DE LEIDSE BIOSCOPEN? Katholieke officieren bereiden heroprichting ARKO-afdeling voor Maria-avond van KAV-Herensingel Bescherming bevolking A-kring „Leiden" B.B. BINDING IN WIJK III ZATERDAG 25 MEI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Bijeenkomst in Leidse Doelenkazerne Diverse officieren voelden het als een gemis, dat in Leiden, dat toch garnizoensstad is, nog geen vereni ging is voor kath. officieren en reserve-officieren. Enkelen namen daarom het initiatief de mening te peilen van het officierencorps over een mogelijke heroprichting van een afdeling van de Alg. R.K. Officieren- vereniging. Als inleider had men uit genodigd de majoor van de Gen. Staf, H. A. J. A. Peters, die tot onderwerp van zijn inleiding had gekozen: A.R.K.O.doel en streven in de af delingen". De oprichtingsvergadering werd gisteravond gehouden in de Doelenkazerne. Nadat de voorlopige voorzitter, maj. J. van Eisen, de talrijke aanwezigen had verwelkomd, begon de inleider aan zijn uiteenzetting over de ARKO. Na een kort historisch overzicht stelde spreker als doel van de ver eniging, dat ook in de statuten ver ankerd ligt de behartiging der be langen van kath. officieren en onder officieren. Het ARKO-ideaal is „goed soldaat te zijn door consequent be leefde katholieke geloofsovertuiging en goed katholiek door de karakter- vormende waarden van de militaire dienst". Na een korte inleiding van de andere gast van deze avond, staf aalmoezenier P. G. M. Schoonebeek, volgde een zeer levendige discussie, waarin de meningen nog wel eens tegenstrijdig bleken. Ook de jongeren brachten hun eigen visie op diverse onderwerpen nadrukkelijk en goed geformuleerd naar voren. Globaal genomen was iedereen het uiteindelijk er over eens, dat een kath. officierenvereniging wel dege lijk reden van bestaan heeft en dat ook voor reserve-officieren dit de aangewezen vereniging was. Door het late uur kwam men nog niet tot een definitieve oprichting. Het resultaat van deze avond was, dat men besloot op een andere avond nog eens bijeen te komen om in dezelfde discussievorm de oprichting tot stand te brengen. Albert Vogel voor interscholaire jeugd Voordrachtsavond in Stadsgehoorzaal Na een welsprekendheidsconcours en 'n interscholaire uitwisselingsdag, besloot gisteravond de Interscholaire Contact Commissie waarbij aange sloten alle middelbare- en kweek scholen van Leiden haar seizoen met een voordrachtsavond. De voorziter van de Commissie, de heer C. Janssen, mocht een goed ge vulde zaal verwelkomen, waarbij hij zich in de eerste plaats richtte tot de leden van de Raad van Toezicht en tot de afgevaardigde van de Leidse Jeugd Actie, de heer G. Steinbach. Spr. herinnerde aan de komende bestuurswisseling, die in september a.s. plaats zal hebben en noemde het voorts een voorrecht om de voor drachtskunstenaar, de heer Albert Vogel, bereid te hebben gevonden, deze avond enige fragmenten uit de wereldliteratuur te willen decla meren. Het verhaal van de sombere, droef geestige Engelsman, Edgar, Allan Poe, „Het verraderlijk Hart" vormde het eerste stuk, dat door de heer Vo gel werd vertolkt. Uit de werken van de Deen, Hans Christian Anderssen, had de kunste naar twee sproken gekozen. De grote sprokenschrijver Anderssen, tracht zijn lezers altijd een goede les te ge ven. Dat hij daarvoor steeds andere vor men vindt, toonde de heer Vogel aan door na elkaar het zinnebeeldig ver haal van „De Tol en