Hoofdinspecteur J. 0. Dibbits Rienstra nam afscheid van Belastingen te Leiden fat $L£UmGAT üéy.MBSW Tonelisten van O.K.O. boden parochie een geslaagde avond Scherp MAA' .PAG 20 MEI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Zijn vertrouwen werd niet beschaamd Op zaterdag 18 mei 1957 eindigde de ambtelijke loopbaan van de heer J. D. Dibbits Rienstra bij de belas tingdienst wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De heer Dibbits Rienstra werd mei 1892 geboren. Hij studeerde rech ten aan de Rijksuniversiteit te Gro ningen, alwaar hij zijn candidaats examen aflegde. In '919 ging hij over naar de belastingdienst en voleindig de rijn studie in 1923. In 1927 werd hij benoemd tot inspecteur te Wa- geningen. Hij oefende zijn ambt uit te Apeldoorn, Zevenbergen, Breda en sedert 1942 te Leiden, waar zijn be noeming tot hoofdinspecteur volgde. Het vrijwel voltallige personeel had zich in de bovenzaal van de Harmo nie verzameld die met bloemen was versierd en waarin de heer Rienstra te ongeveer half tien met zijn vrouw en verdere familie werd binnenge leid. De eerste spreker, de inspecteur mr. J. D. Ph. van Batenburg, die de functie van de scheidende hoofdin specteur voorlopig zal waarnemen, begon met erop te wijzen, dat, indien niet de wens van de heer Rienstra was geëerbiedigd, stellig een zeer gro te belangstelling voor dit afscheid ook van de zijde van autoriteiten, van collega's uit het belastingvak en van de zijde van de contribualen uit het ambtsgebied van de hoofdinspecteur zou zijn betoond. Want, ook buiten de kring van eigen personeel, bestaat grote waar dering voor het werk en de persoon van de heer Rienstra, wat o.m. bleek uit de belangstelling, die hem werd betoond by zyn benoeming tot Offi cier in de Orde van Oranje Nassau, enkele weken geleden. Zeer in het bijzonder vestigde spre ker verder de aandacht op het feit, dat de heer Rienstra steeds bijzondere belangstelling had voor de persoon lijke omstandigheden van zijn perso neel. Hij stond steeds op de bres voor de belangen van een ieder, die dit naar zijn mening verdiende en wie kwaliteiten bezat kon op zijn me. dewerking bij promoties rekenen. Dit alles maakte, dat indien „de baas" een beroep deed op de werkkracht van het personeel, ook buiten dienst tijd, deze werkkracht gaarne werd opgebracht, hetgeen de dienst ten goe de kwam. De heer Van Batenburg betrok in de waardering en dankbaarheid van het personeel voor de scheidende chef mede mevrouw Rienstra, die in alles 47e BONDSCONCOURS VAN CHR. MUZIEKVERENIGINGEN. Op het 47ste bondsconcours van ae Bond van Chr. Muziekverenigingen die te Hoogvliet zijn gehouden, zijn de eerste prijzen gewonnen door: Harmonie, afdeling f: „Honsels Har monie" Honselersdijk 299 p. Afdeling E: „Arit et Religioni", Al phen aan den Rijn, 289VS P- en de Re sidentie-harmonie, Den Haag 288 p. Afdeling d: „Crescendo" Sassen- heim 295 p., „Maa:sluisse Harmonie", Maassluis 289 p. Afdeling c: „Sursum Corda", Aals meer 289 p. Fanfare, afdeling g: „De Bazuin", Leerdam 288 p. Afdeling f: „Crescendo", Oostzaan 294 p. Afdeling d: „Soli Deo Gloria", Wieringermeer 289 p., „Advendo", Broek op Langedijk 288 p. Afdeling B: „Concordia", Nootdorp 293 p. Wisselbekers zijn gewonnen door „Crescendo", Oostzaan (fanfare), „Honsels Harmonie", Honselersdijk (harmonie) en „Crescendo", Sassen- heim (marswedstrijd). Eerste prijzen in marswedstrijden: „Crescendo", Sassenheim, 100H P-. „Concordia", Nootdorp, 98 p., „Door Eendracht Sterk", Hoogvliet 97p., „Arti et Religioni", Alphen aan den Rijn, 96 p. 1 met haar man meeleefde en hem in moeilijke tijden terzijde stond. Tenslotte bood hij als voorzitter van het personeelsfonds namens alle ambtenaren die onder de inspectie ressorteren, een cadeau aan in de vorm van een moderne elektrische kachel, en een foto-album, waarin een overzicht wordt gegeven van het leven en werken op de inspectie. Vele sprekers namen hierna nog het woord en betuigden allen hun dank voor hetgeen de heer Rienstra in zijn lange ambtsperiode tot stand had gebracht en voor het personeels beleid, dat door hem op voorbeeldige wijze is gevoerd. Dank ook voor het vele vertrouwen, dat hij wist te schenken, waardoor hij velen ertoe bracht, dit vertrouwen niet te be schamen. Hierna nam de heer Rienstra het woord om de opvolgende sprekers dank te zeggen voor hun toespraken en voor de goede wensen, hem toe gebracht. Het had hem verkwikt, dat er gesproken was van hart tot hart, van mens tot mens. Hij voegde hier aan nog enkele beschouwingen toe en constateerde, dat de werker bij het belastingvak het in het algemeen niet gemakkelijk heeft bij zijn ingescha keld zyn bij de uitvoering van vele wetten en besluiten. Bedenk goed, zo luidde zijn raad aan jeugdige ambtenaren, dat de con tribualen niet bij U komen voor een „praatje" maar dikwijls ter bespre king van grote moeilijkheden. Toon belangstelling, zodat ge tot een zake lijk gesprek komt. Vergeet nooit, dat ge als ambtenaar een dienende func tie hebt. Denk eraan, dat ge de eer hebt op te houden van een dienstvak, dat in Nederland voor 100% betrouw baar geldt. Hierna bleef men nog enige tyd in gezellige sfeer bijeen, waarbij de heer Rienstra nog de gelegenheid vond, enkele anecdotes uit de oude tijd ten beste te geven. LEIDSE BOYS-PUPILLEN GINGEN UIT. Gisteren organiseerde Leidse Boys onder ideale weersomstandigheden voor al haar pupillen en leiders een goed geslaagde uitgaansdag naar Am sterdam. Al vroeg werd uit Leiden gestart per touringcar en om 10 uur stonden de pupillen al opgesteld tegen de Zeeburgia-pupillen -oor het spelen van een vriendschappelijke wed strijd. Nu waren de tegenstanders van gelijke grootte, en werd het van stonde af aan een gelijk opgaande strijd met de Leidse Boys-pupillen iets in de meerderheid. Tegen de verhouding in nam Zeeburgia de lei ding (10), maar nog geen 10 min. later wist Filippo uit een voorzet van links de bal ineens op z'n schoen te nemen (11). Direct na de rust doelpuntte Filippo opnieuw: 21 voor de Boys, even later kreeg ge noemde speler weer een kans, maar deze werd op de doellijn gemist, tot dat 3 min. voor 't einde Zeeburgia de stand gelijk maakte (22). Daar bij bleef het; al met al een aardige wedstrijd met L. Boys iets sterker. Na het voetballen werd een rond vaart gemaakt door de grachten en havens van Amsterdam, en tot slot was 's middags alles getuige van de spannende profwedstrijd tussen Am sterdam en Ajax in het Olympisch stadion, waarvan de kleintjes volop genoten hebben. Ongeveer 6 uur n.m. kwam het uit 70 personen bestaande gezelschap weer in Leiden aan, na een genoe- gelijke dag op stap geweest te zijn. Burgerlijke Stand Geboren. Arieta Josephina, dr. v. J. G. Joosten