$LMUGM &,y.masTM) De Stichting „Het Zuid-Hollands Landschap hield in Nieuwkoop jaarvergadering" PERSONEN IN EN UIT LEIDEN GEVESTIGDE EN VERTROKKEN Meye-Zegveld vierde prettig plechtig zilveren priesterfeest MAANDAG 27 MEI 1957 DE LEIDSE COUBANT PAGINA 11 K A O GESTOORtJE MARKT. Ivoor het einddiploma en diploma vak- l bekwaamheid dameskapper. De sterke rukwinden hebben za- j terdag marktkooplieden parten ge- Tegen auto gereden, speeld. Hoewel de kooplui alles in het werk hebben gesteld om hun Een wielrijder, die zich rijdend kramen en dekzeilen zo stevig mo- achter een vrachtauto, dooi- dit voer- gelijk te bevestigen, was de wind hen i tuig een weg wilde laten banen, door de baas. Van verschillende textiel- het verkeer, dat in de ochtenduren kramen ging koopwaar het water in nogal druk is, werd vanmorgen om- Met medewerking van collega's werd streeks half negen de dupe van zijn de negotie opgevist. Een kist- met textiel dreef zelfs midden in de Nieuwe Rijn. Voor de eigenaar van deze kist was het wel een schade post. Halverwege de middag waren verschillende kooplieden het beu en braken hun stand op. De gestoorde markt bood een treurig aanzicht. Wind veroorzaakte ongeval. De hevige wind, die het afgelopen weekend zijn zomers karakter ont nam, heeft zaterdagmiddag in het Leidse verkeer een slachtoffer ge maakt. Toen namelijk omstreeks één uur de heer P. v. H., die met zijn bromfiets op de Herengracht reed ter hoogte van de doorbraak, een voor hem rijdende motor-bakfiets van een Leidse glazenwasser wilde passeren, verloor hij door een plot selinge windvlaag de macht over het stuur. Hij raakte uit de koers en reed tegen de bakfiets. Van H. kreeg de punt van een ladder in de linker bovenarm, ten gevolge waarvan hij een diepe vleeswond aan deze arm bekwam. Hij werd door de EHD ter verzorging naar het Acad. Zieken huis overgebracht. Onoplettendheid. Een motorrijder uit Krimpen aan de IJssel, die zaterdagmiddag tegen half twee over de Voorschoterweg in de richting van de Sleutelstad reed. is een ogenblik van onoplettendheid duur te staan gekomen. De man keek naar een passerende tram en zag daardoor niet de paardenwagen, die voor hem op de weg reed. Hij reed achter op het gespan en moest met een diepe wonde aan het rechterbo venbeen en met inwendige pijnen naar het Acad. Ziekenhuis worden vervoerd. R.-K. Leidse Harmoniekapel. Alle muzikanten worden in ver band met de grote sei*enade dringend verzocht, dinsdagavond a.s. te acht uur aanwezig te zijn in het repe titielokaal. Instrumenten en unifor men zijn aanwezig. Geslaagd. De heer A. Kouwenberg te Leiden is aan de Haagse Vakschool geslaagd vinding. De jongen reed door de Da Costa- straat, in de richting van de Haagweg, toen de voor hem uit rijdende auto, onverwacht moest stoppen. De wiel rijder kon niet snel genoeg stoppen en reed met flinke nelheid achter op de vrachtwagen. Met een ernstig uit ziende hoofdwonde werd hij na ter plaatse door de EHD verbonden te zijn, naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht. Leidse Agenda MAANDAG 27 MEI. „Ons Doel" Woningbouwvereni ging. Receptie bij 30-jarig bestaan. In den Vergulden Turk, 78 u. nam. Katholiek Emigratiebureau. Zit ting. 't Karrewiel, Steenstraat, half achthalf negen nam. Gemeenteraad, Stadhuis, 2 uur nam. Selskip „Fryslan". Jiergaerskom- ste mei. opfiering fan „Skobberde- bonk", troch eigen toanielploech. Ja- cobazaal, kwart voor acht nam. DINSDAG 28 MEI. Mater Amabilis-schocl. Feestavond uitreiking diploma's. St. Antonius- clubhuis 8 uur nam. R.-k. E.H.B.O.-Leiden. Aanvangs- cursus, r.-k. lyceum Mariënpoelstraat 8 uur nam. WOENSDAG 29 MEI. R.-k. E.H.B.O.