de Bal" en de parabel van „De Varkenshoeder" voor te dragen. Het beeldend vermogen van Albert Helman proefde de ver zamelde schooljeugd uit het verhaal, „Het Stierengevecht". Ook na de pauze stond een werk van een Nederlands schrijver op het programma. Het was de „Naumagie", een gladiatorengevecht op een meer bij Rome, beschreven door Louis Cou perus. Albert Vogel hield zijn aandachtig luisterend publiek geheel in zijn macht, door een simpel gebaar of een enkele blik, die de toehoorders de hoofdpersonen voor de geest riepen, Het behoeft daarom geen betoog, dat de kunstenaar aan het eind van de avond een langdurige ovatie in ontvangst mocht nemen. De heer Janssen vertolkte daarop, in enkele korte woorden c'e dank van het publiek. Weer treiler te water bij „De Hoop" Een treiler van 275 ton ging gister middag om vijf uur met goed gevolg te water bij werf „De Hoop" Gebrs. Boot te Leiden. Het was een treiler uit de serie, waarvan reeds meer dere schepen de werf aan de Zijl ver laten hebben. „De Hoop" heeft nog opdrachten voor het bouwen van drie van deze schepen. Deze treiler „Jacob Pronk", werd gebouwd voor de visserij maatschap pij d. de Jong te Scheveningen, van welke maatschappij de directrice,, mej C. de Jong, gistermiddag de doop verrichtte. Vele belangstellenden waren van dit spectaculaire evenement getuige. Onder hen waren ook de echtgenote AMBTSAANVAARDING PROF. DE JOSSELIN DE JONG Gistermiddag heeft dr. P. E. de Josselin de Jong in het Groot-Audi torium van de Leidse universiteit een rede uitgesproken bij het aanvaarden van het ambt van gewoon hoogle- j zensteeg een Maria-avond gehouden, raar in de culturele antropologie van Het is een avond geworden, waar- Omdat het meimaand is heeft de K.A.V., afdeling Herensingel, gister avond in de zaal aan de Maria Gij raar in de culturele antropologie van Zuid-Oost Azië en het Zuidzeegebied. Hij sprak over „Enige richtingen in de hedendaagse culturele antropolo*- gie". Spr. stelde vast, dat ook bij de beoefening van de culturele antro pologie een zekere specialisatie nodig is geworden. De wijze waarop deze specialisatie in Leiden is georganiseerd is z.i. in overeenstemming met de situatie in de antropologie zelf: de „traditio nele" antropologie met specialisatie naar gebiedsdelen (Afrika, Amerika, Azië) en de niet-westerse sociologie. Voor Matrassen-reparatie altijd weer JAN VONK Goedkoper beter en in éèn dag gereed Matrassenmakerlj Stoffeerder!] Haarlemmerstraat 81 Leiden Telefoon 2 25 80 K 1710 (Advertentie* Wijk III van de Georganiseerde Zelfbescherming hield haar jaarlijkse contactavond, die goed geslaagd mag heten. In de met veel smaak en in B.B.- sfeer aangeklede en vol bezette zaal van het St. Antonius Clubhuis wer den de noodwachters en de vele geno. digden verwelkomd door het plv. wijkhoofd de heer J. G. Wilderdink. Het deed spreker goed een volle zaal voor zich te zien. Sinds de vori ge contactavond zijn 2 jaar verlo pen; veel is er in die tijd gebeurd, aan actie heeft het niet ontbroken. Naast de talrijke cursussen en oefe ningen is een constante aandacht be steed aan de aanwerving van nieuwe leden. Van de bereikte resultaten mag speciaal genoemd worden de blok- ploeg van de heren de Nie en Laman, die van de 3e prijs in de blokploeg- kringwedstrijd 1956 dit jaar is opge klommen tot de 2e prijs. Een ontspanningsavond als deze aan het einde van het seizoen komt allen zeer verdiend toe. Spreker vroeg de genodigden, niet. noodwachters, zich af te vragen of ook hun plaats in de organisatie B.B. nog langer open moet blijven; het liefst zou hij hen nu reeds als aspi rant B.B.