DUINSTREEK Wassenaar vierde bevrijdingsfeest „De woelige stal" geopend Sneeuwval stelt de Rallye rijders voor zware proef Strijd om een woning te Hillegom s&\ 7 ffisS ne leiuse courant SASSENHEIM Centrale Winkeliers vereniging opgericht Op uitnodiging van de besturen der beide plaatselijke middenstandsver enigingen kwamen de winkeliers, wo nende in de Hoofdstraat ten noorden van de R.K. Kerk gisteravond bijeen. De heer L. v. Vliet zette de reden van deze vergadering uiteen. Het is gebleken, dat, wanneer er acties ge voerd moeten worden of iets derge lijks, het altijd veel tijd kost voor men het met elkaar eens is. Bij besluit van 28 maart werd door de gemeenteraad besloten een markt in te stellen. Men moet echter erop bedacht zijn, dat men nu ten achter raakt. Daarom heeft men gedacht aan een overkoe pelend orgaan de M.I.K.O. (Midden standscombinatie). Waar niet alle winkeliers dezelfde belangen hebben, wil men de winke liers verdelen in dr'e groepen n.l. de groep Hoofdstraat (ten noorden van de R.K. Kerk), de groep Oude Post en de groep Bomenbuurt. Tot nu toe had men wel een com missie die voor acties zorgde, doch het ontbrak de heren aan medewer king. Hiervoor wil men nu een over koepelend orgaan instellen. Hierin hebben zitting uit de drie groepen 1 persoon, terwijl uit de midden standsverenigingen ieder 1 lid zal worden aangewezen. Deze 2 laatste heren zullen niet speciaal winkelier zijn, zodat alle belangen vertegen woordigd zijn. Wil men tot acties overgaan, dan heeft men geld nodig. De heer Van Vliet moest dan ook mededelen, dat de contributie niet gering zou zijn. Men was van mening, da+ een der eerste stappen van het nieuwe be stuur zou zijn, de gemeente te ver zoeken een betere verlichting in de Hoofdstraat aan te brengen. Verschillende aanwezigen waren wel over eens, dat er meer actie moet komen wil men op verschillende ge bieden niet achter raken. RIJKS-GECOMMITTEERDEN BIJ EINDEXAMENS MIDDELBARE HANDELSAVONDSCHOOL. Bij beschikking van de minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen zijn benoemd tot Rijksge committeerden bij de eindexamens 1957 aan de Middelbare Handels avondschool met 3- en 5-jarige cur sus, de volgende heren: Voor de vijfjarige cursus jhr mr R. Sandberg van Boelens, burge meester van Sassenheim (voorzit ter); A. Vogelaar, Sassenheim, J. C. Schrama, Sassenheim, C. Oosterom, Oegstgeest, C. F. A. M. Meerpoel, Leiden, dr W. A. Ferwijn, Lisse en L. A. ter Meer, Sassenheim; voor de driejarige cursus; C. M. Jonkman, Sassenheim (voorzitter), B. G. Berntzen, Sassenheim, G, A. Stolwijk, Sassenheim, P. F. Vergeer, Warmond, J. v. d. Aardweg, Voor hout en dr W. A. Ferwijn, Lisse. DE KWAKEL R.K. TURNVER. „D.W.S." 38.7 pnt.; 2. Gerrie Voorn Gd., 34.7 p.; 3. Marijke Sitvast 32.9 pnt. Afdeling heren: 1. H. v. Zaal 30.9 pnt.; 2. Jaap de jong 28.9 pnt.; 3. Cor Enthoven 27.1 pnt. Meisjes B. Ie afd.: 1. Riny Winters; 2. Tiny Verlaan 33.4 pnt.; 3. Agnes v. d. Hoven 32.7 pnt.; meisjes A. Ie afd.: 1. Sientje Voorn Cd. 26.5 pnt.; 2. Paula Voorn Gd. 20 pnt.; 3. Joke Voorn Jd., 25.8 pnt.; 2e afd. B Antoi nette Verlaan 35.1 pnt.; 2. Corry Voorn Hd. 33.7 pnt.; 3. Anny Voorn Cd. 33.6 pnt. 2e afd. B: 1. M. Splinter 25.7 pnt.; 2. N. Pouw 25.3 pnt.; 3. E. Pouw 24.7 pnt.; 3e afd. B: 1. Lies Maas 31.9 pnt.; 2. Joke de Blieck 31.8 pnt.; 3. Martha Wahlen 31.7 pnt.; 3e afd. A: 1. A. v. d. Rotten 24.4 pnt.; 2. T. de Horde 23.8 pnt.; 3. T. Maas 23.4 pnt.; 4e afd. B: 1. Tonny de Horde 33.2 pnt.; 2. Nellie Voorn Jd. 33 pnt.; 3. Roos Ho- gervorst 