-Leiden. Vervolgcur sus (i.p.v. donderdag) r.-k lyceum, Mariënpoelstraat, 8 uur nam. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, kwart voor zeven nam. „Sempre Crescent-»", Studentep- muziekgezelschap. Concert. De La kenhal, kwart over 8 nam. Dienst der apotheken De avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waarge nomen door: Apotheek Kok, Rapen burg 9, tel. 24807; apotheek Oegst geest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. Bond van Speeltuinen voor Leiden vierde zijn vierde lustrum BRIDGECLUB VOOR R.K. „O. O." De bridgeclub R.K. „O. O." vierde j.l. zaterdag haar 10-jarig bestaan in haar clublokaal „Royal", Doeza- straat. De avond werd geopend door de voorzitter van de feestcommissie, de heer Dolfijn, welke in zijn openings woord de verschillende bestuursle den huldigde, en daarbij hun echtge noten een bloemenhulde aanbood. De voorzitter releveerde in zijn toe spraak de geschiedenis in de afgelo pen jaren besluitende met de mede deling, dat de club nog voor uitbrei ding vatbaar is. De avond werd nu niet met bridgen doorgebracht. De feestcommissie had gezorgd voor een gezellig diner, waarna allen zich tot in de kleine uurtjes amuseerden met verschillende spelletjes en dansen. Het was een ge slaagde avond. Veel lof en dankwoorden Zaterdagavond werd het 4de lus trum van de Bond van Speeltuinen te Leiden gevierd in de Grote Burcht zaal. Vele medewerkers van de speel- tiunverenigingen waren aanwezig in de tot de laatste plaats bezette zaal, toen om precies 8 uur de voorzitter van de bond, de heer P. Philippo, de genodigden een hartelijk welkom toe riep. Onder hen waren wethouder J. van Schaik, de directeur van gemeen tewerken, ir. D. Y. Lem, de heren H. Zunderman en G. Steinbach van de Leidse Jeugd Actie, dr. J. M. Roo- senschoon, chef van de afdeling on derwijs van de gemeente Leiden, de ere-voorzitter, de heer Lardee, en de heer Planjer, die 30 jaar ere-lid is van „Zuiderkwartier". De genoemde genodigden, die bijna allen vergezeld waren van hun echtgenoten, ontvin gen woorden van dank voor het vele, dat zij voor het speeltuinwerk gedaan hebben. De voorzitter sprak hierna een her denkingsrede uit. De oprichting van onze bond, nu twintig jaar gleden, aldus de heer Philippo, was geen we reldgebeuren, maar na twintig jaar kunnen we wel getuigen, dat het plaatselijk een gebeurtenis van de eerste rang was. De bloei van de bond is het be wijs; er zijn nu 12 speeltuinen. Spr. toonde aan, dat het speeltuinwerk voor de organisatoren grote offers vraagt. Hij roemde het werk van de heren Lasschuit en Van Zonneveld, die al twintig jaar in het bestuur van de bond zitten en daarnaast hun be stuursfunctie in een speeltuinvereni ging vervullen. Hij wees op het op voedkundig karakter van het speel tuinwerk. Een moeilijkheid is, dat de speeltuinen meestal niet de beschik king kunnen krijgen over een por tier, die in het werk een belangrijke plaats inneemt. Woorden van lof richtte de heer Philippo ook aan het adres van mevr. Zonneveld, die op haar eigen bescheiden wijze veel heeft gedaan in het belang van het speel tuinwerk. Zij ontving uit handen van de voorzitter een boekenbon. Spr. wekte voorts de, speeltuinen op, deel te nemen aan de jeugdmid- dag, die op 15 juni a.s. door de Leidse Jeugd Actie op het L.F.C-terrein wordt georganiseerd. 