M. v. Lieshout nam afscheid van Leidse markt- en havendienst Het K O-cabaret bood gezellige afleiding DE RONDE VAN NEDERLAND HUIBERS Communie-Geschenken DINSDAG 7 MEI 1957 ns* t s-mir fnirn 4kt PAGINA Gistermorgen werd in de kamer van de direkteur in het Waaggebouw door de Markt, en Havendienst af scheid genomen van de heer M. van Lieshout, brugwachter le klasse bij deze dienst, in verband met het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd van 65 jaar. De heer D. v. d. Kwaak, die als wethouder van de Markt- en Haven, dienst mede aanwezig was, vertolkte de gevoelens van het college en merkte op dat de heer Van Lieshout met voorbeeldige trouw de gemeente had gediend en dat wri jarenlang aan de Rijnzichtbrug. De heer F. van Dissel sprak na mens het personeel. Hij overhandigde een enveloppe met inhoud en wenste de heer Van Lieshout nog vel goede jaren toe. De direkteur, de heer M. Weima, was het opgevallen, dat de heer Var» m WEL BUIT. MAAR ANDERS DAN VERWACHT. Een veehouder uit de omtrek van Leiden houdt er een opwindende hobby op na, n.l. jagen. Hij doet dit, mèt maar zo nodig ook zonder acte, in en buiten de gesloten tijd. Voor dit laatste is de duisternis van de nacht wel eens noodzakelijk. Een dezer dagen weer op speur tocht zijnde, het jachtgeweer zorg vuldig verborgen onder een lange leren jas, zag hij in de duinstreek op de onderste tak van een kort- stammige boom zoals die daar voor komen, een tweetal fazanten zitten. Intuitief greep hij naar zijn schiet tuig, richtte en twee hagelpatronen snelden hun moordende baan. Twee ploffen op de grond en in minder dan geen tijd verdween de hout in de daarvoor bestemde gonje zak. Thuis gekomen wachtte onze ja ger echter een verrassing. Wèl zat er bout in de zak, geen fazanten doch twee rasechteBarnevelders. Laten het nu zijn eigen kippen zijn-! Bij de verraste jager kwam de buit op tafel, zij het wel even anders dan gedacht Misplaatste grap. De politie-agent, die op het Kort Rapenburg het verkeer stond te re gelen, zag gisteravond om half zes, hoe achteraan de achterste bijwagen van een tramtrein, die in de richting van de Breestraat rede, een rijwiel werd meegesleept. Snel werd de trambestuurder ge waarschuwd en ter hoogte van het postkantoor kwam de tram tot stil stand en kon de fiets, die aan de luchtslang van de tram was beves tigd, worden losgemaakt. De eige naar van het karretje heeft zich nog niet gèmeld. Lieshout vele jaren in deze dienst werkzaam was geweest en een perio de heeft meegemaakt van een stij gende waardering voor deze dienst. Deze meerdere waardering is me de te danken aan de trouwe toewij ding van onze scheidende vriend, het is zijn grote verdienste geweest daaraan daadwerkelijk te hebben medegewerkt en daarom zijn wij onze dank aan hem verschuldigd. De direkteur eindigde met de woorden: „God geve U nog een ge zegende levensavond". Nadat ook de heer T. C. Sonnen- berg enkele dankwoorden had ge sproken dankte de heer Van Lies hout alle aanwezigen (en het waren er velen) met enige gevoelvolle woorden. PRIJZEN VOOR (V.)K.A.J,-ers UIT LEIDEN Zoals ieder jaar organiseerde de (V.)K.A.J. van 't oude bisdom Haar lem ook nu weer een grote „speel zelf'-dag. De „binnendag" werd op zondag 5 mei te Amsterdam in het Van Nispenhuis gehouden. Nadat de voorzitster der V.K.A.J., mej. Leida Groenenstein, om 12.30 uur de dag geopend had, gingen de zeven ge bieden, waarin het bisdom voor die dag verdeeld was, een sportieve strijd aan in toneel, muziek, biljarten, tafel tennis, moderne dansen en een foto wedstrijd. De afdeling Leiden was goed vertegenwoordigd. Zij kwam vooral op het