32.2 pnt.; 4e afd. A: 1. J. Pouw 26 pnt.; G. de Blieck 25.3 pnt.; 3. Dora Voorn 24.7 pnt.; 5e afd. B: 1. Greet v. d. Rotten 31.1 pnt.; 2. Corry de Haan 30.6 pnt.; 3. Nellie de Jong 29.3 pnt.; 5e afd. A: 1. W. v. Kost- waard 24.2 pnt.; 2. W. v. Diemen 24.1 pnt.; 3. Tera v. Zaal 24 pnt. Na afloop volgde prijsuitreiking. Kerkmeester benoemd. Tot kerk meester van de parochie van de H. Johannes geboorte alhier, is door de bisschop benoemd de heer Th. W. van Rijn. Op zijn verzoek is eervol pnt- slag verleend als kerkmeester van de- MeJ. T.. v. Veen wint voor de 2e zeifde parochie aan de heer W. J. v. maal de wisselbeker. |d. Burg alhier, de heer v. d. Burg Zaterdag werden in de gymanstiek- j£ee*t bijna 4° jareiJ als zodanig zijn zaal van de r.-k. school alhier door I beste krachten verleend, hem werd de R.K. Turnver. DWS de laatste jdank gebracht voor de vele door hem onderlinge wedstrijden gehouden. De bewezen diensten. wedstrijden hadden allen een zeer spannend verloop, en het publiek ge noot van de zeer fraaie oefeningen, in de diverse afdelingen en groepen. Mej. T. v. Veen, slaagde er voor de tweede maal in de wisselbeker te bemachtigen, hetgeen een mooie prestatie genoemd kan worden. De uitslagen van alle onderlinge wed strijden zijn als volgt: le afdeling: 1. Piet Buskermolen 36 pnt.; 2. Teun Voorn Wzn. 34 pnt.; 3. Peter Voorn Jzn. 33.5 pnt.; 2e afd.: J. v. Kostwaard 30.5 pnt.; 2. Ton I Voorn Hzn. 30.2 pnt.; 3. Jan Voorn echter van mening, dat.4e heideCzn. 28.5 pnt.; 3e afd.: 1. Kees Meijer S Z. »7 Corry Wahlen 28.5 pnt. veel voelden voor deze regeling. Im mers wat hebben zij aan een grootse verlichting in de Hoofdstraat? Het bestuur was van mening, dat dit wel opgelost kon worden. Het kon echter heel goed zijn, dat ook deze winkeliersverenigingen zelfstandig willen gaan werken. Dit zal nog moeten blijken bij de vergaderingen welke met deze middenstanders zul len worden gehouden. Na nog enige vragen te hebben be antwoord, kon de heer Van Vliet overgaan tot een enquête over het al of niet instellen van een overkoepe lend orgaan. Het merendeel der aan wezigen was er voor. Het voorlopige bestuur werd gekozen. Hierin hebben de heren Bont, Turk en Meiman zit- 3. Arie Onderwater 28 pnt. Afdeling dames: 1. T. v. Veen 42.5 pnt.; 2. Ria Zeldenthuis 40.1 pnt.; 3. Riet Voorn 37.1 pnt.; 2e afd.: 1. Corry Voorn Jd., Schoorsteenbrand. Maandagmor gen ontstond wegens lekkage een schoorsteenbrand, in het perceel Bo- terdijk no 9, bewoond door de fam. H. P. de G. De gealarmeerde brand spuit van Uithoorn was binnen zeer korte tijd ter plaatse, maar behoefde geen dienst te doen, daar de brand al door enige omwonenden met enige emmers water was geblust, zodat op deze manier het gezin de G. van veel narigheid is gespaard gebleven. VOORSCHOTEN VERKEERSMAATREGELEN. In verband met de belangrijke uit breiding, welke ons dorp gedurende de laatste jaren heeft ondergaan en de sterke toename van het verkeer, Sftei sport erf muziek De feestelijkheden, die de Wasse- naarse Oranjevereniging „Koningin Wilhelmina" gisteren ter gelegenheid van de bevrijdingsdag organiseerde, begonnen 's morgens op de sportvel- --------- - jij den aajl de Prinsenweg met wedstrij- tmg. Een der aanwezigen deed de j den in hardlopen en voetballen voor suggestie om bij acties een expert op: de jeugd van de lagere scholen. De reclame in te schakelen. Vervolgens hagelbuitjes, die af en toe uit de besprak men het instellen van een - - - - koopavond. Op verschillende plaatsen is een koopavond. Spreker