HOOGTEPUNTEN k weeckelykse CRonycke Exploitatie zwembad in handen van „De Does" UIT HET K.R.O.-PROGRAMMA DE LETDSE COUFANT PAGINA 4 Uet was in Noortwyck-See een herrie van belangh, geraes van cnalpot en van toeters was er mylenver te hooren, want daer quam deese weeck de ralley weer op gangh. Het was het self de feest als jaeren van te vooren. De ryders ginghen weer langhs vele weeghen rossen, het viel niet mee, want het parcours was swaer. Se reeden over bergen en langhs donckre bosschen, in sneeuw en reeghen becampten sy malkaer. Ick vind het flinck, maer ick sou toch niet moeten, ick ligge liever 's nachts in 't eyghen warme bed. Laet sy maer rossen langhs een barre route als sy hun sinnen dan daerop hebben geset. Het raerste nieuws quam ditmael uyt c.*s Leyden, hier bleeck een fietsenclown van veele marekten thuys. Liet eerst een fiets tot aen de Breestraet „ryden", gebonden aen een tram. 't Is in syn hoofd niet pluys. Want wie bedenckt in godsnaem sulcke grappen, te ringhen met een fiets een Raepenburgher pael? Hy sou dat myn waerihaftig toch niet moeten lappen, al minne ick een grap, dit is myn te brutael. Ln Leydens raed ontsponnen sich debatten over vacanfietyd van melckboer, cruydenier. Die willen oock wel eens wat snipperdaeghen vatten, maer sulx gaet so gemackelyk niet hier. l"\aerover moet beslist, daerover moet men praeten in de alwyse raed, het vroede stadsbestier. Maer strax, als 't somer is, synder de Leydsche straeten wel sonder melckboer en sonder cruydenier. In Voorhout is een jeughdgebouw geopend dat voor de jonckheyd daer een aenwinst blycken sal. Het salder in dat huys een drucke doeningih gee ven; de naem is wèl gekoosen, het heet „De woel'ghe stal". In 't selfde Voorhout, arm aen monumenten, is deese weeck een sober vryheydsheeld onthuld. Nae twaelef jaeren waeren er de centen tot lossingh van een diepe eereschuld. So oock in onse stad, waer by de hoogihe mooi en het beeld van Starreveld nu troont, in brons verstart, een struysse vrouw. Sy staet er wat verschoolen daer aen de singhelrand vlack by de koeyenmart. Ick hoop alleen dat niet enckel de dieren met lodderoogh het monument besien. Niet slechts de bliek van schaepen en van stieren, oock van de menschnae soveel tyd wat moeyelyck misschien. De weeck is om. We konden er van lusten want kou en haeghel striemden ons gesicht. We kryghen beeter weer. En morghen gaen we rusten, dan valt de maendagh ons het wereken weeder licht. WILLEM VAN HORSTENDAEL. Reünie 28e R. I. in Dordrecht Voor de zeventiende maal kwa men de oudstrijders van het 28ste regiment infanterie gistermorgen omstreeks half elf bijeen in de Benthien-kazerne te Dordrecht. Ruim driehonderd van deze strij ders uit het eerste uur vergader den waarbij onder meer het be stuurslid. de reserve-luitenant J. Raatsen, bij acclamatie werd her kozen, na de eerste spontane be groetingen. Met autobussen werd het gezel schap naar de Hervormde kerk te Dubbeldam vervoerd waar een her denkingsdienst werd belegd. De ma- jaar C. W. E. van Hoek sprak ""-or den van herinnering aan de geval lenen, waarna het gemengde zang koor Dubbeldam enkele psalmen zong. De burgemeester van Dubbeldam, de heer J. P. M. Beelaerts van Em- michoven, vroeg zich af of het wer kelijk zin had deze jaarlijkse bijeen komsten te blijven houden. Hij stel de echter vast, dat het offer van de vrijheid niet voor niets was gebracht en meende, juist met deze samen komsten, in de geest van de geval lenen te handelen. Pastoor P. Moeskops, de geestelijke leider- van het voormalig 28 R.I., noemde het verbazingwekkend, dat nog steeds zovelen de behoefte aan deze reünie voelen en bracht God daar dank