IE LEIDSE BIOSCOPEN? £eidóe Stemenwacht 1 HOUDT AREND-ROLAND IN HET OOG Zangrecital Ruth Tippett WAT BRENGEN ZATERDAG 27 APRIL 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 Onverwachte ,gast brengt extra werk HEBBEN ER allemaal een stijve nek aan gawaagd aan dat nieuwe fenomeen aan de sterrenhemel, dat onder de naam Arend Roland een ererondje door ons zonnestelsel maakt. Maar u heeft zeker ook nog niets gezien. Wij dachten: Als we maar eens een kijkje mochten nemen door een van die kijkers die boven Leiden uit nodigend naar het hemelruim staan gericht. Maar op de Leidse Sterrewacht zijn de geleerden ook niet zo bijster enthousiast. Zo'n spiegeltelescoop is toch nog maar een beperkt instru ment, dat ook niets kan uitrichten te gen de wolkenhemel, die zeven van de tien uur onze vrije kijk op het heelal besluiert. Donderdagavond kreeg de heer H. van Woerden, assistent aan de ster- rewacht te Leiden de staartster, waar de kranten vol van hebben gestaan, in zijn kijker. Maar het gelukte hem niet een kiekje van deze gast in ons zonnestelsel te maken, omdat al spoe dig de hemel weer zijn gewone grau we patroon vertoonde. Toch heeft hij van dit ene uurtje al weer veel geleerd. Hij heeft kunnen vaststellen, dat het met de lichtsterkte van de komeet toch nog mee valt. Aan de hand van vroegere waarnemingen had de heer Van Woerden de lichtsterkte van de Arend Roland gesteld op 3.3 en 4.0. De optische verwachtingen van de geleerde staartstervaders Roland en Arend lagen rond de 1.2. En nu heeft men ontdekt, dat de waarheid in het midden ligt. De magnitude van de komeet is ongeveer 2.3. Dit zegt u waarschijn lijk niet zoveel, maar men kan er toch uit concluderen, dat men in de sterrekunde niet voorzichtig genoeg kan zijn. PN DAT EEN KOMEET eigenlijk een raar ding is, dat dikwijls zijn staart evenals maart dat doet roert op een wijze, die men niet heeft voorzien. De vraag rijst bijvoorbeeld, zal deze staartster in de komende week, als zij zich van de zon af gaat bewegen ook aan lichtsterkte verliezen? Een geleerde zou zeggen ja, als hij geen voorzichtig geleerde was, die slechts tastend en aarzelend zijn weg gaat door al de feiten, die op hem afstor men. Een geleerde wil graag met alle mo gelijkheden rekening houden, en om dat zo'n staartster een eigenzinnig hemellichaam is, dat soms zijn eigen nukken en kuren heeft, blijft ook de mogelijkheid over, dat in de komende weken, de komeet nog aan helderheid wint of op gelijke sterkte blijft. Dit is in ieder geval een lichte troost voor alle mensen, die gedacht hadden dat zij de verrassing van hun leven be leefd hadden en slechts een lichte verkoudheid en kramp in de nek overhielden. QP DE STERREWAOHT hebben wy kunnen vaststellen, dat een on verwachte gast juist als in het huishouden extra werk met zich mede brengt. De heer Van Woerden houdt de Arend Roland als sinds de cember van het vorig jaar in het oog en de laatste maand bezorgt de staartster hem dag- en nachtwerk. Want hoewel de Leidse sterrewacht zich op de eerste plaats bezighoudt met 't onderzoeken van de platte koek, die ons melkwegstelsel is, en waar van onze zon deel uitmaakt en van de lichtintensiteit van pulserende en dubbelsterren, heeft men ook sinds 1950 belangstelling voor kometen. Prof. Oort en de heer Schmidt heb ben nl. een theorie opgesteld over de herkomst van kometen. Want aan die vraag hebben de zoe kers in het heelal nog een vette, maar aantrekkelijke kluif. Voor u, onverdroten hemelkijkers, is het slechts van belang te weten, dat de staartster vannacht in het sterre beeld Perseus te vinden is. Daarna wandelt zij naar Giraffe. Dit is echter een sterrenbeeld dat u nooit kunt 1 den, later we dus liever zeggen, dat u het weder dienende misschien iets te zien krijgt halverwege de Poolster en het sterrenbeeld Voer man. GASKACHEL VEROORZAAKTE DOOD VAN PROF. CALCAR TE LEIDEN. Zoals