vraagt zich af waarom dit niet in Sassen heim kan. Over de juiste avond kon men het niet eens worden, doch de meeste aanwezigen waren toch wel voor het instellen van een koopavond. Vervolgens besprak de heer Van Vliet over het nut van de V.V.V; voor de middenstand. Het is daarom nood zakelijk, dat de middenstand flink aan V.V.V. bijdraagt. Zo kwam men te spreken over het bollenseizoen. Men zou graag willen, dat men toe stemming kreeg om in het seizoen langer open te zijn. Ook dit jaar is het weer verschillende malen geble ken, dat dit zeer noodzakelijk is. Het bestuur zal hierover nadere inlich tingen inwinnen. Bij de rondvraag werden nog enige vragen beantwoord. Men was het er hemel vielen, schenen de jeugd en de organisatoren niet te deren. Het programma werd gewoon afgewerkt. Er werd, evenals de vorige week op Koninginnedag, door de jeugd van de middelbare scholen gekampt om wisselprijzen van de Oranjevereni ging en om persoonlijke prijzen. De wisselprijs voor het voetballen werd, ria een spannende eindstrijd tegen de St. Jan Baptistschool, voor een jaar eigendom van de St. Willi- brordusschool in de Van Heeckeren- straat. De openbare scholen in de Van Zuylen van Nijeveltstraat en de Bloemcamplaan werden resp. derde en vierde. De estafettewedstrijd over 6x60 meter voor meisjes werd gewonnen door de Openbare school van Z var» Nijeveltstraat, en ook in de esta- fette voor jongens toonde de ploeg Nieuw r.k. jeugdhuis te Voorhout Onder zeer grote belangstelling is vrijding gekomen was, zouden wij het nieuwe jeugdhuis geopend in thans een staatsjeugd hebben. Geluk- van deze school zich de sterkste. De persoonlijke wedstrijd over 60 meter voor meisjes werd, na zes series, gewonnen door Willy Zuur- deek van de Openb. school Van Z. van Nijeveltstraat. Bij de jongens ze gevierde A. v. d. Burg van de St. Willibrordusschool. De heer W. Hoogeveen reikte na mens de Oranjevereniging de prijzen uit nadat hij de heer H. Langerak, leiders van de wedstrijden, en zijn medewerkers hartelijk dank bracht had. Zanghulde. heeft de commissie voor strafveror deningen zich beraden omtrent de vraag of bestaande plaatselijke voor schriften op het stuk van verkeers veiligheid nog als voldoende kunen worden beschouwd- Daarna zijn de verkeersvoorschriften onder de lou pe genomen. Aandacht werd geschon ken aan suggesties, welke door ver scheidene raadsleden naar voren werden gebracht. Overleg vond plaats met het college van b. en w., de groepscommandant van de rijkspo litie en de plaatselijke afdeling van de Vereniging „Veilig Verkeer". Daarna zijn er heel wat besluiten ge nomen, waarvan wij de voornaamste zullen publiceren. Er komt een rij verbod in beide richtingen voor de Willibrordstraat, de Bakkersteeg, alsmede de wegen van het Burge meester Berkhoutpark. Een rijver bod in een richting voor een gedeel te van de Tolstraat, voor de smalle verbindingsweg tussen Kerkplein en Schoolstraat. Een wachtverbod voor het weggedeelte LeidsewegSchool straat gelegen tussen de panden Leidseweg 7 en Schoolstraat 10 aan beide zijden; voor de S-bocht nabij het raadhuis. Een inhaalverbod voor auto's op de grote verkeersweg door het doip vanaf de Papelaan tot de Elstlaan. Een 'stopverbod voor het weggedeelte Schoolstraat—Veurseweg gelegen tussen de Pauwenstraat en en Papelaan en wel aan de zijde van de trambaan. Om al deze verboden aan te geven zullen verkeersborden nodig zijn. De hieraan verbonden kosten worden geschat op 2300. Aan de raad wordt gevraagd hiervoor het benodigde krediet beschikbaar