Vacantieregeling kruideniers en melkhandelaren kwam er door Ook regeling voor slagers en groenlehandel St. Bernulfus-gilde opgetogen over zijn bezoek aan Leiden Scherp Opwekkend initiatief Leidse fotohandelaren voor 2de nationale Week van Fotografie „Ons Belang", Leiden en omstreken, opende nieuw bedrijfspand „Fietsenclown" bedenkt de ene „grap" na de andere WOENSDAG 8 MEI 1957 r>E f .rm<5Tr rnrroAwr PAGINA 2 Leidse raad vergaderde twee uur Zonder stemming na langdurig debat De Leidse raad was gistermiddag met het behandelen van een tamelijk onbetekenende agenda vrij spoedig klaar. Bijna alle tijd werd besteed aan de vacantieregeling voor kruideniers en melkhandelaren. Na benoeming var drie tijdelijke leerkrachten aan de gem. H. B. S. vor mels'es *-n vier leerkrachten bij het openbare lager onderwijs, stonden de vroede vade ren enige tijd stil bij het voorstel tot wijziging van de Rembrandt-prijs. Een gelijkluidend voorstel voor de kruideniers- en melkwinkeliers ont lokte een breedvoerige discussie. Een discussie, die overigens toch alleen maar leidde tot het aannemen van dit voorstel. De heer Langezaal zei, dat de ma nier waarop de voorbereidingen zijn gedaan niet zijn instemming hebben. Er is geen sprake geweest van be hoorlijk overleg met het grootwin kelbedrijf. Bovendien zijn de werk nemersorganisaties niet in het over leg betrokken geweest. Het groot winkelbedrijf moest achteraf pas van de plannen horen. Het verzoek komt ook te laat. Werknemers in het win kelbedrijf hebben dikwijls hun va- canties al vastgelegd. De regeling is door de Kruideniers-centrale en de Bond der zuivelhandelaren ook be droevend slecht voorbereid. De sprei ding is te gering. Hy stelde dan ook vóór aan het college het voorstel in té trekken en opnieuw kans te ge ven de zaken juist voor te bereiden, want zijn fractie is overigens een groot voorstander van een goede va- cantieregeling voor de winkeliers. I Een schrijven van de vereniging van I zuivelhandel aren er. de kruideniers- centrale aan de raad met de opmer- king, dat het grootwinkelbedrijf wel in het overleg is betrokken, noemde de heer Langezaal pertinent onjuist. Men heeft besloten-de prijs voor beeldhouwwerk te schrappen. De heer Piena (PvdA) vroeg naar het waarom? De heer Portheine (VVD) herinnerde aan de „tragedie rond het Rembrandtmonument". Hij was thans blij met het voorstel ook met de beperking. H- vroeg of het alléén om dit jaar is. De heer Questroo (Prot.Chr.) zei, dat Rembrandt niet alléén schilder, maar ook etser was. De prijs moet dus ook aan grafische kunstenaars toegekend kunnen worden. Er is een groot ge brek aan goede etsers. Deze prijs zou een stimulans voor hen kunnen zijn. Wethouder Van Schaik zei, dat een volgende keer ook een prijs voor gra fiek beschikbaar gesteld kan wor den. 5.000 vond de jury te goedkoop voor een prijs om de beeldhouw kunst. Winkelsluiting. Het voorstel tot een wettelijke va cantieregeling voor de slagers werd geaccepteerd. De heer Portheine (VVD) vroeg om een betere behan-j deling van de voorbereiding. Het St Bernulfus-gilde, de ver eniging voor kerkelijke kunst en oudheidkunde, deed Leiden de eer aan, haar voorjaarsvergadering ter stede te houden. De bijeen komst had plaats in een der zalen van de „Turk", waar de gildebroe- ders werden verwelkomd door hun deken, pastoor C. Prinsen, die in 't bizonder beg. ïtte de vi caris-generaal van het bisdom Rot terdam, mgr A. C. Schaaper, en de deken van Leiden, kanunnik W. P. M. Haring. Hij herdacht het overlijden van de gilde-broeder jhr Van Nispen tot Se- venaer, die zich vele verdiensten voor het gilde heeft ve gaard. Ver volgens deed hy enkele mededelin gen omtrent het Gildeboek, dat in een nieuwe vorm zal verschijnen, en over een uitgave „Tien jaren kerke- bouw in Nederland", dat aan de broe ders zal worden toegezonden. Na de „proclamatie" van wel een dertig