l Kunstleven in eiöen R.K. Damesgymnastiekver. „Sportief" liet goed werk zien Op jaarlijkse uitvoering Feestavond ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan DONDERDAG 9 MEI 1957 DE LETDSE COUP A NT Balletschool SwinkelsHendrichs I\E GROTE BURCHTZAAL wrogis- teren behoorlijk bezet, al was 't er niet zo vol als verleden jaar. Dat had de ontwerpster mevr. Swinkels toch wel verdiend. Met circa zestig zeventig leerlingen had zij een sprook je in 4 bedrijven ingestudeerd „de Hereniging", waarvan zij zelf de cho reografie, het dansverhaal heeft ge schreven. Naar onze mening is zij hiermede niet buitengemeen geslaagd, want tegenover het .vare sprookje waarin elfjes, en dansende bloemen, stelt zij de harde werkelijkheid n.l. de man, bruidegom nog wel, die op zijn huwelijksfeest zo bekoord wordt door een élégante feestelinge, dat hy zijn bruid verlaat en met de lieftalli ge gaste een slippertje maakt. Geluk kig komt hij toch tot bezinning en zijn voormalige bruid Julia terug en door elfen en bloemen voorgegaan Zijn voormalige bruid Julia terug en trouwt voor de tweede keer met de ze, nadat hij Anita van zijn misstap heeft overtuigd. Dit gegeven vinden wij gezocht en niet bepaald geschikt voor de jeugd. Wat de uitvoering betreft, mogen de toeschouwers tevreden zijn, want Begrafenis ir G.L. Driessen Onder overweldigende belangstel ling vond hedenmorgen te Zoeter- woude de begrafenis plaats van wijlen ir G. L. Driessen, oud-directeur van Gemeentewerken te Leiden. In de parochiekerk van Meerburg werd door pastoor H. C. A. M. Kou- wenhoven de plechtige H. Mis van Requiem opgedragen. Bij deze plech tigheid waren o.m. aanwezig de bur gemeester van Leiden, jhr mr F. H. van Kinschot, wethouder S. Menken, de gemeentesecretaris van Leiden, mr J. Bool, en de huidige directeur van Gemeentewerken te Leiden, de heer D. L. Lem, alsmede de voormalige di recteur van het stedelijk museum De Lakenhal, de heer E. Pelinck. Ook mgr. Th. M. Beukers, oud-pas toor van de St. Petruskerk te Leiden gaf van zijn medeleven blijk. Een schat van bloemen dekte de baar. Er waren o.a. kransen van de Rosalien Driesenstichting, de vereni ging „Oud-Leiden" en van de ge meente, in welker dienst ir Driessen een belangrijk deel van zijn leven heeft gesteld. Op het r.-k. kerkhof te Zoeterwou- de, Hoge Rijndijk, werd de absoute verricht door r -stoor Kouwenho- ven, waarna de oudste zoon van de overledene een afscheidswoord sprak, tevens de belangstellenden dankend voor het betuigde medeleven. Van de gelegenheid tot condoleance, die van half één tot half twee des middags gegeven werd in „Het Gul den Vlies" werd eveneens een druk gebruik gemaakt. Onder de vele belangstellenden merkten we op: .mr. A. Versprille, ar chivaris -an het gemeente-archief te Leiden, dr. ir P. Fehmers en prof. jhr mr W. J. M. Eysinga, lid van het per manent Hof van Arh'trage, Lr. W. Burgersdijk, oud-directeur van de N.Z.H.V.M., een deputatie van de ver eniging „Oud-Leiden", bestaande uit de heren E Pelinck en J. N. van Wes- sem. Voorts waren aanwezig de heer Ja Verhey van Wijk, directeur van Van Wyk's wolfab deken, een lid van de Kamer van Kooohandel, dr. W. J. Simons en de heer R. Th. Bljleveld, directeur van de arbeidsinspectie te Arnhem, alsmede de heer A. v. d. Pauw, die een nakomeling is van de eerste directeur van gemeentewerken te Leiden. er werd met veel geestdrift en toe wijding gedanst. Wij vragen ons af, hoeveel moeite mevrouw Swinkels wel gehad zal hebben om dit resul taat te kunnen boeken. Als zij voort gaat de haar omringende jongelui technisch te disciplineren, za. zij haar eisen en opgaven meer en meer ge realiseerd zien, die