JJrSéj m&STAD A LmUGAT „Club de Limetz" te Leiden vierde eerste lustrum Roode Kruis, afd. Leiden, heeft nu een „trombose-dienst" flfv DINSDAG l*i MEI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Grote vrolijkheid om enthousiast program Tot besluit van zijn eerste lustrum heeft de Club de Limetz gisteravond voor een grote schare van belangstel lenden een feestavond gegeven. Uit het gehele land waren leden, oud-le den, ouders en belangstellenden bij eengekomen in het St. Antoniusclub- huis en ook uit Frankrijk kwam een deputatie bestaande uit de ge meentesecretaris en een kerkmeester van Saulx les Chartreux, een buur dorp van Limetz zijn gelukwensen aanbieden. In zijn openingswoord zette kape laan J. de Jong, de geestelijke vader van de Club, na zijn welkomstwoord aan deken Haring en pastoor W. E. Blok, nogmaals d3 bedoeling van de club uiteen: het is een modern soort jongerenbeweging, waarin de leden tegen een godsdienstige achtergrond een culturele vorming krijgen, en waarin de zelfwerkzaamheid van de leden wordt gestimuleerd. De jaarlijkse reis naar Limetz is niet het doel van de Club. Dat doel ligt in Leiden. Ook is de Club de Li metz geen standsorganisatie. Ieder is welkom, die zich op een bepaald gees telijk niveau wil bewegen. Een geschiedenis van vijf jaren hoewel voor een moderne jongeren beweging al een respectabele periode meende spr. niet belangrijk genoeg om er een terugblik op te slaan. Tijdsverschil. Interessanter daarentegen was het, de klok een eeuw terug te zetten om te zien, hoe de jeugd zich toen amu seerde. En daarmede werd het pro gramma geopend want een jonge lingsvereniging uit den jare 1830 bracht toen het schone lied „Bianca" ten gehore, waarvan tekst en muziek berustten op autentieki gegevens uit een studentenalmanak van 1835, waarin Thorbecke nog als professor en Nicolaas Beets als lid van het stu dentencorps vermeld worden. Gevoelloos als de mensheid heden is, lachten de toeschouwers harder, naarmate de jongelieden op het to neel heviger ten prooi waren aan hun smart om Bianca's overlijden. Ook Koos Speenhof in hoogst eigen persoon op het toneel oogst- ste met zijn „Pyrames en This- be", een persiflage op Ovidius' vfer- haal, groot succes. Na vrolijke muziek van het bandje met Dolf Delprado, guitarist, vervolg de het programma op het toneel met een Western, „Stompie Jones", een verhaal van liefde, hartstocht, en doodslag, die wel zijn hoogtepunt vond in een griezel.g-echte klap op het hoofd van de grootste schurk. De Biedermeier-tijd werd vervolgens nog wat geprolongeerd door de dames T. Koevoets en Gr. Walter, die een twee tal operette-liedj »s zongen. Afgunst. Pastoor J. van Tienen, uit Saulx les Chartreux spi-ak na de pauze zijn spijt uit, dat hij een jongerengroep als de Club de Limetz niet in zijn pa rochie had en memoreerde terloops het prachtige apostolaatsv^erk, dat de Club in Limetz heeft verricht. Het reportoire, waaruit het zang koortje van de club enkele liederen Franse, een Duits en een Engels ten gehore bracht, bleek niet van een zeer licht gehalte te zijn en er werd verdienstelijk gezongen. Na een vrolijke twee-acter, „Een eeuw achter", die de eigenwijze „jeugd van tegenwoordig" aan de kaak stelde, werd de avond beslo ten met een „tableau de la troupe" Leidse Agenda DINSDAG 14 MEI. R.K. E.H.B.O. Examen aanvangs- cursus. Tweede groep. R.