Koninklijk paar bezocht Philips DE AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS De eindexamens Kring Alphen van de B.B. hield oefening op grole schaal BLOEMETJES ZATERDAG IS MEI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 „Ontzettend mooi" Gisteravond, enige minuten over zes, zijn de koningin en prins Bern- hard met de eigen Dakota van het vliegveld te Eindhoven weer naar Soesterberg vertrokken. Het toestel werd door de prins zelf 'bestuurd. De hoge gasten weiden uitgeleide ge daan door verschillende autoriteiten. Het koninklijk paar betoonde zich zeer erkentelijk voor de ontvangst. Spontaan verklaarde de koningin, dat zij het bezoek „ontzettend mooi" had gevonden. Koningin Juliana had 's morgens, tijdens het bezoek aan het Philips gezondheidscentrum, haar krachten gemeten met de ergometer, een als rijwiel uitgevoerd meetapparaat voor de physieke kracht van de mens. Zij verklaarde de proef niet zo zwaar te vinden. Later, bij de demonstratie van de kleurentelevisie, vertelde ir. Otten, dat de kleurentelevsie voor de toe passing in het algemeen voorlopig veel te duur is; ook moet het systeem nog vereenvoudigd worden, wil het voor de massa toegankelijk gemaakt zijn. In Valkenswaard, waar de koningin en de prins de trekstenenfabriek van Philips bezochten, stonden duizenden mensen langs de weg naar de fabriek geschaard, waartussen de honderden vlaggende schoolkinderen fleurige groepjes vormden. Met bijzondere in teresse namen de hoge gasten ken nis van het precisiewerk, dat het ver- Onduidelijkheid in opgave mechanica Naar „Het Vaderland" verneemt h;eft in het docentencorps het derde vraagstuk van de examenopgave Me chanica voor de middelbare scholen enige bevreemding opgewekt, omdat de tekst daarvan zodanig was, dat daardoor misverstand kon ontstaan. Bij navraag bleek ons, dat de menin gen uiteenlopen of het hier nu gaat om een fout, dan wel pm een ondui delijkheid in het vraagstuk. In ieder geval was men het er over eens, dat daaruit voor de leerlingen moeilijk heden konden ontstaan. In het eerste deel van het vraag stuk wordt gesproken van twee pun ten, waar krachten op werken. Ge vraagd werd de coördinaten te bere kenen. Daarin ontbrak echter een gegeven, waardoor verschillende mo gelijkheden ontstonden. Dit gegeven staat wel in een volgend deel van de opgave. De leerlingen die een en ander met elkaar hebben gecombi neerd, zullen daardoor geen moeilijk heden hebben ondervonden met de tekst van de opgave, maar niet allen zullen dit hebben gedaan, zodat zij het vraagstuk niet konden oplossen. Daar er op de examens een ge spannen toestand heerst, spreekt het vanzelf, dat een en ander allerminst aangenaam werd gevonden. Zoals een der directeuren ons zeide: het had anders gemoeten bij de opstelling, raadseltjes mogen niet worden op gegeven. NEDERLANDSE PADVINDERS NAAR JAMBOREE IN ENGELAND. Op dinsdag 30 juli, 's ochtends om streeks negen uur, zal te Hoek van Holland het Nederlandse contingent naar de J. I. M. (Jamboree, Indaba en Rover-moot) scheepgaan. De J.I.M. zal van 1 tot en met 12 augustus wor den gehouden in Sutton Park, Sutton Coldfield, Warwickshire bij Bir mingham in Engeland. Het Neder landse contingent zal op woensdag 14 mei omstreeks half acht weer in ons land terugkeren. Het Nederlandse contingent telt on geveer 1000 man. Op 'n special schip zullen verkenners (voor de