15 juni is voor MARATHON- NIEUWTJES de speeltuinverenigingen nog een bij. zondere datum, omdat op die dag het werk van „Vader Klaren", die de oprichter van het Speeltuinwerk wordt genoemd, herdacht wordt. De heren Marole van „Morskwar- tier" en Broers van „Ons Eiland" boden hierna aan alle bestuursleden een corsage aan. De heer B. Broers voerde het woord namens alle Leidse speeltuinen. Hij feliciteerde het be stuur en memoreerde het werk, dat in de afgelopen 20 jaar verzet is. Vooral de eerste tien jaren waren moeilijk. Van de gemeente kon men toen nog geen steun verwachten, maar later is daar verbetering in gekomen. De verenigingen hebben toch nog ten aanzien van de gemeentelijke subsi dies hun wensen. Hij sprak de hoop uit, dat de jaarlijkse gemeentelijke steun tot 1000,zou worden op gevoerd. Alle bestuursleden ontvin gen uit zijn handen een doosje siga ren. Voorzitter Philippo, die als voor zitter zijn eerste lustrum viert, kreeg een boek ten geschenke. De heer Lasschuit, die al 30 jaar actief is voor de jeugd en twintig jaar voor de bond werkt, zag zich verrijkt met een armbond-horloge, een sigarenkoker, een portemonnaie en een vulpenhouder. De secretaris, de heer W. van Zonneveld, ontving een geschenk onder couvert. De da mes kregen bloemen. Na een dankwoord door de voor zitter trad de conferencier, Joop Boe. ree, van het cabaret Joop Boeree, dat de genodigden werd aangeboden, voor het voetlicht. Hij oogstte succes, evenals Henk Bouwman, die verbluffende goochel trucs demonstreerde en de „Coran- to's", drie dwaze clowns, die de zaal van muzikale clownerieën lieten ge nieten. De muzikale begeleidin, in handen van Ab Janknegt. Tot slot danste men onder leiding van de heer W. F. van Wijk. Gebrek aan begrip is ontstellend Zaterdagmorgen kwamen ruim 150 leden van de Stichting „Het Zuid-Hol lands Landschap" in Paviljoen Pias- zicht bijeen voor het houden van de jaarvergadering. Deze vergadering werd geopend door de voorzitter, de i heer J. W. W. v. d. Hoeven, die een welkomstwoord tot de aanwezigen richtte. Burgemeester M. P. v. d. Weijden deelde namens het gemeen tebestuur mede, dat het bezoek van deze stichting aan Nieuwkoop zeer op prijs wordt gesteld. Spr. achtte dit een bewijs dat Nieuwkoop ook bij het stichtingsbestuur door zijn na tuurschoon de aandacht heeft getrok ken. Hij wenste de aanwezigen een aangenaam verblijf in de gemeente toe. De heer v. d. Hoeven beantwoordde de eerste spreker, zeggend, dat hij het in het Nieuwkoopse bestuur heeft bewonderd hoezeer het vooral de laat ste jaren, de waarde van het natuur schoon beseft en hoe het dit reeds in velerlei opzicht tot uiting heeft laten komen. Hij deelde mede, dat de stich ting ook streeft naar het behoud van het natuurschoon in de toch al zo dichtbevolkt provincie Zuid-Holland en hij sprak de hoop uit dat het Nieuwkoopse gebied jaren lang het prachtige recreatiegebied zal mogen blijven, dat het nu nog is. Het ver heugde spreker dat zovele leden ge hoor hebben gegeven aan de oproep om deze vergadering bij te wonen, hetgeen ook wordt toegeschreven aan het met sprongen omhoog gegane le dental, nu al de 1000 overschreden. Hij schetste het bestaan van de ver- SASSENHEIM BESPREKING ONTEIGENINGSPLANNEN. Het laatste punt van de gemeente raadsvergadering van de vorige week was de bespreking der onteigenings plannen betreffende het gedeelte „Bijdorp" en ..verbinding Wilhelmi- nalaan-Westerstraat". BIOSCOPEN. De films in de week van 2431 mei zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Happy ever after', alle leeftijden. Lido: „Ondergang van de Graf Spee", 14 jaar. Luxor: „Sissi, de jonge keizerin", alle leeftijden. Trianon: „Zarak", 14 jaar. Rex: „Curucu van de Amazone", 14 jaar. Tegen de plannen is van de zijde der belanghebbenden nogal verzet gerezen. Men heeft getracht tot een minnelijke schikking te komen doch dit mocht tot op heden niet gelukken De eisen van de belanghebbenden werden