Jonathan Routh, dwaas nr. één van Engeland, komt naar Leiden Scherp m mm 14 mmm mm fin DONDERDAG 2 MEI 1957 DE LETDSE COTTEAWT PAGINA 2 LEIDENAARS PAST OP UW TELLEN! Jllet fraMati de Maaxdzee auex POLITIEMACHT UIT ELF LANDEN IN SLEUTELSTAD BIJEEN MIEMAND WIL GRAAG EEN IDIOOT GENOEMD WORDEN, maar de Engelsman, ex-Cambridge-student, Jonathan Routh (29) stelt er zelfs prijs op, dat hij voor de grootste gek van Engeland wordt uitgemaakt. Als hij zich voorstelt, waarschuwt hij al: „Mijn naam is Jonathan Routh en ik ben gek". Morgen komt hij naar Nederland om zijn grappen en grapje, waarmede hij in de Cambridgeweek te Leiden de Leidse burgers zal plagen, vóór te bereiden. Een extra versterking van de politiemacht wordt voor bereid. Politiemannen uit elf landen zullen hem scherp in het oog houden en wat de organisatoren van deze week betreft: Routh mag desnoods zelfs in de celleir van het Leids bureau opgesloten worden. Hij komt er wel weer op een of andere dwaze wijze uit. Er is in die dagen een samenbundeling van politie-agentèn, omdat er in Leiden tevens een politie-sporttournooi wordt gehouden. Roeiboot Het is nog niet bekend hoe Jona than Routh in Nederland aan zal ko men. het is best mogelijk dat hij met een roeiboot de haven van Scheve- ningen binnenvaart, aan een agent om een ei vraagt om dit vervolgens op zijn hoofd kapot te tikken. Dit is niet overdreven. Om u te laten weten welke ellende Leiden, zijn politiemacht, zijn gemeentebe stuur, zijn burgerij te wachten staat, zullen wij hier een opsomming geven van de dwaasheden welke deze grap penmaker nummer één in Engeland heeft uitgehaald. Ten behoeve van een radio- en televisieprogramma van de B.B.C. en radio Luxemburg, waarvoor hij opnamen maakt met een microfoontje (zgn. Condid mike) in zijn knoopsgat en een miniatuur-tape recorder in zijn binnenzak, gaat hij de straat op om de mensen die hij tegenkomt tot razernij te brengen. Zo kwam hij midden in de nacht onlangs aan bij de man, die de Tower van Londen, een oude en eerbiedwaardige toren, die in de geschiedenis van Engeland een be langrijke plaats inneemt, met de mededeling, dat hij opdracht had gekregen om dit bouwwerk af te breken. Hij was inderdaad verge zeld van een groot getal slopers met voorhamers en pneumatische boren, die aanstalten maakten om alvast met de fupdamenten te beginnen. De wachter hield zich echter aan zijn opdracht en trachtte met veel omhaal van woorden duidelijk te ma ken dat dit toch „zo maar niet ging". Piano in de rivier Op een dag stond Jonathan met een vleugel in het hartje van Londen. Hij maakte aanstalten om deze mooie piano in de rivier „The Thames" te gooien. Voorbijgangers trachtten hem daarvan te weerhouden, maar er was niemand die de piano mee naar huis wilde nemen, omdat' hij zo omvang rijk was. Uiteindelijk is het gevaarte op een perron van de ondergrondse te Londen terechtgekomen en daar na gedeponeerd in de afdeling „ge vonden voorwerpen". Niet zo gek Jonathan Routh is feitelijke hele maal niet zo gek als hij zich voor doet, want met al zijn dwaasheden voor te berdden. Men zou kunnen zeggen, dat hij van zijn geestelijke afwijkingen een goede broodwinning heeft gemaakt. Hij studeerde op de universiteit van Cambridge tot de professoren