DUINSTREEK Scherp 2A rm S 3 H n T Ui f _5_ PL r I HUIBERS Communie-Geschenken VRIJDAG 17 MEI 1957 DE LEIDSE CODRANT LEIDSCHENDAM ZILVEREN RAADSLID. De heer J. Koerts herdenkt a.s. woensdag het feit, dat hij 25 jaar ge leden tot lid van de gemeenteraad werd gekozen. Tot 1937 was de heer Koerts gemeenteraadslid voor Veur- Stompwijk en na de samenvoeging in 1937 van Stompwijk met Veur onder de officiële naam van Leidschen- dam, werd hij ook in de toen gevorm de raad gekozen. De heer Koerts behoort thans tot de V.V.D. Aanvankelijk werd hij tot raadslid gekozen door de verenig:ng „Gemeente Belang" welke later over ging tot de Vrijzinnig Democraten en ten slotte tot de V.V.D. De heer Koerts heeft steeds zeer actief voor het belang van Leidschendam ge werkt. Ook voor diverse raadscom missies is Let thans zilveren raaasli.'. een geziene persoonlijwheid. In de a.s. vergadering van de ge meenteraad zal dit zeldzame jubileum op passende wyze Verdacht worden. KATWIJK AAN DEN RIJN Kath. Vrouwengilde. In het pa rochiehuis hield gisteravond de afd. Katwijk aan den Rijn van het Kath. Vrouwengilde haar jaarvergadering. Na opening door de presidente, mej. C. J. M. van Styn, bracht de secr. mevr. A. Fennes-Oudshoorn, haar jaarverslag uit, waaruit o.m. bleek, dat de afdeling in het afgelopen jaar bijzonder veel bijeenkomsten had ge houden, die een bijzonder geanimeerd karakter droegen. Uit het financieel verslag van de penningmeesteresse, mej. R. van Paridon, bleek o.m., dat de afdelingskas een batig saldo van 88 heeft. De kascommissie rappor teerde kas en boeken in orde te hebben bevonden. Bij een bestuurs verkiezing werden de aftredende da mes A. de Best-Fennes en A. Fennes- Oudshoorn met algemene stemmen herkozen. Als laatste agendapunt voor de pauze hield de geestelijk ad viseur, pastoor F. P. M. van Vliet, een zeer geestig praatje, waarin hij de dames opwekte om door leden werving de afdeling tot groter bloei te brengen. Tijdens de pauze, waarin verversingen werden geserveerd, werd een verloting ten bate van de kas gehouden. De avond werd be sloten met een bespreking over het a.s. zomerreisje, dat op 25 juni as. gehouden zal worden. Hierbij zullen het Gooi en Amsterdam worden be zocht. Gevonden voorwerpen. Sedert de vorige opgave werden bij de po litie de" navolgende voorwerpen als gevonden aangemeld en tot dusver niet door de eigenaars opgevraagd: r.warte laars (rechts), 2 bladen lood, grijze herenhandschoen, muntbiljet van 1, bankbiljet van 10, kinder- portemonnaie, witte gymnastiek schoen, 2 persoons kano, bril in étui, 2 huisdeursleutels, zakmes, jongens pet, kinderdriewieler, vulpotlood, zij den sjaal, portemonnaie v. Indisch saffiaanleer, rode autoped op lucht banden, jongens windjack, jongens- jopper. Inlichtingen kunnen dagelijks van 1718 uur worden ingewonnen bij de politiepost, Rijnstraat. N00RDWIJK Slecht beloonde hulpvaardigheid. Een der oudere jongens van de Dr Willem v. d. Berghstichting ontmoet te dezer dagen een 20-jarige inwo ner van Rijswijk, die hij nog van vroeger kende. Deze vertelde, dat hij een fiets nodig had om zich te Kat wijk te gaan opgeven voor de Avond vierdaagse. Spontaan bood de ander hem zijn fiets aan, echter onder voorwaarde, dat deze nog deze.lfde avond teruggebracht zou worden. Tevergeefs wachtte de eigenaar op POTLOOD en GEEST B9 01 'c 2> T 1, 13 01 jt 15 1 16 1 16 kT 20 TT 21 28 OÊ E L Horizont.: 519. 