buitensporig en onaanvaard baar geacht, terwijl verschillende personen de gedane voorstellen ge heel verwierpen. De raadsman der gemeente Vieeft nu geadviseerd noj éénmaal een voorstel te doen er» indien men hier niet mee accoord gaat een procedure tot onteigening aanhangig te maken. Geadviseerd werd de volgende aanbiedingen te doen. Plan „Bijdorp" I Wed. Langeveld 20.000 en een per ceelscheiding door de gemeente aan te brengen voor een perceel, weiland van 1.22.07 ha.: II T. Vos f 27 500 voor perceel bollenland van 0.49.80 ha.; Ill S. Stutvoet f 8.200 voor per ceel bouwland groot 0.61.67 ha. Verbinding WesterstraatWilhel- was minalaan: I A. W. Schinck en cons. 3.730 met recht van uitpad op de verbindingsweg en een passende perceelscheiding voor tuin van 0.18.20 ha. II A. van Noort 17 500 (met recht van uitpad op de verbin dingsweg en het recht om de bestaan de loods elders te plaatsen) voor per ceel bollenland groot 0.74.52 ha. In deze bedragen zijn reeds be grepen eventuele vergoedingen we gens waardevermindering van over blijvende eigendommen, bedrijfs schade, pachtersschade enz. Dit belangrijke punt werd uitvoe rig in geheime vergadering bespro ken waarna men tot de conclusie is gekomen dat - i overeenkomstig het advies van de raadsman moest handelen. De genoemde bedragen eniging als een „strijd op leven en dood", want de schrik slaat de leden om het hart als ze zien hoe prachtige stukken natuur ten offer vallen aan de landhonger van de industrie en een onstellend gebrek aan begrip voor de natuur bij velen van hen, die over het veranderen van bestemming moeten beslissen. Door aankoop van terreinen, het verzorgen van recrea tiegebieden en het uitdragen van de gedachten der stichting in ruimere kring, zal de stichting zo sterk moge lijk op de bres staan voor Unhoud van het natuurschoon. De directeur van de stichting, de heer Roorda van Eysinga, gaf hierna een opsomming van de werkzaamhe den. die in het verslagjaar zijn ver richt en die bleken niet gering te zijn. Door verschillende aankopen is het totaalbezit van de stichting in deze provincie nu 550 ha. groot. Hij wekte de leden op. om aan het nij pend tekort aan geld tegemoet te ko men. door de contributie vrijwillig te verhogen tot tenminste f 5.per jaar en vooral zoveel mogelijk nieu we leden te winnen. Na de rondvraag, die enkele prac- tische zaken aan cfe orde stelde, werd de vergadering om twaalf uur geslo ten. Hierna gebruikte men een kof fiemaaltijd. waarna het gezelschap zich inscheepte voor een boottocht over de Noordense Plassen, waarbij een bezoek werd gebracht aan het nieuw verworven bezit, t.w. het prachtige landgoed „De Haeck", het levenswerk van wijlen dr Teupken. Dit prachtige stuk natuur is nu voor de leden ontsloten. De bewondering voor de bijzondere schoonheid van het nieuwe bezit werd spontaan geuit door de leden, die er ruim een uur vertoefden. zijn echter de uiterste grens. Verder gaat men absoluut niet. B. en w. kregen van de raad toestemming om deze aanbiedingen te doen en indien zij geen resultaat mochten opleveren een onteigeningsprocedure te voeren NIEUWVEEN Openluchtvoorstelling. Zaterdag avond werd door het gezelschap „Bal- dini" een openlucht variété-show ge geven op het plein voor het voor malig station aan de W. P. Speel- manweg. Het was jammer dat de weersomstandigheden niet medewerk ten. De jeugd liet zich door de koude wind echter niet weerhouden. Het programma bestond voor het meren, deel uit goochelen, dressuur en acro batiek. De dressuur van een hondje een aap schonk vooral aan de jeugd grote voldoening. Ook de acro batiek en het trapeziumwerk van een vrouwelijke