tot hem zeiden, dat hij er beter mee uit kon scheiden, omdat hij toch van lotje getikt was. Dit heeft hij zich zo aangetrokken, dat hij sindsdien niet meer normaal gedaan heeft. Ballon! Terwijl deze lotgevallen Engelands eerste dwaas tikken, vernemen wij nader, dat Jonathan Routh ook al een plan heeft gemaakt voor zijn aan komst in Nederland in de week, die aan de „Cambridgeweek" vooraf gaat. Hij heeft in het dagblad „The Times" de volgende advertentie ge plaatst: GEVRAAGD: EEN BALLON EN BALLON VAARDER om deze zomer de Noordzee over te steken naar Nederland. Brieven s.v.p. te richten aan Jona than Routh Als de wind goed is wellicht zal de heer Routh zelf voor de benodig de wind zorgen kunnen wij dus eind juli èen ballon verwachten met deze man aan boord, die het Leiden zeer moeilijk zal maken. De „Cambridge-week" zal zoals bekend uit een publicatie in dit blad van 24 tot en met 29 juni a.s. in Lei den gehouden worden. In deze week zullen de stad Cam bridge en zijn universiteit samenwer ken in een aantal in Leiden te hou den gebeurtenissen. „En", zo zegt Routh, „Ze hebben mij gevraagd de organisatie een beetje kleur te ge ven. Een wereldprimeur met een bal lonvaarder van Engeland naar Ne derland over de Noordzee lijkt me hier wel geschikt voor". Hij heeft al plannen. Voor zijn optreden in Leiden heeft deze „King of practical Jokes" al contact opgenomen met de organisa-gelegd. tor in Nederland van de Cambridge week in Leiden, We houden ons hart vast, zo hoorden wij van deze man. Maar het consigne aan Jonathan luidt: „Spaar de Nederlanders". Maak het niet al te bont. Routh zal hierbij laten gelden zijn voornemen om nooit een grap uit te halen, waarvan iemand de dupe kan worden. Gaat het. Ballonvaarder J Boesman van de Haagse ballonclub, die wij naar zijn mening vroegen over het plan van de heer Routh, deelde ons mede met laatstgenoemde reeds contact te hebben gehad toen hij met Pa sen opstijgingen verrichtte in Lon den. De heer Routh, die zich aan hem voorstelde als een man, die van „practical jokes" houdt maar daarbij ernst en grap toch wel uit elkaar pleegt te houden, stelde hem op de hoogte van zijn plan nen. De mogelijkheid om een ballon- vlucht ineens en rechtstreeks te ma ken van Londen en Cambridge naar Leiden achtte de heer Boesman min der dan 1 procent. Desondanks stond hij niet helemaal afwijzend tegen over de plannen. „We moeten wel eens meer de tanden op elkaar zet ten om een sportieve prestatie te ple gen", aldus de heer Boesman, „maar de wijze van uitvoering is dan toch een belangrijk vers twee. We weten natuurlijk ook niet over welke mid delen en organisatorische mogelijk heden de heer Routh kan heschik- ken". Goede wind. Tussen Frankrijk en België ener zijds en Engeland anderzijds zijn al diverse ballonvluchten over en weer gemaakt. Het Kanaal is echter heel wat smaller dan de Noordzee. In En geland kan men het vasteland daar zien liggen, maar een oversteek Lon denLeiden is een ruk van een dik ke 200 kilometer. Daarbij zou men moeten kunnen rekenen op een vaste wind in de richting Oost en die kan men bezwaarlijk bestellen. Het gevolg zou dus zijn dat men op een gunstige wind zou moeten wach ten en de opstijging dus telkens, misschien wel dagen zou moeten