DUINSTREEK weeckelykse cconycke RIJNSTREEK ZATEhDAG 18 MEI 1957DÜ LEID SE COURANU HILLEGOM Gunning riolerings- en bestratings- werken. Door de direkteur van ge meentewerken is namens b. en w. het uitvoeren van grond, riolarings- en bestratingswerken in het uitbrei dingsplan Meer en Dorp II gegund aan Aann.-bedrijf Gebr. Schouls N.V. te Leiden voor 147.775. DE KAAG Zilveren priesterfeest past. L. A. v. Teylingen Voor de derde maal in de korte periode dat de parochie van de H. Joannes Evangelist een zelfstandige parochie geworden is, gaan de vlag gen in top voor een „zilveren paro chieherder". Nadat de beide vorige pastoors, de zeereerw. heren Pronk en Van Steyn hun zilveren priester feest in De Kaag mochten vieren, geldt de feestelijkheden nu voor de zeereerw. heer L. A. van Teylingen, die sinds september 1956 het pasto raat m de H. Joannes Evangelist parochie vervult. Vanavond om zes uur wordt pastoor Van Teylingen op het kruispunt SIoterweg—Ringdijk door het feestcomité verwelkomd. De feestelijke stoet zal dan naar de pa rochiekerk gaan waar een plechtig danklof gehouden zal worden. Pastoor Van Teylingen werd op 5 augustus 1908 te Zoetermeer geboren. Na zijn studietijd te Voorhout en later op „Hageveld" te Heemstede en het Theologicum te Warmond, werd hij op 21 mei 1932 in de kathedraal te Haarlem door mgr. Aengenent tot priester gewijd. Schoonhoven was de eerste plaats waar hij voor de zieleheil ging wer ken. In deze parochie bleef hij vier jaar. Hierna was hy vanaf augustus 1936 zes jaar werkzaam in de volk rijke parochie van St. Jeroen in Den Haag. In augustus 1942 volgde zijn benoeming voor kapelaan in Rotter dam. Tot 1950 was hij daar verbon den aan de zeer grote parochie van de H. Franciscus van Assisië. Hier maakte hij de oorlog mee. In 1950 werd hij benoemd tot kapelaan van een der grootste parochies in Amster dam de parochie van de H. Maria Magdalena. Na deze zeven jaar zware arbeid werd hij, geheel herstelt van een ernstige ziekte, op 24 september be noemd tot Dastoor van de parochie van de H. Joannes Evangelist te De Kaag-Abbenes KATWIJK AAN ZEE AANBESTEDINGEN 116 WONINGEN Het architektenbur. D. Verloop en 1L. v. d. Meij alhier heeft namens de Wo ningbouwvereniging Ten Brittenburg en de Katwijkse Bouwvereniging on derhands aanbesteed: het bouwen van 116 woningen, 1 winkel en 29 garages aan de Boslaan te Katwijk a. Zee. De inschrijvingen waren van hoog naar laag: L. de Best en Zn. 1.689.487; J. van Rhijn en Zn 1.656.150, W. Ouwe hand, Boulevard 56 1.589.000, allen te Katwijk aan Zee. De gunning is aangehouden. KATWIJK AAN DEN RIJN Med. dienst. De zondagse dienst wordt voor wat betreft de patiënten van de doktoren J. Bergman, H. M. Hueting en E. E. van der Laan, voor Katwijk, Valkenburg en Rijnsburg waargenomen door dokter E. E. van der Laan, Rapenburg 1, tel. 2810. N00RDWIJK GOUDEN HUWELIJK. Op 30 mei a.s. zal het 50 jaar ge leden zijn, dat de heer F. Rippen en mevr. N. C. RippenMarijt in het huwelijk traden. Dit gouden feest zal in familiekring, met de beide zoons, hun echtgenoten, en kleinzoon, de vijf kleindochters en hel achterklein dochtertje blij en dankbaar gevierd worden. Tafeltennis. Donderdag speelde het junioren-team van TOV een be ker-wedstrijd tegen Sparkler uit Roe- lofarendsveen. De heren uit de Veen wisten deze wedstrijd in een sport- tieve ontmoeting om te zetten in een 63 overwinning, waarmede deze de beker in de wacht wisten te slepen. Dinsdag en woensdag a.s. worden in het