fQ Er werd lang gesproken over speelweide in Aarlanderveen DE AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS BLOEMETJES i..ERDAG 25 ME1 1957 DE LEIDSE COUHANT PAU1NA 3 GEMEENTERAAD ALPHEN Langdurig heeft de Alphense ge meenteraad vrijdagavond gediscus sieerd over het voorstel van b. en w. tot het beschikbaar stellen van de Aarlanderveense speelweide aan de onlangs opgerichte speeltuinvereni ging „Vreugde-oord" aldaar en het aankopen en inrichten van een nieuw terrein voor speelweide. Het totaal bedrag dat hiermee gemoeid is be draagt ƒ45.050,waarvan voor di rect nodig is ƒ26.050. Over het al gemeen waren de raadsleden het eens over de noodzakelijkheid van het be oogde doel. maar enkelen meenden hiertoe nu nog niet te moeten over- gaan omwille van de bestedingsbe perking. De heer Geerlof zei geschrokken te zijn van de bedragen en vroeg of er niet iets goedkoper terrein is te vinden. De heer v. d. Meent verklaarde er van overtuigd te zijn dat de Aar landerveense wensen alleszins rede lijk en gerechtvaardigd zijn, maar met de jongste openbaring van mi nister Hofstra, dat er nog meer be zuinigd zal moeten worden in de hand, kon hij zich met het voorstel niet verenigen. Met een beetje goede wil kan bovendiep de speelweide wel enkele jaren als speeltuin worden gebruikt. De heer Gesman was het hiermee eens. Wij maken alles klaar, zo zei hij en wij weten dat het toch niet gaat. Als het zaakje rond is kost het wel een halve ton. Wordt van de nieuwe speelweide later een voet- balterrein gemaakt, informeerde hij? De heer Rogaar was minder pes simistisch. Ook Aarlanderveen heeft zijn jeugd. Speeltuin en speelweide werken preventief tegen het uitvoe ren van „kattekwaad". Dit werkt be zuinigend op de overheidsuitgave. Als de aanwezigheid van een speelweide stimulerend werkt op de geboorte van een voetbalvereniging in Aar landerveen, zijn de kosten al reeds nuttig 'besteed. De heer Slootjes merkte op, dat de kosten sedert een vorige bespre king met meer dan de helft ver hoogd zijn. Deze zaak ziet hij niet als een levensbelang om een derge lijk hoge uitgave verantwoord te achten. Hij adviseerde de raad nu ook eens wat aan bestedingsbeper king te doen. Hij verklaarde ziöh te gen het voorstel. De heer Honout brak een lans voor de Aarlanderveense jeugd, evenals zijn dorpsgenoot-raadslid, de heer Verduijn. De jeugd daar heeft totaal niets, zei de heer Honout. Geschikter grond is niet te vinden. Als men in de toekomst een voetbalveld komt vragen kan men dan van de speel weide gebruik maken?, wilde hij we ten. De heer Veruijn wenste b. en w. geluk met de aankoop van bedoeld terrein. Vier jaar geleden was dit nog niet mogelijk. Weth. v. d. Berg antwoordde, dat geen beter en goedkoper terrein is te vinden. De landbouwers doen on gaarne afstand van grond. Zo nodig zal de speelweide worden omgezet in een voetbalveld. De voorzitter zei, dat bedoeld voor stel in zich al een bestedingsbeper king inhoudt. De totale kosten wor den geraamd op 45.000. Momenteel wordt slechts f 26.050 gevraagd. De heer Geerlof herziet zijn stand punt en gaat nu met het voorstel mee. Vervolgens wijst de voorzitter erop, dat het hier gaat om het in lossen van een oude belofte aan de jeugd van Aarlanderveen, die toch al niet verwend wordt met allerlei ontspanningsmogelijkheden. De heer Van Muiswinkel wees op het grote gevaar dat de Aarlander veense jeugd dagelijks bedreigd, om dat ze op de grote wegen moet spe len. De heren v. d. Meent en Slootjes stemden tegen. Subsidie handelsavondschool Bij het voorstel tot verlenen van een eenmalige -subsidie ad 4.000, voor de stichting van een christelijke handelsavondschool, die straks met rijkssubsidie zich