, komen voor subsidie onder bepaalde voor waarden in aanmerking alle plaat selijke organisaties, die geheel of ge deeltelijk actief werkzaam zijn op het gebied van de geestelijke en/of lichamelijke vorming van tenminste 15 te Alphen aan den Rijn thuis be horende jongeren in de leeftijd van 6 tot en met 20 jaar, Aan de daarvoor in aanmerking ko mende organisaties kan een „basis subsidie" en/of een „bijzondere sub sidie" worden verstrekt. De „basissubsidie", die aan een or ganisatie over een bepaald jaar wordt toegekend, is gelijk aan K gedeelte van het totaal der jaarcontributies van de jeugdleden van die organisa tie over het daaraan voorafgaande jaar, tot een maximum van 2,— per jeugdlid per jaar. Een „bijzondere subsidie" is een nader te bepalen bedrag per jaar, hetwelk wordt toegekend óf aan een organisatie boven de haar toegekende basissubsidie i.v.m. haar moeilijke fi nanciële omstandigheden tengevolge van haar activiteiten op het gebied van de jeugd vorming, óf aan een oi ganisatie, welke vanwege haar spe ciale werkmethode t.a.v. de jeugdvor- ming geen contributie betalende jeugdleden uezit en als zodanig niet voor de basissubsidie in aanmerking komt. De adviesraad voor het jeugdwerk, zoals de vroegere commisie ter beoor deling van subsidie aan jeugdver enigingen than: heet, heeft een rui mere bevoegdheid dan zijn voor gangster, die uiteraard een baanbre kend pionierswerk heeft verricht en wier ervaringen door de heer 'Hof land zijn benu* voor de nieuwe ver ordening. De adviesraad zal eveneens advise ren omtrent de ingekomen subsidie aanvragen, doch daarnaast al of niet op verzoek van b. en w. om trent andere ond?rwerpen, verband houdende met de vorming van jeug digen. De adv esraad bestaat uit 9 leden, t.w. 5 leden van de gemeenteraad en 4 inwoners-niet-raadsleden. Deze vier niet-raadsieden, vertegenwoordigers van sportverenigingen, zijn mej. G. Spreij en de heren H. de Boer, Van Kinsbergenstrat 15 voor de katho lieken Jac. Bijl en W. M. Offringa. Bij deze subsidie wordt uiteraard een scheiding gemaakt tussen school jeugd en de ^rije jeugd. Bovendien zullen de voor subsidie in ianmer- king komende verenigingen moeten aantonen, lat zij alle mogelijkheden hebben beproefd om het hoofd boven water te kunnen houden. Financieel gunstig staande verenigingen worden uitgesloten. Voor at idee, dat men nu zelf niets meer behoeft te onder nemen voor zelfbehoud, is bij ze subsidiëring geen plaats. Met de uitbreiding van de subsi diëringsmogelijkheid is het totaal te verdelen bedrag voorlopig ver hoogd tot 7500. Hierbij is het ge meentebestuur uitgegaan van de vol gende berekening. Subsidie zal moe ten worden verleend t.b.v. 2000 jeug digen. Dit getal kan wegens dubbel- georganisaerden oplopen tot 3000, Dan zou hiermee ten hoogste ge moeid zijn aan basissubsidie 30°Ó X 2 6000,en aan bijzondere sub sidie ƒ6000 /1.500. Volgens ruwe raming een totaal bedrag van 7.500,—. Aangezien het rijk en de provincie zijn voorgegaan in het verstrekken van subsidie t.b.v. de jeugd buiten schoolverband en gelet op het rede lijke en verantwoorde van wat hier mee wordt beoogd, is het redelijk wel te verwachten, dat gedeputeerde staten dit plan niet zullen verhinde ren. De subsidiëring kan in elk geval toch doorgaan, zij