-K. lyceum Mariënpoelstraat 7.30 uur nam. A.K.W.V. Kringvergadering. „Opi nieonderzoek en opinie-beïnvloeding" drs P. van Leeuwen. In den Vergul den Turk 8 uur nam. A.R.K.A. Jaarvergadering. In den Vergulden Turk, 8 uur nam. Dienst Welzijnszorg Landmacht. „Er komt een vriend vanavond". To neelgroep Jan Nooy. Cantine Doelen kazerne, half acht. K. O. Excursie naar het Gooi. Stadhuisplein, 8.30 v.m. Huishoudelijke- en gezinsvoorlich ting: Voorlichtingsdag. Levendaal 1 hoek Garenmarkt, 2.30 en 8 uur nam WOENSDAG 15 MEI. „De Sleutelspelers". Opvoering „Geld te geef". Schouwburg, 8 uur nam. „Sanctus Augustinus". Viering 64ste Dies Natalis. Opvoering „Het mes des Barmhartigheid" (Wir sind Utopia), St. Antoniusclubhuis, 3 uur nam. „Sanctus Augustinus". Pieremegog. gelvaart in Rapenburg. 7 uur nam. Rozenkranskruistocht. St. Petrus kerk, 6.45 uur nam. A.N.I.B. Diploma-zwemmen voor minder validen. „De Overdekte", 8.30 nam. DONDERDAG, 16 MEI. R.K. E.HJ.O. Vervolgcursus. R.-K. lyceum Mariënpoelstraat. 8 uur nam. Dienst der apotheken. De avond nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waarge nomen door: apotheek van Driesum, Mare 110, tel. 20406; Zuider-apotheek, Lammenschansweg 4, tel. 23553; Apo theek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. waarbij Thomasvaer en Pieternel aan kapelaan J de Jong uit naam van de club hun dank voor zijn steun overbrachten, die door mej. G. Wal ter in de vorm van een bouquet werd overhandigd. Een „tableau de la troupe" van alle leden, die een actief deel aan de avond hadden gehad en het zingen van het jubileumlied besloten de avond, waarna pastoor W. E. Blok zijn enthousiasme onder woorden bracht door de club die hij niet wilde zien als een beweging, maar als 'n vriendenband van harte aan te bevelen, aan alle cursisten, die zo juist de 18-jarigencursus hadden be ëindigd en die eveneens op de avond aanwezig waren. Onder de aanwezigen zagen we nog vele leden van de volksdansvereni ging „Jong Holland". Na afloop van het programma was er nog geruime tijd gelegenheid tot dansen op de muziek van de band en onder de leiding van de heer Evert Castelein. KLEURRIJK NOORD-AFRIKA BIJ DE LEIDSE amateurfotografen. Gisteravond hield de heer T. Tiele man een lezing met kleurendia's over Noord-Afrikr voor leden en in- troducé's van de Leidse Amateur- Fotografen vereniging. De heer Tieleman, die zich ont popte als een boeiend en geestig ver teller, lichtte zijn betoog toe met tal rijke fraaie kleurenplaatjes. Vele opnamen ontstonden „met ge vaar voor zijn eigen camera", daar de bevolking om geloofsredenen niet gefotografeerd wenst te worden. Hoewel van gevaar voor eigen le ven niet gesproken kon worden, was een stortvloed van, overigens onver staanbare scheldwoorden soms verge zeld van stenen en rotte vruchten, het deel van de ijverige foto-amateur. Des te meer bewondering moet men hebben voor de fraaie opnamen, waaronder alle bedreigingen ten spijt schitterend kopstudies, op een schapenmarkt genomen. Naast vele fraaie foto's kreeg men bovendien veel interessants te verne men over de bevolking, de geschiede nis en de cultuur van het grote land. De L.A.F.V.-leden kunnen stellig op een zeer geslaagde avond terug zien. Patiënten kunnen thuis verpleegd worden Gisteravond werd in „Het Gulden Vlies" de jaarvergadering gehouden van de afdeling Leiden en omstreken van het Ned. Roode Kruis. De voorzitter, prof. dr. P. J. Gail- lard, memoreerde in grote trekken de werkzaamheden van het afgelopen jaar. Deze werden later op de avond door de secretaris, mr. J. C. Vroom, de notulen nauwkeurig verhaald. Een belangrijk feit is de op initia tief van het hoofdbestuur opgerichte Trombosedienst, die op 15 november 1956 in werking is getreden. Het be lang van deze dienst is dat trombose patiënten, die voordien in een zie kenhuis verpleegd moesten worden, thans thuis kunnen blijven. Een verpleegster komt deze patiën ten