Drie kloosterjubilea in het St* Elisabethziekenhuis te Leiden Scheep „Spelers van St. Vincent" bezorgden het publiek aangenaam soort kippevel Geheimzinnigheden rond wijlen dr Spencer wlJ oé*haave^ NU ONZE FEESTAANBIEDINGEN MAANDAG 29 APRIL 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Twee gouden en een zilveren In het St. Elisabeth ziekenhuis zijn binnenkort drie kloosterjubilea te vie ren. Op de eerste laats is duar zus ter Thaddea (Mida Spruyt) een gou den jubilaresse, die op 23 augustus 1886 te Hazerswoude is geboren en op 9 mei 1907 haar H. Professie heeft ge daan. Zuster Thaddea is in 1908 in Leiden gekomen om te studeren voor het examen ziekenverpleging A. Zij be haalde ook het Boerhaavediploma in het Academisch Ziekenhuis en in 1920 te Rotterdam de xantekening T.B.C.- bestrijding. Na de zorg voor de Bel gische vluchtelingen in 1914 ging ze voor particuliere verpleging naar Dongen. Van 1915 tot 1922 is zuster Thaddea in de wijkverpleging te Lis- se en Sassenheim en van 19221930 te Hillegom. Voor hoogtezonbehande- ling werkte de jubilaresse van 1930 1945 in het gebouw aan de Binnen vestgracht te Leiden. Van 1945 tot he den is zuster Thaddea als kosteres werkzaam in het St. Franciscus Lief dewerk. De tweede gouden jubilaresse is zuster Petra (Petrowella van Lierop), die op 23 mei 1832 te Voorhout werd geboren. Op 6 september 1905 trad zij in het klooster, waar zij op 19 novem- bervan dat jaar het H. Kleed ontving. Op 9 mei 1907 deed zij haar eeuwi ge gelofte. Van 1907 tot 1926 is zuster Petra in Huize St. Jeroen te Noord- wijk als een der eersten werkzaam geweest. In Hillegom en Gilze werkte de jubilaresse in de wijkver; leging en van 1926 tot '935 verbleef zuster Petra in het Rectoraat te Leiden tot haar benoeming volgde als overste te Lisse. Hui-e Pius vanwaar z 1940 opnieuw "werd teruggeroepen naar het rectoraat te Leiden. Op 9 mei a.s. v:eren beide zusters hun feest in het Moederhuis te Bre da, Menno van Coehoornstraat 1. Op 25 mei d.a.v. worden ze te Leiden plechtig ingehaald bij welke gelegen heid een lof met preek zal worden gecelebreerd. Het feest zal hier ter stede op 26 mei geviei worden. Vfjf en tv-intig jaar kloosterleven herdenkt zuster Christophoru (W. J. Borcharding), op 25 december 1910 te Noordwijkerhout geboren en in het klooster getreden op 15 oktober 1929. Ze ontving het H. Kleed op 30 april 1930 en werd op 30 april 1932 gepro fest. Nadat zuster Christophora eerst haar diploma's Godsdienst, Zieken verpleging-A en Kra? iverpleging be haald ad, bleef ze in het zie kenhuis te Leiden, lotdat ze als mis siezuster ver-' benoemd in het St. Eli sabethziekenhuis te Meda,., Sumatra, in mei 1937. Ze bleei. daar tot 1946 en bracht er 3'A jaar door in Japanse kampen. Na in Breda en omgeving wat te zijn geacclimatiseerd, kwam zuster Christophora opnieuw naar Leiden, waar ze in de ziekenverple ging werkzaam was. Op 30 april wordt te Breda haar zilveren professiefeest gevierd, maar op 26 mei, tegelijk met de beide gou den jubilaressen, is het feest voor haar in het St. Elis ibethziekenhuis al hier. GEM. AANKONDIGING INZAMELING HUISVUIL. In verband met de Koninginnedag zal op dinsdag 30 april a.s. geen huis vuil worden ingezameld. Men geleve op die dag geen em mers aan de openbare straat te plaat sen. Het ophalen van huisvuil uit die percelen, welke gewoonlijk op dins dag worden bediend, zal nu plaatsvin