medewerkster werd door het aanwezige publiek met veel span ning en waardering gadegeslagen. Dit gaf blijk van een grote behendigheid i moed. BOSKOOP Blik pek veroorzaakte brand. Zaterdagmiddag brak brand uit in de woning Goudse Rijweg 94 door dat een blik, waarin zich pek be vond, en dat op het gastoestel ver warmd werd, door de hitte bezweek en de spek in aanraking kwam met de gasvlam. De zoon van de toekom stige bewoonster was bezig met repa ratiewerkzaamheden aan het dak van de woning, welke binnenkort zou Berichten, opgenomen na tips van lexers aan onze redactie worden gelde lijk beloond De tipgevers dingen bovendien mee In onze nleuws-marathon. waarvoor elke maand (de komende drie maanden) een prUs van 25. van 10 en van 5 gulden beschikbaar wordt gesteld. WAT VOOR EEN EI IS DAT? Al jaren kent Leiden zijn eigen spelling-vraagstuk of een spellings probleem, zo u wilt. Er is namelijk een verbindings straatje tussen de Langegracht en de Binnenvestgracht, genaamd Reine- veststeeg ofwel Rijneveststeeg. Als u dit straatje binnenkomt vanaf de Lan gegracht, dan leest u de naam met een korte el; komt u vanaf de Bin nenvestgracht, dan straalt u een lange ij tegen. Mijn persoonlijke mening is, dat het wel Rijneveststeeg moet zijn,, ge noemd naar een dijk of vesting langs één der armen van de Rijn. De officiële lezing is echter Reine- veststeeg. Ingezonden door A. C. J. Duindam, Hoge Rijndijk 32, Leiden. OEVESTIGD in de week van 16 t.m. 22 met 1957. J. Poortman en fam.. winkelier, Mau- ritsstraat 4; M. W. K. Klinkenberg- Fieseler en fam.. Julianakade 22; A. de Leeuw en fam., onderwijzer, Boshuizer- laan 2; J. Brouwer en fam., spoorlegger aann. bedr., Langegracht 36; J. Stahn- Franssen en fam.. Suringarstraat 1; P. Crama. elektr. monteur. Kagerstr. 12; B. Dijkstra, slager, Sieboldstr. 14; C. M. Colpa-Neuteboom en fam., Koddesteeg 18; M. Bosman, maatsch. werkster, Sta tionsweg 23; W. M. A. van de Ven, Hooi- grt 4141a; T. Yperlaan-Visser, Louis Couperusstr. 1; W. E. Wieringa, maatsch. werkster. Gerrit Doustr. 95; F. Dijk. Hogewoerd 14; M. E. van der Krocht, kraamverpl.. Zeemanln 45; J. Buitelaar, Vrouwenkerkhof 12a; A. C. M. Bosdijk, Kloksteeg 17; A. M. Beij, verpl.. Lelie straat 116; B. Quist. smid bankw., Hoge Morsweg 154; K. H. M. Scheltens, me- taalbew.. Wasstr. 10; A. R. Cummens, zendeling. Rljnsburgerweg 18; M. L. Brandt, chauffeur, Floresstr. 20; L. Brui nenberg, kantoorbed.. Herengracht 65; C. M. Streng, broodbakker, Groenhazen- gracht 10; A. Veld. militair KM. Jul, van Stolberghof 10; H. J. M. Streng-Lubbe, Groen ha zengrt 10: P. M. de Vries, Heren gracht 45a; S. M. Nieuwenhuijs-Buijs, Maredijk 151: A. P. Verheem. Burg gravenlaan '91; J. de Jager, chauffeur. L. J J. Albracht. verkoopster, Timor- traat 42; C. Schepel. Korte Mare 5; A. J. M. van der Meel-Slats. Pasteurstr. 20a; T. J. C. Timp, ass. huish., Nachtegaal- laan 12; J. S. Wojcik, Rijnsb.weg 153; K. Kuisen, isoleerder, Os- en Paardenstr. 24; B. M. Dekker, militair. Utrechtse Jaag- pas 13; H. Stheeman, ass. purser, Bree- straat 29. VERTROKKEN J. A. Overdevest en fam.. Kam. Onnes- laan 29. Canada. M. Bol en fam., Heren straat 66, Canada. J. M. L. C. van der Aa en fam., Bloemistenlaan 38, Ver. Staten van Noord-Amerika. W. Smid en fam., Hansenstr. 101a. Apeldoorn. Joh. Wage- naarlaan 55. A. H. Haerens en fam.. Plantsoen 99. België. W. van Prooijen en fam.. Kagerstraat 12. Oegstgeest. Joh. Evertsenlaan 11. P. H. Mars en fam., Burggravenlaan 235. Rotterdam, Linde singel 132. A. Speekenbrink en fam., Fred, van Eedenlaan 57, Raamsdonk, Julianalaan 101. J. K. Broggel en fam., Franchimontlaan 57. Ver. Staten v. N. Amerika. L. Nieboer en fam.. Baatstr. 