regelmatig enig bloed afnemen, dat in het laboratorium van het Acad. Ziekenhuis onderzocht wordt, waar na de resultaten van het onderzoek ter kennis van de behandelende arts worden gebracht. Dr. E. A. Loeliger, verbonden aan de afdeling Interne Geneeskunde van het Acad. Ziekenhuis, werd als Hoofd van de Trombosedienst aangesteld en benoemd tot adviserend lid van het bestuur voor deze dienst. De inzameling van boeken en tijd schriften heeft wederom betere resul taten afgeworpen dan vorig jaar. Thans werd 4035 kg. tijdschriften (1955 2905 kg) en 1513 boeken (1955: 377) ingezameld. BEGRAFENIS I. C. DOZY. Begeleid door familie en vrienden vond hedenmiddag op de begraaf plaats aan de Groenesteeg de teraar debestelling plaats van het stoffelijk overschot van de heer I. C. Dozy, in leven ere-voorzitter van A.S.C., die op 10 april te Mallorca, waar hij tot herstel van gezondheid verbleef over leed. De grote belangstelling, die er van de zijde der ook meestal oudere leden der Ajax Sportman Combinatie werd getoond, is wel het beste bewijs van de bijzondere plaats, die de thans overledene in ASC-kringen innam. Gisteravond was het stoffelijk over schot reeds in de aula van de be graafplaats opgebaard en toen he denmiddag de familie was gearri veerd sprak de voorzitter van ASC: de heer G. Prevo, een woord van af scheid namens de vereniging, waar van de overledene zo vele jaren lid is geweest. „Zo ASC ooit één lid heeft gehad, die zich geheel voor de ver eniging gaf, dan is het Iman Dozy wel geweest", aldus de heer Prevo. Daarom was een zo groot aantal AS C-ers aanwezig om hem thans uitge leide te doen. Spreker schetste Iman Dozy hierna als speler, als voorzitter, als international, maar hij wilde zijn nagedachtenis bovenal eren door hem dank te brengen voor zijn vriend schap. Daarom is zijn heengaan voor ASC zulk een groot verlies. Hij was meer dan een verenigingsman, hij stelde belang in het persoonlijk wel en wee van zijn leden en vrienden en hun verwanten. Daarom zal zijn nagedachtenis bij alle ASC'ers, die hem gekend hebben, blijven voortle ven. De heer Tom van Nouhuys. oud- vriend van de overledene, wees er op. dat Iman Dozy niet alleen het idool was van de huidige, maar ook van de oudere, zijn eigen generatie Hij is dat gebleven, omdat hij brui send was van levenslust en onstui migheid. Daarbij toonde hij zich ec\ in alle opzichten voortreffelijk mens. Nadat de heer I. Dozy, zoon van de overledene namens de familie be dankt had. werd het stoffelijk over schot grafwaarts gedragen. Het aantal bloedtransfusies bedroeg 5513 (1955: 5592); per 31 december 1956 waren er 3806 donores inge schreven (31 december 1955: 2914). Aan 46 van hen kon het bestuur de Landsteiner-plaquette uitreiken,de onderscheiding, die men van het Roo de Kruis ontvangt wanneer men 15 maal bloed heeft afgestaan, terwijl donores de Landsteiner-medaille ontvingen als bewijs van erkentelijk heid voor het vijf maal bloed geven. Op 7 november j.l. werd een groot scheepse inzameling voor de hulp aan Hongarije gehouden. Ondanks het feit, dat deze collecte op zeer korte termijn werd georganiseerd, bedroeg de opbrengst hiervan plm ƒ21.000. Uit het jaarverslag van de pen ningmeester, de heer E. H. Moens, bleek een nadelig saldo van 839.60. De oorzaak hiervan weet de penning meester aan de daling van het effec tenbezit. Aan contributies werd een bedrag van 14.440.ontvangen, waarvan 1.415.32 aan het hoofdbestuur werd afgedragen. Na de goedkeuring der jaarversla gen en een speciaal dankwoord tot de heer C. W. Oostveen voor de hulp die hij in zeer grote mate aan de af deling Leiden geschonken heeft, sloot de