-lid willen aanspreken. De oude slagzin: „beter een goede B.B.-er en geen oorlog, dan oorlog maar geen B.B.", heeft nog steeds niets van zijn waarde verloren. Tengevolge van een verschuiving in de datum van deze avond kon het wijkhoofd, de heer L. Zitman, we gens uitstedigheid, helaas niet aan wezig zijn. Een door hem tot de ge zamenlijke noodwachters van zijn wijk gericht schrijven werd voorge lezen. Hierin werd aan allen dank gebracht voor het goede volhouden bij de uitoefening van de vrijwillig aanvaarde taken en de hoop uitge sproken dat het nooit verder dan tot .„oefenen" zal behoeven te komen (met af en toe een contactavond); dat de werkelijkheid steeds verre moge blijven. Trots op de door de directeur van de Stichting tot Bevordering Bescher ming Bevolking, bij de nabeschou wing op de pas gehouden O 557, ge geven verklaring, dat de Leidse B.B. tot een der beste van het land be hoort, vroeg hij allen om onder de bezielende leiding van het Hoofd Be scherming Burgerbevolking, zo door te gaan. Hij zou de noodwachters wil len aansporen er voor te zorgen, dat in het volgende jaar aan het H.B.B. als cadeau kan worden aangeboren: een verdubbeling van het aantal ploe. gen in zijn wijk. Na vertoning van de goede pro pagandafilm „Burgers bereid" en de eigen opname van de O 556 sprak het HoofdBescherming Bevolking, de heer S. W. Hagedóorn. Spr. dankte voor de goede woor den. Tot de werkers in de B.B. zou hij zich willen richten als vrienden aan wie hij dank bracht voor hun getoonde burgerzin in de afgelopen jaren. Met voldoening kan gezegd worden, dat de B.B. in de A-kring „Leiden" is geslaagd. Maar het B.B.-werk moet doorgaan. Belangrijk is, dat de praktijk van het onder leiding met elkaar samenwer ken moet worden aangeleerd. Alleen indien goed georganiseerd en geleid kunnen resultaten bereikt worden. Naast critiek, die er altijd zal blij ven, was het prettig ook andere ge luiden te horen. Bij een opwekking om in het volgende seizoen op de in geslagen weg voort te gaan, werd aan de niet-noodwachters gevraagd ook mee te doen en in de praktijk hun liefde voor de medemens ook daad werkelijk te tonen. Het cabaret-gezelschap „de Witte Raaf" verzorgde het verdere gedeelte van de avond met een goed geva rieerd programma, doorspekt van kostelijke humor. De vele applaus- salvo's onderstreepten de goede ont vangst van het gebodene. Extra vermelding verdient de keu rige opstelling op het podium van het voor de diverse B.B.-diensten be schikbare materieel. Het was laat in de avond toen de heer Wilterink allen een „wel thuis" en „tot ziens" kon wensen. Het is een avond geworden, aan vooral de kinderen van de leden, dank zij hun kinderlijk ontwapenend spel, de juiste sfeer gaven. Zij traden op onder leiding van mevr. Pont Kinderen hebben deze avond op het stemmig versierd toneel geopend Zij declameerden enkele ontroerende j gedichtjes, zongen liedjes en gaven I na de pauze een aardige opvoering van het spel op rijm „De drie uit verkorenen van Fatima". Ook anderen echter hebben aan het slagen van deze avond bijgedragen. Wij noemen mevr. Cornelisse, die met een helder, geschoold stemgeluid enige liederen, zoals Ave Maria en Ave Verum, zong. Zij werd voor treffelijk begeleid aan de piano door mevr. Van Buren-Kok, die ook enige solostukken aan de piano voor haar rekening nam. Het „Panis Angelicus" werd gezon gen door mevr. Cornelisse en de heer Kok. Een goede muzikale vertolking. Noemen wij nog het optreden van de meisjes v. d. Krogt, die groot succes oogstten met de voordracht „Maria-klokjes". Aan het slot van deze avond-van- i devotie gaf de geestelijk adviseur van de K.A.V.