wij gisteren reeds meldden is in zijn woning te Leiden op 84-jarige leeftijd overleden prof. dr R. P. Cal- car, oud-hoogleraar in de bacteriolo gie en gezondheidsleer aan de rijks universiteit te Leiden. De begrafenis van het stoffelijk overschot heeft he den in alle stilte plaats gevonden. Nader vernemen wij, dat toen men woensdagochtend na herhaald bellen aan zijn woning geen gehoor krèeg, een onderzoek werd ingesteld. Prof. Van Calcar werd levenloos in zijn stu deerkamer aangetroffen. Het bleek, dat hij om het leven was gekomen doordat de afvoer van de gaskachel defect was geraakt. r\E LIEDERENAVOND van de U Amerik. sopraanzangeres Ruth Tippeth, gisteravond in de Kleine Zaal van de Gehoorzaal, heeft slechts een klein publiek getrokken. Wel licht was deze geringe belangstelling één van de redenen, dat de zangeres een weinig foyeus beeld van haar zangkunst geeeven heeft. Voor dit concert en de hierop volgende recitals in Den Haag en Amsterdam heeft ze zich van de medewerking verzekerd van de uitnemende pianist Gerald I Moore, de gerenommeerde begeleider van wijlen Cathleen Ferrier. Zij had zich een mooi programma gekozen, dat evenwel niet heel en al er op ingesteld was haar geluid te flatteren, omdat zij niet voortdurend de macht heeft de egaliteit van de stemvoering te handhaven. In 't begin van de avond was een vibrato een van de oorzaken, dat zij de toon niet precies op hoogte nam. Wellicht enige plan kenkoorts, maar ook was de te weinig energieke werklust van de adem hieraan schuldig. Van de mooie, charmante kopstem maakt zij een te gretig gebruik. Ware de middenstem gelijkwaardig, dan zou zij de klank kleur op 't juiste moment met de karakteristieke eigenheid van het te zingen woord in overeenstemming kunnen brengen. Daarbij zijn de voordracht-kwaliteiten te veel op de buitenkant ingesteld en neemt zij in haar voordracht de toevlucht tot stereotype wendingen; zodat twijfel bestaat omtrent juist inzicht en be grip van de tekst. Een enkele fraaie toon weegt niet op tegen de vele klankloze tonen van de middenstem. Wij, die in Holland zo verwend zijn door all-round kunstenaars met fraaie en goed gecultiveerde stemmen, vin den, dat deze zangeres de noodzaak van haar optreden onvoldoende heeft aangetoond. Gerald Moore begeleidde (aanvankelijk wat sterk, omdat hij de zaal niet kende) meesterlijk en de zangeres heeft veel te danken aan zijn rijke, aanvullende en ondersteu nende muzikaliteit. Hij was de vreug de en het genot van deze avond. Bloemen, applaus en toegiften. J. KORTMANN. „Selskip Fryslan" zag de „Hogerhuis-Saek" Tot besluit van het seizoen De Friese kring in Leiden, het Selskip „Frysldn", hield gisteravond in de grote Burchtzaal haar laatste grote avond in het lopend seizoen. Gasten waren leden van de Friese gemeenschappen te Bodegraven en Den Haag, van welke laatste afdeling de toneelclub een opvoering gaf van het spel „De Hojgerhuis-Saek". De voorzitter, de heer G. Koelstra, opende de bijeenkomst met een kort welkomstwoord, waarna het zang koortje van de Leidse vereniging enkele Friese liederen ten gehore bracht. Na dit muzikale voorspel vroeg de toneelploeg van „Rjucht en Sljucht" uit Den Haag de aandacht voor „De Zaak Hogerhuis", een toneelstuk van Douwe A. Tamminga, dat twee maal bekroond werd met een toneelprijs. Het geeft de geschiedenis weer van de twee broers Hogerhuis, die in de jaren 1895 op verdenking van diefstal onschuldig veroordeeld werden. De geschiedenis speelt in de tijd, waarin de klassenstrijd op de meest wrede wijze woedde. Aangenomen wordt, dat de rechter zich voor zijn gevoelens jegens de mindere klassen heeft laten beïnvloe den bij het vellen van zijn vonnis en men ziet de geschiedenis daarom ook als een van de zwarte bladzijden uit de geschiedenis van de Nederlandse jurisprudentie Vast staat, dat, toen het kamerlid P. J. Troelstra om her ziening van