Juvenaat de wedstrijden ge houden voor senioren om het kam pioenschap van Noordwyk. Iedere Noordwijker die de leeftijd van 17 jaren heeft bereikt, kan aan deze wedstrijden deelnemen. Geslaagd. De heer N. v. d. Berg alhier slaagde voor het diploma ma chine-schrijven. Zondagsdienst. De zondagsdienst zal worden waargenomen door dr J. v. Nes, tel. 2405. De Duinrandapo theek is geopend van 121 uur en van 45 uur. Voor spoedgevallen doorlopend. Geb.: Jannetje, d. v. J. Duyndam en A. Korbee; Harmine E., d. v. J. K. HoekstTa en M. M. J. v. Gestel; Maria C. J., cL v. P. G. Verhagen en J. M. Groene woud; Laurentius A., z. v. L. A. v. d. Ark en G. J. Roskam; Yvonne M., d. v. J A. J. Hammer en J. Kop; Petronella H., d. v. A. Cramer en C. S. Glasbergen. Onaertr.: P. H. de Witt en M. A. v. d. Meulen; L. de Ridder en J. C. G. Wijnands. Getr.: C. P. v. d. Heerik en J. Ha- zenoot; M. H. Custers en A. M. v. Vliet; P. M. A. Hoek en E. H. v. d. Weijden; A. P. Eijgermans en M. J. J. Hoek. Overl.: Plonia Hoek 79 j., wed. van Duyndam. MSV Handbal. Het programma voor zondag voor de afd- handbal van MSV is als volgt: 1 uur: Rodha I MSV I (dames), vertrek 11 uur; 2 uur: HVLMSV I (heren) vertrek 12.30 uur; 2 uur: Jong Ade—MSV II (dames), vertrek 12.30 uur. Op het programma voor a.s. zondag staat de jaarlijkse trip naar Hilver sum, waarvan het vertrek voorlopig is vastgesteld op zaterdagavond te ongeveer half acht. LISSE Er werden zoals verwacht geen we reldschokkende problemen aange voerd op de jaarvergadering van de afd. Lisse van de ITB. De landbou wers, tuinders en boeren hebben op deze vergadering echter getoond, dat ze het spreekwoord: „De boog kan niet altijd gespannen blijven" niet al leen verstaan maar ook in praktijk weten te brengen. Op woensdag 5 juni verlaat men de Bollenstreek om elders het nuttige met het aangename te gaan verenigen. De heer C. van Noort opende c'e vergadering met een kort welkomst woord. Hij zei o.m., dat het bestuur in het afgelopen seizoen niet stil geze ten heeft en alweer voorbereidingen heeft voor het winterprogramma. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer J. van Kesteren, bleek, dat het ledental gestegen is tot ruim 130. Het „plafond" is echter zelf niet bereikt. De leden moeten zelf propaganda ma ken voor hun standsorganisatie. De heer A. Tulen berichtte een batig sal- da van 220,in kas. De heren van de kascommissie, N. Berbee P. Vreeburg, bevonden de beschei den in orde. De bestuursverkiezing had tot re sultaat dat de heer W. v. d. Vlugt, die zes jaar in het bestuur zitting heeft gehad en reglementair moest aftreden, opgevolgd wordt door de heer W. G. Lefeber. De heer v d. Vlugt moest woorden van gemeende dank in ontvangst nemen en de heer C. van Noort hoopte dat het schei dende bestuurslid in de toekomst weer achter de groene, tafel zou mo gen komen. De traditionele uitgaansdag schijnt bijzonder aantrekkelijk te worden. Samen met de dames hoopte men een excursie te maken naar Flevo-land. De heer Van Kesteren bracht een reisplan ter tafel. Op woensdag juni 's morgens half acht vertekt men per touringcar vanuit Lisse. Via het Gooi, de Veluwe naar Harderwijk. Daar verlaat men het voertuig om plaats te nemen in 'een vaartuig. Na deze boottocht langs de Zuiderzee werken gaat men via de Veluwe, Ud- delermeer naar Doorn waar men gaat dineren, uiteraard met een dansje voor de jongelui. Hierna vertrekt men hopelijk voldaan huiswaarts. De deelnemers aan deze excursie dienen zich vóór 30 mei op te geven bij het bestuur. De leden, die deel wensen te ne men aan de bedevaart van O.L.V. ter Nood, op 22 mei in Heiloo, dienen te vertrekken met de lijnbus van de N.Z.H.V.M. 