den op vrijdag 3 mei e.k. De wnd directeur Gem. Reini- gings- en Ontsmettingsdienst. Burgerlijke Stand Geboren: Lambertus Anjo z. v. L. Schmidt en A. Maris, Maria Christina d. van W. de Graaf en C. de Pree. Ma ria Elisabeth d. v. J. van Iterson en A. J. Vermeer. Hendrik z. v. J. H. B. Boom en A. Hillebrand. Nico z. v. W. H. Bodrjj en F. P. Nieuwenburg. Ma ria Elizabeth d. v. B. F. Kemper en J. M. Kerstens. Overleden: M. Spek 72 j. weduwe v. D. Honders. Gehuwd: J. L. Trapman en Y. J. P. Monod de Froideville. &%ag.%atnma KONINGINNEDAG TE LEIDEN 7 uur: Reveille door 5 bands. 8.15 uur: Aubade op het Stadhuisplein door 2000 school kinderen. 9 uur: Kinderfeesten in 3 zalen van de Stadsgehoorzaal. 9.30 uur: Kinderspelen op het Sportterrein Zoeterw. Singel. 9.30 uur: Militaire mars. 10 uur. Kerkdienst Pieterskerk Ds D. J. Vossers. 1011 uur: Carillonbespeling. 1011 uur: Spuiten van fonteinen Vismarkt en Plantsoen. 1012 uur: Prijsuitreiken aan Oranjedragende kinderen. 2 uur: Start Oranjewandeltocht Oud-Hortuszicht. 2.30 uur: Voetbalwedstrijd U.V.S.-terrein: Engelse LuchtmachtNederlandse Luchtmacht. 2.30 uur: Voorstelling Stadsgehoorzaal. Kindercircus „Elleboog" uit Amsterdam. 4.30 uur: Muzikale rondgang K. en G. 4.45 uur: Wandelaars met muziek langs Stadhuis naar Oud- Hortuszicht. 8 uur: Openluchtconcert v. d. Werffpark „T. en D." 8 uur: Cabaretavond Foyer. Gezelschap Adrie v. Oorschot 8 uur: Openluchtdansen op het Stadhuisplein. 8 uur: Muzikale rondgang „Concordia". DE HEER C. RIETMAN 25 JAAR BIJ DE N.E.M. TE LEIDEN Zaterdagmorgen had in de recrea tiezaal van de H.C.W.N.E.M. onder zeer grote belangstelling de huldi ging plaats van de heer C. Rietman, Chef Tekenkamer bij genoemd be drijf. De jubilaris bekleedt sinds eni ge tijd tevens de functie van G.G.V-, de ontspanningsvereniging van de be ambten. Allereerst werd de feesteling toe gesproken door ingenieur Schroder, procuratiehouder, die hem zijn ge lukwensen aanbood en hem namens tekenkamer, kantoor en beambten, een rotan-tuinameublement aanbood. Vervolgens werd de jubilaris toe gesproken door de heren Meinders, G. Verlind en Van Es uit het be drijf. De laatste spreker was de voorzitter van ,,De Stalen Band", die namens D.S.B. een fruitmand aanbood. Van de gelegenheid om te feliciteren, werd een zeer druk ge bruik gemaakt. De huldiging door de direktie had vrijdag j.l. reeds plaats gehad. Duivelse reklame! De kinderen van Leeds, de grote Britse industriestad, hebben een paar goede weken achter de rug. Met wel gemikte schoten uit hun katapults hebben zij 1500 straatlantaarns ver nield. Het ergste is nog dat de schuld van het kwaad ligt in Japan, waar een fa brikant van snoepgoed uit overwegin gen van reklame een katapult bij elk van zijn produkten insloot. Er bestaat in Engeland geen enkele wet waar mee aan deze kostbare vorm van re klame een einde kan worden gemaakt. Wel heeft de afdeling publieke wer ken van Leeds een statiekje het licht doen zien, waaruit blijkt hoeveel uren er per week door gemeentewerklui ruiten in lantaarns worden gez^t en hoeveel dat kost. Het onderhoud van straten en plant soenen geraakt e- door achterop. POTLOOD en GEEST Aan verwachtingen voldaan Si No 508. Horizontaal: 1. stift, om de diepte en gesteldheid ener won de te onderzoeken, 5. metaalsoort, 6. deel van een auto. 8. meisjesnaam. 