voorzitter deze vlot verlopen ver gadering. Laatste Berichten Maandagavond omstreeks half elf hebben twee onbekenden een roof overval gepleegd op een bejaard echtpaar, dat een boerderij aan de Schelmseweg te Arnhem bewoont. Op genoemd uur werd er op een raam van de boerderij geklopt. De boer ging naar Duiten en kreeg een klap op het hoofd. De onverlaten drongen het huis binnen en vonden in een kastje een bedrag van f 2.000, Ze bedreigden de boerin. Na nog een vluchtig onderzoek in het huis te hebben ingesteld zijn zij verdwenen. Vanochtend bij het aanbreken van de dag is de politie gewaarschuwd, die direct met het onderzoek een aan vang heeft gemaakt. AUTOMOBOLISME. RACE OP SARDINIË AFGELAST- De racp om de internationale tro fee van Sardinië, die op 19 mei a.s. bepaald was, is afgelast. De presi dent van de autoclub van Cagliari heeft dit besluit genomen in over leg met de wedstrijdcommissarissen, zulks naar aanleiding van het onge luk tijdens de mille miglia. De zaak zal opnieuw bestudeerd worden zodra nieuwe reglementen zullen zijn opgesteld met betrekking tot autoraces op de weg. 11—18 MEI Echte ZEISS-IKON CAMERA'S met Zeiss-lenzen, voor speciale prijzen. Nettar 6x6 vanaf 68. CONTINA I Lens Novicar 3,5 van 183.voor 156. CONTINA II Lens Novicar 3,5 met ingebouwde belich tingsmeter van 255.— voor 217. CONTINA II met Novicar 2,8 Prontor SVS sluiter, inge bouwde belichtingsmeter, van 308.voor 260. Foto Ciné Jan WaCf-ACag. f/t Dötf fat Slippertje. Bij het afremmen raakte gister avond tegen zeven uur een vracht auto, bestuurd door de 26-jarige A. Van A. uit de Trompstraat te Lei den, op de Wilhelminabrug aan het slippen. Het zware voertuig reed met een klap tegen de kast van afsluitbomen, ten gevolge waar van de chauffeur een hersenschud ding, een hoofdwonde en een wond aan het rechter onderbeen bekwam. Het slachtoffer moest door de E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis worden overgebracht. De auto werd aan de voorzijde zwaar beschadigd en de kast kreeg zodanige beschadigingen, dat de in stallatie niet meer bruikbaar is. Bakfiets in het water. Om kwart over zes gistermiddag reed van de Wijnbrug een carrier in VERBOND VOOR VEILIG VERKKER ftnetrekcD we» De films in de week van 1017 mei zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Sissi", alle leeftijden. Lido: „Lichtzinnige meisjes" vol wassenen. Luxor: „Zwijgend heldendom", 14 jaar. Trianon. „De man in de regenjas". 14 jaar. Rex: „Het brandmerk der zon de", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum Geologie en Minera logie, v. d. Werfpark 1. Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10 v.m. tot 4 u. nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling van Japanse pren ten. 10 uur—12 en 2—4 uur. 's zon dag van 24 uur. Prentenkabinet Rijksuniversiteit: Vier Grafici. Kloksteeg 25. Geopend 2—5 uur. Zon- en feestdagen geslo ten. 13 Mei t.m. 15 juni. „In den Oude Marenpoort". Ten toonstelling werken Amp. Smit. Lan ge Mare hoek Oude Vest. ORen: tot 21 mei dagelijks van 1221 uur. Toe gang gratis. het water van de Herengracht. De twee begeleiders van deze can die voor liefdewerk Oud Papier een vracht carton vervoerde, konden op de helling van de brug de bakfiets niet tegenhouden, omdat de remmen weigerden. De berijder slaagde er bijtijds in van de fiets te springen. Na enig zoeken slaagde men er in de bakfiets door middel van een dreg boven water te krijgen. het flatgebouw, gaven van hun be langstelling blijk. De heer H. C. D. den Hertog, voor zitter van de stichting, die het ge bouw zal exploiteren, metselde de steen in de muur. Hij hield hierbij een korte