Burgemeester besloot de feesten met woorden van bezinning visie op televisie Koninginne verjaardag Voorschoten Oranjefeesten te Sassenheim Rustige maar geslaagde viering WOENSDAG 1 MEI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 NOORDWIJKERHOUT Een ochtend van schoolstrijd Traditiegetrouw heeft de plaatse lijke Oranjever. voor de ochtend van Koninginnedag voet. en hand- balwedstrijden georganiseerd voor de schoolgaande mannelijke- en vrou welijke jeugd. Er werd met vuur en élan gespeeld en toen de kruitdamp was opgetrokken bleek, dat in groep A de joagens van de r.-k. Land. en Tuinbouwschool aan de 's-Graven damseweg de eerste prijs hadden be haald, gevolgd door de r.-k. U.L.O.- school, die de tweede prijs en de V.G.L.O.-school die de derde prijs in ontvangst mocht nemen. In groep B de jongeren wonnen de jongens van De Voorzienigheid uit de Kerk straat overtuigd hun eerste prijs. Hier werd de jongensschool St. Jozef twee de en de Irene-school derde. BU de handbalwedstrijden voor meisjes behaalde in groep A de meis jes van de r.-k. Huishoudschool de eerste prijs, gevolgd door de U.L.Q. met de tweede prijs. In groep B was de uitslag als volgt: 1. St. Jozef-meisjesschool; 2. Irene- school; 3. Meisjes van De Voorzienig heid. Mdidags om 3 uur wa* er 'n bloe mencorso voor kinderen. Vooraf wa-» ren de deelnemende groepen en in- dividiuelen op kunstzinnige en origi nele versieringen gekeurd. Bij de groepen viel de eerste prys toe aan een groep boertjes en boerin netjes van de Irene-school en de 2de prijs aan een cowboy-groep, gevormd door kinderen van het personeel van Sancta Maria. Bij de individuele deel nemers vielen de hoogste prijzen toe aan Barry van der Voort en de zus jes Bon. On 7.15 uur 's avonds nam bur gemeester P. M. M. van der Weijden een muziek- en zanghulde in ont vangst op het bordes van het raad hui*. Op het plein stonden opgesteld de muziekverenigingen St. Jeanne d'Arc en De Harpe Davids, het r.-k. Interparochieel gemengd zangkoor RoKaZaNo onder leiding van de heer J. Postmu en het Jeugdkoor van De Echo der Duinen uit De Zilk. Tussen de zang- en muzieknum mer* door boden Nelly Rusman en Gerard Vermin uit De Zilk aan me- De televisie van dinsdag werd voor een belangrijk deel beheerst door het nationaal programma ter gelegenheid van de verjaardag van koningin Juliana. Staatssecretarisb Höppener, die bij O. K. en W. belast is met radio- en televisiezaken, heeft op het scherm een gelukwens uitge sproken, warm Limburgs, maar toch even hinderlijk door het overheer send raadplegen van een niet te mis sen spiekbriefje. Het grote défilé in de tuin van paleis Soestdijk heeft in alle opzichten uitgemunt; het werd een representatie, die de kijkers thuis het hart zal hebben verwarmd. De koninklijke familie stond zo echt ver enigd op het bordes en leefde ken nelijk alles mee dat aan hun ogen vobrbij rolde. Dat de beelden tel kens wisselden, was uiteraard be langrijk voor het kunnen meegenie ten, maar de camera's waren, al thans in de aanvang, wel wat al te onrustig. Mies Bouwman heeft on gedwongen gesprekjes gevoerd met enige gasten in de open lucht. Dat zy de vertegenwoordigers van onze overzeese gebiedsdelen niet vergat, is een compliment te meer waard. Toen rond de middag een grote serie straalvliegtuigen boven Soestdijk verscheen, was de reportage ten ein de, helaas een kwartier te vroeg. In het avondprogramma heeft een extra lang journaal ons verder in de feest vreugde ondergedompeld en was er een kort programma'tje over vorsten en vorstinnen. 