9. plaats in België, 1. voegwoord (Fr.), 13. blauwe boeren kiel, 15. af gelegen, 16. gem. in Limb., 17. meis jesnaam, 19. bolrond vruchtje (spreektaal), 21. muzieknoot, 22. gem. in N. Brab., 24. rund, 25. ver moeid, 27. tevens, 29. Nederlands zeeheld. Verticaal: 1. muzieknoot, 2. ge wicht, 3. spoedig, 4. water in Fries land. 5. gesloten. 7. bijwoord, 8. ge wicht voor opium (Indonesië), 10. weefsel van ananasvezels, 12. in weerwil van, 14. groente, 15. huis dieren. 18. waterkering, 20. kleding stuk, 22. aardsoort, 23. optelling, 26. jongensnaam, 28. voorzetsel. Oplossing woensdagavond. HEBBEN EENS horen zeg- gen, dat de criticus „een man is zonder benen, die onderricht geeft in hardlopen". Door dit citaat gesterkt zullen de „Spelers van St. Vincent" te Leiden hetgeen over hun opvoering van het toneelspel in vier bedrijven „Het geheim van dr Spencer" door mr Planten in het hiernavolgende ge schreven wordt met een geruster ge moed lezen. Feitelijk is critiek op een amateur uitvoering een moeilijke zaak. Niet omdat de stem stokt en de bestraf fende vinger ducht bij de gedachte aan het goede doel, dat door de to nelisten wordt nagestreefd, of aan het vele werk, dat er aan is vooraf gegaan, maar omdat de amateur-to nelist zich moeilijker in het net van de criticus, die zijn spel wil deter mineren, laat vangen. Amateur-tonelisten hebben hun eigen wijze van spelen. Zij kunnen zondigen tegen tien of méér essen tiële regels van het toneelspel en toch de aandacht van een zaal ademloos gevangen houden. Zij bewegen zich - uitzonderingen daargelaten op een ander niveau, dan de toneelspe- ler-om-den-brode, maar ook op dit ander niveau zijn zij in staat het hart van een aandachtig publiek in beroe ring te brengen. Daarom kunnen wij zeggen, dat we gisteravond mét het publiek uit een goed gevulde Schouwburgzaal naar huis zijn gegaan. Wij zijn twee uur achtereen bezig gehouden met een leuk toneelspel, dat de zenuwen op een enerverende, heerlijk- griezelige wijze betokkelde en wij hebben gelachend om de dwa ze opmerkingen en het kostelijk ge baar van een „Billy", die waarlijk de ster van deze avond was. Kritiek wordt alleen geaccepteerd als zij verpakt is in een lofspraak, zegt men. Met een oprecht geweten zouden wy daarom de heer E. A. M. Pley, die een slotwoord sprak, kun nen nazeggen, dat de spelers weer aan de verwachtingen hebben vol daan Alvorens wij dan de lofspraak- verpakking, die rondom een lichte kritiek is gewikkeld, los maken, ge ven wij een kort resumé van al het geen een danig geschokte zaal gis teravond in de Leidse Schouwburg heeft beleefd. EEN NAARGEESTIGE WIND blaast gedurig rond het oude, griezelige verlaten kasteel „Holder- nesse Manor". De windmachine heeft veel werk gehad en bij het schilderen van de lokale sfeer kwam het onweer, dat buiten de schouwburg woedde nog te hulp. De donder, waarop de zaal vergast werd, kwam zó te juister tijd, dat de zaal er met een luide lach op I reageerde. Maar goed.... in de hall van dit verlaten kasteel spelen zich vreemde gebeurtenissen af. Dr Spen cer, onlangs overleden, heeft een vinding gedaan op het gebied van de kankerbestrijding en de papieren, waarop deze vinding omschreven staat, zijn in de hall verborgen. Dr Harold Hilton, een afgezant van de Medical Association, notaris Brad- dock, James, de chauffeur, Hopkins, de butler, ja bijna iedereen in dit stuk zoekt naar de papieren. Zo te gen het derde bedrijf wordt dit de toeschouwer