Incident besloot een ditmaal saaie étappe U.V.S.-T.O.P. RONDE VAN NEDERLAND |an Nolfen staakte de strijd Negende Tulpen Rallye is ten einde Kreisel Ten Hope werden winnaar 'n Belangrijke bestuurswijziging bij de KAV de Bataven De taewennet& ap de (Zfótuitdiffc ZATERDAG 11 MEI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 14 f3 MEI8l ETAPPE-239km FINISH Olympisch Stadion Een ongelukkige samenloop van om-i Te Alkmaar vond de finish van de standigheden, waarbij de wel wat vage 1 vijfde etappe van de Ronde van Neder- aanwijzingen van de Alkmaarse politie land plaats. Als eerste passeerde de Belg niet werden opgemerkt, heeft Rik van L. van Daele (links) de finish. Daarna Looy gisteravond zijn derde etappezege kwamen de Nederlanders A. Donker Geen kus voor de winnaar Leon van Daele, de snelste sprin ter in het Alkmaarse sportpark, heeft gistermiddag één premie niet ontvangen: de traditionele kus, die de roodharige, achttienjarige „Miss" van deze ronde vaak met enige schuchterheid op de kaken van de winnaar drukt. Onze miss had gisteren het con tact met de karavaan verloren. Door autopech. En daardoor arriveerde zij te laat bij de eindstreep om haar dagelijkse taak te kunnen verrich- ten. Wellicht haalde zij vanmorgen, bij de start van de zesde etappe, j haar schade dubbel in. Leon van j Daele zou dat wel zo prettig vinden 15 Geen „miss" dus. Maar de ren- I ners werden in het sportpark toch wel door enkele en ditmaal geest- 5 driftige dames opgewacht, n.l. door mevr. D. Langedijk uit Stompe- toren, de echtgenote van de oud- schaatsenrijder en haar charmante, blonde dochter, Anneke. S De dames hebben een merkwaar - dige hobby: het borduren van hand- tekeningen van bekende sportmen- sen op een tafellaken. En daarom zijn zij sinds 1949 bij alle grote sportevenementen aanwezig. De collectie van ruim 150 handtekenin- gen werd gisteren uitgebreid met haastige krabbels van Rik van Looy, Wm van Est en de andere sterke 1 renners in deze ronde. De dames kunnen dus weer aan het werk. onthouden. De Belg en Piet van Est waren op de bochtige weggetjes in de Alkmaarse Hout uit het peloton gesprongen en hadden een voorsprong van een honderd tal meters genomen. Toen zij het Alkmaarse sportpark achter de auto van wachtmeester Van Dijl binnenreden, stuurden de Alkmaarse politiemannen de wagen achter de tri bune en de vluchters volgden naar ge woonte de man. die de gehele dag voorop rijdt en het parcours aangeeft. Natuurlijk bemerkten zij deze fout vrij spoedig, maar voordat zij omgekeerd waren, was het peloton inmiddels de sintelbaan op gesneld en was de zege voor Van Looy verkeken. Leon van Daele won in de eindspurt van de grote groep voor Ab Donker en Gerrit Voorting, die als enige van de Nederlandse Locomotief-ploeg zonder achterstand binnenkwam. Wim van Est had nauwelijks 20 km voor de finish, in Egmond-Binnen, een lekke band gekregen en toen hij zich op richtte om zijn ploegleider te waar schuwen. had een ander in zijn stuur gehaakt en was Wim ten val gekomen. Leo van der Pluym en Daan de Groot wachtten op hun kopman en