11, Noordwijk, O. Nassaustr. 45. R. Visser en steldijk-Noord 32. B. van der Leek, Groenoordstraat 30. Warmond, a/b i/d Groote Sloot. M. M. T. Janssen. Bree- straat 137, R'dam. Avenue Concordia J. Faas. Herenstr. 66. Canada. H. F. A. Ooms. Drie Octoberstr. 49a, Ver. Staten v. N.-Amerika.. J. H. F. van Valderen, Leuvenstr. 9, Katwijk, Driepiassen 17. J M. de Haas-Freeth. Leeuwerikstraat 3, Canada. S. B. Thio, Korte Mare 22, Indo nesië. W. L. Bautier-Lorie. a/b Haarl.- vaart. A'dam, O.Z. Voorburgwal 90 I. G. Rietveld. Munnikenstr. 67, Katwijk. Drieplassenweg 17. J. C. Ooms-Zeegers. Jul. v. Stolberghof 56. Ver. Staten van N.-Amerika. T. H. M. de Vries, Vrouwen- steeg 16a, Wassenaar. Vinkelaan 6. J. L. Roozen, Rapenburg 24, Bloemendaal. Bloemendaalseweg 313. A. Kloppenburg. Rapenburg 12. R'dam. Parklaan 12. N. L. de Gier, Rembrandtstr. 27. Den Bosch, Orthenstr. 82. A. van Iterson. Hoge Rijn dijk 180. Putten Gld.. Grieteweg 10. S. G. van der Meulen, Witte Rozenstr. 12a, Den Haag, Frederikstr. 1. A. J. N. Franke. Boshuizerkade 108. Oegstgeest. W. de Zwijgerlaan 4. E. Pikaar. Joubertstr. 33a, Noordwijk. Bronkhorststraat 59. G. S. Franke. Rijnsburgerweg 10. Dirksland, Wilhelminalaan 15. N. J. M. Veger. Rijns burgerweg 10, Den Haag, Stuurmanstr. 38. H. van BoeUen, Rijnsb.weg 10, Val- burfc, Hoogslr. 1. J. P. Veigel. Houtln 29, Den Haag, Wald. Pyrmontkade 116. M. F. van Wetten-Heeïen. Johan de Witt- straat 3, Krommenie. Heiligeweg. A. J. J Schavernek 24. M. A. Scheidemans. Ra penburg 87. Breda, Komeetstr, 8. C. A. den Os, Spaarnestr. 5. Voorschoten, a/b Leidseweg t/o 260. A. Plag-Van Kins. Cronesteinkade 4. Vlaardingen. Ruijch- haverstr. 10. M. J. Smits, De Sitterln 55, Eindhoven, Memlmkstr. 17. M. C. Heuzc-n, Zijlstraat 7; J. C. M. van der Vijver. Resedastr. 23, Voorschoten, a/b Lcidse- fam., Muldersstr 53. Leeuwarden, Klein van der Weyden-Duzink. Pr Frederik- Hogewoerd 30; J. van Crevel-Schaberg, a/b Morskade t/o 19; D. J. H. van Elden, Rijnsburgerweg 11; C. P. Streng-Rutgers, Gerecht 1: M. L. de Laat, verpl., Pavil joenshof 5; M. A. C. Schretlen, apoth.- ass.. Breestr. 137; M. J. van Kempen, huishoudster, Jan v. Houtkade 24a; M. S. P. Verdegaal, chauffeur, Zoeterwoudse- weg 7; M. Greven, Hoge Morsweg 25; M. C. Weijers-Kemmers, Zoeterwoudse- singel 67; H. C. van der Hammen-Van der Wagt. Kanaalstr. 13; H. J. T. van der Veen, hotelkok. Burggravenlaan 137; J. J. M. Schmidt, Drie Octoberstr. 45a; eg t/o 260. M. H. van Meertcn. Witte Singel 92. Voorburg, Oosteinde 36. J. M. A. A. Martijn, Witte Singel 46. Den Haag, Prinsessegrt 8. R. Stam!? Leemansstr. 26, Voorschoten, a/b achter Valkenb.weg 34. J. Ravensbergen, Pres. Steinstr. 7a. Den Haag. Suezkade 7. A. Bodemeijer, Rijns burgerweg 107. A'dam. Prinsengrt 769. M. C. Koet, Schagenstg 18, Hazerswoude, Zonneveldatr. 18. C. F. de Water. Zijl singel 11, R'dam, Lange Hllleweg 223a. P. J. van der Zeeuw. Zijlsingel 61. War mond, a/b i/d Groote Sloot. A. Schoe straat 5a. Rijnsburg, Burchstr. 15. R. M Dezentjc, Muldersstr. 17, Zeist, Amers- foortseweg 41c. E. M. D. Kampfrnath, Plantsoen 9a. Den Haag. Jozef Israëls- laan 48. G. A. van Beek, Stuwstraat 14, Amersfoort. Noordewierweg 28. A. A. Huisman-Heidt, Boerhaavclaan 21. Val kenburg Z.H., Mar Poststr. 54. C. dc Laaf, Zonneveldstr. 2. Gilze ca, Rijksweg 121. D. J. Noest, Hoge Rijndijk 177, Rotter dam. Rochussenstr, 271a. I. Versluis-Dc Koning. Wasstr. 2e. Deventer. Const. Huygensstr. 42. J. M. Evers-Van Ser- mondt. Wasstr. 24. Utrecht, Rubenslaan 63 HI. J. M. Spruyt. Leuvenstr. 21. Wa geningen, KI. Katerstr. 