duidelijk. Veeleer gaat dan bij hem de vraag rijzen: w-ie zoekt niet naar de papieren; wie is dus niet in een of ander complot be trokken? Tijdens het zoeken wordt de butler Hopkins om drie uur in de nacht ver moord, terwijl de klok var» het kas teel zijn luguber, spookachtig geluit laat horen. Wie vermoordde de butler? Eerst aan het eind van het vierde bedrijf komt de toeschouwer, die langzamerhand op de punt van zijn stoel is komen te zitten achter de waarheid. Om het plezier van de schouwburgbezoekers hedenavond niet te bederven zullen wij de dader niet aanwijzen. Ook hier is echter weer de eeuwenoude regel in het de tective-verhaal van kracht: de minst verdachte maakt de beste kans. FN NU DE KRITIEK. De spelers moesten de eerste twee bedrijven nog „los komen". Zij leden kennelijk aan veertig graden plankenkoorts en eerst in het derde bedrijf kwam daar radicaal verbetering in. Toen kwam Billy, de halfzachte, die achteraf zo halfzacht niet bleek te zijn, pas goed aan bod. Het is een gelukkige ge dachte van de spelers geweest, deze zeer moeilijke rol, die /oor het sla gen van het stuk fundamenteel was, in handen te geven van een gast, die op de planken zijn sporen heeft ver diend, Aad van Leeuwen. king willen wij maken: de spelers moeten er op toezien, dat zij in de momenten, dat zij zelf niet „aan bod" zijn, de juiste houding aannemen, dóór blijven spelen. Een tonelist is van belang voor het spel van het mo ment, dat hij of zij het toneel be treedt, tot hij of zij het verlaat. De mise en scène was, dank zij een goed inzicht van de regisseur, de heer Henk Topper, die in het eerste be drijf ook voor butler speelde op vallend goed. De spelers volgens de rolverdeling in het programma volgend, zouden wij nog willen opmerken: Het spel van Hanny aZndvliet, die de tamelijk kleine rol van Mabel het kamermeisje speelde, kan losser. Zij was zeker niet het „kamerkatje" dat in het programma aldus werd be schreven. Dolly Randall, nichtje van me vrouw Hammond, (Louk Elshof) toont een belovend talent. Zij is meesteresse van de situatie, heeft een heldere, beschaafde en duidelijke stem en weet zich de juiste houding te geven. Herman Peters, die de rol van dr. Harold Hilton speelde, heeft kennelijk kijk op toneel. Zijn gebaar, zijn mi miek blijft echter nog bij zijn goede intenties ten achter. Hij kan zich nog niet geheel ontworstelen aan de boeien, die de armen en benen van een tonelist gevangen plegen te hou den. Na gedegen oefening zal hij daar echter zonder twijfel op den duur in slagen. Hij deed voo. treffelijk werk op het toneel, zijn rol was geen ge makkelijke. Hij wordt bovendien ge handicapt door een wat moeilijk aansprekend stemgeluid. Mevrouw Olivia Devenish (Annet Topper-Verbeek) declameerde nog te sterk haar rol. Zij kon in de tekst pauzes niet de indruk wegnemen een speelster te zijn, die zonder meer met spanning haar beurt afwacht. Toch konden wij ook van haar sommige spelmomenten waarderen. Over Billy, ofwel lord William Melvern, hebben wij reeds de lof trompet gestoken. Vooral in zijn vraaggesprekken met het kamer meisje en met de notaris in het der de bedrijf bereikte hij een hoogte punt. Mevrouw Agatha Hammond (Jo- Fisser-Castelein) speelt vlug, duide lijk en ad rem. Zei zegt haar teksten echter met te weinig relief, zij is te toonloos. Overigens konden wij in haar rol van de laconieke, egocen trische Amerikaanse