ïu nog niet zon der moeite worden uitgewerkt; wat. evenwel te verontschuldigen is aan gezien alle executanten leerlingen zijn, hele kleine, kleine en grotere. De begeleidende mechanische n uziek maakt 't de danseresjes niet gemak kelijk. Hardnekkig gaat de muziek door, terwijl een behoorlijk pianist zich instelt op de wedergave. Boven dien is de versleten loud-speaker in de Burchtzaal, lang geen weelde voor 't oor en bij een voorgeschreven p. p.. voor de dansers slecht te horen. Een pluimpje voor de drij hoofdpersonen en voor de vertolksters van de groeps- dansen. Mevrouw Swinkels, die bij een inleidend woord haar grote hulp, mevrouw van de Wetering, onder aan bieding van bloemen had gecompli menteerd, werd aan 't slot door de leerlingen op de Bühne genodigd en door hen terecht onder bloemen be dolven, Zij zeide heel tevieden te zijn voor dèt wat de élèves hadden ge presteerd. Tevens deelde zij haar voornemen mede om het volgend jaar met haar balletlessen te eindigen. Misschien bedenkt zij zich nog wel eens. J. K. Burgerlijke Stand Geboren: Wynbrandes Adrianus Maria, zn. v. A. Lelieveld en A. G. Noordover; Inge, dr. v. L. H. de Jong en C. A. van der Kloot; Maria, dr. v. I. Arnoldus en M. C. Habraken; Wil- helmina Margje, dr. v. A. van der Stelt en A. van Wieringen; Simon, zn. v. J. M. Stolk en M. A. van Saa- nen; Anthonius Wilhelmus Apolia- rus, zn. v. W. van der Salm en P. M. Heemskerk; Paul Tom, zn. v. Th. Leenhouts en C. Dubbeldeman; Cor nells Anthonie, z.n v. C. A. van Es en M. C. Lens; Elisabeth Jacoba Petronella, dr. v. C. J. Gerritsen en E. W. Bakker; Klazina, dr. v. H. Puister en C. de Vreugd: Petrus An- tonius, zn. v. J. M. Stouten en J. G. Fasel; Yvone, dr. v. J. van den Broek en I. H. Zorn; Cornelia Johanna Maria, dr. v. C. J. Verhoeven en J. M A C. van der Linden. Overleden: L. van der Meel man, 84 iaar: J. H. Boot hsvr. van: C. J. Visser; G Vermeij hsvr. van: M. Bouman, 78 jr.; J. C. de Tombe wed. van: F van den Nieuwendyk, 72 jr. NIET-BEZORGING Bij eventuele NIFT BEZORGING van De Leidse Courant gelieve O te lefonisch te reclameren alleen num mer 20835 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan alsnog trachten U een exemplaar te doen toekomen. Leidse Agenda DONDERDAG 9 MEI „Luctor et Emerge", Veren, van Zeeuwen. Toneelvoorstelling: „Boer derie de Katte". Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. VRIJDAG 10 MEI. Goudse Assurantie Club. Blijspel: „Het hing in de lucht". St. Antonius- clubhuis. P uur nam. Catena. Tentoonstelling Amp Smit. Schilderwerken. Opening expositie „In den Oude Marenpoort", Lange Mare 36 12.00 uur v.m (Geopend van 1121 mei van 12.0021.00 uur nam.) ZATERDAG 11 MEI. L.J.A. Tweede lustrum. Volks- dansbal. Aula Gymnasium Fruin- laan. Half acht nam. Pers. „De Bucht". Grote feestavond Stadsgeh orzaal, 8 uur nam. Toneelver „Tot Ieders Genoegen". Opvoering van „Boemerang", Leidse Schouwburg, 8 uur nam. Kon. Ned. Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde. Wandeling Meyendel Boerderij Meyendel, half drie nam. Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waarge nomen door: Apotheek Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502; Apotheek Reijst. Steenstraat 35, tel. 20136 en Apotheek Ofwstgeest, Wil- helminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films in de week van 310 mei zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: Lido: Luxor: „Sissi", alle leeftijden. „Gipnt", 14 jaar. „Paris Palace Hotel", 18 jaar. „Marcelino. brood en wijn" alle leeftijden. „De zoon van de wreker", 14 jaar. In een aardig bezette Stadsgehoorzaal gaf Sportlef gisteravond haar jaarlijkse uitvoering. Er