te stellen. INVESTERINGEN 1957 EN 1958 Het college van b. en w. is bereid aan de noodzakelijke beperking van de uitgaven mee te werken. Op de uitgave van de gewone dienst zal weinig kunnen worden bezuinigd. De beperkingen zullen plaats moeten vinden bij de uitgaven op de kapi- taaldienst. Buiten de bcperkings- maatregelen bij de uitgaven vallen de woningbouw, de investeringen voor grondaankopen en bouwrijp- maken van gronden van de inves teringen voor de uitbreiding van de produktie- en distributiebedrijven Enige werken, waartoe in principe reeds door de raad was besloten of waarvan het college voornemens was deze voor te stellen, moeten worden uitgesteld. Op het investeringspro gramma worden deze objecten p.m. vermeld. Hoewel deze voorzieningen voor de gemeente urgent zijn, zul len deze toch verschoven moeten worden naar een later tijdstip. Deze werken zijn: een zwembad, schets- plannen worden gereedgemaakt, maar voorlopig in portefeuille gehou den. Raming kosten 300.000; een gymnastieklokaal in de Vlietwijk, schetsplan wordt gereedgemaakt. Ra ming kosten 175.000; voorts de uit breiding van het raadhuis. Uitvoe ring zal voorlopig niet worden voor gesteld. De gemeentelijke werk- en opslagplaatsen. Nieuwe plannen wor den niet gemaakt. Raming kosten 150.000. En tenslotte de kleedloka len op de sportvelden. Over dit ob ject had de raad lange gedelibereerd. De eerste opzet van stenen gebou wen werd afgestemd. Uiteindelijk hadden de partijen elkaar gevonden in een versobering van de bouw van Vooral dc „goggo's" moeten het ontgelden De elf goggomobiels hebben het het ongelooflijke. En inderdaad van 1- de 11 Lilliput-auto's" kwamen er slechts 5'zonder strafpunten aan het einde van de aanlooproutes. Twee vielen er uit, nameliik RenooyVeer en Aldenburg—Van Huizen, vier kre gen er strafpunten, wat hun vrijwel zeker de kans op de overwinning be neemt. Tekenend is het, dat geen van de andere combinaties in dit eerste deel. waarin het groot toeristische element overheerst, strnfounten oolion. Dat het inderdaad een uiterst zware tocht zal worden bewijst al de omstandig heid. dat nog nimmer in de fc^chie. denis van de Tuinen -'•allve zo'n rrroot aantal éouines or> de ainloonroutes de strijd moest staken. Voor Frank fort waren het er al vier. in de laat ste 185 kilometers var» het eerste ge deelte kwamen er nog drie bij. Ook in de rallye-kl^sse is een slachtoffer gevallen Het was d.e in Brussel gestarte Pr'tse combinatie CureClark. In Frankfort had de Austin Hereford al een achterstand van 1 uur 6 min. Fen achterstand, die hij niet heeft kunnen inlopen in dc laatste kilometers, integendeel de Brit raakte zelfs nog meer achterop en kwam zodoende te laat binnen wat hem op uitsluiting kwam te staan. De negen andere „liefhebbers" zetten de strijd dapper voort, waarbij het voor hen een prettige omstandig heid wordt, dat zij tenminste niet aan de klassementsoroeven behoeven deel te nemen en in dit opzicht het dus heel wat gemakkelijker hebben dan hun collega's uit de wedstrijd klassen. zwaar gehad op de aanlooproutes naar Stuttgart. Onder redelijke weersomstandigheden is de tocht naar het concentratiepunt weinig meer dan een formaliteit. Slechts de rijder, die autopech krijgt kan, nor maal gesproken althans, in zo'n tra ject uitvallen. Dit jaar, nu er op de Duitse wegen een centimeters dikke sneeuwlaag ligt in Stuttgart de den de controleurs meer dan'vier uur in een sneeuwstorm hun werk lig gen de zaken wel iets anders. De Mercedessen zullen relatief weinig last