Van den Bergh gaf België de lei ding, Carlier scoorde gelijkmaker Een wedstrijd van futloze aanvallen aan beide kanten Teleurstellende wedstrijd van de Nederlandse B -ploeg tegen België Coppens-v. d. Gijp Ned. jeugdelftal won van België in Eindhoven 3-2 MAANDAG 29 APRIL 1957 DE LEIDSE COURANT Terwijl de tribunes volstroomden zorgde de Koninklijke Almelose har monie voor een vrolijk muziekje. Het was prachtig weer. Een zonnetje, net genoeg door de lichte bewolking ge temperd om het niet te warm te ma ken en een frisse wind, maakten dat althans de weersomstandigheden ideaal waren. Feestelijk werd het toen tegen half drie de tienduizenden zich opmaakten om de ploegen te ont vangen. Der traditie getrouw gingen aanvoerder Vic Mees meer dan 50 interlands en zijn collega Roel Wiersma de ploegen vooraf. Nadat de volksliederen waren gespeeld, en na dat de vaantjes waren uitgewisseld won Mees de toss. Hij verkoos met de lichte wind in de rug te spelen. Ne derland mocht aftrappen. Verrassend trokken de Nederlandse voorwaart- sen er meteen al tussenuit. Een goede combirtatie, opgezet over de rechter vleugel, doorsneed de Belgische ver- dediging. De aanval werd echter on derbroken door Vic Mees zelf. Al na drie minuten daverde een juichkreet van de Nederlandse-supporters door het stadion: Carlier was er in ge slaagd keeper Van der Stappen te passeren. Helaas had van der Gijp kort tevoren een overtreding tegen stopper Nelissen begaan, en helaas had de Oostenrijkse scheidsrechter Grill de fout van de aanvalsleider van het Oranje-team gezien en gefloten. Het waren de gastheren, die het ini tiatief namen. Gevaarlijk werd het toen, na een hoekschop van rechts buiten van der Kuil, de Belgische doelman zijn sprong verkeerd timede. Uit een schot van Bosselaar, dat volg de, stuitte de bal af op de haag van verdedigers. Al in het begin werd het duidelijk dat Rik Coppens, de Belgische aan valsleider, geen duel met van der Hart zou „zoeken". De Belg ontweek zijn directe tegenstander bijna voort durend, zjjn passes en tikjes toonden overduidelijk aan, dat ook de „team speler" Coppens een moeilijk te be strijden tegenstander is, moeilijker misschien nog wel dan de gewezen „individualist". Het eerste gevaarlijke moment voor het Nederlandse doel kwam toen linksbuiten Orlans, na een kwartier spelen, een hard en gericht schot in zond. Pieters Graafland stopte de ko gel van de Belg echter bekwaam. Het deed de toeschouwers deugd te zien, dat onze debuterende doelman er goed het oog in had. Er was een tweede speler en ook die debuteerde in deze moeilijke wedstrijd wiens spel de verwachtingen verre overtrof. Dat was rechtshalf van Wissen, de man, die de ondankbare taak had de ster van NederlandDuitsland, Jan Notermans, te vervangen, die nu nog niet geheel hersteld van de wa terpokken de strijd van de tribune volgde. Van Wissen bleek al in die eerste minuten in staat zijn tegen stander Houf het uiterst moeilijk te maken. Later zou hij de man blijken, die de „ontdekking" van deze derby werd. Niet slechts verdedigend ver richtte van Wissen zijn taak, ook bij de opbouw van de aanvallen toonde de MW-er zijn kunnen. Bij die aanvallen bleek, dat de strijd tussen Cor van der Gijp en de Belgische stopper Neiissen, veelal in het voordeel van de Belg eindigde. Eén van die duels werd toch de gas ten bijna noodlottig. Terwijl van dei- Gijp en zijn rivaal Nelissen nog om de bal streden, pikte de pleine Piet van