20. A. Verschure- Visser. Rijnsb.weg 104. Heilo, Potgieter- weg 18. S. Jaarsma, Rijnsb.weg 161, Den Haag. J. v. Oldenbarnev.laan 8. R. Asard, Lijsterstr. 16, Amsterdam. Jakerstr 79 I. D. Bavelaar, Kortenaerstr. 100, Gorin- hutjs, Lage Rijndijk 11, Uithoorn. Am- chem. Jac. v. d. Ulftstr. 16. KORTE golf Door een felle brand is zater dagmiddag in de gemeente Dalen een boerderij volkomen verwoest De brand was uitgebroken in een schuur naast de boerderij en na korte tijd sloegen de vlammen over naar hot rieten dak van de op vijf meter af stand gelegen boerderij De brand- weeiv van Dalen trachtte met een aantal stralen op de waterleiding de brand te blussen, maar kon tegen de sterke wind niets uitrichten. Drie kal veren en een aantal kippen en kui kens kwamen in de vlammen om. Ook enkele landbouwmachines en gereedschappen gingen in de vlam men verloren. De schade wordt ge schat op 40.000. worden betrokken Omdat het wat lang duurde, gaf hij opdracht aan zijn jongere broer het gas voluit te zet ten. Toen het pek echter vloeibaar» was, zakte de bodem uit het blik. De buren probeerden door een keuken raam, hetwelk zij met een bezem steel hadden ingeslagen, de vuur haard te naderen, doch dit bleek door de geweldige rookontwikkeling niet mogelijk. Bestrijding met water bleek niet afdoende doordat het gas bleef branden. Een loodgieter uit de Tuinstraat die van het geval hoorde forceerde een kelderraam, kroop er door en sloot de hoofdkraan af. Toen was het pleit snel beslist. De brand weer kon zich bepalen tot nablussen. De schade in het pas geschilderde en behangen huis was vrij groot en er zal voor de bewoonster niets an ders opzitten dan de schilder en be hanger opnieuw een en ander op te laten knappen. R0EL0FARF.NDSVEEN Moederavond KAV. Vrijdag avond werd in de St. Pancratiuszaal een moederavond gehouden. De zaal was flink bezet. Onder de aanwezigen zagen we pastoor Schoenmaker. Ook het bestuur van de KAB en het KAV- bestuur van Oude Wetering waren aanwezig. F,r was een uitgebreid pro gramma. Vóór de pauze was de avond hoofdzakelijk toegewijd aan Maria. Na de opening door de voorzitster, mevr. Hoogeboom—v. Klink, kwam Broeder Edward met zijn kinderen enige liedjes ten beste geven, die prachtig gezongen werden. De kleu ters van „St Annahof', onder be kwame leiding van juffr. Koek en juffr. Mul, gaven ons enige dansjes te zien die bij de moeders zeer in de smaak vielen. Terwijl daarna het kin derkoor onder leiding van Broeder Edward het ..Mariaklokje" zong, brachten enkele kleuters hulde aan Maria. Nadat door Riet en Els Dobbe enige liedjes gezongen waren, die Riet met haar gitaar begeleidde, hield pater Houtsma de geestelijk advi seur een korte toespraak tot de moeders en stelde hun onze hemelse Moeder Maria tot voorbeeld. In gloed volle woorden gaf hij te kennen wat de taak was van de moeder. Onder het zingen van het Magnificat werden daarna de moeders gehuldigd, die dit jaar moeder geworden zijn. Mevr. Hulstein van de huishoudelijke voor lichtingsdienst ten plattelaode, sprak over enkele cursussen die gegeven worden. Er was wel belangstelling vóór en verschillende dam,es hebben zich op gegeven voor een cursus. Tot slot werden door Br. Banildus nog een paar mooie films gegeven. Pater Houtsma sprak 'n dankwoord tot al len, die aan het welslagen van deze avond meegeholpen hadden. Meije en Zegveld vierde op waar dige wijze het zilveren priesterfeest van pastoor C. H. Villemse. Nadat dinsdag j.l. de dag. waar op de zeereerw. heer C. H. Willemse het feit herdacht van zijn 25-jarig priesterschap, hem door de school jeugd hulde was gebracht, werd gis teren het feest officieel in de parochie gevierd. De