Reclame-deskundige sprak voor AKWV Ouders van leerlingen Dominicus Savio School bespraken 't gezag V.G.L.O. WOENSDAG 15 MEI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 H.C.W.-N.E.1VL, Leiden, keren 22 procent dividend uit Aan de jaarverslagen over 1956 van de Hollandse Constructie Werkplaat sen en de Nederlandse Electrolasch Maatschappij te Leiden ontlenen wij o.m.: Over het gehele verslagjaar was het bedrijf zeer goed van werk voor zien. Ten opzichte van het vorige boekjaar is echter noch in de lever tijden van het materiaal, noch in het ook reeds in het vorige jaarverslag gememoreerde tekort aan bekwame vakarbeiders een verbetering ge komen. De strenge winter heeft zeer spe ciale eisen aan het bedrijf gesteld, doch door het treffen van bijzondere maatregelen was het mogelijk een belangrijke exportorder op tijd af te leveren. Behalve de s.a. Awans-Frangois te Awans-Bierset (België), die slechts een sluitende exploitatierekening be reikte en de n.v. Handelmaatschappij Elascon te Leiden, die een klein ver lies heeft geleden, konden de overige aanverwante ondernemingen dit boekjaar wederom gunstig afsluiten. Met deze resultaten is echter in de balans nog geen rekening gehouden, aangezien conform voorgaande jaren uitsluitend de in 1966 ontvangen di videnden zijn verantwoord. De uitbreidingen van het bedrijf konden in het afgelopen boekjaar voor een deel worden verwezenlijkt; in 1957 wordt hiermede voortgegaan. Deze uitbreidingen bebb .i< mede ten doel aan speciaal gerichte vraag te kunnen voldoen, zonder de normale productie ongunstig te beïnvloeden. Met de bouw van woningen om tegemoet te komen aan het grote ge brek aan woonruimte voor de me dewerkers, werd ook in het afgelo pen boekjaar voortgegaan in samen werking met de N.E.M. De invloed van het steeds stijgende kostencijfer kon, bij de verkregen omzet, grotendeels ongevangen wor den door het aanschaffen van mo derne machines en het vernieuwen van verouderde. Aan aanschaffingen en vernieuwin gen werd in 1956 een bedrag van 927.333 geïnvesteerd, waartegenover een afschrijving in dat jaar staat van 454.802. De in vorige jaren gecreëerde voor ziening voor prijsdaling op de me taalmarkt kon intact worden gehou den; de reserve voor aanvullende pensioenen behoefde dit jaar even min te worden aangesproken. Nadat rekening is gehouden met afschrij vingen en belastingen en na toevoe ging van 500.000 aan de reserve voor bijzondere doeleinden, vóór winstver deling, resteert 'n beschikbaar winst- saldo over 1953 van 785.465. In overleg met commissarissen stelt de directie voor dit saldo, vermeer derd met het saldo A P. ad 1647, als volgt te verdelen: Aandeelhouders 22^o f 437.839" Uitkeringen volgens art. 19 leden 1 en 2 der Statuten 269.833 Dotatie reservefonds 75.000 Naar nieuwe rekening 4.640 ƒ787.112 Van het dividend is 6 reeds uit betaald als interim-dividend, 16 wordt van 18 mei a.s. af betaalbaar. Hoe groot de ongunstige invloed van de bestedingsbeperking in de toekomst zal zijn, is thans nog niet te bepalen Het bedrijf is in het lo pende boekjaar nog goed van orders voorzien. Resultaten N.E.M. Ook de Nederl. Electrolasch Mij. te Leiden, zowel als te Oude-Wete ring en Sittard was ruim van werk voorzien en werden weder talrijke werken van uiteenlopende omvang rijkheid afgeleverd. Een aanzienlijke uitbreiding van het bedrijf te Sittard kwam