Leiden heelt de primeur van een wereldactiviteit ift FP Meer nieuws over de Cambridge-week in Leiden Gemeente en industrie van Cambridge hebben een groot bedrag uitgetrokken Mr Schokkinp voorgedragen als dijkgraaf van Rijnland DONDERDAG 9 MEI 957 DE LEIDSF COURANT PAGINA 2 LORD BESSBOROUGH Vanmorgen landde met één van de zilveren vogels van de KLM op Schiphol de „Earl of Bessborough". voorzitter van het Cambridge-comlté dat de week van 23 tot 29 juni a.s. in Leiden voorbereidt. Lord Bessborough gaat o.m. be sprekingen voeren met de minister van onderwijs en de minister van landbouw, om hen te interesseren voor dit landelijk evenement, waar- voor de Engelse industriestad kosten nog moeite spaart. Lord Bessborough was zo vriendelijk in de wachtkamer van het vliegveld een uiteenzetting te geven van het doel van deze Cam- bridgc-activitelt en de geheimen van het programma gedeeltelijk te ont sluieren. Deze Cam bridge-week gaat niet op de eerste plaats van de universiteit uit. Het is het gemeentebestuur, dat besloten heeft tot deze manier van reclame maken voor de belangrijke industriestad over te gaan. Ook de industrie, die uiteraard direct bij internationale propaganda betrpkken is, heeft de koorden van de beurs ontknoopt in het belang van een goede representatie in Leiden. Het is de bedoeling van het comité ieder jaar ergens ter wereld een Cam bridge-week te organiseren. Deze eerste maal heeft het comité het oog laten vallen op de Sleutelstad. Leiden krygt dus de wereldprimeur. Overeenkomst. Verschillende overwegineen heb ben tot de keuze van Leiden geleid: Leiden is centraal gelegen in west- Nederland; Leiden heeft bijna even veel inwoners als Cambridge en bo vendien doen de beide universiteiten niet veel voor elkaar onder wat grootte betreft. In het belang van een juiste voor bereiding heeft de contactman in Ne derland, de heer Leefers, in samen werking met de contactman van de Cambridge-universiteit, mr Gorst, gegevens over de uistorie, de samen stelling van de bevolking, de ligging en de specialiteiten van Leiden ver zameld. Deze zijn in Cambridge be studeerd en zij zijn de grondslag ge worden voor het programma, dat men voor deze week heeft samenge steld. Hierbij dient men goed in het oog te houden dat deze gehele week gericht is op de bevolking van Ne derland. Alle evenementen in deze week kunnen door de burgers meestal gratis bezocht worden. Voor de tentoonstelling in de Stads gehoorzaal zal een betrekkelijk ge ring entree geheven worden. Het programma. Zoals reeds uit dit blad bekend zal de gehele Stadsgehoorzaal gewijd zijn aan het verleden en heden van de stad Cambridge. Vanmorgen kon- Scherp POTLOOD en GEEST No 515. Horizontaal: 1 een der oudste en beroemdste onder de Griekse zangers (Myth.), 6. bid (Lat.). 7 wolvlok je, 9. muzieknoot, 10. schel, 12. rivier in Italië,. 13. kruis- bloemig kruid, 15. rivier in Duits land, zijtak Fulda, 16. zeeroofvis, 17. likeurfles, 19. bevroren water, 21. voertuig, 22. muzieknoot, 23. oude benaming voor liter, 25. stok, 26. jon gensnaam (afk.). Verticaal: 1. vreemde munt, 2. hangt aan de mast, 3. deel van het water, 6. geregeld, 8. betrekking, 10. platte vlak, 4. telwoord (Fr.), 5. zeep- groot, bouwvallig of uitgewoond huis. 11. Hongaars componist van operetten, 13. latwerk, 14. zijden stof, 18. vogel, 20. sluiskolk, 22. in- sektenetend zoogdier, 24. deel van de bijbel (afk.), 25. muzieknoot. Oplossing morgenavond. Oplossing No 514. Horizontaal» 1. op, 3. vuur, 7. raad, 9. eer. 11. rob, 