Pakistaans geschenk aan de Nederl. jeugd bereikte het nieuwe vaderland niet levend KORTE golf Eindhovens gemeenteraad De Raad van Voorhout wijzigde bepalingen betreffende vermakelijkheidsbelastingen DONDERDAG 23 MEI 1957 JT^J^ETDS^COUgANT^ PAGINA 3 Het olifantje Stanni gestorven Temperatuursverschil contra goede zorgen De dierenverzorger Henry E. A. Deefholts is met lege handen van de „Maaskerk" gestapt, toen dit schip uit Pakistan in de Rotterdamse ha ven arriveerde. Het olifantje Stanni, dat aan zijn zorgen was toevertrouwd en een geschenk was van de kinderen uit Pakistan aan de Nederlandse jeugd, heeft Eurapo niet levend be reikt. Zes uur voor de eerste Europeaan- se haven, Duinkerken, zou worden aangedaan, overleed het jonge dier ten gevolge van de grote tempera- tuurovergang binnen enkele uren. In de middaguren had de thermometer 18 graden aangegeven, maar 's avonds was het toch al tot 11 graden ge daald. Deze snelle afkoeling is voor Stanni te veel geweest. Zij was in de Golf van Biscaje al danig zeeziek ge weest, maar scheen deze ziekte toch al aardig overwonnen te hebben toen men Duinkerken naderde. Verzorger Deefholts probeerde Stan ni nog op te warmen met wat cog nac, maar dit mocht niet meer baten. Tijdens de reis stak de jonge oli fant haar slurf over de reling om be ter de geur van het zeewater te kun nen opsnuiven. Omdat de heer Deef holts bang was, dat de invloed van het jonge dier zou kunnen beschadi gen, wreef hij Stanni elke dag met olie in. Maar al zijn goede zorgen hebben niet kunnen verhinderen dat het geschenk voor de Nederlandse jeugd is gestorven. Het dierenpark te Rhenen, waar het zoute water de fraaie huid van Stanni zou worden ondergebracht, wacht nu op de dromedaris Paki, die Mechanische adminis tratie voor K.V.P. Geen bezwaar De minister van binnenlandse za ken zal de rijkscentrale voor mecha nische administratie geen opdracht geven haar werk voor de ledenadmi nistratie van de K.V.P. te staken. Dit werk bestaat uit het ponsen van ongeveer 300.000 kaarten. In antwoord op schriftelijke vra gen van het Tweede-Kamerlid Rit meester deelt de minister mee, dat het financieel belang van het rijk gediend was met het aannemen van deze opdracht. Ook in het vervolg zal daarom de R.M.A. dergelijke op drachten mogen aannemen. De motivering wan de minister is aldus: de R.M.A. heeft de opdracht geaccepteerd op voorwaarde dat het ponsen slechts zal geschieden op haar passende tijdstippen. Het werk voor de K.V.P. wordt niet in overwerk verricht. Door het grote verloop en de moeilijke werving van hollerith- typistes is het noodzakelijk de per- noneels bezetting van de ponsafde ling zoveel mogelijk af te stemmen op de voorzienbare maximale eisen. Dit brengt echter met zich mee dat deze afdeling soms te weinig werk heeft. Om nu het financiële nadeel van deze overbezetting te verminderen worden soms particuliere opdrach ten aangenomen De minister heeft, evenals zijn voorganger, geen be zwaar tegen deze opdrachten mits deze incidenteel zijn en het normale werk niet hinderen, zodat er geen overwerk ontstaat. De opdracht van de K.V.P. werd, aldus de minister tegen kostprijs verricht, evenals alle andere particuliere opdrachten. De minister meent dat hierdoor het par ticuliere bedrijf geen concurrentie wordt aangedaan, omdat er geen particuliere bedrijven bekend zijn die dergelijke grote opdrachten in eigen beheer kunnen uitvperen. In het ziekenhuis aan de Zuid- wal te Den Haag is overleden de 50-jarige verpleegster L. P. L. uit Den Haag, die gisteravond op het kruispunt Groot Hertoginnelaan— Koningin Emmakade met haar brom