dag werd begonnen met een plechtige H. Mis, gecelebreerd door de jubilaris met assistentie van pastoor P. Maat uit Rotterdam als presbyter-assistens, de weleerw. heer C. Thijssen als diaken en de zeer- eerwaarde heer A. Verhoeven, pas toor te Langeraar als subdiaken. Pastoor Maas hield ook de feestpre- dicatie. Van bovengenoemde parochie verleende ook het zangkoor haar medewerking met de 4-stemmige Missa in C van A. Bruckner. De plechtigheid werd besloten met het Alleluia van C. Frank. Het geheel stond onder leiding van haar diri gent, de heer Holleman. Nadat er 's middags in „De Halve Maan" een algemene receptie had plaats gehad, kwam men 's avonds bijeen voor het slot van de feest viering. Onder de genodigden merk ten wij op de burgemeester van Bo degraven, die ook zijn collega, burge meester Breen van Zegveld, verte genwoordigd en de beide wethou ders de heren Van den Heijden en Kursen. Namens het feestcomité opende de heer J. Vernooy en sprak an de ge mengde gevoelens, welke de parochia nen hadden gehad toen na het heen gaan van hun beminde herder, pas toor Schulte, bekend werd, dat de nieuwbenoemde pastoor weldra zijn 25-jarig priesterfeest zou gaan her denken. Ondanks deze gevoelens zijn uw parochianen u spontaan tegemoet getreden en vieren zij gaarne met u dit heugelijk feest. Spreker sprak een woord van felicitatie aan de jubilaris en zijn familie, waarvan ook o.a. aanwezig waren de 82-jarige vader en 75-jarige moeder van de pastoor. De heer G. van Zoest sprak na mens het kerkbestuur en de parochie en bood daarbij het gemeenschappe lijk cadeau aan van Meije en Zegveld, zijnde een geschenk onder couvert. Burgemeester Croles bood zijn ge lukwensen aan namens de beide ge meenten, waaronder de parochie res sorteert en wenste dat Gods onmis bare zegen op de pastorale arbeid van de jubilaris zal mogen rusten. Vervolgens bood mej. C. Hellinger- werf twee vazen aan namens de Ma- ria-Congregatie. Daarna bracht de meisjesvereniging het Laudate Do- minum ten gehore. Na enige tijd ge pauzeerd te hebben voerde de heer S A. de Jong het woord namens het armbestuur, de heer F. van Zoest voor de L.T.B., met als gechenk de toe zegging dat de leden van de L.T.B. re gelmatig de pastoor van zuivelpro ducten zullen gaan voorzien! Hier voor zal een regeling getroffen worden. De gelukwensen van de LTJ-LTM werden uitgesproken door de heer W. Bakker. De heer C. v. d. Berg bood de jubilaris namens St. Deusdedit een spade aan voor het bewerken van zijn tuin. Een ontbi.it- laken ontving de jubilaris van de to neelver. „Hernieuwde Kracht". Een keukenklok ontving pastoor Willemse uil handen van mej. T. v. d. Poel namens de zangverenig ng „Animo". Daarna werden de lichten gedoofd en lichtbeelden vertoond in kleuren van de intocht en installatie van pastoor Willemse, in Meije-Zegveld. Deze attractie, welke vooraf niet be kend gemaakt was. viel bij de aan- w-ezigen zeer in le smaak Aan het einde van dc i vond dankte pastoor Willemse allen' die hadden medege werkt zijn 25-jarig priesterfeest op deze wijze te doen slagen ondan! a de korte ttfd, welke hij in Meije-Zeg veld werkzaam is. In het bijzonder betrok hij hierin de heer J. Vernooy, die als voorzitter van het feestcomité ongetwijfeld het leeuwenaandeel heeft gedragen. Als tegenprestatie voor alles wat men hem bereid had. hoopte pas toor te kunnen delen in de zorgen van zijn parochianen en met hen mede te leven op dit platteland, dat nog altijd is een streek van goede ge zindheid, zonder egoisme. Hierna werd deze waardige maar bovenal ook gezellige feestviering besloten.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 9