voor. Op de begraafplaats van Dubbeldam werd bij het monu ment van gesneuvelden een krans ge legd door de majoor Van Hoek, waar na een rondrit langs de oude stel lingen vele herinneringen opriepen, niet in het minst bij de bezoeken aan de oude kwartieren. Een geza menlijke maaltijd in de Benthien- kazerne, met „snert" als traditionele soldatenkost, besloot deze reünie van oud-soldaten, die uit Leiden en om geving werden gerecruteerd- GEKNOEI BIJ KEURING VAN LEGERHELMEN? De Legervoorlichtingsdienst deelt mede, dat de keurmeester B., werk zaam bij het directoraat Materieel Landmacht, als verdacht van onre gelmatigheden bjj de keuring van le- gerhelmen, die vervaardigd werden in een bedrijf te Doesburg, in verze kerde bewaring is gesteld. Het onderzoek wordt geleid door de officier van justitie te Arnhem. INVLOED VAN ITALIAANSE SCHOENENMODE. In het jaarverslag van Hogenbosch- Schoenenbedrijven over 1956 wordt opgemerkt dat de schoenenindustrie in het afgelopen jaar weer volop van orders was voorzien en de levertijden, behoudens een enkele uitzondering, normaal konden vorden gehand haafd. Over de veranderde smaak van het publiek wordt gezegd, dat de invloed van de Italiaanse schoenenindustrie steeds groter wordt. De Nederlandse industrie heeft zich echter snel aan gepast en fabriceert thans ook lichte re constructies met slankere leesten en nieuwe soorten overleer. Het is gebleken dat deze modellen er bij het publiek goed ingaan. Het Looncompensatie- Huurverhogingsgeschil Geen overeenstemming De werkgevers en de werknemers hebben in de Stichting van de Arbeid geen overeenstemming kunnen be reiken over de looncompensatie voor de komende huurverhoging. Van drie uur gistermiddag tot half negen 's avonds hebben de werk gevers. en werknemersdelegaties in de Stichting van de Arbeid vergaderd, zonder een accoord te kunnen berei ken. Beide groepen hebben besloten hun standpunt ter kennis van de regering te brengen. In verband met woeker gedagvaard VOORZIENINGSBESLUIT RAAD VOOR MIDDEN- EN KLEIN BEDRIJF. Na zeven jaar voorbereiding heeft gisteren de S.E.R. een voorzienings- besluit tot instelling van een Raad voor het midden- en kleinbedrijf, in gediend door de hoofdbedrijgsschap- pen ambachten en detailhandel, goedgekeurd. De raad zal het top orgaan vormen in het midden- en kleinbedrijf en heeft tot taak de problemen te onderzoeken en de samenhang van deze proble men, die in het midden, en kleinbe drijf bestaan. Hoewel reeds vóór de tweede we reldoorlog in middenstandskringen de wens werd geuit, te komen tot een overkoepelend orgaan in de zin van de P.B.O., kwam men eerst tot daden nadat de voorzitter van de toenma lige middenstandsraad, die thans is opgeheven, professor Van Maaswin kel, in de 250-ste vergadering van de middenstandsraad in 1949 er de aan dacht op had gevestigd, dat het tijd werd zich te gaan beraden over wat er op P.B.O.-gebied voor het midden- en kleinbedrijf zou kunnen worden gedaan. De grondslag voor de totstandko- en kleinbedrijf werd echter pas ge legd in september 1956, toen de hoofdbedrijfschappen begonnen met mr dr J. P. I. van der Wilde op te dragen, voorbereidingen te treffen tot het instellen van dit samenwer- kingslichaam. De trage gang van zaken geduren de de jaren 1952 tot 1956 werd voor namelijk veroorzaakt door verschil len van inzicht in de organisatiecom missie van de S.E.R. betreffende de instelling van het hoofdbedrijfschap ambachten. Voorts wilde men niet het risico lopen hoofdbedrijfschappen in „Nog slechts de helft van het Ne. derlandse volk kan zich bewust de de dag herinneren waarop Nederland zeventien jaar geleden werd overvaL len", aldus sprak