-Herensingel, kapelaan J. A. M. v. Adrichem, de leden nog enige gedachten ter overweging mee. Hij sprak er zijn vreugde ovei uit, dat de K.A.V.-afdeling naast amusements-avonden ook avonden als deze organiseert. Hij dankte de deelnemers. De geestelijk adviseur sprak hier na over Hemelvaartsdag: 120 getrou wen kwamen met de Moeder van Je zus bijeen. Zij bereidden zich voor op het werk van Christus, dat in de kerk werd voortgezet. Ook vrouwen */f Geef klinkende munt. Morgen, zondagochtend 26 bei, zul len tamboers van de r.-k. Leidse Har monie-kapel na alle H.H. Missen col lecteren aan de uitgang van de Har- tebrugkerk. Wij sporen de parochia nen van de Hartebrug gaarne aan, na de HH Missen de collectanten ni-t zonder meer voorbij te lopen. Veel geld heeft onze r.-k. Harmonie no dig voor herstel en aankoop van in strumenten. Geef daarom klinkende munt voor klinkende muziek!! Fabrieksbouw N.V. J. J. Krantz Zn. De N.V. J. J. Krantz Zn., laken fabriek, heeft het maken van een fundering en betonskelet voor een fabrieksgebouw aan de Langegracht gegund aan de fa. van Eijgen en Zn., Zijlsingel 16 te Leiden. Geslaagd. Geslaagd voor het kader-examen van het Oranje Kruis is de heer K. Stoffelen, lid van de afd. Leiden van de Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. Dit is ons derde lid voor het instruc teurs-examen is geslaagd. WAT BRENGEN van de commissaris van de koningin lijkheid bezorgen. Casino. De film „Happy ever after" is een Engelse rolprent met in de hoofdrol David Niven. Niven is het proto-type van ."e Engelse gent leman. Ook in deze film verloochent hij zijn roeping niet Op Engels-sa- tyrische wijze wordt in „Happy ever after" de draak gestoken met de zorgeloosheid, de merkwaardige mo raal en de bijgelovighe'1 van de Ieren. Niven speelt voor Engelse neef van een Ierse landheer, die het landgoed met kasteel van zijn oom erft. Op het landgoed treft hij een wonderlijke gang van zaken aan. Zyn oom blijkt uitgaande van de Ierse ere-code niet verkwistende en opvallend vrijgevige h.nd zijn landgoed beheerd te hebben. Neef neemt de zaak straf al te straf in handen, en al spoedig vormen zich groepjes Ieren, die hun nieuwe landheer uit de weg willen ruimen. De moordcomplotten leidden st. voor stuk tot kolder-scènes, die de toeschouwers een uur daverende vro Zuid-Holland, mevr. Klaasesz, vertegenwoordigers van de scheep vaartinspectie, toekomstige beman ning van dit schip, onder wie schip per Toet. De bemanningsleden waren verge zeld van hun dames, die in het oor spronkelijk Schevenings costuum ge kleed waren. Het schip „Jacob Pronk", lengte over alles 40.25, breedte 7.80 meter, is uitgerust met Deutz-motoren, waar van de hoofdmotor 1000 pk is met een Lohmann-reductiekast. Bijzon der is voor deze treiler ook de Man- nesmannMeerwinch-aandrij ving die dé vissers in staat stelt hun netten met een snelheid van 135 meter per minuut in te halen. Tijdens de receptie in het Gulden Vlies, waarbij door de directies van rederij en werf vriendelijke woorden