het dan op basis van het eerst goedgekeurde bedrag ad 1250,wat uiteraard tot ge volg zal hebben, dat elke aanvrager met een ondoelmatig bedrag, voor-' lopig althans, genoegen zal moeten nemen. Het is van belang te weten, dat de verenigingen welke ook jeugdleden hebben, een splitsing maken in de boekhouding, teneinde de positie alleen van die afdeling te laten uitko men. Het is ook van belang te weten dat aanvragen om subsidie voor het jaar 1957 vóór 1 juli a.s. moeten worden ingediend zodat de belanghebbende organisaties er goed aan zullen doen zich tijdig van de inhoud van de nieu we regeling waarin o.m. is vermeld aan welke eisen de aanvragen moeten voldoen op de hoogte te stellen. De betreffende verordening is ter gemeentesecretarie verkrijgbaar, afc(. financiën! JO-K.V.P. IN VOORBEREIDING Ter voorbereiding van de clefini- tieve oprichting van een afdeling jo- K.V.P. te Alphen aan den Rijn, heeft het bestuur van de plaatselijke afd van de Kath. Volkspartij, maandag avond in hotel „Toor" een bespreking gevoerd met een aantal afgevaardig den van de jeugdstandsorganisatics van de „St.-Bonifacius"-parochie. Tot de bespreking waren uitgenodigd dc K.A.J., V.K.A.J., L.T.J., L.T.M., K.J.M.V. en V.K J.M.V. De heer J. J. van Capel, voorzitter van de pl.afd. der K.V.P., hield een kort inleidend woord, waarin hij het doel van deze bespreking nader uit eenzette en in korte trekken wees op het belang van een jongeren-afde ling van de K.V.P. Hij zette voorts uiteen de staatkundige doelstelling van de K.V.P. en gaf een overzicht van de werkzaamheden der partij als mede van haar middelen. Hij deed een beroep op de jongeren, mede te werken aan de vorming van een plaatselijke afdeling, in welker be stuur als gedelegeerde van het be stuur van de K.V.P. zitting zal krij gen de heer H. E. Groenendijk, die belast is met de behartiging van de belangen der jongeren. De heer Groenendijk sprak een kort propagandistisch woord. Hij wees op het voorbeeld van oudere poli tieke figuren, die zich in de loop der jaren gedocumenteerd hebben uitge sproken vóór de K.V.P. Hij trok hier uit de conclusie, die tevens een con sequentie inhoudt, dat als die men sen met gedegen politieke scholing en principiële vorming zich achter het streven van de K.V.P. hebben ge steld, het zeker ons aller plicht is hen daarin te volgen. De ouderen be zitten de ervaring, maar .de jeugd heeft de toekomst en wil de K.V.P. van een goede toekomst verzekerd zijn, dan moet zij vat op de jeugd hebben, zo verklaarde de heer Groe nendijk, die het ook een punt van eigen belang voor de jongeren noem de, zich ook politiek te organiseren. Spr. belichtte vervolgens enkele politieke vraagstukken van nationaal n lokaal belang en wees daarbij op de geboorte van een volkomen nieuw tijdperk, waarin economisch maar zeker niet minder politiek interna tionaal zal moeten worden gedacht, gerekend en gehandeld. Om zich op dit gevarieerd en toch ook vaak in teressant en leerzaam terrein de no dige inzichten te verkrijgen om straks de opengevallen plaatsen van ouderen in te nemen, noemde de heer Groe nendijk de geëigende politieke orga nisatie voor de jongeren, de Jo-K.V.P. Tot slot gaf de heer Groenendijk enkele wenken met betrekking tot de wijze waarop van binnen uit