het vonnis verzocht, de rechterlijke macht weigerde, de zaak opnieuw aanhangig te maken. „Rjucht en Sljucht" toonde goed beheerst en doorleefd spel en de decors waren zoveel mogelijk in ge lijke geest gehouden, waardoor de sfeer van het oude Friese binnenhuis, waarin zich de geschiedenis groten deels afspeelde, dicht werd benaderd. BEVORDERINGEN LAGERE LANDBOUWSCHOOL TE LEIDEN. Aan de Lagere Landbouwschool te Leiden zijn bevorderd: Van klas 3 naar klas 4: M. Bos, Wassenaar; A. v. d. Hout, Leidschendam; H. F. M. Koek, Voorschoten; C. Keukenmees ter, Leidschendam; C. Marbus, Noordwijk; L. C. Los, Voorschoten; Wim Nell, Wassenaar; H. Post, Rijnsburg; A. C. Rijnsburger, Zoe- I terwoude; W. van Tilburg, Rijns- j burg; G. Verburg, Leimuiden; C- Wassenaar, Noordwijkerhout. Niet bevorderd 2. Van klas 2 naar klas 3: P. Borre man, Leiderdorp; L. Dijkstra, Ha- zerswoude; J. S. v. d. Laan, Wasse naar; J. Voets, Hazerswoude; J. C. van der Vliet, Hazerswoude. Niet bevorderd 4. Van klas 1 naar klas 2: A. Bos, Wassenaar; J. Eigerhan, Leiden; L. van Eiik, Leidschendam; W. Hor- ring, Den Haag; L. Knijnenburg, Haag; J. Kromhout, Rijnsburg; G. v. d. Lip, Hazerswoude; J. van Rijn, Warmond: J. Wassenaar, Voorscho ten; C. Westgeest, Zoeterwoude; J. v. d. Wolk, Le'derdnro; P. van Voort, Voorschoten: P. Zandbergen, Noord- wijk; T. Zandbergen, Rijnsburg. In alle klassen kunnen nog leerlin gen worden geplaatst na toelatings examen. BOUW DRTTITK*TÏI.1 LEIDSCH DAGBLAD. Het architektenbureau Bum-man en Ir. M. P. Schutte b.i. te Leiden heeft* namens de N.V. Leidsch Dagblad het bouwen van een drukkerij- en zet terij-gebouw aan de Witte Singel op gedragen aan de fa. Bik en Breede- veld te Leiden voor ca. 200.000. BR AND WEER V AG VOOR LEIDS KORPS. Een voor het Leids korps ontwor pen brandweervlag zal dinsdag a.s. om half acht ten overstaan van het gehele brandweerpersoneel op het binnenterrein van de brandweer kazerne worden ontplooid. Mademe kteuteióchooC frif tBuig.g.iaueniaati Op de hoek van de Van Vollenhovenkade en de Asser straat te Leiden, opent de vereniging voor Christelijk Hervormd Onderwijs maandagmiddag as. te 4 uur een kleuterschool. De architect, de heer D. L. Landman, heeft een modern en praktisch ontwerp gemaakt, dat beant woordt aan de door het kleuteronderwijs te stellen eisen. Er zijn drie werklokalen over twee vleugels verdeeld; aan het eind van elke vleugel ligt een royaal speello kaal. Deze lokalen zijn uitgerust met een werkhoekje met gootsteen en aanrecht en een speelvijver, waarin de kinderen met bootjes, visjes en dieren naar hartelust kunnen spelen. De speelvijver is gemaakt naar een Ita liaans ontwerp, met daaromheen een in mozaiek uitge voerde vloer. Ruim 160 kinderen, die nu nog onderdak vinden in de christelijke kleuterschool aan het Plantsoen, zullen in deze school, die de naam van „Zonne bloem" gaat dragen, worden ondergebracht. In de onmiddellijke omgeving van deze kleuterschool (Burggra- venlaan) liggen ook reeds een Hervormde lagere- en een ULO-school. Ook voor de Hervormde Vredeskerk is aan de Burggravenlaan terrein gereserveerd. De foto geeft een kijkje op het moderne maar aantrekkelijke interieur van een der speellokalen. „JULIUS CAESAR" FILM VAN DE MAAND Prachtig spel hebben de leden van K. en O. gisteren gezien in de film „Julius Caesar" van de régisseur Joseph L. Mankiewicz, die als film van de maand in de foyer van de Stadsgehoorzaal werd gedraaid. Eigenlijk is deze rolprent als film werk niet geslaagd. Men kon nu een maal niet vermijden, dat de verfil ming van een toneelstuk niet méér dan „gefilmd toneel" is. De regisseur heeft dit ook wel ge voeld en tevergeefs getracht door werking met close ups en stil spel deze indruk weg te werken. Maar daar bleef toch altijd nog de prach tige taal in dit meesterlijke werk van Shakespeare en het sublieme spel van de hoofdrolspelers te