hebben van deze ook voor hen minder prettige omstandigheden. Maar voor de bezitters van de klei- ne goggo's, die zich in de sympathie van allen die de rallye volgen, mo gen verheugen, was die sneeuwlaag veelal een onoverkomelijke hindernis. En toen bekend werd, dat zelfs Dick Renooy met zijn goggo tot de uitval lers behoorde, werd het voor de in siders duidelijk, t er een ware slechting onder deze wagens zou worden aangericht, want w'at Re nooy met een goggo kan, grenst aan aanwezigheid van vele genodigden, w.o. burgemeester P. Smolders en echtgenote, weth. W. Borst, de ge meente-secretaris en gemeente-ont vanger, pastoor L. Bresser en de oüd- kapelaans W. de Rijk en J. de Graaff, de heer R. H. Scherpenhuizen v. d. Stichting van Maatschappelijk Werk in de provincie ZR., rector Benisant van de B.N.S. en notaris J. W. de Haan uit Noordwijk met echtgenote. De voorzitter van de Stichting R.K. Jeugdraad van de H. Bartholomeus, de heer H. Standaard, noemde het een eervolle taak, allen welkom te heten bij de officiële opening van dit jeugdgebouw. Tot nu toe had de jeugd geen eigen gebouw en werd jarenlang gebruik gemaakt van de zolders van de heer P. Warmerdam en J. Warmerdam en van de kelder van het gemeentehuis. Hoewel wij daar zeer dankbaar voor waren, aldus de voorzitter was het toch niet ideaal. Door samenwerking van kerk- en gemeentebestuur, is het nu mogelijk geworden in een dringende behoefte te voorzien. De totstandkoming van ons jeugd gebouw is thans een feit geworden. Weliswaar zijn er, wat de finantiële zijde betreft, nog grote moeilijkhe den te overwinnen. Ook aan het in terieur mankeert nog wel het een en ander, doch gedachtig de spreuk „geen lusten zonder lasten" zullen wij in de hoop en met een beroep op uw aller medewerking met vereende krachten proberen deze moeilijkhe den te overwinnen. Met Gods onmisbare hulp zijn wij zeker in staat ons jeugdhuis in stand te houden en te verfraaien. Na deze woorden nam de burge meester het woord. Spreker stond stil bij de toestand zoals die 12 jaar ge leden was. Indien er toen geen be-Standaart kig is nu vrije jeugdvorming moge lijk. Spreker wenste het bestuur ge luk met dit nieuwe gebouw en hoop te op volle waardering van de jeugd. Door het verwijderen van de vlag, die de naam „Woelige Stal" bedekte verklaarde de burgemeester het ge bouw voor geopend. Hierna werd het gebouw door Pas toor L. Bresser ingewijd. Met enige woorden sprak hij er zijn voldoening over uit, en bood de voorzitter na mens bet kerkbestuur een enveloppe met inhoud aan. Na deze plechtigheid werd de club- vlag der gidsen gehesen en het club lied gezongen. De hoofdleidster der gidsen, mej. R. Ottenheim, was de tolk van alle leidsters door dankbaar te getuigen van hun grote vreugde met dit mooie gebouw. Zij bracht nog extra dank aan het gemeentebestuur, families Visser en Warmerdam, voor de steeds ondervonden medewerking. Ook de oud-presidente mevr. Ru- lof werd bedankt /oor haar grote steun. Hierna werd koffie geserveerd en kreeg men gelegenheid het gebouw te bezichtigen. Voor de aanschaf van dit gebouw werd door de gemeente een rente loos voorschot gegeven van 7000. af te lossen in 10-jaarlijkse termij nen van 700. De grond waar het op staat, kreeg het bestuur van de gemeente voor de symbolische prijs van 1.In stallaties, schilderwerk enz. is ge daan door vrijwilligers. Om rechts persoonlijkheid te krijgen is de jeugdraad verheven tot Stichting on der de naam „Stichting R.K. Jeugd raad van de H. Bartholomeus Voor hout" met als voorzitter