De Ringeling sch KANO Geen „onthullingen" over benoeming burgemeester Delta-dienst gaat de Pluimpot met nylon afsluiten Directeur generaal van volkshnisvesting verwacht gunstige waningprodnktie VRUDAG 10 ME] 1957 nv. I.F.mSF rOTTRANT PAGINA 9 Binnenlandse Zaken in Eerste Kamer Voorlichting bevolking over de beveiliging De minister van Binnenlandse Za ken, minister Struycken, heeft gister middag in de Eerste Kamer bij de be handeling van de begroting Binnen landse Zaken geantwoord. Vele Kamerleden van protestants- christelijke zijde hebben een kritisch geluid laten horen ten aanzien van de burgemeestersbenoeming te T m Haag. De minister zei, dat de verdeeld heid in de christenheid, hoezeer ook een historisch gegeven, een ramp is. Het al of niet rooms zijn van de burgemeester van Den Haag is in het licht van deze verdeeldheid niet van betekenis. Kamerleden hebben gezggd, dat het niet-katholiek zijn van de burgemees ter van Den Haag één van de ver worvenheden \an d reformatie zou zijn. Dit A-gument kon op de minis ter geen indruk maken. Het heeft het beleid ten aanzien van deze benoe ming dan ook geenszins beïnvloed in de buurt. De ontwikkeling van de grootste gemeenten, vooral ten aan zien van het volbouwei van de be schikbare grond heeft zijn aandacht. Gemeenten. Spreker ging dieper in op de ver houding met de gemeenten. Ingewik keldheid, aldus de bewindsman, is hierin bijna niet te vermijden. Het contact tussen Rijk en gemeen te moet nu eenmaal vla circulaires geschieden Het zou zeker niet iuist zijn de financiële moeilijkheden van thans aan het beleid van de gemeen ten te wijten Met de Ver. v Ned. ge meenten zal overleg /epleegd mor den betreffende de financiering. De minister ontkende stellig, dat de centrale filmkeuring met twee maten meet. De F221-ers krijgen belist geen revisie van de vonnissen. De politie sterkte wordt afgestemd op de groei van de bevolking, het tekort aan be- Deze benoeming is over het alge-1 langstellenden voor een politieloop- meen in brede kringen begrepen Men heeft er ook zeker veen politieke benoeming in gezien. Weinig waardering kon de minister hebben voor de z.g. onthullingen, die men heeft gedaan wat betreft de be slissing van de ministerraad in deze benoeming. De minister voelde er niets voor een nadere uiteenzeting of een ver dere motivering te geven. De minister hield zich geruime tijd met dit onderwerp bezig. Daarna be lichtte hij enige andere aspecten van de begroting. Hij toonde zich in genen dele een voorstander van het stichten van afhankelijke, permanente satel lietsteden. De steden mogen niet af hankelijk zijn van een conglomeratie Aether kjanken ZATERDAG. TELEVISIEPROGRAMMA'S KRO: 17 00—17.45 Voor de kinde ren. AVRO: 20.00 Journ. en weer- overz. 20.15—22.00 Gevar.progr. HILVERSUM T. 402 m. 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 De- zingende kerk. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 8 50 Voor de huisvrouw. 10 00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. „10.30 Ben je zestig? 1100 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12 00 Middagklok-nood klok. 12.03 Partiiraadsvergadering v. d. K.V.P. 13.00 Nieuws en land- en tuinb.meded. 13 15 Kath. nws. 13 20 lichte muz. 13.50 Ronde v. Neder land. 14.00 Voor de jeugd. 14.20 Eng. les. 14.40 Boekbespr. 14.50 Amateur- progr. 15.15 Kron. v. letteren en kun sten. 15.45 Amateurprogr. 16.00 Voor de jeugd 16 50 De schoonheid v. h. Gregoriaans. 17.20 Lichte muz. 18.15 Journ overz. 18.25 Gram. 18.30 Van het B'nnenhnf. 18 40 Ronde v. Ne derland 18.45 Regeringsuitz.: At lantisch allerlei. Een en ander over de 15 landen aangesloten bij het At lantisch Pact. 19.00 Nieuws. 19.10 Comm. 19 15 Klassieke muz. 20 10 Lichtbaken. 20.30 Act 20.45 De ge wone man 20 50 Gevar.progr. 