jamboree) leiders en leidsters (voor de Indaba) en voortrekkers (voor de Rover- moot) en verder een volledig uitge ruste verkennersdrumband, materiaal voor een groot Nederlands kampvuur- spel en een kampstaf met aalmoeze niers, predikanten, een arts en der gelijke worden vervoerd. Voor het evenement in Sutton Park worden 33.750 deelnemers ver wacht uit 83 landen. K.N.A.C.: V oetgangersregeling zonder positief resultaat In „De Auto", het orgaan van de KNAC, wordt deze week een beschou wing gewijd aan de op 1 mei inge gane regeling voor voetgangers. Na in dertien punten de regelen, die op verschillende categorieën kruispun ten voor het oversteken van voet gangers gelden, te hebben behandeld, komt de schrijver tot de conclusie, dat by de voetgangersregeling siprake is van perfectionisme ad absurdum. Maar zelfs het enige positieve resul taat, waartoe zulk perfectionisme kan leiden, namelijk een juridisch wa terdichte regeling, heeft men niet bereikt. Ook juridisch gezien zijn er tal van vraagstukken overgeble ven. Zelfs met de beste wil en zelfs na grondige bestudering van de nieu we voetgangersregeling kan de ge middelde Nederlander niet achterha len wat nodig is voor een juist voet- gang^rsgedrag. De regeling, aldus het artikel, is letterlijk te mooi om waar en ook om goed te kunnen zijn. Het onontkoom bare gevolg is, dat nog meer men senlevens in het verkeer verloren gaan, dat nog meer mensen gevan gen gezet moeten worden. Het gevolg is ook, dat vele kleine overtreders van deze onbegrijpelijke regels niet zullen weten, waarom zij nu eigenlijk bekeurd worden. vaardigen van diamanten trekste- nen vergt Levendig was ook de in teresse, die de koningin toonde voor de demonstratie in het demonstratie- laboratorium aan de Emmasingel te Eindhoven. Zij stelde tal van vragen en toonde zich zeer belangstellend voor de wondere dingen welke haar werden getoond. Via de nieuwe wo ningbouw van Philips vertrokken koningin en prins tenslotte naar het vliegveld, waar zij zeer hartelijk af scheid namen. Een lid van de gemeenteraad van Heeze, de heer H. Trouwen, heeft, mede namens drie andere raadsleden voorgesteld een van de twee wethou ders, de heer H. M. J. Eijsermans, te ontslaan. Hij werd beschuldigd van aankoop van een schuur der ge meente via een stroman en het van gemeentewege laten opknappen en doen vervoeren van de schuur. Na enige discussie in de raad over de kwestie, waarbij de wethouder zich verweerde, werd op voorstel van bur gemeester M. H. Cox een commissie van onderzoek, bestaande uit vier raadsleden, ingesteld. Deze commissie zal over 14 dagen rapport uitbrengen aan het gemeen tebestuur en hierin tevens de te vol gen richtlijnen aangeven. Zo hiertoe aanleiding is zal de heer H. Trouwen op het voorstel tot ontslag terugko men. In riool verbrand Ten huize van de familie K. aan aan de Schiedamse weg te Kethel onder Schiedam, zou donderdag de 60-jarige W. Burgerhout, wonende te Schiedam, een riool nakijken, dat verstopt was. Hij moest hiervoor eerst een gat maken in een tussen muur. Daarna kroop hij door dit gat heen en stak een kaars aan. Vermoe delijk doordat er zich rioolgassen onder de grond bevonden of door dat de man de elektrische leiding raakte, ontstond er brand. Niemand heeft hiervan echter iets gemerkt. De bewoners van het huis, die zich boven bevonden, bespeurden na enige tijd een sterke brandlucht, en gin