mgeimgsc De Koninginnefeesten te Leiden Muziek in 't Van der Werffpark verzoet voortijdig ontwaken Militaire mars door de stad Wandeltocht boekte record aantal deelnemers Cabaret in Stadsgehoorzaal Met sport en muziek vierde Wassenaar Koninginnedag ^rbeter Uw sja met MAS 32J WOENSDAG 1 MEI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 De muziek, die ons in het holst van de nacht om precies te zijn: om 10 minuten over half zeven deed ontwaken, wekte niet direct de juiste stemming in ons, die nodig is om de Koninginnefeesten mee in te zetten. Integendeel, het roffelen van de trommels afgewisseld met het knal lend grommen van dieptrommen, dat van vijf zijden uit de stad naar ons horst opsteeg, confronteerde ons met de nieuwe dag en gaf ons ondanks een blik op de kalender, het gevoel dat het maandag was. Hoeveel heeft echter de avond vergoed! Toen langzaam de dag begon weg te ebben, gaf de Harmonie „Trouw en Durf" een uitvoering in het Van der Werffpark. De gouden avondhemel, gesteund door het jonge groen van de boom kruinen, vormde het beste dak, waar onder het romantische gebeuren kon plaats vinden. Bij tientallen hadden de belang stellenden zich rond de muziektent geschaard, wachtend op de aanvang van het programma. Toen dat om acht uur begonnen was, werden nog velen aangetrokken door het brommen van de tuba's, het mollige geluid van de klarinet en het spitse fluitje. Jonge paartjes bleven wat in de achterhoede, waar ze buiten het vale licht bleven van de elektrische lampjes, die bij het dieper worden van de schemer ontstoken werden. Meer vooraan stonden sommigen diep weggedoken voor de wind, die nog wat koud was de supporters van het gezelschap. Na 48 jaar van trouw musiceren en repeteren mag T. en D. wel tot de beste harmonieën van Leiden ge rekend worden. Tussen de luisterenden door, glipte zo nu en dan een kind, of achtervolg den elkaar de stoeiende jongens en meisjes. Vóór de pauze bestond het pro gramma uit wat qrnstige en meer bezadigde stukken; voor het meren deel ouvertures. Na de pauze kwam het lichtere genre aan de beurt. De heer D. IJzerman, die de leiding had over de muziek, had bij het opstellen van het programma het idee gehad er door een „non stop, van alles wat" een „gezellige boel" van te maken. Hij is er inderdaad in geslaagd er de stemming onder het publiek „in" te krijgen. Het was een gaan en komen er, op verschillende plaatsen werden pogingen ondernomen om tot een hospartij te komen. Hoewel de zon al vrij gauw de strijd met het wolkendek had ge wonnen en de grootste koude van de ochtend verdreef, heeft de tamelijk harde wind, welke guur door de stra ten joeg, de mars van diverse mili taire onderdelen door de stad toch wel enigszins parten gespeeld. De entourage, welke bij zulk een gele genheid altijd meer fleur aan het ge heel bijzet, n.l. het publiek, dat de straten langs de route pleegt te om zomen, was ditmaal niet zo feeste lijk als verwacht mag worden. De meeste mensen bleken het weer nog even te willen aanzien en bleven daarom nog achter de beschuttende muren en vensters van hun wonin gen. Toch is de militaire mars gisteren weer een gebeurtenis geworden, welke bij een feestdag als Koningin nedag is, node gemist kan worden. Omstreeks half tien trokken de troe pen, welke vertrokken waren van de Doelenkazerne, onder commando van de majoor der Intendance Th. H, Evers en voorafgegaan door het tamboerkorps van de Nationale Re serve uit het district Den Haag in een strak tempo langs het stadhuis, waar burgemeester Van Kinschot het voorbijtrekken van de eenheden gadesloeg. Ofschoon er niet geparadeerd werd, vestigde het marcheren der mannen toch een correcte indruk. Vooral de