werden gewisseld, kondigde mej. mr C. de Jong aan dat dit schip met ra dar zal worden uitgerust. Toegang: alle leeftijden. Lido: ,,De ondergang van de Graf Spee". Iedere gezagvoerder staat al leen, Alleen vóór maar ook steeds bóven de bemanning van zijn schip. Alléén in het nemen van in grijpende besluiten. De kapitein, die in die eenzaamheid onder alle om standigheden de verantwoordelijk heid voor zijn ondergeschikten en voor zijn weerloze tegenstanders blijft dragen, is een held. Toen Hitler in augustus 1939 het bevel over een van zijn beruchte „vestzakslagschepen" in handen gaf van Hans Langsdorff, heeft hij niet beseft, dat hij daardoor het zwaar ge pantserde schip aanmerkelijk ver zwakte. Hans Langsdorff was een van Duitslands beste zeelieden. Verant woordelijk, dapper en'intelligent. Hij was echter vóór alles Mens. Op mees- terlijke wijze wordt dit mens-zijn van de meest gevreesde mens, die over de zeven zeeën zwalkte, weergegeven in de film (een Arthur Rank-pro- duct) die thans in Lido draait. Het hoogtepunt is niet de tweestrijd van Langsdorff (Peter Finch) of hij zijn mannen moet laten kiezen tussen een oneervolle internering en een nutte loze heldendood. Het ligt veel meer in zijn laatste besluit: het zwaarbe- schadigde schip, zijn schip, te vernie tigen. Daardoor brengt hij zijn men sen weliswaar buiten gevaar, maar hij breekt het prestige van het Duits land waarvoor hij vecht; hij mag dan tegen het systeem zijnr zijn daad is tegen zijn Germaanse eergevoel. Het is jammer, dat een zo edel mens de hand aan zichzelf heeft geslagen. Maar dat ziet men op de film niet meer. Toegang 14 jaar. Luxor. „Sissi, de jonge keizer in", geeft de vrienden en vriendin nen van Romy Schneider en Karl Heinz Böhm gelegenheid om kennis te nemen van de verdere lotgevallen van dit romantische film-paar. De films van Sissi gaan er in als slagroomgebak, dat wordt wel be wezen door de rijen belangstellen den. die voor de theaters staan, waar een Sissi-film gedraaid wordt, films moesten in een groot getal bioscopen vele malen geprolongeerd worden. Het succes wordt bewerkt door de naief-romantisehe wijze, waarop het verhaal verteld wordt. Het is geen geschiedenis waarin men licht kan geloven, hoewel zij op een histori sche basis berust, maar juist aan haar onechte, sprookjesachtige schijn ontleent zij haar charme. Sissi is :n deze film getrouwd met - „haar" Franz Joseph en zij heeft veel moei lijkheden met het strenge protocol aan het Oostenrijkse hof. Toch weet zij juist door haar ontwapenende eenvoud de harten van haar on derdanen te winnen. In het bijzon der speelt zij een rol in het totstand komen van een blijvende vrede met Hongarije. De kroning in Hongarije wordt door de regisseur aangegrepen om kleurige, fantastisch opgebo de massascènes te filmen. Iedereen kan deze fili.i gaan zien. Trianon. De Engelse film „Za- rak" is de bewerking van een roman, welke zich afspeelt in het voormalige Brits-Indië en wel in de destijds uitermate woelige Noordelijke pro vincie tegen de grens van Afghani stan. De beruchte Khyberpas speelt ook hier weer een rol. In de buurt van deze pas regeerde nl. een Indisch potentaatje, dat zijn oudste zoon Zarak verstootte en de woestijn in joeg met het gevolg, dat deze een brutale roverhoofdman werd. Het koloniale Engelse leger had heel wat te stellen met dit stoutmoedige heerschap voor dat hij tenslotte niet levend in hun handen