22.10 Cabaret. 22.35 Wii luiden de zon in. Hierna: Avondgebed en lit.kal. 23.00 Nieuws in Esperanto. 23.22 24.00 Nouveautés. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10 20 VARA 19.30 VARA. 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 Gym 7.20 Gram. 8-00 Nieuws. 8.18 De Ontbijtclub. 9.00 Voor de vrouw. 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Lichte muz. 11.00 Buitenl.week- overz. 11 15 Doorsnee in Doorsnee. 11.45 Harpspel. 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land- en tuinb.meded. 1233 Nieuwe gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Vara-varia. 13.20 Harmonie-ork. 13.45 Sportpraatje. 14.00 Voor de jeugd. 14.35 ZanggroeD 14.50 Boekbespr. 15.05 Gram 15-30 Van de wieg tot het graf, caus. 15.45 Kamerork. en solist. 16.30 Is de maat vol? 16.45 Instr. kwint, -en soHste. 17.10 Act. 17.40 Dansmuz. 18.00 Nieuws en com mentaar. 18.20 Lichte muz. 18.45 Gram. 19.00 Artistieke Staalkaart. 19.30 Passepartout, caus. 19.40 Het Evangelie van Johannes, caus. 19.55 Deze week, caus. 20.00 Nieuws. 20.05 Bevar. progr. 22.00 Soe. comm. 22.15 Amateursuitz. 22.40 Politiepatrouilles documentaire. 23.00 Nieuws 2315 24.00 Opsporing verzocht. baan is echter ontstellend Tenslotte beantwoordde de minis ter de heei Tjalma, die had gespro ken over de weerbaarheid van ons land. Hij zei, dat maatregelen worden voorbereid om de bevolking voor te lichten omtrenj; beveiliging tegen atoombommen Het verduisteringsbesluit ligt ge reed. De volgende week zal de Eerste Ka mer de hoofdstukken bezitsvorming en P.B.O. behandelen. Mr. PH. VAN CAMPEN VOLGT Mr TEUUN "f OP ALS LU) DEP EERSTE KAMER. Als opvolger van mr. F. Teulings, die als lid der Eer-te Kamer om ge zondheidsredenen is afget eden komt in aanmerking m. ph C. v Campen uit Eindhoven, directeur van de Cen trale Boerenleenbank aldaar. Mr v. Camper was als financieel en agrarisch deskundige op het grote landbouw ngres van de KVP te Utrecht van 9 februari j.l. een der sprekers. Groei van de Katholieke Arbeidersbeweging De F.A.B. is wederom een grote propaganda-actie begonnen met als opening een z.gji. moederdagactie. Deze actie, die thans is afgesloten, heeft een ledenwi.i^ opgeleverd van meer dan 4300 nieuwe leden. De actie wordt gesteund door de aangesloten vakbonden die o.m. bij elkaar een half miljoen brieven zul len doen uitgaan aan niet georgani seerde werknemers. De K.A.V.. de organisatie der ka tholieke arbeidersvrouwen, zal even eens een propagania-actie onderne men. Deze zal beginnen rond vader dag. De katholieke bond van Overheids personeel (KA^O) heeft dezer dagen het 33.000ste lid ingeschreven. De jongste aanwinst van deze bond, een adspirant, de 16-jarige hulpbesteller bij de PTT M. Heykers uit Weert, kreeg van het hoofdbestuur als wel komstgroet een grote taart. Voorts heeft de K.A.B. een propa gandistenkern opgericht, „De Ploeg" genaarr.-\ waarvan het eerste lid is geïnstaileeid, n.l. de heer A. de Vaan uit Vlijmen, die in twee jaar tijds niet minder dan 300 leden heeft aan gebracht. Leden van „De Ploeg" zijn zij die ten minste '5 nieuwe leden hebben aangeworven. THEOLOGANTENVERENIGINGEN IN NEDERLAND VORMEN FEDERATIEF COMITé. De vergadering van afgevaardigden der vijf seculiere theologantenver enigingen in Nederland, welke dezer dagen bijeen geweest is. heeft zich geformeerd tot een federatief comité, dat zich ten doel -telt de betrekkin gen tussen de ledenverenigingen en met zusterverenigingen voor zover mogelijk te bevorderen. De zetel van dit comité is tot mei 1958 gevestigd in het Theologicum te Warmond. Praeses van dit comité is de heer D. Dekker, prefectus Congregationis Theologorum te Warmond. Experimenten bij nieuwe dijkaanleg Naar het ANP verneemt *al deie zomer bij de afsluiting van de „Pluim pot" op het