leden van de Studenten- weerbaarheidsvereniging „Pro Pa- tria", opvallend tussen het khaki van de overige compagnieën, in hun don kerblauwe uniform met de wuiven de spectaculaire haneveren op hun sjako's, liepen er weer kranig bij als altijd. Ook de andere onderdelen van de marscolonne, een compagnie van de Koksschool en detachemen ten van het regiment Van Heutz en het Transport Squadron Van de Ko ninklijke Luchtmacht marcheerden samen met een compagnie van de Nationale Reserve, eveneens uit het district Den Haag, in goede orde door de Breestraat. Weer bij de Doe lenkazerne vond de geslaagde mars- tocht een zonovergoten einde. Het was in de zaal van Oud-Hor- tuszicht gistermiddag een gezellige drukte. Reeds vanaf een uur of 1 was er een toestromen van deelne mers aan de Oranje Wandeltocht, welke was georganiseerd in samen werking met de Gemeentelijke Schoolsportcommissie. Tot half drie stond de aanmelding open, maar reeds om kwart over twee waren de laatste wandelaars gestart. Naar een van de dames, die onder hoog spanning de wandellustigen inschre ven en van de nodige wenken voor zagen, ons mededeelde, was de dele- name bepaald groot te noemen. Hoe wel de verwachtingen, in verband met de vakanties der scholen niet hoog gestemd waren, temeer daar de voorinschrijving al aan de lage kant was gebleven, was de toeloop op de dag zelf groter dan de jaren tevo ren. De dames en heren, die met de organisatie en afwikkeling van za ken belast waren, raakten hun hoofd echter niet kwijt en deden hun werk met groot genoegen. Dit jaar waren ongeveer 325 per sonen in groepsverband en meer dan 250 individuele deelnemers op pad gegaan. De oudste wandelaar was de heer Beekman, van 81 jaar, die voor de tweede keer de tocht maakte, ditmaal vergezeld van twee kleinkinderen. De mars, die 15 km bedroeg en via de Lammenschansweg naar het zuiden voerde en later over het Delftse Jaagpad en Kamerlingh Onneslaan weer naar de stad liep, kreeg aan het slot op de Hoge Rijn dijk een feestelijk aanzien. De wan delaars sloten zich hier aan bij de junioren en senioren van het Chris telijk Tamboer- en Pijperkorps „Kunst en Genoegèn" en ontvingen rood-wit-blauwe en oranje vlaggen. Precies op de geplande tijd mar cheerde de kleurige stoet de Bree straat in, voorafgegaan door het grote korps, dat door zijn keurige unifor men en muzikale prestaties de be wondering wekte van de vele hon derden, die zich vóór et stadhuis verzameld hadden. De burgemeester en zijn echtgenote, enkele wethou ders en raadsleden met hun dames keken aan de voet van het bordes met kennelijk genoegen toe. Op de Witte Singel was de finish en had ook de prijsuitreiking plaats. De heer L. Questroo, raadslid en lid van het comité voor de Koninginne dagviering, bracht dank aan de or ganisatoren van de wandeltocht en aan- de jury, die het dit jaar weer buitengewoon moeilijk heeft gehad een oordeel over de deelnemende groepen uit te spreken. Hij kon tevens mededelen, dat er aan deze tocht 12 personen meer hadden deelgenomen dan in 1956. Dit was wel in het bij zonder te danken aan het prachtige wandelweer: fris weliswaar, maar ook zonnig. Het gaat dus crescendo. Uitslagen: Scholen en Jeugdvereni gingen: 1. Zuidsingelschool, wissel beker en lauwertak, 165 punten; 2. Durieux, meisjes, lauwertak, 155 pnt.; 3. 