nieuwe gildebroeders, werd de secretaris, drs Gerlacli o.f.m. cr|p., die zich niet meer herkiesbaar stel de, als bestuursMd uitgeleide gedaan onder hartelijke dankbetuiging voor zijn 8-jarig secretariaat. Als nieuw bestuurslid werd gekozen mej. dr A. Janssens te Vught. Door de heer L. Roozen werd daarna een causerie gehouden over de stad Leiden. Deze causerie begon met een citaat uit een gedicht van Piet Paaltjens ter begroeting van de toehoorders, waarna de naam zo wel de Latijnse als de Nederlandse van de stad werd behandeld, en POTLOOD en GEEST No 514. Horizontaal: 1. voorzetsel, 3 bederf in hout, 7. voorlichting, 9. achting, 11. zeehond, 12. rivier in Duitsland, 14. zwemvogel, 16. muziek noot, 18. afstammeling, 20. hande ling, 22. sint (afk.), 23. gem. in N.H., 25. gekheid, 27. familielid, 29. zijtak Donau, 30. Ierland, 32. oude inhouds maat, 33. reeks. Verticaal: 2. voor, 3. volgens (afk.), 4. gem. in N. Brab., 5. deel van een auto, 6. bijwoord, 8. bijb- figuur, 10. zijtak Douro, 11, steenklomp, 13. hoofdwerk der oudnoorse letteren, 15. insektcnetend zoogdier, 17. le venslucht, 19. plaats in Engeland, 21. god der liefde, 24. Europeaan, 26 boom, 28. aardsoort, 29. voegwoord, 31. afkorting van item. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 513. Horizontaal: 1. Best, 4. Esla, 7. poort, 9. overstuur, 10. ido, 11. ets, 15. onbepaald, 18. egaal, 19. solo, 20 ikon. Verticaal: 1. bron, 2. spendabel, 3. tor, 4. ert, 5. stuitbalk, 6. aard, 8. Oss, 12. roos, 13. spa, 14. eden, 16. ego, 17. aai. haar ontstaan op een splitsing van de Rijn. Enige merkwaardigheden werden verteld over de Burcht, de Pieterskerk, over het wapen van Leiden en deszelfs herkomst, waarna op enkele andere bizondere bouw werken nader werd ingegaan. Veel uitvoeriger stond spr. stil bij de uni versiteit; bij de beroemdheden, wel ke daar gedoceerd hebben; bij het beleg van de stad en bij de scheld naam „glibbers", waarna Leiden als marktcentrum en hoofdstad van Rijnland werd geschetst. Teleurstelt ling werd er over uitgesproken, dat Leiden geen waardig Rembrandt-mo nument heeft eekregen, waarna een overzicht volgde van de beoefening der schilderkunst. Tot slot werd, als apéritif voor de lunch het Leidse honger-mirakel opgedist. De causerie was voorzien van enige Leidse anec- doten en historische curiositeiten, welke bij het welwillend gehoor een goed onthaal vonden. Rondgang. Des middags werd onder leiding van bovengenoemde inleider een excursie door het hart van Lei den gemaakt Een kort bezoek werd gebracht aan het Museum van Oud- heden ter bezichtiging van de oud-1 christelijke sarcofaag, waarbij prof. dr H. Brunsting een zeer gewaar deerde toelichting gaf. Vervolgens begaf het gezelschap zich naar de Universiteitsbibliotheek, waar het werd ontvangen door de directeur, dr A. Kessen, die zo vriendelijk was geweest een kleine tentoonsteUing uit het kostbare bezit aan handschrif ten, incunabelen e.d. aan te legden en daarbij een toelichting gaf Ook dit werd door de gildebroeders bi zonder geapprecieerd. Vandaar toog het gezelschap naar de St Lodewiiks- kerk, waar de deken en ir Hugo van Oerle historie en restauratie oo in teressante wijze toelichtten. Tot slot van de excursie genoot men op de daktuin van V. en D. van het uit zicht op de stad en haar wiide om geving, waarbij men, zij 't in vogel vlucht. een goede indruk kreeg van Leidens rijkdom aan historische en moderne schoonheid. Het gezelschap van oudheidkundigen en kunstenaars was opgetogen over Leiden en zo iets te bemerken, doet iedere goede Leidenaar deugd! Verkeerde procedure. De heer Portheine (VVD) stelde vast, dat een procedure is gevolgd, die de toets der critiek niet kan door staan. Er is echter nu eenmaal in de ze voorbereiding de moeilijkheid de juiste oplossing te vinden betreffen de de tegenstelling kruideniers en melkhandel. Zijn fractie zal vóór