Kinderbloemencorso door straten van Lisse Burgemeester benoemd tot Kolfschoten (van Alkemade) Ridder Oranje Nassau-orde In Rijpwetering werd de trouwe molenaar G* KRAAN koninklijk onderscheiden Toon van afscheid Moorsel neemt van de L.T.J. MAANDAG 29 APRIL 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 Na weken van span nende voorbereiding Met beteuterde gezichtjes zagen Rineke Veldhoven, haar nichtje Gon- ny en neefje Koos van Leeuwen toe, hoe by hen de kaart waarop vermeld •tond, dat ze in groep A van het kin dercorso de eerste prijs behaald had den, van het wagentje gehaald werd. Maar toen een dame van de jury even later met een levensgrote wis selbeker kwam aandragen, die door „Ons Weekblad" beschikbaar was ge steld, kende de vreugde geen gren zen meer. Deze en vele andere tafereeltjes kon men zaterdagmiddag gadeslaan. Ruim een honderdtal kinderen ston den om twee uur op het terrein van Holland's Bloembollenhuis te pope len hoe de jury hun praalwagen zou waarderen. Dagen en wekenlang had den zy met hun vaders en moeders, hun vriendjes en vriendinnetjes ge werkt, om een zo'n goed mogelijk re sultaat te bereiken en nu zou er in een uurtje beslist worden wie de meeste roem zou oogsten. Het valt te begrijpen dat de zenuwen rond een zo belangrijke gebeurtenis tot het uiterste gespannen waren. Er waren werkelijk fraaie wagentjes bij. Zeer leuk was het wagentje van de I kinderen Verdegaal „Concours hip-1 pique". Hiermee behaalden ze dan ook de eerste prijs in groep B. Een rijkelijk versierde kano op een kar retje, bemand door enige jongens en meisjes met gitaren en banjo's, was genaamd „Varende melodie". Naast de lentefeeën en bruidsmeisjes, trof men in de bloemenkaravaan ook de dragers van het traditionele Oud hollandse costuum. Even over drieën stelde „Trou moet Blycken" zich op en namen de J miniatuur ,glamour-girls" de plaat sen op hun praalwagens in. Via de Schoolstraat en de Bondstraat ging de stoet naar de Heereweg. Hier werden heel wat filmrolletjes ver schoten door het talrijke publiek, dat op de been was. Door het centrum van het dorp ging men naar de Nieuwstraat en verder via Wilhel- minastraat, Julianastraat, Koning straat, Irenestraat, Prinsessestraat, Beatrixstraat en Dilpenstraat naar het H.B.G.-plein, waar de groep ont bonden werd. Om vier uur werden de prijzen uitgedeeld. De prijswin naars waren: Groep A, beoordeling versiering: 1. Koos en Gonny van Leeuwen en Rineke Veldhoven, versierd karretje; 2. Margriet van der Linden, versieide step; 3. Hubert van Kesteren „Hol landse molen"; 4. Bert en Sjaak Langeveld; 5. Arie van Blitterswijk; 6. Ger van der Berk; 7. Joh. en Nellie Langeveld1; 8. Kees van der Laan; 9. C. de Koning; 10. Irene Kranenburg; 11. Woutje Hofstra. Beoordeling eigen werk in deze groep: 1. Bert en Sjaak Langeveld; 2. Hubert van Kesteren; 3. Ger van Een van de praalwagens, die zater dag door Lisse trokken tijdens het „Kindercorso". Deze „Lentefee" won de eerste prijs en naar onze me ning ten volle verdiend! der Berk; 4. Adrie Hoogkamer; 5. Ger Seegers. Groep B, beoordeling versiering (grotere wagens): 1. De kinderen G. Verdegaal „Concours hippique" (te vens winnaars van de wisselbeker van de Nieuwe Leidse courant); 2. Frans Zwetsloot, „varende melodie"; 3. Helène van der Aardweg; 4. Ge rard Hagen; 5. Anton Dames; 6. De kinderen Van Rijn; 7. Guuske Tromp; 8. De kinderen Van Rooyen; 9. Jan Baten; 10. De kinderen Huis; 11. Mi- vhaë van Zeist. Beoordeling eigen werk: 1. Gerard Hogen; 2. Anton Dames; 3. Frans Zwetsloot; 4. Guuske Tromp; 5. De kinderen Van Rijn. Bij de foto: Elsje Verdegaal uit Lisse hield de gewonnen zilveren beker stijf in haar handjes toen ze in de met bloemen versierde kinderwagen waarmede