's morgens om kwart voor acht. Bij de rondvraag wilde de heer W. Duineveld graag zien dat er in de toekomst meer contact opgenomen werd met de L.T.J, Hij vond het zeer gewenst, dat de ouderen en de jon geren èlkaar op contactavonden ont moeten. Er zyn veel problemen die daar besproken kunnen worden. De heer Van Noort antwoordde, dat deze gedachte ook bij het bestuur reeds leeft en dat deze gedachte zeer zeker en spoedig uitgewerkt zal worden. Tot slot sprak c(e geestelijk adviseur, pater Hyronimus, enkele woorden. Op de eerste plaats dankte hij het be stuur voor de sublieme wijze waarop zij de zaken van de vereniging behar tigt. Ook het scheidende bestuurslid kreeg een woord van dank voor het vele werk dat hij in de afgelopen zes jaar verricht heeft. Tot allen sprak de g.a. de volgende woorden: nu we midden in de mei-maand, de Maria maand zijn, moeten we er geen ge noegen mee nemen door slechts af en een gebed tot haar te richten of het rozenhoedje te bidden; we moeten de godsvrucht tot Maria opvoeren. We moeten haar lonen en prijzen als de moeder die we niet kunnen missen. We moeten er een studie van maken waarom zij zo hoog boven de mensen verheven is en waarom ze zoveel in vloed heeft by God. Dan wordt onze Maxia-verering geen sleur en kunnen we ons echt kinderen van Maria noe men. Vóór men huiswaartr ging waren bijna alle aanwezigen eigenaar ge worden van een prachtige sier- of kamerplant. 0EGSTGEEST Veilig Verkeersactie. In het ka der van de Veilig-Verkeersactie werd gisteravond in het patronaatsgebouw door de Vereniging voor Veilig Ver keer een film vertoond. Gisteravond maakten de Oegstgeester Harmonie „Triumph" en de NZHVM-harmonie een muzikale rondgang door het dorp, waarna wederom een vertoning plaats vond van verkeersfilms. Hierbij wa ren de burgemeester en verschillende wethouders aanwezig. Burgemeester Du Boeuff hield een korte toespraak, waarin het belang van een Veilig- Verkeersactie onderstreepte. SASSENHEIM Doktersdienst. Zondag 19 mei a.s. wordt de doktersdienst waarge nomen door dr H. Kwint, Sassen- heim, telef. 7253 en dr A. W. Bots, Voorhout, telef. 7393. RIJNSBURG OVERZICHT BLOEMENHANDEL. De bloemkwekers hebben de afge lopen week weer gelegenheid gekre gen enig aards slijk aan de bestaande voorraad toe te voegen. De handel was, ondanks een grote aanvoer, vlot en er werden bevredigende prijzen besteed. De tulpenrestanten, die tus sen twee haakjes allesbehalve klein "zijn te noemen, werden gretig ge kocht. In het begin van de week was leden voor het diploma, zodat het er van de Inglecombe Yellow-sport 1 aantal diploma-houders(sters) thans Kleurenpracht nog een te veel, waar- 29 bedraagt. Op het jaarverslag was geen aan merking en ook de financiën waren in orde. De secretaris, de heer P. v. d. Berg en mej. Jo de Groot, werden in het bestuur herkozen. Dr A. W. Bots hield een causerie over „Levensgevaar", welke met gro te aandacht werd gevolgd. Een nieu we hulp- en verbandpost zal worden fevestigd bij mevr. W. Turenhout, poorlaan. Het a.s. najaar zal er weer een nieuwe cursus beginnen voor het di ploma. ook een voor gehuwden. Plan. nen hiervoor worden uitgewerkt. Raadsvergadering. De gemeen teraad komt woensdag 22 mei des avonds 8 uur in openbare vergadering bijeen. Er komt een voorstel ter tafel om de termijn van