en W. v. d. Plas; Anna Adriana, dr. v. B. J. Turk en A. M. Kennis; Maria, dr. v. G. Blijleve en C. de Bruin; Pietje, zn. v. A. v. Wee- ren en K. Dijktsra; Paulus Hendrikus Hubertus, zn. v. J. Q. de Graaf en C. C. v. d. Kwartel; Johannes Hen drik Christiaan, zn. v. B. Plesman en C- Hoogervorst; Marcel, zn. v. J. Barnard en A. J. Schipper. Overleden: J. M. Duijverman wed. van: J. Blansjee, 81 jaar. „De Leidse Sleuteltjes" o.l.v. Henk Franke, brachten zaterdag j.l. de pre mière van zes nieuwe kinderliedjes van Annie M. G. Schmidt, ditmaal voor de microfoon van Radio Neder landWereldomroep. Het programa, dat aan de vleugel begeleid werd door de componist Paul Chr. van Westering, was ditmaal be stemd voor Israël, Zuid-Afrika, Cana da en Australië, waar het door veer tig zenders zal worden gerelayeerd, ten behoeve van de Hollandse kolo nies aldaar. „Groen-Wit". De kleuters en meisjes van de don derdagmiddagclubs in het gymna sium, hebben donderdag 23 en 30 mei geen les. Inplaats daarvan kunnen zy komen op woensdagmiddag in de zaal Rapenburg 48- Kleuters van 1.30 2.30 uur. Meisjes 68 jaar 2.30 3.30 uur. Meisjes van 810 jaar 3.30 4.30 uur. „Ontwikkeling, Kunst en Ontspan- de kloosterlinge die met tact en vaar- digheid haar rol uitstek -n speelde en zelfs met haar spel de andere spelers en speelsters optrok. Jammer dat Zu- r Mary Bonaven- tura, die overigens haar rol uitste- k°nd beheerste te weinig gebruik maakte van gebaar en mimiek. Ge brek aan 'otheid war ii het alge meen wel de fout van de tonelisten. De zeer moeilijke rol van dt; achter lijke huisknecht werd overigens mees terlijk vertol]. Samenvattend zouden wij durven zeggen dat de moed om dit eisenstel lend spel te gaan elen reeds te prij zen valt. Het stuk is al bij al op een behoorlijke i anier oor be'. voetlicht gebracht en de spelers onder regie van de heer F. J. an der Meijden, hebben de parochianen een zeer mooie avord bezorgd. Terecht dankte pastoor Auxentius van Schalen o.f.m. de medewerkers van de toneelgroep voor hun spel met de opmerking dat de parochie trots kan zijn op zo'n speelgroep. POTLOOD en GEEST No 520. Horizontaal: 2 speel- penning, 6. vaarwel, 8. stok, 10. boom der tropen, 12. juffrouw, 13. de oud ste (afk.), 14. bid (Lat.). 16. Rom. munt, 17. doornachtige plant, 18. bij woord, 20. boomloot, 21. meisjes naam, 23. insekt. 25. god der liefde, 27. gewicht, 29. niet dik, 30. versto- teling. Verticaal: 1. gem. in N. Brab.. 2. hevig, sterk, 3. gewicht (afk.), 4. tijdrekening, 5. vogel, 7. honigbij, 9. familielid, 11. hamer, 12. Italiaans dichter, 15. gemalin van de zeegod Aegir. 18. god der liefde, 19. Euro peaan, 21. gesloten, 22. stad in Noor wegen, 24. boom, 26. meisjesnaam, 28. bijwoord. Oplossing morgenavond. ning" in de St. Leonardusparochie is een vereniging waarvar. men mis schien weinig hoort, maar welke een voorname rol speelt in het culturele leven van deze parochie. O.K.O. is in 19451946 opgericht om een tegenwicht te gaan vormen tegen de toen heersende dansmanie. Langzamerhand is ze uitgegroeid tot een parochiële raad, welke een band vormt in het parochiële leven op cul tureel gebied. Door toneeluitvoerin gen, lezingen en culturele avonden tracht O.K.O. met succes de parochia nen bijeen te brengen. De toneelgroep van de OKO bracht zaterdag- en zondagavond in de schouwburg met groot succes