tot stand, terwijl te Leiden een nieuwe hal, speciaal ingericht voor het vervaar digen van gelegeerd stalen pijpleidin gen, in gebruik werd genomen. Door het aanbrengen van diverse vernieuwingen in het bedrijf en het aantrekken van materiaal-intensieve opdrachten, kon de omzet aanmer kelijk worden vergroot, hoewel het tekort aan bekwame vaklieden zich ook dit jaar weder deed gevoelen. Van de aanverwante ondernemin gen leverde de n.v. Nederlandsch Technisch Bureau voor Ontwikkeling der Industrie te Den Haag over het boekjaar 1956 een zeer gunstig resul taat op, waarmede in de balans nog geen rekening is gehouden,'aangezien Diploma's r.k. E.H.B.O. afd. Leiden uitgereikt Maandag en dinsdag hadden de examens plaats van de aanvangscur- sus van de kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. afd. Leiden. De cursisten werden opgeleid door dr Jansen te Leiden, die daarbij ge assisteerd werd door mej. W. Pley als verband-instructrice. Het examen werd afgenomen door dr Sanders uit Leiden. Geslaagd zijn: de dames Th. Kuyk, R. Vreeburg, A. Trissen, M. Conra- di, W. Stoop. M. Monod de Froide- ville, C. de Vrindde Vrind, M. v. Teylingen, C. v. Teylingen, H. de Heide, G. Abswoude, R. Krekelaar, A. v. MarisPont, en de heren: N. Alberts, W. v. d. Berg, A. v. Gorp, M. Kerkvliet, J. Kettenis, H. P. Klein, Rector E. v. Donsel, L. de Groot. Af gewezen 2 candidaten. Na afloop richtte de examinator zich tot de geslaagden en drukte hen op het hart, de vervolglessen te blij ven volgen daar anders het geleer de spoedig vergeten is en het diplo ma daardoor waardeloos wordt. Ten slotte bedankte de voorzitter van Peerke-Donders de examinator, alsook dr Jansen en mej. Plcy met haar assistenten, waarna alle ge slaagden persoonlijk door hem wer den gefeliciteerd. Hij werd gevolgd door de aanwezige bestuursleden. conform voorgaande jaren uitsluitend de in 1956 ontvangen dividenden zijn verantwoord. De resultaten van de n.v. Handel maatschappij Elascon te Leiden lever den een klein verlies op. Diverse aanschaffingen en vernieu wingen werden ook in 1956 weer uit gevoerd. liet totaalbedrag dezer in vesteringen bedroeg 604.306, waar tegen in dat jaar een afschrijving staat van ƒ331.164. Het fonds voor aanvullende pen sioenen is in het afgelopen boekjaar verhoogd tot 250.000. De in vorige jaren gecreëerde re serve voor prijsdaling grondstoffen kon intact worden gehouden. Nadat rekening is gehouden met afschrijvingen en belastingen en na tcevoeging van ƒ400.000 aan de re serve voor bijzondere doeleinden, vóór winstverdeling, resteert een be schikbaar winstsaldo over 1956 van 729.305. In overleg met commissarissen stelt de directie voor dit saldo, vermeer derd met het saldo A.P. ad 4935, als volgt te verdelen: Aandeelhouders 22 (6 interim-div.) 352.000 Uitkeringen volgens art. 19 leden 1 en 2 der Statuten 252.991 Dotatie reservefonds 125.000 Naar nieuwe rekening 4.249 734.240 Nu de drukte rond de feestviering ter gelegenheid van het 25-jarig be staan weer geluwd is, vragen de ge wone verenigingszaken weer volop ae aandacht en zo was de afdeling Leiden van de R.K. Bond van hotel-, café- en restauranthouders „St. An- tonius" de afgelopen nacht weer in gewone maandelijkse bijeenkomst. Het verslag van de jubileumvie ring, in extenso opgesteld door de af delingssecretaris, de heer Joh. M. v. Asperdt, deed het gehele feest weer