werd een vlot en afwisse lend programma gebracht ondei de alge hele leiding van de heer A. Kallenberg en aan de piano de bekende pianist Han Zirkzee. Jammer was het, toch wel dat de belangstelling niet zo groot was als wel verwacht mag worden, ook ten aan zien van het gebodene, dat vooruitgang te zien gaf. De avond werd geopend met een op mars van de 200 leden van deze ver eniging. Hierna verwelkomde de voor zitster mej. Broerse de geest adviseur, genodigden ouders en familieleden Zij was dankbaar, dat zij waren gekomen om te komen kijken naar het werk van de leden. Mej. Bekker Het de kleinsten een wed strijdje houden, waarbij natuurlijk ge lachen moest worden, vooral als ze niet onder de bank door konden komen Met de iets oudere meisjes gaf zij een aardige vrije oefening in S-vorm. Met klassikaal brug werden verschil lende goede oefeningen getoond Jammer, dat het niet altijd gelijk ging, waf natuurlijk ook niet meevalt. De ritmische groep kwam met ver schillende oefeningen Er werd goed en gelijk gewerkt Met de bal en de knots gaven de dames een paar keurige oefe ningen te zien. De muziek hierbij was goed gekozen. De meisjes van 9—12 jaar kwamen met wat grondgymnastiek. waarbij aardige staaltjes van behendigheid werden ge geven. De meisjes en dames gaven een num- er toestelspringen weg. waarbij voor treffelijk werk te zien was en de afwer king was goed Er werden een paar salto's over de springkast ten beste ge geven Als slot voor de pauze kwam de algemene vrije oefening voor dames en meisjes Deze oefening werd netjes gelijk en prima uitgevoerd zodat dit nummer een goede afsluiting vormde van het eerste gedeelte van het programma Na de pauze kwam het ringzwaaien. altijd het hoogtepunt van de avond De keurploeg van Sportief Het hierbij zien. dat zij wel voorull gegaan is Er werd door sommige leden uitstekend werk te zien gegeven hetgeen veel waardering vond bii de toeschouwers. Ook het lange mat-werk van de keur ploeg was van een best gehalte. Er werd vlot gewerkt en er werden aardige prestaties getoond, zodat de keurploeg zich haar naam weer waardig toonde. De vrije oefening van de ritmische groep was een waardig slot van deze avond. De geestelijk adviseur, pater Copray. besloot deze avond met een dankwoord aan de leiding en vooral aan mej Zwetsloot en mej Bergers voor het vele werk dat zij verricht hebben. Ook de leden dankte hij voor de medewerking en hij zei. dat het altijd goed ts aan sport, te doen. want hierdoor krijgt mer een gezond lichaam en leert men ook het lichaam te beteugelen om het uiteindelijk dienstbaar te maken voor God. Hierna was er nog een voorjaarsbal onder leiding van de heer E Castelein met medewerking van de Rhythm Club. Katholiek Vrouwengilde Oegstgeest Gaven wij gisteren een verslag Mevr. J FehmersBoer Knottne- over de inzet der viering op zondag morgen, nu vervolgen wij met de de feestavond. VOORSCHOTEN PLANNEN VOOR EEN NIEUW POLITIEBUREAU. B. en to. zijn voornemens de vanden Leidseweg 95. huize Irene en Leidse- weg 97, de voormalige boerenleen bank te kopen en deze gebouwen in te richten als politiebureau. Door de uitbreiding van het korps ambtenaren is het raadhuis te klein geworden. Plannen tot uitbreiding van het raadhuis zijn réeds in voor bereiding. De plannen voorzien in een uitbreiding afgestemd op een inwo nersaantal van 20 000 personen, welke uitbreiding in 2 of 3 fasen kan wor den uitgevoerd, doch het eerste deel van deze uitbreiding is reeds van zo'n omvang, dat niet verwacht mag worden, dat heden daartoe de ver eiste goedkeuringen zullen worden verkregen. De toestand ten raadhuize is echter zo, dat nieuwe kantoor ruimte dringend