de so ciale jeugdstandsorganisaties de op richting van de jeugd-politieke orga. nisatie zal kunnen worden gereali seerd. Hij verklaarde hierbij nadruk kelijk, d,at de Jo-K.V.P. in geen geval zal worden gebruikt als een speci fieke propagandaclub, doch dat bin nenkort ernaar gestreefd zal worden dat ook die in het leven wordt ge roepen. De aanwezigen zullen nu de mee gegeven gedachte in hun organisaties uitdragen om het nodige enthousias me te kweken voor het besproken streven^ De heer W. J. Yark, secretaris der afdeling, Brederodestraat 13, sprak een slotwoord. Het adres van de heer H. E. Groenendijk is Pieter Florisz- straat 51. Goed-zo-actie Ouden van Dagen. Ook de Ouden van Dagen van de IJsclubgebouw-soos, waarvan de eer ste burgeres van Alphen, mevr. J. J. Bruins SlotPadding, presidente is, hebben hun steentje willen bijdra gen in de „Goed-zo-actie'. Zij heb ben met bonnetjes van 10 cent ten slotte een bedrag van 299.11 bij eengebracht. Het geld wordt een de zer dagen opgezonden. Goed 'zó! Geslaagd voor EHBO-examen Het EHBO-diploma, daartoe opge leid door dr. J. H. J. Pilon, werd door de volgende cursisten behaald: de dames G. BrunéHekkema; E. C. Cadée; A. J. van Eyk; A. Koetsier; C. Kromhout: J. LamoreeVan Ooyen; M- Roggeveen; M. T. Rijns burger; D. G. van Rijswijk; R. de Smiet; J. C. VerdegaalBeugelsdijk G. van 't Wout en de heren W. Baart; H. Barth; H. Binnenkamp; J. 't Hart; J. Haze: H. Hoogervegt; H. Huls; A. Mooy; C. v. Oosterom: P. A. Pene man; G. Spaan; H. A. Vergeer; J. H. Verwoerd en L Vonk. Het examen werd afgenomen door dr. J. Dijk uit Woerden. EHBO-wedstrfjden „St. Martinus". De pl. afd. van de r.k. bond voor EHBO, „Sint Martinus", heeft maan dagavond in restaurant „Markx" EH BO-wedstrijden georganiseerd. Hier aan werd deelgenomen door drie eecTt&a, Advertentie ploegen van de organiserende ver eniging en drie ploegen van afdeling Nieuwveen van ae r.k. bond voor EHOB „Sint Veronica". De avond werd met een kort woord ingeleid door de tweede voorzitter, de heer C. Slot, wegens verhindering van de voorzitter, dr. J. A. S. Greve- link. De technische leiding van de wedstrijd was in handen van de heer C. A. de Rijk, de medische leiding berustte bij mevr. dr A. Grevelink Schers. De jury werd gevormd door mevr. dr. GrevelinkSchers en de verbandmeester A. Albert van de r.k. bond IpHBO-vereniging „Peerke Don ders" te Leiden en P. Rekelhof te Nieuwveen. Het totaal aantal te be halen punten vpor de wedstrijd be droeg 245. De afdeling Nieuwveen behaalde met 146 punten de eerste prijs, Alphen 2 met 135 punten de tweede en Alfc>hen 3 met 131 punten de derde prijs. De eerste prijs voor de commando van de ploeg werd met 39 punten behaald door mej. M. v. d. Vlugt te Nieuwveen, de tweede prijs door de heer A. W. G. v. Leeuwen, comman dant van de ploeg Alphen-1, die die 37 1/2 punten heeft behaald. Het hoogste aantal punten was hiervoor 40. De beide personen toonden wel duidelijk voor hun taak berekend te zijn. Extra aandacht werd besteed aan het onderdeel berichtgeving en aan doktoren, geestelijkheid en poli tie. Om de realiteit zoveel mogelijk te benaderen heeft de leiding gezorgd voor een meldingspost, die zij vond ten huize van het bestuurslid, mevr. VenneBezuyen. Mevr. Venne nam de telefonische