der Kuil het leer mee. Hij kwam in vriie positie, maar zijn schot was te slap en te slecht gericht om Van der Stappen te passeren. Van een overwicht van een van beide ploegen was na een half uur geen sprake meer. Het spel golfde op en neer. De Beger noch de Nederlan ders bleken in staat tot goede combi naties. Daarvoor lag het tempo te laag en daarvoor wa~ er te weinig „opbouw" in de combinaties van de aanvallers. Van der Bergh scoort. Pieters Graafland kreeg, kort ach tereen, enkele malen moeilijk werk te verrichten. Eerst moest hij een kop bal van rechtsbuiten Piters onscha delijk maken en even later was het een schot van Houf, dat maakte dat de Ajacied al zijn talenten aan moest spreken. Van tien meter afstand vuur de Houf zijn kogel af. Pieters Graaf land viel op de bal en dank zij zijn ongelooflijk snelle reactie kregen de Belgen niet meer dan een hoekschop. Onschuldig was de inleiding tot de Belgische treffer. Bij de doellijn, op de rand van het strafschopgebied, duelleerde van der Hart in de 34e minuut met dc helemaal naar links afgezwenkte Piters. Bijna ongeïnte- resseei'd volgden de Nederlandse ver dedigers dit duel. Handig passeerde Piters onze stopper. Een scherpe voor zet volgde. In vrije positie, bij de tweede paal, stond Van den Bergh klaar om het werk van zijn vleugel speler te voltooien. Wel raakte Pie ters Graafland de bal nog aan, doch via zijn handen en via de paal caram boleerde het leer in de hoek van het doel (0—1). Het was geen felle „herboren", Ne derlandse ploeg die hiena trachtte nog voor de rust de gelijkmaker te sco ren. De enige positieve daad van de Nederlandse aanvallers was feitelijk een hard schot van linksbuiten Car lier. Van 25 meter afstand probeerde hij de veste van Van der Stappen bij verrassing te nemen. De afstand, die hij moest overbrugen bleek te groot. Zonder al te veel moeite kon de Bel gische doelman vallend de bal onder controle krijgen. De tweede helft. In de 6e minuut van de tweede helft had de wedstrijd beslist kunnen zijn. Na een listig genomen vrije trap voor het Nederlandse doel schot Van den Bergh in. Buiten bereik van Pieters Graafland keerde de lat het schot van de Belg. En in plaais van 02 werd het, amper 4 minuten later, 11. Het pleit niet voor de Nederlandse voor hoede, dat het geen combinatie was, waaruit de gelijkmaker ontstond. Het Nederlandse doelpunt volgde, nadat de bal uit een voorzet van rechts, min of meer bij toeval, na een scrimmage, voor Bart Carlier terecht kwam. De Fortuna-man stond al links van het doel en het was zeker niet gemakke lijk de bal, die hij op kniehoogte kreeg, in te schieten. Op de voor hem karakteristieke wijze schoot de Lim burger met 't linkerbeen op het doel. De bal schampte het hoofd van rechts back Diricx, doch deze kreeg geen tijd meer het leer weg te koppen. Hard en hoog kwam de bal in de tou wen (11). Even een derby-sfeer. Wat de tienduizenden node hadden gemist: de derby-sfeer, dat kregen zij na deze Nederlandse treffer. Geest driftig moedigden de toeschouwers hun favorieten aan. Verbeten tracht ten de Belgen opnieuw 'n voorsprong te veroveren. Steeds duidelijker werd het, dat Rik Coppens de gevaarlijkste man was in de Belgische aanval. Steeds weer was hij het die, nu eens met een „tikje", dan weer met een messcherpe pass onze verdediging uit elkaar speelde. En de man die conse quent elk misbaar tegeri zijn mede spelers en tegen de scheidsrechter had vermeden, toonde hierna