Crote eensgezindheid op jaarvergadering van de K.V.O.B. „Bloembollenstreek" DUINSTREEK Interpellatie over verkeersgevaar in de Raad van Sassenheim Scherp Directeur-generaal volksgezondheid van lapan in Voorschoten en Leiden SHHHHHHHHï ZATERDAG 25 MEI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 De katholieke vereniging van on- handhaving van de bestaande reser- dernemers in het bloembollenbedrijf, I ves. afdeling Bloembollenstreek, hield vrijdagavond Jl. de jaarvergadering, Toch werd vastgesteld dat de ge- In hotel „De Nachtegaal". De voor-1 vormde reserves voor hyacinthen, zitter, de heer C. Ph. Freriks, sprak j respectievelijk verplichte reserve van een bijzonder woord van welkom tot j 73.600 en vrije reserve van 310.800 de algemene secretaris van de KVOB. gulden, vooral wat dit laatste cijfer ÈSÊ J 500.000 mocht wor de heer A. J. Baars, en tot de in leider over „Het risico van wette lijke aansprakelijkheid", de heer mr. H. F. de Munk uit Leiden. In zijn openingswoord wees voorzitter op het feit, dat het voor bije jaar een woelig jaar was en dat de P.B.O. daaraan haar aandeel ruim schoots had. De grote toevloed van maatregelen en verordeningen die de mensen van het bloem bollen vak te verwerken krijgen, vond spr. wel wat overdreven en hy vond dat de be leidsmaatregelen teveel de P.B.O. tot uitvoerder hadden. Van de Euromarkt verwachtte spr., ook voor het bloem bollenvak, goede resultaten. Het was dit jaar weer een goed cursusjaar en de goede resultaten zouden zeer ze ker het vak ten zegen zijn. De op voering van. de productiviteit blijft belangrijk. Daarna las de secretaris, de heer L. F. Schlaman, de notulen en het jaarverslag. Uit dit laatste bleek, dat het aantal leden iets was gestegen: eind 1956 waren er 191 leden. Er werden dit jaar vier bestuursverga deringen gehouden en drie ledenver gaderingen, waarop een groot aantal onderwerpen werden behandeld. Fi nanciële steun werd gegeven aan ten toonstellingen en aan de cursus. Grotere aandacht Gewezen werd op de noodzaak van steeds grotere aandacht voor de grote bewogenheid en komende verande ringen op economisch en sociaal ter rein. Uit het financieel verslag bleek dat er een flink batig saldo was. Voorts werden afgevaardigden voor de al gemene vergadering benoemd. Bij de behandeling van de beschrij vingsbrief voor de algemene verga dering werd over het algemeen ac- coord gegaan met de door het hoofd bestuur gegeven pre-adviezen op de gedane voorstellen. Ook was dit het geval met het voorstel, vanwege het Productschap voor Sierteeltgewassen aan de orde gesteld, naar aanleiding van hetgeen het bestuur van het Bloembollensur- plusfonds van oordeel was over de betrof, wel tot den opgevoerd. DE SALARISSEN VAN HET MIDDELBAAR EN LAGER RIJKSPERSONEEL. Naar aanleiding van geruchten als zou de minister van binnenlandse zaken, bezitsvorming en P.B.O, in een vooroverleg met de samenwer kende ambtenaren-vakorganisaties zijn goedkeuring hebben gehecht aan een aantal voorstellen tot herziening van de salarissen van middelbare en lagere rijksambtenaren, deelt men ons van o verheidszij de mede, dat deze geruchten van elke grond ont bloot zijn. Met de betrokken orga- nisaties heeft hieromtrent geen over- Daarna was het woord aan de heer leg plaats gevonden. Evenmin zijn mr. H.F. de Munk voor het houden er voorstellen van een dergelijke van fijn inleiding over „het risico strekking bjj het centraal overleg in- van wettelijke aansprakelijkheid". gediend. VOORSCHOTEN FANCY-FAIR VOOR GEZINSZORG GEOPEND