deze regeling stemmen, omdat het belang van de kleine middenstanders toch wel zeer zwaar weegt. De heer De Bree (KVP) betreur de eveneens het minder geslaagd zijn van de voorbereiding. Ook het feit, dat de werknemers-organisa ties niet in het overleg betrokken zijn noemde hij bezwaarlijk, hoe wel begrijpelijk, omdat de winke liers meestal geen personeel be zitten. Het is moeilijk vast te stellen of de coöperatie „Vooruit" nu we) of niet heeft meegedaan in de besprekingen. Het is overigens te begrijpen, dat ..Vooruit niet enthousiast is over zulk een regeling, omdat zij nu eenmaal over voldoende personeel beschikt om de zaken te laten draaien. Daar staan 120 kruideniersbedrijven tegenover, waarvan de eigenaars nóóit met va kantie kunnen gaan, omdat zij niet voor vervanging zorg kunnen dragen. Daarom noemde hij deze regeling tóch van grote sociale betekenis. De heer De Hosson (KVP) ging diep in op de beschuldiging, die de heer Langezaal geuit had aan het adres van de vereniging Leidse Melk handel en de Leidse kruidenierscen trale. De heer Langezaal had n.l. ge steld, dat een bestuurslid van de Kruidenierscentrale, de heer Lunen- berg, nimmer een gesprek heeft ge had met de magazijnchef van het hoofdmagazijn van de coöperatie Vooruit, hoewel dit toch aangevoerd werd in een schrijven van de Ver eniging en de Centrale aan b. en w. van Leiden. Eerlijkheid Het is gevaarlijk, aldus de heer De Hosson, aan de eerlijkheid van deze bewering te twijfelen. Temeer omdat gesproken werd van een misver stand wat betreft de functie van de lieer Lunenberg. In het algemeen vond hij het onjuist zich nu terug te trekken, omdat er op bepaalde punten misschien minder elegant gehan deld is. De heer De Kier (Prot. Chr.) be greep niet, dat men nu nog met be zwaren komt aandragen. Dit alles heeft al gespeeld in mei 1956 en men heeft het realiseren van de plannen uit moeten stellen omdat het voor dat jaar te laat werd. Hij vond het onjuist deze regeling nu af te laten hangen van een spelletje, dat terug te bren gen is tot het kinderlijke „nietes en welles". De heer Meester (P.v.d.A.) wenste er de nadruk op te leggen, dat zijn fractie een vakantieregeling toejuicht. Maar als duidelijk blijkt, dat het overleg niet juist is geweest, dan is het de taak van de raad de vinger hier op te leggen. De heer Lunenberg heeft nimmer gesproken met de ge noemde chef van „Vooruit". Deze kende hem niet eens. Hij wilde de zaak hierop niet laten stranden, maar van de andere kant kan de raad dit onvoldoende vooroverleg ook niet zo maar ongesignaleerd dóór laten gaan, opdat anderen, het volgend jaar met een vakantievoorstel komend, niet zeggen: „De raad slikt het wel". De heer Questroo (Prot. Chr.) vond het toch wel een bezwaar, dat vele werknemers in kruideniers- en melkbedrijf nu al afspraken ge maakt hebben voor hun vakantie. Hij deed daarom de suggestie de termijn van de vakantie voor deze branche uit te breiden tot een. periode van 1 juli tot 31 augustus. De heer Van Dijk (KVP) was van mening, dat de tijd rijp moest zijn om deze vakanties door de eigen or ganisaties van winkeliers te laten regelen. Waarom wordt voor deze dingen altijd de raad ingeschakeld? De heer Knol (Prot. Chr.) wees er op, dat deze wet gericht is op het be hartigen van de belangen van de kleine zelfstandigen. Daar wil het grootbedrijf tegen protesteren en zij doet dit zelfs door zich te beroepen op publicaties, die wel zeer onsociaal van strekking zijn. Minder gelukkig Wethouder Menken stelde vast, dat dit probleem draait rond twee kernen, het vooroverleg en (het wezen van deze zaak) het vaststellen van de verordening. Hij onderkende in het vooroverleg inderdaad een minder gelukkige pro cedure. Het ware beter geweest, in dien er onder leiding van bijvoor beeld de Middenstands Centrale door klein- en grootbedrijf gesprekken rond de tafel waren geweest. Uit de