1. vindt men aan som mige foto-toestellen, 4. eetgerei, 8. lied, 10. muzieknoot, 11. water in Friesland, 12. voorzetsel, 14. gebod, 23. jenever (Eng.), 24. lidwoord, 25. onderricht, 27. duw, 28. genoeg ge kookt, 29. onderpand. Verticaal: 1. landman, 2. vaarwel, 3. lidwoord (Fr.), 5. rund, 6. vis, 7. slag, 9. telwoord, 12. langzaam, 13. oorzaak. 15. voertuig, 16. stroombed- ding, 18. Europeaan, 20. aanzienlijke hoogte, 22. meisjesnaam, 24. schraal, 26 welaan, 27. rivier in Italië. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 518 A: Horizontaal: 1. hond, 4. pek, 6. uur, 7. log, 9. Ur, 10. rol, 11. we. 12. bos, 13. har, 14. slag, 16. Maas, 17. non, 18. kaar, 19. ik, 20 dras, 22. Goor, 23. do, 24. dorp, 25. wel. Verticaal: 1. houtsnip, 2. oor, 3 Nr, 4. pol, 5. eg. 7. los, 8. kers, 10. rog, 11. waar, 12. ban, 13. haas, 15. lok, 16. maar, 18. krop, 20 .dor, 21 tol, 22. go, 23. de. zyn karretje en de volgende morgen bleek, dat de kennis aan zyn plannen voor de Avondvierdaagse geen ge volg had gegeven. De politie werd in de zaak gemengd. De recherche te Rijswijk meldde al gauw, dat de aspirant-wandelaar het rijwiel te Den Haag had verkocht. De jonge man, die dus blijkbaar ten laatste toch het wandelen verkoos boven het rtfden, loopt nu een goede kans, dat hij zal moeten zitten. Het verduister de rijwiel is inmiddels weer ter be schikking van de eigenaar gesteld. Postduiven. Uitslag van de wed vlucht met oude duiven vanaf Neuf- villes. Aistand pl.m. 190 km. In con cours 312 duiven. Gelost te 1.30 uur met Noord-Westen wind bereikte de eerste duif haar hok te 16.42.09 uur en had gevlogen met een snelheid van 945 meter per minuut. De volgorde van binnenkomst der eerste 20 prijs winnende duiven was: J. W. Schlim- mer 1, 12 en 20; Smit en zn. 2 en 17; HaakHoonaard 3 en 9; Th. Steen voorden 4; E. Smit 5; J. Star f; J. v. d. Niet 7 en 15; M. v. d. Wiel 8; C. H. v. d. Poel 10 en 14; J. C, P. de Ridder 11; J. Passchier en zn, 13; C. v. d. Berg 16 en 19; DuindamHa- zenoot 18. Schietvereniging. Bij de laatste Schietwedstrijd van „Blijf voor 't Land" werden de wisselmedaljes ge wonnen door: C. Tissirg 47 punten, ie klasse; P. de Groot 43 p., 2e k..; W. Varkevisser 41 punten, 3e klasse. De winnaar van vorige week in de le klasse was niet, zoals eerder was opgegeven J. C. Duindam, maar N. J. Caspers jr., met 42 punten. L.TJJ.-K.V.O.B. vergaderde. n café-restaurant „Flora" hield de afd. Noordwij k van de ITBKVOB een vergadering, waarin onder meer de beschrijviftgsbrief werd bespro ken voor de algemene vergadering, welke op 27 mei a.s. te Haarlem ge houden zal worden. Daar de voorzitter, de heer Ant. v d. Meer in het buitenland verblijft, stend deze bijeenkomst onder leiding van diens plaatsvervanger, de heer J. de Groot. In de beschrijvingsbrief waren ook de voorstellen van de afd. Noord wijk opgenomen, in hoofd zaak hierop neerkomend, dat men tot afschaffing wenst over te gaan van de inlevering van het kilogoed. Verder stelt de afdeling voor dc ex port-minimumprijzen ai te schaffen en het oude systeem te handhaven. Bij de rondvraag werd geïnfor meerd of het niet mogelijk is te Noordwyk een technische cursus te organiseren met betrekking tot het in de bloembollenbedrijven gebruik te motorenmateriaal. Het bestuur zal dit overwegen en bezien of een geschikte leerkracht