het bekende toneelstuk „Bonaventura" voor het voetlicht. De voorzitter van de toneelgroep, de heer Z. de Winter, verwelkomde om precies acht uur de parochianen en belangstellenden en wenste hen een prettige avond toe. „Bonaventura" is geschreven door Charlotte Hastings; het stuk speelt in een ziekenhuis van Franse zusters in Oost-Engeland, vlak bij Norwick. Een door het gerecht veroordeelde kunstenares, begeleid door een in specteur en zijn assistente komt door een overstroming in dit klooster-zie kenhuis terecht, waar zuster Mary Bonaventura hoofd is van de zieken afdeling. Zuster Mary Bonaventure twijfelt aan de schuld van deze kunstenares Sarat Cain, die schuldig is bevon den aan moord op haar eigen broer. Tegen alle bewijzen in, zelfs tegen de uitdrukkelijke wil van haar over ste, gaat zij op zoek naar de ontbre kende schakel, die de onschuld van Sarat Cain zou moeten bewijzen. Ten slotte bewijst zij ten overstaan van de inspecteur dat de geneesheer van het ziekenhuis de moord heeft ge pleegd en stelt de onschuld van Sarat Cain in het licht. Voorop moeten wij stellen dat dit zelfs voor beroepsspelers een moei lijk stuk is. De korte tijd van /oor bereiding zal ook wel de oorzaak zijn, dat er niet onfeilbaar gespeeld werd. Toch hebben wij genoten van dit spel. Zuste- Josephine, de keukenzuster was het voorbeeld van een opgeruim- AANBESTEDING ONDERHOUD VAN HET KANAAL RIJN-SCHIE EN DE ZIJL. De Provinciale Waterstaat t. 's Gra- venhage heeft openbaar aanbesteed: het onderhouden van het kanaal Rijn- Schie en de Zijl gedurende 1957 en 1958. De inschrijvingen waren van hoog naar laag: Gebr. E. van Luiing, Woubrugge 380.990.—; C'. A. Lange- veld, Alphen a. d. Rijn 380.000.—; C. v. d. Loon L. v. d. Heuvel, Wer kendam 380.000.—; fa. Wed. H. van Driel, Koudekerk a/d R. 379.500. A. v. Halem, Schipluiden 372.000. M. S. v. d. Voort, Leiden 370.505.—; C. M. Teerenberg en Gebr. v. Wijk, Alphen a. d. Rijn f 3u 1.300.N.V. v/h J. Dekker Zn Papendrecht 367.000.—; N.V. v. Sp.unders Aana. Bedr. Ridderkerk f 364 900.—; Fa. J. Hardinxveld-Giessendam 358.000. Aan. Berd. A. Keizer, Rotterdam 357.500.—; fa. P. Bokhoven Aan. Bedr. Gouderak 357.000.J. Mens, Lisse 356.000 T. Bakker te Rot terdam 355.50).—. De gunning is aangehouden. EURIPIDES ZORGDE VOOR GEVARIEERDE AVOND Een goed stuk uit te kiezen, dat haar spelers aan kunnen, is en blijft een moeilijk iets voor een toneel groep. Enerzyds mag men de spelers niet overschatten, terwijl er aan de andere kant gezorgd moet worden, dat het stuk de spelers ligt, zodat ze het ook als een zélf beleefd geheel ten tonele kunnen brengen. De toneelvereniging „Euripides' met de regisseur George v. d. Wijn gaard, die zaterdagavond in de foyer van de Stadsgehoorzaal met twee één-acters voor het voetlicht kwam, is hierin maar gedeeltelijk geslaagd. De eerste één-acter getiteld „Ik be taal de reiskosten", handelt over een oma, die als een soort kostgangster bij haar getrouwde dochter de huise lijke sfeer zo bederfd, dat haar schoonzoon besluit om weg te lopen, en niet meer terug te keren voordat oma het huis verlaten heeft. De dochter doet nu alle moeite om een ander onderdak voor oma te zoeken, bovendien is zij zelfs beréid de volledige reiskosten te vergoeden. Aan het eind van het stuk blijkt echter alles doorgestoken kaart van oma te zijn; want zij zag op deze