nodig is. Momenteel zijn de wachtkamer, de vergader kamer van b. en w. en de commissie kamer reeds als kantoorruimte in gebruik. B. en w. komen nu met het voorstel de panden Leidseweg 95 en 97 te kopen en in deze gebouwen de groep Voorschoten van de Rijks politie te huisvesten, waardoor het huidige politiebureau de oude conciërgewoning weer ten behoeve van de gemeentebureaus kan komen. Tevens kunnen de bovenwoningen van de panden op de Leidseweg wor den gebezigd als dienstwoningen voor twee leden van het politiepersoneel Pand Leidséweg 95 heeft beneden een grote zaal, portaal, gang, keuken, tussenportaal, 2 w.c.'s en een aange bouwde schuur. Pand Leidseweg 97 heeft beneden een grote kantoor ruimte, portaal, gang, vergaderkamer, kluis, een ruime archiefruimte en een stookhok voor de centrale verwar ming. Dit pand heeft een centrale verwarmingsinstallatle op welke in stallatie voorheen de radiatoren van pand Leidseweg 95 waren aangeslo ten. Pand Leidseweg 95 kan de ge meente kopen voor 24.500 en pand Leidseweg 97 voor 30.000. Tot inrichting als politiebureau moet een verbouwing plaats vinden o.a. de zaal van Leidseweg 95 moet weer twee vertrekken worden, de schuur moet geschikt gemaakt wor den voor berging van de motoren, de archiefruimte van Leidseweg 97 moet worden omgebouwd tot arres tantenlokaal, de kluis tot wapen kamer en er moeten verbindingen tot stand worden gebracht tussen de twee panden. De verbouwingen ver gen een bedrag van f29.100 Toch is het de bedoeling om t.z.t. by de tweede of derde fase van de verbou wing van het raadhuis het politie bureau wederom in het raadhuiscom- olex onder te brengen. By de huur- berekening is b. en w. er dan ook van uitgegaan, dat over 15 jaar het pand zal worden verkocht of door de gemeente voor andere doeleinden zal worden gebruikt. Aanrijding. Gistermiddag vond op de hoek Donklaan-Papelaan een aanryding plaats tussen een motor rijder en een automobilist. Even na vyf uur stapte de fabrieksarbeider, de heer R. uit Leiden, op zyn motor om zich naar huis te begeven. By het uitryden van de Donklaan nam hij de bocht naar links tekort en stellig hield hy geen rekening met het feit, dat ook op de oude Papelaan nog auto's in de richting Wassenaar mogen ryden. De automobilist deed alle mogeiyke moeite om een aan rijding te voorkomen, maar deze was onvermijdelijk. De motorrijder werd tegen de grond gesmakt en bleef liggen. Dr H. de Boer uit Wassenaar, die juist passeerde, onderzocht het slachtoffer maar kon ter plaatse geen letsel ontdekken. Per taxi werd het slachtoffer daarna naar huis vervoerd. De motor was flink beschadigd. De De grote zaal van het Parochiehuis was zeer goed bezet, toen de voor zitster het openingsgebed sprak. Daarna werd het Gildelied, dat aan geboden was onder 't feestontbijt, gezongen. De voorzitster, mevrouw J. Straalvan Santvliet, sprak haar vreugde uit over de grote opkomst. Zy deelde mede, dat de g.a., de zeer- eerw. heer pastoor Looyaard, door een bespreking buiten de stad wat later zou arriveren. Daarna heette zy hartelyk welkom mevr. Du Boeuff, de echtgenote van de burgemeester. Vervolgens werd een woord van welkom gericht tot mevr. Jansen Sprock, de oprichtster en eerste pre sidente van het Gilde. Het diocesaan bestuur zond telegrafisch gelukwen sen. Verder begroette zij de dames Van Beukering en Rosdorff, beiden oud-bestuursleden, mevr. Lindenhoff, presidente van de Kring Leiden en de EerW< Zusters, Vrouwen van Be- thanië, met wie het Gilde een gebeds relatie onderhoudt. Van de Kring Leiden waren aanwezig de afdelin gen, Leiden, Voorburg, Warmond, Wassenaar, en Voorschoten; de laat ste afdeling deed dit