GeerirJMne LOONSTATEN EVENSMIDDELEN Oranjefeest te Leiderdorp begon met een fikse taptoe In Lisse vierde sport hoogtij op Koninginnedag WOENSDAG 1 MEI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Als inzet van de feestelijke her denking van de verjaardag van H.M. de Koningin mag de Taptoe, dit jaar voor het eerst gehouden aan de voor avond van de feestdag, zeker ge slaagd genoemd worden. Deelnemenden waren de plaatse lijke verenigingen, de wandelsport vereniging „Z wiet en" van de Hoge Rijndijk, het jeugdkorps van K. G. uit Leiden, de Drumband van de Padvinderij en een dames tamboer korps van padvindsters, eveneens uit Leiden. Voorafgegaan door de Leider- dorpse Harmoniekapel en het jeug dige tamboerkorps in hun mooie uni formen startte, de stoet om 7.30 uur van de M.P. Splinterlaan om via de Van der Valk Boumanweg langs het gemeentehuis te trekken, waar de burgemeester met zijn echtgenote, benevens het gemeentebestuur ston den opgesteld. Toen de stoet het ge meentehuis bereikte maakte de Har moniekapel front naar het raadhuis en speelde het Wilhelmus. Hierop werd de rondgang voortge zet en neigden de vlaggen bij het passeren als groet aan de burge meester. De volgende ochtend klonken weer vroeg de trommen door het' dorp toen Harmoniekapel en schoolkinde ren zich verzamelden aan de Acacia laan waar de stoet werd geformeerd om de burgemeester te gaan toezin gen. Om negen uur stond deze, met het gemeentebestuur, voor het raad huis waar de kinderen, begeleid door de kapel het Volkslied en nog enige vaderlandse liederen zongen. Namens het kindercomité sprak de heer S. A. Reijerse, welke toespraak door de burgemeester werd beant woord. Hierna trokken de kinderen begaven zich naar het Dorpshuis en met muziek voorop door het dorp en Irene waar de kinderen een film voorstelling bijwoonden. Des mid dags volgden de groteren. Ronde van Leiderdorp. Om 10.30 uur volgde eerst een wedstrijd voor fietsers van 12-16 jaar over een afstand van 10 km. Hier voor waren 11 deelnemers die 8 ronden moesten rijden over een par- court uitgezet in de buurt van de Acacialaan. De twee streksten ver overden al spoedig een ruime voor sprong die zij tot het eind behiel den en tenslotte in een felle sprint eindigde met als winnaar W. Ver hoorn. 2e was K. Kasteel; 3e Slin gerland Prijzen waren le 6.— pre mie 3,75; 2e 4.— en premie f 1,25. 3e 2.50 premie atlas. Om 11.30 volgde een ronde voor personen van 17 jaar en ouder. Het aantal deelnemers bedroeg 14. Ge start ttferd bij het Patrimoniumpark en was de route'naar het rondecir cuit aan de Acacialaan waar zij 15 ronden moesten rijden. Hier hand haafde zich A. Prangers onbedreigd aan de kop om met ruime voorsprong te winnen en daarmee definitief be slag te leggen op de wisselbeker om dat hij deze driemaal achtereen heeft gewonnen. Behalve de beker mocht de win naar in ontvangst nemen een geld prijs van 10.— een premie van vijf gulden kruidenierswaren en 2.50. No. 2 was D- Kruidenier f 7.50 met premie van f 2.50 en zakatlas. No. 3 P. Rietkerk 5.