eiland Tholen een geheel nieuwe methode worden toegepast, waarbij gebruik wordt gemaakt van moderne materialen, voornamelijk van een soort nylon, dat in de handel wordt gebracht als „Akulon". Van dit materiaal heef* men grote zakken vervaardigd, die gevuld zullen wor den met zand zij hebben een in houd van 1 a 2 m3 en zijn dan 50 tot 100 maal zo groot als jute zakken, die men gewoonlijk bij Dijkwerken benut en die gebruikt zullen wor- mogelijk is, er zakken van te vervaar digen, die een abnormaal grote afme ting hebben, maar bovendien is het niet uitgesloten deze zakken meer dan eens te gebruiken. Zoals ook bij de bouw van een „gewone" dijk gebeurt, zal deze nieuwe „nylon-dam" worden gelegd op een stevige bezinking. Hiervoor worden „ouderwetse' zinkstukken gebruikt, maar men overwegt ook om enkele stukken met nieuw materiaal toe te passen, ver moedelijk plastic vellen of geweven akulon. Geweven „zink:tukken" heb ben namelijk het voordeel, dat zij niet snel scheuren. Het is niet de bedoeling, dat deze nylon-dam als definitieve afsluiting zal fungeren. Zodra de Pluimpot met deze zakkendijk zal zijn afgesloten, koffiekiaar Advertentie den om in de monding van de „Pluim-1 wordt begonnen enkele meters pot" een afslultda te bouwen. landinwaarts met de aanleg van pot" een afslultda Daardoor zal de kostbare aanvoer van „normale" materialen, zoals stortsteen en dure kleisoorten als kei- leem, grotendeels overbodig worden. Dit project zal worden uitgevoerd in nauwe samenwerking tussen de Del taldienst-zuid, het bureau bijzondere werken van de Zeeuwse provinciale waterstaat en de betrokken polder besturen. Bij proefnemingen is reeds geble ken, dat akulon bijzonder sterk en duurzaam is, zodat het niet alleen met de aanleg een „gewone" dijk, waarvan de bouw echter niet veel moeite zal kosten, omdat men immers in til water kan werken. Is deze binnendijk geheel af gewerkt, dan kan de zakkendam ver dwijnen en kan het vrijkomende aku- lonmateriaal een volgende maal dienst doen. Vermoedelijk zal leze vijze van werken een niet onaanzienlijke be sparing betekenen, vergeleken bij de oude werkmethode. Tot dusver is nog nergens ter we reld volgens dit nieuwe procédé ge werkt. Er bestaat voor dit experiment grote belangstelling, met name ook van de zijde van de Deltadienst-zuid omdat men hier mogelijkheden ziet voor toepassing bij de Deltawerken. De deltadienst zal bovendien tijdens deze afsluitingswerkzaamheden in de Pluimpot allerlei proever nemen met mijnsteen en andere materialen. BESTEDINGSBEPERKING Minder subsidie voor jeugdwerk Gezien de noodzaak de overheids uitgaven te beperken heeft de staats secretaris van O. K. en W. in de rijks regeling subsidiëring jeugdwerk 1955 een wijziging -,ange^racht, waardoor met ingang van 1 januari 1957 de zo genaamde tweede toeslag tot de helft wordt teruggebracht en slechts zal worden uitgekeerd tot maximaal 40 procent van de personeelslasten van functionarissen, in dienst bij een re gionale en/of plaatselijke werkeen heid van een organisatie. De toeslag voor plaatselijke afdelingen komt te vervallen. is de bestaande behoefte aan wonin gen en andere gebouwen te bevredi gen, wortelen voor een deel reeds in de vooroorlogse crisisjaren. Immers in die jaren werden de investeringen in het gebouwd onroerend goed sterk verminderd met als gevolg, dat het bouwapparaat werd ingekrompen. Het aantal werkloze bouwvakarbei ders varieerde toen van 62.000 tot 94.000, aldus ir. H. M. Buskens, direc teur-generaal van de volkshuisves ting en bouwnijverheid in een rede, die hij vandaag in Den Haag heeft gehouden ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van de Nederlandse bond van bouwondernemers. Nadat de oorlog door verwoesting en stilstand van het bouwen de ach terstand sterk had