vrouw geloven. Van Harry Schouten konden wij zijn opvatting van de wat excen trieke, komieke maar niet op zijn achterhoofd gevallen notaris waarde ren. Is hij echter niet te ver naar de kluchtige kant uitgeweken? Vooral bij zijn komst in het eerste bedrijf leidde deze rolopvating teveel de aan dacht van het spelmoment af. James, de chauffeur (Kees v. d. Drift), kwam eerst in het laatste be drijf aan bod, toen hij zich ontpopte als de misdadige medicus. Zijn optre den was iets te weinig koel-satar»isch om een misdrijf, als hetwelk hij aan kondigde, aanvaardbaar te maken. Mc Gregor (Kees Hosman) maakte van de speurder van Scotland Yard een wel iets al te beklagenswaardige figuur. Hij moet toch een politieman geweest zijn met zijn trots, die de teugels in eigen handen wenst te hou den. Misschien is het ook wel de fout van de toneelschrijver geweest, dat hij de inspecteur dingen liet doen, die men van geen enkele speurder zou verwachten. l/OLLEDIGHEIDSHALVE vermel- den wij nog de twee agenten, die krijgshaftig optraden en de soeffleur Jan Castelein, die uitstekend was, 1 omdat hij in het geheel niet gehoord werd. Het kan duiden op een goede rolvastheid van de spelers. Van ga pingen of hiaten hebben wij in de zaal weinig kunnen merken. Tenslotte dit: het is een uiterst genoeglijke avond geweest, en wij zouden de spelers tekort doen, in dien wij niet vaststelden, dat zij stuk voor stuk aan het succes hebben mee gewerkt En mochten er zijn, die het ge schrevene toch nog wel al te „fris van lever" vinden, dan moge hen tot troost ten laatste dit citaat voorgezet worden: schenk nimmer aandacht, aan wat critici zeggen; er is nog nooit een standbeeld opgericht ter ere van een criticus. Een beeldengroep ter ere van de moedig St. Vincent-spe lers zouden wij eerder op haar plaats vinden. Vanavond treden zii nog één maal op. Grijp die kans, u zult zich amu seren. „Meneer Pim komt even aan" LITTERIS" HEEFT zeker niet te hoog gegrepen met de opvoe ring van dit blijspelletje van de En gelsman A. A. Milne. Het is een luch tig gevalletje, dat op een olijke ma nier de vraag behandeld: wat gebeurt er als twee echtelieden plotseling merken, dat de gestorven gewaande man van de .vrouw nog in leven is? Neen, een probleemstuk is het geens zins, want het zwaartepunt ligt in de vergissing van meneer. Pim Een ze kere meneer Pim, die overigens niets met de familie te maken heeft, komt even langs voor een zakelijke bood schap en vertelt, dat hij samen ge reisd heeft met een zekere Ellsworth. Dat is toevallig de naam van de eer ste echtgenoot van mevrouw en men wist niet beter of deze echtgenoot was dood. De ontsteltenis is groot en geeft aanleiding tot veel verwarring, maar tevens tot een gelukkige wen ding in het leven van vier mensen. Meer zullen wij er niet van zeggen, want anders is de aardigheid er af; het spel wordt n.l. nog driemaal op gevoerd. De spelers van „Litteris" hadden met dit blijspelletje weinig moeite, al was het een handicap, dat één van de hoofdrollen wegens het uitvallen van de heer Herman Frentzen moest worden vervuld door de regisseur de heer Jan Bartelsman. Hij slaagde er evenwel in een zeer aanneemlijke En gelse landedelman compleet met pijp en al op de planken te brengen. Bijzonder goed was ditmaal het spel van mevr. HogewindOotmers- sen en mej. Tineke de Wit, respectie velijk als de echtgenote en 't nichtje, Vooral