— met premie' 2.50. Hindernisrit voor auto's. Om twee uur werd het programma weer voortgezet mei. de hindernisrit voor auto's, waarvoor de animo elk jaar stijgt. Ditmaal waren er ruim 50 deelnemers. Op het burgemeester Brugplein was wederom een parcours uitgezet en moesten de deelnemers 9 proeven afleggen. O.a. was er weer de wip welke voor de kijkers altijd een bijzondere alUactie is. Evenals bij de wielerwedstrijden was ook hier een grote belangstelling. Nog hadden niet alle deelnemers hun krachten be proefd op deze hindernissen of reeds was het tijd voor de voetbalwedstrijd. R.C.L.Docos (Leiden) 55. Het was weliswaar geen wedstrijd rijk aan spannende momenten maar er werd soms toch aantrekkelijk voet bal gespeeld ei. de toeschouwers heb ben waar voor hun geld gehad want er werden niet minder dan tien doel punten gemaakt gelijkelijk over bei de partijen verdeeld zodat de eind stand 55 was hetgeen de verhouding vrij goed weergaf. In de eerste helft wist RCL al vrij spoedig een 20 voorsprong te veroveren door doel punten van v. Geel en le Jong waar op Docos antwoordde met een fraai tegenpunt en voor de rust wist gelijk te maken. In d tweede helft liep RCL, door een hattrick van Maas uit tot 53 welke voorsprong echter door rechtsbinnen en spil van Docos weer werd teruggebracht tot 54 en in de laatste minuten sloeg de keeper van RCL een scherp lenoemen hoekschop in eigen doel en was de stand gelijk. Inmiddels was op het naastgelegen korfbalterrein een aanvan gemaakt met een selectie korfbalwedstrijd. LeidenDen Haag 4—7. Voor de rust was het een vlotte en boeiende wedstrijd waarbij Leiden de score opende met een doelpunt van Kees Favier. Den Haag maakte door O. Scheffer gelijk. De Leidenaars speelden over het algemeen iets be ter, maar met het schieten vlotte het minder. Den Haag miste een straf schop. Opnieuw nam Leiden de lei ding door R. v. Ons, maar door W. Pronk kwam Den Haag weer gelijk. Zo kwam de rust. Na de rust was het spelpeil iets ge zakt. Toos Bon scoorde voor Leiden maar weer maakte Den Haag gelijk door Ton Mulder. Hierop scoorde Den Haag achtereenvolgens vier doelpun ten, zodat de stand 73 was. Leiden wist nog eenmaal te scoren, zodat de eindstand 74 werd voor Den Haag, welke uitslag wel iets geflatteerd is. Filmvoorstellingen. Voor de liefhebbers van een rustige avond was er om 7.30 en 9.15 een filmvoorstelling in Irene. Gedraaid werd de film „William heeft geluk". Een Engelse vrsie over het hoorspel van de „Familie Doorsnee". Het hos- concert van de Harmoniekapel des avonds genoot de volle belangstelling van de jeugd. Om half negen vond hier de uitreiking van de prijzen plaats door de burgemeester. Deze ving aan met zijn dank uit te bren gen mede namens zijn echtgenote voor de groet tijdens de taptoe ge bracht. Tevens dankte hij de Leider- dorpse Christelijke Oranjevereniging voor de onvergetelijke dag die zij de inwoners heeft geboden. Dank bracht hij adjudant Kronenburg en zijn mannen van de rijkspolitie. Ook de muziek werd niet vergeten, waarbij hij de wens uitsprak, dat de inwoners van Leiderdorp zich niet onbetuigd zouden laten als op hen een beroep werd gedaan voor het aanschaffen van uniformen voor de Harmonie kapel. Hierna reikte de burgemeester de prijzen uit waarbij no. 1 van de hin dernisrit was A. G. Bloemendaal met 61 strafpunten; 2. J. de Boer met 68 strafpunten; 3. H. A. Koen met 70 strafpunten; 4. M. Hoogenboom