voor een dergelijke cursus kan wor den aangetrokken. Onbegrijpelijk is het, dat van dc zijde der bloembollenkwekers zo'n bedroevend geringe belangstelling bestond voor deze belangrijke verga dering, waar toch in principe moest worden besloten over gewichtige vak belangen. LISSE BILJARTBOND BLOEMBOLLEN STREEK. Woensdagavond vierde de Biljart bond Bloembollenstreek in het KAB- gebouw te Lisse zijn 26-jarig be staan. Ter gelegenheid van dit zilve ren jubileum had het bestuur voor de leden met hun dames een feeste lijke bijeenkomst georganiseerd. De heer C. Donker, voorzitter van de Biljartbond Bloembollenstreek, was in zijn openingswooord zeer ver heugd, dat de opkomst buitenge woon groot was, hierna verwelkom de hij de heren G. C. Degger en B. Duivenvoorde, welke resp. als oud voorzitter en secretaris-competitielei der vanaf de oprichting van de B.B. B. veel werk hebben verricht ter be vordering van het biljartspel. Sinds de laatste jaren is het aantal leden be langrijk gestegen en thans telt deze bond ongeveer 200 leden. Een viertal leden, allen van de bil jartvereniging „VIOS" te Lisse, wa ren vanaf de oprichting lid van de B.B.B.; deze vier jubilarissen t.w. A. v. Diemen, J. Diederieks, G. Diede- ricks en J. Bos, ontvingen een sou venir. De voorzitter betreurde het, dat de heer J. Diederieks, die steeds een harde werker voor de Bil jartbond Bloembollenstreek is, we gens ziekte verhinderd was en wenste hem een spoedig herstel toe. Hierna werd overgegaan tot de prijsuitreiking van de winnende vier tallen in de competitie; deze werden als volgt toegekend le klasse: 1. Flora, Noordwijk 73 p.; 2. VIOS II, 62 p. 2e klasse: LUTO I, Lisse 70 p.; 2. Flora II 68 p.; 3. De Beurs I, Noord- wijk 63 p. 3e klasse: 1. P. Gijzenbrug II 70 p.; 2. VIOS 4 62 p.; 3. Flora 3 60 p. 4e klasse: 1. De Beurs 2, 48 p.; 2. LUTO 2 46 p.; 3. Noordwijkerhout 1 44 p. 5e klasse: Groene Laken, Lisse 52 p.; 2. Noordwijkerhout 2 49 p.; 3. De Beurs 3, 45 p. 6e klase: 1. De Beurs 4 55 p.; 2. Soldaatje 4 49 p.; 3. Lisserdijk 3 41 punten. Een speciale prijs we'd nog toege kend aan A. Schrama van ,Vios", die zijn algemeen gemiddelde in één sei- zoeri het hoogste had opgevoerd. Na het officiële gedeelte sprak de heer Karei Heuzen van de Biljartver eniging P. Gijzenbrug Traditioneel wist hy als voorzitter van de feest commissie een goede stemming er in te brengen, dank zij vooral het op treden van het muziekgezelschap „De Witte Kraaien", wier optreden een uitbundig succes werd. Tot laat in de nacht duurde dit bij zonder geslaagde feest van de Bil jartbond Bloembollenstreek. NOORDWIJKERHOUT DE MATER AMABILISSCHOOL. Naar aanleiding m gestelde vra gen heeft mej. Herr, diocesaan leid ster van de Mater Amaibilisschool, tijdens de door een groot aantal meisjes bezochte propaganda-avond medegedeeld, dat de in Noordwijker hout te stichten Mater Amabilis- school ook door niet-kaholieke meis jes zal kunnen worden bezocht. Uiter aard zal dit niet meer nodig zijn als in Noordwijkerhout of directe om geving van protestants-christelijke zijde een dergelijke school wordt op gericht. Ook deelde mej. Herr mede, dat in overleg met de diocesane leiding mo gelijk een oplossing al kunnen wor den gevonden, indien er veel meisjes op de school zouden komen, die reeds een volledige naaicursus hebben ge volgd. Van deze meisjes kan dan misschien een aparte