3 Octoberstraatschool, medaille, 1473-2 pnt.; 4. Durieux, jongens, me daille, 132H pnt.; 5. Storm Buysing- straatschool, medaille, 132H pnt. Wandelverenigingen: 1. Veteranen Legioen, wisselbeker en lauwertak, 155 pnt^ 2. Stalen Band, medaille, 140 punten. Bovendien werd aan alle deelne mers een herinneringsmedaille uitge reikt. De groepen ontvingen een groepsmedaille. In de Foyer van de Stadsgehoor zaal vond 's avonds voor leden en ge nodigden van de vereniging „Ko ninginnedag" een uitvoering plaats van de Cabaretrevue „Krantenknip sels" door het bekende gezelschap van Adri van Oorschot. Op de hem eigen, kundige wijze, heeft Van Oor schot een aantal uitstekend geslaagde en ook minder voldoening-schenken de sketches in elkaar weten te zetten, welke in een vlot tempo werden af gewerkt. Dit gezelschap heeft zeer goed spelersmateriaal, waarbij vooral in het zingen van enkele chansons de stemmen van Ria Luyken ëh Lex Goudsmit bijzonder opvielen. Heel goed waren ook de rake schetsen door Adri van Oorschot op papier gezet, door Justus Jesayes op de piano ge assisteerd. De tekst van Ria Schmitz in haar propaganda voor bescherming van de voetgangers, welke» later om sloeg in het verheerlijken van de autobezitter toen zij in een loterij een wagen gewonnen bleek te hebben vonden wij niet zo sterk. De ge sprekken van een getrouwd stelletje- op-huwelijksreis in een hotelkamer vervielen van pikant tot langdradig en gaven een wel erg pessimistische kiik op het huwelijk. Het spel van Adri van Oorschot met het wonder kind, een marionet, was weer voor treffelijk. Het liet ons een knaap zien, die, als wonderkind gedood verfd, alleen maar kind wil zijn en normaal met de andere leeftijdge nootjes wil spelen, al is het maar voor een enkele keer. Na de pauze werd nog een genoege- lijk uurtje doorgebracht met een zangspel in één bedrijf van Hans Nesna, waarvan de zangteksten voor zien waren door Jo Hamilton. Alles bij elkaar een gezellige avond, waarop van tijd to tijd te genieten viel van goede Klein-kunst. Kinderspelen aan de Zoeterwoudsesingel Als elk jaar was er aan het sport veld aan de Zoeterwoudsesingel gis termorgen een verhoogde activiteit in het blokjesrapen, kruip door sluip door, baldrijven, eierlopen etc. Met van spanning verkrampte ge zichten streden hier de kinderen weer om de eer de eerste in een ploeg te mogen zijn. Hulde aan de commissie van voor bereiding: de heren S. de Vries, J. Berkenbosch, N. L. van Dalsen, A. J. J. Duindam en L. Questroo. Moe, maar voldaan, vooral door een traktatie in de vorm van limonade, namen de ouders na afloop hun kin deren in ontvangst. De uitslagen waren: Groep I: 1. Ton Terhaar, 2. Niek Regeer, 3. Paap Lagas, 5. Joh. Zitman; Groep II: 1. Wim de Mooy, 2. Dick Honders, 3. Piet Pynacker, 4. Jos. van der Berg, 5. Robbie Prins, 6. Ronald Bos, 7. Jan Chaudron; groep III: 1. Chris Bierman, 2. Frans Polanen, 3. Freddie Bracké, 4. Johny Franck, 5. Bertie Koekebakker, 6. Cornelis Boers, 7. Benny Blankenstein; groep IV: 1. Marcella v. d. Plas, 2. Anneke Dubbe- laar, 3. Ansje Wansink, 4. Hellen Noordermeer, 5. Leida van Maurik, 6. Nelleke Kromhout; groep V: 1. Willie Crama, 2. Ineke Tyssen, 3. Petra Segaar, 4. Tineke Moenen, 5. Marian van Kan, 6. Nelleke Raap horst; groep VI: 1. Lenie Sierat, 2. Antoinette Heemskerk, 3. Liesje War- nan, 4. Idi Verstraten, 5. Anneke Rietkerk, 6. Ellie Sjardin; groep VII: 1. Jan de Graaf, 2. Piet Koet, 3. Chris Henring, 4. Karei Bodrij, 5. Hans Wallaart, 6. Jan Riethoven; Groep VIII: 1. Hein van Vliet, 2. Theo Spek, 3. Hennie Selier, 4. Ewald Janssen, 6. Peter Knijnenburg; groep IX: 1. Mientje Hidding, 2. Süske de Klerk Wolters, 3. Rosalina van der Hoed, 4. Riekie Pauw, 5. Anje Maghielse, 6. Evelien Kengen, 7. Rinieke v. Velsen, 8. Elleke van der Kieft; groep X: 1. Willie Vogel, 2. Elly Guley, 3. Ria Dool, 4. Gerda Philippo, 5. Beppie v. Klaveren, 6. Tineke Leget, 7. Ineke v. d. Kluyt, 8. Joke Segaar; groep XI: 1. Joke Rodenstein, 2. Nellie de Looff, 3 Sineke Zuidema, 4. Margriet Knaap, 5. Anneke Terwee, 6. Floortje Pierhagen, 7. Joke Lennering, 8. Ineke van Dijk; groep XII: 1. Janneke Kloosterman, 2. Anneke Buis, 3. Jet Kengen. 