de onbewoonbaar verklaarde woningen Prinsenweg 7 en 9 en Rijnsburgerweg 1 te verlen gen. Andere voorstellen zijn: een crediet van 2000 beschikbaar te stellen voor straatverlichting in de Beatrixstraat; tot delegatie door de gemeenteraad aan burgemeester en wethouders voor de bevoegdheid tot het benoe men en ontslaan van gemeentewerk lieden; om 85 m2 grond (openbare weg) gelegen voor perceel Heren straat 124 van B. P. Schulte aan te kopen; tot 4e wijziging voor de ver ordening op de heffing van vermake lijkheidsbelasting; tot vaststelling van een verordening op de heffing en invordering van reinigingsrechten en vele andere. door de prijs niet boven 0.50 per bos kwam. Vrijdag noteerde de beste kwaliteit van deze tulp echter nog tot 0.70 per bos. Albert Vogel ver anderde van eigenaar vooi 0.70 tot 0.85 en gemengde parkieten kwa men zelfs nog tot 1.2f per bos. Het aanbod van witte margrieten is heel groot. Voor de prijs, die r..en de afge lopen week besteedde van 1. tot 1.20 per 100 voor goede kwali teit kan men nog wel margrieten snijden. Pyrethrurns verschenen even eens in behoorlijk»? hoeveelheden. De oude, maar nog steeds gewilde Eileen May Robinson bracht rond 5.per 100 op, Red King va i 4.— tot 4.50 en Glorious tot 6.20 per 100. Wat Duizendschoon uit het warenhuis werd afgenomen voor f 0.65 en 0.70 per bos. Iris Wedgnood (van het vrije veld) verkreeg van 0.60 tot 0.70, White Excelsior uit het warenhuis liep nog tot 1.40 en Van Vliet tot ƒ1.per bos. Van de gladiolen zagen we Allard Pierson verkapen vo>r 25— tot 30— per 100, Gold Dust voor 40.en Johann Strauss voor 39.per 100. Van de kleinbloemi- ge gladiolus nanus werd Peach Blos som met 22— rer 100 betaald en de fraaie elegante Nymph met 39— per 100. Papavers werden afgedrukt op 15.en 15.per 100, terwijl korenbloemen van de hand gingen voor 1.50 tot 2— pe- 100. Wit Ere- murus ook wel zweeplelie of Naald van Cleopatra genaamd werd ver kocht voor 0.25 en 0.30 per stuk. Lathyrus draaide voor 0.60 en 0.70 per bosje en Anemone de Caen voor 2.50 tot 3.50 per 100 VOORSCHOTEN Kath. Vrouwengilde. Op de laat ste ledenvergadering van het Kath. Vrouwengilde zong het meisjeskoor „De Zonnebloemen" onder leiding van mevr. StrengSchoond er woerd enkele liederen. Daarna vond een korte vergadering plaats. De presi dente, mevr. E. van GentZonne veld. maakte bekend, dat de be stuursverkiezing is uitgesteld tot het begin van het nieuwe seizoen. Op 24, 25 en 26 mei wordt een grote fancy - fair gehouden ten bate van Gezins zorg. De presidente deed een be roep op de leden om deze fancy-fair in grote getale te bezoeken, om deze actie ten gunste van gezinszorg te doen slagen. Het uitstapje naar De Efteling in Kaatsheuvel zal plaats vinden op 19 juni a.s. Zij. die hier aan deel willen nemen, kunnen zich opgeven bij het bestuur maar voor 1 juni a.s. De kosten bedragen ongeveer f 17.alles inbegrepen. Na de pauze hield pater J. Smit een korte cause, rie over zijn leven in Belgisch Congo. Pater J. Smit deed dit op een leuke en interessante wijze. Het werd ech ter te laat en daarom moest hij zyn causerie beëindigen. DES-nieuws. Door van zyn laatste concurrent, J. v. Bemmelen, te winnen, prolongeerde S. v. d. Mey zijn kampioenschap le klasse dam men van Voorschoten. De stand is nu: 1. v. d. Mey, 12 gespeeld. 