fiets, volgens de politie, geen voor rang verleende aan een personenauto waardoor zij werd aangereden en een schedelbasisfractuur opliep. Doordat hij zijn evenwicht ver loor is de 24-jarige chauffeur S. P. van W. uit Rihoon, die in de laadbak van zijn auto op een terrein aan de Merwehaven te Rotterdam stuwhout uit een Noors schip stond te laden, tussen schip en kade in het water terecht gekomen en verdronken. De man had zijn vrachtauto met de ach terzijde vlak bij de waterkant gezet. De rivierpolitie heeft nog enige tijd gedregd, echter zonder resultaat. Op de splitsing HoutwegZink- weg te Apeldoorn zijn zaterdagavond drie personenauto's met elkaar in botsing gekomen. De inzittenden van de drie auto's werden naar het Ju- liana-ziekenhuis overgebracht. Een van hen, de 48-jarige heer G. de W. uit Apeldoorn, die o.a. een ingedrukte borstkas had, is thans aan zijn ver wondingen bezweken. Aan ernstige brandwonden aan gezicht en bovenlichaam, die de 60 jarige mevr. B. maandagavond i: haar woning in de Karei du Jardin- straat te Amsterdam opliep, toen zij haar brandende petroleumkachel wil de bijvullen, waarbij haar kleren vlamvatten, is zij gisteren in het Bin nengasthuis overleden- op 12 juni officieel wordt overgedra gen door de ambassadrice van Pakis tan, Begum Ra'na Liaquat Ali Khan en namens de Nederlandse jeugd zal worden aanvaard door H.K.H. Prin ses Marijke, die daarmede haar eerste officiële daad zal verrichten. De overdracht van een olifantje zal op genoemde dag slechts symbolisch kunnen geschieden. Maar reeds is van officiële Pakistaanse zijde medege deeld, dat een ander olifantje zijn weg naar Nederland zal vinden. In de afgelopen nacht is het achter het voormalige stadhuis te Eindho ven gelegen houten gebouw „Sancta Ursula" vrijwel tot de grond toe af gebrand. In dit gebouw waren ge vestigd de afdelingen bijzondere wet ten en vreemdelingendienst van de gemeentepolitie, terwijl zich op de bovenverdieping de raadzaal van de gemeenteraad bevond. brand werd omstreeks twee uur door een agent ontdekt in een berg hok, doch voordat de ijlings gewaar schuwde brandweer arriveerde, stond het hele gebouw in vlam. Enige agenten waren er intussen in ge slaagd de kartotheek van de vreem delingendienst in veiligheid te bren gen. Niettegenstaande het vuur met elf stralen werd bestreden, viel er niets meer te redden. Intussen is het gemeentebestuur met de moeilijkheid komen te zitten, waar maandagavond de reeds uitge schreven raadsvergadering gehouden moet worden. Het nieuwe stadhuis heeft nog. geen enkele ruimte be schikbaar voor het houden van deze vergadering. Gedacht wordt nu aan een noodoplossing door de vergade ring te houden of wel in het stede lijk van Abbemuseum, dan wel in de kantine van het gebouw van gemeen tebedrijven. Een beslissing is even wel nog niet genomen. CONFLICT OPGELOST Het conflict tussen werkgevers en werknemers in 't produktschap voor zuivel over de positie van de voorzit ter schijnt opgelost. Een voorstel van werkgeverszijde, waarin de bevoegd heden van de voorzitter zijn omschre ven, is in de bestuursvergadering van woensdag zonder hoofdelijke stemming aangenomen. In de verordening wordt opzette lijk niet gesproken over bevoegd heden van de voorzitter, maar van delegeren van bestuursbevoegdheden. Deze bevoegdheden kunnen in han den zijn van meerdere bestuurders. In de verordening is ook aan de beide vice-voorzitters en de secretarissen een rol toebedeeld. De uiteindelijke leiding blijft in handen van de voor zitter, op dit moment ir. B. van Dam, aldus de Volkskrant. RECHTZAKEN HET FATALE KAARTAVONDJE „Het komt allemaal omdat