4. Bertie van Maanen; groep XIII: 1. Nelly Wagner, 2. Jonnie Rijs- dam, 3. Anneke Posma, 4. Margo Honders; groep XIV: 1. Coen Ver hoop, 2. Han Jansen. 3. G. v. Kan en Groep XV: 1. Thea Delmir, 2. Riëkje Spronger, 3. Irene Streng, 4. Ria Dool. Feestliederen klonken deze dag ook uit de Stadhuistoren, waar de stads- beiaardier een carillonbespeling ver- zorgdè. In de middaguren maakte het Chr. Tamboer- en Pijpercorps „Kunst en Genoegen", waarvan de juniorleden in een nieuw uniform waren gesto ken, een muzikale rondgang door de stad, waarbij zich de deelnemers aan de Oranje Wandeltocht aansloten. KINDERSPELEN „BURGEMEESTERSWIJK". De prijswinnaars van de kinderspe len Burgemeesterswijk waren: Optocht: 1. Oranje wagen, kinde ren Harteveld; 2. Geesten 10 jaar be- Stavarman; 2. Judith Verstegen; 3. Marian Smits. Vaatje rollen: 1. Gijs Groenewe- gen; 2. Piet Verburg; 3. Dick Key. AUTOBOTSING TE LEIDEN. Op de Rijnsburgerweg bij de halte Posthof heeft hedenmorgen om kwart voor acht een botsing plaats gevonden tussen twee autobussen, waarbij drie mensen lichte verwondingen oplie pen. Uit de richting Oegstgeest naderden een Franse reisbus en een lijnbus van de NZH. De wagens wilden rechts passeren langs de vluchtheuvel, bij de tramhalte, waar juist een tram gestopt was. Bij het uitstappen van passagiers viel eenmeisje en om haar niet te overrijden, moest de Franse chauf feur snel remmen. Ook de chauffeur van de NZH-bus remde krachtig, maar kwam daarbij tot de ontdek king, dat zijn remmen weigerden. Met onverminderde vaart vloog het voertuig achter tegen de Franse reis wagen op. Door de schok kwamen drie mensen in de wagen met het hoofd tegen de voor hen geplaatste banken. De 22-jarige mej. M. M. uit Lisse kreeg een hersenschudding, de 14-jarige B. S. uit Hillegom werden enige voortanden losgestoten en de 30-jarige B. d. V., eveneens uit Hil legom, kreeg verwondingen aan sus en bovenkaak. „LAKENHAL"DUURDER B. en w. van Leiden stellen de raad voor de toegangsprijs van „De Laken hal" van ƒ0.10 op ƒ0.26 te brengen. RECHTZAKEN De jachtwet overtreden. Een Leidenaar stond terecht, omdat hij op 8 dec. '56 om 15.30 op een per ceel weiland in de Paapwegpolder te Voorschoten pogingen heeft gedaan tot het opsporen, bemachtigen of do den van wild volgens art. van de jachtwet, met een geladen geweer in stana, P. J. Blokstraat; 3. Echtpaar jagende houding, zich over dat per- Groenewegen; 4. Toeristen; 5. Auto; ceel weiland speurend heeft voortbe- 6 Zeilboot; 7. Fruitwagen, Driewielerwedstrijd: 1. Josientje Teeuw; 2. Tjebbe Winkler; 3. Klaas je de Vries. Blokjesrace: 1. Jolijte Sepers; 2. Loes v. d. Vlist; 3. Katy de Graaff. Blokjesrapen: 1 Jan Bots; 2. Pim den Boer; 3. Tonny v. d. Linden. Was ophangen: 1. Ria Douwes; 2. Mirna v. Gurp; 3. Tineke Verwey. Gemengde race: 1. Henny Jaspers; 2 Rini Verduin; 3. Frits Bloemink. Hindernis touwtje springen: 1. Maria v. Schaick; 2. Riset Stol; 3. Tineke v. d. Eist. Steprace: 1. Paul Meinders; 2. Wieb Pera; 3. Ton de Wit. Carnavalsrace: 1. Diny Koster; 2. Philo Groenewegen; 3. Joan Dekker. Hindernisrace: 1. Gerard Nap; 2. Arthur Kriek; 3. Frank v. Ginkel. Ringsteken met fietsen: 1. Irene wogen, hoewel hij geen vergunning had. De sub. officier v justitie eiste 12 boete of 4 dgn. Uitspraak 3 boe te of 1 dag. Onwettig college gelopen. Veertien vrouwelijke en mannelijke studenten uit Den Haag en Leiden stonden terecht omdat zij in okt. '56, zonder dat zij waren ingeschreven, college hadden gelopen. Slechts vier dames en drie heren waren verschenen. De sub. officier van justitie eiste 5 of- 