club worden gevormd, die in plaats van naaien een ander vak krijgen. Tijdens de bijeenkomst werden de toekomstige leidsters, de dames Krabbe en Grosfeld, aan de meisjes voorgesteld. De cursusavonden zullen in het tijdvak half septemberapril zijn de maandag- en donderdagavond. Op de volgende dagen en plaatsen is er gelegenheid om zich als leerling van de Mater Amabilissdhool te la ten inschrijven: maandag 20 mei in het Wit-Gele Kruisgebouw in de Zilk, dinsdag 21 mei in het parochie huis te Noordwijk-binnen, donder dag 23 mei in de Huishoudschool aan de Kerkstraat te Noordwijkerhout, vrydag 24 mei in het parochiehuis te Voorhout. Op alle avonden van 19.30 tot 21.30 uur. Indien men niet in de gelegenheid is zich op één van de hierboven ver melde avonden te melden, dan kan men na dien nog terecht bij het se cretariaat van het bestuur in het raadhuis te Noordwijkerhout. Aanbesteding verharding Brink en Schippersvaartweg. Bij de giste ren gehouden openbare aanbesteding van het aanbrengfc-i van een geslo ten verharding op de Brink en een gedeelte van de Schippersvaartweg schreven onderstaande aannemers als volgt in: F. D. Lampert, Noordwij kerhout 24.700,W. Hennipman, Leiderdorp 34.000,Gebr. Schel vis, Heemstede 34.700,Gebrs. van Denzen, Noordw.hout ƒ36.250, Het werk was begroot op ƒ25.760, RIJNSBURG Tentoonstelling bloemwerken. Dinsdagavond 21 mei om 8 uur a.s. zal in het veilinggebouw Flora te Rijnsburg een expositie van gemaak te bloemwerken gehouden worden, vervaardigd door cursisten van de cursus bloemschikken en binden. Op deze avond zullen vele jongeren hun beste kunnen tonen, want deze -dag betekent voor hen „welke diploma?" Om 8.45 zal de heer Bol uit Oegst- geest de film „Bloemencorso 1956" vertonen, gevolgd door een humo ristische film. Het geheel met mu zikale omlijsting. Dat velen van deze, met gratis toegang, aangeboden expositie en filmavond gebruik mogen maken is de wens van commissie en cursisten. VOORHOUT Veilig Verkeersdag. In het kader van de landelijke actie werd in Voor hout een Veilig Verkeersdag gehou den. In de morgenuren werden de prak tische verkeersexamens afgenomen, terwijl voor de jeugd een film werd gedraaid, 's Middags was er wederom een filmvoorstelling voor de kinderen van de hogere klassen. Hierbij was aanwezig de heer J. Machielse uit Leiden, inspecteur van het onderwijs en voorzitter van het district Zuid- Holland-Noord van de Bond -oor veilig verkeer. Hij weri welkom ge heten door burgemeester P. M. F. Smolders, die hem dankte voor zijn belangstelling. Het hoofd der christe lijke school, de heer L. Hazelaar, gaf een korte uiteenzetting wat de bedoe ling van deze actie was. Hij was dank- Jbaar, dat het verbond deze actie op 'touw had gezet. Na dit openingswoord werd de film „Pedaal Toeristen" gedraaid en een film over de verkeersbrigadiers. Van zelf hebben de kinderen volop geno ten. Hierna bleven alleen de geslaag den over en werden door de burge meester de diploma's uitgereikt. In een korte toespraak, deelde de burge meester mede, dat het wel eens goed was, ook in Voorhoud zo'n veilig ver- keersdaj te houden, omdat er daar zo ontzettend veel ongelukken gebeuren. Alleen in 195. gebeurden er 100.000 verkeersongelukken, waarvan 1600 n- t dodelijke afloop. Spreker felici teerde de geslaagden met het behaalde diploma, en hij hoopte dat zij het goed zullen