genieten. Jannes Mason is de geweldenaar van het witte doek. Met zijn machtige stem en zijn majestueus mannelijk gebaar gaf hij aan de rol van Brutus prachtig gestalte. Marlon Brando speelde de rol van Antonius op zijn fascinerende hartstochtelijke wijze. Hoogtepunt in hun beider spel was de beroemde toespraak tot het volk na de moord op Caesar. John Gielgud, de beroemde Shakespeare-vertolker, speelde de rol van Cassius. Het was jammer, dat de film niet van al te beste kwaliteit was. GESLAAGDEN IN ST. ELISABETH ZIEKENHUIS. In het St. Elisabeth Ziekenhuis te Leiden slaagden 25 april voor het diploma A Ziekenverpleging 16 kan didaten. Het waren: De Eerw. Zusters Maria Auxilia, Maria Magdalena; de zusters A. Alkemade, E. v. Egmond, J. de Greeff, J. de Hey, W. Huigsloot, M. Kool, A. Koot, J. Martijn, H. Over- devest, E. Roelofszen, Q. v. Rijn, C. Turnhout, C. Wassenaar, A. Zij der - veld. DUITSE VLUCHTELINGEN- STUDENTEN IN LEIDEN. Een gezelschap van Oost-Duitse stu denten, die naar het westen gevlucht zijn en in West-Berlijn studeren, is vannacht per trein in Leiden aange komen. Ze hadden de reis per vlieg tuig tot Hannover gemaakt en daarna per trein voortgezet. De 22 jonge mannen en 2 vrouwelijke studenten (die tesamen. 133 jaren hebben door gebracht in concentratiekampen in Oost-Duistland, Rusland en Siberië) werden op het Leidse station verwel komd door twee leden van het hoofd bestuur en vier bestuursleden van de afdeling Leiden van de vereniging van ex-politieke gevangenen, waar bij enkele woorden gesproken werden door het hoofdbestuurslid, de heer W. Bakker. Lido. Wil men deze week het programma van Lido in haar geheel zien, dan dient men tijdig aanwezig te zijn, want „Giant" is een film van 3y2 uur. Daarom alleen voorstellingen om 2 uur 's middags en 's avonds 7.30 uur. Het gaat om Jean Dean's laatste film „Giant", dif de fascine rende geschiedenis brengt van een trots geslacht in het land der onbe grensde mogelijkheden. Die trots vinden we bij Bick Benedict, de jon ge eigenaar van een enorm veebe drijf in het verre westen, die reeds aanstonds blijk geeft alleen voor zich zelf, zijn bedrijf, zijn geslacht te le ven. Een man, die de zorgen niet kent van zijn inheemse knechten en hun armelijke woontoestanden. Zijn jon ge vrouw toont zich van ander ka rakter, zelfs tegenover de enigszins zonderlinge en ontevreden knecht Jett Bills. Dat geeft conflicten, maar beiden zetten door, totdat ook hier de jaren meer bezadigdheid brengen, zoveel zelfs, dat de trotse landeige naar wanneer zijn zoon eenmaal getrouwd is met een Mexicaanse het opneemt voor de verstotelingen in de menselijke samenleving. On danks dat hij daarbij 'n geducht pak slaag oploopt, ziet zijn vrouw hem hier als haar beeld.Intussen ont wikkelde zich ook de strijd tussen de trojtse landeigenaar-veebezitter en de arme knecht, die ten slotte een olie magnaat wordt. Van Elizabeth Taylor, Rock Hud son en James Dean vooral zien we bijzonder sterk spel in deze film en George Stevens productie naar Edna Ferbers bekende roman zal niet na laten indruk te maken. Door de KFC gekeurd voor 14 jaar. Luxor vertoont deze week „Anasta- sia" van Anatole Litvak. Het is het tamelijk onwaarschijnlijke verhaal over de z.g. oudste dochter van Czaar Nicolaas II, die aan het bloedbad bij Jekaterinenburg zou zijn ontsnapt. De film is gemaakt naar de zeer ge romantiseerde toneelversie van de Fransman Maurette en Litvak heeft niet nagelaten zelfs ook daarin nog eens grove veranderingen aan te brengen. Deze Litvak heeft overigens al eens veel eerder een vorstendrama in beeld gebracht. We herinneren ons „Mayerling", van ver vóór de oorlog. Ongetwijfeld is Litvak met. zijn tijd meegegaan. Hij maakt handig gebruik van de mogelijkheden, die de cine- mascoop hem biedt en de kleuren zijn I over het algemeen zeer functioneel. Van een werkelijk ontroerende ver beelding