overigens zelf zal redden, sprak de heer Rogaar zijn te leurstelling uit, dat niet gestreefd is naar een school op algemene grond slag. Zolang er slechts plaats is voor één school zou het wenselijk zijn dat die niet op een bepaalde levensbe schouwing zou berusten. Naast deze opmerking uitte spr. veel waarde ring voor de christelijke gemeenschap in welke kring het initiatief is ont sproten. Het bezit van een handels school is in elk geval een zegen voor de gemeente. De heer Brokaar zei verheugd te zijn over het vergevorderd stadium waarin de lange tijd voorbereide school zich thans bevindt en toonde zich er niet voor bevreesd dat andere richtingen in deze school niet wel kom zouden zijn- Weth. Dekker was dankbaar dat naast een technische school, die zo nuttig is voor de technische scholing van belanghebbenden, in de sterk industrialiserende gemeente er bin nenkort ook een school komt voor de ontwikkeling van het toekomstig ad. ministratief personeel. De voorzitter zei te hopen, dat de school inderdaad de toegezegde sub sidie van het rijk zal krijgen. De heer Fogaar was verheugd dat mede door de verlenging van de Thorbeckestraat en een verbinding met het Bloemhofkwartier over de Aar, het gemeentedeel Oudshoorn op de achterstand begint in te lopen. Bij de door de bouw van een brug over de Aar verkregen viersprong, behoort een verkeersplein. Zo verhoogt men de verkeersmoeilijkheden. Hij advi seerde inplaats van een brug te bou wen, een dam te leggen in de Aar. De voorzitter antwoordde hierop, nog niet er van overtuigd te zijn, dat het persé een brug zal moeten wor den. De juiste oplossing is in studie. Een brug is de duurste oplossing, daarom hiervoor geld gevraagd. In elk geval komt er een oplossing. Wat het zal worden, hangt ook af van de beslissing van de betrokken waterschappen. Persoonlijk zou spr. ervoor zijn om de Kromme Aar te dempen. Een ingrijpend plan overi gens, dat de hele situatie rond de Aarkade ingrijpend zou wijzigen. De Kromme Aar staat in verbinding met de Rijn, zodat én polderbesturen én het Hoogheemraadschap van Rijn land ten deze een vinger in de pap hebben. Het voorstel werd z.h.st. aangenomen. Bij het voorstel tot de bouw van woningen nabij de Kon. Juliana- brug en 11 woningen aan de Jacob van Damstraat te Aarlanderveen, waarschuwde de heer Gesman niet te veel hoogbouw te realiseren. Straks zijn deze étagewoningen niet meer in trek. De voorzitter toonde zich hiervoor niet bevreesd. Nederland moet zuinig zijn met zijn grond. De ervaring heeft geleerd, dat de bevolking wel went aan hoogbouw. In de grote steden kent men haast niet anders. Weth. v. d. Berg herinnerde er aan, dat bij de vaststelling van het uitbreidingsplan de hoogbouw is aan- genomen. Met hoogbouw wordt de curveprijs het gemakkelijkst bena derd. Wat aan hoogbouw is geprojec teerd, is bijna volledig gerealiseerd. Als een grote verrassing deelde de voorzitter aan het einde van de agen da mee, dat vier rijksorganen, via de Bank van Nederlandsohe Gemeenten de gemeente Alphen aan den Rijn een kapitaalslening heeft aangeboden ten behoeve van de woningbouw, groot 1.630.200 a pari, 4 yt pet-, looptijd 30 jaar. Stilzwijgend heeft de raad de aanbeiding aanvaard. Na enkele minuten in comité-gene raal te zijn geweest, verhoogde de raad zijn eerder verleend crediet ten behoeve van de verbouw van het Dorpshuis te Aarlanderveen, met 4200. Bij de laatst gehouden aanbe steding was de laagste aanneem som, van de firma Van Vliet te Aarlan derveen 32.300. Hiervoor was het eerste crediet niet toereikend. BOEKJE OPEN OVER DE GEMEENTE. De afdeling V.V.V. van de Vereni ging „Alphens Belang" heeft in een eenvoudig, doch met uiterste zorg sa mengesteld