de heer H. Voor raadhuis De Paauw was er gistermiddag een zanghulde van de lagere scholen. De muziekvereniging Excelsior, die vanuit het Dorp naar het raadhuis marcheerde, trok vele belangstellenden met zich mee, die hebben kunnen genieten van goede zang en van een behartenswaardige toespraak door de burgemeester, die met zijn echtgenote en met enkele andere leden van het college van b. en w. en bestuursleden van de Oranjevereniging op het raadhuis bordes had plaatsgenomen. De jeugd zong onder leiding van de heer A. P. de Groot „Wilt heden nu treden" en „Gelukkig is het land" en een tweetal lenteliederen. Daarna hield de bur gemeester zijn toespraak. Hij sprak over de betekenis van de bevrijdingsdag, die de jeugd mis schien minder sterk aanspreekt dan de ouderen, maar die door de jonge ren toch nooit vergeten mag worden. Terwijl wij hier in vrijheid onze bevrijding herdenken, zo zei de bur gemeester, leven in andere delen van de wereld miljoenen mensen, die geen vrijheid kennen. Wij moeten daarom de Gever van alle goeds dankbaar zijn voor de vrijheid en die vrijheid Ook goed gebruiken. Dat be tekent voor de jeugd: goed leren op school, en niet alleen omdat er an ders een standje dreigt, maar als flin ke jongens en meisjes, die weten wat hun plicht is. De korte plechtigheid werd beslo ten met het zingen van het Wilhelmus en met een driewerf Hoera voor de koningin. stenen kleedgebouwen. Het besluit dag 5 juni. was gevallen en nu is er geen goed keuring voor te krijgen en moet het object naar een gunstiger tijdstip worden verschoven. Maar al worden deze objecten dan al verschoven naar een later tijdstip, dan nog blijft er voor 1957 en 1958 nog een heel be drag te investeren. Woningbouw 1957 ƒ853.278; woningbouw 1958 1.482.000 voorlopig te financieren met kasgeld; daarna geheel of gedeeltelijk met geldleningen. Voor de overige objec ten volgens het investeringsprogram ma voor 1957 no gf 1361.590 en voor 1958 1059.000. Emmabloem. De opbrengst van de Emmabloemcollecte, verzorgd door de federatie van V.V.H. bedroeg 466,63. De afdeling Voorschoten van de U.V.V. zal met ingang van de vol gende week weer zomerzegels gaan verkopen in de hall van het post kantoor. Ook zullen de „le dag-en veloppen" bij de U.V.V. verkrijg baar zijn. De opbrengst van de zomerzegels, die dit jaar in het teken van de scheepvaart staan, is bestemd voor instellingen op 't gebied van Volks gezondheid, Maatschappelijk werk en Culturele zorg. WARMOND Vacantiefonds landbouw. De chèquebonnen, die door het vakan tiefonds voor de landbouw zijn uit gereikt aan arbeiders die wegens herhalingsoefeningen in werkelijke dienst zijn geweest en alle vakantie bonnen geldig tot en met 30 april 1957, kunnen worden ingeleverd op doensdag 8 mei a.s. des avonds van 19 tot 20 uur ten huize van de heer F. H. Walraven, Herenweg 68. De verzilvering heeft plaats op woens- De „cracks" mogen dan van avon tuur houden, met gemengde gevoe lens hebben ook /.ij de weersver wachting bestudeerd. Met angst en vrezen zien zelfs zij die eerste klas sementsproef naby Stuttgart tege moet, omdat rijden onder deze moei lijke omstandigheden. omstandig heden, die zich in Nederland maar zelden voordoen wel zeer hoge eisen aan hun rijvaardigheid stelt. VKRBOND VOOtt VKII.IG VfcRKERB Vordering ontzegd Voor de president van de arrondis- sements-rechtbank te Haarlem, mr. A. M. baron van Tuyll van Seroos- kerken, werd zaterdag behandeld een kort geding, dat- liep over de strijd vraag, of P. Beelen, huurder van een woning van J. H. Ruigrok, ver plicht was een het gezin Beelen door burgemeester en wethouders van Hil legom aangewezen nieuwbouwhuis te betrekken. De advocaat van J. H. Ruigrok, mr. Puzzelrit. Om vier uur gistermiddag had voor het raadhuis de start plaats van een puzzelrit voor jeugdige fietsers. De wedstrijd werd georganiseerd door de heer P. Voorham en enkele mede bestuursleden van de motorclub „H. M.C.W.M.C.