gen naar beneden om poolshoogte te nemen. Zij merkten, dat de man zich niet meer kon bevrijden en waar schuwden de brandweer. Deze brak eerst de muur helemaal open. Toen me_o de man bevrijd had, gaf hij geen tekenen van leven meer. Zijn gezicht en zijn linker arm waren deerlijk verbrand. Bij het redden van haar kind gewond Bij een poging om haar kind te redden uit haar huis, waarin brand was ontstaan, heeft gistermiddag een dame te Amsterdam tamelijk zware verwondingen opgelopen. De 34-jarige mevrouw Entjes had in haar woning aan de Stadionstraat een pan met vet op het vuur staan, toen ze aan de deur geroepen werd. Ze liep de gang in en op dat ogen blik sloeg de huisdeur achter haar in het slot. TJot overmaat van ramp sloeg de vlam in de pan vet die op het gas stond en, bezorgd voor haar kind, dat in een kamer in de woning ver bleef, sloeg de moeder een boven licht in om in het huis te klimmen. Bij het klimmen liep de vrouw diepe vleeswonden op aan haar handen en kreeg ze een slagaderlijke bloeding aan een been. Ze werd naar het Wil- helmina Gasthuis gebracht. Het ge redde kind mankeerde niets. De brandweer wist het vuur spoedig te doven. Acrobatiek slecht beloond Een inbreker, wiens geveltoeristi- sche piesaties overigens te bewon deren waren, is ondanks zijn gym nastische behendigheid tegen de lamp gelopen en in de cel beland. De man begon zijn tocht bij een boekwinkel aan de Spuistraat in Den Haag, waar hij eerst over een muur klom. Langs de achtergevel werkte hij zich omhoog tot een open dak raampje, waar hij door naar binnen klom. Eenmaal in het huis, trof hij op de benedenverdieping de kassa aan waarvan hij de inhoud, honderd gulden, in de zak stopte. Via achter deur en schutting kwam hij op de bin nenplaats van een schoenenzaak. We derom verschafte hij zich toegang, thans door een w.c.-raampje en voor zag zich van nog eens honderd gul den. De inbreker vond de buit echter maar aan de matige kant en sloeg een glazen deur, welke toegang gaf tot de winkelruimte, kapot, dook in de kassa, maar vond geen cent. Naast de schoenwinkel was een cafetaria, hetgeen voor de dief aan leiding genoeg was, ook daar eens zijn geluk te beproeven. Hij klom op een plat en door een open raam van de eerste verdieping, maar kon enig gerucht toch niet vermijden, zodat de bedrijfsleider wakker werd. Deze wist hem het ontsnappen over het plat te beletten en dreef de gym nast naar beneden. Daar viel hij in handen van enige personeelsleden, die nog aan het werk waren. De po litie kon de man even later overne men. Politie schoot auto kapot Om dief te pakken In de nacht van donderdag op vrij dag heeft de staatsmijnpolitie te Ge leen een bij de politie bekende reci divist, een woonwagenbewoner uit Boxmeer, aangehouden toen hij met zijn auto een partij kabels ter waar de van 1.000 gulden vervoerde. Hij zou de kabels op de terreinen van de cokesfabriek Emma II hebben ontvreemd. De politie had reeds vijf nachten gepost, omdat er al eerder een partij kabels ter waarde var 5.000 gulden ontvreemd was en er aanwijzingen waren, die deden ver moeden, dat de daders terug zouden komen. Bij zijn aanhouding reed verdach te met gedoofde lichten en met af gedekte nummerplaten Toen hij aan de sommering om te stoppen niet voldeed, schoot de politie de motor kapot waarna de dief zich liet arres teren. De „nieuwe" van Wim Kan Wim Kan schrijft op