briefwisseling, die de coöpe ratie Vooruit heeft gehad met b en w. en de L.M.C. is wel degelijk duidelijk gebleken, dat er ook een gesprek is geweest met de coöperatie. De be drijfsleider refereert aan een onder houd van 19 maart, uit dit onderhoud trok de coöperatie zich terug met de mededeling, dat men de zaak nader zou bespreken en dat men nog later iets zou laten horen. Later werd medegedeeld, dat men eerst voor de vakanties 1958 tijd genoeg zou vinden om de zaken te behandelen. Hier mede heeft de coöperatie zich op haar stellingen teruggetrokken. Het zou goed zijn, aldus de wethou der, indien het vakantierooster door b. en w. wordt vastgesteld. Zij kun nen er dan ook op toezien, dat bijv. niet zeven zaken van de coöperatie door deze regeling gelijktijdig geslo ten moeten worden. Afwegen van belangen. De wethouder woog tenslotte de belangen van de partijen tegen el kaar af en stelde vast, dat er geen reden is zoals de heer Lange zaal suggereerde het voorstel terug te nemen. Zeker niet omdat men in het jaar proeftijd nog kan zien hoe de zaak zich ontwikkelt. Het zou goed zyn aansluitend op wat de heer Questroo voorstel de het rooster wat uit te trek ken. Na enig overleg achter de colle ge-tafel besloot men een tijdperk van 14 juli tot 25 augustus aan te houden. (Oorspronkelijk van 21 juli18 augustus). Tot de heer Van Dijk zei de wet houder, dat men krachtens de wet verplicht is de vacantie van de win keliers op deze wijze te regelen. Na replieken, waarin van PvdA- zijde gewezen werd op het afwijzend standpunt dat ook ingenomen werd door zaken als Simon de Wit, Albert Heyn en De Gruyter werd het voor stel van b. en w. zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Eveneens ging de raad accoord met de vacantieregeling van de aardap pel-, groente- en fruitwinkeliers. Het aan de agenda toegevoegde voorstel tot aankoop van twee woon huizen met een pakhuis aan de Mid delstegracht 64, 64a en 64b voor de prijs van 7.075.werd eveneens door de raad aangenomen. Alle voorstellen, zoals reeds gepu bliceerd in dit blad werden overigens zonder hoofdelijke stemming aan vaard. Rond kwart over vier sloot de voorzitter de vergadering. FOTOGRAFEER VEILIG VERKEER In Leiderdorp Op feestelijke wijze vond gister middag de officiële opening plaats van het bedrijfspand „De Rijn stroom", voorheen een maalderij en opslagplaats van landbouwproduc ten te Leiderdorp, dat thans in ge bruik is genomen door de C.I.V. „Ons Belang, de afdelink Leiden en Omstreken van de „Enkabé". Het is voor de inkoopvereniging ontegenzeggelijk een heuglijk feit dat zij op dit pand beslag kon leggen toen de opslagplaats in Leiden niet meer aan de eisen voldeed. Door het in bedrijf nemen van de Rijnstroom beschikt men thans over een ruim gebouw, drie verdiepingen hoog. Op de tweede verdieping zijn enige ge riefelijke kantoorlokalen ingericht De overige ruimte wordt geheel als opslagplaats gebruikt Door middel van een transportband worden de goederen van de begane grond naar de verdiepingen gevoerd. Om ruim half vier verwelkomde de voorzitter van de Enkabé, de heer A. Boot, de vele belangstellenden die zich bij de Rijnstroom hadden verzameld en nodigde hen uit het gebouw te bezichtigen. Bevriende relaties, belangstellenden en groot handelaren hadden hun gelukwen sen vergezeld doen gaan van bloe men en fruitmanden waarvan er verscheidene in de kantoorlokalen prijkten maar niet vergeleken kon worden bij de in een bloemenhuis herschapen receptiezaal van het Gulden Vlies, waar gelegenheid was om het bestuur te complimenteren met de nieuwe aanwinst. Hier werd het woord gevoerd door de heer A. Boot de voorzitter van de Enkabé, die een enveloppe met inhoud aan bood. Namens de districten sprak de heer Borghart. De afd. voorz. de heer J. Vreeken dankte de sprekers. Na afloop van de receptie, waarvan een zeer druk gebruik werd gemaakt