onderdeel dansen gued uit de bus. De door de dansschool Castelein getrainde paren O verdijk Wailing en Prinsv. Huiten legden beslag op resp. twee eerste en twee tweede plaatsen, terwijl mej. Haas uit Leiden met een zeer fraaie foto de 1ste prijs in de fotowedstrijd be haalde. Lichtende dwaasheid Het cabaret-variétéprogramma, dat K. O. zijn leden gisteravond in de Stadsgehoorzaal aanbood, was een welkome en vrolijke afwisseling in de ketting van gedegen en ernstige stuk ken, die het jaarprogramma van de Leidse Volksuniversiteit K. O. is. Geen wonder dan ook, dat de voor stelling een volle en enthousiaste zaal trok. Niettegenstaande de gulle lach buien, waarmee het publiek de spe lers beloonde, menen we toch opge merkt te hebben, dat het niet geheel „los" kwam. Zelfs het „strijdlied", dat conferen cier André Meurs voor „roodborstjes en blauwbaardjes" in de zaal gecom poneerd had „Bij K. O., daar is het altijd zó!" werd slechts met schuchtere blijken van instemming ontvangen. Het was ook niet het beste pro grammapunt; veel meer succes had Meurs als hij, zijn ukelele bespelend, mopjes tapte decente en minder decente en als hij dan kwam ver tellen, dat hij „er nog een wist". Daarvóór was het luisterend publiek echter al met „The Topliners" naar Frankrijk geweest, waar ze op een Burgerlijke Stand Geboren: Petra Geertruida, dr. van F. W. Frets en J. J. van Buur en; Petrus Jacobus Hendrikus zn. van J. van der Weijden en C. Duiven voorden; Cornelis zn. van C. van der Werf en M. A. van der Poel; Danny zn. van D. P. Oudshoorn en E. van den Hoek; Jetze Geert zn. van J. Posthuma en W. H. Bosma; Maartje Theodora dr. van A. J. de Koning en J. Imthorn; Martin Jan zn. van J. van Zuuk en C. Plakmeijer; Emile Jacobus Adrianus zn. van J. G. Pagé en Y de Splenter; Catharina dr. van J. Teske en A. van der Mee. Overleden: K. Tisseure D2 jaar, man; R. W. de Best, 77 jaar, man; F. van Eck, 7 jaar, zn.; H. Labordus 66 jaar, man; G. C. den Holder, 46 jaar, vrouw; A. Hederik, 71 jaar, man. ALPHEN AAN DEN RUN JAARVERGADERING ALPHENSE BOYS Maandagavond werd in hotel „Cen traal" o.l.v. de heer C. J. Winning hoff de jaarvergadering gehouden van de r.-k. Voetbalver. „Alphense Boys". De vergadering kenmerkte zich meer dan ooit door. een prettige, op gewekte en vrolijke stemming, waar toe de reden ongetwijfeld is gelegen in 't zo pas behaalde kampioenschap van de tweede klasse van de KNVB, afdeling Leiden. De heer Winninghof f kon hieraan niet zonder meer voorbijgaan. Hij wees erop, dat de Boys na enkele jaren weer in het gunstig teken van de belangstelling zijn gekomen. De betere successen hadden reeds enige tijd hun weerklank gevonden in een gestadige groei der vereniging, voor al in de jongere regionen. De heer Winninghoff waardeerde de teamgeest, sportiviteit en ook de technische speelkwaliteiten van het e .rste elftal, dat mede hierdoor het kampioenschap heeft behaald en nu staat voor de promoties. Spr. herinnerde aan de degradatie het vorig jaar en zei, dat ook het bestuur zich grote inspanningen heeft 1 per lid te verhogen. Medegedeeld werd dat de bisschop kapelaan C. J. Heijnen tot geestelijk adviseur heeft benoemd. De secretaris, de heer Fr. van Leeuwen, heeft het jaarverslag ge lezen. Volgens het financieel over zicht van de penningmeester, de heer P. v. d. Zwet, heeft de vereniging een nadelig saldo. In de nieuwe kascontrolecommissie werden benoemd J. Vreeswijk en M. de Lange. De heer C. J. Winning hoff, die aftredend was, werd als be stuurslid herkozen en vervolgens op nieuw tot voorzitter gekozen. In de vacature, ontstaan door het bedanken van de heer A. de Korte