zij en haar twee zusjes de eerste prijs wonnen tussen de haag van publiek doortrokken. SASSENHEIM FRANS BEZOEK AAN SIKKENS. Op uitnodiging van Sikkens Lak fabrieken N.V. te Sassenheim zal een honderdtal representanten uit de commerciële sector van de Franse verfbranche op 1 en 2 mei a.s. een bezoek brengen aan Nederland- Op het programma staan een rond leiding in het bedrijfscomplex en de laboratoria van Sikkens Lakfabrieken N.V., een serie lezingen over de stand der ontwikkeling in de Nederlandse verfindustrie en enkele uitstapjes naar Nederlandse bezienswaardig heden. De Franse gasten komen in Parijs tezamen en maken de reis Parijs Amsterdam v.v. per Bréguet, de merkwaardige luchtreus met twee verdiepingen van de Air France. Op 1 mei a.s. 's morgens om 10 uur arriveren de bezoekers op SchiphoL Een uur voordat hem zijn benoe ming tot Ridder in de Orde van Oran je Nassau te beurt zou vallen, heeft burgemeester E. J. M. Kolfschoten van Alkemade de bronzen ere-me- daille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau mogen uitreiken aan een van zijn ingezetenen, de heer G. Kraan, die onlangs 45 jaar molenaar was van de Blauwe Polder in deze gemeente. De robuste en vitale jubilaris werd een kleine man, toen hepi deze eer in een bijeenkomst in café Bakker, in tegenwoordigheid van zijn echtgenote, zijn familie en de wethouders C. v. d. Meer Kzn. en H. P. v. d. Poel Gzn., de gemeentesecretaris, de heer W. A. v. Harteveld, alsmede voorzitter en se cretaris van het polderbestuur de he ren Jac. Juffermans en J. Verkleij, ten deel viel. De voorzitter van het polderbe stuur, de heer Juffermans, herinnerde aan het zeldzamam feit, dat de heer Kraan de familie is al in het twee de geslacht met deze functie belast deze taak gedurende 45 jaar heeft vervuld. Hij is een deskundig mole naar, die bovendien vooral ook veel liefde voor zijn werk aan de dag legt en wij wie het idealisme domineert. Als de geruchten bewaarheid worden dat de molen zou moeten verdwij nen, zal het de jubilaris wel veel zelf overwinning kosten om hieraan ge wend te raken, zie de heer Juffer- mans. Burgemeester Kolfschoten sloot zich aan bij de loffelijke woorden van de voorzitter van het polderbe stuur en merkte zijnerzijds nog op, dat ook de wijze waarin de jubila ris met iedereen in de beste overeen stemming kon werken en omgaan bo ven alle lof verheven is. Spr. belicht te voorts de ongerepte reputatie van de jubilaris, hetgeen er mede tot de verlening van de onderscheiding heeft geleid. In deze tijd signaleert men wel vaak voorvallen, waarin blijkt dat personeel over het algemeen wat al te gemakkelijk de vervulling van zijn taak opvat en veelal zonder enig ge wetensbezwaar al te hoge eisen stelt in materieel opzicht, terwijl het ideële vaak ver te zoeken is. De jubilaris toonde zich een man te zijn van het z.g. oude stempel, al dus burgemeester Kolfschoten, die zei veel respect voor dergelijke figuren te koesteren. Hij stelde voorts de jubilaris ten voorbeeld aan de jon geren. Uiteraard heeft de heer Kraan in zijn loopbaan ook veel tegenslagen gekend, maar dit was voor hem nim mer aanleiding om aan zijn trouw te verzaken en zijn plichtsbetrach ting te verslappen. Bij nacht en onty men noemt het wel eens „honden weer" heeft hij zijn taak vervuld in het algemeen belang. Op de juis te en behartigenswaardige wijze heeft hij omgesprongen met de kostbare apparaturen tot ieders tevreden heid. Burgemeester Kolfschoten wees in het vervolg van zijn waarderende toespraak op de trouw, plichtsbe trachting en de onkreukbaarheid van de jubilaris en verklaarde dat ook het gemeentebestuur trots is op zulke personen. Bij deze woorden speldde de bur gemeester de jubilaris de versierse