met strafpunten; 5. A. Rijnsburger met 102 strafpunten. De prijzen bestonden uit waardebonnen. Tenslotte gewaagde de burgemees ter van het voorrecht door een konin gin van het Oranjehuis te worden ge regeerd en sprak de wens uit dat dit nog vele jaren moch voortduren. HILLEG0M Jaarvergadering K.A.B. Dezer dagen hield de Katholieke Arbeiders Beweging, haar jaarvergadering in hotel Flora onder voorzitterschap van de heer A. van Rooden, die al lereerst aandacht vroeg voor het feit, dat in 1956 een drietal leden was overleden. Voor hun zielerust werd gebeden. In de afdeling is het voorbije jaar niet ongemerkt voorbijgegaan. Het ledental nam met meer dan honderd toe. Het winterprogramma werd ge heel uitgevoerd en de belangstelling was bevredigend. De ontwikkelings avonden voor het kader ondervonden echter onvoldoende belangstelling, aldus de secretaris Verheugend was de grotere belangstelling voor de kerngroep „Credo Pugno" vooral on der de jongeren, terwijl prachtig werk werd verricht door de afdeling „Herwonnen Levenskracht". Er werd een bedrag van bijna f 4000,bij eengezameld. Ook werd gewezen op de activiteit van het comité ten op zichte van de zorg voor de tuin van „Berg en Bosch" waarin ook dit jaar weer duizendep bollen werden ge plant en hoe er op Moederdag ruim 2000 bouquetten bloemen werden bezorgd bij de patiënten van Berg en Bosch en de moeders in „Sonne- haert". In het bestuur werden herkozen de heren A. van Rooden, J. van der Zwet en J. Kamp. In de plaats van de heer L. Brouwer, die vanwege drukke werkzaamheden had be dankt, werd gekozen de heer J. Prins. Onbeheerde bromfiets. Bij per ceel Vosselaan 20a werd een onbe heerde bromfiets merk „Batavus" aangetroffen. Inlichtingen worden door de politie, Hoofdstraat Hille- gom, gegeven. Met een gehele dag sport heeft Lisse op passende wijze Koninginne dag gevierd en het organiserende co mité mag op een zéér geslaagde dag terugzien. Reeds om negen uur na men de festiviteiten een aanvang; toen marcheerde de schooljeugd van- het H.B.G.-plein voorafgegaan door „CarLte Tuba" naar het gemeen telijk sportpark, om zich daar in di verse spelen met elkaar te meten. Wielerfestijn. Tegelijkertijd kon men op het cir cuit dat men had uitgezet (Spekke- 4aan, Loosterweg, Esselaan, Achter weg) getuige zijn van een wieler wedstrijd op luxe rijwielen. Over een afstand van 15 km. toonde W. Jansen zich het sterkste, 2. C. Leu- ;ers, 3. Th. Kortekaas, 4. J. v. d. terg, 5. C. Warmerdam, C. Leynse uit Vooruit kreeg een extra premie. On danks het guren voorjaarsweer wa ren er heel wat toeschouwers rond het parcours toen om tien uur het startsschot viel voor een wegwed strijd over 70 km. Vele bekende Ne derlandse profs en amateurs en een tiental Deense wieleramateurs be vonden zich onder de plm. 100 deel nemers. Na de eerste van de twaalf ronden die afgelegd moesten worden, was het peloton al in twee gedeelten ge spleten. Adrie Voorting kwam als eerste bij de finishlijn door. De Deen Silkeborg maakte een onfortuinlijke val en moest de strijd staken. In de tweede ronde had zich een kop- groepje van vier man geformeerd. Later zou blijken dat dezo vier ren ners van het Haarlemse „de Kam pioen" Piet Steenvoorden, Henk