vergezeld gaan van een mooi bloemstuk. In de afgelopen 10 jaren kreeg het Gilde een vertegenwoordigende taak en daardoor zitting in verschillende organisaties. De voorzitster heette daarom gaarne welkom de afgevaar digden van de Federatie W.H.; de Commissie voor Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting; het Comité Be jaarden Sociëteit. In deze organisa ties leerde het Gilde de bestuursleden kennen van de Christen Vrouwen bond en van de U.V.V., van wie ook afgevaardigden aanwezig waren. Daarna kwamen de heren aan de beurt. De afgevaardigden van de r.-k. Middenstandsvereniging St. Willi- brord werden welkom geheten en bedankt voor de hulde in rozen. Eveneens was aanwezig de heer dr ir Fehmers, als voorzitter van de K.A.; de heer Schrijvers, leider van de Stille Omgang voor het Gilde en de heer Kien jet, die verschillende ma len de toneelgroep had geregisseerd. De voorzitter verklaarde, waarom er by de feestviering van het Vrouwen- Gilde ook „mannen" aanwezig wa ren: n.l. doordat het Gilde steeds medewerking en hulp van de heren echtgenoten mocht ontvangen. Pre cies 10 jaar geleden werd het Gilde in deze zelfde zaal opgericht, aldus de presidente en zy memoreerde alle voorzitsters, die in de afgelopen ja ren de leiding hadden gehad. Ook de leden was zij dankbaar. Het zou te veel tijd kosten om alle herin neringen op te halen aan mooie avon den, excursies, bezoeken aan musea er tentoonstellingen. Tot besluit deel. de de presidente mede, dat aan vier t langdurig-zieke leden een mandje j fruit gezonden waó. Hierna sprak de heer Fehmers en vermeldde de goede samenwerking tussen K.A. en Gilde. ven uit vrees zich belachelyk te ma ken. Hy doet tenslotte een dringend beroep om te allen tijde en hoe dan ook te willen meewerken dat de verkeersregels zo goed mogelyk wor den opgevolgd tot meerdere veilig heid in het verkeer. Op aanschouw ïlyko wyze werd, door middel van een paar goede ver- keersfilms, de aanwezigen getoond hoe het verkeer wél en hoe het niét moet. Voordat met 't tweede deel van het programma, een klein-kunst voorstelling, werd begonnen, hield de heer J. v. d. Scheer, een assistent van het Verbond, een korte toespraak waarin hy allen dankte die tot het welslagen van deze dag hidden bij gedragen. Hy herinnerde voorts aan het aantal ongevallen gemiddeld 300 per dag en het groot aantal slachtoffers, waar men niet bij stil- auto was slechts licht beschadigd aan staat, maar accepteert alsof het zo de voorzijde. De politie was spoedighoort. Met een oproep om toe te tre ter plaatse om de feiten vast leggen. LEIDERDORP VEILIG VERKEER. De gehele dag is het Verbond voor Veilig Verkeer gisteren in Leiderdorp bezig geweest de weggebruikers het den tot een plaatselijke vereniging voor Veilig Verkeer besloot hij zijn rus kreeg nu namens de feestcommis sie het woord. Zy feliciteerdè het be stuur en bood namens de leden, die allen hiervoor een offertje hadden bijgedragen een zeer fraaie met zil ver beslagen voorzitstershamer aan. Ii. het zilveren plaatje stond het in ternationale embleem der kath. vrou wenorganisaties gegraveerd en de naam der afdeling. Namens het bestuur bedankte de voorzitster voor dit fraaie en toe passelijke geschenk. Graag en met toewijding hoopte zij deze hamer te hanteren. De Gilde-toneelgroep kwam daar na met het blijspel: „In andermans schoenen", door Dom. De Gruyter. Het stuk werd met veel élan ge speeld. De hoofdrol: „Nelly Dupont" was by mej. Lya Menken in zeer goede handen. De regie, gevoerd door de heren Thorn en Schlatmann, werd met succes bekroond. De toneelaan kleding, verzorgd door de heer Mün- ninghoff, was tip-top in orde. In de pauze