vergroot, bleek, toen de bouwnijverheid maar moei lijk op gang kon komen, de ontwik keling andermaal een onverwachte toeneming van de behoefte te ver oorzaken. De bevolkingsgroei was groter dan ooit tevoren geraamd werd, de geboortecijfers waren uit zonderlijk hoog, de sterftecijfers daalden. Het aantal huwelijken per jaar steeg tot onverwachte hoogte, de emigratie bleef beneden de ver wachting, de moeilijkheden in In donesië deden duizenden gezinnen repatriëren De vooroorlogse situa tie vergelijkend met die van nu, re leveerde ir Buskens. dat het bouw- apparaat 'dat in 1938 123.500 type werklieden (300 mandagen is 1 type werkman) omvatte, is aangegroeid tot circa 226.00 type-werklieden in 1955. De woningbouw, die in de aller gunstigste jaren voor de grote crisis ongeveer 50.000 woningen deed ge reed komen, kan thans op een pres tatie van bijna 70.000 (in 1954 en 1956) bogen Lag het gemiddelde in de jaren 1920—1930 op 46.816. van 1930—1940 op 38 644, thans is de jaarproduktie gepland op 75.000 wo ningen- Het grote aantal woningen dat thans in uitvoering is mag een gun stige produktie doen verwachten. Moeilijkheden het grootst in de particuliere bouwsector De oorzaken voor de moeilijkheden, Van alle woningen, waarvoor gedu- dat de bouwnijverheid niet in staat rende 1956 de subsidiebeschikkingen is de bestaande behoefte aan wonin- werden uitgegeven, of waarvoor in de vrije sektor bouwvergunning werd verkregen behoorde bijna 54% tot de particuliere bouw. Daarbij namen de individuele woningbouw, vooral buiten de grote centra, en de her bouw een belangrijke plaats in. Over de woningbouwondernemers zei ir. Buskens, dat zij die door de vereenvoudiging en samentrekking van de taken van opdrachtgever, ent werper en aannemer, bijzonder ge schikt zijn voor de ontwikkeling van systeembouw, industriële bouw en continue produktie en zich gevoelig en snel kunnen aanpassen aan de economische situatie. De heer Buskens stond tenslotte nog stil bij de problemen van de middengroep, de groep waarvoor de woningwetwoningen niet bestemd zijn, en waarvoor de meeste nieuw gebouwde huurwoningen onbereik baar zijn en waarvoor de eigen wo ningen onmogelijk of ongewenst zijn. Spreker achtte het zeker, dat thans een hiaat ontstaat in de scala van huren voor de verschillende wo- ningbehoevenden, dit hiaat tussen de woningwetbouw en de premiebouw heeft betrekking oo de gezinnen met de inkomens van f 6.000 en f 12.000 Ir. Buskens vond het gewenst, dat voor deze groep een oplossing ge zocht wordt, bij voorkeur via de par ticuliere bouw en huurwoningen Het is een sociaal belang dat huur woningen met beperkte huren wor den gebouwd voor genoemde groep De heer Buskens wees nog erop, dat juist voor hen die in de particu liere bouwsektor opereren, moeili'k- heden zullen ontstaan, juist omdat de gelden ook uit particuliere bron nen moeten worden betrokken De oogave voor de regering om de gel den, benodigd voor de woningwet- bouw bijeen te krijgen, is' bij het huidige omvangrijk bouwprogramma en bij de algemene kapitaalmoeiliik- heden reeds zo groot, dat het zich niet laat aanzien, dat van overheids wege de helpende hand kan worden toegestoken. MINISTER HELDERS LICHT GEWOND BIJ BOTSING. Minister Helders is gisteravond te Utrecht met zijn auto cangereden, echter zonder daarbij ernstig letsel te hebben opgelopen. Op het verkeersplein Oudenrijn stopte de aoor de 41-jarige Haagse chauffeur J. M. J. bestuurde auto, waarin de minister zat, om voorrang te geven aan van rechts komend ver keer. De wagen wercl toen van achte ren aangereden door 2en auto, be stuurd door de 62-jarige J. A. J. S. uit Zeist. Door de botsing kreeg de minister een buil op zijn hoofd. Hij kon echter op eigen gelegenheid de reis voort zetten. De bestuurder van de andere auto