verenigden de leden van „Ons Be lang" met genodigden zich aan een gezamenlijk diner en werd de avond besloten met een gezellig samenzijn. Stimulerend en leerzaam Statistieken wijzen uit, dat de gemiadeide medenanuer meer vrije tijd heeft, dan hij arbeidsuren maakt. Daarnaast zien we, dat in 1955 1,3 miljoen gezinnen in het be zit waren van een fototoestel. In de loop van het jaar 1956 vermeerderd dit aantal met 2000u0 stuks. Ook het fotograferen en het blitsen geschiedt op uitgebreider schaal, In 1956 wer den driemaal zoveel filmpjes en ne gen maal meer flitslampjes gebruikt dan in het jaar 1952. Men zou de conclusie kunnen trek ken, dat het fotograferen als uit drukkingsmiddel een belangrijker plaats heeft gekregen. Teneinde de amateurfotografie te bevorderen organiseert de Stichting ter bevordering van de amateurfoto grafie in welke stichting de foto- handel in al zijn geledingen verte genwoordigd is voor de tweede maal een nationale Week van de otografie. Op zaterdag, 11 mei a.s. wordt deze week in de Stadsschouwburg te Utrecht door burgemeester De Ra- nitz van genoemde stad, geopend. Hoewel de week nationaal georga niseerd is, worden de activiteiten, waardoor het gebeuren niet onopge merkt aan het publiek zal voorbij gaan, plaatselijk ontwikkeld. Niet temin heeft een groep grotere ste den, waaronder Amsterdam, Rotter dam, Utrecht en Leiden een actie ontworpen, die onder de titel „Foto grafeer Veilig Verkeer" een uitno diging richt alle belangstellenden, hun fotografische blik speciaal op het verkeer te richten. Prijsvragen. Hiermede beoogt de stichting tweeerlei doel: op de eerste plaats beschouwt de amateurfotograaf met verhevigde competitiezucht het steeds toenemend gevaarlijker wordend verkeer. Er is namelijk een fotoprijs vraag aan deze actie verbonden, waarin de beste foto's een goede be loning kunnen krijgen. Door deze prijsvraag krijgen po litieautoriteiten en de Vereniging voor Veilig Verkeer de beschikking over zeer uitgebreid en belangrijk fotomateriaal voor hun opleidingen, instruoties en tentoonstellingen. Hierdoor hoopt men de veiligheid van het verkeer in gunstige zin te kunnen beïnvloeden. Er is geopperd de ingezonden foto's te verwerken in een filmpje, dat op scholen en voor verenigingen en gezelschappen vertoond zou kunnen worden. Bij de erkende fotohandelaren in Leiden en omgeving zijn deelname formulieren verkrijgbaar, waarmede men zijn inzendingen tot 1 juli a.s. kan opsturen aan de organiserende stichting. Ook op andere wijze zullen gedu rende de Week van de Fotografie de fotoliefhebbers in de gelegenheid ko men, een presentje in de wacht te slepen Op woensdagavond, 1*5 mei a.s., brengt het Gevaert Flitscabaret zijn programma te Leiden voor het voetlicht. In de pauze van het programma kunnen de aanwezigen gratis flitsen. Gegadigden kunnen een bewijs van toegang verkrijgen bij de erkende fotohandelaren in Leiden en omge ving. Tn het kader van de landelijke actie worden 1 miljoen nummers van het blaad'e ..Fotocontact" ver spreid, in welk blad eveneens een nriisvraag voorkomt, waarmee men 7000 gulden aan priizen kan winnen. De verspreiding van dit blad vindt vrijwel huis aan huis plaats. SIRENES BIJ BB-OEFENING TE LEIDEN. Bij de op 18 mei a.s. te houden gro te B.B.-oefening rond het Schutters veld te Leiden zullen ook de sirenes van de stad in werking worden ge steld voor het geven van de signalen „luchtalarm" (15.25 uur) en „Einde luchtalarm" (15.40 uur). Vóór honderd jaar Londen. De Daily News be- rigt, dat Lord Palmerston in het Parlement een voorstel zal doen om de staatkundige gelijkstelling der Joden te verkrijgen. Naar het zich laat aanzien, zal het Huis der Gemeenten, nu daarin de vrijzinnige partij is versterkt, dit voorstel niet afwijzen; anders is het gelegen met het Huis der Lords, dat Lol nu toe daartegen zeer vijandig was. „Waar gaat U heen" in Leiden