HILLEGOM Medische dienst. Zondag wordt de dienst waargenomen door dr A. van der Kaaden, Hoofdstraat 4, telefoon 5114. Bij brand of ongeluk telefoon 5555. Slipgeval. Een personenauto, die donderdagmiddag met vrij grote snelheid de bocht in de Van den En delaan nam, slipte en kwam in de voortuin van perceel 98 terecht. De auto werd flink beschadigd en hel hek geheel vernield. Persoonlijke on gevallen kwamen er niet voor. KATWIJK Duivensport. Met 131 oude dui ven hielden de „Rhijnmonders" een wedvlucht vanaf St. Quentin, afstond 275 km. De duiven werden te 11 uur gelost met zuid-westen wind. Eerst- aankomende duif om 13 uur 49 minu ten 56 seconden, gemiddelde snelheid 1615.3 meter per minuut. De uitslagen waren als volgt: Jac. Heemskerk 1; Th. van Essen 2; C. Kraayenoord 3; C. Plug 4; L. Noort 5; H. M. Tjebbes 6, 9; E. van der Hooff 7; L. van der Plas 8, L. van Duyn 10., KRKV. Het programma voor zondag a.s. luidt: het derde elftal gaat op bezoek bij ASC 7, aanvang te 12 uur, vertrek per rijwiel te 11.15 uur vanaf het plein bij De Roskam. KATWIJK AAN DEN RIJN Ernstig ongeval. De heer P. zou vanaf het rijwielpad afkomende bij Duinoord-Wyborchstraat de hoofd weg oversteken en gaf hiervoor niet het verplichte teken. Een luxe auto naderde en kon door het verzuim van P. niet tijdig remmen, waardoor de fietser P. geschept werd. Zeer ernstig gewond moest hij onmiddellijk naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden v/orden vervoerd. Het rooms-kath. Bondsgebouw aan de Leidseweg is weer herschapen in een gezellig vermaakcentrum. Nadat de St. Laurentius Harmonie gister avond een muzikale rondwandeling door het dorp had gemaakt, was om 8 uur de tijd aangebroken, dat de Fancy-Fair voor Gezinszorg kon gaan openen. Pastoor Van Bemmelen beklom het podiuim en sprak het openingswoord. Het was een mooie sociale gedachte van het Kath. Vrouwengilde om haar noodlijdende zustervereniging de stichting Gezinszorg te helpen. Spr. bracht hulde aan het initiatief van 't Vrouwengilde, die zich geheel met de organisatie van deze fancy-fair had belast. Spr. bracht dank aan de vele milde gevers van prijzen en waardevolle gebruiksvoorwerpen èn noemde in het bijzonder de heer G. Knijnenburg, die maar liefst een R|8I lluuucu HHi prachtige wip en twee mooie krui-1 werpbal en slagbal wagens voor dit doel had geschonken. Spr. hoopte, dat de parochianen zou den begrijpen waar het hier om gaat. De stichting Gezinszorg staat klaar cm de zorgen van vele Voorschotense gezinnen te helpen verlichten, maar digd door het goede resultaat van heden zit de stichting in de zorg. Yong ^aar' de m0roen we derom een bliksemlotery houden ten Wil Gezinszorg haar taak goed naar bate van h*t katholieke jeugdwerk. Med. dienst. De zondagse dienst wordt voor de patiënten van de dok toren J. Bergman, M. H. Hueting en E. E. van der Laan voor Katwijk, Val kenburg en Rijnsburg waargenomen door dokter J. Bergman, Valkenburg- seweg lb, tel 2921. LEIDSCHENDAM Schoolsportdag. Na overleg tus sen het gemeentebestuur en de hoof den van de scholen van Veur— Stompwijk is besloten ook dit jaar een schoolsportdag te houden. Deze sportdag zal dan gehouden worden op dinsdag 25 juni a.s. De heer Ba- rendse zal in samenwerking met een klein comité het programma voor die dag opstellen. De bedoeling is o.a. meerdere vaardigheidsproeven te doen houden alsook een competitie N00RDWIJK Bliksemloterij K.J.C. Aangemoe- J. W. v. d. Niet; Philippus B. z. van J. J. G. de Groot en A. H. Kriek; Petronella A. M. d. van