was aan het hoofd zodanig ge wond, dat hij .n een ziekenhuis moest worden opgenomen. Prof. G. J. Sirks, Leiden, 70 jaar Vrijdag 17 mei viert prof. G. J. Sirks hoogleraar aan het seminarium van de Remonstrantse Broederschap te Leiden, zijn 70ste verjaardag. Prof. Sirks werd 17 mei 1887 te Rotterdam geboren en in 1912 proponen,t waar na hij een jaar werkzaam was als hulpprediker fe Doesburg. In 1914 werd hij te Dordrecht in het predik ambt bevestigd. In 1919 vertrok hij naar 's-Graven- hage en in 1931 naar Amsterdam. Eén juni 1949 trad hij op als hoog leraar te Leiden als opvolger van wijlen prof. dT. G. J. Heering, met wiens zoon, dr. H. J. Heering te Den Haag, hij op het tweetal stond. Tal van jaren maakte prof. Sirks deel uit van het curatorium van het semi narium door zijn bijdragen in het remonstrantse weekblad, alsook voor de V.P.R O. is hij in brede kringen een bekende persoonlijkheid gewor den. Op liturgisch gebied heeft de 70-jarige voor de broederschap lei dinggevend werk verricht. Prof. Sirks zal zondagmorgen 19 mei in de oude remonstrantse kerk te Amsterdam de dienst leiden. De burgemeester van Amster..am, mr G van Hall, is v,egens een acute maagzweer in het ziekenhuis opgeno men. Bezoek is thans nog niet toege staan. (97) DE DOOR WILLIAM BYRON MOWERY 9). Terwijl zij naast Eric 't donkere pad afliep, vreesde zij dat de gebeurte nissen van deze avond haar zouden dwingen, tenslotte toe te stemmen. Dertig seconden nadat Joan en Norman het gebouw verlaten hadden, was Alan de cel uit en sloop door de duistere gang Hij vond het venster, opende het langzaam en onhoorbaar, kroop er door en hing aan één hand, terwijl hij met de andere het venster weer sloot. Toen liet hij zich vallen en stond weer onder de vTije hemel Opwinding deed zijn bloed sneller stromen. Door een wonder het wonderlijk vertrouwen van een vrouw in zijn onschuld was hij vrij, vrij in de stille nacht, en had hij zijn lot weer zelf in handen Te midden van al die woeste bergen, waar tientallen bergstromen zich als paden voor zijn kano openden, zou den, zo zwoer hij, Norman, de Be reden en de Blinde Wet hem nimmer terugvinden. Hoewel hij niet wist welk plan Joan voor zijn ontsnapping had be raamd, wist hij zeker, dat haar plan nen schrander en weldoordacht zou den zijn. Scherp oplettend, of hij ook voet stappen hoorde in de mistige avond, liep hij om de politiepost heen, be reikte het bos er achter en sloeg de richting in naar de landtong, waar hij Joan zou ontmoeten Een eindje verder ontwaarde hij twee vage ge stalten, die langs een pad liepen. In het licht, dat uit een mestiezenhut straalde, herkende hy Joan Hastings en Norman. Achter een houtmijt bleef hij staan wachten. Op hetzelfde ogen blik bleven ook zij, pratend, staan Hij zag Norman .herhaaldelijk blik ken op het posthuis werpen; zag, hoe Joan de hand op zijn arm legde om het gesprek nog een ogenblik te rekken. Juist wilde Alan doorlopen, toen hij zachte schreden hoorde nader- komen en links van hem drie man nen uit de nevel opdoken. Hij wierp zich plat op de grond, in de veron derstelling dat zij voorbij zouden lo pen, doch tot zijn schrik hielden zij bij de houtmijt halt en gingen zitten, geen tien voet van hem af. Hij herkende hun silhouetten te gen de avondhemel. Een was de pelsjager, die hem betrapt had: één de vierkante Cree, die hij door de winkel geslingerd had, en de mid delste de forse halfbloed, die hem met een bijl had willen aanvallen De mesties hield een klein voor werp in de hand. ongeveer ter groot te van een maiskolf en bewerkte dit met een mes. terwijl de beide anderen aandachtig toekeken Zij waren zo dichtbij, dat hij zich niet durfde verroeren, en Alan ver wenste hen in stilte De hemel wist hoe lang zii daar zouden zitten klet sen, en met het knoeien aan