Bloemendaals bur gemeester in zjjn herdenkingsrede tijdens de jaarlijkse bijeenkomst der Nederlandse vereniging van ex-poli tieke gevangenen uit de bezettingstijd op de erebegraafplaats in de duinen te Overveen. Tot de 400 personen, die de plechtigheid bijwoonden be hoorde de commissaris der koningin in de provincie Noord-Holland, dr M. J. Prinsen. Op de erebegraafplaats werd door de hoofdbestuursleden der 'weg is opgetrokken."Het is de"eerste vereniging, voorzitter mr G. Ch. Aal- fabriek, die door een der grootste Lening van f 2100 kostte vijfhonderd gulden De Stichting Haags Beleggings- fonds is in kort geding voor de Am- ming van' dï "ra ad" voor" het "midden sterdamse rechtbank gedagvaard uit hoofde van het feit, dat een cliënt van de Stichting, die een lening had aangegaan van 2100,niet minder dan ƒ549,moest betalen voor ren te en diverse kosten. Dit werd door üe cliënt aangemerkt als woeker. Naar aanleiding hiervan noemde mr H. F. Blaisse uit Amsterdam de stichting Haags Beleggingsfonds onwettig. Volgens mr Blaisse heeft zjjn cliënt i.p.v. het bedrag der lening, vermin derd met de normale kosten, slechts 1551,in handen gekregen. Hij moest eerst beginnen 300,te stor ten als verzekeringspremie, vervol gens werden afgetrokken 60,voor informatie- en notanskosten en bo vendien een jaar rente over hei ge- Ueie bedrag, niettegenstaande client üe scnuid meteen met 100,per maand begon af te lossen. Cliënt neeft inmiddels de ontvan gen J 1Ö5I,terugoeiaald en weigert lot nog toe de rest te voldoen. Hij neeft uaarvoor een dwangDevel ge- Kregen doch vraagt opschorting van de executie daarvan om later nietig verklaring van het leencontract te vragen. V er zekeringskosten terug oetaaid. Mr. M. C. v. d. Poel uit Den Haag, opireaend namens gedaagde deelde mede dat de Stichting de J 300 ver zekeringspremie heeit terugDetaald. De president van de rechtbank merk te daarover op, dat het fonds natuur lijk heeft afgewacht of eiser tegen de betaling van deze premie zou pro testeren. Had hij dat niet gedaan dan zou hem dit bedrag wel niet zijn te rugbetaald. Mr v. d. Poel voerde voorts nog aan dat hoge rente naar zijn mening niet behoeft te betekenen dat de overeenkomst nietig is. Vrijdag 17 mei a.s. zal de presi dent van de rechtbank uitspraak doen. Prins Bernard is gisteren aan wezig geweest bij de feestelijke ope ning van 'n gloednieuwe Amerikaan se fabriek, die in een jaar tijds vlak buiten Haarlem aan de Nijverheids SIMON DE WIT BOEKT 40 PCT. HOGERE EXPLOITATIE WINST Verschenen is het jaarverslag van het levensmiddelenconcern Simon de Wit N.V. te Zaandam over het jaar 1956. Hieruit blijkt dat, ondanks de gedaalde winstmarge en de toegeno men kosten, het exploitatiesaldo na aftrek van de voorzieningen en sta tutaire uitkeringen met ruim 40 pet. is gestegen tot 821.000 met een net towinst tot 275.000. Voorgesteld wordt hierop een di vidend uit te keren van 8 pet- (v.j. 7 pet.), ƒ30.000 wordt toegevoegd aan de statutaire reserve en 122.000 aan de aLgemene reserve. In het jaarverslag wordt ook nog gesproken over de bestedingsbeper king. Welke gevolgen deze zal heb ben voor het bedrijf, is moeilijl. te voorspellen, aldus het verslag. Hoe wel de resultaten over de reeds ver streken periode van 1957 bevredi gend zijn, meent de directie zich van een prognose omtrent het eindresul taat van 1957 te moeten onthouden. De gunstige invloed van het spaar systeem werd in het verslagjaar in versterkte mate ondervonden. De niet onbelangrijke kosten ervan kon den geheel worden opgevangen door de omzetvermeerdering. De extra-voorraadvorming en de investeringen konden niet geheel in tern worden gefinancierd. Daardoor