J. van Dijk en P. Brama; Johannes H. Chr. z. van B. Plesman en C. Hoogervorst; Eduardus J. M. z. van H. S. Met- ternich en G. M. Huls; Cornelia M. d. van G. v. d. Nieuwendijk en H. H. v. d. Hulst; Nicolaas J. W. z. van C. W. H. Augustinus en M. J. Th. de Groot. Gehuwd: A. Duindam en Cv. d. Haak, D. Barnhoorn en H. A. Ma- rijnis, W. Plug en A. Plug, K. Vet en A. C. M. Stork. Overleden: Martina Paardekooper, 88 jaar, wed. van H. Janson. VOORHOUT Voorhouts jeugdnatuurwacht. Voorhouts Jeugdnatuurwacht heeft gisteravond weer van zich doen zien en horen. Hieromtrent moeten wij even teruggrijpen naar een voorgeno men besluit van het plaatselijk Co mité in een vorige jaarperiode, waar besloten werd om de animo voor de leden hoog te houden door het orga niseren van een opstelwedstrijd, on der leiding van het onderwijzend per soneel der lagere scholen, alhier. In de grote zaal van het Parochie huis werden gisteravond o.a. door burgemeester Smolders namens het comité der J.N.W. mooie prijzen uit gereikt aan de diverse winaars (es sen). Bij deze uitreiking waren een 200-tal kinderen aanwezig. De voorzitter van 't plaatselijk co mité, de heer J*. Warmenhoven, heet te welkom en sprak zijn dank uit aan het hoofd der gemeenute, aan het verzoek van de prijsuitreiking te heb ben willen voldoen. Alvorens hiertoe werd overgegaan, werden echter eerst een tweetal leerzame films vertoond, betrekking hebbende op het dierenle ven in de natuur, t.w. „Strijd tussen vogel en ratelslang" en een film over het Amerikaanse natuurreservaat Yellowstown, welke door Broeder Quida van de Bisschoppelijke Nijver- heidschool werden vertoond. Vervolgens richtte de burgemeester zich tot de jeugdige natuurwachters en sprak zijn vreugde en voldoening uit, omtrent het fraaie werk van de opstellen. Allereerst werden aan een 20-tal een prijs uitgereikt in de'vorm van een nestkastje voor vogels, wel ke ender leiding van één der comité leden eventueel in het Overbos zul len worden gehangen en waar de kinderen van tijd tot tijd ook onder leiding naar zullen mogen gaan kij ken. Tien van deze 20 verkregen extra prijzen in de vorm van boeken, allen betrekking hebbende op de natuur. Als hoofdprijs winnares werd aange wezen .Janny Leijnse, met het opstel: „Waarom ik het voorjaar mooi vind", waarin zij het nest en het leven van een kievit beschreef, hetwelk ook werd voorgelezen. Als prijs ontving zij een ets van de schilder H. van Meegeren in omlijsting, voorstellen de een hert in het groene bos. Zij is leerlinge van de Chr. school alhier. Vervolgens van de zesde klas 1. Nelly Schuurink en 2. Frans Jon ker; 5e klas 1. Frits van Tol en 2. An- toon Jirka; 4e klas 1. Hans de Win ter, 2. Bert Prins. Ook werden prijzen uitgefeikt voor huisbroeien van hyacinthen in de af gelopen winter, ook onder auspiciën vaq het comité aan: 1. Henk Bierman; 2. Henny v. d. Hulst en 3. P. v. d. Salm. Hierna volgden nog een paar films, t.w. „In het rijk der Olifanten" en een vogelfllm in kleuren. Burgemeester Smolders bracht dank aan het comité der Jeugdnatuur wacht voor al het werk, hetwelk zij hieraan gehad heeft. Ook de kinde ren bracht spreker dank voor hun medeleven in de natuur, resumerende dat hij trots was op een dergelijke jeugd. Het was een zeer leerzame en voor de kinderen niet minder prettige avond. K.A.V. De K.A.V. hield de laat ste vergadering van haar winterpro- gramma. De belangsteling was groot. Na het openingswoord werd het Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van 25 Mei 1857. Weenen. De