12. Eems. 14. eend, 16. la, 18. telg. 20. daad. 22 st., 23 Edam, 25. oele, 27 oom. 29 Ens, 30. Eire, 32. pint, 33. rij. Verticaal: 2. pro, 3. v.a., 4. Uden. 5. rem, 6 er, 8. Abel, 10. Esla, 11 rots, 13. Edda, 15. egel, 17. adem 19. Eton. 21 Amor. 24. Deen, 26 esp, 28. oer, 29. en, 31. it. den wij hierover nadere gegevens krijgen. In de grote zaal wordt uit décor- stukken, die in Engeland worden vervaardigd, het z.g. Trinity-court op gebouwd. Dit is het binnenplein van de uni versiteit te Cambridge. Niet geheel ongelijk aan het Binnenhof in Den Haag. Poorten leiden naar de stu- dentenvertrekken van de universi teit. Dames en heren in historische klederdracht van de stad Cambridge zullen het geheel opluisteren. Hier krijgen de bezoekers, die naar men hoopt uit verre omtrek zullen ko men, een indruk vah het oude Cam bridge. In de bovenzaal van de Stadsge hoorzaal wordt een herberg in oud- Engelse stijl, ingericht. De bezoekers worden hier vergast op „oudet ale", het zware bier van Cambridge", dat alléén voor de studenten wordt ge brouwen. Van het verleden wandelt men naar het heden: een grote maquette van het Cambridge-van-nu staat bene den opgesteld en rondom deze mi niatuurstad verrijzen de stands, die facetten van het leven in Cambridge, vooral de industrie belichten. De stad is bijvoorbeeld bekend om het feit, dat er de atoomsplitsing is ontdekt. Aan het atoom zal een afde ling worden gewijd; voorts treft men stands aan van de chemische indus trie in Cambridge, die vooral van be lang is voor de landbouw. Daarom ook werd contact opgenomen met het ministerie van landbouw. In de Stads gehoorzaal zal ook een dansorkest van Cambridge optreden. Andere evenementen. In de gewelven onder de kunst handel van Van Spaandonk in de Breestraat zal de Cambridge-Society of Sculptors en Painters" 'n tentoon stelling van schilderijen en beeld houwwerk houden. Andere evenementen in deze week zijn: het optreden van het Cambrid ge madrjgaalkoor in de Pieterskerk. Aangezien dit koor by voorkeur zijn madrigalen zingt, varend in punters die over de oude kanalen van de stad glijden, kan Leiden ook een uitvoe ring in deze geest verwachten. De zangers zullen waarschijnlijk het Galgewater, met de historische ach tergrond van het stadtimmerhuis als décor gebruiken. In de Leidse Schouwburg treedt op de „Shakespeare-group of the Me dical Society of Cambridge", een speelgroep, die beschouwd wordt als de beste Shakespeare-vertolkers. Zij voert op „As you like it". Lezingen, die eveneens voor de burgerij toegankelijk zijn, sportwed strijden, o.m. tennis en roeien tussen studenten van de beide universiteits steden, golf op straat en het optre den van de „King of Pratical Jokers" de bijdrage van de Cambridge-uni versiteit staan voorts op het pro gramma. Tenslotte denken de organisatoren nog aan een attractie, die de bezoe kers zelfs van verre aan moet trek ken. Het moet de gebeurtenis van deze week worden, maar' onze zegsman was nog niet bereid méér te vertel, len, dan dat het op het gebied van het vervoer ligt en dat deze attrac tie mogelijk is dank zy de allerlaatste vindingen op industrieel gebied. De week wordt in de Gehoorzaal geopend door de Britse Ambassadeur in Nederland. Vele notabelen zullen aanwezig zijn. JWUULGAT WK A P tfsfydk tibJMüm LEIDS RIJWIELWEE. De nog steeds onbekende eigenaar van het rijwiel, dat enige dagen geleden door de „fietsenclown" om een verkeerspaal bij de De Gijse- laarsbank gehangen werd, kan zyn karretje op het politiebureau gaan afhalen. Inmiddels heeft een jongetje, dat zich verveelde, hedenmorgen om een uur of tien geprobeerd met zijn fiets te doen „wat gisteren in de krant stond". Hij wilde zijn rijwiel namelijk op de nok van het hoekhuis Merel straatLijsterstraat tentoonstellen. Halverwege vond het, dat zijn reis doel wat te hoog gelegen was en keerde hij onverrichterzake weer naar moeder aarde. R.