slaagden er in diens achterstand tot 1 minuut en 4 seconden te beperken. Nollen geeft op. Het vijfde lid van de ploeg, Jan Nolten, was enkele kilometers tevoren in Eg- mond a. d. Hoef, zoals hij zegt, wegens kramp afgestapt en had de brokken- wagen opgezocht. Maar waarschijnlijker is, dat de Limburgse Jan in de etappe van Zwolle naar Leeuwarden teveel heeft geforceerd. Hij draaide gisteren niet en raakte vier maal los voordat hij het besluit nam om maar op te geven. Weer winst voor de Belgen. De Belgen boekten weer de meeste winst. Rik van Looy liep ook 1 min. 4 sec. uit op Leo van der Pluym, die thans met een achterstand van 2 min. 45 sec. op de tweede plaats staat. In het ploegenklassemenfc verloor de Nederland se Locomotief-ploeg drie minuten 8 sec. en staat thans ruim 7 min. achter op de Belgen. Vervelende etappe. Uitslagen klassementen 1. Van Daele (België A) 4.27.31 met bonificatie 4.26.31; 2. Donker (Ned. B) 4.27.31 met bonificatie 4.27.01; 3. Gerrit Voorting (Ned. A)4. Van den Brand (Ned. C); 5. Van Tieghen (België B); 6. Van Breenen (Ned. D)7. Junkermann (Duitsl.)8. Scholl (Duitsl.); 9. Wolfs (Ned. D); 10. Grondelaers (België A) 11. Bergmans (Ned. E)12. Rol (Ned. E) 13. Piet van Est (Ned. C); 14. Decock (België A)15. Matthys (België B)16. Van dsn Brekel (Ned. B); 17. Brugge- kamp (Ned. E)18. ex. aequo Post, Van der Sluys (beiden Ned. E), Heeren, Adri Voorting (beiden Ned. C), Van Wetten, Van Wychen (beiden Ned. C), Van Looy, Verplaetse. Luyten (allen België A) en Backat (Duitsl.) allen 4.27.31. Nolten heeft de strijd gestaakt. Het algemeen klassement: 1. Van Looy 25.13.52: 2. Van der Pluym 25.16.37; 3. Post 25.16.50; 4. Van Daele 25.16.56; 5. v. d. Brekel 25.17.11; 6. Van Breenen 25.17.32; 7. Decock 25.17.51; 8. Wim van Est 25.19.11; 9. Luyten 25.19.36; 10. Ver plaetse 25.19.56; 11. G. Voorting 25.19.58; 12. Bergmans 25.20.20; 13 P. van Est 25.20.21; 14. v. d. Brand' 25.20.40; 15. Scholl 25.20.45; 16. Kersten 25.20.51; 17. Van 't Hof 25.21.04; 18. Pauw 25.21.25; 19. A. Voorting 25.21.29; 20. Rol 25.21.32. Er zijn nog 39 renners in de strijd, Algemeen militair klassement: 1. Adri Voorting 26 pnt.; 2. Verplaetse 15 pnt.; 3. Junkerman 11 pnt. Het dagploegenklassement luidt: 1. België A 13.21.33; 2. Nederl. B 13.22.03: 3. Nederland E 13.22.33; 4. Ned. C z.t.; 5. Duitsland z.t.; 6. Ned. D 13.22.39; 7. Ned. A 13.24.11. Het algemeen ploegenklassement luidt: 1. België A 75.44.45; 2. Nederland A 75.52.02; 3. Ned. E 75.57.30; 4. Nederl. C 76.01.03; 5. Ned. B 76.04.53; 6. Duitsland 76.10.37; 7. Ned. D 76.25.44. Gerrit Voorting (rechts). de start in Leeuwarden werden door leden van de Remington-ploeg van Gerrit Schulte pogingen gedaan om voor de Afsluitdijk een voorsprong te ver krijgen. Jan Rol. Jaap Bruggenkamp en Wim Rusman probeerden een dergelijke beslissing te forceren, maar de Belgen waren waakzaam en als Van Looy zelf net meeging, stuurde hij enkele ploeg maats naar voren om die onrustige Hol landers tot kalmte te manen. Toen de Afsluitdijk werd bereikt lag het gehele peloton weer bij elkaar er), gekoesterd