weer zijn ware aard. Verontwaardigd ge baarde hy naar de heer Grill toen Kuys hem nadat de Antwerpenaar de Nederlander was gepasseerd in het strafschopgebied ten val bracht. Misschien was een penalty een te zware straf voor deze overtreding van de NAC-er, maar toch mag deze van geluk spreken, dat de heer Grill zo mild was tegenover hem, en door liet spelen. Geluk maar nu te danken aan eigen kracht had de ploeg van Wiersma ook even later. Een fout van Cor van der Hart had Coppens vrij voor Pieters Graafland gebracht. Even nog liep de Beerschot-speler door. Iets wat hij nu net niet had moeten doen. Voordat hij de bal beheerst langs de uitlopende doelman kon plaatsen had Pieters Graafland zich al voor de voeten van Coppens gewor pen en hem de kans ontnomen, waar door hij een doelpunt, dat iedereen al „telde", voorkwam. Opnieuw Pieters Graafland. Hij bleef stérk spelen, onze debute rende doelverdediger. Uit een hoek schop van de Belgen kwam de bal, in de 19e minuut, gevaarlijk voor ons doel. Onvervaard dook de Nederland se goalie naar voren. Een tikje met de hand veranderde de bal juist ge noeg van richting om de plannen van Houf en Orlans in de war te sturen. Toch bleven de Belgen gevaarlijk. Een kopbal van Houf moest aanvoer der Wiersma uit het doel koppen. Een vrije trap tegen van der Hart, die Coppens „nam" toen deze hem op de rand van het strafschopgebied voor bij dreigde te gaan, maakte dat de Nederlandse verdediging zich terug moest trekken om erger te voorko men. Bijna nog was het de Oranje- ploeg die wellicht onverdiend ze gevierde. In de laatste fase van de strijd bereikte Kees Kuys met een verre pass Carlier. Van de doellijn gaf deze voor en van amper acht me ter afstand kogelde Cor van der Gijp in. Onze middenvoor had geen geluk, want na een reactie, die eerder een reflex moet worden genoemd, stompte Van der Stappen de bal uit zijn doel, zodat het slechts een hoekschop voor Oranje werd. Wel stelden zowel de Nederlanders als de Belgen alles in het werk om een beslissing te forceren. Steeds weer bleken de respectieve defensies echter te sterk voor de aanvallers, zo dat het einde kwam met de stand 11. Een stand die noch de Nederlan ders, noch de Belgen, noch de toe schouwers bevredigde, doch een stand die waarschijnlijk de krachtsverhou dingen het best weergeeft. De Belgen wonnen in Turnhout met 1-0 „Als dat de reserves van het Ne derlands topvoetbal zijn, dan ziet het er met ons voetbal treurig uit". Die opmerking, zaterdagmiddag na af loop van de wedstrijd België B-Ne derland B op de knusse tribune van het terrein van de KFC Turnhout van een van de Nederlandse sup porters, vertolkte overduidelijk de mening van de ongeveer 14.000 toe schouwers. De B.-ploeg had inder daad zeer slecht gespeeld en alleen de geringe schotvaardigheid van het Belgische binnentrio had ons behoed voor een grote nederlaag. Temidden van zoveel jeugd was het toch weer de nestor van de Ne derlandse ploeg, Rinus Schaap, die te, toen Van der Wint onder een ver keerd beoordeelde corner door liep. Aan de andere kant konden Janssen en Voges afgemeten voorzetten van Angenent niet benutten en kwam Tol pas na een half uur tot zijn eer ste wapenfeit een schot over de lat zodat keeper Louis Leysen zijn kwaliteiten alleen maar kon tonen bij een keihard schot van Janssen, dat de Belgische doelman tot een spectaculaire zweefduik dwong. Van der Wint greep keurig in toen de razendsnelle Beyers voor de