Bruis, Coen Visser en H. Kager alle tegenaanvallen van het peloton zou den pareren en met z'n vieren om de eerste prijs zouden strijden. In de derde en vierde ronde had dit kopgroepje een voorsprong van ruim 300 meter genomen. Arend van 't Hof uit Sassenheii.i en H. v. d. Zwet uit Lisse trachtten nu deze ach terstand te verkleinen en enige ron den lang bleven ze tussen de kop groep en het peloton inhangen. De utilopers lieten zich echter niet meer achterhalen. Arend van 't Hof en Adrie Voorting voelden er kenne lijk niets voor om al hun reserves aan te spreken en pakten hun spullen na 36 km. koersen in. Zij moesten n.l. 's middags ook in de ronde van Feyenoord starten. Toen men om kwart over elf de ruim 50 km. onder de wielen door had laten gaan, bleek Piet v. Steen voorden de sterkste in de eindsprint, 2 Henk Kager. 3. Coen Visser, 4. Henk Bruis. Allen in de zelfde tijd als de winnaar, op pl.m. 2 minuten finishten Henk van Weren, en het eerste lid van „Wielerclub Bloembol lenstreek" Henk v. d. Zwet resp. als 5 en 6. Het grote peloton eindigde op plm. 4 min. na de winnaar. Redeker won hier de sprint en werd als 7de geklas seerd, 8. G. Kaptein (Lisse), 9. W. Teeuwen (De Zilk) en 10. Etaker»- burg. De heer J. de Vos complimenteer de de winnaar Piet van Steenvoorden en had tevens woorden van dank voor het organiserende „De Kam pioen" uit Haarlem, die er aan mee werken, dat dit jaarlijks terugkeren de wieletgebeuren in Lisse steeds grotere bekendheid krijgt. Turnen. Onder leiding van „Trou moet Blycken" marcheerden 's middags de plaatselijke turn- en atletiekvereni gingen langs het gemeentehuis waar het gemeentebestuur het défilé gade sloeg. Op het gemeentelijk sportpark toonden zij de plm. 3500 aanwezigen hun sportprestaties. De liefhebbers van de wielersport kregen 's middags ook weer volop ge legenheid om te genieten van de ste- denontmoeting HaarlemKopenha gen. De afvalwedstrijd (10 ronden op de sintelbaan) met de Deense rijders Flemming Peters, Kirketerp, Lentge en Billy Hinke en de Haarlemmers van Weren, Koger, Visser en Cor Bijster leverde een overwinning voor de bekende baanrenner Cor Bijster. Ook de klassementsrit over 8 ronden werd een zege voor Cor Bijster. De ploegenachtervolging werd ten slotte een overwinning voor de Deense gasten. De afdeling heren van de r.-k. at letiekvereniging Holland hield een wedstrijd over 1500 meter, ondanks de zeer sterke wind liet winnaar A. Kortekaas 4.34.5 min. voor zich af drukken. Luchtacrobaten. Voor sensatie zorgden de wereld beroemde acrobaten de „Kions". Op 25 meter hoogte voerde deze even wichtskunstenaars allerlei halsbre kende toeren uit. Alsof het de ge woonste zaak van d? wereld betrof zette Irmgard, de ster van circus Medrano te Parijs, een stoel op het koord en ging er rustig op zitten. Een salto op de draad scheen voor haar ook geen bijzonderheid te zijn. Wel voor het publiek, want men kon bij wijze van spreken een speld horen vallen. Bertus Baak was „de man" bij de estafetterace voor bromfietsen. Hij wist de Oranjeploeg naar een onbe dreigde overwinning te voeren. De sportmiddag werd besloten met een behendigheidswedstrijd voor moto ren. Een waardig slot van deze Oran je-dag was de openlucht-bioscoop