2 dgn, 15 boete of 8 dgn en 25 boete of 10 dgn. Een Leidse en een Haagse „studente", die 2 maal 16 en 18 okt. de colleges hadden gevolgd, kregen 2 x 15 boe te of 2 x 8 dgn (geëist was 2 x 25 boe te of 2 x 10 dgn. De andereh kregen 5 boete of 2 dgn. Groot genoegen en goede prestaties Sport en muziek vormden de hoofd schotel van het feestprogramma, dat gisteren in Wassenaar ter gelegenheid van de Koninginnedag door de Oran jevereniging geboden werd. In de vroege morgen, om 8 uur, speelde Excelsior op het Dorpsplein de traditionele koraalmuziek, en voor het eerst werd dit programma een uur later in Nieuw Wassenaar, op het Hoogeplein n.l. herhaald. Voor de kinderen van de lagere scholen was er daarna feest op school met een door de Oranjevereniging aangebo den tractatie. De jeugd van Lyceum, Uloscholen en Huishoudscholen trad om 10 uur aan op de schoolsportvel- den aan de Prinsenweg voor een pro gramma van onderlinge sportwed strijden. Er waren estafettewedstrijden en een voetbaltournooi om wisselprijzen van de Oranjevereniging, en er wa ren verder individuele hardloop- en hoogspringwedstrij den. Voor de derde achtereenvolgende maal zegevierde do openbare ulo school van de Doormanlaan in de es tafettewedstrijd voor jongens. De wisselprijs werd daardoor definitief eigendom van de school. Bij de meisjes toonden de deel neemsters van de christelijke ulo school aan de Heerenweg zich de sterksten. Het voetbal tournooi werd gewonnen door het Rijnlands Ly ceum, dat in de finale de chr. ulo school met 52 klopte. Enkele individuele uitslagen: 100 meter jongens: 1. H. v. d. Vuurst de Vries (Rijnl. Lyceum) 11,5 sec.; 80 meter meisjes: 1. T. Cruiming (Nij verheidsschool) 10,3 sec. Hoogsprin gen jongens: 1. H. v. d. Vuurt de Vries (Rijnl. Lyceum) 1,58 m. Hoog springen meisjes: 1. G. van Dijk (Chr. Ulo) 1.28 r.i. Ir. H. W. Dunnewolt, voorzitter van de Wassenaarse Oranjevereniging Koningin Wilhelmina reikte de prij zen uit. 3000 belangstellenden. Bijzonder groot was gistermiddag de belangstelling voor het sportpro gramma, dat door het Wassenaars Sportcontact was voorbereid; ruim drieduizend belangstellenden kwa men naar hot veld aan de Dr Mans- veltkade, waar achtereenvolgens te genieten was van een hockeywed strijd, gymnastiekdemonstraties, voet bal en atletiek. Keurig verliep halverwege de mid dag de vlaggenparade, terwijl het Wilhelmus gespeeld weid en onder tromgeroffel werden de vlaggen van de deelnemende sportverenigingen, met in het midden de nationale drie kleur en aan weerskanten het oranje, aan hoge masten gehesen. De toe schouwers hebben kunnen genieten van interessante wedstrijden. De hockeymatch tussen een Wassenaars elftal en het Batavie* enteam met ver scheidene oud-internationals, had een pittig verloop. Tot de rust hielden de Wassenaarse spelers braaf stand, al hadden zij een 01 achterstand. In de tweede helft gaf de grotere routine van de bezoekers de doorslag. Het werd 04; R. Kruize en Dudok van Heel scoorden elk twee doelpunten. Een aantrekkelijk intermezzo vorm de het optreden van drie groepen gymnasten van de drie plaatselijke gymnastiekverenigingen. Nadat zij waren opgemarcheerd achter de drumband van Irene, demonstreerden de dames van Irene en WIK paard- springen en toonden de heren van Snel en Lenig hun kunnen aan de brug. Zij oogstten een welverdiend applaus voor hun gracieuze bijdrage aan dit sportprogramma. Na de vlaggenceremonie volgde de voetbalwedstrijd tussen een Wasse naars elftal samengesteld uit spe lers van Wassenaar en van Blauw Zwart en het sterkst beschikbare (Advertentie). team van Scheveningen/Holland Sport. De wedstrijd werd geleid door een bekende scheidsrechter, de heer