zo veelste maal Rensen glad voorbij liep en het nu zelf maar probeerde en omdat Angenent uit een door Krui- van het begin tot eind de meeste ver genomen corner de bal net over aandacht trok. Ook Brooymans aan de andere kant kwam ruim boven het gemiddelde en het was onge twijfeld een verzwakking, toen hij na 20 minuten in de tweede helft wegens een schouderblessure het veld moest verlaten. Hij werd ver vangen door de PSV'er Brusselers. Spil Andriessen had een bijzonder moeilijke taak, omdat de backs Ren sen en Kerkum niet opgewassen wa ren tegen de snelle Belgische vleu gelspelers en gezien deze omstandig heid heeft de Amsterdammer toch wel voldaan, vooral in de tweede helft. Maar van de voorhoede kan vrij wel niets goeds gezegd worden. De linkervleugel van de sportclub En schede, Jansen en Voges, kwam niet tot de normale vorm, midvoor Tol (Volendam) en rechtsbinnen Kr ui- ver (KFC) mogen nuttige clubspe lers zijn, hier werd bewezen, dat zij nog lang niet op internationaal peil staan en tenslotte kwam Angenent ook in dit gezelschap techniek tekort om werkelijk gevaarlijk te kunnen zün. De Belgen verdiende de overwin ning dan ook ten volle omdat zij beter voetbal speelden, stuk voor stuk technisch vaardiger waren en het wordt wat afgezaagd) om het steeds weer te herhalen veel snel ler waren dan de Nederlanders. Doelman Van dér Wint liet in de eerste helft de supporters enkele ke ren huiveren door zijn vaak te ver re uitlopen. Na zes minuten bofte hij, dat Beyers de bal net over in plaats van in het verlaten doel kop- de lat kopte, kwam de rust met 0-0. Goed gestuwd door Schaap en Brooymans togen de Nederlanders na de hervatting ten aanval. Doelman Leysen was na 6 minuten geslagen door een kopstoot van Angenent, maar op het laatste moment tikte Vets de bal van de doellijn weg. On ze rechtsbuiten probeerde het daar na met een verre hoge trap, de Belg greep mis, maar de lat redde de gastheren. Toen Tol in de elfde mi nuut alleen voor de Belg kwam, leek het dan toch eindelijk te gaan gebeuren. Hü schoot echter precies in de handen van de keeper Twee minuten later trilde het Ne derlandse net en had België de 1-0 voorsprong, die later voldoende bleek voor de overwinning. De handige linksbuiten Moyson had het voor bereidende werk gedaan, dat door de Antwerp-midvoor van Gooi werd af gerond. Terecht keurde de zwak leidende Luxemburgse scheidsrechter na een kwartier een doelpunt van Kruiver af. Tol had de bal even tevoren na melijk met de handen aangeraakt. En dat Angenent midvoor ging spe len kon daarna ook geen redding meer brengen, vooral omdat Rensen hinkend de wedstrijd moest uitspe len, want er was maar één invaller toegestaan en dat voorrecht hadden beide ploegen inmiddels opgesou peerd. In de rust was bij de Belgen Degelas door Baeten vervangen en Brusselers had Brooymans plaats ingenomen. In het laatste kwartier brachten de Belgen door slecht schieten nog enkele kansen om zeep. „Alee RikskeRikske, doet gij het dan toch.Deze kreet heeft zondagmiddag veelvuldig weerklonken vanaf die tribunes van het olympisch stadion, waar op het Belgische legioen 6000 man sterk overheerste. Het was de kreet, die de 84ste wedstrijd tussen de nationaie voetbalteams van Nederland en België typeerde. Want hij was gericht aan de speler, die door zijn voortreffelijke technische kwaliteiten en spelinzicht enige „kleur" gaf aan de derby, die in zovele opzichten heeft teleurge steld. Het grillige