herleven voor degenen, die het heb ben meegemaakt, terwijl zij, die door werkzaamheden niet aanwezig kon den zijn, thans het verloop te horen kregen. De secretaris mocht voor zijn uit gebreid verslag een dankwoord van de voorzitter in ontvangst nemen. Onder de verschillende zaken, die in behandeling kwamen, was een me dedeling van de secretaris over mo gelijk te houden excursies. Daarbij werd o.m. gedacht aan de volgend jaar in Brussel te houden wereldten toonstelling. Een dergelijk uitstapje, voor de vakgenoten van bijzonder be lang, kost evenwel veel geld en en daarom achtte spr. sparen zeer wen selijk. Daarvoor gaven verschillende aanwezigen zich op. Do secretaris deelde voorts nog mede, dat de le den e.v. ook op deze tentoonstelling werk kunnen vinden. De secretaris drong er voorts bij de leden op aan zich bij voorkomende moeilijkheden, b.v. inzake belastin gen, CAO en andere aangelegenhe den zich onmiddellijk tot het secre tariaat te wenden. Wanneer kwesties eenmaal lang lopen, valt het dikwijls moeilijk tot een oplossing te komen. De voorz., de heer P. Feiten, ves tigde voorts de aandacht op de vol gende vergadering, waar de bestuurs verkiezing aan de orde is. En aange zien hij zelf de tijd gekomen acht zijn voorzittersfunctie aan een jon gere kracht over te laten, zal er een nieuwe voorzitter moeten worden ge kozen. Spr. vroeg de leden zich hier over te beraden, opdat men in de vol gende vergadering tot een besluit moge komen. Örs P. van Leeuwen, adjunct-di recteur van Palm N.V., bureau voor reclame- en verkoopadviezen te Am sterdam, hield gisteravond voor de katholieke werkgevers (AKWV) uit Leiden en omgeving een lezing over het opinie-onderzoek en de beïnvloe ding van de publieke mening". Het was een helder, weldoordacht betoog, dat de heer Van Leeuwen hield na de inleiding door de voor zitter, de heer J. A. Aalders. Van het onderzoeken en beïnvloe den van de publieke opinie in het belang van de producenten heeft men een wetenschap gemaakt. Vooral in Amerika is men met het onderzoek naar de juiste wijze van publiciteit voeren een eind gevorderd. De heer Van Leeuwen sprak over het nut van de „public relations", het kweken van good-will bij het individu of bij groepen, en over de reclame, d.i. fle massale beïnvloeding. Bij het reclame-maken beschikt men over een „zender en een ont vanger". Ook het „ontvangen": het analyseren van de mening van het publiek, het motievenonderzoek (waaróm men een bepaald product koopt) het marktonderzoek cn de markt-analyse, zijn belangrijk. De Amerikaan Gallup heeft in het opi nieonderzoek een voortreffelijke methode ontwikkeld. Het is echter van groot belang, de beschikbare ge gevens, die men na de enquête krijgt, op de juiste wijze te interpre teren. De verkeerde voorspelling door „Gallup" van de verkiezingsuitslag in Amerika in 1946 gedaan, was te wijten aan een onjuist gebruik van de cijfers, waarover men beschikte. Spr. gaf de belangstellenden een diepgaand inzicht in de wetenschap pelijke wijze van werken bij het on derzoek naar het reageren en han delen van de massa. Hierbij vergat hij echter niet prin cipieel te stellen, dat reclame waar achtig moet zijn. Deze laatste stelling werd onderwerp van het debat na de pauze. 