op het Hobaho-terrein. Hier werd de schitterende kleurenfilm „Circusster ren" en de komische film ,3acillen" vertoond. HERWONNEN LEVENSKRACHT 40 JAAR. Het plaatselijk Comité van Her wonnen Levenskracht heeft j.L zon dag haar 40-jarig jubileum op zeer bescheiden wijze herdacht en deze bescheidenheid is de grote deugd van deze vereniging, die zich, zoals de secr., de heer N. Hoekstra, op merkte, ten doel stelt van de binnen gekomen gelden een zo nuttig mo gelijk gebruik te maken. Dit was de reden, dat men dit jubileum zo be scheiden mogelijk wenste te vieren en toen het bestuur van de K.A.B- spontaan een bedrag beschikbaar stelde, was men in staat een geza menlijk ontbijt voor het bestuur van Herw. Levenskracht met hun dames te organiseren. De kerkelijke viering bestond uit een plechtige hoogmis voor alle le den, waarna het bestuur en hun da mes in het K.A.B. gebouw een ge zamenlijk ontbijt werd aangeboden. Hierbij waren tevens aanwezig, de heer Luysterberg, hoofdbestuurder van Herwonnen Levenskracht, het bestuur der K.A.B. en het bestuur van „St Deusdedit", voorts de heer C. v. d. Zwet, die gedurende 25 jaar als bestuurslid van Herw. Levens kracht werkzaam is geweest, en dra ger is van het gouden insigne. De heer Luystenburg schilderde de groei van Herwonnen Levens kracht gedurende de afgelopen 40 jaren. Men begon voornamelijk met de bestrijding der tuberculose, die ong. 40 jaar geleden ruim 14 000 slachtoffers per paar maakte. Dit aantal is nu gedaald tot ong. 700 per jaar en aan dit geweldige succes heeft H. L. ook in niet geringe mate medegewerkt. Het sanatorium Berg en Bosch te Bilthoven is momenteel het best geoutilleerde en meest be kende sanatorium van geheel West- Europa, en ook is de verpleegduur hier het kortste. Men stelt zich nu ten doel om in samenwerking met andere vereni gingen een rheuma-ziekenhuis te bouwen maar voordat deze plannen verwezenlijkt zullen zijn, zal er waarschijnlijk nog wel enige tijd verstreken zijn, daar de kosten van een dergelijk object 7,5 miljoen gul den bedragen. Een vermeldenswaardig feit is wel dat H. L alleen in Lisse in de af gelopen 40 jaar een bedrag van f £77.000.heeft bijeengebracht. Hierin zijn begrepen: de opbrengsten van akties, vrijwillige bijdragen, schenkingen en donaties. Vervolgens werd aan drie leden de zilveren speld van verdienste uit gereikt ter gelegenheid van hun 12 1/2 jarig lidmaatschap. Dit waren de heren. K Tulen, W. Meyer en C. v. d. Kamp. Hierna werd namens de K.A.B. het woord gevoerd door de heer J. de Koning, terwijl de heer Luystenburg het Comité dankte voor zijn grote KATWIJK AAN DEN RIJN KONINGINNEDAG. Deze feestdag is hier zeer eenvou dig verlopen. De avond te voren werd door b. en w. voor het bordes van het gemeentehuis een défilé af genomen, waaraan deelnamen diver se verenigingen en dat werd opge luisterd door 3 muziekkorpsen van Katwijk a. d. Rijn en Katwijk a. Zee. Gistermiddag was er in de aula van het Missiecollege te twee en te vier uur een filmvoorstelling voor de leerlingen derd rie lagere scholen ter plaatse, uitgaande van de Oranjevereniging. Het waren alle komische films zodat de jeugd zich danig heeft geamuseerd. Tot slot werd door allen het „W helmus" uit volle borst