was een versterkt beroep op de bank noodzakelijk, waardoor de bankschul- den opliepen tot f 1,25 miljoen (v.j. ƒ484.000,—). Niettegenstaande dat, meent de directie echter dat, gezien de resul taten in het afgelopen jaar, haar be leid juist is geweest. te stellen, zonder de zekerheid dat instelling van de raad het fiat van de S.E.R. zou krjjgen. Gemeenteraad van Leiderdorp ders en de heer W. Bakker, een krans gelegd. In Haarlem kwamen de deel nemers voor een réunie bijeen. De nieuwe kerk te Amsterdam zal ingevolge het beslui van de kerk voogdij, der Ned. Herv. gemeente, ge nomen in overleg met bouwdeskun- digen, tijdelijk worden gesloten van wege de bouwvallige toestand, waar in dit historische bouwwerk is komen te verkeren. concerns uit de \erenigde Staten op het gebied var fijnchemicaliën en farmaceutische produkten op het vas teland van Europa is gebouwd. En arbeider heeft in een mar meren vaas, die bij het hoog-altaar van de basiliek van San Marco te Venetië stond, het hart gevonden De meeste punten van de agenda, welke de raad gisteravond onder lei ding van burgemeester v. Diepenin- gen behandelde, waren hamerpunten. Slechts enkele vergden een meer uit. voerige bespreking. Uit de ingekomen mededelingen lezen we, dat er geen bezwaar be staat tegen uitbreiding van het ge meen tepersoneel met drie tuinlieden; dat de gemeente-tuinman J. Timmer man benoemd is te Andijk en de heer A. Sallenbroek, adjunct-com mies le klasse ter secretarie, is be noemd tot commies 2e klasse te Ne- derhorst den Berg. Bij punt 5, verstrekking subsidie aan het medisch opvoedkundig bu reau te Leiden, merkte de voorzit ter op, dat bij dergelijke aanvragen de gemeente eigenlek voor een vol dongen feit wordt gesteld. Hij stelde voor dat de gemeentebesturen waar van verwacht werd dat zij dergelijke aanvragen zouden inwilligen, ook ge kend zouden worden wanneer der gelijke bureaus worden opgericht. Een suggestie in deze richting zou aan de gemeentebesturen van grote steden worden gericht. Herbenoemd tot lid van het Bureau Sociale Zorg werden de heren H. Broxterman en M. MoraaL Grote instemming toonde de raad voor het voorstel van b. en w. inzake de transactie met de heren A. van Leeuwen en J. D. van Sandijk. De heer Schoppen complimenteerde het college met de totstandkoming van deze transactie die hij van groot be lang achtte, temeer daar een perceel tuingrond, dat oorspronkelijk door de van doge Francesco Erizzo. Deze heer v. Sandijk in gebruik zou wor- doge regeerde in Venetië van 1631 den genomen, nu een andere bestem- tot 1646- 1 ming zou krijgen, nL voor de volks- (Vrijdag 17 mei.) Op 21 mei zal het 30 jaar geleden zijn, dat Lindbergh zijn historische Oceaanvlucht volbracht; een feit, dat internationaal herdacht zal worden. Tot deze herdenking behoort de pre mière van de onlangs gereed geko men film „The Spirit of St. Louis", welke in 'e komende week gelijktij dig plaats vindt in Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Parijs. Deze film is gebaseerd op het boek van Charles A. Lindbergh „De brede zee", dat door Louis Povel bewerkt werd tot een hoorspel, de KRO zendt dit hoorspel uit onder regie van Willem Tollenaar. „DE BERG DER VERSCHRIKKING", HOORSPEL. (Zondag 12 mei). In het laatste oorlogsjaar bevonden zich in een hotel ergens in Zwitser land vier personen van verschillende nationaliteiten. Een Amerikaanse pi loot, die in de omgeving een nood landing maakte, voegt zich bij hen. Hij stelt voor om gezamenlijk een na bij gelegen, nog niet beklommen berg, te gaan bestijgen. Allen stemmen met het plan in, doch ieder voor zich om geheel verschillende motieven. Met de hulp van een