uitstellen, wat voor het geïnteres seerde publiek ook geen pretje wordt. Een volgboot of „sleepboot" is ook al niet bruikbaar omdat een door de wind voortgedreven ballon daargaans sneller vaart dan een schip op zijn minst zou men dus een hulp-' vliegtuig ter beschikking moeten hebben Een andere kwestie is, ,dat men de tocht natuurlijk in etappes zou kunnen doen: opstijgen van een plaats in Engeland, varen tot de oostkust van Engeland, dalen en in pakken, daarna overtocht per boot naar het vasteland, en vandaar weer opstijgen en naar Leiden trach ten te varen. Samenvattend kan ik dus zeggen, aldus de heer Boesman, dat er oriënterend contact is, maar dat wij ons nog op ï.iets hebben vast- POTLOOD en GEEST k F 0 E a c E jra HL ES at H IA PI ia '6 El KJ tan IMJEO HU HEIDE! DODENHERDENKING In afwijking van hetgeen wij ter zake zaterdag j.l. schreven, zal het begin van de minuten stilte ter her denking van de gevallenen in de ja ren 1940'45 a.s. zaterdagavond om 8 uur niet worden aangegeven door weet hy voor de B.B.C. en Radio-|een signaal van de luchtbescher- Luxemburg steeds de dwaaste maar i mingssirenes, doch uitsluitend door ook de lachwekkendste programma'shet luiden van de Bourdon in de Stadhuistoren en alle kerkklokken gedurende de twee voorafgaande mi nuten, dus van 7.588.00 uur. Na af loop van de stilte zullen de klokken andermaal 2 minuten luiden, dus van 8.028.04 uur. Avondmis voor leden K.A.B* In een slechts gedeeltelijk gevulde noodkerk van de St. Lode wij ksparo- chie aan het Rapenburg hebben le den van de K.A.B. gisteravond een Avondmis gevolgd ter viering van het feest van St. Joseph, de hand werkman. De H. Mis werd opgedragen door de geestelijk adviseur van de K.A.B., kapelaan G. W. Lemmers, kapelaan van de Herensingelparochie. Kapelaan Lemmers preekte over dit feest van de K.A.B. op deze dag. De K.A.B. is door haar levensbe schouwelijk grondslag gegrond vest op de kerk, die de rots van Christus is. Hij wekte allen op om de gedachte van het gegrond vest zijn in Christus ook van toe passing te brengen in het dage lijks leven. Ook in het werkmi lieu moeten de K.A.B.-leden ge tuigenis afleggen van hun Chris ten zijn. Het gaat niet op de eerste plaats de macht, de sterkte op pa pier van de bond en om alles wat op materieel gebied tot stand is gekomen, maar om de geest, die van de leden uitgaat. Na de preek werden als symbool van het offer van de arbeid, van de moeilijkheden in het dagelijks leven, door alle aanwezigen kaarsen geof ferd, die op het priesterkoor een plaats vonden. Leidse Agenda DONDERDAG 2 MEI. Tuiniersvereniging „Door Een dracht Verbonden". Ledenvergade ring Café Aniba, Herenstraat, 8 uur nam. Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. aid. Leiden; vervolg cursus 8 uur nam. R.K. Lyceum. No. 510. Horizontaal 1. spits puntig als een tap, 4. ontkenning (Eng.), 6. reinigingsmiddel, 7. Euro peaan, 9. landbouwwerktuig, 10. groente, 12. dat is (afk. Lat.), 13. af hangende hoofdsluier der Spaanse dames, 16. voedsel, 17. afkorting van dona, 19. haantje-de-voorste (figuur lijk), 22. en omstreken (afk.), 23. ge wicht in Denemarken en Noorwegen, 24. volgens andere (afk.), 25. gem. in Gelderl., 27. hetzelfde, 29. radio om roep (afk.), 30. zijtak Elbe. Verticaal: li ambtskleed, 2. in het jaar onzes Heren (afk.), 3. hoestbal letje. 