Bestedingsbeperking en wegenaanleg mgeimgsc ASPRO Begrafenis Theo Boehmer op het Nederlandse kerkhof KNAC over: Een keur van Tu'pen in Haarlem PONDERDAG 2 MEI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 De Ned. Bedevaart in Lourdes Gistermorgen hebben de Neder-1 en iedere zieke afzonderlijk zegende, lands pelgrims de twaalfjarige Ne- Nederland had gistermiddag namelijk derlander, Theo Boehmer, die zondag wederom de leiding bij de plechtig- in het asyl overleed, begraven. Dr H. A. J. Roosen, moderator van het zie- kenapostolaat en aalmoezenier van de ziekenafdeling, droeg in de parochie kerk van Lourdes een plechtige H. Mis van requiem op. Rond de lijkbaar stonden 14 verkenners van de Lour- desgroep Nederland. De gehele Ne derlandse kolonie sloot zich na de plechtigheid achter de stoet naar het Nederlandse kerkhof aan. Mgr dr T. H. van der Bom, voor zitter van de Vereniging tot Samen stelling van Nederlandse Bedevaar ten, heeft gistermorgen aan het slot van de 62ste nationale en 5de kinder bedevaart, een bedrag van 500.000 francs aan Mgr P. M. Théas, bisschop van Lourdes overhandigd. Het be treft een eerste bijdrage van de VNB en de in Lourdes aanwezige pelgrims voor de bouw van de ondergrondse basiliek. Men bouwt, deze kerk om het enorm aantal pelgrims, dat Lourdes volgend jaar bij het eeuwfeest van de ver schijning zal ontvangen een plaats te kunnen geven. De basiliek zal ruimte bieden aan twintigduizend gelovigen. Na de Sacramentsprocessie van gistermiddag namen de Hollanders afscheid van de grot. In de zwart be- rookte grot deponeerden allen een of meer kaarsen. In zijn afscheidstoe spraak benadrukte Mgr van der Bom, dat de H. Maagd te Lourdes, Falima en Parijs steeds verschenen is met de Rozenkrans. De president van de VNG sprak van de vele katholieken, die 't gebed van de Rozenkrans te een voudig vinden. Maar wat hebben wij voor dat gebed in de plaats gesteld, nu het Rozenkransgebed is afge schaft? „Twee keer in de geschiedenis is de vijand met dit wapen, de rozen krans, afgeslagen. En waarmee gaan wij nu het nieuwe getij tegemoet?" Ondanks het vroege seizoen neemt het aantal pelgrims in Lourdes ge staag toe, zoals men gisteren duidelijk kon merken bij de lichtprocessie en de Sacramentsprocessie, toen Mgr van der Bom het Allerheiligste droeg OLIE IN MOERKAPELLE. De N.V. Nederlandse Aardolie Maatschappij heeft medegedeeld, dat. haar exploratieboring Moerkapelle I thans met een bescheiden olieproduk- tie in bedrijf is gebracht. Het onder zoek zal worden voortgezet. NIEUW MIDDEL OM SCHADELIJK WILD OP EEN AFSTAND TE HOUDEN Waarschijnlijk nog dit jaar zal een middel in de handel worden ge bracht, waarmee men voor slechts enkele guldens per jaar een groot gebied kan vrijwaren voor konijnen, hazen, reeën en ander schadelijk wild. Sinds enkele maanden zijn er op een aantal plaatsen in Nederland, o.a. op Walcheren en de Bevelanden, uit gebreide proeven genomen met een nieuw preparaat, dat niet vergiftig óf schadelijk is, maar wel een zo danige uitwerking heeft, dat haas of konijn er op een veilige afstand van verwijderd blijven. De eerste resultaten van de expe rimenten, die gedurende bijna een jaar in de praktijk zijn getoetst, blij ken zo effectief te zijn, dat van par ticuliere zijde reeds aanvragen bin nenkomen. Bij het instituut voor toe gepast biologisch onderzoek in de natuur (I.T.B.O.N.) te Arnhem, dat de vinding in zijn laboratoria heeft I heden. Woensdagmiddag om kwart over vier vertrok de ziekentrein wel ke heden om 11.57 uur in Roosen daal aankwam. Om 18.10 uur volgde de pelgrims trein, deze arriverde vandaag om 13.35 uur in ons land. Koninginnedag in Lourdes. Alhoewel in den vreemde, hebben de beide Nederlandse bedevaarten de yerjaardag van H.M. Koningin Juliana niet vergeten. In het asyl kre gen de zieke volwassenen en kinde ren beschuiten met oranjemuisjes en oranje koek, en zij zongen het Wil helmus. De VNB had gezorgd voor oranje- en rood wit blauwe speldjes. De Nederlandse meisjes zag men in de stad en bij de heiligdommen met een oranje strik lopen. De gezonde pelgrims vierden 's avonds in de ho tels bescheiden doch intieme konin- ginnef eesten. Naar het A.N.P. verneemt is van 24 tot 26 april in de lucht boven ons land, evenals in andere landen, een verhoogde radioactiviteit waargeno men. Volgens in Rijswijk (Z.