boekje het licht doen schijnen over Alphen aan den Rijn. Na een kort historisch overzicht te hebben gegeven van de gemeente vanaf haar oorsprong in de Romeinse periode tot haar bestaan nu, vertelt het boekje, dat in de eerste plaats als oriëntatiemateriaal is bedoeld voor hen die informaties inwinnen of, zich als toerist naar deze streken be geven, tal van bijzonderheden van Alphen a. d. Rijn. Het beschrijft de gemeente in algemene zin, vertelt over haar onderwijsinstellingen, kul- turele uitingen, bezienswaardigheden, sport en recreatie mogelijkheden, haar natuurschoon en verenigingsle ven. Het geeft een overzicht van de gemeentelijke- en rijksinstellingen, de geneeskundige en sociale verzor gingsinstanties, de verkeersmogelijk- heden van en naar de gemeente. Voorts geeft het boekje een opsom ming van de binnep de grenzen van Alphen a. d. Rijn gevestigde hotels, restaurants, café's en vergaderzalen, kerken cn gebouwen waar godsdienst oefeningen worden gehouden. De auteur van deze vraagbaak, de secretaris van de V.V.V., de heer J. S. Deurloo, besluit met de aandacht te vestigen op de Alphense Rij wiel-vier daagse, de Laura-rit, die dit jaar voor de tiende maal zal „draaien" en ver geet hierbij evenmin de Hollandia- roeiwedstrijden, die jaarlyks worden georganiseerd door de Zeil- en Roei vereniging „Hollandia", welke ver eniging juist 75 jaar bestaat. De uitgave, die typografisch mo dern en fris is uitgevoerd door de plaatselijke drukkerij van de firma C. v. Wieringen Jr. (Van Dam en zoon) is verlucht met een zestal voor zich zelf sprekende foto's. JUBILEUM P. STOUTHAMER. Een bekende persoonlijkheid in on derwijskringen en in het verenigings leven te Alphen a. d. Rijn, de heer P. Stouthamer, gaat jubileren. Op 1 juni a.s. zal hij veertig jaar verbonden zijn aan het christelijk onderwijs. Bijna twintig van de veertig jaren is hij hoofd van de Bethlehem-school op christelijke grondslag, aan het Sint Jorisplein te Alphen a. d. Rijn. Zijn loopbaan als onderwijzer ving hij aan m Aksel, een stadje in oost Zeeuws Vlaanderen. Van 1921 tot ok tober 1937 werkte hij aan de chr. school te Badhoevedorp en werd hij daarna hoofd van de chr. Bethlehem- school te Alphen a. d. Rijn. In onderwijskringen verwierf de heer Stouthamer in heel het land gro te bekendheid vooral als auteur van een aantal leer- leesboekjes voor het lager onderwüs. De heer Stouthamer is een grote bevorderaar van de al lengs veldwinnend steven naar on derwijsvernieuwing. Naast onderwijs- belangen dient hij in vele opzichten het christelijk verenigingsleven. Voorts vervult hij sedert enkele ja ren met veel interesse het voorzitter schap van de Alphense Rijwielvier- daagse, de Laura-rit. Zijn belangstel ling hiertoe vindt haar bron in het feit dat hij zelf een groot genoegen schept in fietstochten als liefhebber van de natuur. Hij is verder een actief bestuurslid van de vereniging „Alphens Belang", waarvan hij vele jaren het tweede voorzitterschap bekleedt. Op 1 juni, de eigenlijke dag van het jubileum, zal de heer Stouthamer des middags in zijn school recipiëren. Welpen-installatie. In het Wel pen-hoofdkwartier, dat is ingericht op de zolderverdieping van de katholie ke u.l.o-school aan de Paradijslaan, werden zeven nieuwe leden van de Welpen-afdeling der kath. jeugdbe weging geïnstalleerd. Hierbij waren aanwezig de ouders _.i verdere huisgenoten van de wel pen, aalmoezenier kapelaan C. J. Heijnen, akela R. Rozestraten, hati E. van Donk, baghera J. Zwartjes en raksja A. Huijgens. De geïnstalleerden zijn Frans van den Bosch, Pim Burger, Ted v. Leeu wen, Peter v. Leeuwen, Hans van de Sandt, Hans Scheerder en Frans Zirk- zee. Zij maken nu het getal veertig