bewaren. Een extra compli ment kreeg Frans Jonker, omdat hij geslaagd was „met lof". Zowel bij het schriftelijke als bij het praktische had hy geen enkel strafpunt ontvan gen. Van de 65 candidaten waren er 55 geslaagd, 10 meisjes waren afgewe zen. Nadat de diploma's waren uitge reikt dankte de burgemeester de hoofden der scholen, onderwijzeres sen, onderwijzers, leden van de com missie en de rijkspolitie voor hun me dewerking. Namens he- gemeentebe stuur werd de kinderen een tractatie aangeboden. Als waardering voor de gegeven verkeerslessen, werd de eerw. zuster Egberdina, hoofd van de meisjesschool, de heer L. Hazelaar, hoofd der chr. school, en de heer C. Kok, het speldje van veilig verkeer opgespeld. Nadat de heer J. Machielse de ge slaagden nog enige goede wenken mee gaf en hij zijn grote waardering had uitgesproken voor de hulp van de politie werd deze middag besloten met de film „Carolientje". 's Avonds was er in het Parochie huis een film en kleinkunstavond met medewerking van Jan de Kleyn en Julia de Laer. ÊR Vóór honderd jaar DE BRUG. Een inwoner te Leiden, die van de acht-urige werkdag altijd erg dorstig wordt, ging onderweg van de fabriek naar zijn woning, gisteravond even bij een cafeetje langs om zich wat te verfrissen. Het moet er nogal gezel lig geweest zijn, want na meer dan een uur kwam de man pas weer op straat en hij was toen niet meer in staat rechtlijnig te denken. Zonder bedenken stapte hij op de fiets om weer naar huis te gaan. Be vond zich zijn hoofd in de wolken: het fietsen leek een beetje op vlie gen bij veel remous. Golvend en slingerend bewoog hij zich voort langs de Oude Singel. Ter hoogte van Van Dams glashandel leek het plotseling of de wolken uiteenrafelden en ver voor zich uit, zag hij heel wazig de korste weg om naar huis te komen. Het volgend ogenblik belandde hij met een smak in het gore water van de singel. Het kostte de voorbijgan gers veel moeite de dronken dren keling op Ie wal te brengen. Een me delijdende geest riep de JHD te hulp maar ziende, dat er weinig hulp te bieden was reed deze onverwijld te- Wandelwagens C.H. LENS Co NIEUWE RIJN 39-40 DIPLOMAZWEMMEN L.G.B. Onder grote belangstelling vond gisteravond in „De Overdekte" het diplomazwemmen plaats van de Leid se Golfbrekers. Als altijd heerste er een gezellige sfeer en er was een hartelyk applaus voor de geslaagden. De gelukkigen waren: Meisjes A: Blandje van Cleef, An toinette van Cleef, Tineke van Eg- mond, Tanje Versteeg, Kitty Leen- derts, Lidy Halverhout, Willy v. d. Steen, Corry v. d. Linden, Nelleke Raaphorst, Rita van Diest, Lidy Dypogh, Thea v. d. Kamp, Leny Pont, Corry van Stein, Digna van Looy, Ans van Halderen, Marianne Ros- dorff, Lies van Schie, Wilhelmien hassi, Mary Kroon, Joke Jansen, Cathrien Brandsen, Miek Padberg, Jeanette Wortel, Loes Balleur, Henny Hogervorst. Jongens A: Ad van Noort, Wim Goddijn, Johnny de Kryger, Sjaak Goddijn, Gerard Goddijn, Hans Thijs- sen, Hansje Walenkamp, Gerard Wil- lems, Ton de Wit, Karei van Engelen, Ton de Bruyn, Guus Overdevest, Gijs van Dam, Gxisti Zwartjes, Leon van Harteveld, Umberto Spadon, Pim Biegstraten. Meisjes B: Tineke Wijsman, Lidy Karreman, Elly Groenewegen, Joke Mulder, Rieneke Starrenburg. Tony Toussaint, Gerda van Beek, Ria Per- quin, Helena Veen, Anneke Dubbe- laar, José Hettinga, Johanna Nibbe- ring, Corry Os, Willy Weber, Tineke