-H.) verrichte metingen was de graad van radioactiviteit in deze periode ongeveer vijfmaal zo groot als de ge middeld gemeten waarden. Het was de grootste mate van radioactiviteit, die tot dusver in ons land is geme ten. Thans is de graad van de straling weer teruggevallen tot het vroegere peil. Om de gemeenten tijdig te laten weten, waar zij voor 1958 aan toe zijn, hebben de ministers H. J. Hof-' stra en mr A. A. M. Struycken nu al bij de Tweede Kamer het wets ontwerp ingediend om bij wijze van overgangsmaatregel de uitkering, a el ke voor dit jaar geldt, ook voor 1958 toepasselijk te verklaren. Op het departement van Financiën wordt thans hard gestudeerd op het omvangrijke rapport van de staats commissie over het herstel der finan ciële zelfstandigheid van gemeenten en provincies. Twee raadsels in het wereldruim JCameet Utend-JlaCcutd BLIJFT DC GELECRDCN BOEIEN Variabele radiostraling I Toen men in de nacht van donder dag op vrijdag j.l. deze staart ook in Nederland Poging tot moord op Dordtse arbeider Zijn leven hing af van een broekriem nog ongeveer een lengte van 5 mil joen kilometer. Thans blijkt de twee- De komeet van Arend-Roland (1956 de staart geheel verdwenen. Dat is - H) rijst nog voortdurend hoger bo-1 het eerste raadsel, waarvoor de ster- renkundigen zich gesteld zien. ven de horizont en, hoewel ze gen komeet bestaat namelijk uit steeds minder zichtbaar wordt, Is ze een zeer grote verzameling van gas- JPIHI Een gewone, zij het stevige, leren kón waarnemen, had hij r|em heeft een Dordtse fabrieksar beider te Zwijndrecht het leven ge spaard, bij een steekpartij in die ge meente. LIEDEN is door de Koninklijke Nederlandse Automobielclub in het Kur- haus te Scheveningen een bijeenkomst belegd waarop door enkele sprekers het onderwerp bestedingsbeperking en Wegenaanleg" van ver schillende kanten is belicht. De vergadering stond onder presidium van de voorzitter van de K.N.A.C., jhr. mr. J. Th. M. Smits van Oyen, die in zijn openingswoord een overzicht gaf van het doel der bijeenkomst. Inleidingen werden voorts gehouden door de heren mr. H. F. van Leeuwen, prof. ir. T. H. van Wisselingh en ir. G. Slotboom. De bijeenkomst werd o.m. bijge woond door lr. H. B. J. Witte, minister van Volkshuisvesting en Bouw nijverheid. Na een woord van welkom tot de motorrijtuigen zullen zijn, tegen 17 aanwezigen, in het bijzonder tot de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, zei de heer Smits van Oyen onder andere: Ik kan mij voorstellen, dat ver schillenden zich hebben afgevraagd, waarom de K.N.A.C. zich zo ernstig bezorgd maakt over de bestedings beperking ten aanzien van de we genaanleg en waarom zij aan dit onderwerp zelfs een bijzondere bij eenkomst wijdt. Op alle terreinen moet thans immers bezuinigd worden en het zou onredelijk zijn te ver langen, dat de verkeersvoorzieningen daarbuiten bleven. Echter: de bestedingsbeperking heeft voor de verkeersvoorzieningen veel ernstiger gevolgen dan voor de meeste andere sectoren het geval is. Minister Algera heeft laten weten, dat hij de eerstkomende jaren alleen voor de rijkswegen jaarlijks 100 mil joen gulden zou moeten hebben om een minimum aan noodzakelijke voor zieningen te kunnen treffen. Op de rijksbegroting 1957 is evenwel slechts 70 miljoen