de laatstgenoemde, die als een frisse bries over het toneel dartelde, verraste door haar natuurlijkheid; doch ook mevrouw Hogewind gaf een levendig en goed doordacht spel te zien, dat haar gemakkelijk afging De vierde in het clubje was de aan staande verloofde van het nichtje. Bob Hageman, die bewees, dat de ap pel niet /er van de boom valt. Ook meneer Pim, die maar even aan kwam (Bram Harteveld) deed het goed. Het décor was als altijd keurig ver zorgd en gaf de juiste sfeer aan dit grappige, pretentieloze spel, dat de toeschouwers wel geamuseerd heeft. Scapino-ballet voor de jeugd vol als anders; hetgeen wel te wijten was aan vacantie, uitjes en mooi weer. De jongelui van zes tot twaalf jaar waren evenwel heel enthousiast wanneer zij de leden van het ballet aan het werk zagen. Om te beginnen stelde Scapino ver schillende dansers in hun eigen stijl voor aan de kinderen, die zodoende begrip krijgen van wat er door dé dans wordt uitgebeeld. In 'n gezellige dialoog met Mieke Last deed zij en Scapino alles om de jeugd begrip van schoonheid, welke in rhythmiek en bewegingsspel ligt, bij te brengen. Scapino gaf een korte uitleg van „De Storm". Drie danseressen hielden de aandacht sterk geboeid. Niet door muziek begeleid, in sombere zwarte costumes, was dit een prestatie van pedagogische en artistieke aard. En toen zagen de jongelui het verhaal (een soort sprookje) „De Vogelver schrikker", naar muziek van Béla Bartök en choreografie van Jean Re bel. Uitstekend verzorgd en smaak vol in elk opzicht. En de jeugd heeft meegeleefd, bewonderd wat op artis tieke en kindermentaliteit gebaseerd is. „Kunstenaars op visite", waarvan Rebel eveneens de choreografie schreef (naar muziek van Offenbach) was weer een tikje moeilijker. Maar Scapino wist raad. Hij wist uitste kend bij te brengen, wat inspiratie bij een dichter betekent. Het feeste lijk bezoek van diverse artisten leid de tot een waardig gedanste jolijt. De violist (eveneens te gast) moet op een concert eens goed de linkerhand van een violist bekijken. Last not least. „Tom Poes en de Wonderspie gel", wat is hier genoten! Al de be kende personen, eerstens Tom Poes, Ollie B. Bommel, de markies de Can- teclaer, de tovenaar, fee Libelle, elf jes, enz. enz. Daar kregen ze het ge hele verhaal in smaakvolle choreo grafie van Rebel voorgetoverd in danskarakteristiek, eveneens de spie gelbeelden. Het Scapinopubliek is dankbaar bij iets moois, maar wel licht ook bijzonder critisch en lastig, wanneer het hun niet bevalt. Geen spoor van het laatste. Een en al aan dacht voor de dansers die wat tech nische en artistieke gaven betreft, behoorlijk toegerust zijn. De muziek van dit laatste dansstuk is van Jan Messeus en Marten Toonder heeft een mooi scenario, décors en costu mes ontworpen. Alles was uitstekend verzorgd en charmant. Ook de mu zikale leiding was in orde en de be geleiding door Luctor Ponse gaf een muzikale ondersteuning, die waarlijk feestelijk was. De dreumessen in de zaal hebben hun groot enthousiasme betoond voor al het mooie dat ze za gen. Het Scapino-ballet heeft weer Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van 29 April 1857. Brussel. Zaturdag 11. is een kleedermakersgezel alhier zoo danig door een hond, die voor een melkkar was gespannen, ge beten, dat het vleesch in den •muil van het dier bleef zitten en de verwonde naar het gasthuis moest worden