viel De figuur van de roverhoofdman is natuurlijk wat ge ïdealiseerd en de kleuren van het Oosterse milieu, waarin zich alle avonturen afspelen, zijn wat al te fleurig, terwijl bovendien de verfil ming van het boek z'n nadelen dui delijk demonstreert in een gebrek aan samenhang, maar overigens wordt er genoeg in gevochten, wordt er dapper geknald en op paarden ge jakkerd om de liefhebbers van een echte wilde exotische film tevreden te stellen. De leeftijdsgrens is 14 jaar. Rex. De film „Curucu van de Amazone" belooft de toeschouwers iets te laten zien wat ze nog nooit gezien hebben. Dat klopt wel, want net monster dat in de ondoordring bare oerwouden langs de Amazone rivier huist, is inderdaad geen alle daags geval. Zoals dat met monsters gewoonlijk het geval is, worden er in de wijde omtrek verhalen van ver teld, waarbij vissers-latijn niets is en daarom trekt een expeditie erop uit om te zien wat er waar is van al die verhalen. De avonturen van deze ex peditie vormen de inhoud van de film, die rijk is aan alle mogelijke griezelige sensaties. Overigens niet zo erg of personen van veertien jaar en ouder kunnen gezellig gaan griezelen. waren onder hen en dit is juist, want de kerk van Christus is geen kerk van enkel mannen. Kapelaan Van Adrichem sprak ver volgens over de belangen van het Godsrijk, die nu op spel staan. Deze tijd kent vele problemen en het is juist de vrouw, dié in het zoeken van de juiste weg, haar eigen taak heeft. Zij kan dit niet op eigen kracht. Dóór Maria zoekt zij steun bij God. GEVEILDE PERCELEN. Ten overstaan van notaris W. S. Jongsma te Leiden is heden geveild: Herenhuis met tuin Rijnsb.weg 33 in bod: 29.500; koper: G. H. Oltheten te Voorschoten voor 33.500. Huis en erf Sieboldstraat 15 in bod: 7.600; koper: W. van der Reijden te Leiden, q.q. voor: 8.700. Huis en erf Roodenburgerstraat 10 in bod: 7.000; koper: P. de Jongh te Leiden, q.q. voor: 8.100. Pakhuis met afz. bovenwoning Pie terskerkstraat 16 in bod: 8.000; koper: T. Beeuwkes te Leiden, q.q. voor: ƒ8.500. Huis en erf Levendaal 137 in bod: ƒ2.150; koper: P. de Jongh te Leiden, q.q. voor: 2.700. Huis en erf Hooglandse Kerksteeg 6 in bod: 2.30Q; koper: H. Niepoth "te Leiden, q.q. voor: 2.300. Huizen en erven Pioenstraat 16, 18 en 20 na afmijning in bod: 6.000; koper: W. J. Hoogkamer te Leiden, q.q. voor: 6.200. Huis en erf Oranjegracht 2 in bod: 1.900; koper: A. de Jong te Leiden voor: 1.940. Huis en erf Geeregracht 32 in bod: 2.100; koper: E. van Starkenburg te Leiden, q.q. voor: 2.325. Grond met opstal Utrechtse Jaag pad 38 in bod: ƒ500; koper: J. Bleijie te Leiden, q.q. voor: 1.050. Grond met opstal Prinsenstraat 46 in bod: 1.040; koper: J. Marks jr. te Leiden voor: 1.048. Winkel-woonhuis Lange Diefsteeg 19 in bod: 3.200 is niet verkocht. Burgerlijke Stand Geboren: Catharina Johanna Maria, d. v. B. J. A. Holweg en J. M. Dirkse; Forry Tyronne, z. v. W. E. Michel en M. M. de Boer; Jannetje, d. v. J. Zwart en N. van Hemert; Markus Roeland, z. v. C. Bas en F. Moes; Hester, d. v. Th. van Tongeren en A. van Dijk; Willem, z. v. A. M. L. Ver- santvoort en A. Hartevelt. Ondertrouwd: C. van Leeuwen en J. M. Verhoeven; K. F. van den Berg en L. J. Haan; K. H. Yap en T. N. Liem; W. M. Hendriks en J. M. van Offeren; P. Oostveen en H. C. Her mans; F. Blonk en M. M. Vermeer; P F. van Gijzen en C. Dissevelt; J. G. van der Oort en C. M. van Delft; L. J. de Koekkoek en J. A. C. van