's Avonds tevoren heeft de VARA een van haar beste uitzendin gen binnen de huiskamers gebracht. De eenacter „Portret van een geleer de" werd opvallend gaaf in beeld gebracht. Het slot had een verras sing voor de meespelende acteur Paul Huf; wegens zijn benoeming tot ridder in de orde van Oranje Nas sau werd hij met een bloemetje ge- eerd. We kunnen verder getuigen, dat de journalist Theo Eerdmans zijn vraag- en antwoordspel „Weet wel wat je waagf wist op te voeren tot een van de beste quiz.en die we ooit op het scherm hebben gezien. De close ups, die werden toegepast, maakte het aanschouwen zeer de moeite waard. Als dit rubriekje komt onder het oog van de kijker, zal de Noord en Zuidhollandse reddingsmaatschap pij voor de VPRO-jeugd naby Zand- voort laten zien, hoe een motor- strandreddingboot er uit ziet, hoe ze wordt bemand en naar zee gebracht. We menen zo, dat men ook aan de kuststrook in het verschijningsgebied van ons blad voor deze uitzending wel belangstelling zal hebben. Het avondprogramma van de VARA zal deels zijn afgestemd op de 1 Mei viering. Minister Drees zal een toe spraak houden en filmflitsen zullen worden vertoond van 1 Meivieringen in Engeland, Frankrijk en West- Duitsland. Donderdag vraagt de VPRO aandacht voor ..De blinde muur", een gedramatiseerde docu mentaire van Jan Vrijman. vrouw Van der Weyden-De Wert een bouquet anjers met irissen aan. In zijn toespraak aan het einde der zanghulde zeide de burgemeester, dat het Nederlandse volk zich vandaag gwj rongen voelt uiting te geven aan zijn gevoelens vaa aanhankelijkheid en sympathie tegenover Haar, die met zoveel toewijding optreedt als hoog ste gezagsdraagster in ops land. Wij ahen beseffen wat het voor Neder land betekent een Vorstenhuis te be zitten, dat door geboorte en traditie i aangewezen i* leiding te geven. Ons' volk is Hare Majesteit grote dank verschuldigd. Ik verheug er mij over, dat de bevolking van Noordwijker- hout zich innig verbonden voelt met het koninklijk hui*, een verbonden heid, welke zich onder andere door uw zanghulde demonstreert. Bedriegen de voortekenen ons niet, dan gaan wij zowel nationaal als internationaal moeilijker tijden tege moet. Het besturen van ons land zal iu de nabije toekomst van de Kooin gin veel wijsheid en tact vergen. Wij biuden God, dat HIJ Hare Majcste't de weg moge wijzen welke voert naar een periode van vrede en welvaart. Len driewerf Leve de Koningin be sloot de toespraak van d^ burgemees. ter, gevolgd door een dooi alle aan wezigen medegezongen Wilhelmus. Twee kinderen aangereden. Op het voorrangskruispunt Gooweg Langelaan zhn maandagmiddag om kwart over één twee kinderen van de familie Duivenvoorden met een uit de richting Noord wijk komende per sonenauto, bestuurd door de heer M. uit Wassenaar, in botsing gekomen. De kinderen, het 5-jarig jongetje Pe trus H. A. en diens iets ouder zusje gingen op één rijwiel naar school en zijn het kruispunt waarschijnlijk on oplettend overgestoken. Het meisje kwam met de schrik vrij, maar haar broertje moest met een ernstige wond aan het rechterbeen, na door dokter B. C, C. Vosten verbonden te zijn. naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden worden overgebracht. Afscheid. De heer B. Marneth, die gedurende 36 jaren als smid in dienst van de Psychiatrische Inrich ting St. Bavo is geweest, heeft maan dag, op de dag van ingang van zijn pensioen, afscheid genomen van be stuur en collega's. Naast vele vrien delijke woorden mocht hij van be stuur en collega's vele geschenken in ontvangst nemen. Puzzelrlt voor fietser*. Tijdens stralend zomerw '»r, nog niet bedreigd door de naderende onweersbui, die la ter op de dag over het dorp trok, is gisteren de jaarlijkse bloemenpuzzel- rit voor fietsers, georganiseerd door de plaatselijke VW verreden. Klokslag één uur i';artten de eer sten der 117 