gebragt. Advertentie. De Onderge- teekende, door een valsche tong bijna zijn geheele crediet ver loren hebbende, neemt dit middel te baat zulke Eerroovers den mond te stoppen, en roept bij deze zijne Schuldeischers op, om indien er nog mogten zijn, welke gelden van hem te vorderen heb ben, waarvan de tijd verschenen is, om dezelve dadelijk te ont vangen. B. A. VAN DIJK, Winkelier en Broodbakker, Botermarkt en Hoogewoerd. Leyden. goed werk verricht en blijft een ni veau handhaven, dat voortdurend aanmoediging verdient. Zou 't mogelijk zijn de pauze even te bekorten, dan kwam dit de rust ten goede. Woelig waren zij genoeg tijdens de rustpoze. Maar niet zodra verschijnt Tom Poes voor het gor dijn - even juichen - en dan is alles muisstil. Wij hopen, dat Scapino nog lang zijn werk met succes zal voort zetten. J. K. Wat lezers schrijven DE BAGGERSLOOT ACHTER DE COSIJNSTRAAT Reeds verscheidene jaren heeft de Leidse gemeenteraad zich bezig ge houden met de demping van de bag- gersloot achter de Cosijnstraat. In verband met „rioleringswerkzaam heden was dit niet mogelijk", aldus officiële instanties. Dit bezwaar heeft sinds geruime tijd geen enkele zin meer. Tóch blijft de huidige toestand gehandhaafd, on danks het feit, dat reeds verschei dene malen een kind in deze mod derpoel is geraakt en door omwonen den van de verdrinkingsdood gered. De zgn. brand poort is onbegaanbaar; deze is geheel weggezakt en daarom levensgevaarlijk. Weet u, wanneer of daarin ver andering komt? FRANiS GODDIJN, Cosijnstraat 7, Leiden. J4AP Terugkijkend over deze periode,is hel ons een behoefte, onze clientele hartelijk Ie bedanken voor het vertrouwen, dat onze zaak gedurende deze halve eeuw mochl genieten. tfcrh cmve gedachten teruq naar De klanten uit 1907 zo anders qekleeddan nu.dames mei zeer lange rokken.kinderen met hoge riiqlaarsjes Zit kochten drop. levertraan, schoonmaakartikelen, enz Noq steeds is drogisterij Boerhaave het adres voor deze artikelen. -Tta cfeu/ete/doirt/oa van iqi-4-igia werd de wel doende werkinq van zonlicht en zeebad algemeen erkend en men qinq naar Boerhaave voor badmutsen.zonnebril - len,anti-zonnebrand, enz ja.ook dit seizoen zal men bi| ons alle zomerartikelen vinden.die men nodiq heeft ig4o~'4ó Na deze laren van verschrik kinq werd Moederdagge. zemdaq «-» mei) mei en - fhousiasme gevierd En Boerhaave was ellrjaar het adres voor F au de Co logne, parfum, make up JféóTu artikelen, enz. c&geAa/ve ce/qu> is veel gekomen en gegaan. Drogisterij Boerhaave is'in leiden de zaak gebleven voor pbarmaceutiscbe.cosm. tische.huishoudelijke-en ziekenverpleginqs - artikelen 1. Iedere koper een zeer aardige f eestverrassing. 2. Iedere jeugdige koper pracht feestballon. 3. Uw tandenborstel is geld waard. Bij aankoop van een nieuwe, 25 ct. voor l'w oude borstel (hoe ouder hoe beter, al is hij 50 jaar). 4. Bij aankoop van f2.50 een mooi stuk BOER- H.4AVE-ZEEP voor 10 rent. Buiten onze grote sortering geneesmiddelen, zonne brillen enz., zijn wij op het gebied van parfumerieën vertegenwoordigd met de volgende merken: YARDLEY - LANCÓME - SOIR DE PARIS - HAMOL MAX FACTOR - enz. Illlllllllllllllllllllllllllllllllll Jubileumaanbieding Doos vaste poeder ln luxe doos met spiegel en dons f2.75 FEESTVERRASSING. drogisterij boerhaave ^AARIEMMERSTPAAT66 tel.'20784 LE I DEN VERKOOP VANGT AAN 1 MEI 9 UUR.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2