21 punten; 2. J. van Bem melen 1216; 3. Oostergo 1314; 4. B. v. Bemmelen 13—14; 5. Weggen 14 14; 6. Zitman 1312; 7. Ouashoorn 129; 8. de Bruyn 134. In de 2e klasse zijn nog meerdere kanshebbers met de beste papieren voor Th. v. d. Hulst en Knol, elk met 20 punten uit 13 wedstrijden. In de junior-klasse won D. van Bie zen van K. v. d. Weden en speelden KK. Dekker en J. "v. d. Reyden re mise. Medische zondagsdienst. De dienst der doktoren wordt geduren de dit weekeinde voor spoedgevallen waargenomen door dokter Th. J. Thies, Leidseweg 51, telef. 2520; voor wijkverpleegster: Gezondheidscen trum, telef. 2177. VOORHOUT Woningbouwvereniging „Voorhout". Voor de jaarvergadering der wo ningbouwvereniging „Voorhout", wel. ke in zeer prettige stemming werd gehouden, bestond grote belangstel ling. Namens het gemeentebestuur waren aanwezig burgemeester P. M. F. Smolders en weth. W. Borst. Hier over sprak de voorzitter zijn grote voldoening uit. Een terugblik in het afgelopen jaar gaf reden tot tevre denheid, vooral de goede samen werking met b. en w. is niet genoeg te waarderen. Met voldoening kan de voorzitter mededelen, dat de offi ciële goedkeuring voor de bouw van 20 woningwetwoningen wel binnen een maand verwacht wordt. OjJNle notulen en het financieel verslag wa ren geen aanmerkingen. In het jaar verslag van de secretaris kwam nog maals de goede verstandhouding met b. en w. tot uiting. Hierdoor ztfn con crete resultaten bereikt. Het aantal leden bedraag nu 96. De heer L. v. Werkhoven werd by acclamatie herkozen. In de vacature- W. P. Th. v. Werkhoven sr werd ge kozen de heer A. W. de Groot. Om een plan voor de bouw van 5 woningen aan de Beatrixstraat vast te stellen, werd het bestuur gemach tigd pl.m. 3500 m2 bouwgrond aan te kopen voor de gemeente. Eveneens werd goedgekeurd een lening aan te gaan tot financiering van deze bouw. Voor het aanschaffen van geysers voor de 19 woningwetwoningen, en voor de woningen Julianalaan 2 t/m 60, voorzover hier de bewoners dit wensen, zal eveneens een geldlening moeten worden gesloten. De vergoeding van de administra teur zal worden verhoogd met f 100. Een „klachtenman" zal worden be noemd. Deze zal belast worden met de regeling der onderhoudswerken, waarvoor hij een vergoeding zal kry- gen van 75 per jaar. R.-k. E.HJB.O. In café De Bonte Koe kwam de E.HJ3.0. afd. Voor hout in jaarvergadering by een. De opkomst was maar matig. Een spe- ciaalwoord van welkom richtte de voorzitter tot de g.r. kapelaan C. v. Ruyven en dr A. W. Bots. In het afgelopen jaar slaagden 7 Doktersdienst. Zondag 19 mei a.s. wordt de doktersdienst waarge nomen door dr H. Kwint, Sassen- heim, telef. 7253 en dr A. W. Bots, Voorhout, telef. 7393. WARMOND HET PROFESSORENFEEST. Zaterdagavond om 7 üur zullen de professoren Van der Gaag en Ruhe door de studenten feestelijk worden ingehaald aan het „bisschopshek". Zondagmiddag te 1 uur brengt de harmonie „St. Matthias" een muzi kale hulde. Voor het overige zullen de feeste lijkheden een besloten karakter dra gen. Doktersdienst. Zondag 19 mei a.s. wordt de doktersdienst waarge nomen door dr H. Kwint, Sassen- heim, telef. 7253 en dr A. W. Bots. Voorhout, telef. 7393. WASSENAAR VOORRONDE OM .BISSCHOP BEKER" OP BL. ZWART-TERREIN. Morgen wordt op het Blauw Zw.