gezongen. De Groenteveilingsver. „Katwijk en Omstr. hield, zoals gebruike lijk, onder grote belangstelling haar jaarvergadering in „De Kroon". De voorzitter de heer Gr. Parlevliet wees er in zijn openingswoord o.m. op dat 1956 voor de tuinders een winstgevend jaar was geweest. Met 'n mindere aanvoer is de totale omzet niet onbelangrijk toegenomen. De veiling had een flinke winst gemaakt maar ook de onkosten waren ver hoogd. Over 1957 sprekende zag de voorzitter de toekomst allesbehalve rooskleurig in vooral door invoerbe- lemmeringen waarvan nu reeds ge volgen waren ondervonden. Maar met de aanvoer van een kwaliteits product zal men de concurrentie lang kunnen volhouden. De secretaris de heer H. J. Grimbergen bracht een uitvoerig jaarverslag uit waarin ook tot uiting kwam de goede uitkom sten voor de veiling en de tuinders. Het verslag gewaagde van de goede vraag naar onze producten in het buitenland door de misoogsten al daar. Het bouwen van een neerzet- hal, waartoe vorig jaar reeds besloten was, kon niet ten uitvoer worden gébracht vanwege de z.g. bouwstop terwijl thans weer stagnatie is ont staan door de bestedingsbeperking. De totale omzet der veiling had be dragen 4.031.882De totale aan voer goedgekeurde producten in 1956 bedroeg 14.323.000 eenheden, tegen 14.725.900 in 1955, een achteruitgang van 2 3/4%. De bruto winst bedroeg in 1956 126.512.—. Volgens voorstel .van het bestuur kreeg de winst de volgende bestem ming: afschrijving gebouwen f 10.000 afschrijving kistenloods 5000af schrijving terreininventaris f 660. afschrijving embalage 102.852.03, en naar reserve debiteuren 8000. Door de heer J. van der Nagel werd verslag uitgebracht van de ge houden alg. vergadering van het Cen traal bureau der veilingen. Het be stuursvoorstel orti de reeds jaren be staande algemene veilingsvoorwaar- den te vervangen door een door het Centraal bureau van de veilingen ontworpen „Verkoopsreglement" dat ook door de organisatie der kopers reeds was aanvaard en voor alle vei lingen bindend zal zijn, werd na toe lichting door het bestuur met alge mene stemmen aangenomen. Na rond vraag volgde sluiting. KATWIJK AAN ZEE ORANJEFEEST. Zoals gebruikelijk organiseerde de Oranjevereniging alhier ook gisteren het Koninginnefeest, dat ingezet werd met een optocht der plm. 4000 school kinderen, die ook een tractatie kre gen. In de namiddag de „z.g. grote optocht", waarvoor ondanks het wel zeer winderige weer met z'n hinder lijke stofwolken, toch veel belangstel ling was. En tot slot de gebruikelijke lampionoptocht, waaraan door enige honderden werd deelgenomen het geen een fantastisch aanzien gaf. Be halve het muziekkorps UNI luisterde de Harmonie Katwijk aan den Rijn de feestelijkheden op. Marktberichten LEIDEN, 30 april. Vettevarkens. Aangevoerd 135 vette varkens. Notering in centen per kg. levend gewicht; lichte varkens 162168, slagersvarkens 170175, zeugen 150 158. Handel matig. 10 Nuchtere kalveren, geen notering. ROTTERDAM. 30 april. Vee. Totaalaanvoer 4462, weektotaal 6717. 