door een heerlijk zonnetje aanvaardde men de reis over dit mach tige bouwwerk. Nauwelijks was Den Oever na 81 km 12 MEI-7eETAPPE-184 km Kruiséi ROOSENDAAL ;:-A Bergen op Zoom^Finish fr-^166 km. bereikt of Wim Rusman sprong weer weg met Schroeders aan zijn wiel. De Belg deed geen meter kop en als Rus man hem voor liet gaan. zakte het tempo beduidend. Het was dan ook voornamelijk aan de sterke Haarlemmer te danken, dat de twee met anderhalve minuut voorsprong door Den Helder reden, maar iedereen vroeg zich af hoelang Rusman deze bij voorbaat tot mislukken gedoemde solo zou volhouden. Langs de duinrand bij de Hondsbossche zeewering verhoogde het peloton het tempo en toen er nog een paar honderd meter van de voorsprong over was ging Schroeders rustig een eitje zitten pellen en liet hij Rusman alleen doorgaan. Het waren Henk van den Broek, Daan de Groot, Van Wychen en Luyten, die even later het peloton op Rusman sleurden, waarmee de koek voor deze dag gesou peerd was. In de laatste kilometers leidde het parcours over achterweggetjes met scherpe, haakse bochten, totaal onge schikt voor een wegwedstrijd en enige renners werden hier het slachtoffer van valpartijen, die niet uit konden blijven. Willy Schroeders bijv. liep een grote dijbeenwond op. maar zou toch vandaag kunnen starten. 39 renners zijn hedenmorgen om half tien uit Alkmaar vertrokken voor de eerste helft van de zesde etappe, een rit over 138 km naar Den Haag. Piet Nortier keek met zichtbaar ge noegen de laatste toeschouwers na, die omstreeks half vijf het fraaie circuit van Zandvoort verlieten. Tevreden en voldaan was de voorzitter van het organisatie-comité van de negen de internationale Tulpenrallye. En hij had er alle reden voor. Alles was gegaan, zoals de leiding dat gewild had. Het weer was prachtig gewéest. Dat lag wel niet aan de officials, maar de andere fac toren. die de slotraces op Zandvoort tot zo'n groot succes hadden gemaakt, waren toch wel grotendeels te danken aan de organisatoren. Vlot werden de races ver werkt. klokslag 10 startten de kleine Goggo's en het was amper vier uur toen de winnende Mercedes van Tak werd afgevlagd. Trouwens, niet alleen de snelheidswed strijd in Zandvoort muntte uit door een perfecte organisatie, de gehele opzet van de rallye bewees, dat ook deze sterrit met vakmanschap werd geleid. Natuurlijk waren in Zandvoort niet in alle klassen de wedstrijden interes sant. De met zoveel spanning tegemoet- geziene strijd tussen de 300 SL's werd door de overmacht, waarmee Tak zijn grote concurrenten ditmaal te snel af was tot een weinig boeiend geheel. Maar wat dr. Gerlach in het belangwekkende gevecht tussen de Porsches liet zien en wat Theo Koks toonde, was coureurs- werk van de eerste orde. En het duel van de Triumph's TR III, voor velen het hoogtepunt van deze dag. van de Britten Hopkirk en Waddington. waarin koel bloedigheid, zelfbeheersing en verant woordelijkheidsgevoel eigenschappen wa- die de rijders moesten bezitten om in deze race een kans op de zege te hebben, heeft de duizenden op de tri bunes zeker een prettige dag bezorgd. Geen ideaal systeem. En toch, ondanks alles, was het ook ditmaal geen ideaal systeem, waaraan de Gisteravond kwamen de leden van de lijk was nieuwe bestuursleden Bataven in een buitengewone ledenver gadering bijeen in „Royal". Door verschillende omstandigheden overdrukke werkzaamheden e.d. wa ren verschillende bestuursleden genood zaakt hun functie ter beschikking te stellen. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter, dat de betreffende bestuurs leden hadden gemeend, dit besluit nu te moeten nemen, daar anders in hel komende seizoen misschien de mogelijk heid zou bestaan, dat er organisatorisch schade aan de vereniging zou worden berokkend. Hij heette bijzonder welkom rector Verbeek, die in deze vergadering optrad als waarnemend geestelijk advi seur bij afwezigheid van rector L. P. M. Vester. Overgaande tot het punt bestuursver kiezing, legde de heer P. v. d. Geest er de nadruk op. dat er geen sprake was van onenigheid tussen de bestuursleden of tussen bestuursleden en leden, doch de aftredende bestuursleden hadden vol komen zelfstandig het besluit genomen Er werden enkele vragen gesteld om trent de kandidaatstellingen, waarbij van de zijde van het bestuur èn van de zijde van de leden, bij monde heer Pols, nadere verduidelijking werd gegeven. Deze legde er de nadruk op. dat er voor het 25-jarig bestaan reeds plan nen bestonden, dat er enkele bestuurs leden zouden aftreden, doch om de ring van dit feit niet te bemoeilijken en mede gezien het feit, dat het niet moge- te LEIDSE VOETBALBOND HET VIERBONDEN-TOERNOOI Het programma voor het op zondag 19 mei op het WSB-terrein te houden Vierbonden-toernooi ziet er als volgt uit: 1212.50 uur: Noord-HollandAmster dam; HaarlemLeiden. 14.1015.10 uur: HaarlemNoord- Holland, AmsterdamLeiden. 15.2516.25 uur: Noord-HollandAm sterdam. HaarlemLeiden. VIERBONDEN-TOERNOOI JUNIOREN Het voorlopig Leids Junioren-elftal speelt vanmiddag te 5. uur op het ASC- terrein te Oegstgeest een oefenwedstrijd tegen een ASC-jeugdelftal. Het Leids elftal is als volgt samengesteld. Doel: Hartevelt (LFC); achter: Bax (SJC) en Den Hoed (UVS); midden: Klinkhamer (UVS). De Bolster (LFC) en Van Loon (Lisse); voor: De Vries (Alphen), Loge man (Roodenburg)v. d. Lans (VVSB), Slingerland (LFC) en Vink (Lisse). VOORLOPIG LEIDS ELFTAL TEGEN ALPHEN Het voorlopig Leids elftal zal morgen middag half drie de laatste oefenwed strijd spelen tegen Alphen op het terrein HSVReady. van deze vereniging. De opstelling vai het Leids elftal is: Doel: Sassen (Altior)achter: v. d Weyden (LDWS) en Th. Lambo (SVLV) midden: W. v. Belkum (Or. Groen) Zwaan (St. Bern.) en B. Lambo (SVLV) voor: J. Lambo (SVLV), v. d. Tang (We- teringse Boys), Vis (Rouwkoop); Ten Wolde (KRV) en Bos (Altior). In het programma voor morgen is in gelast de wedstrijd RijpweteringVNA. Deze wedstrijd, welke de beslissing moet brengen voor de bezetting van de laatste plaats in 1 A. wordt te half drie gespeeld op het St. Bernardus-terrein. KORFBAL KON. NED. KORFBALBOND Om het kampioenschap van Nederland: PSV—ZKC. Wordt Kwiek—HKV, Wes