- terrein aan de Dr Mansveltkade de zuidelijke voorronde gespeeld in het voetbaltoernooi om de Bisschopsbe ker. Om 12 uur zal het toernooi be ginnen na een inleidend woordje van de voorzitter van het Haagse district van de Nederlandse Katholieke Sport bond, de heer N. M. van Wijk. Daarna volgen, met korte tussen pozen van slechte enkele minuten 20 wedstrijden van een half uur elk. Er worden steeds twee wedstrijden tegelijk gespeeld. Aan het toernooi wordt deelgenomen, in poule A door Aeolus uit Rotterdam, Blauw Zwart uit Wassenaar, DONK uit Gouda, GDA uit Loosduinen en een club uit het Leidse district. In poule B hebben ingeschreven DHL (Delft), Graaf Willem II (Den Haag), Leoni- das (Rotterdam), Spartaan '20 (Rot terdam) en een Leidse club. De win naars van elke poule zullen op He melvaartsdag deelnemen aan het eindtoernooi, dat op een nader aan te wijzen plaats gehouden zal wor den. Bindingsavond voor reserve-politie. In café Van der Zalm is voor de leden van de reserve-politie en hun d-unes donderdag een bindingsavond gehouden, die ook werd bijgewoond door commissaris J. J. Maandag, hoofdinspecteur C. B. M. Wolf en in specteur J. A. Schwantje. De aanwezigen werden verwelkomd door de heer J. N. Tettero, voorzitter van de contactcommissie van het reserve-korps. Het programma begon met de ver toning van enkele interessante Ame rikaanse films, een over de ontwik keling van de auto en het wegen net in Amerika, een over het poli tiekorps van Detroit. Commissaris J. J. Maandag reikte tussen de bedrijven door de prijzen uit aan die reserve-politiemannen, die in het afgelopen seizoen de beste schietprestaties hebben geleverd. De beker voor de beste prestatie op pis tool werd gewonnen door de heer J. M. Kemink, die een gemiddelde be reikte van 46.7. De heer Kemink won ook de beker voor de beste presta tie in de KSO-klasse 2 met een ge middelde van 57.8. In klasse 1 (KSO) werd J. v. d. Does met 59.3 winnaar, in klasse 3 A. P. Hoogeveen met 56.5. De heer B. W. van Kalken kreeg een beker uitgereikt, die hij nog te goed had voor de beste pistoolprestatie in het vorige seizoen. De heer Maandag hield een toe spraakje tot de reserve-politieman nen, waarin hij wees op het belang van contactavonden als' deze. waar op de vrienschapsbanden en de team geest worden versterkt. Het tweede gedeelte van de avond werd gevuld met gezelschapsspelen, o.m. het kienspel, terwijl er gelegen heid was voor een dansje op piano muziek van Dick van Leeuwen met ritmische begeleiding. ZOETERMEER Eerste II. Communie. Gister avond werd in het parochiehuis een ouderavond gegeven voor de ouders van de eerste Communiecantjes. Een groot getal ouders was opgekomen om te luisteren naar de bekende radiospreekster, mevr. M. Clarcnbeek Van Klaveren. Daar pastoor Voorham, door ziek te verhinderd was deze avond bij te wonen, was kapelaan C. J. v. d. Kroft aanwezig. Een hartelijk applaus onderstreepte de dank van de ouders voor het gebodenen. Oh. welck een weeck! Wat puyck van feesflyckheén heeft onse Leydsche crant dees' tdaegben weer onthuld Het was al gouds wat blonck, en. flonckeringh van cruysen, veel trouw wierd weer beloond, veel wenschen weer vervuld. 'k Begin met veertich jaer, waer Grtmdeniann in Ley den vier-tiental jaeren langh armrraeester is geweest. Tot ridder sloegh men hem, vari Sint Gregoor de Grootc: dat was voor Gründemann, mauer oock voor Leyden feest En veertich jaer getrouwd was C. P. Paardekoper in 't land'lyck Soeterwou. Oock hy kreegh 't ecrecruys voor 't veele werek dat hy aidaer verrichtte Deecken en borghervaer die brachten het hem thuvs. Van onse Leydsche Crant was het een oud-gediende ('t is Haverkorn), die eerlangh viert het gouden trouwfestyn. Hy leefd' en werekte in de dienst van ambacht en gemeenschap als man van 't eerste uur op veelderley terreyn. Het wordt al ergher noch. want vyff en vyftich jaeren vierden