deelnemers en elke twee minuten later vertrok een groepje van vier of vijf puzzelaars in de rich ting van het eerste controlenunt. De rit duurde drie uur en er i loest op de minuut af gereden worden. Hit traject was mooi, maar moeilijk te vinden daarvoor as het ook *=n puzzelrit en slecht aan acht deel nemers gelukte het op tijd de finish zonder strafpunten te bereiken. Een klein examen in verkeersregels besliste over de verdeling van de prij zen. De dames-wisselbeker viel ten deel aan Trees van Eeden en de wis selbeker voor de heer aan Kees Meijer uit Noordwijk. De derde tot en met de achtste prijs gingen naar Toos van Paridon, Nel van Eeden, J. W. Duivenvoorde, Ans van Paridon, Ans Duivenvoorde en Nel. Bruines. LEIDSCHENDAM Wilhelmina-vereniging. De voorzitter van de Wilhelmina-ver eniging de heer P. Meijer, heeft in de jaarvergadering geklaagd over de beneden de verwachting blijvende belangstelling van de leden en over het algemeen van de zijde der ge meentenaren. Ondanks deze te ge ringe belangstelling zal het bestuur zo lang mogelijk de Wilhelmina fees ten blijven organiseren. In het door de secretaris, .de heer J. Hoogendoorn uitgebracht jaar verslag was al dezelfde klacht hoor baar. de Penningmeester, de heer G. Kasbergen was al evenmin optimis tisch. Hij had een nadelig saldo van 352,47 daar de uitgaven 5633,65 en de ontvangsten 5281,38 hadden Kasbergen mede, dat hij geen gele genheid meer heeft het penning meesterschap en het bestuurslidmaat schap te blijven verrichten en der halve zijn functie ter beschikking moest stellen. De voorzitter betreur de dit besluit en daar het blijkbaar onherroepelijk was, dankte hjj de heer Kasbergen voor het vele werk, dat hij sinds een reeks van jaren met opgewektheid voor de vereniging had verricht. Het bestuur heeft de heer C. van den Muysenberg aan gezocht de fuctie van de heer Kas bergen over te nemen, die daartoe bereid is gebleken, zodat deze door de vergadering werd gekozen. Overgaande tot de bespreking voor de plannen der jaarlijkse feestvie ring werd besloten de kermis te hou den op 6. 7 en 8 augustus a.s. De avond tevoren zal als naar gewoon te pen etalagewedstrijd gehouden worden terwijl op 8 augustus diverse rlngstekèrijen. een wielerwedstrijd voor de ronde prinses Beatrixlaan fehonden zal worden. Het jaarfeest ral dan besloten worden met een croot vuurwerk. K.A.B. gaat ter bedevaart. In de maandelijkse bijeenkomst, welke een enigszins feestelijk karkter droeg ter gelegenheid van de verjaardag van de koningin, is aan de geestelijk adviseur, pater A Belderok, een ge- i schenk aangeboden wegens de vie- VALKENBURG Coöp. Boerenleenbank De Coöp. Boerenleenbank alhier hield haar 43e jaarvergadering in het „Het Wapen van Valkenburg". De voorzitter, de heer S. M. Poet, opende de vergade ring en heette de aanwezigen van harte welkom In zijn openingsrede kon hy met dankbaarheid getuigen over het afgelopen boekjaar. Ook werden de leden, de heren Corsel, J Zwaan en M. H. van Stijn her dacht, die in het afgelopen jaar wa ren overleden. Een bijzonder woord van nagedachtenis werd gewijd aan wijlen de heer D. de Vries Sr., die jaren bestuurslid is geweest van de Boerenleenbank Staande werd één minuut «tilte in acht genomen. De secretaris de heer G. van Leeu wen, las hierna de notulen van de vorige vergadering voor, welke on der dank werden aanvaard. Hierna gaf de kassier, de heer P. Piers, een keurig jaarverslag. Spre ker wijdde breed uit over de situatie van Nederland. Hierin kon men dui delijk de gang van zaken zien, hoe nu de bestedingen de productie zijn gaan overvleugelen. Overgaande op net wereldgebeuren in het afgelopen jaar, noemde hjj vooral het drama in Hongarije