11 t/m >S mei Week van de Fotografie Doe mee aan de grote prijsvraag t.g.v. de Weck van de Fotografie Le ver bij ons uw deelnc- mings-bon uit de speciale krant „Foto-Contact" in en ding mee naar aan prijzen Exemplaren van „Foto-Contact" aan onze zaken gratis verkrijgbaar. Prijsverlaging van wereldbe roemde merk-camera's! ZEIS-IKON Contina 1 met novicar 3,5 sluiter Prontor S.V.S., van 183.voor 156. Contina II met ingebouwde be lichtingsmeter, van 255.voor f 217.—. Agfa Sillette L. met ingebouwde belichtingsmeter, van 256. voor ƒ209.—. Foto Ciné fan W.atfolag, Breestraat 123, t.o. Stadhuis, tel. 21851 Haarlemmerstr. 102, naast Bata, tel. 32778. In gezin en school Het ouder-comité van de Domini cus Savio-school van het Rapenburg organiseerde gisteravond een zeer ge slaagde avond in het Antonius Club huis aan de Mare. Dit comité had hiervoor de nieuwe methode gekozen, welke uit Amerika is ingevoerd en ook in het oude we relddeel vaste voet begint te krijgen. Uit het ouder-comité en het onder wijzend personeel was een forum ge vormd, dat mét een gesprekleider tot onderwerp van de avond had geko zen: Het gezag in gezin en school. Als leider had het comité Pater J. Bokeloh S.M.M., overste van het se minarie der Paters Montfortanen „Be- resteyn" te Voorschoten uitgenodigdd. Forumleden waren d° heren W. Zandvliet en L. van Sluis, leerkrach ten van de school en mevr. M. v. d. Brink-Langemeyer en de heren J. Stolwijk en G. J. Bik van de zijde van het oudercomité. De voorzitter van het oudercomité, de heer Stolwijk, verwelkomde de aanwezigen en de vertegenwoordiger van r.-k. schoolbestuur in Leiden, dr Th. M. Kallenberg. Hij bracht dank aan pater Bokeloh voor diens bereid heid deze forumavond te leiden. De inleider kon zich indenken, dat men bij het horen van een preek of lezing ook de mening van anderen wel eens wil horen. Anderzijds wil ook de spreker wel eens weten wat er leeft onder zijn gehoor. Welnu op de ze avond kregen én de aanwezigen én spreker gelegenheid om hun ge dachten en mening uit te spreken Spr. stelde allereerst de vraag aan de orde: wat verstaat men onder ge zag, waarna vanzelf de vraag op kwam, wat men onder opvoeding moet verstaan. In grote lijnen waren de forumleden het wel eens. De in leider gaf daarna de gezamelijke me ning klaar en helder weer, waarbij vooral de taak en het samenspel van ouders en school (i.e. de onderwij zers) ter sprake kwam. In de opvoeding zag 't forum eens gezind de liefde tot en het begrip voor het kind toonaangevend. De in leider sprak zeer terecht het gevleu gelde woord: „De gezagsdrager is de grote dienaar van degene die aan dit gezag onderworpen is". Tenslotte vroeg inleider de mening van het forum over de moeilijkheden die ontstaan als het kind het gezag niet aanvaardt en strafmaatregelen genomen moeten worden. De onderwijzers in het forum leg den er de adruk op, dat lichamelijke straf het allerlaatste is waarover men moet denken. Zij zagen zelfs in het negéren en onthouden van prettige dingen zwaarder, straffen dan in lichamelijke straf. Na een korte pauze kregen de aan wezigen de gelegenheid om op het forum hun mening en de opgekomen vragen af te vuren. Het forum kreeg het niet gemakke lijk toen het televisie-vraagstuk werd aangesneden. Tenslotte kwam als meest aangenomen mening naar vo ren, dat men de televisie wel zal moeten aanvaarden in het huisgezin, zoals men ook de radio intertijd heeft moeten accepteren, doch dat voor de opvoeding der kinderen van weers zijde offers gebracht