uitgetrokken voor de rijkswegen. Daar is nu nog 4,2 mil joen afgegaan vanwege de beste dingsbeperking. Gevreesd moet ech ter worden, dat de beperking bij lange na niet tot 4,2 miljoen beperkt zal blijven, eenvoudig omdat het geld ontbreekt. Voor .provincies en gemeenten ligt de situatie ongetwijfeld nog ongun stiger. Er zijn in deze kring ernstige financieringsmoeilijkheden. Daarnaast beoordelen thans, behalve de col leges van Gedeputeerde Staten, ook de ministeries van Financiën, Bin nenlandse Zaken en Volkshuisvesting Bouwnijverheid gemeentelijke gedaan. Naar wij van de heer Eigenraam, chef van de afdeling wildonderzoek van het I.T.B.O.N. vernemen, heeft men een preparaat bereid, dat be staat uit een olie, getrokken uit (be renklauwen. Het produkt, dat niet schadelijk is, verspreidt eën scherpe penetrante reuk. Bij de proeven heeft men touwen met dit vet ingesmeer en om de te beschermen bos- of tuin- percelen gespannen, op een hoogte van 15 cm. van de grond. Naar men meent te kunnen vaststellen, hebben de meeste wildsoorten een zo grote afkeer van deze reuk, dat zij voor het touw verschrikt rechtsomkeert maken. In de proefgebieden wordt dan ook slechts bij uitzondering nog een haas of konijn gesignaleerd. Thans zoekt men naar een methode om het preparaat duurzamer te ma ken, dan de houdbaarheid van zes maanden die het nu heeft. Krommenie heeft een televisiebioscoop Een bioscoop te Krommenie heeft zijn concurrent in huis gehaald om concurrentie tegen te gaan. Men heeft daar namelijk een groot televisiescherm in de zaal geplaatst, dat sinds Koninginnedag, waarop het voor het eerst werd gebruikt, reeds vele honderden nieuwsgierigen heeft getrokken. Ook voor zaterdag, wan neer voor de Eurovisie de cup-final tussen Manchester United en Aston Villa zal worden uitgezonden, ver wacht men vele kijkers. De directeur van de bioscoop wil er na de geslaagde proef op Ko ninginnedag een gewoonte van maken op woensdag- en zaterdagmid dagen de kinderprogramma's van de t.v. in zijn theater te projecteren. Hij heeft hiervoor een installatie, die het beeld van achter uit de zaal op een groot, matglazen scherm pro jecteert. Dat beeld, tot op de achter ste plaatsen duidelijk zichtbaar, is 2 meter bij 1.60. Het heeft zelfs de verwachtingen van de mensen van Philips verre overtroffen. plannen ten- behoeve van het ver keer. Dat geeft vertraging en meer afwijzingen van plannen. Waarom is deze ontwikkeling nu zo ernstig? In 1953 werd verwacht, dat het aantal voertuigen op de weg tegen 1970 driemaal zo groot zou zijn. Deze prognose is door een veel snel ler ontwikkeling van het verkeer echter reeds achterhaald. De Orga nisatie voor Europese Economische Samenwerking heeft becijferd, dat er in 1960 in West-Europa 26 miljoen miljoen in 1955. Nederland is met zijn verkeers voorzieningen reeds bij die ontwik keling ten achter en dit steeds ver der ach'teropraken met de verkeers voorzieningen dreigt catastrofaal te worden. Daarnaast is er de kwestie van de verkeersveiligheid. Steeds dringen der wordt de roep om maatregelen ter bevordering van de veiligheid. De cijfers tonen aan, dat een modern wegennet een belangrijke bijdrage kan leveren aan dé oplossing van dit vraagstuk. Dikwijls wordt ons land door buitenlanders geprezen om zijn goede wegennet. Inderdaad, wij hebben vele goede wegen, maar men bedenke daarbij, dat zoals geen enkele keten sterker is dan de zwakste schakel, ook geen en kele wegverbinding sterker is dan de belemmeringen en knelpunten welke er in voorkomen. In ie tweede plaats is de situatie in ons land, met de dichtste bevolking ter wereld en het meest gemengde ver keer op het kleinste oppervlak, in hoge mate afwijkend van de om standigheden, welke in andere lan den worden aangetroffen. In het hol van de leeuw Terwijl er niemand thuis