en de oorlog met Israël. Spr. besloot zijn uiteenzetting met de gedachte, dat slechts van de eenwor ding van Europa onze vrijheid en het bestaan van Europa afhangt. Hij herdacht het overleden be stuurslid, de heer D. de Vries Sr. Hij besloot hiermee met de woorden: „Onze dankbaarheid, siert zijn graf". Hierna kregen de leden enige ver gelijkende cijfers te horen van de Bank over de jaren 1046—-1956. De spaargelden bedragen nu 957.303,38 in 1946 317.544.43. Omzet: 13.973.221.54 en in 1946: 1.377.327.10. Het ledental bedraagt nu 157. Hierna hield de heer P. Piers een rede over de nieuwe staat Israël. Het is een soort traditie geworden, dat de kassier, die tevens een zeer be gaafd spreker is, op deze avonden een of ander actueel onderwerp be spreekt. Dit is ook een van de oorza ken dat de ledenopkomst altijd zo buitengewoon groot is. Spr. schetste, hoe Israël na 20 eeuwen weer op zijn oude bodem een nieuwe staat stichtte en hoe dit volk op zo'n smalle strook land in een wanhopige posi tie strijdt om zijn bestaan temidden van hem omringende doodsvijanden. Hierna bracht de heer J. de Zwart rapport uit namens de financiële commissie. Alles was keurig in orde bevonden. De heer S. M, Poot werd als be stuurslid herkozen. Als nieuw be stuurslid werd gekozen de heer H. Imthorn. In plaats van de heer N. v. d. Nagel, die zitting had in de Raad van Toezicht, en die nu om leeftijds redenen zich niet meer herkiesbaar stelde, werd gekozen de heer J. A. v. d. Mey. De heren S. Poot ert G. Barnhoorn spraken woorden van dank tot de scheidende functionaris, die sinds 1925 met volle toewijding medege werkt had aan de bloei van de Bank. Hierna kwamen nog enige wijzi gingen van de statuten ter sprake, waarna de rondvraag volgde. Hartelijke uiering met Elk wat wils Klok voor het Cult. Centrum aangeboden Koninginnedag 1957 is in Voor schoten flink gevierd, Reeds op de vooravond begonnen de feestelijk heden met een taptoe, waaraan me dewerking werd verleend door de beide muziekkorpsen en diverse ver enigingen zoals de Landelijke Rij ver eniging Koninginne Emma, EVLV, Rouwkoop, De bromfietsclub en de ijsclub. Padvinders en verkenners lieten zich ook niet onbetuigd en maakten de mars mee, Na de taptoe was er- ir» het Cultureel centrum een grote Cabaretavond, die verzorgd werd door het Radio Cabaret van Harry Meier uit Haarlem. Het was een goede inzet voor de feestelijkhe den op Koninginnedag. De Koninginnedag zelf werd aan gekondigd met trompetgeschal ten gehore gebracht door herauten van de Landelijke Rüvereniging Ko ninginne Emma. De kinderen gingen intussen naar hun eigen scholen, waar het verzamelen geblazen was voor de optocht. Deze werd weer be geleid door de beide muziekkorpsen en elke school had wel een of an dere versiering bedacht. De wind deed veel afbreuk aan het geheel, maar het was een aardig gezicht de gehele jeugd van Voorschoten door de gemeente te zien trekken. Op de Voorstraat was de kinderzang. Dit keer o.l.v. de heer M. Lakeman en met muzikale begeleiding van St. Laurentius. Burgemeester C. J. v. d. Hoeven sprak de kinderen toe, memoreerde de grote waarde van de vrijheid en wees op de betekenis van het huls van Oranje voor Nederland. Met een driewerf „leve de Koningin" en met het zingen van het Wilhelmus werd de bijeenkomst op de Voorstraat be sloten en marcheerden de kinderen af resp. naar het M.O.C. of het Cultu reel Centrum, waar hun een voor stelling en een tractatie wachtte. Intussen begon de Rijwielpuzzle- tocht. Anderen gingen naar het feestterrein of begonnen aan de gro te KOWIPU-Puzzle, de puzzle uitge schreven door de gezamenlijke win keliers van Voorschoten. De winke liers bezorgden de mensen de gehele dag werk, want om de puzzle op te lossen moest men bij de deelnemers in de étalage iets zoeken wat daar niet thuis hoorde, maar het was een aangename bezigheid. 