Vriesekoop, Annette Uppenkamp, Betty Kamphues. Jongens B: Gerjan van Engelen, Theo Jaspers en Maarten Trippenzee. WARMOND Verbond Veilig Verkeer. Het Verbond voor Veilig Verkeer hield in deze gemeente 'n propag-nda-avond Allereerst maakten de beide muziek korpsen een muzikale rondgang door het dorp, waarbij verschillende attri buten, op deze propaganda betrekking1 hebbende, werden medegevoerd. De bijeenkomst vond plaats in het ver enigingsgebouw 't Trefpunt, waarbij de burgemeester de vele aanwezigen een hartelijk welkom toeriep. In ver band met het doel van deze avond wees spreker op het harde rijden door bromfietsers, waardoor het gevaar op de weg, vooral voor voetgangers, was toegenomen, en een beteugeling van deze snelheid dringend noodzakelijk was. Volgens zijn mening is het drin gend noodzakelijk, dat oudere perso nen, wier reactievermogen nu een maal niet meer is, zoals in het moder ne verkeer vereist is, geen gebruik meer maken van bromfietsen: niet ai leen in het belang van de veiligheid van het verkeer, doch vooral ook in het belang van hen zelf. Hij hoopte van harte, dat deze avond zou beant woorden aan het gestelde doel nl. de bevordering van de veiligheid van het verkeer op de weg. Hierna werd een cabaret gegeven in de vorm van J. Veilig en echtgenote, in de vorm van schetsjes en liedjes, waarbij de rol len werden vervuld door de heer Klein en jnevr. v. d. Laar. Het geheel was uitstekend verzorgd en de vele aanwezigen nebben zich dan ook uit stekend geamuseerd. Na de pauze werden enkele films vertoond op het gebied van het verkeerswezen, die ook de grootste belangstelling hadden Door een der bestuursleden van de Bond voor Veilig Verkeer werd een woord van dank gebracht aan he* ge meentebestuur voor de ondervonden medewerking en aan de burgemeester voor de door hem getoonde belang stelling en daadwerkelijk ondervon den fnedewerkir.g. Met een opwek kend woord van de burgemeester om, ieder op zijn wyze, mede te werken om de veiligheid van het verkeer Excursie. Onder leiding van mevr. L. van Overeem, lid van de buitenlandse commissie der Neder landse vereniging van ex-politieke gevangenen uit de bezettingstijd, bracht een aantal ex-politieke gevan- rug. De ongelukkige, die waarschijn lijk niet eens merkte, dat hij enkele tanden kwijt was en dat zijn hand opengeschaafd was, werd door twee familieleden onder te veel belang stelling naar zijn woning geholpen. Tegenover de politie verklaarde hij: ,-,Ik dacht dat er een brug lag!" O.K.O.-toneeluitvoering. Voo» de toneeluitvoeringen, die za terdag- en zondagavond in de Leidse Schouwburg gegeven worden door de toneelgroep van O.K.C.-St. Leonar- dus, bestaat nog de gelegenheid tot het bespreken van plaatsen. Belang stellenden, die het toneelstuk „Bona- ventui'a" willen gaan zien, wordrn verzocht zich zaterdagmorgen tussen 12 en 1 u. te willien vervoegen aan 't loket van de Schouwburg. Plaatsbe wijzen, maximaal 8 per persoon, kqnnen alleen worden afgehaald op vertoon van een donatiekaart. A inderwagens C.H. LENS Co NIEUWE RIJN 39-40 Nieuwe voorzitter Raad van Overleg In een zitting van de raad van maat schappelijk en cultureel overleg, het overkoepelend orgaan van sociale en culturele organisaties te Leiden, is gisteravond de heer J. C. J. Lamber- mont, die sinds het afscheid van dok ter L. E. M. Valk, als waarnemend voorzitter