ge- installeerde Welpen vol. Met de toename van het ledental ziet het bestuur zijn zorg over het toch al nijpend ruimtegebrek om de jeugdbewegingen onder dak te bren gen, extra verzwaard, want er is voor de Welpen jeen plaats meer om hun aantal nesten uit te breiden. De installatieplechtigheid werd ver richt door akela R. Rozestraten. De aalmoezenier, kapelaan C. J. Heijnen, heeft de insignes en elk der nieuwe lingen het welpenkruis opgespeld, waarna de akela de rest van de uni form-uitrusting heeft uitgereikt. De Welpen zongen vervolgens het jagerslied en voerden daarbij leuke dansjes uit. Zij werden door akela Rozestraten toegesproken, die hen en de ouders feliciteerde. Aalmoezenier Heijnen wenste de jongens en de betrokken ouders even eens geluk met de toetreding tot de Welpen. Vogelliefhebbers. De Nieuwe Bond van Nederlandse Vogelliefheb bers, die onlangs te Alphen a. d. Rijn een afdeling heeft opgericht, heeft in hotel „Centraal" een propaganda- avond gehouden, waarvan de aanwe zigen veel profijt hebben kunnen trekken. Het was een leerzame avond, vooral door de deskundige causerie die het hoofdbestuurslid, de heer G. Smit uit Amsterdam heeft gehouden. Zijn uiteenzetting verduidelijkte spr. met het vertonen van een uitgebreide collectie platen, door middel van een epidiascoop. De heer Smit sprak over tienduizenden verschillende vogels, waarvan hij uiteraard slechts een klein gedeelte op het doek kon bren gen. Daarnaast waren er zeer vele platen geëxposeerd waarop men vele sierlijke vogels kon bewonderen. Een aantal opgezette vogels, droeg 't zijne bij tot het instructieve karakter van de eerste propaganda-avond, die on der leiding stond van de plaatselijke voorzitter, de heer K. v. Keulen. Kappersvereniging. O.l.v. de heer H. J. v. d. Steenhoven heeft de Reis van bejaarden. Voor'het eerst in het bestaan van de pl. afd. van de r.-k. bond van bejaarden en gepensioneerden „Sint Joseph", heb ben ongeveer zestig leden een uit stapje gemaakt met autobus en twee personenauto's naai Apeldoorn en omgeving. Toen bleek, dat de belangstelling groter was dan kon worden verwacht, werden de heren Oskam en P. H. S. Meereboer spontaan bereid gevonden de overblijvenden deelnemers met hun luxe auto te vervoeren. Men heeft dit erg op prijsgesteld omdat hierdoor niemand behoefde te wor den teleurgesteld. De leiding van de reis berustte bij de penningmeester van de afdeling, de heer P. J. van Zeijl. Het doel van de reis was Apeldoorn en omgeving, waar de bejaarden veel hebben genoten van het vele natuur schoon. Het eerst werd gepauzeerd in „Het Jagershuis" te Zeist waar de deelnemers aan de rit werden voor zien van verversingen. In het vacan- tie-oord „Lierderholt" in Beekbergen liet men zich een prima verzorgde heerlijke warme maaltijd smaken. Aan tafel heeft de heer Van Zeijl een kort dankwoord gericht tot de heren Meereboer en Oskam voor hun belangeloze medewerking door het beschikbaarstellen van hun auto en opofferen van de nodige tijd. Voorts richtte de heer Van Zeijl zich tot oud deken L. H. M Nieuwenhuizen, wie hij de verzekering gaf, dat de bejaar den op hoge prijs stellen dat hij is meegegaan. Het gezelschap was om 8.30 uur vanaf de Paradijslaan vertrokken en arriveerde omstreeks 19.30 uur in Al phen a. d. Rijn, waar de deelnemers zoveel mogelijk bij de eigen woning werden afgezet. Men was uiterst vol daan over de reis. Alphense Kappersvereniging „Eens gezindheid" in hotel „Centraal" lange tijd gediscussieerd over twee belang rijke voorstellen. Het eerste betrof het al of niet ver hogen van de tarieven voor de heren kapperszaken. Wettelijk is het verho gen van de tarieven met vijf cent toe gestaan, waartoe men tenslote