's Middags waren er weer kinder spelen en volksspelen, een puzzlerit voor bromfietsen en voor auto's. De attracties op het feestterrein hadden voldoende aftrek. Het was er gezel lig druk. Om hall viJf trommelde de muziek het publiek bij elkaar voor de voetbalwedstrijd die gespeeld zou worden in het gemeentelijk sport park. De wedstrijd werd gespeeld te gen Devjo uit Leidschendam. De Voorschotense ploeg was een combi natie van SVLVRouwkoop. Er werd prettig gevoetbald en de uit slag was 22. Hoewel het Oranjefeest in Sassen heim dit jaar vrij rustig is verlopen is er toch wel zo het een en ander te doen geweest en hoewel het voor namelijk de schooljeugd was die van deze koninginnedag heeft geprofi teerd kwamen toch ook de ouderen, waaronder muziek, en voetballief hebbers aan hun trekken. De dag begon met een aubade, des morgens om 9 uur voor het gemeen tehuis, waarvan de zang onder lei ding stond van de heer M. J. A. Post. De instrumentale medewerking werd verleend door Adest Musica. Na deze zanghulde werd de schooljeugd toe gesproken door burgemeester jhr mr J Sandberg van Boelens vanaf het bordes van het fraaie raadhuis. De kinderen vertrokken vervolgens naar verschillende zalen waar film vertoningen plaats vonden en zij van zelfsprekend werden getracteerd. Des middags konden de kinderen hun krachten meten in het sportpark waar voor de leerlingen van de 6e klassen en de Ulo-scholen wedstrij den waren georganiseerd. Ook werd ring van zijn verjaardag. Van ge dachten werd vervolgens gewisseld over de vraag van b. en w., of de vereniging een weekmarkt wenselijk acht en zo ja welke dag daarvoor het meest geschikt geacht wordt. Met het houden van een weekmarkt kon de vergadering accoord gaan, doch over de meest gewenste dag kon men niet tot een eenstemmig be sluit komen. De woensdag was wel aanbevelenswaardig, maar daar de scholen die middag vrijaf hebben werd gevreesd, dat de schooljongens het rustig markten niet zullen be vorderen. Ook de vrijdag kon geen genade vinden in verband met het uitbetalen van het weekloon en de huisvrouwen op die dag niet over het inkomen kunnen beschikken en dus geen inkopen kunnen doen. Tegen de zaterdag en ook tegen de dinsdag werden geen noemenswaar dige bezwaren ingebracht. Dienover eenkomstig zal aan b. en w. bericht worden. De bedevaart naar O.L. Vrouw te Banneux in België werd vastgesteld op zaterdag 18 en zondag 19 mei as. Het plan bestaat des r.achts in Sit- tard te overnachten. De kosten wor den vastgesteld op f 17per per soon en de tocht zal plaats hebben in touringcars. De jaarlijkse Maria- avond zal plaats hebben op 11 mei er een voetbalwedstrijd gespeeld tus sen elftallen gemeente-ambtenaren en onderwijzend personeel welke ontmoeting in een overwinning voor de ambtenaren (10) eindigde. De belangstelling voor deze wedstrijd was slechts matig. De feestelijkheden werden besloten met een zeer geslaagd concert door Crescendo en een taptoe die verzorgd werd door Adest Musica. VCGRHOUT KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING Onze plaatsgenoot, de heer E. v. d. Hooff, is onderscheiden met de ere medaille in zilver, met de zwaarden verbonden aan de orde van Oranje Nassau. De heer v. d. Hooff bekleedt in de militaire dienst de rang van adjudant- onderofficier magazijnbeheerder en hoopt dit jaar te herdenken dat hy voor 40 jaren in dienst traa. KONINGINNEDAG. In alle eenvoud on rust heeft ook Voorhout de verjaardag van Konin gin Juliana op toch spontane wijze gevierd. 