Jelders. Voetbal en hardlopen. In de eerste helit, waarin het Was senaars team met de storm in de rug speelde, zag het er aanvankelijk naar uit, dat het gelijk opgaande strijd zou worden. Wel had Van Geen na een minuut reeds, dank zij een geluks- goaltje de profs de leiding bezorgd, maar na ruim een kwartier werd de stand gelijk, toen P. Remmerswaal uit een wegens hands toegekende strafschop de stand in evenwicht bracht (11). Van Geen, P. Dekker en A. de Wit ontnamen de gastheren echter met drie treffers alle illusies. De rust kwam met een 14 achter stand voor de thuisclub. In de tweede helft deden de profs het wat kalmer aan. Wassenaar pro fiteerde daarvan door, dank zij tref fers van Uittenbogaard en van Don gen de achterstand terug te brengen tot 34. Maar daarbij bleef het dan ook. In de pauze van de voetbalmatch werd een 3000 meter-loop gehouden, waarvoor een aantal bekende athle- ten had ingeschreven, onder wie een zestal A-klassers. J. Vergeer van AV '47 uit Boskoop won de strijd, die de deelnemers negenmaal rond het voet balveld voerde in 9 minuten 15,9 sec. Tweede werd S. Koster van Trekvo gels in 9.22,7, derde Leeuwendaal van het Amsterdamse AAC in 9.33,6. F. v. d. Boom van de A ole wij kers (Am sterdam) leverde een goede prestatie door als eerste B-klasser te finishen in 9.36,7. Peter van Proosdij van WIK, Wassenaar kwrm al. tweede B-klas ser binnen met 2,5 sec. verschil op v. d. Boom. Eerste Cklasser werd P. Borst (KNAU Rijsbergen) voor wie een tijd van 9.46,6 genoteerd werd. Dezelfde pauze werd ook benut voor het verkopen an lootjes voor de welbekende Goed Zo-actie. Als prijs werd uitgeloofd de bal, waar mee de voetbalmatch gespeeld werd, maar dan voorzien van de handteke ningen van alle spelers en van de sche;dsrechter. Deze loierij bracht ex netto-bedrag van 360.op! Aan het einde van de sportm'ddag reikte burgemeester Dr S. F. A. C. M. Baron van Wijnbergen die met de wethouders Hazenberg en Huibregtse het gemeentebestuur vertegenwoor digde aan de winnaars van de atle tiekwedstrijd de prijzen uit. Het feestprogramma werd gister avond voortgezet met een concert door de muziekvereniging Excelsior in de muziektent op het Jurchtplein en besloten met fakkeloptochten en een taptoe, uitgevoerd door Excelsior, de drumband van J ne en het Haag se muziekkorps „Prins Bernhard" op hel Molenplein. GROND EN GE* Tl VOOR 135 WONINGWET .7ÜNINGEN. Zoals reeds eerder werd medege deeld, is de Wassenaarse Bouwvereni ging de officiële goedkeuring wach tende voor de bouw van 135 woning wetwoningen in het z.g. Havenplan achter het kanaal naar de Haven, on geveer ter hoogte van de Johan de Wittstraat. De bouwvereniging heeft zich thans tot het gemeentebestuur gewend met het verzoek de benodigde grond en een bouwvoorschot te wil len verstrekken. Een jaar geleden werd reeds grond en geld verstrekt voor de bouw van 110 woningen in het Havenplan. Om dat de bouwprijs *an de z.g. maison nettes te hoog uitkwam, kon dit plan niet doorgaan. Een eenvoudiger plan werd opgesteld etagewoningen en een type eensgezinswoningen dat wel de vereiste goedkeuring verkreeg. Het aantal woningen kon intussen worden uitgebreid van 110 tot 135. De bouwvereniging vraagt thans een voorschot van 2.861.545.Uit een exploitatiebegroting blijkt, dat de te bouwen huizen gemiddeld 16,10 huur per week zullen doen. De ko mende huurverhoging zal voor deze huizen uiteraard niet gelden. De etagewoningen met 2 slaapka mers zullen 13,35 of 15,30 per week kosten, de etagewoningen met 3 slaapkamers zespersoonswoningen 14,65 en 16,6f per week. De eensge zinswoningen voor 7 personen komen op 17,35 of 18,65 per week, de vier bejaardenwoningen, die in het plan zijn opgenomen op 7.