ik iedere woensdagavond een kaart- avondje heb, edelachtbare", zei de 36-jarige schilder uit Alphen aan den Rijn, „en dan wordt er een borreltje geschonken en is het mis met mij". „Ja, maar ik heb geen zin om jou hier iedere woensdag te krijgen, omdat je dronken op de brommer hebt geze ten", antwoordde de Haagse Politie rechter, waarvoor de man terecht stond. De verdachte was trouwens al een oude bekende van de politierech ter. Enkele weken geleden stond hij voor een dergelijk geval terecht en hij had toen niet durven zeggen, dat hij binnenkort weer voor zou moeten komen, hoewel hij het al wel wist. De politierechter zei: „Had het toch maar even gezegd, dan hadden we al les in één keer af kun/nen handelen". De verdachte was nu dan ook weer gesnapt, terwijl hü onder invloed terugkomend van het wekelijkse kaartavondje zijn bromfiets be reed. De officier van Justitie eiste een boete van 40 of twintig dagen en veertig dagen voorwaardelijke gevan genisstraf. De politierechter was iets milder en veroordeelde de man tot een geldboete van 110, omdat hij zul ke goede voornemens had of vier da gen en veertien dagen voorwaarde lijke gevangenisstraf. De vorige keer had hij 40 gekregen en veertien dagen. N00RDWIJKERH0UT Moederdag-viering bij de K.A.V. Een groot aantal dames-leden van de K.A.V. woonde gisteravond in „De Zwaan" de traditionele Moederdag viering bij. Na het welkom van de presidente, mevr. C. C. van der Holst- Heemskerk, sprak mevr. A. C. J. Maeijer-Sanou over de plaats en de taak van de moeder in net gezin In kort bestek somde mevr. Maeijer de verschillende eigenschappen en hoe danigheden op die de katholieke moe der tot middelpunt van haar gezin maakt. Naast de zorg voor haar echt genoot moet zij tevens de nodige kwaliteiten bezitten om haar kindei schiedenis staat en dat de mens staap op de drempel van de nieuwe tijd met nieuwe verhoudingen op allerlei gebied. Zoals vroeger be staat er geen besloten wereld meer, maar moet men staan in een open wereld, waar iedereen zich bemoeid met radio, film en televisie enz. De wereld van vandaag geeft onzeker heid voor de jeugd, vroeger was de jeugd beschermd, thans staat zij in een open wereld. Daarom moet het tegenwoordige moderne gezin op de hoogte zijn met alles wat er in de maatschappij gebeurt, daarnaast moet er de intimiteit blijven bestaan, waarin iedereen zich thuis voelt. In deze tijd vraagt daarom het katholieke geloof een sterke per- ren lichamelijk en geestelijk op te soonlijkheid en geloofsovertuiging, voeden tot goede christenen in de J:~ J~ --u-' ,J maatschappij. Daarvoor heeft zij tact en inzicht nodig, speciaal voor de op groeiende kinderen. Met de opwekking om de H. Moeder Maria steeds als voorbeeld te nemen, besloot mevr. Maeijer haar korte toe spraak tot de aanwezige moeders, De avond werd omlijst door enkele zang nummertjes door een koortje onder leiding van mej. Nel van Eeden en declamatie van mej. R. van Gijlswijk. die met de gehele wereld laDaarom «Uen w« moeten zoeken JïjKÏ hoek WittenburgerwcgZijdeweg. ge raakte de uitlaatpijp tussen de spa ken van de door zuster Kaptein uit Wassenaar bereden bromfiets, waar door zij over de kop sloeg. Zuster Kaptein, die een hersen schudding opliep, is naar de St. Ur- sulakliniek aan de Eikenlaan overge bracht. Haar bromfiets werd licht be schadigd. Bazar voor U.V.V.