het ogenblik een nieuw programma. De première daarvan is vastgesteld op 27 juli a.s. in Diligentia, Den Haag. De titel luidt: „Engelen en Spoken". Het zal een cabaret worden van schijnfiguren en schertsgestalten. Behalve Corry Vonk werken in dit nieuwe cabaret zeven engeltjes en enkele losse spoken mee. Voor de serie voorstellingen in Den Haag en Amsterdam is boven dien een extra gastengeltje geënga geerd; in Rotterdam, Haa.lem, Hil- j versum, Utrecht en vele andere ste den komt een speciale gast, die dwars door de engelen en spoken heen danst. De muziek wordt gecomponeerd door Cor Lemaire en Ru van Veen; de laatste zal Wim Kan begeleiden bij zijn optreden, dat het gedeelte na de pauze in beslag neemt. Evenals in janari van dit jaar zijn ook in april door de dienst luister- en kijkgelden meer nieuwe televisietoe stellen dan radio's geregistreerd n.l. 9.226 tegen 8.375. Naar het zich laat aanzien zal het totaal aantal aangegeven televisietoe stellen, dat op 1 mei 142.740 bedroeg, nog deze maand de 150.000 over schrijden. Het aantal geregistreerde radio ontvangtoestellen kwam in de maand april op 2.281.572 (1 april 57: 2273187) De op 1 april ingegane tariefsver hoging bij de draadomroep blijkt slechts van zeer geringe invloed op het aantal aangeslotenen. Weiswaar gaf het totaal aantal draadomroepabonnees een daling te zien, n.l. van 544.003 op '1 april tot 540.106 op 1 mei, doch deze bedroeg nog minder dan één procent, zo deelt ,het hoofdbestuur van de PTT mede. Vrijdagavond stond een groot ge bied van Alphen aan den Rijn, zo wel van de lage als de hoge zijde, in het teken van een plaatsgehad heb bende luchtaanval van vijandelijke vliegtuigen waarbij brand- en bri santbommen werden afgeworpen. Gelukkig was dit allemaal maar een spel, dat ongeveer 320 leden van de B.B. Z.H.-3 opvoerden in het ka der van een oefening in groot ver band. De oefening stond onder algehele leiding van het Kringhoofd Z.H.-3 van de B.B., de heer A. Ros te Al phen aan den Rijn. Hij werd hierbij geassisteerd o.m. door zijn plaatsver vanger, het kringhoofd bedrijfszelf bescherming, de heer J. J. van Noort. het kringhoofd van de brandweer, de heer A. J. Th. M. Korver met zijn assistent de heer W. van Heemskerk, het kringhoofd opruiming- en red dingsdienst de heer W. Brouwer en zijn assistent, de heer A. den Ouden, het kringhoofd medische dienst mej. dr Cl. Bakhuizen van den Brink en haar assistente mevr. dr E. J. Nagel uit Boskoop. De mobiel geneeskun dige teams werden geleid door dr Schipper, de berichtendienst door de heer J. G. Ponsioen, de politie door inspecteur-corpschef N. G. Groothuij- se en adjudant 7. Kruizinga. In twee uur tijd is door deze men sen en de genoemde diensten ontzag lijk veel werk verzet waarbij op nieuw veel is geleerd. Om het laat ste alleen al kan van een zeer ge slaagde oefening worden gesproken. Dit was was algemene conclusie, die men van vele zijden geuit, tijdens de algemene na-beschouwing in hotel „Centraal" kon beluisteren. Burgemeester Z. Bruis Slot, die voorzitter is van het bestuur van de B.M.