werd de heer G. Lenting gekozen. De vergadering heeft het bestuurs voorstel aanvaard om de elftalcom missie te prolongeren. De trainer complimenteerde heer Winninghoff met zijn herverkie- terrasje in de schaduw van de Eiffel- toren van musettemuziek en chan sons hadden genoten. Wat je eigenlijk veel doen kunt op één avond: de lichtgevende „Top Liners" haalden in Zuid-Amerika wat samba's, cha- cha's en andere warmbloedige mu zieksoorten. Meer naar het noorden leenden ze een Rock 'n Roll, die spelers en luisteraars dwong tot de meest krankzinnige grimassen. Meer succes had het bandje door het jaar 1921 even terug te roepen. Wat moet het leven dertig jaar geleden gezellig geweest zijn: niets dan lachen. En hoewel het orkestje met zijn dwaze saxofonist, drummer en bassist, zeker het leeuwendeel van het pro gramma voor zijn rekening nam, moeten we toch ook de koorddanser kozak Johnny Blansé vermelden, die de toeschouwers versteld deed staan van zijn lenigheid, durf en even wichtsgevoel. De goochelaar Henk Bouwman bleek all-round: Hij had verstand van pclitiek, vrouwen en kaarten; hij was financieel en huishoudelijk onderlegd en wist behalve in theorie ook in de praktijk de eindjes aan elkaar te knopen. Daarbij werkte hij bevattelijk voor iedereen: Voor werknemers, ambtenaren en andere bevolkings groepen. Zeer nadrukkelijk deed hij een beroep op de zelfwerkzaamheid van de kaarters onder de aanwezigen, waarbij hij er verschillenden wegens valsspelen aan de kaak moest stellen. Vocale medewerking kreeg het orkestje van Rita Spencer, die mèt haar aardige voordracht, ook haar charme tentoonspreidde. Het was een gezellige avond, waar- van men nog enkele dagen kan na neuriën: „Bij K. O., daar is het altijd zó!" VERKOOP ZOMERZEGELS IN LEIDEN. Tussen 13 en 18 mei zullen zomer- zegels en briefkaarten verkocht wor den aan de speciale stand in de hal van het postkantoor. Briefkaarten en postzegels kan men bestellen bij het plaatselijke Comité voor de Zomerzegels. p a. Burggravenlaan 1, Leiden. De zomer- zegels staan dit jaar in het teken van de scheepvaart. Vele instellingen op het gebied van volksgezondheid, maatschappelijk werk en culturele zorg krijgen hun aandeel in" de op brengst van de zomerzcgels- „CLUB DE LIMETZ" ZETTE LUSTRUMFEESTEN IN Met een H. Mis in de kapel van het St. Lidwinahuis aan de Zoeterwoudse- singel, opgedragen door zijn geeste lijke vader, kapelaan J. de Jong van de St. Pertusparochie, zette de Club de Limetz zondagmorgen de viering in van zijn eerste lustrum. In een korte preek werd door ka pelaan De Jong gewezen op de waar de van de eenheid, waarmee tijdens de oorlog de bezetter bestreden werd en die nu de oorlog voorbij is volledig verloren schijnt. Na de H. Mis trokken de verza melde clubleden naar het St. An- toniusclubhuis aan de Mare, waar ze een gezamenlijk ontbijt hieden. Een Hawaiian-bandje dat de muziek bij de koffietafel zou verzorgen liet overigens met welgemeende geluk wensen aan de jubilerende club verstek gaan, hetgeen de feestelingen in de gelegenheid stelde, van hun spreekwoordelijke improvisatiekunst te getuigen. Onder groot animo werd door en kelen piano gespeeld er werd gezon gen en later ook gedanst. En toen de stemming er goed in zat, kwam er echte Franse wijn op tafel. Meer gezang, meer schertsen, herinneringen ophalen en plannen maken. Met iet oog op de de volgende week te houden jubileumavond, werden de verschillende programmapunten op hun deugdelijkheid beproefd, hetgeen dikwijls aanleiding was tot grote vro lijkheid. Nadat afspraken waren ge maakt voor de laatste repetities, gin gen de feestelingen weer