len, verbonden aan diens onderschei ding, op. Namens de jubilaris en de familie sprak de zwager van de heer Kraan, de heer L. Kortekaas uit Breez&nd, woorden an dank tot H.M. de Ko ningin en verzocht de burgemeester die dank aan H.M. over te brengen. Hij dankte ook het college en het pol derbestuur voor de aan de familie geboden gelegenheid de huldiging van zijn beste zwager by te wonen. SASSENHEIM Veel waarderende woorden Zaterdagavond was de zaal van „De Oude Post" te Sassenheim goed be zet met leden van L.T.J. en L.T.M. uit Warmond, Oegstgeest en Sassen heim. De pasgekozen voorzitter, Theo v. d. Plas, opende met gebed en ver welkomde allen, specilaal de oud voorzitter „Toon" van Moorsel, de aalmoezenier van Warmond, kapelaan Loos, en de voorzitter van de L.T.B. kring Duinstreek, de heer Vergeer. Het is jammer, dat de heer Van Moorsel het voorzitterschap moest prijsgeven, omdat hij benoemd is tot In de raadszaal van de gemeente Alkemade heeft de heer J. C. Sillevis, plv. chef van het Kabinet van de Commissaris der Koningin in Zuid- Holland, tijdens een korte plechtig heid, de versierselen verbonden aan het Ridderschap in de Orde van Oran je Nassau met de bijbehorende oor konde uitgereikt aan burgemeester E. J. M. Kolfschoten van die ge meente. Deze hoge onderscheiding viel de heer Kolfschoten ten deel voor zijn waarneming als burgemeester van Voorhout gedurende 16 juli 1955 tot 1 mei 1956, een periode die van hem veel inspanning heeft gevergd en een bijzondere takt om de moeilijkheden die destijds daar waren gerezen te overwinnen. Bij deze plechtigheid waren be halve mevr. T. Kolfschoten-Bloem en het 9-jarig zoontje Hans van het burgemeesterlijk echtpaar, tegen woordig de beide wethouders van Al. kemade, de heren C. v. d. Meer Kzn., en H. P. v. d. Poel Gzn., alsmede de gemeentesecretaris, de heer W. A. v. Harteveld en voorts leden van de rijkspolitie, hoofden van dienst, amb tenaren van de gemeente-secretarie en personeel der bedrijven. In zijn kort inleidend woord ver telde burgemeester Kolfschoten in al zijn eenvoud, dat deze beschikking van H. M. de Koningin hem tot op zekere hoogte de avond tevoren eveneens een verrassing was. De heer Sillevis lichtte de redenen toe dit aan deze onderscheiding ten grondslag liggen en zeide, dat die ten nauwste verband houden met de wel zeer uitzonderlijke en moeilijke waarnemingsperiode in de gemeente Voorhout. Vervolgens speldde de heer Sillevis de aan deze onderscheiding verbon den versierselen de heer Kolfscho ten op. Met een langdurig applaus stemden de vele aanwezigen in met de eer die hun burgemeester volkomen ver diend ten deel is gevallen. Hiervan getuigde vooral ook de secretaris, de heer Van Harteveld, die zijn kort woord van gelukwens tot de burgervader, die vooral ook vader in zijn gemeente is, zoals hy het omschreef, besloot met de aan bieding van een prachtige bloemen mand. In zijn gelukwens liet spr. ook mevr. Kolfschoten en hun gezin delen. Burgemeester Kolfschoten sprak hierna een kort woord en verzocht de heer Sillevis zyn dank over te willen brengen aan de Commissaris der Koningin voor zijn ongetwijfeld doorslaggevende bemiddeling. Spr. gaf uiting aan zijn diepgevoelde dank voor de eer, waarin hy ook zijn ge meente wilde laten delen. Het is niet uit persoonlijke eer zucht om alle hierbij aanwezigen uit te nodigen, maar het is gedaan omdat hy ervan overtuigd is, dat zij die nu in de vreugde delen, het hem met al hun extra inspanning mogelijk heb ben gemaakt de zaken destijds in Voorhout waar te nemen. Inzonder heid dacht spr. bij deze woorden aan de beide wethouders, van wie vooral ook veel begrip was gevraagd voor de toen ontstane situatie, en van de gemeente-secretaris en de ambtena