manier haar kans schoon (immers het kost. haar niets), wat meer van de wereld te zien. Met langdurige dialogen en een grote aanloop om een beetje gang te krijgen, werd dit pretentieloze stuk opgevoerd. Het gesprokene was ech ter uitstekend verzorgd, ieder kende zijn rol goed, maar de vaart ontbrak nu eenmaal. Er werden praktisch geen handelingen verricht, zodat al les als een nachtkaars uitging. Het tweede stuk na dc pauze was gelukkig iets beter. Er kwam meer leven in de brouwerij en het acteren ging ook vlotter. De keuze van „In de auto van Trenton naar Cambden" was alleen niet zo te bewonderen. Het was nl. een toneelspel zonder requisiten. Evenals het vorige stuk. was de tekst uitstekend verzorgd. De Kohala's o.l.v. Rudy Heems kerk. zorgden voor een goede muzi kale omlijsting. Ook Freek Cacks trad nog op met zijn één-mans caba ret. Na enige staaltjes van telepathie van Pauwinie, was er na afloop een gezellig dansje o.l.v. J. Alphenaar m.m.v. de O.K. Rhythm Stars o.l.v. de heer Houps. De avond werd geopend door de heer C. C. de Vriend, voorzitter van „Euripides". Feestavond p.v. Elmi De personeelsvereniging van het Leids Overhemden-atelier „ELMI" hield zaterdagavond in de grote zaal van de Stadsgehoorzaal haar jaarlijkse feestavond. De zaal was tot de laatste stoel bezet, toen de directeur der overhemdenfabriek, de heer H. D. Lens, alle aanwezigen hartelijk welkom heette. Hij sprak in zijn openingswoord vooral van zijn dank aan de ouders der vrouwelijke employé's die bij de ELMI werken, welke aan de uitno diging allen gehoor hadden gegeven. Na dit korte openingswoord gaf de directeur het woord aan de conferen cier van de avond, mr. Doodle, die met een vlot mopje zich aan het pu bliek voorstelde. Als eerste werd aangekondigd in het cabaretprogramma „Lenteparade" dat o.l.v. Johnny Holshuizen en Har ry de Groot al direct de zaal in stem ming wist te brengen. Tineke van Lier oogsite met haar voordracht over het arme kantoor meisje, dat van het toneel droomde, goed succes. Thom Keiling eiste daar na een kwartiertje van de tijd op mt\I liedjes uit zijn repertoir. „The Movers" deden het publiek versteld zitten van hun acrobatieke verrichtingen. Mr. Doodle trad o.m. op als goochelaar en imitator. In de paiuze vond de verloting plaats van de actie „Vele handen maken licht werk". Zeventien dames waren er op uitgetrokken om voor het overhem- denbedrijf „Elmi" meisjes aan werven. De directie had voor deze actie als hoofdprijs een televisietoe stel beschikbaar gesteld. Mej. Witjes (die niet aanwezig was) won dit toe stel. De andere dames kregen allen een schrijfmap met étui. Na de pauze traden nog op de „Hadory's" in knappe staaltjes van evenwicht. De jongste telg maakte 50 salto's achter elkaar en kreeg voor deze prestaties een dankbaar applaus. Hoogtepunt in het programma was het optreden van de twee vermaarde parodisten van televisie en radio, Johnny Kraaykamp en Rijk de Gooyer, die de zaal deden schater lachen om doldwaze kolder. Aan de vleugel zat Harry de Groot. De zeer geslaagde feestavond werd besloten met een gezellig dansje o.l.v. de heer en mevr. Maas met dans muziek door het orkest o.l.v. Harry de Groot. R -K. VERENIGING VAN HANDELSREIZIGERS ST. CHRISTOFFEL. Vrijdag 17 mei j.l. was „St. Chris- toffel" in vergadering bijeen onder voorzitterschap van de heer L. van Leeuwen. Nadat