4. scheikundig alement (afk.), 5. vette vloeistof, 6. half, ^7. roekeloos, 8 voornaamwoord, 11. munt in China, 14. ontkenning (spreektaal), 15. vier voetig dier, 18. enigszins vochtig en koud, 19. landman, 20. uitroep, 21. wild zwijn, 22. voêgwoord, 26. mu zieknoot, 28. lidwoord. Oplossing No. 509. Horizontaal: 1. koe, 4 olm, 6. kreet, 9. Ob, 11. ore, 12. el, 13. e.a., 15. Em., 16. verslagen, 17. re. 18. o.l.. 19. os, 20. eis, 22. te, 24. vrees, 26, gom, 27. alk. Verticaal. 1. Kro, 2. e.k., 3. heral diek, 4. Ot, 5. mal, 7. R.O., 8. Ee, 10. Beers, 12. emelt, 14. are, 15. ego, 19. oog, 20. er, 21. Se, 23. eik, 24. V.M., 25 sa. Oplossing morgenavond. VRIJI G 3 MEI. Sociale Raad. Vergadering over „Zorg voor Hongaarse vluchtelingen" In den Vergulden Turk, 8 uur nam. ZATERDAG 4 MEI. Dodenherdenking. Schooljeugd bij kruis aan de Steenstraat: 11 uur v.r... Herdenking Stadsgehoorzaal 7.158 uur nam., daarna défilé langs het kruis aan de Steenstraat en onthul ling van het monument nabij molen „De Valk". ZONDAG 5 MEI Verbum Dei: H. Mis met verklaring voor niet-katholieken. Lidwinahuis, Zoeterwoudse Singel 34 (zij-ingang). Aanvang 9 uur. Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstg-^es' wordt waarge nomen door: Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel 20552; apotheek Ha ven, Haven 18, tel. 20085; Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, Oegst- geest tel. 26274. BIOS-JGPEN. De films in de week van 26 april tot 3 mei zijn door de Kath. Film Centrale als volg gekeurd: Casino: „Sissi", alle leeftijden. Lido: „Giant", 14 jaar. Luxor: „Anastasia", alle leeftijden. Trianon: „Marcel'no, brood en wijn", alle leeftijden. Rex: „Verboden planeet", IC jr. DAMMEN. LEIDSE DAMCLUB „DE SLEUTELS" Deze week speelde de Sleutels 'n vriendschappelijke wedstrijd tegen O.N. I. eveneens uit Leiden. Door overwinningen van de heren v. d. Berg, Galjaard, A. v. d. Lelie en Brouwer en een remise van J. v. d. Lelie was de stand al spoedig 9-1 in het voordeel van de sleutels Het werd uiteindelijk een regelmatige 13-7 zege. Na afloop werden er en kele prijzen uitgereikt; de heer v. d. Berg ontving een prijs voor de eer ste overwinning, J. v. d. Lelie voor de mooiste combinatie, terwijl de heer J. Sjardijn een prijs in de wacht sleepte voor het beste resul taat in de moeilijkste situatie. De gedetailleerde uitslag: W. Oli vier (Sleutels)F. Lardee (O.N.I.) 1-1; H. Brouwer—T. Teieng 2-0; W. NijenhuisH. Teieng 2-0; J. de VinkJ. Sjardijn 0-2; J. v. d. Lelie J. Teieng 1-1; N. WassenaarC. Overdijk 1-1; A. v. d. LelieB. No bel 2-0; v. d. BergG. Teieng 2-0; J. GroenhuizenSmittenaar 0-2; F. Galjaard—N. de Hoed 2-0. Leids Jaarboekje Verschenen is het Leids Jaarboek je 1957. Het wederom keurig uitgevoerd boekje bevat herdenkings-artikelen van A. Prinsen, T. W. Hannivoort, mr R. van Royen, dr C. J. van Houwe- ninge Graftdijk, A. de Koster en dr J. E. Kroon. De artikelen, veelal geïïustreerd, hebben tot onderwerp: De inhoi.d van het Leidse archiéfdepot door Annie Versprille; Leids en Rijnlands gewicht door mr S. J. Fockemn An- dreae; de goederen van het Huis Tol te Koudekerk doc. D. van Tol; een prent met het ontzet en het profiel van Leiden door Barthelomeus Dolen- do door E. Pelinck; De Voskuil door W. J. van Varik; Sion Luz, Tafelhou der door Annie Versprille; Pax huic do mui, Het huis Pieterskerkgr. 