450 vette koeien, 1027 gebruiksvee, 150 vette kalveren, 325 graskalveren, 1797 nuchtere kalveren, 90 varkens, 94 biggen, 133 paarden, 6 veulens, 198 schapen, 143 weidelammeren, 40 bok ken en geiten. Vette koeien ƒ325 345, f 295—325, f 280—290; vette kal veren ƒ300—325, ƒ280—300, ƒ250— 280; graskalveren 500, 400, 300; nuch tere kalveren 60, 52, 47; biggen 52, 45; slachtpaarden 260, 240, 230; schapen 135, 115, 100; lammeren 130, 120, 100; melk- en kalfkoeien 1160, 990, 780; varekoeien 900, 800, 670; vaarzen 850, 750, 550; pinken 600, 500, 400. Vette koeien: aanvoer gewoon, handel kalm, prijs als gisteren, 1ste kwaliteit boven notering. Vette kalveren: aanvoer groter, handel vlot, prijshoudend. Graskalveren: aanvoer iets meer, handel stroef, prijzen als vorige week. Nuchtere kalveren: aanvoer even kleiner, handel goed, met staande prijzen. Biggen: aanvoer matig, handel re delijk, ruim prijshoudend. Slachtpaarden: aanvoer ruimer, handel stroef, niet geheel prijshou dend. Schapen en lammeren: aanvoer groter, handel redelijk, prijzen iets minder. Melk- en kalfkoeien: aanvoer al* vorige week, handel stil, prijzen niet hoger. Varekoeien: aanvoer even minder, handel slepend, prijzen onveranderd. Vaarzen en pinken: aanvoer kor ter, handel flauw met staande prijzen. WOERDEN, l mei. Kaas. Aan voer 17 partijen. Notering: eerste kwaliteit 2,32 tot 2,35; tweede kwaliteit 2 24 tot 2.31. Handel kalm. WOERDEN. 1 mei. Biggen. Aanvoer: 120 biggen. Notering 50.— 60.handel redelijk. VHERTOGENBOSCH, 1 mei. Vee. Op de markt van heden werden aan gevoerd 6555 stuks vee, kijnde: 2167 runderen, 202 graskalveren, 790 vette kalveren, 775 nuchtere kalveren, 281 schapen, 13 geiten, 217 lammeren, 37 fokzeugen, 478 slachtvarkens, 26 lo pers en 1569 biggen. De prijzen waren: behoudens uit zonderingen voor dieren van buiten gewone kwaliteit, als volgt: melk- en kalfkoeien van 7301150, giuste koeien 660975, kalfvaarzen 725 975, klamvaarzen 675875, guiste vaarzen f 665870, pinken 475—850, graskalveren 350—500, nuchtere kal veren voor fok- of mesterij 90200, weideschapen f 7095, drachtige ooien 125160, drachtige zeugen 270—350, lopers 65—88, biggen 3560, ooien met lammeren 170 235, alles per stuk. Slachtrunderen aanvoer 664 stuks. Extra kwaliteit van ƒ3.65 tot ƒ3.80 per kg. geslacht gewicht: le kw. 3.40—3.60, 2e kwal. 3.103.30, 3e kwal. 2.90—3.06, vette stieren 3.103 30, worstkoeien 2.75 2.05; vette kalveren; le kwal. 2.90 3.16 levend gewicht per kg.; 2e kwal. 2.40—2.75, 3e kwal. 1.90—2.20, nuch tere slachtkalveren 1.151.35, slacht- varkeis* 5.531.65, slachtzeugen 1ste kwal. 1.48—1.54 H. 2e kwal. 1.37—1.43, vette schapen 115136 per stuk, vet te lammeren 95120 per stuk, nuch tere slachtkalveren 4060 per stuk. Verdere mededelingen; melk- en kalfkoeien: normaal, slepend, duur; men leze resp. aanvoer, handel en prijzen: guiste koeien: minder kalm, nauwelijks prijshoudend; jongvee: minder, williger, ruim gehandhaafd: vette kalveren: groter, stroef, lager; lichtere slachtkalveren: minder, vlot, vaster; schapen en lammeren; groter, redelijk, prijshoudend; fokzeuger.: minder, rustig, gehandhaafd; lopers en biggen: ruimer, vlot, prijshoudend: slachtvee: normaal, rustig, prijshou dend; slachtzeugen: ruim, stug, lager. TER AAR, 29 april. Groente. Peulen 2.20—2.80, idem B 1.40—1.90, leassnijbonen 3.20, idem stek 2.10, spinazie 0.240.49, idem B 0.090.25, postelein 0.700.76, rabarber 0.25 