's Morgens 9 uur werd er onder leiding van de muziekvereniging „St. Cecilia" een rondgang door de gemeente gemaakt, waarna een aubade werd gebracht aan burge meester P. Smolders als vertegen- wooidiger van H. M. de Koningin. Nadat enige vaderlandse liederen waren gezongen, nam burgemeester Smolders het woord. Het was hem een groot genoegen, dat de jeugd in zo groten getale aanwezig was. Hij dankte allen voor deze geste en deel de mede, dat ook uit Voorhout 2 af gevaardigden aan het grote défilé in Soestdyk deelnamen t.w. mevrouw I. Kalkman-Nieuwenhuizen en de heer W. v. Egmond, uw ijverige secretaris van de Oranje-vereniging. Na afloop hiervan werden de kin deren van de eerste en tweede klas der lagere school in café „dc Bonte Koe" ontvangen, alwaar hun door prof. „Tevano" uit den Haag een leuke morgen geboden werd. De 3e, 4e, 5e en 6e klassen werden in de filmzaal van de B.N.S. ontvan gen en daar onthaald op een mooie film. Na afloop hiervan ontvingen de kinderen een tractatie. De dag werd besloten met een voetbalwedstrijd Foreholte Ioud- Foreholters, welke eindigde met 2—0 voor het eerste elftal. De avond werd opgeluisterd met muziek door een Tirolerkapel „Die Alpen Freunde". De muziektent was opgesteld op het plein nabij het Cul tureel centrum, zodat er van beide te genieten viel, zowel van de attrac ties als van de muziek. Het ringrij- den voor tilbury's is niet dou gegaan. De singelloop was ook bepaald geen succes er bestond niet veel belang stelling voor. Maar het geheel was behoorlijk verzorgd. Tijdens de pauze van de bijeen komst in het Cultureel centrum, op de vooravond, werd door de heer P. Hoogwerf! Kroon de bij de opening van het centrum in 1956 reeds toege zegde klok aangeboden aan het ge meentebestuur. De onthulling van de speciaal voor dit doel vervaardigde fraaie klok, die geplaatst ls In de ronde hal, vond plaats door het weg trekken van een rood-wit-blauwe vlag. Burgemeester v. d. Hoeven dankte namens het gemeentebestuur voor het fraaie geschenk. UITSLAGEN WEDSTRIJDEN. Velen hebben gisteren tijdens de wedstrijden een prijsje kunnen be- machtigèn. Het is natuurlijk ondoen lijk ze allen te vormeiden, maar hier volgen de voornaamste uitslagen: Kinderspelen; Meisjes 6 en 7 jaar (steppenrace): 1. Andrea van Schayk, 2. Gonnie Klaassens, 3. Inie Gusseklo. Jongens 6 en 7 jaar (steppenrace): 1, Leo Douw, 2. Johan Smit, 3. Jan Altenburg; meisjes 8 en 9 jaar (Vlaggetjesteken): 1. Dletie Walter, 2. Lenie Jansen, 8. Henja Kruyt; Jon gens 8 en 9 jaar (zaklopen): 1. Her rie Willemse, 2. Peter ae Koning, 3. Bas Nell; meisjes 10 en 11 jaar (kellnerinnenrace): 1. Gré Leliveld 2. Grietje Bot, 3. Anneke Tuinman; jongens 10 en 11 jaar (hindernis- baan): 1. G. den Hollander, 2. J. van Breemen, 3. J. Willemsteijn; meisjes 12 jaar en ouder („Naar de Trein"): 1. Elly Lindeman, 2. Betty Kortwa- gen, 3. Willij van As; jongens 12 jaar en ouder (Zakslaan): 1. Rob Witte brood, 2. Diederik Evey, 3. Jan Snippe. Kinderoptocht: Ds. Forgensschool, grote groepen: 1. Zeg het met bloe men, 2. Goed zo, 3. Zwaan kleef aan; kleine groepen: 1. Inneming van Lochem, R.-K. Jongensschool; klei ne groepen: 1. Flipje, 2. Roodkapje en de wolf, 3. Eenoog. R.