optrad, tot voorzitter ge kozen. Na de schriftelijke werkiezing, die werd geleid door de adviseur de de ken van Leiden, kanunnik W. P. M. Haring, leidde de deken de nieuwe voorzitter in met een woord van dank en welkom, waarna de heer Lambermont zei, dat hij de raad zo veel mogelijk een lichaam wil doen zijn, dat niet alleen overlegt, maar ook in het belang van het maat schappelijk en cultureel leven in Lei den besluiten neemt. Wij zullen niet vergaderen, alleen maar óm te verga deren, maar slechts als het nodig is. Hij vroeg de leden van de x-aad bij problemen, die zich voordoen en om bespreking en oplosisng vragen, zich in verbinding met het bestuur te stellen, opdat naai aanleiding van belangrijke feiten een zitting van de raad bijeengeroepen kan worden. In deze zitting werd namens <k| raad aan de deken, tevens pastoor van St. Lodewijk, met het oog op heropening van de kerk op 18 juni a.s. na de restauratie een geschenk in de vorm van drie kristallen vazen aangeboden. Het seizoen '57'58 van de raad van overleg wordt geopend met een avond op 12 september a.s. in het St. Antonius Clubhuis, die wordt ver zorgd door pater Henri de Greeve. Pater de Greeve brengt een nieuw solospel: „De Branding van het Bloed". flaarlemmerstr. 123 Leiden In onze speciaalzaak van religieuse artikelen vindt U o.m. 'n uitgebreide keuze in Zie ook onze etalqge en show ruimte aan de Stille Mare Advertentie genen een bezoek aan deze gemeen te. Het betrof hier een aantal inwo ners uit Oost-Duitsland die, door be paalde acties tegen de bezetters van dit land, de Russen, naar concentra tiekampen in Siberië en elders waren overgebracht. Deze personen worden nu successievelijk vrij gelaten en ko men dan in een wereld te staan die voor hen totaal onbekend is. Niet vergeten moet wox'den, dat hieronder personen zijn die meer dan 10 jaren in een Russisch kamp hebben gezeten. Het is om deze re "en dat er van de zijde van het Rode Kruis, die ook de ze excursie verzorgde, er naar wordt gestreefd, dezj personen enige ont spanning en afwisseling te bezorgen, die zy jaren hebben moeten missen De bedoeling is, dat deze personen zich in de toekomst gaan vestigen in West-Duitslan 1. Plet gezelschap werd op het gemeentehuis verwelkomd door de burgemeester, waarna aan de bezoekers in hotel de Stad Rome koffie werd aangeb»- Jen. Hierna werd een wandeling gemaakt door het dorp, waarbij de in deze tijd zo prachtige buitenplaats „Huys Le Warmondt" werd bezocht Ook werd een bezoek gebracht aan een van de grootste jachthavens, waarna een boottocht werd gemaakt over de Kagerplassen. Op de „Sociëteit de Kaag" werd »ie bezoekers een lunch aangeboden waarna de terugtocht werd aanvaard. Nadat in het stationskoffiehuis de thee was gebruikt vertrok het gezel schap naar Den Haag, nadat nog eerst woorden van dank en waardering waren gesproken voor deze voor de ex-politieke geva.igenen zo mooie Uit de Leydsche Courant van 17 Mei 1857. Uit het Jaarlijksch Verslag om trent den toestand der Gemeente Leyden. De wettig gedomicilieerde be volking bedroeg op 31 December 1856: 36108. De gewone verkiezing voor de Tweede Kamer had plaats op den lOden Junij. Van de 1151 geldig uitgebragte stemmen verkreeg Jhr. Mr. D. T. Gevers van Ende geest 833 stemmen. De benoemde kon, vanwege zijne verkiezing tot Minister van Binnenl. Zaken, deze betrekking niet aannemen. Dien