terkwartierHKV (11/5). Z.H. Eerste klasse: AlgemeneVicus Oriëntis. Tweede klasse A: RegenboogAchilles, trekken, bleven betrokkenen hun functie waarnemen, aldus spreker. Hierna werd overgegaan tot het kiezen van de nieuwe bestuursleden. Aftredend waren de voorzitter, de heer P. L. J. v. d. Geest, de secretaris, de heer H. Mentink, de commissaris van materiaal, de heer P. Reizevoort en de commissaresse mej. M. Schroder. Door het bestuur waren kan- rijders zich moesten houden. Een van de factoren, die het meest tegen het ge perfectioneerde systeem van winst punten pleit, is de omstandigheid, dat de deelnemer, die in zijn klasse twee ge lijkwaardige concurrenten heeft, wel de klasse, doch nooit de rallye kan winnen. Maar zolang als er rallies worden ge reden zullen er systemen blijven, die in sommige gevallen niet geheel billijk zijn. Landentrofee voor Nederland. Een Nederlandse rallye, inderdaad. Het succes bekroond door het team, van de KNAC. dat er voor gezorgd heeft, dat Nederland voor het eerst in de geschie denis van de tulpenrallye beslag heeft gelegd op de international trophy, een prestatie, die te danken is aan het uit nemende rijden van Kreisel-Ten Hope, Tak-Niemöller en Koks-Gorris. Het algemene eindklassement, dat za terdagmorgen vroeg werd bekend ge maakt. zag er voor wat betreft de eerste 10 equipes als volgt uit: 1. H. Kreisel- D. ten Hope (Ned.), Renault Dauphine 0 strafpnt. 75 pnt.; 2. W. J. J. Tak-W. C. Niemöller (Ned.), Mercedes 300 SL075; 3 Th. J. Koks-R. L G M Gorris (Ned.), Porsche 1600 074; 4. M. Carstedt-mevr. G. Carstedt (Zweden). Ford Fairlane 500 0—72; 5. A. J. P Jetten-J. Korte (Ned.), Goggomobil, 069; 6. J. C. Wallwork- Major A Pownall (G.B.). Alfa Romeo 1900 Super TI, 0—63'/?; 7 J. Ray-I. Hall (G.B.). Sunbeam Rapier. 0—6314; 8. C. I. de Vries-J. A. Moorman (Ned.), Ford Fairlane 063; 9. J. Martens-B. H. Eer- ligh (Ned.) Fiat 1100, 0—62; 10. W. M. Riess-G. R. Kijfner (Did.), Mercedes 220a. 0—6VA. ZONDAG 2.30 UUR Advertentie VOETBAL PROMOTIECOMPETITIE 4e KLAS De voor morgen vastgestelde wedstrijd ASCRKWIK is uitgesteld. In de plaats daarvan wordt gespeeld RavaRKWIK. Voorts wordt in deze promotiecompetitie wedstrijd HardinxveldOudewater Het Zwaluwen-elftal, dat dinsdag m 14 mei a.s. in het Ajax-stadion te Am- didaat gesteld resp. de heren Meijer, etprriain fPopn T,ppds United sneelt i«: als Vrouwenvelder M. Soadon en T. Vrise- sterdam tegen -Leeds united speelt, is ais Vrouwenvelder M. Spadon en T. Vrise- koop. Daar er geen tegenkandidaten waren, werden al deze heren bij enkele kandidaatstelling gekozen. Rector Verbeek, hierna het woord ver. krijgende, wees erop, dat hij slechts kort in Leiden was en dus nog niet veel van de Leidse verenigingen afwist. Hij wees erop dat het zeer belangrijk was, dat ook de atletiek in katholiek verband werd beoefend en sprak de wens uit, dat de leden ten volle de leiding van het bestuur, van het vernieuwde bestuur, zouden aanvaarden en met grote animo de acties zouden uitvoeren. Lever geen kritiek, maar pak zelf de zaken Na dit punt kwam nog de rondvraag, waarbij