9 en zijn bewoners, door E. Pelinck; Het pand Stille Rijn 4 te Leiden door ir C. L. Temminck Groll; Rembrandts familie; Bewoonde en onbewoonde poorten omstreeks 1850 te Leiden door W. J. Kret; Dokter C. H. C. Machen, ge neesheer te Warmond, door M. Ma chen; De Beestenmarkt 60 jaar gele den door M. W. KolffVernes; Rijn landse volksverhalen door A. Bicker Caarten; De Leidse Monumenten door A. Bicker Caarten. 50 JAAR DROGISTERIJ BOERHAAVE TE LEIDEN. Opvallend druk was het op de middag van koninginnedag in de dro gisterij „Boerhave". Van drie tot vijf uur werd in deze winkel aan de Haarlemmerstraat 68 een receptie gehouden naar aanleiding van het 50-jarige bestaan van de zaak. Een halve eeuw geleden nam de heer S. A. Broerse aan de Haarlem merstraat een bescheiden drogisterij over. In die tijd is de winkel in om vang gegroeid en ook naar aanlei ding van het jubileum is het pand weer verrijkt met een moderne par fumerie-hoek. 11 Jaar geleden nam de heer L. G. M. Walenkamp, een schoonzoon van de heer Broerse, de drogisterij over. Gistermiddag moest hij vele handen drukken van klanten, zakenrelaties en kennissen. Onder hen was een cliènt, die al vijftig jaar lang klant van de zaak is. Burce-!*;ke Stand Geboren: Robert z. v. E. C. Ong en E. Eys. Willem z. v. C. van Duijn en L. Schaap. Maria d. v. I. Laterveer en M. Niehot. Berendina Engelina d. v. J. van Lierop en M. E. van der Eng. Johannes z. v. C, Messemaker en B. Groen. Alfred Johannes Ge- rardus z. van G. J. Rosier en W. M. Rozier. Marja Carolina d. v. J. Klein en J. Janssen. Willem Frederik z. v. A. Ciere en S. Kramers, Leonardus Christiaan Antonius z. v. H. M. van Schaik en A. G. C. S. Meijer. Maria Johanna d. v. J. P. van Hove en G. van der Meij. Peter z. v. P. Koore man en A. E. Bokma. Marcus Jeroen z. v. L. G. M. van Grieken en P. C. M. Siemons. Karin Alida Jacoba d. v J. H. Hensing en A. M. Molenaar. Saskia d. v. G. J. Kikkert en S. Mul der. Amalia Christina Marie d. v. D. C. v. Sermondt en W. Lamme. Chris tina Cornelia d. v. J. Taverne en A. C. Verhoef. BIOSCOPEN. De films in de week van 310 mei zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Sissi", alle leeftijden. Lido: „Giant", 14 jaar. Luxor: „Paris Palace Hotel", 18 jaar. Trianon: „Marcelino, brood en wijn" alle leeftijden. Rex: „De zoon van de wreker", 14 jaar. Herdenking gevallenen voorm. 28ste Reg. Inf. Voor de gevallenen van het voor malige 28ste R.I. zal op vrijdag 10 mei e.k. de herdenkingssamenkomst te Dubbeldam worden gehouden. Het programma voor deze dag is als volgt: 10.30 Samenkomst in de Bentien- kazerne te Dordrecht. 11.30 Korte algemene vergadering. 12.00 Vertrek met autobussen naar de Hervormde Kerk te Dubbeldam voor een korte herdenkingsdienst. In deze dienst hopen voor te gaan de v.m. legerpredikant en aalmoezenier, resp. Ds Molenaar en Pastoor Moes kops. 14.00 Herdenking bij het monu ment en kranslegging door majoor van den Hoek. 14.3017.00 Rondrit langs de oude stellingen. 