werd de g.a. verwolkomd, ter wijl hem een doos sigaren aangebo den werd ter herinnering aan het feit, dat hy 10 jaren g.a. is van het Gilde. Hierna hield z.eerw. een bezielende toespraak, die zeker weerklank zal vinden. Ook deelde de g.a. mede, dat er twee Pauselijke onderscheidingen onderweg waren voor de voorzitster en de secretaresse. Onder het gebruik van 'n kopje koffie lieten de „Riwa's" gezellige muziek horen. Na afloop van het 3de bedrijf wer den aan de speelsters bloemen en aan de spelers sigaretten aangebo den. Het was een genoeglijk besluit van ven, maar velen bleven nog na voor 'n dansje. De „Riwa's" verstaan de kunst er de stemming in te brengen. Het was een genoegelijk besluit van de feestavond. BOUW FLATGEBOUW AAN DE KAREL DOORMANLAAN. In opdracht voor de Nillmy te 's Gravenhage, wordt er aan de Ka- rel Doormanlaan onder architektuur van het architektenbureau ir Jan Piets en G. van Essen te 's Graven hage een flatgebouw van 40 flats in 4 woonlagen gebouwd. Het werk is gegund aan de N.V. v. Vliet en Van Duist Bouwbedrijf te Rotterdam, welke het werk weer op gedragen heeft aan de fa. L. Boer te Rotterdam. CORTE golf aanwezigen nog enige tijd genoeglijk bezighield. „Alma" kan niet komen. Door omstandigheden kan de medewer- oking van het Alma-Materkoor bij de wVggebruik'bi] "te brengen! M~et'span- Hoogmis in de Meerburgkerk op zon. doeken, 2 geluidswagens die rond- j dag a.s., welke H. Mis wordt opge reden en aanwyzir.gen gaven en eendragen ter gelegenheid van het 50- v r. 5_„:- u..u» Tengevolge van ernstige inwen dige kneuzingen overleed gisteren in het centraal ziekenhuis te Alkmaar de 82-jarige heer J. Hulskamp. De bejaarde man was daags tevoren aangereden door een vrachtauto, die het slachtoffer volgens de politie geen voorrang verleende. De actie-toverbal, die gehouden wordt ten bate van de Hongaarse jeugd in de Oostenrykse vluchtelin genkampen duurt nog steeds voort. Reeds 350 000 doosjes met toverbal len. zijn verkocht. Men hoopt er 1 miljoen te kunnen verkopen Einde mei zullen via de radio de prijswin naars worden bekend gemaakt. Te Boedapest heeft de politie dins dag 38 personen aant ^houden, „die op verdachte wyze rondslenterden", al dus heeft radio-Boedapest woensdag bekendgemaakt. Volgens een sowjet-blad over architectuur worden op het ogenblik plannen opgesteld voor de aanleg van satellietsteden by Moskou, Leningrad, Kief en andere gre/e steden in de Sow- jet-Unie. Deze steden zullen worden gebouwd binnen een kring van 45 tot 55 kilometer van de grote steden en woonruimte bieden aan 40.000 tot 60.000 personen. President René Coty van Frank rijk is woensdag in gezelschap van o.a. da minister van buitenlandse za ken Pineau per trein uit Parijs naar Rome vertrokken v.oor een officieel toespraak. Hierna was het woon! i bezoek van vyf dagen aan Italië, aan het cabaret-gezelschap, dat de Te Gilly in de Belgische provin- propagandawagen die brochures uit reikte is het Verbond op de weg in actie geweest. Daarbij werd de jeugd door middel van filmvoorstellingen het verkeersonderwys aanschouwe lijk bijgebracht. Vanzelfsprekend was hierbij ook ingeschakeld de Rijkspolitie en de plaatselyke ver eniging Veilig Verkeer, die deze actie jarig huwelijksfeest van het echtpaar Zandbergenv. Eeuwijk, niet door gaan. „De Rijnklievers". Wedvlucht vanaf Neufvilles. Afstand 182 km. In concours 202 duiven. Los om 13.30 65 J. Truiers sr 7; J. Truiers jr T uur met N. wind. Eerst aankomende om 16.43.27 uur. Laatste prijswinnaar ----b - uiu iu.no.41 uur. ïjadwie prijawumaar hadden voorbereid. Des avonds was 117.04.19 uur. 1, 5, 10 M Jongeleen; er een filmavond voor de volwasse