-bejaardenwerk. Zoals reeds eerder werd aangekon digd. zal er op dinsdag 28 mei a.s. ten huize van mevrouw G. Sandberg De Vlieger op „De vrije Bliek" aan de Hertelaan een bazar worden ge houden ten bate van het bejaarden- werk van de U.V.V. in Wassenaar. Er zullen op deze bazar handwer ken, levensmiddelen en allerlei an dere zaken worden verkocht en er zal gens een kopje koffie en 's middags een kopje thee te drinken voor het goede doel. De bazar is voor iedere belangstel lende geopend ('s morgens van half 11 tot half 1 en 's middags van half 2 tot 5 uur). „De vrije Bliek" is met de tram te bereiken tot de halte Wildrust. Ronde van St. Bavo. van St. Bavo" voor amateurs en on- afhankelijken wordt zondag, 26 mei a.s., om 2.30 uur voor de 12e maal verreden. Men is er in geslaagd een zeer sterk veld aan de start te krij gen. Vooral de namen, die niet alleen in de Bollenstreek, maar in het ge hele land overbekend zijn, zoals Arie v. Wetten uit Noord wij kerhout, Arie v. Houwelingen uit Sassenheim, Jan v. Wetten uit Noordwijk, Krijn Post uit Nieuw-Vennep, Manus Brinkman uit Overschie, Wil Vreeswijk uit Al phen aan den Rijn zijn reeds een ga- naar nieuwere vormen en mehoden waarbij wij openhartig laten zien wat wij, katholieken, in deze wereld te brengen hebben. In de pauze werd er over het be sprokene nog gedebatteerd. Aan het slot van de avond dankte de presi dente, mevrouw Meskers-Hendriks, de heer Velu, Aangezien de heer yj j I Velu in den lande reeds vele malen 1 Actie „Toverbal". Zoals bekend, De „Ronde redevoeringen heeft gehouden waren wordt er op het ogenblik door de "ro or" |fi| de verwachtingen aldus spreekster, ------ zeer hoog omtrent deze avond. Zij was er van overtuigd, dat zij namens alle aanwezigen sprak wanneer zij zei dat deze verwachtingen verreweg waren overtroffen. Aan het slot gaf de presidente nog een mededeling over het uitgaansdagje van het kath. Vrouwengilde. Deze dag is bepaald op 3 juni a.s. „SPEELVREUGD" Nederlandse jeugd een z.g. „Tover bal-actie" gevoerd ten bate van de jonge Hongaarse vluchtelingen, die nog in de Oostenrijkse kampen ver blijven. In Wassenaar zijn doosjes to verballen verkrijgbaar bij D. H. Frie- ling, Schouwweg 101. Reeds jaren vormt de spelende jeugd in Warmond een probleem. De Ten gunste van jeugdwerk Ook wijziging politieverordening De gemeenteraad kwam in open bare vergadering bijee De heer A. de Groot was wegens aiekte verhin derd. Hem werd door de voorzitter een spoedig herstel toegewenst. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van G.S. waarin goedkeu ring werd geweigerd aan de huurprijs van 550.p. j. voor de woning, waarin het hoofd van O. W. is geves tigd. Hierover komt in een volgende vergadering een nieuw voorstel. Mee gedeeld werd dat er spoedig een rij wielstalling komt op de sportvelden, en een bord „Verboden aan te leg gen" in 't Overbos. De termijn van ontruiming van de onbewoonbaar verklaarde woningen Prinsenweg 7 en 9 en Rijnsburgerweg 1, werd verlengd. De heer W. Borst zal een bijdrage ontvpngen, ingevolge de premierege ling woningverbetering en -splitsing 1953, groot 397,50 ten behoeve van de woningen Herenstraat 18 en 20. Het voorstel om J. W. C. v. Werk hoven te benoemen tot werkman le klasse gaf reden tot uitvoerige discus sie. Het deed de heer A. v. d. Lans onprettig aan, dat voor deze nieuwe functie, geen oproep v/as geplaatst, zodat ook anderen hadden kunnen solliciteren. Alsnog wilde hij anderen de kans geven. Gemeentewerkman. De voorzitter kon dit wél beamen, maar in dit geval moest direct wor den gehandeld, omdat de oorspron kelijke aangewezen man niet voor zijn rij-examen was geslaagd, en men dus van de diensten van een andere chauffeur gebruik moest maken.. De heer Van der Lans diende toch een voorstel in, alsnog een oproep te plaatsen. Dit voorstel werd, met de stemmen van de heren v. d. Lans, Eigenbrood en Warmenhoven