Burgemeester van Saaz had onlangs een besluit uitgevaardigd, waarbij al de in die plaats wonende Israëlieten werden uitgezet. Dit besluit is thans door de Regtbank, als in strijd met de wet, van nul en geener waarde verklaard. behoren kunnen vervullen, dan is er financiële hulp nodig. Daarom is het nodig, dat de fancy-fair geldelijk slaagt. Spr. verwachtte dan ook, dat de parochianen in grote getale de fancy- fair kwamen bezoeken en er een ge zellige avond, zouden beleven. Aan de organisatoren zal het niet liggen. De stemming op de eerste avond was goed. Er werden op de eerste zal een aquarium geplaatst worden avond vooral „lekkere prijzen" op bij de ouden van dagen in „Dalrust", het Rad van Avontuur gedraaid. De terwijl er ook gewerkt wordt om in bommenwerpersstand was goed in J het Rheuma Sanatorium „Sole Mio" trek. I een bak te plaatsen. Wij juichen Er kon weer naar hartelust gescho-1 deze loffelijke activiteit ten zeerste ten worden. Daarnaast kon men zijn toe, vaardigheid beproeven in de ballen- gooitent en degenen, die niet zo han dig zijn in zulk soort dingen, kon den een gokje wagen naar het aan tal muisjes in de jampot of nog een voudiger een envelop grijpen en kij ken of er niet een poppennaam op stond. Hedenavond draait de fancy- fair voor de tweede avond en de kin deren krijgen zondagmiddag ruim schoots gelegenheid om ook van deze attracties te genieten. Zondagavond is de sluitingsavond. Dan wordt de trekking van de loterij bekend ge maakt. De voltallige Raad van Sassenheim was gisterenavond bijeen voor haar vierde openbare vergadering. Na de gebruikelijke notulen en ingekomen stukken volgde een me dedeling omtrent de verbetering der waterleiding-druk. Het Rijksinstituut voor drinkwatervoorziening ziet als enige oplossing een rechtstreekse ver binding van het pompstation naar de watertoren in Sassenheim. De kosten hiervan bedragen ongeveer 1,4 mil joen gulden. De financiering ge schiedt door de gemeente Hillegom, doch de prijs van het drinkwater zal niet onbelangrijk worden verhoogd. Voorlopig wordt een en ander voor kennisgeving aangenomen. Alvorens tot verdere behandeling der agenda over te gaan kreeg de heer J. W. v. Breda toestemming een interpellatie te houden over de ver keerssituatie in de kom der gemeente. Met het huidige verkeer is het geen wonder, dat er ernstige ongevallen, zoals ook deze week weer, gebeuren. Het wordt na de woningnood staatsvijand no. 2. Het wordt tijd, dat men de ogen opent voor dit grote gevaar. In de Hoofdstraat is de si tuatie zeer gevaarlijk. Aan een kant staan de geparkeerde auto's achter elkaar. Aan de andere kant raast het verkeer er langs. Men moet een mid del zien te vinden om de snelheid te beperken. Politietoezicht alleen is niet voldoende. Er moeten zo snel mogelijk stappen worden ondernomen om de maximum snelheid in te voeren. Het gemeente bestuur .kan dit niet alleen doen. Wellicht is het mogelijk om in sa menwerking met andere gemeenten de vereniging voor Ned. Gemeenten te interesseren om zodoende bij de regering aan te dringen tot spoedige behandeling van deze kwestie. De voorzitter zegde toe de sug gesties te overwegen en met het col lege te overleggen welke stappen er kunnen worden genomen. Beperken van de maximum snelheid is moei lijker dan men denkt. Niettemin zal men aandacht aan dit punt schenken. Traditie getrouw werden eerst de onderwijs-kwesties behandeld. De Christelijke Kleuterschool had een aanvrage ingediend tot verbetering der toiletten en vernieuwing van de zandbak. Kosten totaal ƒ4.400. Hier mede kon de raad zich verenigen. Een aanvrage tot vergoeding der reiskosten voor het bezoek van de B.L.O.