Antwerpse ta lent heeft een opmerkelijke „come back" gevierd. Hij was het, die bij voorkeur persoon, lijke duels vermijdend de vaak slordig opgebouwde Belgi sche aanvallen coördineerde en met speelse passes transformeer de. Hij was het ook, die op een wel zeer duidelijke wijze de te genstellingen tussen beide teams accentueerde. Want het Nederlands elftal miste gistermiddag al te nadruk kelijk een aanvalsleider met een dergelijke „brille". Cor van der Gijp had in dit duel opnieuw een kans gekregen als middenvoor. Hij heeft gefaald. Volkomen ge faald. De Rotterdammer botste reeds na enkele minuten op een robuuste, ongecompliceerd spe lende tegenstander de rijzige spil Nelissen die hem met de forse manier van ingrijpen blijkbaar dusdanig imponeerde, dat Van der Gijp gedurende vrij wel de gehele resterende periode „verloren" ging tussen de Bel gische verdedigers. En een spieler, die als „scha kel" en „afwerker" kon funge ren, had onze nationale voor hoede juist nodig. Want vanuit de verdediging werden de Ne derlandse aanvallen, vooral hal verwege de eerste helft, vaak op bekwame wijze opgebouwd. Maar de mogelijkheden om aan deze aanvallen een dreigend karakter te geven waren zeer beperkt. TOCH ééN TEVREDEN MAN BIJ NEDERLAND—BELGIë. Tussen de tienduizenden ontevre denen bij de voetbalwedstrijd Neder landBelgië was toch één man, die het lang niet gek vond gaan, name lijk restaurateur Hein van ljet Olym pisch Sta ".ion. Hij was de enige, die sinds de laat ste interend tegen Duitsland een duidelijk stijgende lijn in zijn „spel" zag. Droge kelen van het schreeuwen zullen de bezoekers vast niet gekre gen hebben, want het was opmer' e- lijk rustig op de tribunes. Dat de restaurateur toch record omzetten bereikte, zullen we dan maar op de rekening van het fraaie voorjaarsweer schuiven. Dat het bier- verbruik daardoor iets zou stijgen in vergelijking tot de wedstrijd tegen Duitsland \.as wel te verwachten, maar dat het tot het dubbele zou t lopen 12.500 flesjes had toch niemand toedacht. Limonade was ook bijzonder in trek, getuige de 18.000 lege flesjes die op de tribunes acl r bleven. E- zijn maar weinig toeschou wers geweest, die helemaal niéts ge dronken hebben, want er werden ook nog 14.000 kopjes koffie uitge schonken. Voetbal, als het niet interessant is, maakt blijkbaar ook hongerig. 12.000 repen chocolade, 10.000 rollen peper munt e.d., meer dan een kilometer worst (om precies te zijn ÏO*" I."8 meter), 6000 zakjes pinda's en bijna 17.000 koeken verdwenen in de ma gen van de bezoekers. DE VERKEERSREGELING. De verkeerspolitie was ook dik te vreden. Het is duidelijk te merken als een interlandwedstrijd op zondag wordt gespeeld. Dan nemen de ge lukkige bezitters van een kaartje ruim de tijd om naar het Stadion te gaan. Zo was het ook nu. Zondag middag om kwart over twee waren de 10.000 automobielen en 160 autobus sen, waarmee een groot _,edeelte van de liefhebbers naar Amsterdam was gekomen, geparkeerd en vrijwel nie mand behoefte te laat in de arena +e zijn. Dat het na afloop enigszins stag neerde is gebruikelijk. Dan toch wil iedereen zo snel mogelijk weg, het geen nu eenmaal een onmogelijkheid is. Maar toch was alles onderhalf uur na het eindsignaal de stad uit, voor Het Nederlandse jeugdelftal (18- 20 jaar) heeft zaterdagmiddag op het terrein van PSV te Eindhoven een 3-2 overwinning behaald op de jeugd van België. Een overwinning op het nippertje, want pas een halve