Wijk; L. L. Cavé en P. Vermeulen; D. J. van Ginkel en M. W. Kramer: W. F. Smit en W. S. Vavier; P. F. van Atten en A. Floresse; J. Schou tenM. Kesseboom. Gehuwd: W. S. de WolfJ. van Dissel. Overleden: J. Rijsbergen, 43 jr, man; L. A. van Brero, 90 jr, man; W. van Bol Es, 66 jr. huisvr. v, A. A Mulder. Leidse Agenda ZATERDAG 25 MEI. Bond v. Speeltuinver. Leiden. Feest avond. Den Burcht 7.45 uur nam. R.K. Instuif. St. Leonardus. Juke box-programma. Leonardushuis, 8 uur nam. ZONDAG 26 MEI. R.K. Instuif Herensingelparochie. Spiritisme en psychometrie. Alfetti. Maria Gijzensteeg. 8 uur nam. MAANDAG 27 MEI. „Ons Doel" Woningbouwvereni ging. Receptie bij 30-jarig bestaan. In den Vergulden Turk, 78 u. nam. Katholiek Emigratiebureau. Zit ting. 't Karrewiel, Steenstraat, Italf achthalf negen nam. Gemeenteraad, Stadhuis, 2 uur nam. Selskip „Fryslan". Jiergaerskom- UIT DE OMGEVING TER AAR Veiiingdagen. In verband met Hemelvaartsdag is er volgende week maandag om half elf, dinsdagmiddag om half drie en vrijdag om half elf groenteveiling. De veiling van kas- snijbonen blijft op maandag, woens dag en vrijdag om half tien. Primeur. Door de tuinder Th. Hoogervorst te Nleuwveen werden gisteren de eerste stamprinsessebo- nen aangevoerd aan de Coöp. Tuin bouwveiling. Koper was de Alphen- se groentehandel C. Hulscher voor de prijs van 4.60 per kg. WARMOND Medische dienst. Zondag 26 mei a.s. wordt de doktersdienst waarge nomen door dr A. W. Bots. Voorhout, telef. 7993. ZWAMMERDAM Gemeenteraad. De raad verga dert maandag 27 mei om 13.30 uur. Te behandelen onderwerpen: Voor stel tot het aangaan van een geldle ning groot 196.700,looptijd 30 jaar. Jongeren-organisaties houden aardbeien- eetdag Zondag 23 juni a.s. houden de Land- en Tuinbouw Jongeren en Land- en Tuinbouw Meisjes, in sa menwerking met de K.A.J., de V.K.A.J. en de Katholieke Midden standsjongeren een aardbeien-eetdag in de grote tuin van burgemeester Bruinsma te Beverwijk. Er is voor deze dag een aantrek kelijk programma samengesteld en het belooft weer een heel evenement te worden, 's Middags wordt het feest geopend, na een welkomstwoord door de voorzitter van het district Ken- nemerland, met het zingen van het aardbeienlied. Hierna spreekt de bur gemeester van Beverwijk een begroe tingsrede uit, welke omlijst zal wor den met declamatie. De directeur van de Beverwijkse veiling zal de bete kenis van de aardbei voor de mensen toelichten en de middag wordt ver der verluch* door musiceren, zang, voordrachten, balletdanser enz- Na tuurlijk zal het aardbeien-eten een zeer voorname schotel van het menu uitmaken; hierbij zal als diner-mu- ziek een speciale aardbeienwals ge speeld worden. Tot besluit van deze dag wordt de folkloristische bruiloft van Kloris en Roosje opgevoerd. Reebok kwam in auto terecht Drie gewonden De chauffeur S. A. uit Steenwijk heeft gisteren in de buurt van Exloo plotseling een reebok uit de staats bossen vlak voor zijn auto gekregen. Zwaar gewond kwam het dier in de auto terecht. De beide passagiers, mevr. A. Z. T. uit Dwingelo en mevr. A. P. uit Beilen, die van een familie bezoek in Exloo kwamen, werden I door het versplinterde glas van de voorruit vrij ernstig aan het hoofd gewond en moesten naar het zieken huis in Emmen worden vervoerd. De chauffeur werd licht gewond. De reebok is aan de opgelopen verwon dingen overleden. De auto werd licht beschadigd. &eisKip ,,1-ryslan'. Jiergaerskom- ste