-K. gymnastiekvereniging „Sportief". De gymnastieklessen, voor de leden van de r.-k. gymnastiekvereniging voor dames „Sportief", die morgen, vrijdag, gegeven zouden worden, gaan niet door. Ook de lessen ritmische gymnastiek, dinsdag a.s., komen te vervallen. De meisjesclubs op maandag en dinsdag a.s. gaan evenwel gewoon door. Aan de haak. Op de Singelbrug bij het Utrechtse Veer werd gistermiddag om tien over vijf een wielrijder aan de haak ge slagen door een passerende vracht auto. De man, die naast een dame over de brug reed, voelde zich bij het passeren van de wagen onverhoeds vastgegrepen door een van de haken van de laadbak. Hij aarzelde geen moment en greep zich stevig vast aan de auto. Zijn fiets viel onder hem vandaan tegen het rywiel van de vrouw, die daardoor kwam te vallen. Het achterwiel van de vrachtauto deed het rijwiel van de hangende man in een hoop schroot veranderen. De chauffeur stopte zyn luto on middellijk, toen hij bemerkte wat er gaande was. Daardoor liep het onge val nog goed af: De dame bekwam evenals de heer slechts lichte ver wondingen. Botsing. Een zeer luxe, buitenlandse auto, die rijdend op de Oude Singel, de Korte Mare wilde passeren, zag zich gisteravond omstreeks kwart voor tien onverhoeds aangereden door een motorrijder, die van de Korte Mare de Marebrug wilde oprijden. De automobilist moet goed geremd en de motorryder te zeer links gere den hebben want de botsing vond plaats vóór de wegas van de Korte Mare. De motorrijder werd van zijn voertuig geslagen en kwam op de motorkap van de auto terecht waar hij gelukkig bleef hangen aan twee sier bajonetten. De motor werd een viertal meters weggeslingerd en zwaar beschadigd. Ook de auto kreeg ernstige beschadigingen. De motor rijder werd met ernstig uitziende ver wondingen door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Crescendo-adspiranten. Op vrijdag 10 mei a.s. om 7.30 uur organiseert de adspiranten-commissie van de Leidse Korfbalbond 'n avond, verzorgd door de adspiranten der di verse verenigingen, in het Leidse Volkshuis aan de Apothekersdijk. Door de jongeren van Crescendo wordt opgevoerd het toneelstukje „Als Joker helpt". Toegangsk ïarten te verkrijgen bij Th. Huigsloot, Mus- schenbroekstraat 21a en mej. G. Krol, Haarlemmerstraat 46. De zaal is open om 7 uur en er is geen fietsenstalling aanwezig. De verzamelaar. De Nederlandse verzamelaarsver eniging „De Verzamelaar" houdt he denavond om half acht zijn periodie ke streekbyeenkomst in café-restau rant „De Valk" op de Stationsweg, hoek Morssingel. Op deze bijeenkomst is er weer ge legenheid voor alle verzamel-lusti- gen uit de wijde omgeving om hun collecties uit te breiden. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doct.ex Ned. taai en letterkunde mevr. N. J. G. van den ToornDanner te Den Haag. Geslaagd voor het cand.-ex. D Wis- en Natuurkunde mej. N. J. v. d. Vlugt te Leiden. Geslaagd voor het cand.-ex. F Wis- en Natuurkunde mej. M, Berends te Leiden. Geslaagd voor het doct.ex. Natuur kunde de heer R. Hartmans te Den Haag. Geslaagd voor het doct.