nen waarvoor de Leiderdorpse Har- maniekapel, vergezeld van een ba taljon verkeersbrigadiertjes, reclame kwam maken. De geluidswagen welke in de stoet meereed onderstreepte dit. Op de ^yerkeersavond in het Dorps huis werd het woord gevoerd door burgemeester v. Diepeningen, die te leurgesteld was over de opkomst maar zich niettemin verheugde over de gehouden actie. Hy memoreerde de prettige samenwerking tussen het Verbond en de plaatselyke afdeling. Het doet altyd vreemd aan dat de aandacht van de weggebruikers moet worden opgewekt door de Bond voor Veilig Verkeer die de mensen a.h.w tegen zichzelf beschermt. Hy herin nerde aan het feit dat de Hollanders zich min of meer generen on. op de juiste wyze de verkeerstekens te ge- 2, M. v. d. Wilk; 3, 8, G. de Jong; 4, A. Hendriks; 6, J. Truiers sr; 7, J. Truiers jr; 9, C. v. Dam. cie Henegouwen zijn dinsdagavond twee mensen om het leven gekomen door een ontploffing in een gasleiding tussen twee fabrieken. Een persoon werd gewond. De slachtoffers werden bedolven onder het puin van hun in stortende huizen. Het Japanse ministerie van openbaa' welzijn heeft woensdag be kendgemaakt, d?t de griepepidemie, die van oktober 1956 tot maart 1957 in Japan heeft gewoed, 1.475 slacht offers heeft geëist. Volgens te Rangoon ontvangen berichten is de stad Monya, 100 kilo meter ten zuidwesten van Mandalay. zo goed als geheel door brand ver woest. Verscheid*- i per :onen zouden zyn omgekomen, terwijl de politie er bovendien tien heeft doodgeschoten, omdat zy zich aai plundering schul dig maakten. Ruim 10.000 woningen werden verwoest. RECHTZAKEN Ons bericht (dinsdag 7 mei) om trent het strafproces voor de Leidse kantonrechter inzake de ernstige autobotsing op de Valkenburgsev.eg in de avond van 2 oktober 1956, tfaarby mevr. Priester-Bouwmeester werd gedood, behoeft enige correctie. Als tweede beklaagde stond nl. niet de bestuurder van de volkswagen te recht, doch de chauffeur van de vrachtauto, welke door de eerste vrachtwagen werd gesleept. Er was nl. geen sprake van een aanhang wagen, doch van een wagen, welke gesleept werd. De chauffeur van de gesleepte wagen zou nl. te snel ge reden hebben een overtreding, welke met de genoemde nöodlottige aanrij ding overigens geen verband hield. Vervolgens heeft de verdediger mr. Sprey niet beweerd, dat de eerste verd. door zyn werkgever een onbe trouwbaar chauffeur werd geacht en daarom ontslagen is, maar integen deel, dat hy als betrouwbaar chauf feur ondanks de aanryding gehand haafd is. ïMISBRUIK VAN SOCIALE WETGEVING Voor de Haagse politierechter stond terecht een betonarbeider te Alphen aan den Rijn, die ernstig misbruik had gemaakt van de sociale wetge ving. De officier van justitie vond dat een dergelijke instelling, zoals die in Nederland is ingevoerd, een prach tige verzorging is en hy zei, dat voor overtreding hiervan een flinke ge vangenisstraf staat. Hy eiste dan ook veertien dagen onvoorwaardelijke ge vangenisstraf. De politierechter wilde het nog eens met de man proberen -— deze had nl. al enkele veroor delingen achter de rug en ver oordeelde de verdachte tot een boete van 40 of acht dagen, een voor waardelijke gevangenisstraf van 14 dagen en een proeftijd van 3 jaar. „PA IS BIJ DE POLITIE" Tien gulden of vijf dagen eiste de officier van justitie bij de Haagse politierechter tegen een 59-jarige wa genwasser te Leiden. Deze had op 22 december van het vorige jaar een kleine jongen een klap geg/sven, om dat deze tegen de wand van een pas- geverfde schuur had 6taan schoppen. Eerst had de echtgenote van ver dachte de jongen gewaarschuwd, maar deze gaf hier geen gehoor aan. Hy had verdachte uitgedaagd door te zeggen: „U durft toch niet te slaan, mijn vader is bij de politie". De man had daarop de jongen een klap ge geven en dat mag tegenwoordig niet ongestraft blijven. De politierechter veroordeelde de man tot f5.