-school werd ingewilligd. Aan het bestuur van de Visser- school werd een voorschot verstrekt op de vergoeding voor vakonderwij zers in tekenen en zingen. Aanvan kelijk waren enige leden van me ning dat dit toch niet tot de verplich te vakken behoort. Het blijkt echter, dat het vormende vakken zijn en hiervoor zijn vakonderwijzers nodig. Aan de Chr. Mulo-school werd toe stemming verleend tot het kopen van een dupliceermachine, kosten f 450. Britse onderscheiding. - Het Britse Ver?er was er «"."Myrasg bin- oninkliik nennntschïn „oor T„ie.nengekomm van De Vissersohoot om Aan de fa. B. de Vroomen. werd een strook grond in het plan „Bij dorp" verkocht, terwijl eén ander stuk om niet werd overgedragen. Een voorstel tot wijziging van de belastingverordening op vermake lijkheden werd aangenomen. Het laatste punt van de openbare agenda vermeldde de gebruikelijke comptabiliteitsbesluiten. Hierin stond onder andere vermeld een bedrag van 450 voor de aanleg van een springbak t.b.v. het vak lichamelijke oefening op de scholen. De heer v. d. Nouland was er tegen. Hij is van me ning, dat het te veel wordt doorge voerd. Een springbak is niet nodig bij het onderwijs. Dit hoort bij de sport. De heer Bergman daarentegen A was blij dat men eindelijk ook eens afn va^ aan a*hletiek ging doen op de iic r,o_ orren to «Ar nrvor, oon scjj0ient voorstel werd aangeno- Industrie-kade werd teruggenomen, omdat een der belanghebbende zich heeft teruggetrokken en de kosten berekening thans op losse schroeven komt te staan. Opnieuw zal het ge heel project worden berekend en aan de Raad worden voorgelegd. Het punt wat de meeste discussie ontlokte, kwam nu aan de orde. Verkoop industrie-terrein. Gezien de mooie prijzen en het goede doel, zal ook deze loterij zeker sla gen. Des avonds te 8 uur zal de trek king plaatsvinden in het Juvenaat, zodat men niet lang behoeft te wach ten of men tot de gelukkige win naars zal behoren. „De Glasbaars". De plaatselijke vereniging van Aquariumhouders heeft een besluit genomen om bij zieken van langdurige aard een aquarium te doen plaatsen. Tevens heeft medewerking ,e verlenen bij de «r- in de afgelopen week een gouden me- houwinfT van 6611 POTLOOD en GEEST Oplossing no. 526. Horizontaal: 1. Deventer, 9. ree, 10. era, 11. A.P., 13. nut, 15. pa, 16. aak, 18. wol, 20. Sara, 22. tijm, 24. romp, 26. mud, 29. teer, 31. sa. 32. Ab, 34. reep, 36. lijn, 37. rein. Verticaal: 2. er, 3. ven, 4. eeuw, 5. te, 6. Erp, 7. raar. 8. baas, 12. paar, 14. tot, 17. krot, 19. lijm, 21. Amer, 23. mus, 25. peer, 27. das, 28. gal, 30. ree, 33. bij, 35. pi. daille toegekend aan de fa. Konijnen, burg Mark alhier, voor de inzen ding gladiolen. Zondagsdienst doktoren. De zon dagsdienst zal worden waargenomen door dr. De Beer, tel. 2751. De Duin rand-apotheek is geopend van 121 uur en van 45 uur. Voor spoedge vallen doorlopend. Handbal M.S.V. De trip naar Hilversum met een dames- en een heren-elftal, zal hedenavond plaats vinden. Te precies half acht vertrekt de bus van het Raadhuisplein aan de Voorstraat met de deelnemers(sters). De Olympianen zijn na ontvangst te Hilversum nog van plan te gaan stadten, dus is het wel zaak om op tijd te vertrekken. De ontvangst in Hilversum heeft plaats in het KAB- gebouw. Het verdere programma voor zon dag is 12 uur Zwaluwen aMSV a (meisjes): 2 uur MSV aElandia a (jongens). Geboren: Aletta P. d. van E. Hegerman