moeten worden. Het televisie-toestel moet de juiste plaats in het gezin krijgen Nadat ook 't goede voorbeeld van de opvoeder, de schoolmis en school- biecht uitvoerig besproken waren wilde de voorzitter bij een gevorderd uur de avond niet sluiten alvorens pater Bokeloh van har+ - bedankt had voor de prettige leiding van deze avond. Hij dankte het gehele forum 0EGSTGEEST GESLAAGDE BB-CONTACT AVOND De boog kan niet altijd gespannen zijn. Ook niet bij de Bescherming Be volking. In de afgelopen wintermaan den hebben de noodwachters en nood- wachtsters weer voortdurend geoefend welke oefeningen resulteerden in de blok wedstrijden en de wedstrijden met de andere wijken. Gisteravond was elke oefening weer 'n keer vergeten en kon men alle inspanning van het afgelopen seizoen ter zijde stellen om in een ge zellige constactavond in het gebouw „Irene" te luisteren naar een avond van muziek en zang en leut, om ook te kijken naar de onbegrijpelijke ma nipulaties van een goochelaar, die er wezen mag. Natuurlijk kon deze avond niet sla gen zonder het gebruikelijke „woord je" van enkele officials, welk woord je ongemerkt uitgroeide tot redevoe ringen, maar waarin de aanwezige BB'ers en hun echtgenoten of ver loofden toch ook de grote voldoening konden beluisteren, die de autoritei ten hebben voor hun werk. Het wijfhoofd van VII, de heer A. P. de Rooy, sprak een welkomst woord, waarin hij dank bracht aan alle noodwachters(sters^ voor het werk, de laatste maanden weer ver richt en waarbij hij met voldoening kon constateren, dat de BB in Oegst- geest weer is vooruitgegaan. De oefe ningen resulteerden in de wedstrij den te Leiden en wie hierbij tegen woordig is geweest, zal moeten er kennen, dat dit geen spel meer is, maar echte werkelijkheid. Hierna kreeg mej. Willems, nood- wachtster, het woord die in goed ge kozen woorden dank bracht aan mevr. du Boeuff, echtgenote van de burgemeester, en mevr. Hagedoorn, hoofd, der BB, voor het feit, dat zij zo dikwijls hun echtgenoten hebben moe ten missen in het belang der BR. Zij bood beide damés bloemen in de Oegstgeester kleuren aan. De heer De Rooy verwelkomde hierna buurgemeester du Boeuff, dankte hem voor zijn grote welwil lendheid voor de BB, die soms zelfs zo groot is, dat men er geen gebruik van kan maken. Vervolgens sprak hij woorden van dank tot de heer Hage doorn, die hij wederom de ziel van de BB noemde, die met de BB opstaat en er mee naar bed gaat, die overal aanwezig is waar de BB dit vraagt. Hem en zijn staf bracht spr. hartelijk dank voor hun vele werk voor de BB. Tenslotte heette spr. in het bij zonder welkom de heei v. Gorkum, die onlangs bij een brand in een bouwkeet ernstige verwondingen op liep en thans voor het eerst weer op een avond aanwezig was. Ook de heer Koerten. chef van de rijkspolitie, heette spr. welkom. Daarna was het woord aan de bur gemeester, die op zijn bekende wijze in korte tijd 'n redevoering van een uur hield. De heer du Eoeuff sprak zijn grote voldoening uit over de wijze, waarop Wijk VII haar burger plicht in de BB vervult. Gemeen schapszin en burgerzin spreken hier overduidelijk. Tenslotte reikte de burgemeester ïe door blok 9 voor de tweed maal ge wonnen beker in de blokploegenwed- strijden uit aan l et blokhoofd, de heer Eggink. De heer S. W. Hagedoorn bracht vervolgens dank aan de burgemees ter, de wijkstaf en de gehele zelfbe