mei. opfiering fan „Skobberde- bonk", troch eigen toanielploech. Ja- cobazaal, kwart voor acht nam. DINSDAG 28 MEI. Mater Amabills-school. Feestavond Marktberichten LEEUWARDEN, 24 mei. Kaas. Gouda volvet f 2.042.07, Edammer 40-f 1.881.90, broodkaas 40-f f 1.891.82. Stemming redelijk. KATWIJK a. d. RIJN, 24 mei. Groente. Radijs 5.70,10.70, Bos- peen 4964, Sla 4.9011.80, Aard beien per 200 gram 6373 ct., Andij vie 2930, Spitskool 27—29, Bloem kool A 4765, Bloemkool B 3239, Bloemkool C 1526, SeldeVic 7.30 11.30, Peterselie 11.50—15.30, Kervel 812, Prei 1013, Spinazie 1533, Rabarber 36—44, Stoofsla 12—19. Kroten 5.505,60, Raapstelen 22.10, Breekpeen 19.5020.50, Waspeen 70 —71.—. uitreiking diploma's. St. Antonius- I LEIDSCHENDAM, 24 mei Groente. clubhuis 8 uur nam, R.-k. E.H.B.O.-Lelden. Aanvangs- cursus, r.-k. lyceum Mariënpoelstraat 8 uur nam. WOENSDAG 29 MEI. R.-k. E.H.B.O.-Leiden. Vervolgcur sus (i.p.v. donderdag) r.-k. lyceum, Mariënpoelstraat. 8 uur nam. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, kwart voor zeven nam. „Sempre Crescendo", Studenten muziekgezelschap. Concert. De La kenhal, kwart over 8 nam. ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN TE LEIDEN. As. weekend 25/26 mei zal de dienst worden waargenomen door: dr Hartman, Pleiter, Postel. Verhoef. De Bruyne. Doktersdienst Oegstgcest: dr H. Varekamp. Dienst der apotheken. Zaterdag 25 mei zijn des middags, 's avonds en 's nachts geopend Voor het klaarma ken van^ spoed recepten: Apotheek Kok, Rap%enburg 9, telefoon 24807; Apotheek Oegstgeest. Wilhelmina- park 8. tel. 26274. Zondag 26 mei is van 's morgens 8 uur tot 's avonds 12 uur alleen geopend: Apotheek Kok. NIET-BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 unr). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan alsnog trachten O een exemplaar te doen toekomen. Rijenkomkommers A 3038, id. B 24—33, id. C 20—24, id. krom 38—54, tomaten A 680—730, id. B. 640—080. id. C 630—080, sla A 590, id. B 400 480, stoofsla 1017, spinazie 2036, postelein 30—35, rabarber 3739, andijvie 4359, bospeen 5071, bloemkoo' A 58—64, id. B 4654. R'VEEN, 24 mei. Bloemenveiling. Pyrethrum I 601.05, id. II 3973, Anemonen 3047, Duizendschoon 55 —71, Lathyrus 29—58, Bruidsanjers 2638, Margrieten 2251, Papavers 59112, Colvillei 1.35—2.05, Aspa ragus Plumoaus 3764, Esther Read 61—65, Violieren '..30—1,50 Ixia's 60 —66 per bos. Am. Anjers. Rose Sim 2535, Rode Sim 2030, witte Sim 1829, Brenner 1625, Pioenrozen 10 19, Lelies 1628 p. stuk. TER AAR, 24 mei. Groente. Peulen 2.102.50, id. B. 1.20, doppers 1.kassnij-bonen 3.10—3.70, idem B 2.70—2.00, idem stek 1.80—2.50. stamprinsessebonen 4.60, spinazi 0.i8 —0 33, id B 0.100 15, andijvie 0.34 —0.44, id. B. 0.12—0.29, postelein 0.16 -0.20, id. B 0.04—0.12, rabarber 0.38 —0.46, tomaten A 1.101.40, idem B 1.20—1.30, idem C 0.90—1.20, idem CC 0.90, prei 0.10—0.19, stoofsla 0.11, nieuwe aardappelen 0.56, idem kriel 0.43, alles per kg., sla A 7.0010.50, idem B 4.005.90, pei 100 stuks. Bloemkool A 0.520.88, idem B. 0.31 0.49, idem C 0.210.37, idem stek 0.150.18, komkommers A 0.380.44, idem B 0.32—0.38, idem C 0.21—0.28, id. stek 0.110.19, alles per stuk, bos peen 0.340.51, idem stek 0.180.30, selderij 0.07—0.16, peterselie 0.12, ra dijs 0.050.008, alles per bos. Stoof sla 0.400.00 per kist, aardbeien 0.4"> 0.80 per doosje.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3