0.28, uien 0.10—0.14, prei 0.11—0.14, stoofsla 0.110.17, glasandijvie 0.85 0 96, tomaten A 2.50 alles per kg, sla A 7.60—14.80, idem B 5.00-7.80 per 100 stuks, bloemkool A 0.72 1.09, idem B 0.41—0.61, idem C 0.17 0.40, komkommers A 0.480.52, idem B 0.370.38, idem C 0.230.34, alles per stuk, radijs 0.080.10, idem II 0.06, bospeen 0.80 alles per bos, stoofsla 0.30—1.70 per kist, aardbeien 0.851.10, idem klein 0.70 p. doosje. Met grote vreugde en dankbaarheid aan God ge ven wij kennis van de ge boorte van onze Dochter MARION die bij het H. Doopsel de namen ontving MARION IGNATIA W. I. M. RODEWIJK E. RODEWIJK— KOPPERS Springbokflat 5 Duncanville Ver Zuid Afrika Tot onze diepe droef heid is heden na lang durige ziekte, voorzien van 't H. Oliesel, over leden. onze lieve zorg zamer Man. Vader. Be huwd- en Grootvader HENDRICUS GERARDUS VAN DER WILLIGEN Echtgenoot van M. M. v. WINSEN in de leeftiid van 63 jaar. Uit naam ook van Kinderen en Kleinkinderen M. M. v. d. Willigen v. Winsen Warmond. 1 mei 1957 Warmundastraat 18 De H. Uitvaartdienst zal worden gezongen in de parochiekerk St. Matthias te Warmond, op zaterdag 4 mei te 9.30 uur. waarna begra fenis op het R.K. Kerk hof aldaar. Rozenkransbidden 's avonds te 8 uur. Geen bloemen. Gaarne H.H. Missen PRAKTIJK HERVAT GROTE KEUZE C. DE KEMP BOTERMARKT 12 3? Solex Standaard f349.50, p. m. ƒ17.30. So lex de Luxe f 399 50. d m. f 20.24. inclusief AU Risk verzekering Service Sta tion Gebr. Huisman. Ho- gewoerd 6668. tel. 31292. 3T ledereen Is enthousiast als wii uw matras over trekken met damast Een één-oers vanaf 1 19 50 twee- Ders vanaf t 26 50 Smit's bedden en tapiiten magaz Mare 9b Vrouwen- steeg 9 tel 23913 HJVI.W. dubbelzits- bromfiets met dubbele veerelementen. De enigste bromfiets die geschikt is voor 2 personen. Prijs 725.—. Gebrs Huisman. Hogewoerd 6668. Auto, merk Skoda Ca briolet in prima staat, ben- zine-verbruik 1 14. kleur rood en nieuwe kap. Ook genegen te ruilen voor mo torfiets. Janvossensteeg 34. Wist U dat? Voor koop of huur van alle sierteelt- vergunningen. ook bedrij ven of land is het adres: J. Elstgeest, Roelofarends- veen. tel. 291 K 1713. Nieuwste model. Prijs 10 cent per stuk* Bij grote re afname reductie N.V. DE LEIDSCHE COURANT PAPENGRACHT 32-34 - LEIDEN APPELMOES van goudrei netten flacon Inh. 720 gram. 2 flacon* TOMATENPUREE. 3 blikjes Cofifomische PRUIMEN, 250 gram ENGELSE THEE, Import, pakjes Inh. 190 gram. Per pakje S pakjes ANANAS, gebroken s-'htyfjes, blik Inh. 190 gram. t blikjes KOFFIEBONEN, u kent de kwaliteit 250 gram KOFFIEMELK, blik inh. 464 gram. 2 blikje* CAFE NOIR, het heerlijke koffiebiscuitje, 750 gram RUMBONEN. zuivere chocolade met heerlijke rum vulling. 200 gram BLOEMENWEELDE, llohte chocolade mot verschil lende kleuren muscet, 150 gram ZOMERMELANGE, een fris snoepje, gevuld of ongevuld. In een zeer attrac tieve verpakking. 200 gram STELLA, een heerlijk koekje met een aparte «maak. 250 gram 0.98 0.50 0.36 0.96 2.75 1.08 1.18 0.98 0.54 0.49 0.59 0.39 0.43 Onze wekelijkse LUNCHSCHOTEL bestaat uit: ROASTBEEF Gekookte GELD. HAM BOERENMETWORST 4 r\r\ 200 gram U GEHAKT, groot Wik. 1nh. 426 gram 0.88 VltOOMI At nREESHAIIIV

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3