scherming. De wijze, waarop hier ge werkt is, geeft de burger moed. Na de verschillende sprekers was het woord aan het cabaret-variété „Luna" met een non-stop-program- ma o.l.v. Joop Boeree. Het werd een programma, dat klonk als een klok. Daarvoor zorgden in de eerste plaats Joop Boeree met zijn praatjes en lied jes met Herman Thenuissen aan de piano, zijn accordeon en zijn won- derinstrument „Tuttivox". Verder trad op Cakie, de man met zijn won derlijke en onbegrijpelijke goochel- manipulaties, die de aanwezigen slechts met verbazine konden ver vullen. Tenslotte mogen we nog noemen het zangeresje Mitzi Waller, die met haar Tiroolse liedjes, maar meer nog als kunstfluitiste de aanwezigen in verrukking bracht. Zo werd het een bijzonder geslaagde contact-avond, die de leden van de BB veel voldoening zal hebben verschaft. Z0ETERW0UDE K.V.P. De K.V.P., afdeling Zce- termeer, hield in het parochiehuis een algemene ledenvergadering, die vrij behoorlijk bezocht was. Uit het jaar verslag van de secretaris bleek, dat in het afgelopen jaar het ledental vrij stabiel was gebleven. Dit kan tot ver heugenis stemmen, daar doorgaans na de verkiezingen het aantal leden zich in dalende lijq begeeft. Bij de ge houden verkiezingen heeft de K.V.P. zich in Zoetermeer kunnen handha ven. De P.v.d.A. boekte winst ten koste van andere partijen. De K.V.P bleef intussen de grootste pai*^ De penningmeester had een klein batig saldo. De heer S. Menken, wethouder van de gemeente Leiden, hield hierna een lezing over Objectieve gemeentepo litiek. Spr. meende de nadruk te moeten leggen op de bestuurlijke taak, die de gemeenteraad heeft en dat de grote politieke vraagstukken thuis horen in de Tweede Kamer. Naast het algemeen belang moet de nodige aandacht besteed worden aan de eigen groepsbelangen, die ech ter het algemeen belang niet mogen schaden. In elk geval behoort een gemeenteraadslid te handelen naar eer en geweten. Spr. behandelde hier na de verschillende algemene belan gen, die de aandacht vragen en die een oplossing nodig hebben gezien in het raam van de plaatselijke omstan digheden. Hierna beantwoordde de kath. fractie vragen, die door de leden ge steld werden. Grote vraagstukken kwamen niet aan de orde, zodat wet houder Groenewegen een niet al te lastige taak had. Op verzoek van de leden werd reeds nu een kascommissie ingesteld die de bescheiden van de penning meester voor de jaarvergadering zal nazien. Voorzitter W. Kuiper drong er bij de leden op aan nieuwe leden voor de K.V P. te winnen om een zo Sterk mogelijke groepering te vormen bij de gemeenteraadsverkiezingen,' die volgend jaar aan de orde zijn. VOORSCHOTEN 25-Jarig jubileum. Op donderdag 16 mei a.s. herdenkt de heer J. H van Berne, Schoolstraat 116 te Voor schoten, het feit, dat hij 25 jaar gele den in dienst trad bij de Coöpera- ve Aardappelen- en Brandstoffenver- eniging „Eigen Hulp" te 's-Gravenha- ge. De heer J. H. van Berne is in Voorschoten en Wassenaar zeker geen onbekende figuur, wam dage lijks zit hij op de weg, om zijn uit gebreide cliëntèle van aardappelen te voorzien. Jarenlang trok hij met paard en wagen erop uit, maar van wege de voortschrijdende techniek is het paard vervangen door een truck; maar ook het besturen van dit mechanisch vervoermiddel gaat hem goed af. Liefde voor zijn vak maakte hem een goed verkoper. Directie en bestuur willen