mi nuut voor scheidsrechter van Gelder het einde aankondigde, kon recht- buiten Dekker met een knappe kop bal uit een voorzet van linksbuiten Snijders het beslissende doelpunt scoren. De zege was over het alge meen wel verdiend, omdat de Neder landers wat beter en enthousiaster speelden dan de Belgische juniores. De Nederlandse voorhoede viel overigens tegen. Er zat te weinig verband in het spel. Alleen de bin- nenspelers de Vries en Vreeken kon den een ruim voldoende halen. De halfspelers en verdedigers konden het in het algemeen wel tegen de te doorzichtig spelende Belgische aanvallers bolwerken. Alleen de Belgische linkervleugel Paeschens Claes was gevaarlijk. Midvoor We- gria, vaak vol grillen, verontrustte spil Schilder slechts weinig. Doel man Hoogermans verving de gebles seerde Bals (Zeist) uitstekend. Hij verwerkte enkele gevaarlijke scho ten van de Belgische linkervleugel op knappe wijze. De'Belgen verkregen na 20 minu ten een voorsprong. Verachtert liet een goede pas los op Claes en via de vuisten van Hoogermans vloog de bal in het doel (0-1). Vijf minuten voor de rust bereikte Nederland evenwel een 1-1 stand. Een goede, combinatie tussen Vreeken en de Vries werd toen door laatstgenoem de afgerond. Onmiddellijk na de hervatting schoot rechtshalf Pothoven, na een afgeslagen hoekschop, van ruim 30 meter afstand hard in het Belgische doel, hetgeen een nogal felle Bel gische reactie tot gevolg had. Maar Nederland behield een overwicht, tot Paeschens en Claes in de 29ste mi nuut de gehele Nederlandse achter hoede desorganiseerden, waardoor Smeyers de bal op gemakkelijke zover men niet in Amsterdam was achtergebleven. Amsterdam bleek echter Amsterdam weer toen de bezoekers niet met lijn 1 of 16 van het Stadion weg konden vanwege het feit, dat er een tram wagen naast de rails stond. De ge dupeerden vonden dat allesbehalve leuk en velen namen de benen: „Na tuurlijk weer Amsterdam!" Ook R'dams elftal verloor 10 Zege voor Antwerpen Er is slechts weinig goeds te ver tellen over de wedstrijd tussen de teams van Rotterdam en Antwerpen, die zaterdagmiddag op het terrein van Sparta werd gespeeld en die onze landgenoten =met 10 verloren. De Rotterdamse ploeg speelde, met uit zondering van Ter louw en Koning en bij vlagen ook Moulijn en Van Ede zeer slecht. Ook Antwerpen imponeerde geenszins: Doelman Van Dijk (Sparta) kreeg slechts spora disch een bal te verwerken. De achterhoede der Belgen onder vond in de eerste fase weinig moei lijkheden, mede door het goede spel van de halflinie (Huysmans, nog steeds een voortreffelijke speler, on derscheidde zich voortdurend in de Antwerpse ploeg). Maar later bleek deze verdediging toch vaak zeer kwetsbaar. Vooral in de slotperiode, toen Rotterdam eindelijk ijverig werd, in een poging om de achter stand weg te werken. Dat doelman Geerts desondanks niet gepasseerd werd, dankt hij aan linksachter Lam. bert, die eenmaal de bal voor dé doel lijn wegtrapte, toen Geerts al door Van Ede was verslagen. Het enige doelpunt werd reeds na acht minuten gescoord, juist in een periode van een Rotterdams over- wich.t Een voorzet van Dam beland de, na mistrappen van verdedigers en aanvallers, bij linksbuiten Eve- raert, die de bal vervolgens hard langs Van Dijk schoot. De wedstrijd werd bijgewoond door 13.000 toeschouwers. WESTELIJKE EN OOSTELIJKE SEMI-PROFS: 4—4 Als voorbereiding voor de wed strijd tussen Oost-Nederland en West- Duitsland is zaterdag