— per week. B. en w. hebben de raad voorge steld, behalve de reeds verleden jaar overgedragen grond een stuk bouw terrein van 5400 m2 aan de Wasse naarse louwvereniging over te dra gen voor 20,64 per m2 en het ge vraagde bouwvoorschot beschikbaar te stellen. Hogere tarieven gemeentereiniging. Voor het ophalen van grotere hoe veelheden pin en tuinafval berekende de dienst van gemeentewerken tot nu toe een tarief van 5.— per uur en voor het lossen door particulieren van afval op de gemeentelijke stortplaats werd een recht berekend van 0.50 per 100 kg. B. en w. schrijven aan de raad, dat deze tarieven de werkelijke kosten niet meer dekken. Een auto met chauffeur en hulparbeider kosten de gemeente 7.50 per uur en de kos ten van het afvoeren van vuil naar Nieuwkoop zijn de laatste jaren met 50% gestegen. In verband daarmee wordt de gemeenteraad voorgesteld, de genoemde tarieven te verhogen tot resp. 7.50 per uur en 0.75 per 100 kg. Vakantieregeling slagersbedrljven. De Wassenaarse slagers hebben het gemeentebestuur verzocht, voor 1957 een verplichte vakantie-regeling vast te stellen. Omdat de regelingen in vo rige jaren goed hebben voldaan, stel len b. en w. de raad voor, daartoe over te gaan. Gedurende de periode van half mei tot half september zul len de slagersbedrijven bij toerbeurt een week gesloten moet zijn. Ten hoogste vier slagerijen zullen tegelij kertijd gesloten zijn. Sproeivei-bod gaat volgende week in. Zoals ieder jaar zal ook in 1957, in de periode van 6 iei tot en met 1 sepember in Wassenaar 'n z.g. sproei- verbod van kracht zijn. In deze pe riode is het verboden water te gebrui ken voor het bespuiten van gevels en dergelijke. Alleen op zaterdagen mag water gebruikt worden voor het spoe len en schrobben van straten en stoe pen. Op werkdagen mogen van 7 uur 's morgens tot 7 uur 's avonds geen automatische sproeiers worden ge bruikt voor het besproeien van tui nen, gazons e.d. Het sproeien van tui nen met. een handsproeier is voorals nog wel toegestaan. Gemeente koopt fabriek en woon huis. B. en w. hebben de gemeen teraad voorgesteld, tot aankoop over te gaan van het fabrieksgebouw op de hoek van de Kasstraat en de Dr. Mansveltkade. Dit uit 1917 daterende gebouw is in de loop der jaren geheel door woningbouw ingesloten. Het zal er te zijner tijd moeten verdwijnen of het zal een andere bestemming moeten krijgen, die meer .n overeen stemming is met de ligging in een woonwijk. Daarom achten b. en w. het van belang, dat de gemeente eige naresse wordt. Door het faillissement van de eige naar, doet zich de gelegenheid voor tot aankoop over te gaan. De rechter commissaris heef de curator toestem ming verleend tot verkoop voor een bedrag van 47.000.— dat b. en w. al leszins aanvaardbaar achten. Verder wordt de raad voorgesteld het pand Achterweg 2, dat zo spoedig mogelijk moet worden afgebroken in verband met een verbetering van de verkeerssituatie in het dorp, te kopen voor 9000.Reeds eerder heeft de gemeente met d- eigenaars van dit pand onderhandeld; men kon toen niet tot overeenstemming komen over de prijs. Daarom besloot de raad ver leden jaar, tot onteigening over te gaan. Nu de eigenaren het pand heb ben aangeboden voor 9000.— stellen b. en w. de raad voor, tot aankoop over te gaan ligt in de bedoeling het pand, dat in zeer slechte staat ver keert, zo spoedig mogeljjk te laten af breken. (90) W betekent MUnthieh^Jtlf!ttou xmxron- Je doet zo meetlrrXnonl!'Moor min. ry C&tnmifdhet kleine MMe wre ■^ken.ddtib mik ohmnd hebt witten fooien! tiierMikerdtEnxhtfnof veel een wjrt mtiker over x^ hoofd ee Mur me, dot went wet') Vxrtit... the m het0S* Êm

Leidse Courant | 1957 | | pagina 5