heeft besloten. Het tweede punt waarover men moest beslissen, betrof de vacantiere- geling voor de kapperspatroons. Men besloot evenals voorgaande jaren de salons gedurende een week bij tour beurten te sluiten. Dit gebeurt in de periode van 27 juli tot 31 augustus. Bridgeclub, Einduitslag pro- motie- degradatiewedstrijden Al- phensche Bridgeclub. Groep B. 1. SmitVerstegen 659.73; 2. v. BeestMevr. Straver 612.26; 3. mej. de Roonv. Wanrooij 609.27; 4. v. d. Bos—Meirik 608.17; 5. BroekmanOttens 603.56; 6. Ko renOskam 600.77; 7. de Jong Leeuwenhoek 591.91; 8. Bultman— v. Winkel Jr. 584.66; 9. Bahlman Driehuis 582.65; 10 Sterrenburg— Stehouwer 529.01. Nrs 1 en 2 promo veren naar groep A. Nrs 9 en 10 de graderen naar Groep C. Groep C. 1. DomburgVink 715.44; 2. v. d. Leedenmevr. Seppen 654.51; 3. Seppen—Zijerveld 628.92; 4. Johamevr. de Klerk 613.50; 5. Sluis—v. Winkel St. 589.27 6. v. SprongZaal 587.39; 7. Jansen— Rijnsburger 579.23 8. Dms v. d. Helm Starrenburg 564.35 9. Blomv. d. Hulst 552.10; 10. Sikko—Tuin 488.55 No. 1 en 2 promoveren naar groep B. Geb.: Nicolaas z. v. N. Bouman en K. Christiaanae; Willem z. v. C. E. Roodenburg en A. van Dijk; Maria Johanna Catharina d. v. J. A. Hoo- geveen en G. Kuyf; Yvonne Maria Anna d. v. H. de Boer en E. M. H. Lommerse; Magcheltje d. v. L. Hof land en J. Bezemer. Overl.: Ewoud J. Bogerman, 8 maanden. Ondertr.: Matthijs de Visser 47 jr en Else A. Hitz 49 jr; Cornelis H. Lagerweij 22 jr en Hendrika Lage 23 jr; Andries Boekhout 24 jr en j Johanna H. Klomp 24 jr. Getr. J. G. Vis en G. Hoogendoorn; J. van Klaveren en C. M. P. van Frankfoort; F. W. Bruné en B. van der Lede; L. A. van Zijll en C. H. H. Stigter; M. Verschuur en M. van der Spek; A. Romeijn en J. de Klerk. ALKEMADE Doktersdienst. Zondag a.s. wordt de doktersdienst waargenomen door dr Brinkhout en dr v. d. Werf. BOSKOOP Koopavond te Boskoop? Door het bestuur van de Federatie van Bos- koopse Middenstandsverenigingen is een enquête ingesteld bij de winke liers die tot resultaat heeft gehad dat nu een verzoek is ingediend om voor één avond per week het algemeen verbod van de sluiting om 6 uur op te heffen en het sluitingstijdstip te verschuiven naar 9 uur. Uit de enquête blijkt, dat de overgrote meerderheid der winkeliers vóór een koopavond is. Aan de vrijdagavond wordt de voorkeur gegeven. De Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en omstreken gaat hier mede akkoord. Verder doet de fede ratie het verzoek tot invoering van een halvedagsluiting en een vakan tiesluiting voor de slagerijen door wijziging van de verordeningen. In tegenstelling tot het vorig jaar zijn de slagers thans bijna allen vóór deze verplichte sluitingen. Voor wat betreft de halvedagsluiting wordt de maan dagmiddag geprefereerd. Ook met deze wens kan de Kamer van Koop handel zich verenigen. Vervolgens verzoekt het bestuur van de federa tie wijziging van de dinsdagmiddag sluiting voor de kappersbedrijven in een woendagmiddagsluiting. In het kappersbedrijf is men hier niet on verdeeld vóór; er komt dus geen wij ziging. Omtrent een eventuele wijzi ging van de halvedagsluiting en in voering van een vakantieregeling voor de textielbranche, is nog over leg gaande. In verband hiermede stellen b. en w. voor de desbetreffen de verordeningen te wijzigen en een koopavond in te stellen op vrijdag avond en de halvedagsluiting voor de slagers te bepalen op maandagmid- '*g- Nieuw uitbreidingsplan in de Put- tepolder. Voor de continuïteit in de woningbouw is het noodzakelijk reeds thans fr voor te zorgen dat over enige jaren over bouwrijpe grond wordt beschikt. Hiervoor moet steeds weer beslag worden gelegd op goede cultuurgronden, waardoor het