in Haarlem een wedstrijd gespeeld tussen een weste lijk en oostelijke semi-prof-elftal, welke ontmoeting is geëindigd in een gelijk spel (44). De oostelijke ploeg vormde vooral in de eerste helft een hechtere com binatie dan de westelijke. De rust kwam met 32 voor de oostelijken. Na de hervatting speelde de oos telijke ploeg aanzienlijk slechter. De aanvallen van de westelijke spelers daarentegen werden talrijker en bo vendien gevaarlijker. Het gelukte rechtsbuiten Groot de balans in even wicht te brengen. Dezelfde speler gaf kort daarna zijn ploeg zelfs een 43 voorsprong. Het betere ploegverband der oostelijken leidde enkele minu ten voor tijd tot de alleszins verdien de gelijkmaker (44), welke door middenvoor Zweers werd gescoord. wijze in het doel kon tikken. Dekker besliste tenslotte een Halve minuut voor tijd de strijd in het voordeel van Nederland (3-2). De opstelling van het Ned. elftal was: doel. Hoogermans (Ajax); ach ter: Kanselaar (AGOW) en Kraay (DOS); midden: Pothoven (Vitesse) Schilder (Volendam) en Luyten (NAC); voor: Dekker (SHS), Vree ken (Haarlem), Sleven (WV), De Vries (Sparta) en Snijders (VVV). De Hunze bij de achten en Nauti lus bij de dubbelvieren zijn voor een jaar in het bezit gekomen van de blauwe wimpel, het trotse ereteken, dat de winnaressen van het lange af stand-kampioenschap van de Amstel siert. Inderdaad trotse winnaressen, want beide ploegen verbeterden het baan record in hun divisie en dat ondanks ongunstiger weersomstandigheden dan het vorige jaar. Het verheugen de van deze wedstrijd is voorts, dat er over het algemeen een grote voor uitgang in het roeipeil viel te bespeu ren, hetgeen, naast de recordinschrij ving van achttien ploegen, de hoop geeft, dat het Nederlandse dames roeien iets zal heroveren va"n de in de algelopen jaren verloren gegane glorie. In de Achten-divisie roeide de Head of te Rivervoor dames ploeg van de Hunze voor de twee de maal in successie onbedreigd naar het kampioenschap. De Groningse dames brachten het baanrecord, dat zij het vorige jaar op 16 min. 3.6 had den gesteld, omlaag tot 15 min. 51.7 sec. De Vliet en Nautilus leverden een verwoed gevecht tegen het horloge dan altijd in deze tijdrace om de tweede plaats, die met gering verschil voor de Vliet was. De ploeg van Willem ni had in de grote bocht geen ruimte gegeven en werd gedis kwalificeerd. In de dubbelvieren-divisie raakte Willem III het kampioenschap kwijt aan Nautilus, dat met een tijd van 16 min, 22.2 sec. ruim eeft halve mi nuut onder het oude record van Wil lem III bleef. Ook op dit nummer was de tweede plaats voor de Vliet. De oud-voorzitter van de Neder landse roeibond, mr H. Bruyn, die tij dens zijn bestuursperiode zoveel heeft gedaan om de dubbelvieren in- ternaitonaal erkend te krijgen en daarin slaagde, stelde na afloop een wisselbeker voor deze divisie ter be schikking, die prompt de naam „Mr H. Bruyn-wisselbekpr" kreeg. De uitslagen luiden: Dubbelvieren: 4.000 meter: 1. Nau- tius 16 min. 22.2 sec. (nieuw baanre cords); de Vliet 16.44.2; 3. Willem III 16.47.9; 4. DDS 17.11.0; 5. Nereus 17.23.2; 6. de Hoop 18.00.8: 7. Ondine 18.51.8; 8. Poseidon 18.52.7. Achten: 4.000 meter: 1. de Hunze 15 min. 51.7 sec. (nieuw baanrecord); 2. de Vliet 16.13.4; 3. Nautilus 16.14.7; 4. de Amstel 16.20.9; 5. RIC 16.32.3; 6. het Spaarde 16.40.9; 7. DDS 16.48.1; 8. Nereus 16.55.3; 9. Daventria 17.05.0.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 10