-kring, constateerde met groot genoegen dat er belangstelling, enthou siasme en vooral goede wil is getoond, voor de B.B. De heer Suermondt van de Stich ting Bevordering B.B. zei in zijn kor te toespraak, grote bewondering te hebben voor het groot aantal deelne mers aan de oefening en de toewij ding waarmee gewerkt is. Ook .de heer Ros was tevreden. De brandweereenheden uit Alphen aan den Rijn, Leimuiden, Woubrugge, Hazerswoude, Boskoop, Nieuwkoop en Leiderdorp namen aan de oefening deel. Mobiele reddingsploegen uit Alphen aan den Rijn en Zoetermeer; een volledig uitgeruste wijkploeg, sa mengesteld uit de overige niet mee spelende blokploegen van de kring; acht blokploegen; mobiele genees kundige team's uit Alphen aan den Rijn en Zoetermeer; een mobiele ploeg E.H.B.O.; het beroeps- en re serve politiekorps van Alphen aan den Rijn en de voltallige verbindings dienst met twee mobilofoons en de complete berichtendienst. Er waren op diverse punten gewondennesten in gericht, terwijl er ook een noodzie kenhuis was ingericht. Als patiënten fungeerden, waar niet eigen perso neel van de getroffen bedrijven hiervoor in aanmerking kwamen, le den van de jeugdbewegingen, die hun rol op loffelijke wijze speelden. Mej. dr Bakhuizen van den Brink was zeer tevreden over de samen werking in de sector geneeskundige dienst. De oefening werd op de verschil lende punten door zeer velen belang stellend gevolgd. De jeugd was het meest wel vertegenwoordigd waar de zware branden (een stapel onbruik bare autobanden) woedden en enor me rookontwikkeling was waar te nemen. Om de bominslagen zo ge trouw mogelijk te doen zijn, werd gebruik gemaakt van zwaar knal lend materiaal. De dienst Sociale Verzorging, o.l.v. mevr. Pijper, verleende goede dien sten met het schenken van koffie in de onderscheiden gewondennesten, de commandopost enz. In de commandopost, waar verschil lende burgemeesters en B.B.-autori- teiten het verloop van de oefening op kaarten, papier en aan de liand van de binnenkomende en uitgaande berichten volgde, heerste weldra na zeven uur, de aanvangstijd, een enorme drukte. Met deze oefening, waarop nu eens nog een volledige kringoefening zou volgen, zag een belangrijk deel van de kring Z.H.-3 van de BB zenn paraat heid op de proef gesteld, maar, zoals uit vele conclusies bleek, met su> ces. Jubileum. Dinsdag 21 mei hoopt de heer J. M. v. d. Valk, bedrijfschef aan den Rijn zijn 40-jarig dienstver band te vieren. Geb.: Anthonia Geertruida Anna Maria, d. v. J. N. A. Koot en C. L. den Blanken; Pieter, z. v. P. van He. mert en J. Bertram; Cornelia Margo, d. v. N. J. van Scherpenzeel en M. G. Vis; Klazina, d. v. L. Donker en C. M. Ottevanger; Annie, d. v. L. de Graaf en M. J. v. d. Bosch; Ria, d. v. L. de Graaf en M. J. v. d. Bosch; Robertus Johannes, z. v. J. H. Over- beek en T. M. Vester; Pieter, z. v. W. van Harselaar en J. M. Voorder- haak. Ondertr.: G. var» Eijk 27 j. en G. de Leeuw 26 j.; J. Kooij 25 j. en G. S. J. Batelaan 25 j.; A. de Bolster 37 j. en G. van Gog 36 j.; C. Angenent 21 j. en H. Goebel 21 j.; J. L. Koop man 26 j. en G. de Jong 22 j.; P. Ver boom 28 j. en A. C. M. v. d. Veer 23 j. Getr.: L. Plomp 29 j. en H. Roden burg 23 j. Overl.: Trijntje van der Helm 87 j. Cornelis Wortman 37 j.; Cornelis Waardenburg 84 j. ALKEMADE ONDERHANDSE AANBESTEDING VAN 78 WONINQEN. Door de direkteur van gemeente werken is namens b. "en w. der ge meente Alkemade onderhands aanbe steed: het bouwen van 78 woningen in de Googerpolder. De inschrijvingen waren van hoog naar laag als volgt. J. Zoet te Opdewetering 1.367.400; P. J. Olijerhoek te Oudewetering 1.342.000. Gabr .Akerboom, Pastoor v. d. Plaastraai 81 te Rijpwetering als laagste