berichten aan. Om een effectieve berichtgeving te sti muleren had het bestuur ook voor dit onderdeel van de hulpverlening een extra prijs beschikbaar gesteld. Deze prijs werd gewonnen door de heer A. v. Gils, Alphen aan den Rijn. De prijzen werden uitgereikt door mevr. GrevelinkSchers, die tevo ren nog een korte explicatie gaf van de gejureerde verrichtingen. De heer Slof sprak tot slot een dankwoord tot de jury en de deel nemers. „Alphense Vriendenclub". De le den van de postduivenvereniging „Al phense Vriendenclub'" hebben met 102 duiven deelgenomen aan de wed vlucht vanaf Creil, een afstand van 355 km. De duiven werden om 9.30 uur losgelaten bij noordoosten wind. De eerste duif arriveerde om 5.33.20 uur, de laatste om 8.58.13 uur. Jac. Verkade 1! H. van Es 2, 5, 11; Th. v. Elshout 3, 4; J. omburg 6, 7; W. Tromp 7; D. van Eijk 8, 9, 20; A. Groenendijk 10; C. Verdel 12; D. Verkade 13; A. Groeneveld 14, 15; A. Groenendijk 16, 18; J. Rooda 17; A. Wijsman 19. LANGERAAR Altior-voetbaltournooi. Door Al- tior is er op Hemelvaartsdag een voetbaltournooi georganiseerd. Voor dit sportgebeuren bleek er een flinke interesse te bestaan, want acht ver enigingen zullen in het strijdperk treden. Als de tekenen niet bedrie gen, zal er een spannende strijd ge streden worden om overwinnaar te worden in dit tournooi. Het programma voor Hemelvaarts dag is: Alphense Boys 1Stormvo gels 1, 1.30 uur, 2e terrein; Altior 1Hertha 1, 1.30 uur, le terrein; Weteringse Boys 1Rijp wetering 1, 3.30 uur, 2e terrein; Lijnden 1Gold Star 1, 3.30, le terrein. De aanvoerders van de winnende elftallen zullen na afloop loten tegen welke club er gespeeld zal worden in de finale die plaats zal vinden op 23 juni a.s. spreekster, die houdt van een grapje er tussen door, maar die in grote ernst en met klem heel veel vertelt, dat waard is overdacht te worden. Dat haar woorden dankbaar gehoor hadden ontvangen, bewees het krach tig applaus na haar causerie. Hierna kregen een drietal moeders, die dit jaar een baby gehad hebben, een aandenken, waarna onder een gezellig kopje koffie nog wat nage- babbeld werd. W0UBRUGGE Maandagavond kwam de raad in een korte zitting bijeen. Ter sprake kwam een schrijven van de Bank voor Nederlandse Gemeenten, waar in de gemeente een woningbouw lening wordt aangeboden, groot 28.100 gulden, verdeeld over de jaren 1957 en 1958. resp. van 10.500 en 17.600 guiden op een rentevoet van 4 y, Dit bedrag is gebaseerd op het aan tal in de gemeente tot stand geko men woningwetwoningen in de jaren 1954, 1955 en 1956- Nadat enkele le den nog nadere inlichtingen vroegen over de voorwaarden en eventuele besteding van dit bedrag, deelde de voorzitter mede, dat deze lening ten doel heeft de algemene financiële toestand te verlichten. Tenslotte ging de raad zonder verdere discussie met deze lening accoord. Zomerdienst prov. brug. Nu de zomerdienstregeling van de provin ciale brug over de Woudwetering weer in werking is getreden, tot 15 september, wordt de brug op zon dagen opengesteld van 13.3017.30 u. ZOETERWOUDE Examens Jeugd-E.H.B.O. Gister avond werden in Zoeterwoude de examens Jeugd-E.Il.B.O. afgenomen. Er waren 12 oandidaten die na af loopt allen te horen kregen, dat ze geslaagd waren. De gelukkigen zijn: Joke