toespraak. Nadat de heer J. van Vliet namens de aannemersfirma aan de heer Den Hertog een fraaie troffel met in scriptie had aangeboden, wenste de burgemeester van Wassenaar, dr. S. F. A. C. M. baron van Wijnbergen de NPB-afdeling en 't stichtingsbestuur geluk met het bereiken van de mijl paal, die het tot stand komen van „De Burcht" is. Na toespraken door de heer Herm. W. Meijer, directeur van de Nillmij en ds. mr. G. D. Boerlage uit Amster dam, secretaris van het hoofdbestuur der Nederlandse Protestantenbond, sprak dr. H. Faber, voorganger van de NPB in Wassenaar een slotwoord. Na deze toespraken werd op het hoogste punt van het gebouw door de heer Meijer de Nederlandse driekleur gehesen. Ten huize van de heer en mevrouw De Boer-De Jong volgde er nog een ontvangst van de geno digden. NIET-BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan alsnog trachten L een exemplaar te doen toekomen. UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST Geslaagd. De heer H. W. ten Bosch is aan de technische hoge school te Delft geslaagd voor het in genieursexamen voor electrotech- nisch ingenieur. VOORSCHOTEN Tentoonstelling VGLO-school. De r.k. meisjesschool voor voortge zet lager onderwijs aan de Veurse- weg heeft weer de jaarlijkse tentoon stelling ingericht. Het tentoongestel de. door een vakman aantrekkelijk gearrangeerd, geeft een beeld hoe de meisjes daar op het leven worden voorbereid. De tentoonstelling is he denavond geopend van 79.30 uur en morgen, woensdag van 4—6 uur en van 79.30 uur en is de belangstel ling van ieder waard. Postduivenvlucht. De postdui venvereniging „De Zwaluw" hield een wedvlucht met duiven op 12 mei 1957 vanaf Mons, afstand ongeveer 190 km. Gelost 8 rur met z.-wind. ste prijsduif 9.55.20 uur, snelheid 1643.46 m. per minuut. De prijzen werden als volgt behaald: H. Schoo 1, 3, 12, 28; G. L. Schrijvers 2, 16, 27; v. Wijk 4, 14,31, 32; M. Wolleswin- kel 5. 7; A. de Graaf 6; K. I. Waas dorp 8. 11; F. Hendriks 9. 15, 18, 20; M. Kloosterman 10, 25; P. d'Haen 13, 17. 19, 21, 23, 24, 30; C. Zwaan 22, 26, 29. Hengelwedstrijd. De Eerste Voorschotense Hengelsportvereniging Ons Genoegen" te Voorschoten or ganiseert een hengelwedstrijd op za terdag 8 juni 1957 te Voorschoten bij café „De Knip", waarval de opbrengst is bestemd voor de ouden van dagen van Voorschoten. Aangifte kan vanaf heden geschieden bij kapper J. T s- ke, Voorstraat 26 te Voorschoten. De kosten bedragen 1,te voldoen bij de aangifte. Geboren: Jeroen Alexander z. v. W. H. A. Ahlingh en L. van Marion. Johannes Murk z. van P. M. Schoen en H. Apitius. Johanna Maria Petro- nella d. van W. Duindam en A. M. Vink. Brigitte Francine d. van TL P. A. M. Heijs en M. J. Kreijns. (Geboren te Leiden): Martinus Al- bertus z. van M. Th. Meijsen, en M. S. Luitwieler. Simon zoon van J. M. Stolk en M. A. Saanen Ondertrouwd: J. L. Bronsgeest te Leiden en P. D. Th. J. Goddijn. W. van der Ster en G. Taal. WARMOND •K. Jongensclub. De kort ge leden door de r.k. Jongensclub al hier gehouden tentoonstelling van eigen werk, waarvan wij destijds een uitvoerig verslag plaatsten, heeft mede de bijzondere aandacht getrok ken van de K.R.O. Op 1 juni a.s. zal de katholieke radio omroep 'n uitzen ding verzorgen over het kamp Na- joka. Dan zullen enkele leden van de r.-k. Jongensclub alhier worden geïnterviewd en zal hen o.m. wor den gevraagd wat zij van het kamp verwachten. De jongens, die de di verse stukken voor de tentoonstel ling hebben gemaakt, zullen weer eens bijeenkomen en opnieuw de tentoonstelling inrichten waarbij dan de bekende klankbeeld-schrijver Tom Bouws het een en ander over deze tentoonstelling aan de luisteraars zal vertellen- De Jongensclub zal deel nemen aan het dit jaar te houden grote Nationale Jeugdkamp te Om men. Postduiven. De uitslag van de gehouden wedstrijd voor oude duiven vanaf Mons 197 km. was als volgt. P. v. d. Drift 1, 4, en 5. Th. Ver woerd 2, 7. 