voor 1.340.464. De gunning is aangehouden. Doktersdienst. Zondag wordt de doktersdienst waargenomen door dr. d. Bijl en dr. Muskens. BODEGRAVEN R.K. LANDBOUWSCHOOL. Op 13, 14 en 15 mei werden de examens afgenomen voor het verkrij gen van het Getuigschrift voor Handmelken. De examens vonden plaats op de bedrijven van de heren De Wit, Ag- terof en Van der Gun. De jury bestond uit de heren: Elings en De Bruin van het Rijkszui- velconsulentschap en de heren Den Hertog, Kool en De Vries. De opleiding voor deze cursus was in handen van de heren Kwakernaak en Straathof. Het getuigschrift werd behaald door de volgende deelnemers: Kees Agterof, Agaat Agterof, Joop Moons, Rinus Roos, Kees Vink, Arnold Ar- ti. Om 7 uur wordt er met de jun. meisjes en jongens begonnen. Om ongeveer 8.30 uur met sen. dames en heren. Als er tijd over is wordt er nog een gemengd dubbel na ge speeld. Tot vanavond in de oude school. KOUDEKERK Jaarlijks reisje met de bejaarden. De datum van het reisje, dat jaar lijks door de Plattelandsvrouwen met de ouden van dagen van Koudekerk aan den Rijn en Hazer6WOude-Rijn- dijk wordt gehouden, is vastgesteld op donderdag 13 juni a.s. In de ko mende week zullen de Plattelands vrouwen hiervoor collecteren. 0UD-ADE Feestdag voor de bejaarden. Het comité, dat zich belast heeft met de organisatie van de jaarlijkse uit gaansdag voor de bejaarden, heeft ook nu weer de plannen gereed lig gen. Alles blijft echter nog een ver rassing. Wat we ervan weten is: het comité zal er een echte feestdag van maken, nog mooier dan andere jaren. Binnenkort komen de comitéleden rond en rekenen op uw onmisbare steun; steunt allen dan wordt 19 juni een succes. TER AAR Reis ouden van dagen. Nu de zo mer weer in zicht komt en men dus ook weer eens gaat denken aan rei zen en uitgaan, nu denkt ook het co mité ouden van dagen weer aan de jaarlijkse uitgaansdag voor de bejaar den uit deze gemeente. Om plannen en diverse voorbereidingen te bespre ken is het comité in vergadering bij een gekomen. Dat de bejaarden hun uitgaansdag weer moeten hebben, daarover was men het direct eens. Moeilijker was oi een reisplan te kiezen. Er waren verschillende voor stellen. Uit deze besprekingen resul teerde tenslotte overeenstemming over een plan om op 4 juli a.s. een reis te maken in de omgeving van Utrecht en in het Gooi, met een be zoek aan het ontspanningsoord An- hove. De reis zal worden gemaakt met autobussen. Om de bejaarden een mooie dag te bereiden, heeft het comité weer de hulp nodig van alle ingezetenen. Er zal een collecte wor den gehouden langs de huizen, als ge woonlijk, tussen 23 mei en 1 juni. Het comité hoopt op een royale medewer king en even royale gaven. Want nie mand zal willen, dat deze dag voor onze bejaarden ook maar in iets min der zal moeten zijn als voorgaande jaren. Ook zegden enkele verenigin gen hun lofwaardige medewerking toe om door middel van wedstrijden bij te dragen in het volledig slagen van deze voor de ouderen zo mooie uitgaansdag. Geb.: Maria A. W., d. v. C. v. d. Hoorn en C. E. Markman; Wilhelmus W., z. v. J. van Egmond en J. M. Redegeld; Gerritdina, d. v. G. Vos en A. v. d. Valk; Jacoba A. J., d. v. H. J. M. Egberts en W. v. d. Voorn; Gerardus M. M., z. v. J. C. G. Eg berts en C. P. Pieterse; Catharina A. M., d. v. J. H. v. d. Pijl en C. J. v. d. Hoorn; Maria, d. v. J. B. Kleijn en C. S. Markwat. Ondertr.: C. den Hertog 25 j. en C. A. v. Leeuwen 20 j. Getr.: H. J. Kolman 28 j. en E. A. E. v. d. Kroon 28 j.; Th. J. Verlaan 23 j. en J. A. v. d. Vlugt 21 j.; D. Tollenaar 23 j. en J. van Eijk 23 j.; A. C. Th. Lek 24 j. en M. E. v. d. Hoorn 27 j. Overl.: W. C. M. Valentijn 9 j. Z0ETERW0UDE Boerenleenbank. Wegens onvol talligheid moest in de vergadering van 26 april de vaststelling van de gewijzigde statuten en het huishou delijk reglement verdaagd worden tot een volgende daartoe opnieuw be legde vergadering. Deze vergadering werd gisteravond in „Landzicht" gehouden. Het be stuur was voltallig en vier leden wa ren gekomen om de eer te hebben de nieuwe constitutie van de bank met hun naam te bekrachtigen. Zon der opmerkingen en hoofdelijke stemming werd de goedkeuring ver leend. Ook van de rondvraag werd geen GunetimtievaBnUndnerkGTnmjoVon va' Meemaak™'Nad^debïlffi n Vliet, ^liTde Meije J°°P Utuleerd. waren en deze notulen Hein van Benten, Bart Nieuwenhui-1 m en Jan van Zoest uit Nieuwkoou. vergadering spoedig ten einde. zen en Jan van Zoest uit Nieuwkoop. Arie Bunnik uit Reeuwijk. Rens van Eijk uit Boskoop. Joop Houdijk, Gouda. Antoon Huysmans uit Rotterdam. Dirk Kool en Piet Segers uit Nieu- j werkerk a. d. IJsel. Henk Visser uit Ter Aar. Wim Wiltenburg uit Zegveld. Hans de Wit uit Alphen. j Medische dienst. De medische dienst voor het komende weekeinde zal worden waargenomen door dr C. G. A. van Beek, Burg. v. Dobben de Bruynstraat, tel. 12268 en Zr Faber, Prins Hendrikstraat 6, tel. 2599. ESTO. A.s. zondag zal het eerste elftal van de witgelen de competitie afsluiten met een uitwedstrijd tegen Zwervers in Capelle a. d. IJssel. Ge zien de ranglijst kan dit een gemak kelijke zege opleveren. Uit onze taaltuin Moppentapper. u E. 1 SZ* 13—17 mei 1957. Kon. Ned. Hoogovens BOSKOOP 3 Y, Ftaffellening 1947 3 Invest, cert. Ned. 3 Nederland P62-64 Omzetten (nominaal): Vorige week (def.) Deze week (voorl.) Gevonden voorwerpen. Heren handschoen; rood kinderportemon- naietje, hangslotsleuteltje; Corduroi pet; kinderbril; wit sandaaltje; 2 huissleutels; armbandhorloge; zak mes; ring met 3 sleutels; oud-dames. rijwiel; broche met steentje; rode portemonnaie; speelgoedpoesje; kaats bal; paar bruine motorhandschoenen; plastic regenkapje in étui; stuk bril. Inlichtingen bij de politie. Internationale concerns Industrie Scheepvaart „Avanti". Vanavond worden de Banken finales gespeeld van de clubkam- Indonesische fondsen bij D. en Joh. Boot n.v. te Alphen pioenschappen der r.-k. T.T.V. Avan- Algemeen HAZERSWOUDE Ned. Scheepvaart Unie vrijdag 17 mei 1957 Laagste koers hoogste laatste koersverschil koers tijdvak t.o.v. 10 mei 189 198 189 5/8 5 7/8 190 3/4 193 3/4 193 1 1/2 188 192 192 6 295 1/2 301 3/4 301 1/2 7 1/2 295 299 295 3 1/2 290 1/2 296 1/2 292 1/8 5/8 417 421 3/4 420 1/8 3 5/8 250 253 1/2 250 191,80 168 1/2 196,80 196,50 10,65 171 17? 1/2 3 j 148 1/2 152 1/4 15c 1/4 1 178 180 1/2 179 1/2 7/8 281 287 3/4 281 0 78 1/2 80 5/8 80 9/16 9/16 106 108 108 1 3/4 94 1/8 98 97 3/4 4 1/4 87 87 7/8 87 11/32 9/16 90 5/16 91 90 5/8 5/16 90 1/4 90 9/16 90 3/8 1/32 Aandelen 10.585.551 Aandelen 9.903.045 Oblieaties 10.971.257 Obligaties 12.090.266 A.N.P.-C.B.S. Beursindices 1953 100. vrijdag 10 mei '57 306,68 154,35 161,88 118,80 100,60 216,72 vrijdag 17 mei '57 315,38 154,60 162,50 119,29 101,96 221,13

Leidse Courant | 1957 | | pagina 5