17.00 Gezamenlijke maaltijd in de Bentienkazerne. Opgaven voor deelname kunnen worden gezonden aan het Secreta riaat Comité 28 R.I. Halleystraat 2? te 's Gravenhage. Herdenking gevallenen van voorm. 4 Reg. Inf. De jaarlijkse herdenking van de ge- vallenen van het voormalige vierde regiment infanterie, zal dit jaar vroe ger plaats vinden dan gebruikelijk was. Dit in verband met de wens, de herdenking van de inwopers van Kat wijk, die in de oorlogsdagen het le ven verloren, te doen samenvallen met de herdenking van de gevalle nen van het vierde regiment infante rie, dat zoals men weet voornamelijk militairen uit Leiden en directe om geving waren samengebracht en dat geruime tijd de Sleutelstad als garni zoen heeft gehad. Met steun van de betrokken bur gerlijke en kerkeFjke autoriteiten en van de commandant van het Marine Vliegkamp Valkenburg, de kapitein ter zee vlieger A. W. Witholt, vindt de herdenking op zondag, 5 mei a.s. te Valkenburg, Katwijk aan Zee Rijswijk plaats. Het programma luidt: 9.00 uur: Vlag in top, daarna half stok hijsen op de Ere-begraafplaatsen. 10.15 uur: Herdenkingsdienst in de Ned. Herv. Kerk te Valkenburg. In een gedeelte van deze dienst hoopt ook voor te gaan Ds. P. J. van der Staay, Legerpredikant van het voor malige 4 R.I. Medewerking door de Chr. Gem, Zangvereniging te Valkenburg onder leiding van de heer 'M. Kroon. 10.15 uur: Herdenkingsdienst in de kapel op het vli •gkamp Valkenburg. Tijdens deze dienst zal de gezongen H. Mis voor 'e zielerust var de ge vallenen worden opgedragen door de Hoofd-Legeraalmoezenier Monseig neur H. J. M. van Straelen, die tevens de predikatie zal houden. -»« De wisselende gezangen worden ge zongen door een koor, samengesteld uit léden van het Madrigaalkoor te Leiden. 11.30 uur: Vertrek per militaire auto van de kapel op het vliegkamp en van de Ned. Herv. Kerk te Val kenburg naar de hangar. 12.00 uur: Ontvangst en bijeen komst in de hangar. Gezamenlijke broodmaaltijd. Toe spraak door de voorzitter, Res. Kapt. M. Vlug. 13.45 uur: Vertrek van fyet vlieg kamp pe militaire auto naar Valken burg. Bij aankomst in de Marinus Potstraat stellen de deelnemers zich op in d. filé-vorm. De volgorde van de stoet is: M.L.D.- kapel o.l.v. sergeant H. G. I .innen Cdt. vah h£t det. mariniers, 2e Lt. der Katholieke gerepatrieerden. De plaatselijke vertegenwoordigers van „Pelita" en van de „Katholieke Gerepatrieerdenzorg", maken hierbij bekend, dat met ingang van 6 mei a.s. de spreekuren worden gehouden op de Hooglandse Kerkgracht 32, op maandagen, des morgens van 101 uur, op woensdagen des middags van 2 tot 5 uur en op vrijdagen van half zes tot zeven uur. Het corresponden tie-adres blijft: Zoeterwoudse Singel 51 te Leiden. Bij het ramenzemen gevallen. Bij het wassen van de ramen van haar woning aan de Nachtegaallaan is gistermiddag omstreeks drie uur de 74-jarige mevrouw F. K. van een trapleer gevallen. Het slachtoffer be kwam een gecompliceerde linkeron- derbeenbreuk en werd dooi de E.H.D. naar de Annakliniek vervoerd. Fietsendiefstal. De politie te Leiden heeft, op ver denking van diefstal van een rijwiel, de 32-jarige glazenwasser J. M. de R. uit Leiden aangehouden. Ten over vloede willen wij in dit verband nog maals wijzen op het gevaar van rij wieldiefstal, dat men uitlokt door zijn fiets onbeheerd langs de straat