— of twéé dagen. Ryden op een weggedeelte dat door borden is afgebakend is natuurlijk verboden. Toch had de bldfembollen- kweker uit Noordwijk zich hieraan bezondigd en voelde een agent by de gemeentepolitie te Noordwijk zich verplicht hiervan een proces-verbaal op te maken Tenminste, hij /oelde zich pas verplicht dit te doen, nadat de vader van de verdachte toevallig was gepasseerd en de agent in het uitoefenen van zyn functie had be lemmerd door enkele vreemde op merkingen te maken, die als beledi gingen waren bedoeld. Het gebeurde allemaal op de acht ste augustus van het vorige jaar. Op een driesprong, waar werk in uit voering was, had men een gedeelte van een weg afgebakend met borden, waaruit bleek, dat men dit gedeelte van de weg niet«mocht betreden. De bloembollenkweker was er toch met zyn rijwiel opgereden en de agent was naar hem toegegaan. Terwijl hij bij de overtreder stond, kwam de vader van de verdachte er langs. Misschien had deze al een he kel aan de politie, in ieder geval gooide hy de agent enkele beledigin gen naar het hoofd. De agent maak te van een en ander proces-verbaal op en nu werd de zaak behandeld bij de Haagse politierechter De verdach te was niet verschenen, maar de agent in kwestie wel. Conform de eis van de officier van justitie veroordeelde de politierechter de verdachte tot een boete van 25 of vijf dagen. Scheepsberichten AAGTEKERK 8 Las Palmas. AALSUM 9 vm v Las Palmas n Pt Said. ALGENIB p 8 Kp Blanco n A'dam AMPENAN 9 te Cheribon. BILLITON 9 te Surabaja. BOSCHKERK 7 v Las Palmas n Genua. CALTEX LEIDEN <t> p 8 Kreta naar R'dam. CORILLA (t) p 8 Thursday eil n Balik Papan. CORYDA <t) 9 te Pladju. ERINNA (t) 11 Pladju verw. GAASTER- KERK 8 v Shanghai n Takubar. GIES- SENKERK 11 Fremantle verw, HECTOR 9 te Piraeus. HEEMSKERK 8 v Djibcti n Suez. HOUTMAN 10 Hongkong ve IVOORKUST 8 te Abidjan. LISSEKERK 8 nm te Rastanura. LOOSDRECHT 8 van Bahrein n Mombasa. LOUIS LANTZ 8 v Las Palmas n Monrovia MAASLLOYD 9 te Semarang MODJOKERTO p 8 Kp de Goede Hoop n Durban. ORION 8 te Lissabon. OVULA (t) 9 te Chittagong. P G THULIN 8 v Le Havre n Seven Islands REMPANG 9 te Tsingtao. ROTTI 9 te Genua. SCHERPENDRECHT (t) p 8 Ceylon n Fao SCHIEDIJK 8 v Newoort News n New York STATENDAM 8 Van Le Havre naar Southampton. STRAAT MADURA 8 van Tj Prlok n Singapoie. ff? Gevraagd voor dag en nacht een net meisje, v.g.g.v. Prinses MarMaan 21. Wassenaar, tel. 3697. GP Te koop: Vauxhall 4 cyl. '50: 1 tandem: 1 motor 200 c.c. Te zien vrijdag en zaterdag. Nonnensteeg 8. Leiden. 5T Bijverdienste aangebo den door de verkoop van koffie, thee en cacao aan particulieren. Invaliden en weduwen hebben voorrang Br. onder no. 4837 bur. v. d. blad. GEVRAAGD: VERKOOPSTER en LEERLING VERKOOPSTER Goed loon en goede vacantieregeling. Schoenmasiazijn Bata VOORSTRAAT 6—8 KATWIJK AAN ZEE 3T Keukenhulp gevraagd gedurende de zomermaan, den, voor gehele week en ook alleen voor zondagen Watersportbedrijf 't Kom pas. Kaag. tel. 02534—215. G? Aangeboden: een rusti ge zit-slaapkamer. zonder oension in het centrum v. d. stad. Br. bur. v. d. bl. onder no. 4844. 2? Voor Moederdag: mooie hortensia's. H. v. Velzen, Spoorhuis. Nieuwe Wee. N. Wetering. 2? Te koop comol. bank stel, 3-zitsbank. 2 fauteuils 1. damesfauteuil (kleur groen). kloostertafeltje ra. Perz. kleedje en vloer kleed 550 gld. Rhijngees- terstraatweg 112. Oegst geest Adverteren doet verkopen

Leidse Courant | 1957 | | pagina 8