dit feit niet onopge merkt laten voorbijgaan. Donderdag a.s zal hij dit jubileum vieren. „De boom" is weg. De boom in de bocht van de Papelaan nabij de Oranjekade is gisteren geveld. Deze jarenoude boom vormde misschien voor de automobilisten een obstakel, maar was voor de voetgangers een veilige beschutting. Menig voetganger verschool zich achter deze boom, wanneer het snelverkeer uit de rich ting Voorschoten naderde. Weliswaar was de boom vermolmd en uitgeleefd en was geen sieraad meer voor de Papelaan. Thans is de gevaarlijke bocht gemarkeerd door 3 stenen paal tjes, geverfd in kleuren wit en rood. De Hongaarse journalist Gabor Foly, die door een te Boedapest zete lende volksreohtbank ter dood was veroordeeld wegens het organiseren van een tegen 't communistische be wind gerichte verzetsgroep is dins dag in de Hongaarse hoofdstad te rechtgesteld. NIET-BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve D te lefonisch te reclameren alleen num- er 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). W|j kunnen dan alsnog trachten U étxx exemplaar te doen toekomen. Laatste Berichten HET SUEZ-KANAAL Regering trekt advies aan reders Naar het ANP verneemt, heeft de Nederlandse regering, evenals de be langrijkste andere scheepvaartmo- gendheden, thans de reders doen we ten, dat zij eerder gegevtn advies om de hervatting van de vaart door het Suezkanaal uit te steller., niet langer handhaaft Dit houd: evenwel niet in, dat zij de Egyptische ver klaring als een definitieve regeling voor het beheer van het Suezkanaal aanvaardt Zij is van mening dat de ze verklaring niet voldoet aan de zes door de Veiligheidsraad in zijn reso lutie van 13 oktober j.l. gestelde ver eisten, zoals reeds tot uitdrukking werd gebracht in het perscommuni qué van de SCUA van 9 mei. In verband hiermede behoudt cle Nederlandse regering zich alle rech ten voor met betrekking tot het ver krijgen van een meer bevredigende regeling betreffende het Suezkanaal. In bevoegde kringen wordt ver wacht. dat op korte termijn tussen de Nederlandse en de Egyptische re gering overeenstemming zal worden bereikt over een voorlopige regeling van de betaling van de kanaalgelden. De Franse reders hebben de aan dacht van de regering gevestigd op de schade, die de aan 's lands eco nomie wordt toegebracht door de boycot van het Suezkanaal. Het kabinet zal vanmiddag de toe stand, geschapen door Engelands be sluit om de boycot op te geven, be spreken. Naar verluidt is premier Mollet krachtig voorstander van een voort zetting van de boycot, maar de druk van commerciële zijde wordt groter. 's-HERTOGENBOSCH. 15 mei. Vee. Op de markt van heden wer den aangevoerd 6733 stuks vee en wel 2137 runderen, 271 graskalveren, 922 vette kalveren, 577 nuchtere kalveren, 142 schapen. 23 geiten. 44 fokzeugen, 452 slachtvarkens, 29 lopers, 1715 biggen, 421 lammeren. De prijzen wa ren, behoudens uitzonderingen voor dieren van buitengewone kwaliteit, als volgt: melk- en kalfkoeien ƒ750 175, guiste koeien 675975, kalfvaar- zen 750980, klamvaarzen 660875, guiste vaarzen 675—850, pinken 490 675, graskalveren 380550, nuchte re kalveren voor fok- en mesterij 95219, weideschapen 7595, lam meren 6585, drachtige zeugen 270 —365, lopers 6586, biggen 3859, ooien met lammeren 150225, alles per stuk. Slachtrunderen: aanvoer 689 stuks. Extra kwaliteit 3.603.75, le kw. 3.45—3.55, 