v. d. Poel. Rosa v. d. Poel, Carla Vlasveld. Albert Friebel, Mieke Kortmann, Agnes v. d. Krogt, Ria j v. d. Krogt, Thea Leliveld, Piet van Noort, Gerard v. d. Hoeven en Leo Turk. Na afloop zeide de examina tor, dr. Kortmann. dat hij over de resultaten zeer tevreden was. De ge- geslaagden beloven, bij regelmatig oefenon, een goede steun voor de E.H.B.O. van Zoeterwoude te worden. TER AAR Gemeenteraad. Hedenavond om om 8 uur komt de gemeenteraad bij een. De agenda bevat o.m.: Voorstel tot wijziging van de gemeenschappe lijke regeling tot vorming van de keuringskring Alphen a. d. Rijn; be schik baai-stel ling crediet ten behoeve van het aanbrengen van douche installaties en boilers in woningwet woningen. KONINKLIJKE LANDGOEDEREN „DE HORSTEN" TE WASSENAAR. De landgoederen zijn geopend op Hemelvaartsdag en de twee Pink sterdagen van v.m. 9 uur tot n.m. 7 uur. Kaartenverkoop aan de ingang tot n.m. 6 uur, a 25 cent per persoon. Ingang niet aan de Rijksstraatweg, maar aan de Papeweg, de straatweg lopende van de Deyl naar Voorscho ten. NIEUWKOOP K.A.V. Maandagavond vergader- i in het parochiehuis de K.A.V., welke vergadering mede door be langstelling uit omringende plaatsen goed bezet was. Mevr. Pouw opende met gebed en heette alle aanwezigen, w.o. de spreekster, mej. Stringa, sinds kort ook lid van de Tweede Kamer, har telijk welkom. De avond ving aan met een Maria- hulde voor het versierde beeld op het toneel, waaraan deelnamen een drietal kleine meisjes, Zimmerman, Van Dam en Bos, alsmede de gezus ters Van Dam, die op keurige wijze: Ik ben een kind van Maria en het Ave Maria zongen. Gróte en ook de kleine medewerkster ontvingen een dankbaar applaus. Hierna kwam mej. Stringa aan het woord, die begon met Maria te stel len als voorbeeld voor de huismoe ders. Spreekster schilderde de taak, die de huismoeders, naast alle andere, als de voornaamste moet beschou wen, de opvoeding van haar kinde ren in echt katholieke geest. Haar taak is het de ziel van het kind te vormen en er iets moois van te ma ken. Ook de taak van de vrouw in de K.A.V. is heel belangrijk. Wacht u voor gezinsegoïsme. „Als ik het maar heb, laat de rest mij koud". De KAV moet open staan voor de wereld rondom ons. De vrouwenbeweging is er niet alleen vor ons zelf, doch is vooral een beweging om ons in te zetten voor anderen en daardoor voor de kerk. Me*. Stringa is een geestdriftig KATWIJK Aankoop aangehouden. Het raadsbesluit van 24 januari strekken de tot aankoop van het pand Rijn straat 2 te Katwijk aan den Rijn van de erven D. van Riessen Sen. is door het college van Ged. Staten voorlo- pog nog aangehouden. Weiland verhuurd. Een perceel weiland in „Het Molenblok" is door b. en w. verhuurd aan de heer P J. Verhoog en aan de heer J. M. Vooys een strook grond op de hoek van de ValkenburgsewegZonnebloemstraat, en aan M. Parlevliet een strook grond aan het Katwijks kanaal. Personalia. De heer P. Brasser te Katwijk aan Zee is geslaagd voor het tandarts-examen. DE KWAKEL Met fiets gevallet^ De 10-jarige Rinie van Kessel uit de "Mgr. Noord- manlaan is maandagmorgen met zijn fiets gevallen. Hij moest met ern stige verwondingen aan zijn hoofd naar het ziekenhuis worden ver voerd. Het slachtoffertje reed voor schooltijd in de nabijheid van het schoolgebouw