was, heb ben onbekenden een bezoek gebracht aan het huis van de hoofdcommissa ris van politie te Rotterdam, de heer H M. C. A. Staal, aan de Prinses Julianalaan. Het bureau van de hoofdcommissaris is doorzocht, maar er wordt niets vermist. Vermoed wordt, dat men binnen is gekomen, doordat kleinkinderen van de hoofd commissaris aan de achterzijde van het huis een deur hebben laten open staan. Ook op de bovenetage van het huis, die wordt bewoond door de schoon zoon en zijn gezin, de inspecteur van politie B. D. K. hebben de onbeken den een kijkje genomen en met meer succes. Uit een kistje is n.l. een be drag van 300 verdwenen. Van de daders ontbreekt tot dusver ieder spoor. mits men niet door hinderende stadslichten gestoord wordt nog steeds duidelijk zichtbaar. Inmiddels komen van alle kanten berichten en verslagen binnen van astronomen, die hun metingen hebben uitgevoerd. Uit die verslagen blijkt, dat de ko meet tot de helderste behoort, die de laatste tientallen jaren zijn waarge- Het eerst werd de staartster op 6 april j.l. geobserveerd door de Fran se Zuidpoolexpeditie. Men berekende toen, dat hij een staart had van vijf miljoen kilometer. Na twintig april was het verschijnsel ook in Europa zichtbaar en men mat op de 25ste april reeds een staart van 25 mil joen kilometer. Toen ontdekte men ook, dat het fenomeen twee staarten had. Zoals bij alle kometen, was de hoofdstaart van de zon af gericht. Maar een tweede staart, zeer kort en dun, stond precies naar de zon toe. Arend verloor ^.ijn staart. De tweede staart, die de hele week zichtbaar is geweest, had op 22 april een lengte van 13 miljoen kilometer. Tientjes inwisselen tot 31 mei De Nederlandse Bank brengt herinnering, dat de gelegenheid tot verwisseling van de opgex-oepen bank biljetten van 10, model 1945 en mo del 1949, bij haar bijbank te Rotter dam, haar agentschappen en haar cor respondentschappen op 31 mei a.s, eindigt. Zij vestig er met nadruk de aandacht op, dat na die datum be doelde bankbiljetten alleen nog n- bij haar hoofdbank te Amsterdam (kantoor Herengracht 461463) zul len worden verwisseld, nadat bij on derzoek is gebleken, dat aan de aan vrage tot'verwisseling redelijkerwij ze behoort te worden gevolg gege ven. Het verkeer in Warmond A.N.W.B. geeft verbeteringen aan Op verzoek van het gemeentebe stuur van Warmond heeft de A.N.W. B. advies uitgebracht over de ver keerssituatie bij de spoorwegovefl gang in de Oranje Nassaulaan. en het direct daarachter gelegen kruispunt met de Herenweg-Swellandstraat-Pa- doxlaan. De Oranje Nassaulaan vormt de zuidelijke toegangsweg tot War mond, welke vooral zomers een druk verkeer in verband met de watersport te verwerken heeft. Bij de spoorweg- j overgang is de rijbaan in feite te smal om naar behoren het rijverkeer te kunnen verwerken, terwijl bovendien de voetgangers var de rijbaan gebruik moeten maken, hetgeen naar de me ning van de gemeente Warmond en de A.N.W.B. een ongewenste en ge vaarlijke situatie is. Verbreding van de rijbaan en de aanleg van een trot toir zou dan ook een aanzienlijke ver betering betekenen. De A.N.W.B. kan zich dan ook volkomen verenigen met een daartoe opgesteld plan van de ge meente. Ten aanzien van het kruispunt heeft de Bond nog voorgesteld in de uit monding van de Sweilandstraat een verkeersheuvel te maken, daar hier door een betere geleiding van het ver keer wordt bereikt. Daarnaast heeft de A.N.W.B. voorstellen gedaan om door middel van markering het rij en voetgangersverkeer op dit kruis punt te geleiden. (91) sen en rotsblokken, die door de im mense koude in het heelal aan elkaar zijn gevroren. Nadert nu zo'n zwerver de zon, dan begint de kop van de komeet te ver dampen en wordt een gaswolk om de kern gevormd, die tegelijkertijd be schoten wordt door een stroom van elektrisch