te la ten staan. Jubileum in Stadsgehoorzaal. Hedenmiddag om vier uur vond ten huize van.de heer W. F. van In- gen Schenau in de Stadsgehoorzaal te Leiden, in zeer intieme kring de huldiging plaats van de heer A. Strij- bos. De heer Strijbos, die chef-kellner is aan het buffet van de Stadsgehoor zaal, herdacht zijn vijf en twintig jarig dienstverband. Uit handen van de heer Van Ingen Schenau mocht hij de Horecaf-me- daille ontvangen, welke medaille vergezeld ging van het vererend ge tuigschrift. Uit naam van het bedrijf werd de jubilaris een cadeau over handigd. „Groen-Wit". Maandagavond hieM de r.-k. Gym nastiekvereniging „Groen-Wit" een ledenvergadering in de kleine zaal van Royal in verband met de te ver hogen contributies. De vergadering ging accoord met de verhoging, wel ke zal ingaan met 1 mei a.s. Nadere berichten hieromtrent kunnen de le den vinden in de reeds aan hen toe gezonden circulaires. Dodenherdenking zesde klassen De kinderen van de zesde klassen van de katholieke scholen worden za terdagmorgen om half elf in de tuin aan de achterzijde van het museum van Volkenkunde bij het hek aan de Binnenvestgracht verwacht voor de herdenking, die plaats vindt bij het monument voor de gevallenen aan de Steenstraat. Het feit, dat de kinderen van deze scholen nog vacantie hebben mag niets afdoen aan de massale opkomst. St. Eloy. Op zondag, 5 Mei a.s., wordt in de St. Petruskerk om 8 uur v.m, een H. Mis gelezen tot intentie van de zielerust van het overleden lid van St. Eloy, wijlen de heer E. S. Pius. Het bestuur van St. Eloy doet een beroep op alle leden, aan deze H. Mis te willen deelnemen. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van 2 Mei 1857. Advertentie. Bierbericht. De Ondergeteekenden hebben de eer hunne geachte Stad- en Landgenooten te berigten, dat zij bij hunnen Handel in Brandstof fen, die in Binnen- en Buiten- landsche Bieren hebben ge voegd. Behalve aan hun Kantoor, Blqemmarkt no. 156, kunnen de bestellingen ook worden gedaan aan het Woonhuis, Apothecars- dijk No. 32, alwaar ook van af heden, de prijsnoteringen te ver krijgen zijn. Wed. Van Haans- bergen en Dutilh. mariniers G. M. va- der En' Be stuur en genodigden familieleden van de gevallenen, oud-strijders van v.m. 4 R.I. en overige deelnemers. Van hiér wordt gezamenlijk afge marcheerd naar de Ere-begracfj laats. Toespraak door de burgemeester van Valkenburg, de Edelachtbare heer M. A. van der Have. Kranslegging door Kol. b.d. H. D. Buurman, Cdt. v.m. 4 R.I. 15.00 uur: V. rtrek per militaire auto van de Ere-begraafpl«ats te Val kenburg naar de Cantineweg te Kat wijk. Bij het begin van de Cantine weg wordt de stc forineerd als te Valkenburg. Van 'lier wordt geza menlijk afgemarcheerd naar de Ere begraafplaats. Namens het Gemeente bestuur van Katwij" r:.l hier een krans worden gelegd Lt kransleg ging namens om -e ?ni_ ng zal ge schieden door de voo'-zi :r res. kapt. M. Vlug. De plechtigheid wordt besloten door de legerpredikant Ds. P. J. van der Staay. 15.00 uur: Vertrek per autobus van af de Ere-begraafplaats te Valken burg voor de kranslegging op de be graafplaats te Rijswijk, welke ge schieden zal door res. It. kol. B. Te- sink; daarna terug naar het vlieg kamp. 16.00 uur: Vertrek per auto vanaf het begin van de Cantineweg terug naar het vliegkamp. Rondrit over het vliegveld. 