Zwitserse gids begeeft men zich op weg. Tijdens de beklimming en bi' het overwinnen van vele moeilijkheden, wordt het duidelijk, welke motieven deze zo geheel verschillende karakters bezie len. Naar dit gegeven, dat de Arae- rikanse schrijver-alpinist Jamer Ram sey Ullman in zijn roman „De Berg der Verschrikking" verwerkte, heeft Leon Povel een hoorspel geschre ven, dat de KRO op vier achtereen volgende zondagen uitzendt. „VOOR MOEDER". (Zondag 12 mei.) Op Moederdag zendt de KRO een speciaal moederdagprogramma uit, dat getiteld zal zijn „Voor Moeder". Voor een aantal moedert in den lande zal dit programma een echte verras sing inhouden. HET SPRINGBLANK-DUO KRIJGT EEN NAAM. (Vrijdag 17 mei). Reeds meer dar 4000 inzendingen, waaronder verschillende uit Duits land en België, kwamen de eerste dag binnen voor de prijsvraag in het Springplank programma; waarin een naam gevraagd werd voor het zange resjes-duo dat daarin optrad. In de eerstvolgende uitzending vrijdag 17 mei zal de uitslag bekend wor den gemaakt. De Oostenrijkse jodel- zanger Casper Millauwer zal als gast medewerken aan deze uitzending van „De Springplank". (Zaterdag 11 mei). H.K.H. Prinses Beatrix zal zaterdag 11 mei het door Zweden geschonken Rode Kruis-ziekenhuis te Zierik-ee openen. Van deze plechtigheid geeft de KRO een reportage in de „Echo"- rubriek van die dag. MUZIKALE NOTITIES. Het bekende „Aachener Domchor" o.l.v. Prof. Rehmann zal zondag in Eindhoven een plechtig Lof zingen. Opnamen van deze uitvoering kunnen beluisterd worden in het KRO-pro- gramma van dinsdag 14 meL Het „Stabat Mater" van Poulenc is bij gelegenheid van het 10-jarig be staan van de Voorburgse Oratorium Vereniging uitgevoerd door de so praan Elly Ameling, de jubilerende vereniging, de Konnklijke Militaire Kapel en leden van het Residentie- Orkest o.l.v. Rocus v. Yperen. De KRO zendt zondag a.s. opnamen van dit concert uit. Beethoven's bekende Derde Sym- phonie, de „Eroica" zal in de KRO- rubriek „Populairs Klasieken" van zaterdag 18 mei a.s. worden uitge voerd door het Brabants Orkest o.l.v. Hein Jordans. In de KRO-rubriek „Musicerende Dilettanten" van zaterdag 18 mei a.s. zal de Fanfare „De Maasgalm" uit Elsloo o.l.v. M. Janssen optreden. MIDDENSTANDSFORUM TE HULST (zondag 12 mei). De afdeling Hulst van de Kath. Middenstandsbond zal als gastvrouwe optreden voor het Middenstands-fo rum, dat de KRO zondag uitzendt. Het forum beantwoordt vragen van en over de middenstand. MIJN ZOON DOET TOELATENGS- EXAMEN. (Dinsdag 14 mei). De KRO heeft in samenwerking met de Lerarenvereniging ,„St. Bo- naventura" een aantal uitzendingen ontworpen, die de luisteraars zullen oriënteren over het voorbereidend ho ger en middelbaar onderwijs. Als eer ste in deze serie spreekt dr Aug Cuypers. tuinders. Deze grond was voor de heer v. Sandijk minder geschikt en door de buitengewoon soepele hou ding van de heer v. Leeuwen, konden b en w een stuk grond uit de pacht nemen en aan de heer Sandyk ver kopen, waardoor het oorspronkelijk stuk vrij kwam. De heer Moraal zou willen dat nu reeds in principe besloten werd dit voor de volkstuinders te bestemmen. Weth. Snel wil nog niet definitief deze bestemming geven, omdat niet bekend is of er zich omstandigheden zullen voordoen, waardoor deze grond een andere bestemming zou moeten krijgen. Overeenstemming wordt bereikt in aanmerking genomen de clausule dat, onvoorziene omstandigheden voorbe houden, de grond voor volkstuinders beschikbaar komt, zowel voor leden van de volkstuindersvereniging als particuliere volkstuinders. Exploitatie Zwembad Het laatste punt bevatte het voor stel om de exploitatie van het zwem bad in handen te geven