geladen atoomdeeltjes, die met een snelheid van 500 kilometer per seconde door de zon worden uit gezonden. Radio-raadsels. Wanneer deze stroom door de gas wolk trekt, wordt een groot deel van de gassen meegesleurd. Dit verklaart, waarom de kometenstaatr altijd van de zon af gericht is. Behalve de weerbarstige staart van de Arend-Roland is er het probleem van de zonderlinge -adiostraling van deze komeet. Prof. Kraus van de sterrewacht in Ohio (VS) was de eerste, die op 10 maart radiogolven van de komeet wist op te vangen op een golflengte van elf meter. Deze straling blijkt sterk variabel te zijn. Ook wordt ze niet, zoals verwacht zou kunnen worden, uitge zonden door de kop, maar door een punt dat ongeveer tien miljoen kilo meter achter de kern aankomt.. Op 20 en 21 april is het voorgeko men, dat het gedeelte, dat de sterk ste radiostraling uitzond, plotseling van de staart werd afgebroken en t een verbluffende snelheid in het heelal verdween. Twee arbeiders, die tezamen in één huis woonachtig waren, met dien verstande, dat de 36-jarige v. d. A. boven, en de 25-jarige V., beneden woonde. Wel moest het tweetal gebruik ma ken van dezelfde huisdeur en gang. De bovenbewoner had ontdekt, dat zijn buurman sinds een jaar meer dan vriendschappelijke relaties met zijn echtgenote onderhield en dit had een diepe wrok in hem doen groeien. In zijn haat meende v. d. A., dat het enige middel zou zijn, zijn rivaal uit de weg te ruimen. Maandagmorgen achtte hij daar toe de tijd rijp. Hij ging naar het be drijf te Zwijndrecht, waar V. voor het eerst aan het werk was en vroeg de man te spreken. Men stemde in zijn verlangen toe en even later ont stond er een hevige woordenwisse ling. v. d. A trok een mes en stak er de ander in blinde woede mee- in zijn zijde. Toen rende hij weg en ging zich eigener beweging bij de politie in Dordrecht melden. Zonder dat de dader het echter wist, was het mes afgegleden op de riem, die de aan gevallene droeg. Bitter zeide de messentrekker tijdens zijn verhoor tegen de politie, dat hij het welbewuste plan had ge maakt om V. te vermoorden. Toen hij hoorde, dat de aanslag mislukt was, was zijn eerste reactie. „Dan zal ik hem nog wel krijgen!' De da der is inmiddels voor de officier van Justitie geleid en in het Huis van Bewaring te Dordrecht opgesloten. Ik geniet van mijn vakantie en ik ben blij dat ik een doosje ASPRO'- tabletten heb meegenomen. Ik amuseer me zoveel ik maar wil zon der geplaagd te worden door hoofdpijn, zenuwpijn of kou vatten. Elk tablet is afzonderlijk, hermetisch afgesloten verpakt. Je neemt wat tabletten in jaszak of tas mee en denkt er niet meer aan totdat je onverwachts hoofdpijn krijgt. Dan snel twee 'ASPRO'-tabletten en je kunt weer geniete Voor het hele gezin en de pijn verdwijnt Wat een élite tulpen maandag in ook een bijzonder mooie: de voorna- Haarlem! Uitstekende nieuwigheden I me pruimpurperen Burgundy. Een naast favorieten van oudere datum en tulp van klasse! Greta Garbo is een er waren zelfs nog wat narcissen ook. aardige zilverrose sport uit Philip Om daarmee te beginnen: het was Snowdon van G. Helmus, Sasenheim, Zandbergen-Terwegen, 3assenheim, die nog enkele soorten naar voren bracht in een fraai arrangement van Bloemen-Kriest, Leiden. We zagen de fraaie lichtgele triandus Apri1 Tears, de witte triandus oilver Chimes, de grappige dubbele Pencrebar en nog enkele andere variëteiten. Daarnaast exposeerde de fa. v. d. Wereld, Roe- lofarendsveen zijn dubbele witte nar cis White Sail. Prachtige Tulpen. Wat de tulpen aangaat: Rijnveld, Hillegom, liet een extra beste nieuwe leliebloemige zien: een grote, forse tulp mea prima vorm en warme don kergele kleur. D. W. I.efeber, Lisse, liet de vakménsen watertanden, van zijn Fosteriana- en Greigii-hybriden. Ongelooflijk mooie tulpen variërend