en M. J. van Beveren, Ca- tharina J. d. van J. v. d. Voet en bouwing van een natuurkunde- lokaal tot gewoon lokaal; vervanging van het schoolmeubilair en verbete ring van de gas-, water- en elektrici- teitsleidi4 gen. Kosten rond ƒ28.500. Bij de St. Anna-school zal een ge deelte van de speelplaats worden be tegeld. Met het bovenstaande kan men zich verenigen. Aan de orde kwam een wijziging in het Algemeen Ambtenaremegle- ment Sassenheim en verordening ge organiseerd overleg. Het lijvige stuk werd onveranderd goedgekeurd. Dit was eveneens het geval met de vast stelling van een arbeidsovereen komstverordening en een studietoe lage en verplaatsing kostenregeling. Een aanvraag tot verbetering van een woning, ingediend door de heer A. Witte werd goedgekeurd. Het ging hier om het bouwen van een douche cel en slaapkamers. Het college ver zocht hierna om in het vervolg aan vragen beneden de 250 zonder tus senkomst van de raad te mogen be handelen. Na enige discussie kon men zich hiermede verenigen. Het agendapunt omtrent de door trekking van de waterleiding langs de het industrie-terrein te verkopen aan de N.V. Lindemetaal i.o., een fa briek, waar verlichtingsornamenten zullen worden vervaardigd. Een per ceel van 2340 m2 werd verkocht voor de gebruikelijke prijs van 4.60 per m2. De heer Bergman stemde tegen omdat hij er een gevaar inzag voor de arbeidsmarkt. De heer Kortekaas vroeg opheldering over het feit, dat in de courant (L.C.) reeds had ge staan dat het werk was gegund, doch ook dat men reeds bezig was met de bouw, terwijl er nog geen raadsbe sluit was genomen. Spreker zag gaar ne, dat iets dergelijks niet meer ge beurde. De voorzitter was van me ning dat het risico om te gaan bou wen geheel voor de aanvrager was. Het gehele project was echter in een praatavond besproken en toen waren de meeste raadsleden er voor, zodat men veilig kon aannemen dat het in openbare vergadering ook werd goedgekeurd. De leden waren van mening dat op deze manier de raadsbesluiten worden beïnvloed door de werkzaam heden. De heer Bergman vroeg zich nog af, welk nut deze fabriek heeft voor Sassenheim. Het blijkt dat de „Werk plaats" voor minder valide werk krachten veel werk krijgt, terwijl verschillende ongeschoolden werk zullen vinden. Tenslotte konden de heren zich er mee verenigen, met uitzondering van de heren Bergman en Bakker. men met de aantekening, dat de heer v. d. Nouland tegen was. Een extra-punt werd ingelast n.L een geldlening. Van de Bank voor Ned. Gemeenten had men bericht ontvangen, dat men uit het grote fonds een lening kon ontvangen van 379.400. Hoewel dit slechts een zeer klein gedeelte is van het benodigde kapitaal voor de bouw van de 78 wo ningen 25%) nam men dit voorstel met beide handen aan. Het laatste punt ging over de ont- eigenings-plannen inzake het plan Bijdorp en de doortrekking van de Westerstraat naar Wilhelminalaan. Gezien de belangrijkheid achtte de voorzitter het noodzakelijk dit in besloten vergadering te behandelen, zodat de openbare vergadering werd gesloten. Veilig verkeersdag. Op dinsdag 4 juni a.s. wordt er door Verbond voor Veilig Verkeer een Veilig Ver keersdag gehouden. Naast allerlei an dere acties zullen overdag voor de schooljeugd zeer leerzame en ont spannende films worden gedraaid. De toegang bedtaagt 25 ct. Het onder wijzend personeel zal zich met de verkoop van kaarten belasten. Gezien het groot aantal verkeersongelukken is het van groot belang, dat de jeugd aan. deze actie zal deelnemen. Medische dienst. Zondag 26 mei