uiteen. GUNNING VAN RIJNLAND Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijnland, Breestraat 59, hebben het verdiepen van de Hoofdvaart no. 1 ten zuiden van de Oude Hillegom- merbeek in de gemeente Hillegom gegund aan W. C. v. d. Geest Zn te Hillegom. NIET-BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen daif alsnog trachten U een exemplaar te doen toekomen. direkteur van Gemeentewerken, de heer Bijloo, de direkteur van de ge meentebedrijven, de heer Constandse, gemeentesecretaris de heer Trapman en architect, prof. Wiegand Bruin zich in het directie-gebouw van de aannemer fa. Gesman en Zoetemeyer uit Alphen aan den Rijn, alwaar burgemeester Verkerk de hoop uit sprak dat allen over 15 maanden weer bij elkaar zouden zijn maar dan om getuige te zijn van de ope ning van ons nieuwe tehuis voor be jaarden. Het verheugd mij, aldus burgemeester Verkerk, dat ik in een tijd die staat in het teken van be stedingsbeperking, mijn aandeel heb mogen leveren in het slaan van de eerste paal voor ons tehuis, opdat het reeds zo lang begeerde gebouw zal kunnen verrijzen- Met voldoe ning begroette hij de oud-raadsleden Mathot en van Eijk, omdat ook zij in het verleden aan de besprekingen om tot de bouw van het tehuis te komen hebben deelgenomen. Als het ge bouw gereed is zal aan een grote be hoefte in Boskoop zijn voldaan, Spr. besloot met de wens, dat de bouw, waarvoor 330 heipalen voor de fun dering nodig zijn en waarvan de eerste een lengte had van 14 meter en niet minder dan 381 klappen no dig had om aan zijn plicht te vol doen, generlei stagnatie zal mogen ondervinden. De heer Gesman dank te voor de opdracht tot de bouw en hoopte dat alles ifl goede orde zal mogen verlopen. Prof. Wiegand Bruin sprak zijn waardering uit'voor de zo grote belangstelling voor het slaan van de eerste paal en wel in zonderheid van het gemeentebestuur Hij verheugde zich reeds bij voor zing en de vereniging met het feit, dat hij zijn mandaat aanvaardt. Voorts wenste hij de vereniging ge- baat in de dag van de opening van luk met het behaalde succes en zei het tehuis en hoopte dat ;i daarvan, dat de overwinning volko men verdiend is. Hij spoorde de elf tallen aan strak., de training weer serieus te hervatten om een volgend succes te bereiken. Op aandrang uit de vergadering deelde de voorzitter mee, dat het clubblad „De Boy-koerier" wederom moeten getroosten om de verloren Zal verschijnen. N. v. d. IJssel is weer plaats weer te bezetten. Hij dankte voorzitter van de terreincommissie, de spelers en feliciteerde ze. Spreker noemde het een tussenstation waar op het thans is aangekomen en wekte hen op zich de moeite te blijven ge troosten om ook noi volgend station te bereiken, nl. het KNVB-schap. Wensen zijn er en ze zullen blyven zei de heer Winninghoff die dan spe ciaal dacht aan de lagere senioren. Hij wekte die elftallen op de ju in te team- en clubgeest te bereiken De junioren en de adspiranten doen hun best. De voorzitter dankte allen die het hunne tot de zege hebben bijgedra gen, en deelde enkele bijzonderheden mee met betrekking tot de georgani seerde feestelijkheden, waarvan wij de data gisteren reeds berichtten. Deze feestelijkheden kan de ver eniging zich financieel eigenlijk niet veroorloven. Op voorstel van het be stuur werd daarom besloten om ge durende één jaar de contributie met Onderscheiding. Bij K.B. is ver leend de eremedaille verbonden aan de orde van Oranje Nasau, in brons, aan mej. W. C. v. Overvliet, werkster bij de N.V. Houthandel vh. Jacob Sprey te Alphen aan den Rijn. BOSKOOP DE EERSTE PAAL VOOR HET BEJAARDENTEHUIS. Onder grote belangstelling is