van de „Zwem- en Polovereniging De Does". Daartoe was een conceptbesluit op gesteld. Dit besluit bevatte een punt waarop b. en w. een aanvulling wens ten te maken. Het bewuste punt luid de: b. en w. kunnen in verband met een juist toezicht op de exploitatie nadere voorschriften geven. Hieraan zouden b. en w. willen toevoegen: „in overleg met het bestuur....". Nadat hierover enige tijd van ge dachten was gewisseld, kwamen, op uitnodiging van de voorzitter, twee leden van het bestuur, de heren v. d. Horst en Rens die op de tribune aanwezig waren, in de raad hun me ning over de wijziging geven. De heer v. d. Horst zegt zeer te leurgesteld te zijn over deze toevoe ging. Liefst zag hij het gehele punt geschrapt, omdat dit feitelijk tegen de afspraak was. Bij de besprekin gen over de vaststelling van het be sluit was van dit punt geen sprake geweest. Wilde men het evenwel handhaven, dan zou hij het aldus ge formuleerd willen zien: in overleg en met instemming van het bestuur. Hij vroeg volledig vertrouwen voor het bestuur van het zwembad. Weth. Snel meent, dat het bestuur zijn taak te zwaar opneemt. Er kun nen zich gelegenheden voordoen, waarover b. en w. overleg willen plegen. Desondanks geven b. en w. volledig vertrouwen en zullen in geen geval op de stoel van het bestuur der zwemvereniging gaan zitten. Meer dere raadsleden zijn van hetzelfde gj- voelen. Niet de heer Boot die meent dat de inmenging van de overheid zoveel mogelijk moet worden ver meden. Als de heren Nievaart en De Graaf, de heer Boot steunen, vraagt dan de voorzitter of er moet worden ge stemd, doch geen van de raadsleden is voor stemming, zodat het voorstel wordt aanvaard en het bestuur van de zwemvereniging een jaar lang vrij heid van handelen heeft wat betreft de exploitatie, waarvan de begroting evenwel de goedkeuring behoeft van het gemeentebestuur. Scheeosberichten p 10 Mozambique n Aden. ALPHARD 12 te Antwerpen verw. AMSTELBRUG 10 te Algiers. ARKELDIJK 10 v Belawan n Tj Priok. AVERDIJK 10 te Le Havre. BENINKUST 10 te Ango Ango. BLITAR 10 v Belawan n Djeddah. BLOEMEN- DAEL 11 te Svartvik. BREDA pass 10 Azoren n Antwerpen. CALTEX LEIDEN p 10 Pantellaria n R'dam. CERONIA 10 v Kandia n Bombay. CORYDA 10 van Pladju n Surabaja. COTTICA 10 te Ply mouth. FELIPES 12 te Pladju verwacht. GIESSENKERK 11 Fremantle. GROOTE BEER 10 van Southampton naar R'dam. LAERTES p 10 Mauritius n Belawan. De titel van zijn causerie is „Mijn LIVERTY BELL p 10 Finisterre n Mena zoon doet toelatingsxamen", al Ahmadi. MARISA 10 te Southampton. DE ZILK Lading van auto begon te schuiven Vallende kist trof wielrijder in de rug Gisteravond ongeveer half zes werd nabij café „Zomerzorg" in De Zilk een wielrijder ernstig letsel toege bracht, doordat ongeveer 30 ijzeren kratten met melkflessen van een auto afvielen en een daarvan de wiel rijder, de landmeter G. A. S. uit Hil- legom, in de rug trof. De vrachtauto van de melkinrich ting „De Landbouw" uit Noordwijker- hout, kwam uit de richting Haarlem langs de Zilkerduinweg, toen de la ding begon te schuiven met het reeds vermelde gevolg. De wielrijder reed in dezelfde richting. Het slachtoffer werd het nabijge legen café binnengedragen waar de artsen v. d. Lugt uit De Zilk en Ver- sluys uit Hillegom de eerste hulp verleenden. Gevreesd wordt voorts, dat de wervelkolom is gekwetst; de heer S- werd derhalve voor nader onderzoek overgebracht naar het Diaconessenhuis te Haarlem. De fiets werd ernstig beschadigd. Een der vallende kratten kwam voor het achterwiel van de auto te recht. De glasscherven beschadigden de banden zodanig, dat deze leeg liepen. De rijkspolitie maakte van het ge beurde proces-verbaal op en nam de auto voor nader onderzoek in beslag. 