ten gevolge had eene nieuwe stemming plaats, die, daar het getal stembriefjes grooter was dan het aantal kiezers, niet geldig was. Bij eene tweede stemming verkreeg mr G. Groen van Prin- sterer 1126 stemmen en dus de volstrekte meerderheid. ZfóJndê* ivoxai C.H. LENS Co NIEUWE *IJN 39-40 AFSCHEID DUITSE GASTEN. De Duitse studenten, die enkele weken de gasten zijn geweest van de Ned. Vereniging van Ex-politieke Ge vangenen, hebben Leiden vanochtend vroeg verlaten. Met de trein van 6.22 uur is het gezelschap naar West- Berlyn vertrokken om aldaar na een bijzonder aangenaam verblijf in Ne derland weer aan de studie te gaan. Met een avontuurlijke boottocht de motor van het schip viel op een gegeven ogenblik uit over de Kagerplassen werd de lange reeks van excursies, uitstapjes en bijeen komsten gistermiddag afgesloten. Des avonds was er in de bovenzaal van „Zomerzorg" een gezellige afscheids avond, die o.m. werd bijgewoond door een vertegenwoordiger van de Duitse ambassade in ons land, dr. Von Pirch en de Duitse consuls-generaal te Am sterdam en Rotterdam. Voorts waren aanwezig enkele leden van het hoofd bestuur van de Expoge en de gast vrouwen en -heren van de studenten. Over en weer werden vriendelijke en waarderende woorden, vooral door de heer W. Bakker, gesproken voor al het werk, dat in de afgelopen weken is verricht. Namens de Duitse gasten voerde de heer Lehnecke het woord, die o.m. dankte voor alle hulp en liefde, welke men in ons land heeft mogen ondervinden en tevens de ver zekering gaf, dat dit verblijf voor hem en zijn vrienden van grote betekenis is geweest. Met muziek en dans werd deze laatste bijeenkomst op plezierige wijze gevuld. WOORDENBOEK DER NEDERLANDSE TAAL. Bij K.B. is tot lid van de commissie van bijstand voor het Woordenboek der Nederlandse Taal benoemd dr. C. F. P. Stutterheim, hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Leiden. Leidse Agenda VRIJDAG 17 MEI. „St. Christoffel". Ledenvergadering „De Harmonie". 8 uur nam. „De Stem der Volks" concert. Stads gehoorzaal. 8 uur nam. ZATERDAG 18 MEI. O.K.O.-St. Leonardus. Opvoering „Bonaventura", Leidse Schouwburg, 8 uur nam. R.-k. Instuif Haagweg. Ontspan ningsavond met attracties. Leonardus. huis. Aanvang 8 uur .m. EL Ml. Grote feestavond. Stadsge hoorzaal. 8 uur nam. Toneelgroep Euripides. Gezellige avond. Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Na afloop bal o.l.v. Jan Alphenaar en m.m.v. de O.K. Rhythmm Stars. ZONDAG 19 MEI. R.-k. Instuif Herensingel. Dans avond m.m.v. de „Honolulu Stars". Zaal Maria Gijzensteeg. Aanvang 8 uur n.m. O.K.O.-St. Leonardus. Opvoering „Bonaventura", Leidse Schouwburg, 8 uur nam. Dienst der apotheken. De avond- nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeesi wordt waarge nomen door: apotheek van Driesum, Mare 110, tel 20406: Zuider-apotheek, Lammenschansweg 4, tel. 23553: Apo theek Oegstgeest. Wilhelminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films in de week van 1724 mei zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Sissi", alle leeftijden. Lido: Afgekeurd. Luxor: „De schaduw op het dak". 14 jaar. Trianon: „Santa Lucia", alle leeftij den. Rex: „Vlucht naar Hongkong", 14 jaar. NIET-BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan alsnog trachten U een exemplaar te doen toekomen.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2