vóór verworpen. Het voorstel van b. en w. werd toen aangenomen met 7 stemmen vóór en 3 blanco. Een voorstel tot delegatie door de gemeenteraad aan b. en w. van de bevoegdheid tot het benoemen en ontslaan van de gemeentewerklieden, werd na enige discussie teruggeno men. Het bleek, dat de meeste leden de ze competentie aan de raad wilden overlaten. De jaarlijkse vergoeding aan het korps vrijwillige brandweer, zal wor den verhoogd tot 500. Door kapelaan C. L. M. van Ruy- ven was, namens de Katholieke Jeugd beweging, een verzoek ingediend om vrijstelling van vermakelijkheidsbe lasting voor vermakelijkheden welke regelmatig in het Parochiehuis, voor en ten behoeve van haar leden wor den georganiseerd, zoals opening ^n sluiting van het winterprogramma, ouderavonden en St. Nicolaasviering, filmavonden en dergelijke. Hiertegen was geen bezwaar, omdat bedoelde vermakelijkheden volledig als een vorm van jeugdzorg werden aange merkt. De verordening op de heffing der vermakelijkheidsbelasting, werd al dus gewijzigd. In verband met de invoering van uniforme vuinisemmers, bleek het gewenst enige bepalingen in de alge mene politieverordening in te trek ken, en enige meer uitgebreide bepa lingen op te nemen. Ten behoeve van de bouw van 20 woningen, werd het bouwvoorschot aan de woningbouwvereniging ver hoogd. Grondverbetering - Woningbouw. Voor het toepassen van grondver betering aan het perceel weiland, ge legen aan de BoekhorsLaan, en eigen dom van de gemeente, zal een crediet worden beschikbaar gesteld. Er gingen hier wel enige discussies aan vooraf maar de noodzaak werd toch wel ingezien. Het bleek hieruit ook, dat spoedig weer een nieuw uit breidingsplan ter tafel zal komen, waarin étagebouw zal worden gepro jecteerd. De subsidie aan de Jeugdnatuur- wacht was abusievelijk gesteld op 150.— Het is echter 250 zodat deze fout is hersteld. Bij de rondvraag werd door de heer Eigenbrood het invoeren van de ver strekking van schoolmelk bepleit. Dit werd in overweging genomen. Een overdekte bushalte was een tweede verlangen van dezelfde vragensteller, terwijl hij tevens wel een? wilde we ten hoe het nu staat met de finan- cieële afwikkeling met „Demavo". Hierover volgt binnen zeer korte tijd bericht. Wegverbetering. Nu de in aan bouw zijnde huizen aan de Juliana- laan en Beatrixstraat hun voltooiing naderen, is men ook overgegaan om genoemde wegen, benevens de om liggende straten, van een nieuw wegdek te voorzien. Trottoirs worden opgehaald en vernieuwd, en ook zul len de percelen Julianalaan 2 tot en met 60 van tegelpaadjes naar de voordeur worden voorzien. Met deze verbeteringen zullen de huidige bewoners wel verheugd zijn, want hier is rijkhalzend naar uitgezien. Voorhout offerde. De huis-aan- huis-collecte, georganiseerd door het bestuur der Oranje-Vereniging alhier, en gehouden ten bate van de uit gaansdag voor de Ouden van Dagen der gemeente, heeft 830 opgebracht. Door deze spontane giften van Voor- houts bevolking is het bijna wel ze ker dat de oudjes hierdoor weer een gezellige dag kan worden aangebo den. De datum van uitgaan is vastge steld op 1 juni a.s. Waar de reis zal heenvoeren, blijft tot die datum een verrassing. Geboren: Gerardus H. M., zn van J. W. Turenhout en P. A. Th. Berk hout; Fidelis J. W. M., zn van J. C. Kortekaas en D. Jonker; Leonardus A. M., zn van C. van Loon en A- C. Waasdoip; Joannes M. A., zn van A. C. van Kampen en C. Houtenbos. Overleden: Cornells A. van Steijn, 60 jaar. er een wo kinderen spelen en kunnen zodoen de een gevaar zijn voor het verkeer. De verantwoordelijkheid die op dit punt te dragen is, is zeer groot