13. 18 en 21. J. Roest 3. D. Sonnega 6. B. Oskam 8. J Vogen- zang 9 en 19. J. de Weerd 10 en 23 J. Smeets 11 en 16. dr. J. Venker 12, 17 en 22. O. Beugelsdijk 14. H. Kor- tekaas 15. G. de Winter 20. De duiven werden gelost om acht uur. De eer ste duif arriveerde 9.48.46 uur en de laatste 9.57 58 uur. WASSENAAR AMBTSJUBILEUM TH. v. d. HOEK De heer Th. van der Hoek, ver- keerspedagoog van de gemeente Was senaar. is gisteren op de dag van zijn zilveren ambtsjubileum als politieman hartelijk gehuldigd tijdens een sa menkomst in de theoriezaal van het politiebureau. De jubilaris en zijn echtgenote en enkele familieleden, werden verwelkomd door de commis saris. de heer J. J. Maandag, die in een toespraak de verdiensten van de heer v. d. Hoek memoreerde. Nadat hij in 1946 was aangesteld bij de W'assenaarse politie en was ingedeeld bij de verkeerspolitie, is de heer v. d. Hoek zich gaan toeleggen op het ver- keersonderwijs aan de jeugd. Aan de voortreffelijke wijze, waarop hij deze taak verrichtte is het te danken, dat hij verleden jaar benoemd werd tot verkeerspedagoog, een in ons land geheel nieuwe functie. Wethouder K. Huibregtse. die het gemeentebestuur bij deze gelegenheid verwelkomde, bevestigde, dat de heer d. Hoek een goed pedagoog is. Uit eigen ervaring was spr. gebleken, dat er tussen de heer v. d. Hoek en de jeugd een zeer bijzondere verhouding bestaat, dat hij de harten van de jongens en meisjes gestolen heeft, waardoor zijn lessen een des te betere indruk maken. De wethouder bood de jubilaris de gebruikelijke gratificatie aan: com- J fcömmlrs ~29^-48 ct. sla A 9-15 ct, missans Maandaa overhand.gde hem t sla B 5_8 ct stuk bospGon 61_ namens het personeel een schilderij 73 ct, raapstelen 7 ct. radijs 7-22 ct boeketVr°UW kreeg een selder ij 623 ct per bos. Hoofdinspecteur C. B. M. Wolf sprak als voorzitter van de sportver eniging der Wassenaarse politie, waarvan de heer v. d. Hoek een actief lid is. Hij is een goed schutter, die op vele wedstrijden de vereniging met succes vertegenwoordigd heeft. Als aandenken aan dit jubileumfeest bood spr. namens de vereniging een schemerlampje aan. Nadat de heer W. Smeeman de jubilaris gelukgewenst had namens de z.g. stormgroep uit het politiekorps, waarvan de heer v. d. Hoek comman dant is, was er gelegenheid tot per soonlijk gelukwensen. De heer v. d. Hoek sprak tot slot een dankwoord. Marktberichten LEIDEN. 14 mei. Vette varkens. Aanvoer 128 vette varkens. Notering: Lichte 1.70—1.72; slagersvarkens 1.74—1.77; zeugen 55—1.60. Han del lui, afloop slecht. 7 Nuchtere kal veren. Geen notering. BODEGRAVEN, 15 mei Kaas. Aanvoer 52 partijen. Eerste soort 239244; tweede soort 2.332.38. Extra 266. Handel kalm. ROTTERDAM, 14 mei. Vee. To- taalaanvoer 4191. Weektotaal 6128. 420 vette koeien, 841 gebruiksvee, 400 vette kalveren, 208 graskalveren. 1478 biggen, 98 paarden, 1 veulen, 419 wei- nuchtere talveren, 82 varkens, 133 biggen. 