maandagmorgen de eerste paal ge slagen voor het nieuwe bejaarden tehuis in het Viforpark, welk feit door burgemeester Verkerk werd verricht Hierna verzamelden de be langstellenden, waaronder wethou ders van Nes en Taat, de vrijwel voltallige gemeenteraad, de oud- raandsleden Mathot en Van Eijk, de Idan kunnen zeggen: Het tehuis voor be jaarden is eèn mooi gebouw. De heer Mathot zeide dat het hem opgeval len was dat het „zakken" van de eerste paal nu niet bepaald vlot ver liep en daarom hoop ik dat dit de enige stagnatie bij de bouw zal zijn. Boskoop zal zich t.z.t. gelukkig kun nen prijzen met dit nieuwe tehuis dat voor velen een uitkomst zal be tekenen. 25 JAAR K.A.B. IN BOSKOOP. Het was zondag 5 mei een heug lijke dag voor de afdeling Boskoop van de KAB omdat het deze dag 25 jaar geledén was dat een schuch ter begin werd gemaakt met de or ganisatie van arbeiders, door de op richting van de r.k. Volksbond. Deze dag werd begonnen met een H. Mis in de parochiekerk, welke door de geestelijk adviseur werd op gedragen tot intentie van de leven de en overleden leden, waarna een groot aantal leden, ongeveer 200, deelnamen aan het gezamenlijk ont bijt in het feestelijk versierde r.-k. verenigingsgebouw. Om 12 uur recipieerde het jubile rende bestuur, waarbij dé 2 nog in leven zijnde oprichters, de heren G van Capel en G. Pannebakker, mede MFI-3*STAPP£-192kh. (WAARWN piccgentjdritoverPKM) achter de bestuurstafel hadden plaatsgenomen. Op deze druk be zochte receptie werden o.a. geluk wensen aangeboden door de afdelin gen van de KAB uit Reeuwijk, Wad- dinxveen en Hazerswoude, alsmede door de r.-k. Middenstandsvereni ging, r.-k. Vrouwengilde, de L.T.B., r.-k. Kerkbestuur, r.-k. armbestuur, de onderafdeling Herwonnen Le vens kracht en de vakafdelingen St. Deus Dedit, St. Eloy en de houtbe werkers, welke hun gelukwensen vergezeld lieten gaan van bloemen terwijl van de afdeling Woerden eveneens bloemen waren ontvangen. Voorts waren schriftelijke geluk wensen ontvangen van het Ver- bondsbestuur van de K.A.B., van de heer F. Keessen, één der grondleg gers van de Boskoopse afdeling, van de Christelijke besturenbond te Bos koop. De voorzitter van de jubilerende afdeling, de heer A. Binken, heette allen hartelijk welkom, speciaal de heren van. Capel en Pannebakker, en meende uit de grote belangstel ling te maken opmaken dat de band met de andere organisaties weer hechter was geworden. De heer G. v. d. Erf, voorzitter van het feest comité spreekt eveneens zijn dank uit voor de grote belangstelling en feliciteert het bestuur namens heren van Capel en Pannebakker met het zilveren feest en merkt daarbij op dat zij toch de voorvech ters zijn geweest van de oude volks bond welke mede door hen is ge groeid tot de huidige K.A.B. Hierna volgde een lange rij van sprekers, De voorzitter dankte allen voor hun goede wensen en onderstreepte nog eens de goede samenwerking. Hij is van mening dat een commissie van georganiseerd overleg voor de stand organisaties van zeer veel nut zal zijn en hoopt dan ook dat deze spoe dig zal worden opgericht. Als laat ste sprak de geestelijk adviseur. 's Avonds waren de leden weder om in het verenigingsgebouw waar de heer Nico Schoolenberg uit Dor drecht een non-stop-programma verzorgde. Tijdens de pauze werden de oprichters gehuldigd. Als blijk van waardering werd hen elk een fraai bestek geschonken, onder een daverend applaus door de stampvolle zaal. Aan het eind van deze in alle opzichten geslaagde feestdag sprak de zeereerwaarde heer pastoor Lauw- rier over 1 mei als de dag van de arbeid. LEIMU1DTEN Botsing. Zaterdagmiddag had op het kruispunt generaal v. Merlenweg en Geeweg een botsing tussen auto's plaats. Een uit de richting Nieuw- veen komende auto verleende geen voorrang aan een vanaf de Van Mer lenweg komende vrachtauto. Een bot sing was niet vermijden. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. De schade, vooral aan de luxe auto was tamelijk groot. Haarlemmerstr. 123 - Leiden In onze speciaalzaak van religleuse artikelen vindt U o.m. 'n uitgebreide keuze in Zie ook onze etalage en show ruimte aan de Stille Mare Leidse Agenda DINSDAG 7 MEI t. Eloy. Adviesavond. Gebouw Chr. Soc. Belangen, Oude Singel. Van half acht- half negen nam. St. Bernulphusgilde. Voorjaarsver gadering. Aanvang programma 11 u. voorm. R.K.E.H.B.O. afd. Leiden. Aan- vangscursus R.K. Lyceum, Mariën- poelstraat. 8 uur nam. S.F;L. en S.F.R. Balavond. Danszaal E. Castelein. Hooglandse Kèrkgracht 8 uur nam. WOENSDAG 8 MEI VOLA. Filmlezing Fusée-Cerami- que. Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Balletschool Swinckels-Hendrichs. Leerlingen-uitvoering. „De Hereni ging", De Burcht, 8 uur. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 18.45 uur nam. R.-K. Damesgymnastiekvereniging „Sportief". Grote gymnastiekuitvoe- ring. Stadsgehoorzaal, half acht. (Na afloop bal o.l.v. Evert Castelein). Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waarge nomen door: Apotheek Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502; Apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136 en Apotheek Oegstgeest, Wil- helminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films in de week van 310 mei zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Sissi", alle leeftijden. Lido: „Giant", 14 jaar. Luxor: „Paris Palace Hotel", 18 jaar. Trianon: „Marcelino, brood en wijn" alle leeftijden. Rex: „De zoon van de wreker", 14 jaar. Wat lezers schrijven Leiden, 6 mei 1957 GEEN STILTE BIJ DODENHERDENKING Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van het stukje in uw geëerd blad van j.l. maandag mei „Geen stilte in de stad" ben ik een ogenblik aan het piekeren gesla gen, en heb ik met 'n zekere erger nis kennis genomen van het niet sla gen der twee minuten stilte. Nu komt het mij voor, dat de meeste mensen niet begrijpen waar die 2 min. toe dienen; men behoeft toch zeker niet de oorlog met al z^jn gruwelijkheden voor "Ogen te toveren; de zielen van de gevallenen, daar gaat het om Waar zijn ze....?, waren ze be reid.Kijk, we moeten bidden voor die zielen, dat ze spoedig in Gods eeuwig vrederijk in de hemel mogen zijn; tot God, ons aller Vader bidden, die toch altijd en overal het beste met ons voor heeft!! Ik zou zo zeggen. Mijnheer de Redacteur, dan krijgen de 2 minuten stilte pas bete kenis, dan krijgen ze relief. Al staat men dan stil, men spreekt zelfs niet, en toch verricht men het grootste en voornaamste werk dat men op aarde kan verrichten: bidden tot God! Als nu de dagbladen volgend jaar, tegen die tyd de Leidenaars eens in deze geest van voorlichting dienden dan zal er zeker meer eenheid zijn in de dodenherdenking. Hoogachtend, met dank voor plaatsing, uw abonnee M. J. ANIBA Kooilaan 17, Leiden Marktberichten LEIDEN, 7 mei. vette varkens. Er zijn aangevoerd 164 vette var kens. Notering in centen per kg. le vend gewicht: lichte varkens 169 174, slagersvarkens 174177, zeugen 155160. Handel stug. Er werden 10 nuchtere kalveren aangevoerd waar van de notering per kg levend ge- icht was 1.10—1.30. BODEGRAVEN, 7 mei. Kaas. le soort ƒ2.32—2.42, 2e soort 2.21— 2.31. Extra ƒ2.45. Handel kalm. ROTTERDAM, 7 mei Vee. Aanr voer: weektotaal 4043 jtuks vee. Weektotaal 6053 stuks vee. 