ge worden i.v.m, de steeds toenemende verkeersdrukte. Er is daarom een commissie in het leven geroepen die tot taak heeft gesteld het probleem van de Warmondse spelende jeugd tijdelijk, en in de toekomst parma- nent, op te lossen. De commissie is gekomen tot de oprichting van de algemene speeltuinvereniging „Speel vreugd". Op de laatst aangewezen speelwei de, het terrein „Overbos", zal nu toezicht zijn, zodat alle kinderen weer heel en gaaf thuis komen. In de commissie „Speelvreugd" hebben zitting de heer P. F. Ver geer, voorzitter, de heer C. G. M. Buters, secretaris en de heer J. Schip per, Penningmeester. Evenals vorige jaren, zal ook dit jaar wederom een autotocht wor den gehouden met de ouden van dagen. Zij die hiervoor in aanmer king komen kunnen zich a.s. woens dag 29 mei a£. opgeven in de „Burcht" bij de beide wijkverpleeg sters en wel des avonds tussen 7 en 8 uur. WASSENAAR Rector dr Holthuizen Wassenaar 25 jaar priester Gisteren is in Huize „St. Willibord" de fijnproevers. Behalve de reeds genoemden onder de amateurs en onafhankelijken, zijn er meerderen die hun sporen reeds verdiend hebben. Wij noemen onder diegenen Tony van der Knaap uit het Westland, H. de Vos en H. van Brunschot uit Den Haag, C. Plasmeijer uit Voorhout, H. Hoogeveen uit Noordwijk en W. Knoppert uit Noordwij kerhout. Om 1 tuur vindt de wedstrijd op tourrijwielen plaats om het kam pioenschap van de Bollemstreek. De amateurs en onafhankelijken leggen de 100 km. (80 ronden) af en de touristen 25 km. (20 ronden). Finale om de Bisschopsbeker. Op Hemelvaartsdag zullen op het terreinencomplex van WSB de eind- wedstrijden om de Bisschopsbeker worden gespeeld tussen de jeugd- ploegen van DEM uit Beverwijk, DCG uit Amsterdam, Spartaan '20 en Aeolus, beiden uit Rotterdam. De elftallen zullen een halve com petitie spelen en de strijd vangt om 12.30 uur aan. Ter afwisseling van deze competitie zal om 14.30 uur een vriendschappelijke wedstrijd worden gespeeld tussen VVSB en de Bever wij kse 2e klasser DEM. Duivensport. De Postduivenver eniging „De Duinklievers" organiseer de op zondag jl. een wedvlucht met oude en jonge duiven vanaf St. Chis- lain, een afstand van pl.m. 208 km. In concours waren 140 duiven. De uitslag is als volgt: Van den Berg/Dijkstra 1, 5, 10, 15, 19, 22, 24, 31; P. Duivenvoorde Azn. 2, 14, 18, 32, 44; P. Duivenvoorde Pzn. Gebr. Passchier 4, 11; P. Laros 6; te Wassenaar het zilveren priester- Peeters/Broekhof 7, 18, 46: 8, 16; Ant. Duivenvoorden 9, 20; Pa viljoen St. Jan 12, 23, 26, 28, 39. VOORSCHOTEN Schoolsport. De voorwedstrijden voor de schoolsportdag zijn weer be gonnen met korfbal- en voetbalwed strijden. Aan deze wedstrijden wordt deelgenomen door leerlingen uit de 5e, 8e en 7e klassen van de ds. Fort- gensschool, de Geref. School, de Her vormde School, de Openbare Lagere Parkschool, de R.K. Meisjesschool en de R.K. Jongensschool. De uitslagen van de eerste wedstrij den waren: korfbal: Parkschool-Herv. School 10; ds. Fortgensschool-Geref. School 50. Voetbal: ds. FortgensschoolGeref. School 43; Parkschool-Herv. School 6—4). Geboren: Inge d. van P. J. van Loo en Th. S. van der Ent Braat. Gemma Johanna Maria d. van P. Pie- terse A. F. G. Hoppen. Johannes Cle mens z. van J. W. L. Pieterse en Th. z. van A. Singeling en I. van Egmond. M. Th. Willigers. Hendricus Antonius (Geboren te Haarlem): Caroline Charlotte d. van C. Klerkx en T. H. Dirksz. (Geboren te Leiden): Catharina Hendrina d. van J. Visser en K. A. d. Dekker. Jozef Marie z. van G. II. Oltheten en M. W. C. Verheijden. Gehuwd: H. Jongkind te Wassenaar en J. E. v. Beek. Overleden: G. G. C. J. Velthorst 70 J.J. Verhagen 45 j. G. W. E. Hora Adema 91 j. wed. WARMOND Kath. Vrouwengilde beluisterde mr. Velu. In „De Burcht" kwa men de leden van het Kath. Vrou wengilde bijeen om te komen luis teren naar de heer mr. Hans Velu, die kwam spreken over het onder werp: De katholieken in de wereld van vandaag. De presidente mevr. Meskers-Hendriks, sprak een woord van welkom tot de aanwezigen en jpeciaal tot pastoor Gussenhoven en de gast-apreker van de avond, de heer Velu. Het speet haar dat zj de aanwe zigen niet in een betere omgeving kon ontvangen, daar Warmond nog steeds behoefte heeft aan een r.-k. verenigingsgebouw. Hierna kreeg de heer Velu het woord. De heer Velu is een interessante verteller en hij wist geruime tijd de aanwezigen met zjn uitbeeldingen en woordenkeus te boeien. In zfjn redevoering sprak hij speciaal over de moderne tijd en de jeugd van tegenwoordig. Hj be nadrukte hierbij, dat het leven van vandaag op het keerpunt in de ge feest gevierd van rector dr F. C. J. Holthuizen. En vele vrienden en fa milieleden en alle bewoners van het huis hebben deze westelijke gelegen heid aangegrepen om met woorden te zeggen en met geschenken te tonen, hoe groot hun sympathie is voor deze priester en hun dankbaarheid voor zijn werk. Op de vooravond van het feest werd de rector, die in Leidsendam bij pastoor Buijs enkele dagen in retraite had doorgebracht, plechtig ingehaald in het feestelijk versierde huig. De feestdag, gisteren, begon met een plechtige Hoogmis, door de jubilaris opgedragen met assistentie van pater C. Holthuizen, pastoor Buijs en pas toor Goes uit Castricum. Pastoor dr A. A. Olierook uit Bloemendaal hield de feestpredikatie. 's Middags werd in de feestzaal van het huis een receptie gehouden. Tus sen 3 en 4 uur kwamen de huisgeno ten hun glukwensen aanbieden. De heer P. L. Huiberg sprak namens hen een gelukwens uit en voegde een be drag van ruim f 730,— voor een reis naar Rome en een fraai polshorloge toe aan de collectie prachtige geschen ken, waarmee de rector door familie leden en vrienden was verrast. Ge schenken van zeer uiteenlopende aard: paramenten, zilverwerk, vistuig entwee witte duifjes. De meis jes, die in Huize „St. Willibord" werk zaam zjn, vertegenwoordigd door Ada Delleman, boden een reisneces- saire aan. Rector Holthuizen sprak een geestig dankwoord. Van 4 tot 5 uur volgde een recep tie voor andere belangstellenden. Hoewel het zilveren priesterfeest in de kring van de Algemene Katholie ke Werkgeversvereniging al herdacht was op het congres van de vorige week in Den Bosch, kwamen enkele vertegenwoordigers van deze vereni ging nu ook hun gelukwensen aan bieden. Ook de praeses van het Theologi- cum te Warmond, mgr Van Deursen, kwam met enkele priesterstudenten dr Holthuizen feliciteren, die als bui tengewoon hoogleraar daar werk zaam ls. De feestdag werd besloten met een plechtig danklof in de kapel van het Monteur maakte valOp het ter rein van garage Jansen aan de Rijks straatweg, kwam de 29-jarige mon teur L. uit Den Haag, van een 2H m. hoog dak van een gebouwtje te val len. De man, die kneuzingen aan rug en been opliep, ls per ambulance auto, naar het gemeente-ziekenhuis aan de Zuidwal te Den Haag overge bracht. Bromfiets over de kop. Op de Contactavond Reddingsbrigade. Op zaterdag 25 mei wordt om acht uur in café Van der Zalm in de Lang straat een contactavond georganiseerd voor de leden van de Wassenaarse reddingsbrigade. Er zullen op deze avond o.m. diploma's worden uitge reikt en er zal gesproken worden over de regeling van de stranddienst n het komende zomerseizoen en daar na zal er gekiend