op een fiets van een schoolmakertje wat heen en weer. Toen hij plotseling, waarschijnlijk door de grote snelheid, ten val kwam, en hevig bloedend bleef liggen. Hij werd de fröbelschool binnengedra gen, waar de EHBO de eerste hulp verleend, totdat dokter Martini van Uithoorn arriveerde en overbrenging naar het ziekenhuis in Utrecht nood zakelijk achtte. Daar constateerde men ernstige verwondingen in en om de mond; een aantal tanden wa ren afgebroken. Na aldaar verbon den te zijn werd het slachtoffertje weer per ziekenauto naar de ouder lijke woning vervoerd. Geslaagd. Voor het examen Vak school bloementeelt te Noorden, slaagde de heer Th. Hoogenbosch te De Kwakel. LEIDSCHENDAM Woningbouw. Onder architec tuur van architect A. F. Korff te Rijs wijk, wordt voor eigen rekening door het Bouw- en Aannemersbedrijf J. H. Lance te 's-Gravenhage aan de Oran jelaan en de Willem de Zwijgerlaan alhier 18 flats gebouwd. Toneel doet leven. In de verga dering van de toneelvereniging To neel doet Leven, is het bestuur als volgt .samengesteld: A. Paardekoo- per, Weidestraat 75, voorzitter; D. Koning, Broek weg 70, secretaris; me vrouw C. ReindersCarree, 2e secre taresse; mej. L. Loos, penningmees- teresse; mej. F. van Leeuwen, 2e penningmeesteresse. Besloten werd op a.s. zaterdagavond een feestelijke bijeenkomst te houden voor de leden met de donateurs terwijl overene- gekomen werd om in september a.s. het twee-jarig bestaan te vieren met de opvoering van een groot to neelwerk 0EGSTGEEST Mar ia-avond KAV. Zondag 26 mei j.l. heeft de KAV een Maria- avond gegeven voor geheel de paro- cnie. Deze avond was dan ook met vrij entree! Om 8 uur precies opende de voorzitster, mevr. Hoogervorst en heette alle aanwezigen van harte welkom. In het bijzonder pastoor Looyaard, geestelijk adviseur der KAV en de kapelaans Grypink en Hoogenbos. Ook een bijzonder woord van welkom werd gericht tot de zus tervereniging uit Lisse, Leiden (ste delijke), Leiden (Herensingel) en Leiderdorp en het Katholiek Vrou wen Gilde afd. Oegstgeest. Hierna werd 't toneelstuk „Maria's macht te Lourdes" van Frans Heg- gelman opgevoerd. Daarin traden op een vrijdenkster (mej. B. Werkhoven), haar blinde nichtje (Mia van Diemen), haar gou vernante (mej. L. Voskuil), de moe der van de schrijfster (mevr. Van Diemen), een dienstbode (mevr. Kampenhout). De rol van Bernadette werd vervuld door mej. J. Werkho ven, de rol van de moeder van het blinde meisje door mevr. Wanst. Het stuk werd voortreffelijk ge speeld. Vooral Nora, de vrijdenkster, (mej. B. Werkhoven) die de hoofdrol vervulde, speelde zeer goed. En niet minder Bernadette. Zij nog vermeld, dat mevrouw Jans en mevr. Ouds hoorn de rol van vrouwen bij de grot vervulden en ipej. R. Werkho ven de rol van vriendin van Nora. De regie had de heer H. Werkhoven. Ook aan hem een woord van dank. Het stuk was in heel goede handen. Het lichteffect werd verzorgd dooi de heer Wanst, de grime door de firma Hoppezak. De costuums waren door Joop Koevoets prima verzorgd. Iedereen heeft genoten van het mooie spe), dat de KAV bood. Jam mer, dat. gezien het aantal parochia nen, de zaal maar matig bezet was. VALKENBURG Gunning verving hanger vliegveld. De Genie Breestraat 72 te Leiden heeft na aanbesteding de verving