ren. Gaarne wilde hy de glans van deze onderscheiding laten afstralen op hen. Hierbij sprak burgemeester Kolf schoten tevens de hoop uit, dat ieder zal medewerken om van zijn taak en roeping in het maatschappelijk leven datgene te maken wat van ieder af zonderlijk redelijkerwijs verlangd kan worden bij welk pogen daartoe zij, gelijk spreker het beloofde te zullen doen, zullen weten op te trek ken aan deze onderscheiding, in het belang van de gemeente Alkemade. Tot slot verzocht burgemeester die te wijden aan de gezondheid van haar wier verjaardag morgen door heel ons volk in volkomen onderda nigheid wordt gevierd, Hare Maje steit de Koningin. Alle aanwezigen hebben de bur gemeester met een handddruk geluk, gewenst met de hem te beurt geval len hoge onderscheiding, bij welke felicitatie wij gaarne de onze voegen. landelijke vice-voorzitter der L.T.J. Namens alle leden dankte de voorzit ter hem voor het vele werk in de eerste moeilijke jlaren verricht om de L.T.J. op te bouwen. Als blyvend aandenken werd hem een vulpen in étui aangeboden, voorzien van de inscriptie „1951—1957 L.T.J. L.T.M." Zijn verloofde werden bloe men aangeboden. Hierna gaf hy een korte terugblik over het afgelopen jaaA en enige acties voor deze zomer. Mej. Bets van Moorsel, voorzitster van de L.T.M., dankte „Toon" ook voor zijn hulp by de oprichting van de L.T.M. De dames Nel Ruigrok en Truus Vergeer mochten als opricht sters een geschenk in ontvangst ne men. Hierna kreeg de heer Vergeer ge legenheid de heer Van Moorsel zijn cïank te betuigen voor zyn stimule rende arbeid ook in het belang van de L.T.B. gedaan. In 1S51 werd de L.T.J. te zijnen huize opgericht en men vroeg zich af wat dat met die „broekies" moest worden. Door het enthousiasme van Toon is die vereni ging stevig gefundeerd. Hij verlaat geen zinkend, maar een zeewaardig en betrouwbaar schip. De ouders kunnen hun kinderen aan zo'n ver eniging toevertrouwen. Spr. felici teerde heim met zijn benoeming als landelijk vice-voorzitter en was biy TT 1_ i J i ll ii viVE-YUUliHlCl CXI W<X£> UI 11 Kolfsehoten de ere-wijn te heffen en dat hij met zijn capaciteiten de af<£ o mi, als adviseur zal blijven dienen. De suggesties van de jongeren waren 'n stimulans voor ons ouderen. De oogst- dankdag W3s een succes door jullie werk. Dankbaar was spr. voor het op hoger peil brengen van de vereni ging op cultureel- en godsdienstig Aalmoezenier kap. Loos had veel waardering voor de vereniging. Het verheugde spr. altijd zo'n grote op komst te zien. Het is niet moeilyk een vereniging op te richten, maar wel om deze in stand te houden. Het fundament staat hier echter stevig en dit is mede te danken aan Toon. Spr. beschouwde hem als een ware vriend en noemde hem „de tweede kapelaan van de parochie", waarvan hij veel steun heeft mogen ontvangen bij het jeugdwerk. „Hartelijk dank voor al les wat jij tot stand hebt gebracht", zo besloot de aalmoezenier. Toen kreeg Toon van Moorsel zelf de kans wat te zeggen. Hij was ver baasd zoveel lof toegezwaaid te krij gen en bracht deze over aan alle leden van L.T.J. en L.T.M. Samen maken wij onze beweging sterk. Wij moeten verder durven zien dan ons eigen leven. Dieper ingaan op de levensvragen en samen bouwen aan onze idealen. Hy bracht dank vooral aan zyn medebestuurders en de afd. L.T.M. voor de hartelijke samenwerking. Houdt allen een open blik naar buiten en weet dat wij de opvoeders zullen zijn van de komende genera tie. Hij dankte allen voor het schit terende geschenk en hoopte onder Gods zegen nog vele jia/ren te mogen L^T JGn ke*an£ï van de gehele Voorzitter v. d. Plas dankte allen, waarna men nog geruime tyd gezel lig bijeen bleef.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 6