de notulen en ingekomen stukken waren behandeld, hield de geestelijke adviseur, pater R. Maar- schalkerweerd O.F.M., zijn „Vijf mi nuten-overpeinzing". Voor deze avond had pater R. Sas- se van Ysselt O.F.M. toegezegd een lezing^ te houden over „Film en Jeugd". De eerwaarde spreker begon te vertellen over het ontstaan en de ontwikkeling van de film. Al vroeg kwam het idee op, om iets beweeg baars op het doek te brengen. Dit blykt uit tekeningen van vroeger tijden. Door verschillende proefne mingen is de film hieruit ontstaan. Spreker gaf aan, dat niet de filmster doch de regisseur de man is, die in de film de kunst schept. Na nog verschillende voorbeelden te hebben aangehaald over dit onder werp, ging de spreker over tot het onderwerp „De Jeugd en de Film". Het is verkeerd om kinderen, die daarvoor nog te jong zijn, mee naar de film te nemen. Er zijn maar wei nig goede films voor de jeugd, doch als de film toelaatbaar is voor kin deren, dan geloofde spreker niet, dat dit kwade gevolgen kan hebben. Nadat er over het behandelde on derwerp nog enige vragen waren be antwoord, dankte de voorzitter de spreker voor deze leerzame avond. Vervolgens werd de beschrijvings brief behandeld voor de algemene vergadering op 25 mei a.s. te Utrecht. Hierna werd bekend gemaakt, dat de H.-Mis voor overleden leden en leden van de afdeling niet zal plaats hebben op 23 juni maar op 21 juli, waarna na de gebruikelijke rond vraag deze vergadering werd beslo ten. Onsportief. Gisteren kwamen de LFC-junioren, die op het Lugdunum-terrein een voetbalwedstrijd speelden, na afloop van deze partij tot de ontdekking, dat hun geld, inclusief portemonnaies, verdwenen was. Docos-filmavond. De filmavond voor de junioren van de voetbalvereniging Docos in het Leonardushuis aan de Haagweg wordt niet, zoals gemeld oo dinsdag 21 mei gegeven, maar op donderdag aanvang 8 uur nam. R.K. Muzikanten! Alle r.k. muzikanten uit Leiden en Zoeterwoude worden vriendeiijK doch dringend verzocht aanwezig te willen zijn op de vergadering die op dins- worden door de r.k. Zuidhollandsche dagavond 21 mei a.s. gehouden zal Bond in de zaal Maria Gijzensteeg. Aanvang 8 uur nam. Het bestuur rekent op aller aan wezigheid. EXAMENS „ST. PIETER" Bij Besluit van de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen zijn voor de dit jaar te houden examens voor de drie- en vijfjarige cursus Middelbare Handelsavond school „St. Pieter" de volgende ge committeerden benoemd: De Eer waarde Zuster Liesbeth, conrectrix van het St. Agnes lyceum en de heren G. J. Bosch accountant en J. A. E Aalders fabrikant. ZEVEN ZANGERS VAN HET ST. LODEWIJKSKOOR VOOR ZANGEXAMEN GESLAAGD. Weldra zal de oude St. Lodewijks- kerk weer herboren zij om als mid delpunt van het parochiële leven dienst te doen. Naast de bouw wordt evenwel op ander gebied oqk 'jverig gewerkt, dit wordt wel bewezen door het succes dat zeven candidaat-zangers zaterdag boekten, toen zij met goed gevolg voor de examencommissie waarin onder anderen deken Haring en de heer J. Rijnbeek hadden zitting ge nomen het zangersexamen afleg den. Hulde aan de cursusleider en di recteur van het zangkoor, de heer Van der Meer, die hiermee een flin ke aanwinst krijgt voor zijn steeds groeiend en opbloeiend koor. De namen van de geslaagde ze ven zijn: Q. Niekerk, Th. Niekerk, J. v. Steyn, H. Pins, C. Spee, H. Hart- wijk en L. Vlekke. „De Stalen Band" speelt Heijermans Voor leden met hun dames gaf het D.S.B.