16.30 uur: Slotbijeenkomst in de hangar. 17.00 uur: Vertrek per auto van hel vliegkamp naar Katwijk a/d Rijn, waar halten zijn voor de tram en bus naar Leiden en voor de bus naar Den Haag en Haarlem. Getracht wordt een extra bus naar Den Haag te doen inleggen vanaf de Molentuinweg te Katwijk a. d. Rijn. Wij vermelden nog, dat het militai re eerbetoon onder leiding staat van de majoor der Mariniers. L. L. Ver donk. Het secretaraat is gevestigd Mei- nerstraat 2, Den Haag. De 1 Meiviering te Leiden Leden van de P.v.d.A., van het N.V.V. en van de onderscheiden So cialistische Vrouwenbonden hebben gisteren ook te Leiden de Dag van de Arbeid gevierd. De viering, die was voorbereid door het „Comité 1-meiviering", werd des morgens om negen uur begonnen met het planten van de mei-boom in het Van der Werffpark. Na het planten werd er om de boom gedanst. Op een bezinningsbijeenkomst, die om 10 uur in de Stadsgehoorzaal ge houden werd, sprak de heer H. van Es, wethouder te Dordrecht over „Be zinning", waarna een politieke mode show gehouden werd. In de zalen van de Stadsgehoorzaal werden in de middaguren kinderfeesten gehouden, die door duizenden kinderen werden genoten. Ds. Visser te Amsterdam, was des middags om half zes voorganger in een wijdingsdienst, die in de Doops gezinde kerk gehouden werd. Om 8 uur gisteravond werd de grote 1 mei bijeenkomst gehouden, eveneens in de Stadsgehoorzaal. Aan deze bijeen komst werd medewerking verleend door het muziekgezelschap „Nieuw Leven" uit Leiden en door het zang koor „De Stem des Volks". Op de bijeenkomst werd het woord gevoerd door dr. W. Drees, minister- pi esident, die sprak over de huidige politieke situatie en de taak van Ne derland in het toekomstige verenigd Europa. KLAVERJASTOURNOOI ROODE KRUIS Het klaverjastournooi ten bate van de bloedtransfusiedienst van het Roode Kruis, afd. Leiden, had voor de verenigingen het volgende resul taat: Afdeling 1: 1. P.v.H. 25775 pnt„ 2. M.D.S. 25534 pnt., 3. Zaalberg 24030 pnt., 4. Oosthoek 23879 pnt. Afdeling 2: 1. P. C. en L. 24905 pnt., 2. V.T.L. 24655 pnt.. 3. O. en O. 24348 pnt., 4. S.L.F. II 24163 pnt. Afdeling 3: 1. A.P.P. II 25205 pnt.. 2. 't Centrum 25061 pnt., 3. L.B.F. II* 24546 pnt., 4. Krantz II 24019 pnt. Afdeling 4: 1. V.T.L. II 26171 pnt. 2. Royal Typ 24875 pnt., 3. Menken II 23624 pnt., 4. 't Centrum II 23345, 5. Oosthoek III 23239 pnt. De laatste koppelwedstrijd vindt plaats op 3 mei a.s. Opgave voor deel neming nog steeds mogelijk. De prijzen zullen worden uitger- reikt op vrijdag 10 mei. gelijktijdig met de afgelopen F.V.K.-competitie en wel in de recreatiezaal der H.C.W./ N.E.M. LEIDSCHE SPAARBANK In de maand april 1957 werd er bij de Leidsche Spaarbank ingelegd 1.174.748 en terugbetaald f 1.168.056. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 292 en'het aantal afbetaalde boekjes 192. Op 6388 rekeningen van deel nemers aan de afhaaldienst werd 137.224 bijgeschreven. Er werden 643 spaarbusjes ter lediging aange boden met een gezamenlijke inhoud van 18.699. Het tegoed der 39.464 inleggers bedroeg aan het einde der maand ƒ27.914.622.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2