er paeren in Roelofaerendsveen, Leymuyden en Woubruch, het houdt er maer niet op. Dat gaet daer flux naer 't diamanten heen en oover nogh vyff jaer gaen we weer handen drucken, dan komen er weer mooye prenten in de crant van 't echtpaer v. d. Oever, van Loos en van Verkade, dan vieren se weer feest in *t laege Veensche land. We worden niet meer oud. We blyven jongh van herte en jongh van lyff .en leên. Wat isser sestich jaer? Een vloeckjen en een sucht, dan synse all' verdweenen en maecken we ons voor het plaetina weer klaer. Maer nu genoegh daervan. We keeren t'rugh naer Leyden, daer was een waeterfeest op 't Raepenburgher nat. 't Studentendom van Sinter Augustinus op 't cabbelend vlack in wracke schuyten sat te schommelen en swaeyen en vaerend pret te maecken totdat een schuyt by 't schommelen het begaf. Vier Augstynen laeghen toen te spartelen, de schommelschuyt sonck in een moddergraff. Het was een fraey gesicht, die sperflende vertooningh: waeren se van binnen nat, van buyten oock ditmael De Weetenschap te pronck in 't drabbigh Raepenburgh, een sotskap op het hoofd. Welck is nu de morael die uyt dit raer gebeuren valt te puuren? Dat, wie de wysheyd mint by tyd en wyl de narren kap niet en versmaedt. Het isset waere leeven dat sich in wysheyd sonder klucht niet laet verstarren tot dor en duff bestaen, maer op gesette tyden de roemer leeght, al cost het oock een caeter, ad fundum. En wordt hy al te lastigh dan ver- drincken we de roes in 't Raepenburgher waeter, al lyckt sulx oock onwys, en sou 't my beeter duncken die caeter swemmen laeten in eed'le Rynsche wyn. Wat dunckt U, leeser? ICK gae er eene vatten, die saeterdaghse pint sal op s'n sondaghs syn! WILLEM VAN HORSTENDAEL KORTE golf Volgens de Daily Telegraph hebben zich vrydag in Koeweit ge vechten afgespeeld tussen leden van een stam en troepen van het vorsten dom, die tien doden en veertig ge wonden onder de Arabische bevol king hebben geëist. De Britse oudheidkundige mej. Kathleen Kenyon heeft meegedeeld, dat bij opgravingen in de Bijbelse stad Jericho gebleken is, dat de mensen daar in het jaar 6800 v. Chr. op een veel hogere trap van beschaving stonden dan men tot dus. ver aannam. Er zijn goedgebouwde huizen blootgelegd, beschermd door een stenen muur. Bij een scheepsramp op de Jang. Tse-Kiang hebben onlangs minstens honderd mensen het leven verloren, zo blijkt uit een bericht van het communistische persbureau „Nieuw China". Op 26 april was een passagiersboot. waarop zich 281 passagiers en be manningsleden bevonden, nabij Woe. han door onbekende oorzaak in brand gevlogen en vergaan. De lijken van honderd opvarenden zijn geborgen. W0UBRUGGE Geb.: Johanna C., d. v. P. J. de Witte en J. A. van Luiing; Maria A. G,. d. v. T. C. van der Post en G. J. Wesselman; Adriana T. M., d. v. S. van Leijden en H. C. G. Zonneveld; Gerard, z. v. C. Boer en G. Vos; Beatrix, d. v. Joh. Verzaal en B. Boer; Gerardus W. M., z. v. H. J. M. van der Ploeg en M. M. den Dub belden: Aria P.. d. v. G. J. Bracht en T. Havinga: Klazina, d. v. J. van Sta veren en E. M. Koomneef. Getr.: A. den Hertog 26 j. en A. A. Kroes 25 j. Overl.: A. Engel 70 j., echtgenote van D. Camfferman; H. J. van der Meer 76 j., echtgenoot van W. Schram a ZWAMMERDAM Gemeenteraad. De raad verga dert maandag a.s. Agenda o.a.: Ver lenen eerval ontslag aan de tijdelijk opzichter in gemeentedienst Jac. de Bruin, wegens afloop werkzaamhe den woningbouw (ingang 1 mei 1957); gunning aanbrengen elektrische ver lichting wijzerplaten gemeentetoren; voorstel tot verkoop van een stuk grond ten Z.