-toneelgezelschap zaterdag avond in het Onfspanningslokaal een toneelavond, waarop „een spel van de middenstand" in vier bedrijven van Herman Heijermans voor het voetlicht werd gebracht. ,De opgaan de zon". Alvorens het doek opging opende de tweede voorzitter, wegens ziekte van de eerste, de avond. De heer De Graaf heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder de directeur ir. Bongaarts, en zijn echtgenote en de heren J. Dupree en G. Dupree met hun dames. Hij vroeg voorts alle aan dacht van de aanwezigen voor dit niet zo erg lichte stuk, dat de sociale noden van een vijftig jaar geleden nog eens scherp naar voren brengt. De regisseur, de heer A. C. v. d. Woerd, die zelf de hoofdfiguur ver tolkte, heeft het met deze opgave niet gemakkelijk gehad, maar heeft zich zeer goed van zijn taak gekweten. De overige hoofdrollen waren ook goed verzorgd, vooral het spel van de da mes mevr. BontjeOptendrees en mevr. WittemanDool viel op. Een zuivere en gevoelige weergave ook kreeg het dochtertje Margo, gespeeld door mej. J. van Leeuwen; zij wist het achterlijke meisje geheel aan vaardbaar te maken. Een bijzondere vermelding verdient ook de heer B. Ouwersloot, die als de klokkenma- kende grootvader een zware rol te vervullen had, maar zich hier prima inleefde. Heijermans heeft met dit stuk de strijd willen weergeven van een klei ne winkelier tegen een opkomend, groot warenhuis, een strijd, waarin deze kleine man moest ondergaan, maar die hem geleerd heeft tegen het wrede leven te lachen. Zijn wijs heid heeft hem geleerd zich door de moeilijkheden heen te slaan en on verwoestbaar te blijven staan; een andere „Opgaande Zon". Het was een voorstelling, welke uitnemend geslaagd mag worden ge noemd, en welke de dankbaarheid van het publiek ten volle verdiend heeft. De heer De Graaf vertolkte de ze dankbaarheid nog eens extra en betrok hierin vooral de regisseur; de dames kregen allen een ruikertje aangeboden. Zaterdag 25 mei zal deze avond voor he< overige perso- neell nog eenmaal herhaald worden. MR IR C. A. BERG TE ROTTERDAM BENOEMD. Mr ir C. A. Berg, tot op heden bewaarder van het kantoor van de hypotheken, het kadaster en 'de scheepsbeurzen te Leiden is met in gang van 1 juli a.s. benoemd tot hoofdbewaarder van het kantoor der hypotheken enz. te Rotterdam. Vóór honderd jaar Uit het Jaarverslag van den toestand der Gemeente Legden: Met erkentelijkheid voor de eer, die daardoor aan onze ge meente te beurt viel, maken wij melding, dat onder de nieuw ingeschrevene burgers der Hooge- school nu ook geteld mag worden Z.K.H. de Prins van Oranje. Laatste Berichten DE BRAAL KRIJGT ZES JAAR MET AFTREK. Het landgerecht te Madjalengka heeft de heer H. de Braai, die terecht heeft gestaan op beschuldiging van subversieve activiteit :gen de Indo nesische regering, veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes jaar, met aftrek van drie ïn een half jaar, welke hij reeds in preventieve hech tenis heeft doorgebracht. Het openbaar ministerie had tien jaar geëist. Beklaagde, die het hem ten laste gelegde heeft ontkend, heeft een week de tijd o-m hoger beroep tegen dit vonnis aan te tekenen. Er was voor de uitspraak nauwelijks enige publieke belangstelling. Leidse Agenda MAANDAG 20 MEI Kath. Vrouwengilde. Gastvrouwen- avond. „Muzikaal temperament in het Zonnige Zuiden". Gulden Vlies, 8 uur nam. Werknemende Middenstand. Le denvergadering. Gulden Vlies, 8 uur nam. R.K. Emigratiebureau. Zitting. Steenstraat 55. Half achthalf ne gen nam. FOTU-Leiden. Bestuursvergade ring. Stadhuis. 