van licht-oranje, naar fel cochenille- rood en flonkerend scharlaken. Mooier tulpen voor de tuin zijn haast niet denkbaar. Van een geheel ander genre, maa even imposant, zijn de tulpen van Gebrs. Segers, Lisse. De ze firma introduceerde destijds een zaaisel, waarir men duidelijk het bloed van de bekende late tulp John Scheepers kan herkennen. Het is een geheel apart ras met enorme stengels en bloemen, die in dit genre nog steeds hun gelijke niet hebben gevon den. We noemen slechts de purper rode Halcro, de voortreffelijke witte Maureen, de enorme Renown, de ge le Asta Nielsen, enz. Daarnaast ex poseerde men maandag enkele prima leliebloemige tulpen. Voorlopig nog onder nummer, maa. men zal geen moeite hebben om voor deze forse zaailingen een markt te vinden. Een van de allermooiste was naar onze smaak de felrode 'arigot, die op dit terrein op eenzame hoogte staat. Meer apart dan mooi vonden we de grillig gevormde oranje 827, die een tikje naar de vorm van cornuta stenopetale gaat zwemen. Verder de roodach tige leliebloemige 84214 en de rose 8376. En dan nog enkele par kieten, waarvan de witte, rood ge vlamde Stella Rijnveld een der meest die tevens een bloedrode verloping uit Red Champion ten tonele voerde. De prachtige rode All Round zagen we in prima conditie van F. v. Reisen Zn, Voorhout. Tot de meest opval lende nieuwe parkieten behoorde o.i. de verloping uit Bandoeng, die C. Bal- tus, Egmond Binnen naar voren bracht. Bijzonder fraai van vorm en kleur. Zeer waardevol! Eugène b. d. Schoot, Hillegom, bracht de merk waardige Golden Harvest-Sport Sca- ramouche, chocoladebruin met gele vlammen. Furnace is een vrucht van een kruising tussen Prins van Oosten rijk en Couleur Cardinal. Deze tulp heeft zowel qua kleur als qua vorm wel enige gelijkenis iet Couleur Car dinal. Inzenders: G. Vink Zn, Noordwijk. P. Noort Pzn, Valken burg, toonde de e.v.t. Norfolk. Inte ressante tulpen liet A. Overdevest, Wassenaar, zien: eer parkiet uit Apel doorn, die echter niet zo sterk parkiet was, de imposante rode Empire State, een lichtgeel met rood getekende sport uit Apeldoorn, die sterk de aan dacht trok, een goudgeel met rood ge merkte verloping uit Oxfo'd, en een merkwaardig ^evormde tulp met de naam Maria Lardi. Het type tulp lijkt wel iets op de typische verloping uit Princess Elizabeth, nl. Picture. Een parkietvorm cit de bekende rose Men del Weeber bracht C. J. Speelman Zn, Sassenheim. De bloem is wel goed parkiet, maar de stengel hadden we we graag wat steviger gezien. Puike tulpen bracht ook de fa. Gebrs. Eg- gink, Voorschoten, voor het voetlicht. De vuurrode Oranje Splendour werd met het getuigschrift eerste klasse vereerd. De dubbele gele Bowl of Beauty maakte een prima indruk en dat laatste kan men ongetwijfeld ook zeggen van de voorname, oranje-ach- tig met rode His Highness. Beste zaailingen zagen we ook van C. Colijn Zn, Voorhout. Kloeke, sterke tulpen met goede vorm en stand. We noemen hier: de rode 180, ontstaan uit Pride of Zwanenburg x Orange Wonder, de lichtgele 190, uit Golden Harvest x Charles Needham, de purperen 119, uit Demeter Golden opmerkelijke was. Verder zagen we Harvest en de purperen 151, die ook een rose en een dieprode sport uit Red Champirn. Een goede tulp leek ons de blau- wigrode cottage Glorious, die L. van Hensgen, Noordwijkerhout, naar vo ren bracht. We hadden het net over beste le liebloemige van Rijnveld en Segers, maar van Grullemans, Lisse, was er voortgekomen is uit Demeter x Char les Needham. Tenslotte waren er van de fa. G. Beukers uit Noordwijk, diverse gla diolen. Primulinus-zaailingen. waar van we no. 4, met de frisse lichtrose tint, de licht oranje 113, de rr.elkwitt 88, de diep-lila 37 met witte keel en de oranje 55 willen noemen.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 11