van hangar H 5 op het vliegveld Valken burg gegund aan de laagste inschrij ver P. de Vries te IJmuiden voor 9550. VOORSCHOTEN Vier aanrijdingen. Zondagavond kwamen op de Veurseweg, ter hoog te van kwekerij Bosgeest, twee bromfietsers met elkaar in botsing. Het waren de heren H. uit Voorscho ten en V. uit Leidschendam. Het ongeluk gebeurde doordat een van de bromfietsers op het linkergedeelte van het fietspad reed en dit door de ander te iaat werd opgemerkt. Beide bestuurders werden licht gewond met schrammen en lichte kneuzin gen. De bromfietsen werden flink be schadigd. - Gisterochtend om even half tien draaide een grote vrachtwagen, ko mende vanaf de Veurseweg uit de richting 's-Gravenhage, de Bijdorp straat in. In deze straat stonden een aantal auto's geparkeerd met het ge volg, dat de beide achterste auto's op elkaar geschoven werden. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. Het bleef gelukkig bij flinke materiële schade. Gistermiddag stak de 11-jarige Van S. uit Voorschoten, ter hoogte van het gemeentehuis de Leidseweg over en lette daarbij niet op het na derende verkeer. Een motorrijder uit Leiden met medepassagiere, mej. F. uit Den Haag, reed de jongen aan. De jongen Van S. kwam er nog goed af. Hij had slechts lichte verwondin gen. Mej. F. werd opgenomen met een lichte hersenschudding. Dr. Th. J. Thies verleende de eerste hulp. De motor was vooral aan de voor zijde ernstig beschadigd. De berijder kwam er goed af. Gisteravond tegen acht uur kwam de bromfietser K. uit Voor schoten uit de richting Wassenaar en wilde de Hyacinthstraat in draaien Op hetzelfde moment naderde op de Papelaan de motorrijder H. uit Alphen., die zich in de richting Was senaar begaf. Een botsing was het gevolg. De beide berijders hadden verwondingen aan het hoofd en wer den met de ziekenauto naar Leiden vervoerd. Zowel de motor als de bromfiets waren ernstig beschadigd. Dr. F. H. W Swen verleende hier bij de eerste hulp. WARMOND Afscheid zuster Terlingen. Ter aanvulling van het bericht over het afscheid van zuster Terlingen, wordt medegedeeld, dat het bestuur van het Wit-Gele Kruis pogingen in het werk zal stellen, zuster Terlingen bereid te vinden naar Warmond te Komen ten einde de ingezetenen in de gelegen heid te stellen, persoonlijk van haar afscheid te nemen. Omtrent het tijdstip, waarop deze eventuele afscheidsreceptie zal plaats vinden, zal nog nader bericht vol gen. Postduiven. De gehouden wed strijd met oude duiven van Pont. St. Maxence afstand 347 km had de vol- gede uitslag. J. de Weerd 1, 5, 6, 12, 13 en 20. P Vogelenzang 2 en 3, .1. Smeets 3. Th. Verwoerd 4. Dr J. Venker 7 en 10. J. Roest 9 en 15. H. Kortekaas 11. J. Diemei 14. P. v. d. Drift 16, 17. 19 en 22. B. ter B ek 18. B. Oskam 21. De eerste duif kwam binnen om 12.51.49 uur, de laatste 14.40 42 nir, terwijl zij werden gelost om 5.45. De duiven hadden te kampen met «en sterke noord-oosten wind. qp zekere moroén. rrn de 0ntb7ttpfe, oeeft Trnteüdonir een demonstrrtte met nrrr rut0mr- tkcne br00dk006 ter let opMketdodra het brood «eroosteri is. -wf sprmdt het automatisch uit het apparaatMmm! hISjI Eh pardon, Tante maar ik was ver- diept meen artikel over de afbraak van een tehuis voor ouden van dam

Leidse Courant | 1957 | | pagina 9