8 uur nam. Huishoudelijke Voorlichting: Goed licht in huis. Levendaal 1, 7.30 nam. DINSDAG 21 MEI St. Leonardus. Jaar- ..St. Leonardushuis", K.A.B.-wijk vergadering 7.45 uur nam. Credo-Pugno. Bijeenkomst. Ge bouw Chr. Soc. Belangen, Oude Sin gel. Aanvang 8 uur nam. St. Eloy. Adviesavond. Gebouw Chr. Soc. Belangen, Oude Singel 236. 7.308.30 nam. Huishoudelijke Voorlichting: Over kleding. Levendaal 1, 8 uur nam. Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waarge nomen door: Doeza-apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313; apotheek Nieuwe Rijn, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523; apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST ROODE KRUIS-TELEFOONPOST AAN RIJKSWEG DEN HAAG—AMSTERDAM. Door de Vereniging het Nederland- sche Roode Kruis is op advies van de AN.W.B. een hulppost geplaatst -an de rijksweg no. 4 (Den Haag—Lei denAmsterdam), op het punt waar deze rijksweg gekruist wordt door de Vinkenweg, op een afstand van onge veer 3 km ten noorden van het Rijn- zichtviaduct, in de gemeente Oegst geest. Hier zal door de A.N.W.B. te vens een telefoonplost worden inge richt. Voor de hulpverlening op deze be langrijke rijksweg betekent deze ge combineerde Roode Kruis-telefoon- post een aanzienlijke verbetering. Deze posten worden ten behoeve van het wegverkeer aangegeven door middel van een tweetal blauwe bor den met wit veld, waarin resp. een rood kruis en een zwarte telefoon hoorn is aangebracht. Bij ongevallen kan men hier verbandmateriaal vin den ter verlening van eerste nulp, terwijl tevens de politie kan worden gealarmeerd en medische of geeste lijke hulp ingeroepen. VOORSCHOTEN Jongen met auto in de sloot. Za terdagmiddag heeft een vijfjarige jongen na een ritje achteiuit de auto van zijn oom in een sloot bij de Leid- seweg gereden. De familie was juist de bagage uit de kofferruimte achter in aan 't laden, toen de jongen, na al les wat draaide en bewoog in de auto geprobeerd te hebben, de wagen in beweging bracht. Het voertuig reed achteruit en doordat de jeugdige chauffeur ook aan het stuur trok verdween het met een fraaie bocht een modderige sloot in. De jongen kwam zelf uit de sloot maar er was een takelwagen nodig om de auto er uit te krijgen. Volleybaltournooi. Zaterdag 18 mei jl. hield de sportvereniging „Rouwkoop" ter gelegenheid van haar jubileum een volleybaltournooi in het nieuwe gymnastieklokaal aan de Ju liana van Stolberglaan. 's Middag om half drie ".peelde de B-klasse en des avonds om 7 uur de A-klasse. De uit slagen van het tournooi zijn als volgt: Klase B. Dames 1. Rouv/koop gespr. 3 punt 4, 5641; 2. Oranje Groen 34, 5545; 3. Nw. Brunhilde 34, 4947; 4. Donar 3—1, 3259. Klasse B. Heren: 1. KVC 3—6, 60— 27; 2. GGV 34, 4942; 3. Rouwkoop 3—2, 40—49; 4. PSVA 3—0, 29—60. Klasse A. Dames: 1. Celebes 3—4, 52—40; 2. PW 3—4, 47—50; 3. Argos 33, 4341; 4. Hofwijck 32, 3647. Klasse A. Heren: DES 36, 60— 35; 2. HVL 3—2, 50—31; 3. Sleutel ring 3—2, 44—52; 4. CSVD 3—2, 38 54.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2