worden om prij zen. Ouden van dagen gaan uit. Het comité, dat ieder jaar een uitgaans dag organiseert voor de Wassenaarse ouden van dagen, heeft de datum voor het uitstapje van 1957 vastge steld op woensdag 3 juli a.s. Er zal 's morgens een auto-tooht worden ge maakt en 's middags een boottocht over de Kagerplassen. Het comité heeft voor het welslagen van de plannen weer geld en auto's nodig, waarvoor traditie-getrouw een beroep wordt gedaan op de burgerij. Bijdragen kunnen worden gestort op gironummer 334530 van de Rotter- damsche Bank N.V., te Wasenaar, met vermelding „Autotocht ouden van dagen". Ouden van dagen en auto bezitters kunnen zich aanmelden bij 't V.V.V.- informatiekantoor, Kerkstraat 71. (Boekhandel Hoogeveen, tel. 3608). Toneel-uitvoering „De Vriendschap". De R.K. Vriendschap geeft op zon dag en maandag 27 mei a.s. 's avonds om acht uur in het verenigingsge bouw aan de Kerkstraat een opvoe ring van het toneelspel „Mijn Zoons", van Arthur Miller. De regie is in han den van Ben van Hest. Na afloop is er een gezellig samenzijn. Geen spreekuur. Wethoude Rees van den Ende zal op maandag 27 mei a.s. geen spreekuur houden voor huisvestingsaangelegenheden. „De Gevleugelde Vrienden". Met 125 oude duiven werd deelge nomen aan aen wedvlucht vanuit St. Chislain, over een afstand van onge veer 198 km. De uitslag was: J. C. B. Brederode 1. W. v. d. Zwaan 2, 3, 7, L. Farla 4, 20, J. Parlevliet 5, 6, 8, 15, J. P. Brederode 9, 11, W. C. v. Eek 10, 18, 22, A. T. Stok 12, J. B. Remmers waal 13, 19, J. H. Groeineveld 14, M. L. Ruygrok 23, J. H. M. Brouwer 25. Z0ETERMEER Jaarvergadering St. Wiilibrordus. De werknemers in de industriële bedrijven, georganiseerd in St. Wiili brordus, hielden gisteravond in het parochiehuis hun uitgestelde jaarver gadering. Na een inleidend woord van voorzitter M. van Hartwijk, gaf de secr. zijn overzicht over het afgelo pen jaar. Het vergaderingsbezoek liet nog al wat te wensen over, hoewel het bestuur genoeg activiteit ontwik keld heeft. Het aantal leden groeide tot 115, een respectabel getal voor een niet te grote gemeente. De pennlngm. had een batig saldo van ruim 70. Bij de gehouden be stuursverkiezing werd de heer M. v. d. Bulk herkozen. In de plaats van de heer A. Spruyt, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd gekozen de heer J. van Leeuwen. De districts bestuurder J. Schoof hield daarna een causerie over Bezitsvorming. Spreker schaarde zich achter de door prof. Romme naar voren gebrachte prin cipes over de bezitsvorming. Niet de overheid, maar de bevolking moet door stimuleringen meer gaan spa ren, om zo tot bezitsvorming te ko men. Verschillende grote bedrijven in ons land gaan hiertoe reeds over. Bij de winstdeling moet ook een deel gereserveerd worden voor bezitsvor. ming. Hierdoor zal de bestedingsbe perking spoedig beëindigd kunnen worden. Bij de ambtenaren zal de re gering, evenals de bedrijven dat doen, mogelijkheid tot bezitsvorming moet geven. De Oudhollandse spaar zin zal hierdoor meer opgeld doen, want Nederland heeft het sparen ver leerd. Bovendien is het beter, dat het vaderlandse bezft bij de bevolking is en niet bij de regering, ring. Na deze interessante causerie volg. de een uitgebreide discussie. Met een hartelijk dankwoord werd de bij eenkomst gesloten. „De Witpen". Concours vanaf Ghislain over 183 km. 126 duiven werden losgelaten, aankomst eerste duif 10.53.49, laatste duif 11.11.37 uur. Uitslag: J. Hellemans 1—2—35—12 —30; G. Coops 4—7—10—14—21; N. de Braber ft—11—19—22—26—28; L. v. d. Goes 8; A. Brussee 9—IB17.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 5