98 paarden, 88 schapep 419 wei delammeren, 23 bokker. of geiten, vette koeien 325—350 290— 320 275— 285, vette kalveren 290300 280290 240270, graskalveren 525425 300, nuchtere kalveren 655650, biggen 6254—46, slachtpaarden 240 230220, schapen 120110100, weidelammeren 8070—60. kalf- koeien 1190—990—790. melkkoeien 1190990790, varekoeien 900800 670, vaarzen 875—775—575, pinken 625—525—400. Vette koeien aanvoer als vorige week, ha.idel kalm. prij zen stabiel, prima's boven notering, vette kalveren aanvoer ruim. handel goed, even lager in prijs, graskalveren aanvoer iets minder, handel lui, prij zen vooral niet hoger, nuchtere kal veren aanvoer als vorige week, han del goed, ruim prijshoudend, biggen aanvoer korter, handel kalm, goed prijshoudend, slachtpaarden aanvoer iets kleiner, handel lui, iets lager in prijs, schapen aanvoer even minder, handel stroef, teruggaande prijzen, lommeren aanvoer ruimer, handel stug, staande prezen, kalfkoeicn aanvoer gewoon, handel redelijk, prijzen onveranderd, melkkoeien aan voer gewoon, handel redelijk, prij zen onveranderd, varekoeien aan voer tamelijk, handel slepend, niet ho ger in prijs, vaarzen aanvoer matig, handel stil, prijzen als vorige week, pinken aanvoer matig, handel stil, prijzen als vorige week. TER AAR, 13 mei Groente. Peu len 3.20—4.50, idem B 2.40—3.30, doppers 80 ct. kassnijbonen 2.603.50, idem stek 1.70—2.50, spinazie 30—45 c. postelein 4063 ct, idem B. 1440 ct, glasandijvie 5671 ct, idem B. 3048 ct, tomaten A. 1.50--1.80, idem B. 1.40, idem C. 1.201.50. idem CC 1.00. ra barber 2841 ct.j prei 1317 ct, stoofsla 1019 ct alles per kg., sla A. 9.00—15.30, idem B. 5.10—8.80 per 100 stuks, bloemkool A 541.00, idem B 38—58, idem C 2439 idem stek 10 19, komkommers A. 48, idem B. 35, idem C. 1928. idem stek 917 ct. alles per stuk, bospcen 4862 ct., id. B. 3138, selderij 15, peterselie 14, radijs 9 ct alles per bos, stoofsla 60 1.40 per kist, aardbeiden 6095, idem klein 4550 ct. per doosje. VINKEVEEN, IZ mei Groente. Andijvie 5467 ct, kassnijbonen 2.54 I2.60. peulen 3 22, postelein 55—62 ct, prei 20—21 ct, rabarber 4043 ct. spi- nazie 2538 ct, spitskool 4349 ct, groene kool 37 ct, oofsla 12—27 ct per kg., bloemkool 1?27 ct, kom- PLAATSING GEDENKSTEEN IN I „DE BURCHT". Een groot aantal genodigden is gistermiddag getuige geweest van het plaatsen van een gedenksteen in het flatgebouw „De Burcht", dat op initiatief van de Wassenaarse afdeling der Nederlandse Protestantenbond gebouwd wordt aan het Zanderijpad, bij het sportfondsen bad. Burgemees ter Van Wijnbergen én de wethouders Huibregtse, Hazenberg en Rees van den Ende, gemeentesecretaris Van Boeijen en directeur Bolten van ge meentewerken waren de aanwezige gemeentelijke autoriteiten. Het hoofd bestuur van de Nederlandse Protes tantenbond en de directie van de Nillmij, die de bouw financiert, ds O. T. Hylkema uit Den Haag en het ere lid van de NPB-afdeling mej. dr. J Aankomst le duif 9.44.C6, snelheid W. Herfst uit Haarlem, oud-bestuurs- 1820 m. per minuut. Aankomst laat-leden en toekomstige bewoners van Mooie jonge poesjes zoeken goed tehuis. Te bevr. Koninginnelaan 14. Oegstgeest. Net R.K. meisje zoekt nette vriendin 18 a 19 jaar. Slank postuur. Br. onder no. 4890 bur, v. d. blad. Snelbrommer, gasf.. bur., geluidsfilmapp. met scherm, oracht beeld, zeer geschikt voor vereniging, easfornuizen. brandend te zien, Eng. damesriiwiel. Gazelle herenrijwiel. fau teuils, opklapbedden. kin- derledikanties. enz Nieu we Rijn 60 tel. 22150. Let eoed op: 60. T Sleutels biimaken! Lirs Yale, autc-contact en voor- deürsleutels Klaar terwiil U wacht Plastic tuinslang p. m. f0.35: spaden f 4 75: grasmachines ƒ33 50: sproeiers slangdra eers. reeenkuioen. waskuinen. enz. A J. Hartwiik. Nieu we Beestenmarkt 7-9-4. Leiden tel. 26627. Acoordeonl lefhebbers! Wii hebben de grootste sortering accordeons. Bii aankoop van een accor deon 3 maanden gratis les. Guitaren en banjo's v.a. 1 p. w Acoordeonhan- del John Rnelee. Heems kerkstraat 84. Leiden, tel. 20928.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3