-ex. Schei kunde de heer M. Schlechter te Den Haag. ALGEMENE JAARLIJKSE LEDEN VERGADERING VIRO TE LEIDEN Op de op 15 mei a.s. te Leiden te houden jaarlijkse algemene leden jaarvergadering van de vereniging voor internationale rechtsorde „VIRO", zal staatsraad mr A. M. Joekes statutair aftreden als lande lijk voorzitter van deze vereniging. Als kandidaat voor het voorzitter schap wordt thans door het hoofdbe stuur van de VIRO voorgedragen prof. mr. W. F. de Gaay Fortman, hoogleraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam en lid van de Neder landse delegatie naar de algemene vergadering der Verenigde Naties Prof. De Gaay Fortman is bereid ge vonden, deze kandidatuur te aanvaar den. Qtydecta R ^UMANO*4 Kans op kouvatten! Brei heerlijk warm ondergoed van Neveda Reumanon, de ideale anti-reuma wol met de Rop de ombandï GEM. AANKONDIGING VERKEER. Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de Van Slingelandtlaan met in gang van heden voor de duur der .al daar plaatsvindende werkzaamheden is gesloten verklaard voor het ver keer met alle voertuigen, rij- en trek dieren en vee in beide richtingen. LEIDSE KANTONRECHTER. Het bericht over de berechting voor de Leidse kantonrechte! van twee chauffeurs uit T,e:Ven naai aanleiding van een aanrij Jin/: op de Valkenburg- seweg, waarbij mevr. Bouwmeester- Priester werd gedood, behoeft nade re aanvulling en verbeterihg. Het ging hier om een vrachtauto, welke door een andere vrachtauto werd ge sleept De gesleepte wagen was de fect aan de remmen. De chauffeurs van beide wagens stonden terecht omdat jij te snel hadden gereden, in aanmerking genj nen, da' de achter ste auto niet kon remmen. Toen de voorste vrachtauto dan ook plotse ling moest ren.men, kwam de achter ste wagen gr leeltelijk over de weg te staan. De chauffeur van een Citroën die van tegengestelde richting kwam reed hierdoor met enige snelheid te gen de voorzijde van de auto aan. De chauffeur van de gesleepte wa gen werd vrijgesproken, die van de voorste wagen werd veroordeeld tot 150.— boete of dertig dagen hech tenis. R.K.S.V. „SANCTUS AUGUSTINUS" De R.-K. Studentenvereniging „Sanctus Augustinus" te Leiden, viert zijn 64ste Dies Natalis op woensdag 15 en donderdag 16 mei met vele feestelijkheden en onder meer op woensdagmiddag de opvoering van „Het mes der barmhartigheid" een toneelbewerking van de novelle „Wir sind Utopia" van Stefan Andres. Donderdag te 14.30 uur wordt de verjaardag van de studentenvereni ging herdacht in een buitengewone algemene ledenvergadering in het groot auditorium der rijksuniversi teit te Leiden, waar dr R. C. Kwant zal spreken over „de veranderde plaats van de wetenschap in de sa menleving." V.O.L.A.-lezing: Fabricage en toepassing van Fusée Céramique In de kleine zaal van de Stadsge- gehoorzaal bood de Ver. Oud Leer lingen Ambachtsschool haar leden en belangstellenden weer een leerzame avond aan. De voorzitter vah de V.O.L.A., de heer J. P. Zwanenburg verwelkomde de leden en de gasten van deze avond. Doch alvorens tot de eigenlijke avond over te gaan. deelde spreker mede, dat deze voorlaatste avond van het seizoen de eerste avond van het jubileumjaar 1 mei 1957—1 mei 1958 was. De ambachtsschool bestaat 75 jaar en de V.O.L.A. 30 jaar. De vertegenwoordigers van de ver eniging hebben met het bestuur van de Ambachtsschool besprekingen ge voerd over een gezamenlijke viering van dit heuglijke feit, waarvan de festiviteiten een climax zullen vin den op 17 mei 1958. Hierna verkreeg de heer H. G. Smeenk, employé van de n.v. Ned. Fusée Céramique