Reizigers trams en bussen worden geteld In de middag van 9 mei en de avond van 10 mei a.s. zal op de trams en bussen binnen Leiden een ver- voerstelling plaats vinden, waarbij te vens aan elke reiziger bij het instap pen zal worden gevraagd mede te delen o.a. bij welke halte hij (zij) denkt uit te stappen. Het doel van het onderzoek is het verkrijgen van inzicht in de wijze waarop van het openbaar vervoer ge bruik wordt gemaakt. Voor het slagen er van is de me dewerking van het reizend publiek onmisbaar. De reizigers worden daarom verzocht de enquêteurs en enquêtrices bij hun werk behulp zaam te zijn door de gevraagde in lichtingen snel te verstrekken. Winkelpand C. A. naar ont werp van Leids architect Het architectenbureau Van der Laan, Hermans en Van der Eerden uit Leiden heeft een nieuw winkel pand ontworpen voor de fa. C. A. Brenninckmeyer te Apeldoorn. Het pand dat op de hoek van de Hoofd straat-Hofstraat zal gebouwd worden heeft een frontbreeate van 61,5 m. aan de Hofstraat en 17.5 m. aan de Hoofdstraat. Het representatieve ge deelte op de hoek bestaat uit par terre en twee étages. De totale op pervlakte van de verkoopruimte be draagt 900 m2. Dit werk wordt uit gevoerd door het Aannemersbedrijf der Gebr. Van Heeswijk te Best, Aanrijding op het Kort Rapen burg Hedenmorgen reed een Ford Tau- nus met matige snelheid vanaf het Rapenburg het Kort ttapenburg op, strikt rechts van de weg, toen op hetzelfde moment een fietsende scho lier vanuit de Breestraat eveneens het Kort Rapenburg opfietste. De auto raakte het rijwiel waar door de jongeman kwam te vallen en bleef liggen. Het letsel bleek ech ter nogal mee te vallen daar het be perkt bleef tot enkele tanden uit de mond. De politie maakte van het ge val proces-ver baal op. Op rekening van Le dse burgers Er moet in Leiden iemand zijn, die over een merkwaardig gevoel van humor beschikt, waar het gaat om de fietsen van anderen. De laatste tijd heeft deze fietsenclown weer een verhoogde activiteit ont wikkeld. Het getal fietsen in bo men aan het Rapenburg, achter hekken, boven singels en grachten vastgebonden, of opgehesen tegen de gevels van hulzen, neemt onrust barend toe. De man, die voor dit alles verant woordelijk is, moet wel een rare kronkel in zijn gedachtenleven heb ben. Eergisteren haalde h<j de stunt uit, een fiets te bevestigen aan de achterzijde van de tram-trein in de richting Den Haag. Het rijwiel was opgehangen aan de luchtslang en werd in de Leidse Breestraat achter haald. Het behoeft geen betoog, dat uit kwajongensstreken als deze, ernstige verkeersongelukken voort kunnen komen. Bovendien zal de eigenaar van deze fiets wel nimmer meer zijn bezit te rugvinden. Feitelijk maakt deze fiet- sengrappenmaker zich dus ook nog aan, ontvreemding schuldig. Eén van de meest curieuze staaltjes van het vernuft van deze heer treft men aan op het Rapenburg by de Gijgeiaarsbank aan de kast van het Prytaneum. Hier is hy er op een of andere wijze in geslaagd een nog zeer goede herenfiets met het frame over een hoge verkeerspaal te laten zakken. Hij heeft zich hier moeten bedienen van 'n verhoging. Vermoedelijk heeft hij gebruik gemaakt van een auto om de hoogte van deze verkeerspaal te bereiken. De eigenaar van deze fiets, die zich nog niet heeft gemeld, is ernstig ge dupeerd. Het zal nl. heel wat moeite kosten om dit rijwiel dezelfde weg te laten gaan, thans in omgekeerde richting. Wij kunnen het optreden van deze grappenmaker op rekening van een ander niet anders dan met hoog mis plaatst kwalificeren. Er is toch wel een andere minder duperende ma nier om een complex in een mis vormde geest af te reageren. Intussen worden de fietsenbezitters aangeraden hun ogen goed te kost te feven en elk verdacht bedrijf, waar- ij fietsen in het spel zijn, te sig naleren en op bevoegde plaats te melden.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2