0EGSTGEEST UITBREIDING „OUD-POELGEEST" Op het terrein van de stichting Oud-Poelgeest te Oegstgeest wordt op het ogenblik een nieuw slaappa- viljoen gebouwd, dat bestemd is om de deelnemers aan zeer veie interna tionale conferenties die hier worden gehouden een behoorlijke huisvesting te bieden. Indertijd is bij het begin van de bouw niet een officiële eerste steen gelegd, dit is thans vervangen door het aanrijden van kruiwagens met cement door vele autoriteiten onder het motto .kruiwagens oor Europa". Nadat gisterochtend tal van geno digden welkom waren geheten door de directeur van de stichting Oud- Poelgeest, mr A. W. Kist, en de voorzitter van de stichting, de heer J. F. Samsom, het woord had ge voerd, stortte ds Weber uit Geneve een cementkar leeg. Ds Weber is verbonden aan het secretariaat van de Wereldraad van •Kerken te Genève. Hij vertegen woordigde zodoende de oecumene. Verder werden nog kruiwagens aan gereden door mevrouw Klaasesz, de echtgenote van de Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, en lid van de raad van toezicht en advies van Oud-Poelgeest, de burgemees ter van Oegstgeest, de heer H. L. du Boeuff, vertegenwoordigers van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, en verder een Frangaise, een Finse, een Duitser, een Zwitserse en een Amerikaanse. De buitenlanders wonen op het ogenblik een conferentie in Oud- Poelgeest bij. Tot slot van de plech tigheid werd nog in het kort het woord gevoerd door de heer Von Lenneke, een Duitse deelnemer aan de conferentie, en mr Kist, die het slotwoord sprak. FEEST VOOR DE 18-JARIGEN Na vele jaren is hei eindelijk ka pelaan Hoogenbosch gelukt een zeer geslaagde gosdienst cursus te geven voor 18-jarigen. Donderdag gaf de kapelaan in bijzijn van pastoor Looyaard een afscheidsavond en te vens vond de uitreiking van de 22 getuigschriften plaats. Nadat de kapelaan had gesproken over de afgelopen gezellige en ge slaagde cursus, sprak L. Vink een woordje namens de cursisten en bood de pastoor een doos sigaren en de kapelaan het prachtge boekwerk „Kardinaal de Jongh" aan. Na de uitreiking van de getuigschriften door de pastoor, en het consumeren van koffie met koek, kwamen de be- i nen van de vloer, cn het was Men. Thoorn die de stemming er in bracht door te beginnen met een moderne polonaise met vele attrecties op mu ziek van Bill Hailey enz. Enkele spel letjes werden er nog tussen door ge daan Tot allen spijt kwam al zo spoedig het einde van het feesten, want het was inmiddels al 11 uur geworden en toen vond de kapelaan 't welletjes. Zo kwam er een einde aan de zeer geslaagde cursus en feestavond. Bouw 8 herenhuizen. Onder architektuur van architekt A. van Riet alhier bouwt de fa. A. Voor- douw Zn. en W Hoogstraten 8 I herenhuizen aan de Prinses Beatrix- I laan. Handbal. Het eerste elftal speelt morgen om 12 uur thuis tegen HVS 2. De junioren spelen thuis tegen HVS om 10 min. vóór half één. RIJNSBURG Woningbouw. Onder architec tuur van het architectenbureau Kraan en Van Nieuwkoop te Oegstgeest, wordt voor rekening van de heer W. Glasbergen alhier een woning ge bouwd aan de Noord w ijker weg. door de fa. Van Egmond, Van Iteison en Den Haan. Geb.: Nicolaas Gerrit, z, v. W. van Egmond en J. J. van Egmond; Cor- nelis Johannes, z. v. W. van den Eijkel en T. van der Spijk. Ondertr.: T. Vos 25 j. en A. Pauw 22 j. Geh.: J. J, van Rooyen 35 j. te Voorschoten en P. J. de Mooij 25 j. VOORHOUT Zondagsdienst. Zondag 12 mei a.s. wordt de zondagsdienst waarge nomen door: dr G. v. Raay, Sassen- heim, telef. 7771.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 6