boomkwekerij-areaal steeds kleiner wordt. De situatie in Boskoop is thans zodanig, dat met het volbouwen van de gronden in het uitbreidingsplan Goudse Rijweg Oostll de beschik bare grond zal zijn uitgeput. Een en ander was voor b. en w. aanleiding om in nader overleg te treden met het Instituut Stad en Landschap van Zuid-Holland te Rotterdam over de mogelijkheid van bebouwing van de Puttepolder. Op enkele punten wer den door de commissie van advies nog enige suggesties gedaan: o.m. met betrekking tot de aansluiting aan de bebouwing aan de Wilhelmina- laan en de vorm van het ten uitvoer brengen van het plan. Voorgesteld wordt daarom over te gaan tot het opmaken van een uitbreidingsplan voor de Puttepolder. Momenteel gel den voor het betreffende terrein nog geen bebouwingsvoorschriften. Ten einde te voorkomen dat bebouwing zal plaats vinden, welke in strijd zou zijn met het toekomstig plan, is het noodzakelijk dat de Raad een z.g. voorbereidingsbesluit neemt. Dit houdt in, dat bij een eventuele aan vraag om bouwvergunning voor deze gronden de beslissing op zodanige aanvragen kan worden opgeschort, totdat toetsing aan het vastgestelde plan kan plaatsvinden. Gevonden voorwerpen. Muntbil jetten; babyschortje; capuchon; lini aal; motorwant; krentenbroodje; zon nebril; regenjas; haarstrik; snoei- schaar; damesrijwiel; nylon hand schoen; bos met sleutels; vliegtuigje; padvinderriem; haarkam. Inlichtin gen bij de Rijkspolitie. Geboren: Johannes Pieter Albert zn v. J. A. Boer en A. Nijveldt; Ed ward zn v. P. J. Kooij en D. Goud kade. Getrouwd: Arie van den Bos en Maart je van Gemeren. Overleden: Johanna Schiedon, 83 J„ wed. T. v. d. Brink; Maria Pronk, 83 j., wed. Ramp; Cornelia de Rijke 86 J., wed. van D. van den Berg. BODEGRAVEN Elndles Kaasbereiding. Op het veehoudersbedrijf van de heer D. Vergunst aan de Steekterweg werd de eindles gehouden van de cursus Kaasbereiding op de boerderij. Deze cursus was gegeven door de neer J. Nusselder uit Gouda, assistent bij het zuivelconsulentschap en stond onder auspiciën van de vereniging voor be drijfsvoorlichting Rijnstreek-Oost. De geslaagden waren: de dames M. Hooftman en C. L. Droogh uit Zwam- merdam; M. de Bruyn, C. A. Baelde, J. Hoogendoorn en A. v. Veldhuizen uit Bodegraven. Reis ouden van dagen. Dit jaar zal de tocht voor de ouden van dagen een middagtocht zijn. Het comité heeft reeds de gebruikelijke verken ningstocht gemaakt. De reis gaat naar Den Haag of liever naar öchevenin gen. Via de bekende boulevard gaat men dan naar Wassenaar, waar te midden van de duinen vlak bij zee en bos Meyendael bezocht zal worden. Hier hoopt men lange tijd te vertoe ven om te kunnen genieten van het natuurschoon. De collecte waarbij met muziek langs de huizen werd ge gaan is inmiddels beëindigd, en naar het comité meedeelde is de opbrengst heel bevredigend. Het wachten is nu op de aanmelding van de ouden van dagen zelf alsmede (en dat niet op de laatste plaats) op de automobilis ten die door het beschikbaar steller^ van hun wagen de reis mogelijk moe ten maken. Geboren: Jannetje dr v. G. Mas- sop-van Leeuwen; Hiltje dr v. M. Both-van der Wijk; Theodorus J. dr van J. Tuithof-Hogeveen; Maria C. d. van N. Boere-Kroon Ondertrouwd: A. Vredeveld en M. Houtman; J. Stoter en T. Bekker; C. van Os en G. Domburg. Getrouwd: J. Breekveld en S. Ho- gervorst. Overleden: G. Oskam 43 jr; L. J. Conradi 54 jr. ESTO. Het eerste elftal heeft evenals het tweede de competitie be ëindigd. Het laatste wist degradatie te ontlopen door 3 wedstrijden in suc cessie te winnen. Esto 3 speelt zondag de laatste wedstrijd tegen Bodegra ven 3. HAZERSW0UDE Botsing tussen auto en brommer. Toen de heer M. P. uit Boskoop op