My. „Nefumij" te Breda, het woord. Op prettige wijze vertelde spreker hoe dit product, waarvan de bekende gebogen daken fusée—daken ge fabriceerd worden, acht jaar geleden hier in Nederland is geïntroduceerd. Het is n patent van 'n Frans architect waarvan de idee is gebaseerd op de gelede bamboe-stengel. Met prahtlge dia's liet spreker de fabricage en ontwikkeling van de fusée zien, waarna hij ook het aan brengen van de daken toonde. Ver volgens werd een prachtige, serie van allerlei loodsen fabrieken en zelfs kerken vertoond, die voorzien waren van fusée-daken. Na de pauze benatwoordde de tech nicus een serie vragen van de aan wezigen, die voornamelijk op de praktijk waren gericht. Verschillende vertegenwoordigers van diverse bedrijven gaven blyk van belangstelling voor deze leerzame avond. Zie verder stadsnieuws pag. 8. Laatste Berichten BURGEMEESTER VAN AMSTERDAM PLOTSELING ONWEL GEWORDEN. Kort na de aanvang van een bij eenkomst van de Nederlandse Maat schappij /oor Nijverheid en Handel (departement Amsterdam) waarbij vanmiddag tijdens een koffiemaaltijd in Krasnapolskq te Amsterdam de burgemeester van de hoofdstad, mr. G van Hall, als ere-lid zou worden geïnstalleerd, werd de burgemeester plotseling onwel. Ondersteund door twee bestuursleden stond hij op, maar werd daarna in afwachting van een medicus languit op de grond gelegd De burgemeester, die naar men in de zaal vermoedde twee maag bloedingen had, werd na tien minu ten op een brancard gelegd van de GG en GD en naar de Boerhaavekli- niek vervoerd. Voordien was ijlings wethouder mr. A. de Roos naar Kras- napolsky geroepen. De bijeenkomst van de Mij. voor Nijverheid en Handel werd onmid dellijk gesloten. SPORT DE RONDE VAN NEDERLAND. Het regende weer eens toen de 46 overgebleven renners vanmiddag om 10 over 1 10 minuten later dan het programma van de Grote Markt in Zwolle vertrokken voor de 4e etappe naar Leeuwarden, een af stand over 223 kilometer De burge meester van Zwolle, jhr mr. G. A. Strick van Linschoten hees Rik van Looy persoonlijk in de oranje-trui en de waarnemende garzioenscomman- dant ltn. kolonel K. Timmermans hielp Roger Verplaetse in de rood- wit-blauwe trui van het miltaire klassement. Deze korte plechtigheid geschiedde in een op het plein op gestelde muziektent, zodat de vele toeschouwers alles goed konden gade slaan. De muziektent hadden de Zwollenaren speciaal vart de bevrij dingsfeesten voor deze gelegenheid laten staan. AUTOMOBILISME DE 9e INTERNATIONALE TULPEN RALLYE In Eindhoven ondervond de Tul pen Rallye weer grote belangstelling. Bovendien kregen de deelnemers weer een bijzonder gastvrij onthaal. De eerste equipe zou volgens het op gestelde tijdschema twee minuten voor half elf in Eindhoven moeten arriveren, maar Tak en Niemöller, di«» in het Schwarzwald nogal wat met de kleppen van de auto hadden te doen, maakten haast Even na half tien arriveerden zij al aan de feestelijk ingerichte controlepost in de Philips jubileumhal, teneinde in de gelegenheid te zijn het manke ment aan hun wagen op te heffen Pas een half uur later kwamen in groepen de overige deelnemers bin nen. Tak en Niemöller waren met hun startnummer 1 weer op tijd aan de start om stipt twee minuten voor elf hun startboek in ontvangst te ne men en de weg naar Noordwijk te vervolgen. De sfeer in Eindhoven was weer als vanouds. In de omgeving van de jubileum-hal was het een en al be drijvigheid met provisorisch inge richte service-stations. Banden wer den, waar nodig, met haast