400 vette koeien, 836 gebruiksvee, 300 vette koeien, 221 graskalveren, 1479 nuch tere kalveren, 50 /arkens, 167 biggen, 108 paarden, 3 veulens, 116 schapen, 321 welde lammeren, 42 bokken of geiten. Notering vette koeien 3.253.50, 2.90—3.20, 2.75—2.85; vette kal veren 3.00—3.30, 2.90—C.0(, 2.60 —2.90 per k.g.; graskalveren 525 425300; nuchtere kalveren 6355 —50; biggen 60b2—45 per stuk; slachtpaarden 2.502.402.30 p. kg. schapen 130—115—100; weide/zuig- lammeren 807060; kalfkoeien 1190990790; melkkoeien 1190 —990—790; varekoeien 900800 670; vaarzen t 875775575; pinken 625—525—400. Handel: vette koeien aanvoer *ets minder, handel klam, prijzen als gis teren, prima's boven notering; vette kalveren aanvoer fink, handel willig, iets stijver in prijs: g askalveren aan voer korter, handel kalm, ruim prijs houdend; nuchtere kalveren aanvoer kleiner, handel goed, wat stijver in prijs; biggen aanvoei groter, handel vlug, prijzen onveranderd; slacht paarden aanvoer iets minder, handel stroef, wat lager in prijs; schapen aanvoer gewoon, hande! lui, niet ge heel prijshoudend; weide/zuiglamme- ren, aanvoer flink, handel redelijk, prijzen als vorige week; kalfkoeien aanvoer korter, handel redelijk, goed prijshoudend; melkkoeien aanvoer iets kleiner, handel stroef, vooral niet hoger in fJrijs; vaarzen en pinken aanvoer even minder, handel kalm, ruim prijshoudend. R'VEEN, 6 mei. Bloemenveiling. Pyrethdum 1.21—1.78, id. II 45—1.05, Margrieten 2241, Lathyrus 601.15, Freesia's 491.18, Anemonen 3346. Tulpen: Bonanza 4049, Yellow Em peror 3035, Parkiettulpen 5090, Kleurenpracht 3858, Golden Har vest 35—64, Moederdag 7075, Rose Copland 3844, Elizabeth 2554, E. Eddy 3440 per bos. Am. Anjers 17 48 per stuk. Groentenveiling. 0 mei. Aard beien (ingelegd) 881.03, Aardb. 2 ons doos 1.141.38, Aardb. afw. 57 87, Kropsla I 8.5012, kropsla II 5 8.and vie 78.peulen 330,410. Kassnybonen 330, stek 215 per 100 kg. RIJNSBURG. 7 mei. Bloemen Anemonen 300470, Mimi 160220. Troleum 300440, Korenbloemen 160—200, Margrieten wit 130220, per 100. Gladiolen: Pierson 3034, Am. Anjers Sim rose 26—29, wit 26— 28, rood 2226 per stuk; Damast 18—24, Gerberra 2327, Primula 24 32. Lelietjes 120130, Viooltjes 25 29, Lathyrus 7090 Tulpen: Or. Fa voriet 6078, Smailing Queen 60 70, Alb. Vogel 50—68, Clara Butt 46—62, Cordell Hull 50—70, Golden Harvest 4062, Bartigon 5064, Campfire 4862. Kleurenpracht 48 66, Aristocraat 48—65, Dillenburg 50—60, Glory van Noordwijk 5060. Fantasie 4566, Koniforis 4050, Copland 3852, Donbola 4055, Bi- za 40—48. Algiba 50—60. Edith Eddy 35—46. Reforma 33—42, Piccadilly 4050, alles per bos. TER AAR, 8 mei. Groente. Peulen 33.70, id. B 2.30. kassnijbo- nen 2.803.30, id. B <,.40. spinazie 38 43, id. B 0.29—0.35, glasandijvie 0 800.94, id. B 0.490.72, postelein 0.480 57. prei 0.120.16, rabarber 0.220.37. tomaten 2.40, aardappelen nieuwe 1.05, vellen 18, sjalotten 16 alles per kg. 51a A 9.10—14, id. B 5— 8.90, alles per 100 stuks. Bloemkool A 76—1.10, id. B 0.41—0.76, id. C. 0.37—0.45, idem stek 0.28. komkom mers A 0.520.56, idem B 0.360.44, id. C 0.23—0.28, idem stek 0.16—0.18, alles per stuk. Radijs 0.080.09, bos- peen 0.710.72 per bos. Stofsla 0.90— 1 40 per kist. Aardbeien 11.05, id. klein 0.650.75 per doosje. VINKEVEEN 6 mei Groente. Andijvie 76—92 ct., kassnijbonen 2.64; peulen 3.08: postelein 52-67; prei 1722, rabarbar ?3—37, spinazie 35 50. spitskool 65, stoofsla 1624. per kg. Bloemkool 40—90, sla 514, kom kommers 24—54 per stuk. Bospeen 74 81, raapstelen 10, radijs 7—9, peter selie 19, selderij 8—22 ct. per bis.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3