zijn bromfiets ter hoogte van het voetbalterrein aan de Hoogeveense- weg alhier de weg over wilde steken om zich naar het sportterrein te be geven, bemerkte hij, doordat zijn bril door de regen was aangeslagen, te laat op, dat rechts van hem op kor te afstand een auto naderde. De be stuurder van de auto, een Belgische wagen, deed wat hij kon om de bromfietser mis te rijden, doch kon dit niet voorkomen. De heer P. smakte tegen de straat, maar kwam er, gezien de omstandigheden goed af. Voor zover op dat mement kon wor den nagegaan, had hij alleen ver wondingen aan één van zijn benen. Met de bromfiets was het heel wat slechter gesteld. Wat hiervan over bleef was een verwrongen massa. De auto was slechts licht beschadigd. De schade werd onderling geregeld. Gemeenteraad. In de zitting van de raad, die donderdagavond heeft plaatsgehad, is het voorstel aangeno men tot het aangaan van een geldle ning bij de Bank van Nederlandse Gemeenten, groot 140.000,ten be hoeve van de woningbouw. De lening wordt gesloten pari, te gen een rente van 4 1/4 Ook de kosten zijn voor rekening van de ge meente Hazerswoude. In ons blad van maandag komen wij nader op deze raadszitting terug. LANGERAAR Excursie ministerie van Landbouw. Donderdag kwam er een excursie van het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, afd. Tuinbouw naar Ter Aar. Het was een groep van 70 dames en heren, welke speciaal geïnteresseerd waren naar de verrolbare kassen. Na een korte uiteenzetting door de assistent ter plaatse, werden in drie groepen ver schillende bedrijven bezocht en werd vervolgens de reis voortgezet naar Uithoorn. NOORDEN Vakschool bloementeelt. Voor het gehouden examen vakschool bloe menteelt te Noorden slaagden dezer dagen: J. F. Fransen, H. J. Fransen, C, H. Fransen, W. Fransen, J. N. v. d. Zwet, N. C. v. d. Zwet, J. Pietersen, J. v. d. Weyden, J. B. Schalkwijk, C. S. Schalkwijk, A. C. Hoogervorst, al len "it Noorden. J. A. Hoogervorst, L. v. d. Hoorn, J. Hoogendoorn, P. Dob- be uit Ter Aar. Th. Hoogenboom uit de Kwakel. De voorziter van de examencom missie, de heer A. J. Verkley, leraar in algemene dienst bij het rijkstuin- bouwconsulentschap Amsterdam, fe liciteerde hen allen en was er trots op dat alle cursisten met succes de eindstreep hadden behaald. W0UBRUGGE Raadsvergadering. De gemeente raad komt op maandag 27 mei om half acht in openbare zitting bijeen. De agenda vermeldt als enige punt: Woningbouwlening 1957. Uit onze taaltuin Hangslot. Zich niet laten kisten. 20—24 mei 1957. vrijdag 24 mei 1957 Laagste hoogste laatste koersverschil koers koers tijdvak t.o.v. 17 mei Alg. Kunstzijde Unie 186 3/4 192 1/2 187 1/8 2 1/2 Van Berkel's Patent 192 193 1/2 192 1 Van Gelder Zonen 188 192 1/2 188 4 Kon. Ned. Hoogovens 295 301 3/4 295 6 1/2 Ned. Kabelfabriek 296 292 286 6 1/8 433 429 1/4 9 1/8 Wiltqn-Fijenoord 250 254 1/2 196,10 200 198,40 1,90 Holl. Amerika Lijn 171 175 174 3 1/2 Kon. Ned. Stoomboot Mij 150 1/2 152 151 1/2 1 1/4 Ned. Scheepvaart Unie 178 1/2 181 1/2 i80 7/8 1 3/8 285 268 13 exd. Amsterdam Rubber 82 3/4 80 1/8 Um 7/16 H.V.A 108 1/2 109 3/4 108 0 94 1/8 100 94 1/4 3 1/2 3 K Staffellening 1947 86 5/8 87 5/16 86 25/32 9/16 3 Invest, cert. Ned. 90 90 "/8 90 1/8 1/2 3% Nederland 1961-64.. 90 90 5/8 90 1/8 1/4 Omzetten (nominaal): Vorige week (def.) Aandelen 9.960.045 Obligaties 12.026-827 Deze week (voorl.) Aandelen 11.263.457 Obligaties 10.806.260 A.N.P.-C.B.S. Beursindicea 1953 100. Internationale concerns Industrie Scheepvaart Banken Indonesische fondsen Algemeen vrijdag 17 mei '57 315,38 154,60 182,50 119,29 101,96 221,13 vrijdag 24 mei '57 316,89 153,24 162,50 118,31 100,42 221,23

Leidse Courant | 1957 | | pagina 5