KAV-lied gezongen. Nadat de voorzitster een kort woord had gesproken over de mei maand, hield de heer Mansvelders een lezing over Lourdes, aangevuld met lichtbeelden en enige gramo- foon-opnamen. Als hoofdbrancardier der KAB had spreker reeds 20 keer de reis naar Lourdes meegemaakt, zodat hij veel kon vertellen. Eenmaal heeft hij zelfs een genezing meegemaakt, nog wel van een Nederlander. Voor iedereen was het duidelijk wat de indrukken zijn van zo'n Lour- des-reis. Spr. gaf nog een beschrij ving over enige uitstapjes buiten Lourdes. Het was een leerzame avond. L.T.B.K.V.O.B. Voor de ver gadering van de K.V.O.B., welke werd gehouden in café „De Bonte Koe" was maar weinig belangstel ling. In zijn openingswoord richtte de voorzitter een extra woord van wel kom tot de technisch adviseur, de heer C. P. Vergouwen, en het nieu we bestuurslid, de heer L. Vester J.P.zn. De behandeling van de be schrijvingsbrief had een vlot ver loop. Met de prae-adviezen van het H.B. kon de vergadering zich wel verenigen. Tot afgevaardigden wer den gekozen de heren C. Prins en W. Borst, als pl.v. de heren Chr. v d. Salm en N. Zonneveld. Hierna hield de technisch adviseur, de heer C. P. Vergouwen, een ge moedelijk praatje rond de ronde ta fel. Gesproken werd over het onder wijs. De nadruk werd gelegd om toch vooral te zorgen voor goed tuin- bouwonderwijs. Dit onderwijs zal binnenkort belangrijk worden uitge breid, zowel wat leerkrachten be treft als tijd. Voor de vestigingseisen is dit van groot belang. Ook de me chanisatie was een punt van bespre king, evenals de vondsten op de Rijnsburgerweg en op h land van de heer Hub. v. d. Hulst, welke af komstig waren uit de Romeinse tijd. Doordat de tijd verstreken was moest helaas te vroeg een einde aan dit gemoedelijke praatje gemaakt worden. Medische dienst. Zondag 26 mei a.s. wordt de doktersdienst waarge nomen door dr A. W. Bots, Voorhout, telef. 7993. N00RDWIJKERH0UT Tentoonstelling landbouwliuishoud- school. Dinsdag a.s. 28 mei wordt 's middags om 3.30 uur de tentoon stelling van de landbouwhuishoud- school in Noordwijkerhout geopend. Direct hierna is er een show van gemaakte kledingstukken. Na de show is de tentoonstelling nog tot 6 uur geopend. 's Avonds om 7.33 uur is er een herhaling van deze show, waarna de tentoonstelling tot 9 uur te bezich tigen is. Woensdag is ook iedereen harte lijk welkom op de tentoonstelling, die van 9 uur tot 12 uur en van 2 uur tot 9 uur 's avonds geopend is. De tentoonstelling wordt 's avonds besloten met een verloting van kle dingstukken, taarten enz. Woningbouw. het architektenbu- reau De Koning en Sietzes te Hoofd dorp heeft namens J. v. d. Slot Azn a.s. wordt de doktersdienst waarge- het bouwen van een landhuis aan de I 's Gravendamseweg gegund aan J. C. Beugelsdijk te Noord wijk. Bij een oriënteringsreis door Neder land bracht de Japanse directeur-ge neraal voor volksgezondheid, Mutsu- ma Kawakami M. D. (rechts), van morgen om half elf een bezoek aan het Gezondheidscentrum aan de Wijn-1 centrum. Dr Kawakami bracht van. gaardelaan te Voorschoten. De Ja- middag ook een bezoek aan Leiden, panse bezoeker was vergezezld van i waar hij zich liet inlichten over de een assistent, mr Akira Nagazumi,methoden, welke in ons land gevolgd student aan de universiteit van Tokio zullen worden bij de massale inen- midden). De beide gasten werden ting van de kleuters tegen kinder door dr Vermet rondgeleid in het1 verlamming. (Marathon-bericht).

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2