-combinatie". Aan de hand van een eenvoudig gehouden routebeschrijving, moesten de jon gens en meisjes een parcours van on geveer 25 km. door alle delen van de gemeente afleggen. De finish was althans voor hen, die de routebe schrijving tot het einde toe hadden gevolgd! in de Willibrordusstraak op de speelplaats. Er waren in totaal ruim honderd deelnemers (sters). 's Avonds werden in café Flora de prijzen uitgereikt. Maarten Olden burg bleek met 8 strafpunten de eer ste prijs gewonnen te hebben. De overige uitslagen waren: 2. Sjaak van Blaricum- (9 strafp.), 3. Corrie Riem (9 straf-0t.), 4. John van Steen (9 strafpt.), 5. Angelien Grevers (10 strafpt.). Het verdere avondprogramma om vatte een concert door de muziekver eniging Excelsior op het Burehtplein, gevolgd door een fakkeloptocht door het dorp. Wilt U iets weten? Vraag: mej. T. T.: Ilc werk 4).; dag op een wasserij. Heb ik recht op snipperdagen, zo ja, hoeveel? Antwoord: U stelt ons één vraag, terwijl wij voor de beantwoording van die vraag U er wel 10 zouden moeten stellen om U een afdoend antwoord te kunnen geven. Het per soneel bij de witwasserij heeft recht op 9 dagen vakantie en 6 snipper dagen. Veelal zijn er bij die 6 snip perdagen 2 vastgestelde dagen, waar op die snipperdagen genomen moe ten worden. De vakantieregeling geldt per kalenderjaar. In verband met de mogelijkheid, dat U die 2 snipperdagen op bepaalde vastge stelde dagen moet opnemen, daagde en niet op de eiser. De zaak is dus voor de eiser niet spoedeisend. De heer Van der Heijden stelde, dat J. H. Ruigrok geen voldoende belang bij de eis heeft. Hy woont zeer wel mogelijk, dat U daardoor behoorlijk in een hem passende huur- juist in „de verdrukking" komt, ge woning van zijn neef. Weliswaar is zien het feit dat U slechts 4'. dag J. H. Ruigrok reeds in oktober 19551 per week werkt. Wij verwijzen U tot ontruiming van dit huis veroor-1 derhalve naar de loonadministratie deeld, maar dit heeft hij aan zichzelf! van uw werkgever, waar men U h aar- te wijten. De man liet zich bij ver-1 fijn kan vertellen waarop U recht stek daartoe veroordelen, kennelijk hebt. Wij weten tenslotte in het ge- met geen ander doel dan een motiefheel niets van uw diensttijd, d.w.z te verkrijgen om op zijn beurt te'hoe lang U reeds werkzaam bent bij trachten Beelen het veld te laten I uw werkgever. U werkt volgens de F. M. van Koppen uit Haarlem, ruimen. Pleiter hekelde deze methode bepalingen van de C A.O., die U toch stelde zich op het standpunt, dat en de kantonrechter te Haarlem, mr.wel bekend zijn want U wordt er Beelen verplicht was naar de iiem Gerritsen, had dan ook in een vorige toch mede in kennis gesteld bij de toegewezen galerij-benedenwoning ten gerice van J. H. Ruigrok en diens neef W. F. Ruigrok te verhui zen. J. H. Ruigrok zou dan in de woning van Beelen kunnen trekken en de neef W. F. Ruigrok, die thans nog in een schuur woont, zou zich kunnen vestigen in het huis van zijn cliënt J. H. Ruigrok. Mr. Van Koppen vond de aange boden woning voor Beelen alleszins acceptabel en het niet van betekenis, dat bij de nieuwe woning geen ga rage was, ook