-K. Meisjesschool, grote groepen: 1. Koning der mode, 2. Bloemenmeis jes, 3. Chinese bruiloft; kleine groe pen: 1. Wollemijntje, 2. Rock and Roll, 3. Chinese meisjes. Parkschool, grote groepen: 1. Ro de Kruis, 2. Mastklimmen en Wij la ten alles maar blauw blauw; kleine groepen: 1. Professoren, 2. Roodkapje, 3. Japanse Meisjes. Vlietschool, grote groepen: 1. De Herrieschoppers. Herv. School, grote groepen: 1. Bloemen-bruiloft; 2. Monaco; kleine groepen: 1. bruid en bruidegom. School met de Bybel, grote groe pen: 2. Holland op zijn best; kleine groepen: 1. Verpleegstertje, 2. Clown, 3. Versierde sportfiets. Volksspelen: Hap-slik, dames: 1. Tine van der Poel, 2. Ini van Egmond, 3. Gerda van Vliet. Heren: 1. Theo van der Ploeg, 2. Gerard Berkhuyzen, 3. Jan van Osnabrugge. Kuipjesteken: 1. Andree van der Ploej» 2. Truus Kokshoorn, 3. Hans van Bemmelen. Touwtrekken: 1. Gemeentewerken, 2. Vometa. Puzzlerit voor wielrijders: Algemene prijs na loting tijdens de prijsuitreiking door het bestuur: mej. L. Segaar, Leidseweg 597;mej. J. Oos- terom, Leidseweg 15, mej. N. Hame ter, wijngaardenlaan 10. Voor de jeugd: 1. M. J. L. Se gaar (5 strafpunten), 2. J. Oosterom (5 strafp.), 3. mej. W. van Ss (5), 4. H. van der Steen (11), 5. P. Kap- teyn (12). Voor de ouderen: 1. mej. N. Hame ter (5), 2. J. Mooij (9), 3. mevr. van der Mey (9), 4. S. van der Meij (9), 5 P. Niersman (13). Benoeming. Gedeputeerde Sta ten vand Zuid-Holland hebben be noemd tot provinciaal inspecteur der gemeente-en waterschapsarchieven in deze provincie de heer J. L. van der Gouw, hist. drs. te Voorschoten. Postduivenvlucht. De postdui venvereniging „De Zwaluw" hield 'n wedvlucht met oude duiven vanaf Vilvoorde op 28 april, afstand onge veer 134 km. In concours 181 duiven, gelost 12.45 met z.w.wind. Aankomst le duif 14.45.32, snelheid 1111.40 meter per minuut. Laatstaan- komende duif 14.58.56, snelheid 1000.10 meter per minuut. De prijzen werden als volgt behaald: P. Aetssen 1;. M. Wolleswinkel 27; H. Schoo 31122—23; P. d' Haens 4—16—19 2134; P. d' Heans 536; H. v. d. Voort 81035; D. M. Kloosterman 0; C. Zwaan 12—13; F. Hendriks 14 - 26—27—31; A. de Graaf 15—24—32, G. L. Schrijvers 1630: P. N. v. Wis sen 17—2025; K. I. Waaidorp 18; A. G. Kleiweg 2829; J. v. Ewyk 33. Wedstrijd NoordZuid. In Het Wapen van Voorschoten had de schaakvereniging „Voorschoten" 'n schaakwedstrijd georganiseerd tus sen Voorschoten Noord en Voorscho ten Zuid. De jubilerende sportver eniging Rouwkoop had dit in ver band met haar jubileum verzocht Iedere Voorschotenaar kon hieraan deelnemen. Er waren op deze avond een 11-tal ingezetenen, van Voor schoten, die geen lid waren van de schaakclub, die ook wel eens een schaakwedstrijd wilden spelen. De voorzitter van Rouwkoop de heer D. A. Anker sprak een kort inleidend woord en was er verheugd over, dat de schaakclub mede wilde werken om een viering van het jubileum te doen slagen. Daarna werd de orga nisatie van de wedstrijd overgedra gen aan het bestuur van de schaak club en werd de indeling bekend ge maakt. Ieder kreeg 1 1/2 uur be denktijd. De wedstrijd werd gewon nen door Voorschoten Noord. Indivi dueel waren de prijswinnaars. Da heren B. Maat, S. v. d. Mey, de heer Boom en de heer M. Segaar. Auto aangeboden. Zaterdag middag zag de Pauwenstraat zwart van de mensen. Er was dan ook wel iets bijzonders. Van practisch elk huis in deze straat woei de vlag. Tus sen drie en half vier zou aan de heer J. A. Schoonbeek, de winnaar van de hoofdprijs een auto van de „Goed Zo" radio-actie van de NCRV de auto worden aangeboden. Vanzelf sprekend bestond hiervoor veel be langstelling. Ben venuto zette nog eens extra luister bij aan het geheel en Ja. even voor half vier kwam de muziek de Pauwstraat in met daar achter twee auto's. De eerste wagen was een nieuwe DKW, bestemd voor de gelukkige winnaar, de heer J. A. Schoonbeek. In de tweede auto za ten de begeleiders. De heer Van Doesburg van de NCRV complimen teerde de heer Schoonbeek met de mooie priis. De muziek speelde er #en vrolijk stukje muziek bij. zoal* het „Lang zal hU leven". Een aardig fortuintje van Vrouwe Fortuna! WARMOND Koninginnefeest: Muziek, bloemen en spel De verjaardag van H.M. de Konin gin