dat din getje zijn kostbare seconden zouden verspillen. Voorzichtig het hoofd wendend, keek hij naar Joan en Norman. Zij namen juist afscheid en hij zag Joan alleen verder gaan., terwijl de poli tieman naast een 'houten stellage bleef staan wachten, tot zij haar wo ning bereikt had. In het woonhuis der familie Has tings, vlak achter de factorij, werd een venster verlicht. Alan zag, hoe Norman zich omdraaide en zich te- rughaastte naar het posthuis. „Charlie", fluisterde de forse half bloed tot de blanke, „snijd die lont heel kort Drie inch is meer dan ge noeg. Als ik maar de tijd heb, om ze door dat raam te gooien en de plaat te poetsen. Voordat die jonge duivel van zijn brits komt pouff! vliegt hij naar de hel". Alan verstijfde in het plotseling besef, wat deze mannen in hun schild voerden. Dat voorwerp was een staafje dynamiet. De grote mesties maakte een lont eraan en wilde »et staafje door het celraampje van de politiepost werpen. Hij lachte inwendig bij de gedach te aan die onnutte ontploffing, tot het tot hem doordrong dat Norman dan weldra zou ontdekken, dat de cel leeg was geweest en de gevan gene verdwenen. In enige minuten zou dan de 'politieboot uitvaren, pa trouilles zouden hem gaan zoeken en het uur voorsprong, waarop Joan en hij gerekend hadden, zou vervallen. De mesties was gereed met zijn nydamietpatroon Allons, ze is klaar Charlie, ga jij aan de Zuidkant van de post op wacht staan en kijk goed uit, of er niemand komt. Sheekotee- mie, sluip jij naar Normans venster en houd hem allemachtig goed in de gaten. Ik wacht hier. Als er onraad dreigt, fluit dan even. Allons!" Terwijl de Indiaan en de blanke wegslopen, pakte Alan voorzichtig een stuk hout, een dik stuk. Hij had het de mesties niet vergeven, dat de ze hem met een bijl had gedreigd en hem van achteren had aangevallen „Ik zal je leren fluiten, ellende ling", dacht hij. Zich op de hurken oprichtend om te kunnen gooien, bracht hij de arm naar achteren en wierp met alle kracht. De halfbloed kreeg de stok tegen het hoofd en viel neer als een gedolde os, zonder een kik te geven Zich over de bewusteloze vijand heenbuigend, tastte Alan naar de dynamietpatroon, wierp ze weg en liet de ceisleutel in de zak van de halfbloed glijden Als de man ermee naar Norman ging, zou hij er niet alleen last mee krijgen, maar hij zou tevens de verdenking van Joan af leiden Haastig ging hij verder. Bij de woning van Hasting geko men. wierp hij een blik door 't ven ster. waar hij licht gezien had, en zag Joan. Zij nam juist een geweer van de wand. Zorgvuldig de lichtschijn van het raam vermijdend, trad hij op het huis toe, van plan om Joan hier, in plaats van bij de rivier, op te wach ten. Achter een bontpers bleef hij staan. Joan had het vertrek verlaten, maar hij zag dat het haar eigen ka mer was waar licht brandde. De armoede ervan trof Alan. Een verveloze wastafel met een gebarsten spiegel, een smal ledikant, een gor dijntje, waarachter Joan haar kle ren hing, een boekenplankje en een potkacheltje verder stond er niets in de kamer Aan de planken wan den had zij illustraties uit tijdschrif ten opgehangen, om het geheel wat op te vrolijken en boven haar bed hing een vaas van berkenbast met bloemen en helderrode bessen. Terwijl hij daar zo stond, kwam iemands Joan's kamer binnen Een man van eon jaar of viif-en-veertig. maar nu al grijs en gebogen. Alan begreep, dat dit haar vader moest zijn, Bovd Hasting. „Joan\ rieo de man, met beverige stem. toen hii haar niet vond. en ging de kamer weer uit Alan hoorde hem troepen ..Joan, schottekind". Er was iets treurigs in die roep, de kreet van een verdoolde en ang stige ziel om iemand, die hij nodig had. bij wie hy kracht en troost zocht. (Wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1957 | | pagina 9