verwis seld Tijdelijke doorsmeerbruggen waren non-stop in bedrijf en natuur lijk was de belangstelling van de zij de der burgerij weer groot. Prettig was de welverzorgde gratis keuken, die de deelnemers aan de rallye voor het laatste deel van het traject in deze zware, maar volgens de deelnemers mooie rit, bijzondere eer hebben aangedaan. De bedrijvig heid in Eindhoven duurde in ver band met het grote aantal deelne mers practisch de gehele dag. Want ruim drie uur nadat de eerste deelne mer weer was vertrokken, kon de laatste Eindhoven pas verlaten. Overeenkomstig de verwachtingen was het de zilver-grijze Mercedes 300 sl van de Nederlanders Hans Tak en Karei Niemöller, die om precies vijf minuten voor één het voorplein van hotel Huis ter Duin opkwam stuiven. Na bij de inrit een paaltje van de afzetting te hebben geraakt, gleed de wagen tussen de toeschouwers door, onmiddellijk gevolgd door de Mercedes van equipe Zeller-Bieling (Duitsland) en de auto van de Denen Anderson-Voigt-Nielsen.. Geestdriftig werden zij door de honderden toe schouwers ontvangen en toen de „kien" van de Mercedes ooenging. werd een glunderende Hans Tak zichtbaar, die verheugd over de goede orestaties geleverd in de klas- sement.sDrneven zich als eerste bij de officials aan de finish meldde. FAARDESPORT KOERSEN TE NOOTDORP Dc uitslagen van de gistermiddag ge houden draverijen te Nootdorp luiden: Openingsprijs: 1. Union (T. A v. d. Veen) 1.36 7; 2. Ukkie Guy: 3 Umherto Scott. Toto: w: 1.80; pl. 1 60, 2.90; eek 6 60; cov. 4. Nootdorp Vooruit-prijs: le heat- 1 Par- tout (A G. Heskes) 1 26 9; 2 Red'off W. B.; 3. Sunny Williams. Toto: w: 190; pl. 1 50, 3 50, 2 80; gek 5 80; conv. 12 80. 2e heat: 1. Partnuf (A G. Hpskes) 1 266; 2. Rita Belwin: 3 Sunny Wil liams. Toto- w: 2 30; pl. 1.90, 5.80, 1 50; gek 11.10; cov. 14 90 Arctio prijs: 1. StraaHager O (C. Swart) 1.31 1; 2. Reine du Malre; 3. Trekduif S. Toto: w: 2.10; pl. 1.60, 2.-; gek. 7.20, cov. 4 60. Activiteitsprils: 1. Silver Queen (J. P. v. d. Broek) 1.32.6; 2. Quick Bongershof; 3. Royal Star Toto: w: 9 40; pl. Z.40, 2.60. 2 80; gek. 19 20; cov. 6 50. Nieuwe baan-prijs: 1. Upie Scott P (A. G. Heskes) 1.31 5: 2. Rosamunde; 3 Rotecta. Toto w: 140: pl. 1.20, 1.40, 1 80; gek. 4 50: cov. 7.40. Restauratieprljs: 1. Forges (F. Knies) I 26.6; 2 Quick Star; 3. O Mc Grpgor. Toto: w. 1.70; pl. 130, 1.30, 2.90; gek. 5 60, oov. 4.90. Totale omzet ƒ53.805. Vóór honderd jaar Parijs. In eene algemeene vergadering van aandeelhouders van de N oor der spoorwegmaat schappij heeft de Heer Rothschild medegedeeld, dat hij het verlies, door den diefstal van Carpentier c.s. veroorzaakt, en xcaarin hij voor 5 millioen betrokken was, voor zijne rekening neemt, De Heer Alfred Musset, lid der Akademie en beroemd dich ter, is overleden. Ten gevolge van zwaar verdriet gaf hij zich aan den drank over, en het over matig gebruik daarvan sleepte den man ten grave. In de vergadering van hoofdinge landen van het Hoogheemraadschap Rijnland, gistermiddag, is mr. Schok king, oud-burgemeester van Den Haag, als eerste geplaatst op de voor- drachtslijst voor het ambt van dijk graaf in het hoogheemraadschap. De nieuwe dijkgraaf zal in de plaats tre den van mr. Slagter, die onlangs af scheid nam wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Deze voordracht zal thans volgens voorschrift ter goedkeuring aan de Kroon worden voorgelegd. Als tweede komt op de lijst voor: jhr mr L. M. E. von Fisenne, bur gemeester van Warmond, nummer drie is: de heer H. L. du Boeuff, bur gemeester van Oegstgeest. Marktberichten GOUDA, 9 mei Kaas. Aange voerd 69 partijen. Eerste kwal. per kg. 2.35—2.45; tweede kwal. 2.23 —2.34. Handel kalm. 