j* ook in deze gemeente op bui tengewoon prettige wijze gevierd. Des morgens om negen uur ver zamelde zich de leerplichtige school gaande kinderen op de Seminarielaan getooid met vlaggen en oranje om van hieruit de traditionele rondgang' te maken door het dorp. Bij deze rondgang verleende de beide War- mondse muziekkorpsen hun muzi kale medewerking. Op het bordes van het gemeentehuis had zich het voltallige college van Burgemeoeter en wethouders opgestelde Hier nam de burgemeester het woord om de kinderen te wijzen op het grote gebeuren van deze dag en om de kinderen te wijzen op de grote dankbaarheid die verschuldigd is aan H.M. de Koningin en het huls van Oranje. Des middags vond een bloemencorso plaats. De fantasie die hier door de kinderen ten toon werd gesteld had Ieders bewondering. De uitslag van dit corso was als volgt: Autopeds: 1. Marijke van Winaen. 2. Gé Meskers; 3. J. Oremus; 4- Leo van der Post; 5. Sjef en Jo6 Niekerk; 6. A. Kimmel. Fietsen: 1. Hanny Boer; 2. Annie Sikking; 3. Joke Broer; 4. Kees van Rijn; 5. Joop Meskers. Voertuigen. 1. Elly van Maastricht: 2. Sjors Rijsbergen; 3. Andries Zan- dee. Groep tot 6 Dersonen: 1. C. Heijl. Geestige uitbeelding: 1. Harry Boer; 2. Burk de Bruin; 3. Lignac Tulp. Met een toepasselijk woord wer den door de burgemeester de prij zen aan de respectievelijke prijswin naars en winnaarsters uitgereikt, waarvoor eveneens grote belang stelling bestond. Des avonds gaf de muziekvereniging „St. Mathias" een concert op de gemeentelijke muziek tent waarna deze zeer geslaagde dag besloten werd met een muzikale rondgang door het dorp. Inbraak. Onbevoegden hebben zich toegang verschaft tot Hotel de Stad Rome en zich meester weten te maken van kas en wisselgeld en vreemde valuta. Van de daders Ls nog niets bekend. De politie heeft de zaak in onderzoek. Postduiven. De wedvlucht van Vilvoorde, afstand 141 km had het volgende resultaat. D. Sonnega 1-5- 17-26; Jaap Kortekaas 2-10-25; P. v. d. Drift 3-11-15-21-23; J. de Weerd 4-7-16-18; P. Vogelenzang 6; H. Kor tekaas 8; J. Roest 9. J. Smeetg 12; Th. Verwoerd 13-19; Q Beugelsdijk 14-20; Dr. J. Venker 22. B. ter Beek 24. Goer afgelopen. Een vracht wagen van de firma B uit Amster dam begon, doordat plotseling ge remd moest worden voor een brom fietser die de weg overstak, te slip pen en kwam terecht in de naast de weg lopende sloot. De vrachtwa gen bekwam ernstige schade doch persoonlijke ongelukken deden zich gelukkig niet voor. Z0ETERMEER KONINGINNEVERJAARDAG De viering van de verjaardag van H.M. de Koningin is evenals vorig jaar zeer stil verlopen. Aan de vlag gen kon men merken, dat er Iets bijzonders aan de hand was De bouwbedrijven lagen stil, maar het gewone leven ging als iedere dag voorbij, 's Middags heeft de speel tuinvereniging voor de kinderen van haar leden wedstrijden gehouden met autobanden, waarvoor animo genoeg was. In de avonduren hield het fan farecorps „Kunst en Vriendschap" 'n muzikale rondwandeling. In Ons Ge noegen werd een Oranjebal gegeven en daarmede was voor Zoetermeer de Oranjedag ten einde. Middenstand. De r.-k. Midden standsvereniging hield op de avond van Koninginnedag een ledenvergade ring in het parochiehuis. De belang stelling was moer matig te noemen. Hoewel de penningmeester door ziek te niet aanwezig kon zijn, was het toch mogelijk de stand der financiën mede te delen. De vereniging heeft een batig saldo van f 342,40. Het lag ln de bedoeling een feestavond vast te stellen. In ieder geval zal in de maand september het 50-jarig bestaan varn de bond herdacht worden. Door omstandigheden moest de spreker van deze avond versteTc laten gaan.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 11