de aftredende bestuursleden lof werd toegezwaaid voor het vele werk, dat zij in het belang van de Bataven hadden verricht. Ook werd nog aandacht besteed aan de komende activiteiten in de vereniging. De aftredende voorzitter kon hierna de vergadering sluiten, een vergadering, welke één der belangrijkste in de geschiedenis van de Bataven is geweest. HOCKEY KON. NED. HOCKEYBOND Heren. Om het kampioenschap van Nederl.: UnionTOGO, MeppelHTCC. ZWEMMEN J. E. BUISKOOL HOOFD BONDS- BUREAU K.N.Z.B. Het ligt in de bedoeling om met ingang van 1 juni a.s. tot hoofd van het bonds- bureau te Utrecht van de Koninklijke Nederlandse Zwembond te benoemen, de heer J. E. Buiskool uit Groningen. De heer Buiskool heeft reeds enige jaren zitting in de sportcommissie van de KNZB en van de technische commis sie van de kring Groningen van deze bond. Daarvoor was hij woonachtig te Veendam, waar hij een der leidende figuren was van de zwem- en poloclub „Dubbel" en van de voetbalvereniging Veendam. BRIDGE BRIDGE-CLUB „V.O.G." De uitslagen der vierhoekswedstrijden, 4e ronde, luiden: Zwart: 1. Team Kooiker 6 pnt.; 2. Team Oudshoorn 2 pnt.; 3. Team Uphoff 2 pnt.; 4. Team Bosscha 2 pnt. Zwart Wit: 1. Team Mekel 6 pnt.; 2. Team Versteeg 4 pnt.; 3. Team Planje 2 pnt.; 4. Team v. Gelderen 0 pnt. Tussenronde: Team Otto wint van team Wendt met 38 pnt. Rood: 1. Team Slegtenhorst 6 pnt.; 2. Team Caro 4 pnt.; 3. Team Tjalkens 2 p.; 4. Groos 0 pnt. Groen: 1. Team Epskamp 4 pnt.; 2. Team Crama 4 pnt.; 3. Team Grommé 2 pnt.; 4. Team Nieuwland 2 pnt. POSTDUIVEN Leidse Concourscommissie. Wed vlucht oude duiven vanaf Vilvoorde. volgt samengesteld: Doel: Pieters Graafland (Ajax)achter: en Kuys (NAC); midden: Notermans (Fortuna '54), Van der Hart (Fortuna '54) en Klaassens (VW); voor: Van der Kuil (Ajax), Van Wissen (MW), Van Melis (Rapid JC). Wilkes (WV) en Carlier (Fortuna '54). Reserves: De Munck (Fortuna '54), Walhout (NOAD), Timmermans (ADO) en Bosselaar (Sparta). De rechtsback van het elftal wordt nog aangewezen. De elftallen voor de dames-voetbal wedstrijd voor morgenavond, zijn als volgt samengesteld: Nederl. elftal. Doel: J. Gunter; achter: G. Boon en A. D. Regter; midden: J. v. Wngerden, A. Kasper en R. Faber; voor; J. Biere. H. Hoen. R. Riethoven; B. Langerak en L. Talen. Duits elftal. Doel: E. Emrich; achter: A. Queek en B. Zawatzky; midden: H. Habicht. W. Wittke en R. Kempen; voor: M. Masshin, H. Tonnies, L. Lammerts, C. Kleinhaus en J. Rinscheid. Res. Nederl.: E. Neeleman, R. Smit, M. Hufkens, P. v. Hatten en T. Hoboken. Res. Duitsland: W. Hand, J. Kwast en R. Houbricht. Dit Duitse elftal heeft 17 maart in München gespeeld. Daar waren 15.000 toeschouwers. De Duitse pers schreef, dat er uitstekend spel was geleverd. Naar wij vernemen is de heer H. H. Arends als voorzitter van Be Quick afgetreden. Tussen hem en de overige bestuursleden heerst een verschil van inzicht over het in de laatste maanden gevoerde beleid. De buitengewone leden vergadering, die maandag 13 mei a.s. zal worden gehouden, wordt nu gepre sideerd door oud-voorzitter