-W. van de in aanbouw zijnde middenstandswoningen aan de Withenluststraat aan de aannemers combinatie J. van der Velden en J. Fijan; onbewoonbaarverklaring van de woningen Molenstraat nos. 51, 52, 53. 55 en 57; verhoging van de huur van de woningen van Brederodestraat nos. 4. 5, 6 en 7, in verband met een beriuit van de minister van volks huisvesting en bouwnijverheid d.d. 4 april 1957; aanvraag ex artikel 50 der Kleuteronderwijswet door de Stichting Hervormde Kleuterschool. Betreft de aanschaffing van meube len en leermiddelen. De guerilla in Algerië De Franse autoriteiten hebben vrij dagavond meegedeeld, dat bij een ge vecht in het Bou Zegza-gebergte, ten zuiden van Algiers, zeventig opstan delingen zijn gesneuvld. De Franse troepen namen drie rebellen geva - gen en maakten machinepistolen en geweren buit. Ten oosten van Tlemcen in West- Algerië hadden de Franse veilig heidstroepen vrijdag, met steun van vliegtuigen, dertig opstandelingen on schadelijk gemaakt. De sctie wordt voortgezet. Van Franse zijde is verder meege deeld, dat Franse veiligheidstroepen instructies hebben gevonden, aan leiders van groepen opstandelingen om de volgende weken meer activi teit te ontplooien. Dorpen, die om Franse bescherming hadden verzocht, zouden platgebrand en alle volwas sen mannen gedood moeten worden. Marktberichten KATWIJK AAN DEN RIJN. 17 Mei Groente. Bospeen 42 0073.00; sla 4.20—10.30; stoofsla 11.00—12.20: spi nazie 9.0019 00; andijvie 33.0035.00 bloemkool 30.00-67.00: prei 10.00 11.00; postelein 52.00—53.00: sjalotten 23 00—25.00. radijs 5.00—9.20; rabar ber 33.30—41 00; selderie 11.3011 50 peterselie 7.8012.40; kervel 10.00 15.00; aardbeien per 2 gram 0.750.76 TER AAR. 17 mei. Groente. Peu len 2.10—3.60; idem B 1.40—1.80; doppers 1.001.30; kassnijbonen 2.80 3-70: idem stek 1.702.10; spinazie 0.20—0.32; idem B 0.17—0.18; poste- elin 0.26—0.29: idem B 0.10-0.21; glasandijvie 0.30- 0.45; idem B 0 12— 0.28: tomaten A 1 50; idem B 1.50; idem C 1.10130; idem CC 0 90; ra barber 0 32—0.42: prei 0.14—0 16: stoofsla 0.10. alle? oer ke bloemkool A 0.56—0.80' idem B 0 30- 0 55: idem C 0.20—0.35: idem stek 0 10: kom kommers A 0.430 45; idem B 0 24: idem C 0.170.26: idem stek 0.10 0.13, alles ner «tuk: sla 7 00—12 70; idem B 4.00 7 20 prtr 100 sluks: bos- neen 0 34—0.53: idem B 0.23—0.32; radijs 0.07—0.08: selderij 0.08: peter selie 13. alles per bos: stoofsla 0.30 1.20 oer kist; aardbeien 0 50075: idem klein 0.35-0 45. alles per doosje. ROELOFAFENDSVEEN, 17 mei Bloemen. Pvtrehrum I 0 801.26: idem II 3087; Anemonen 2135; Margrieten 2259: Rhodondron 45— 77; Paoavers 42—1.06: Bbuidsan.iers 26—43; Lathyrus 30—53: Colvillei 1.90 —1.95: Duizendschoon 4260; Ixia's 4046: Tulpen 3085 Der bos; Am. Anjers 12—30; Lelies W-27; idem regale 5«^8'/$ Der stuk. Groente, Aardbeien (ineelegd) 4660: idem 2 ons doos 7395; idem afw. 53—67: kronsla I 7.00—J3 00; idem II 4.00—7.00: bosneen 19 00— 32-00; komkommers 39.0046 00: kas- sniibonep 310.00370.00 idem stek 190.00250.00; oeulen I 260.00— 270 00 oer 100 kg. VINKEVEEN. 17 mei Groente. Andijvie 3543: kassnijbonen 290 296; nostelein 24—38; prei 14—16; rabarber 4248; sDinnzie 19-27; sp'ts- kool 36 sfoofsla 1022 cent per ke bloemkool 3087; komkommer.* 22 67, sla 4—12 cent oer stuk; bos peen 5058. kroten 18; radijs 510: perterselie 413; selderij 927 cent per bos.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3