's-HERTOGENBOSCH, 8 mei. Vee. Aanvoer 6513 stuks vee: 1715 runde ren, 268 graskalveren, 911 vette kal veren, 698 nuchtere kalveren, 235 schapen, 14 geiten, 49 fokzeugen, 381 slachtvarkens, 27 lopers, 1777 biggen, 443 lammeren. Prijzen, behoudens uitzonderingen voor dieren van bui tengewone kwaliteit als volgt: melk en kalf koeien 7351170, guiste koeien 675990, kalfvaarzen 740985, klam- vaarzen 675875, guiste vaarzen 660 —870, pinken 490665, graskalveren 350525; nuchtere kalveren voor fok- of mesterij 95210,- ooien met lam meren 160230, weideschapen 75 100, lammeren 6585, drachtige zeu gen 275—355. lopers 65--87, biggen 3860, drachtige ooien 125—155, al les per stuk. Slachtrunderen: aanvoer 607 stuks, extra kwal. van 3.65—3.80, le kwal. 3.503.60, 2e kwal. 3.10— 3.30, 3e kwal. 2.95—3.10. vette stie ren 3 10—3.30, worstkoeien 2.752 90, alles per kg. geslacht gewicht, vette kalveren le kwal. 2.903 20. 2e kwal. 2.35—2.70, 3e kwal. 1.90—2 20, nuch tere slachtkalveren 1.20—1 40 slacht varkens 1 62—1.68 slachtzeugen le kwal. 1.501.57, slachtzeugen 2e kw. 1.401.47, alles per kg. levend ge wicht, vette schanen 110—130, vette lammeren 100—120, nuchtere slacht kalveren 4565, alles per stuk. LEIDSCHENDAM, 8 mei Groente. Rijenkomkommers A 3439; idem B 3336; idem C 2426; idem krom 49—57 per kg.; sla A 10.30—14.30; idem B 7.20—8.90; stoofsla 24—38: andijvie 8994: spinazie 3344: prei 1516; tomaten A 2.15219; idem B 2.10—2.17; idem C 2.18—2.38; rabar ber 3036; postelein 5859; bospeen 72. TER AAR, 8 mei, Groente. Peu len 3.00—4.00: idem B 2.40—2 70: an dijvie (glas) 0 46—0 76: idem B 0.35 —0.36; kassniibonen 2703.30: idem stek 2.30250: rabarber 0.26—0.40; postelein 0,36—0 57; prei 0.13—0 20; spinazie 0 41—0 58: idem B 0 33—0 38: tomaten A 2.00: idem C 1.70, alles per kg.: komkommers 5 40 per 100 kg.: sla A 9.20—20 40- idemB 5 00— 10.00: idem per 100 stuks; bloemkool A 0.681.07: idem B 0 410.67: idem C 0 290 40 komkommers A 0 46 0 4f.r idem B 0.38- -0 39- idem C 0 24 —0 28: idem stek 0 17 0 20. alles oer stuk; bosneen 0 60- -0 73: idem stek 0 21: radijs 0 07--0.08* selderii 0.10; peterselie 0.11. allps per bos: stoofsla 0 30 -1 60 ner kist; aardbeien 0.60 0.80 per doosje. ROFLOFA RFNDSVEEN. 8 mei. Bloemen. Pyrethrum T 1 30 2 00: idem TI 0 45—1 22- Anemonen 43—67: Freesia's 69—1 22: Lathyrus 60—1 20: Colvillei 801 50: Margrieten 3066: Ixia's 56 63: Panavers 421 26: Nar cissen 21--50: Tulpen: Parkiettul nen 50110: Rosp Conland 38 -61: Gol den Harvest 55- 84: Pircadillv 4464 E. Eddy 39 -52: Moederdag 5885: Bonanza 46—54: Rpforma 41—53: Rartigon 41 71: Kansos 60—68; KleurenDrarht. 59 77: Dubb tulpen 22-42: tuinen (een blad) 39.5R ner hos: Hortensia's 1 55—2.45; Am. An- lers 20 -42 per stuk Bloemenveiling. In verband met a.s. Moederdag vriidaeavond te 7.30 bloemenveiling. Zaterdag geen bloe menveiling. Groente. Aardbeien (ingelegd) 6686: idem 2 ons doos 1 00—1.26; idem afw. 59 81; kropsla I 9 00— 16 00; idem II 5 00 -11 00: spinazie 40.00; bospeen 44.00 per 100. VINKE VEEN, 8 mei, Groente. Andijvie 67—75; postelein 58—63; prei 23; rabarber 33- 40; spinazie 3047; spitskool 54; stoofsla 2037 cent per kg bloemkool 40 -84; kom kommers 25 54: sla A 1016; idem B 59 cent per stuk; bospeen 71 79; radijs 811; peterselie 8 cent per bos.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2