J. Hemmes. In deze vergadering zal mr. J, J. van Zaayen, lid van de commissie van het betaalde voetbal, de plannen voor een eventuele fusie met Velocitas verdedi gen. Gaat die fusie door, dan keert Be Quick het professionalisme de rug toe. De officier van justitie te Stockholm heeft een geding aanhangig gemaakt tegen de aanvoerder van de Engelse voetbalclub Preston North End, J. E. Walton, wegens het ontvreemden van een scheermes uit het Zweedse warenhuis „Tempo". Een aanklacht is ingediend bij het tribunaal te Stockholm, waar Walton dinsdag a.s. zal moeten voorkomen. Walton deelde de politie mede", Aantal vogels 2368, gelost te 12.45 met zeïde de openbare aanklager, „dat hij het scheermes had opgenomen om het aan een teamgenoot te tonen. Hij wilde deze vragen of hij het mes zou kopen. Hij werd echter gegrepen, naar hij aan de politie verklaarde, voordat hij dit kon doen." z.w.-wind, later noordoost. Nulpunt 137.35 km. Eerste duif te 14.39.36. Uit slag: H. v. d. Luit 1; D. van Mosseveld 2; J. Selier 3; C. Braun 4; Chr. Pluym 5-17; C. Gijsman 6; A. Dubbe- laar 7; J. Wolters 8; M. Nijssen 9 J. Staffeleu 10; F. Hofman 11; M. Jon- geleen 12; M. v. d. Wilk 13; J. Wassen- burg 14; D. v. d. Nieuwendijk 15; Lol- kes de Beer 16; M. Reyerse 18; J. van Klaveren 19; Fasel-De Romeyn 20; A. v. d. Hulst 21; Berg-Dijkstra 22; R. de Graaf 23-24; G. ten Braak 25. Wedvlucht met oude duiven vanaf Neufvilles. Afstand 183 km., gelost te 13.30. Zeer koud met n.w.-wind, hagel buien. De Bonte Duif. In concours 190 vogels; le duif te 16.41.32, laatste te 16.54.32. N. Oudshoorn 1-4-7; G. van Albada 2-5-8; W. Siera 3; Chr. v. d. Pluym 6; J. W. Wolters 9; N. Nagte- gaal 10. j De Blauwkras. In concours 173 vo- I gels; le duif te 16.44.29, laatste te 17.3.50. H. Moenen 1-4; G, Grabel 2-5-6-10; Chr. J v Weeren 3; K. v. d. Steen 7; gebr. Gijsman 8; P. Hansen 9. De Vriendenclub. In concours 313 vogels; le duif 16.41.00, laatste te 17.02.57. J. Beekman 1-8; J Staffeleu 2-3-10; O. Nekeman 4; H. Rol 5; G. v. d. Reyden 6; H. v. d. Luit 7-9. Columba, Eerste duif te 16.49. R. KRACHTSPORT NED. JEUGDKAMPIOENSCHAPPEN Onder leiding van de heer S. Stokkel zullen a.s. zondag te Venlo de heren K. Devilee en M. Zandvliet, beiden kampioen van LKV, deelnemen aan de Ned, Jeugdkampioenschappen, afdeling vedergewicht. AUTOMOBILISME BEHRA GEWOND Terwijl hij aan het stuur van een 4'/£ liter Maserati trainde voor de Mille Miglia. die morgen wordt gereden, heeft de Franse piloot Jean Behra een ongeluk gehad, in de buurt van Mirandola, een dertigtal kilometers van Modena gelegen. Toen hij een vrachtwagen wilde inhalen verloor hij de macht over het stuur, slipte en reed tegen het muurtje langs de weg op. Door de schok werd hij uit de wagen geslingerd, waarbij hij een zware val deed. Met een diepe hoofdwond, tal schaafwonden en een gebroken duim P. de Graaf *T ^1?"® *en Braak werd hij in het ziekenhuis te Mirandola lil. ?s: Gobel G- D- Oudeopgenomen. Volgens de dokters baart izijn toestand geen zorgen. 1 Elferink 8-9-10.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 16