niet, omdat van de zijde van b. en w. van Hillegom was verzekerd, dat zeer waarschijnlijk zij de galerij woningen ook een aantal garages zouden worden gebouwd. Hij vond de zaak spoedeisend, omdat het gemeentebestuur van Hillegom zich niet zou kunnen veroorloven de aan Beelen aangeboden woning maanden lang tijdens een proces daarover leeg te latei staan. B. en w. hadden na veel zoeken ten slotte een oplossing gevonden, waarbij ook rekening was gehouden met het aanvankelijk be zwaar van Beelen om een bovenhuis te betrekken. Eerder was hem reeds een bovenhuis aangeboden, doch dat aanbod had Beelen met een medische verklaring van de hand gewezen. De rechtskundige Th. J. van der Heijden uit Leiden achtte de zaak niet spoedeisend. Tenzij men alle huurzaken wil onttrekken aan het oordeel van de kantonrechter, moet er wel een zeer bijzonder belang zijn, dat een kort geding rechtvaardigt. Ook voor het kantongerecht kan men op verkorte termijn snel procederen. Dat bijzondere belang achtte pleiter niet aanwezig. Indien bij toewijzing van een ontruimingseis de vergeefs aangeboden woning niet meer leeg is, dan heeft degene, die weigerde haar te betrekken, daarvoor het risico te dragen. Dit risico rust op de ge- de vordering ontzegd. wel uw gei RECORDS YAft DE WERELD procedure de samenspanning tussen indiensttreding; leest U die be;:.-.lui heide neven tegen Beelen niet be-gen dan eens na,* daar hebt U zu voor paald gunstig beoordeeld. gekregen en daarom heeft ook u Een goede Justitie, aldus de heer!>?1nd er ™or «eüverd eun behoor- Van der Heiiden verzet zich er teeen hjke regeling ei noor te krijgen, .1 dalT part^^ trachten ten overstaan I ?ent Ti tT van de reihter 'n comedie op te voeren tri en hem misleiden, sulks ten nadele tonc'1 voor van een derde. Het is niet te rijmen met de goede trouw, dat J. H. Ruig- rok thans een beroep gaat doen op j de omstandigheid, dat hij zelf totI ontruiming veroordeeld is. De eis tot ontruiming kan alleen in j overweging worden genomen, indien er een rechtvaardig belang bij de toe wijzing daarvan bestaat. Pleiter was er van overtuigd, dat de gemeente lijke woningcommissie van Hillegom niet achter deze zaak staat en meen de, dat b. en w. dier gemeente par tijen niet krachtens de Woonruirnte- wet zullen noodzaken de voorgestane woningruil, ten gunste van de neef, W. P. Ruigrok, die de hoofdrol speelt, uit te voeren. Pleiter bestreed ten slotte, dat de aangeboden galerij woning gelijkwaar dig zou zijn aan de tegenwoordige woning van Beelen. Zijn cliënt woont thans in een mooie kleine villa met garage, waarin flinke kamers zijn en voldoende ruimte voor zijn gezin. Hij heeft een riant uitzicht op de bollen velden. Indien Beelen gedwongen zou worden tot woningruil, dan komt hy te wonen in een kazerneblok, welis waar van een modern en gerieflijke type, doch met zo weinig en vrij kleine vertrekken, dat de enige huis kamer een meubelopslagplaats moet worden en Beelen zich geheel op nieuw zal moeten installeren. Na repliek en dupliek bepaalde de president de uitspraak op vandaag. In deze uitspraak heeft de president het kleinste boek is zo groot als een halve post zegel, telt203pjg. hetgroofsleboek is een atlas van 1,75m bij 1 meter m Londen het hoogste bouwwerk is een lm hoge tele visieroren in Amerika de langste brug ligt in Amenka en meet 25 km deoudsfedoorlopend bewoonde stad is Da- mascysfryriè) reeds de langste brand is meen mijnlhAmenkadienu al van 1884 afin vlam staa het oudste drukwerk is

Leidse Courant | 1957 | | pagina 11