2e kw. 3.05—3.25, 3e kw. 2.90—3.05, vette sieren 3.05— 3.25, wurstkoeien 2.70—2.90, alles per kg. geslacht gew vette kalveren le kw. 7.80—3.05, 2e kw f 2.30—2.65, 3e kw. 1.902.15, nuchtere slacht- kalveren 1.20—1.50, slachtvarkens 1.581,64, slachtzeugen le kw 1.4C 1.55, 2e kw. f 1.38— 4.45, alles per kg leven 1 gew. Vette schr.pen 90— 115, vette lammeren 95110, nuch tere slachtkalveren f 45—70, alles per stuk. WOERDEN 15 mei, Kaas. Aan gevoerd 29 partijen kaas. Eerste kwa liteit 2.382.45, tweede kwaliteit f 2.282.37. Extra kwaliteit tot 2-47. Handel matig. WOERDEN 15 mei. Biggen en lammeren. Aangevoerd 140 big gen. Notering 55.—70. Handel redelijk. Lammeren aanvoer 295. Notering 70—80. handel redelijk. HET onderwijs voor het meisje nè de lagere school Lessen in: Koken Naaien Huishoudkunde Typen Steno Warenkennis Kinderverzorging Aanmelden leerlingen: R.K. V.G.L.O. Pelikaanstraat 20 - Leiden f2? Te koop: Jawa twin, als nieuw. b.j. 1955. J. de Boer, Schenkelwee 83. Zoeterwoude. 2* Wij vragen een leerling verkoopster voor onze afd. byouterieën. Leeftijd 16 a 17 jaar. Persoonlijk aan melden N. V. Hema. Haar lemmerstraat. Leiden Gestoffeerde kamers te huur en een antieke ma honie cabinet te koop. Br. onder no. 4901 bur. v. d. bl. f2? Stalen woonboot aange boden. zeer geschikt voor weekeinde. Prijs 800. Te bevragen: Haarl.vaart 7. Oegstgeest. f2? Te huur zonder chauf feur nieuwe Consul en Customline. Garagebedrijf Van der Pijl. Leidschen- dam. Tel. 1916—K 1761. T Wii verzorgen alles oo accu-gebied. Gratis ver zorging van uw batterij en doormeten van de elektri sche installatie. Heeft u start-moeiliikheden? Gra tis advies. Accu-Service Groenen Nieuwe Riin 106. Tel 23140 Leiden 2* Berini M 21. De werker onder de bromfietsen, reeds vanaf 498.—. Ge makkelijke betaling. Van Zijp. Haarlemmerstraat 295 Korevaarstraat 6. De zaak met service. 2* Kinderwagenreparaties Wij maken uw oude wagen als nieuw o.a. bekleden, spuiten, regenzeiltjes, kap pen. chromen, enz. enz. Nieuwe kinderwagens keus uit meer dan 150 modellen Langezaal. Stille Rijn 34. Leiden, tel. 26545 2* Spoed vertrek. Slee stofzuiger 125 V. compleet nog niet gebruikt van f 145 voor 75. Radio, pri ma spelend 85. Heren- en damesfiets met lamp cn prima banden 35 p. stuk. Rembrandtstraat 18 (bii Noordeinde). 2* Kofferschrijfmachine „Everest" te koop, prima staat. Mostert. „De Tjalk" Rijndijk 236. Voorschoten. 2* ledereen is enthousiast. als wij uw matras over trekken met damast Een één-pers. vanaf 19 50- twee-pers. vanaf f 26 50 Smits bedden en tapijten- magaz. Mare 98. Vrouwen- steeg 9 tel. 23913. 2* Jongedame zoekt eem zit-slaapkamer. juni en iuli, in Leiden. Br. onder no. 4680 bur. v. d. blad. 2^ Prima eiken bureau ministre. bad. cilinderbu reau. divan, pracht soor ten «ware tafels, fraai ma honie ladekastje met be slag. mahonie kuifkast, prima spiralen, zeldzaam zwaar rundlederen bank stel. W. F. Kooreman. Nieuwe Rijn 9. t.o. V. en D.. let oo tel. 23261. 2* Solex. Alle modellen voorradig. Prijzen vanaf (349 50. Gemakkelijke be taling. Van Zijp Haarlem merstraat 295 Korevaar straat 6. De zaak met ser vice. 2* Woningruil. Aangebo den grote middenstands woning. prachtig gelegen met grote tuin. omgeving Leiden. Gevraagd: kleiner geriefelijk huisje te Lei den Br onder no. 4897 bu reau van dit blad.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3