van dit prinsessenepos komt echter weinig terecht. De film blijft steken in een romantische pose en weet met al zijn klatergoud slechts zelden wezenlijk te ontroeren. Dat wil niet zeggen, dat de film niet boeiden is. Dat is ze zeker wel, al was het alleen maar door Litvak's zeer handige regie, die tot twee voor treffelijke acteurprstaties leidde. Ingrid Bergmann als Anastasia, de opgejaagde, naar erkening en gene genheid hunkerende vrouw, geeft, vooral in de herkennnigscène met de oude keizerin, een zeer gevoelige creatie. De keizerin wordt op magis trale wijze vertolkt door Helen Hayes. Zo zijn er nog verschillende uit stekende vertolkingen, die, hoewel soms te toneelmatig, getuigen van Litvak's indringende regie. Het ver haal. over Anastasia door de fei ten reeds als onecht achterhaald is er niet minder onwaarschijnlijk, bijkans drakerig om. Maar Ingrid Bregmann en Yul Brynnen, de kaal hoofdige Indiër, wonnen met hun creaties beiden een Oscar. En naar ons gevoel, terecht. Alle leeftijden. Trianon: „Marcelino, pan y vino" is de welluidende titel van een Spaanse film, welke in z'n Nederlandse ver taling „ïyiarcelino, brood en wijn" veel van z'n charme verloren heeft. Het is een legende van een Spaans jongetje, dat in een monnikenkloos ter werd opgevoed, waar het voor de poort te vondeling was gelegd. Daar de vader en moeder overleden ble ken te zijn en de paters geen behoor lijk gezin konden vinden, dat bereid was de kleine tot zich te nemen, heb ben de paters de verzorging en op voeding van de kleine Marcelino zelf ter hand genomen. Zij hadden er veel plezier mee, maar ook wel eens na righeid, want een klein Spanjaardje is net als een kleine Hollandse jon gens, hij haalt wel eens kattekwaad uit. Zo sloop hij tegen het uitdrukke lijk verbod van broeder Pap (de kok) naar de zolder, waar hij een groot kruisbeeld ontdekte. Hij had medelij den met de Gekruisigde en bracht hem een snee brood. En toen ge schiedde net wonder: de genagelde hand maakte zich los en pakte het brood aan. Daarna nam Marcelino telkens lekkere hapjes, brood en wijn, weg en gaf het aan Christus, die tenslotte van het kruis afkwam en gemoedelijk met Marcelino aan een wrakke tafel ging zitten. Als belo ning voor zijn liefderijke verzorging De kleine Marcelino tussen de paters in de refter. van een arme gekruisigde mocht Marcelino een wens doen en hij wenste, dat hij zijn moeder mocht zien, die in de hemel was. Zijn wens werd vervuld en de toegesnelde ver baasde paters zagen hoe de kleine ontslapen was. De waarde van deze film ligt niet op de eerste plaats in het verhaal, hoe goed het ook ver teld wordt en rr.et hoeveel gevoel voor humor het ook wordt opge diend, maar in de figuur van de klei ne Marcelino, fantastisch gespeeld door een 5-jarig Jongetje. Dit is wer kelijk een zo gave „creatie" als alleen een kind kan geven, die volkomen opgaat in zijn spel. Wie de kleine Marcelino gezien heeft, begrijpt dat deze film bekroond werd. Toegang voor alle leeftijden. Rex. „Verboden Planeet". Voor het geringe bedrag, dat een plaats in het theater „Rex" kost, kan men deze week een sprong maken in de wereldruimte. Per vliegende schotel gaat de reis via de maan naar de planeet Altair, waar en ruimteschip is vergaan. De militaire bemanning van de vliegende schotel heeft op dracht naar overlevenden te zoeken maar voordat ze voet op Altairs bo dem hebben gezet, ontvangen ze reeds een waarschuwing, niet te landen. Bevel is bevel en bovendien prik kelde de geheimzinnigheid de com mandant van de ruimtevaarder, zo dat het besluit genomen wordt, een kijkje te gaan nemen op de verboden planeet. Men belandt daar in een fantastische, ondergrondse wonder- staat, die geheel is uitgestorven. Al leen de enig-overlevende van het vergane ruimtevaartuig dwaalt met zijn dochter rond in het Rijk van de Reden, waar Liefde onbekende stof is. De geleerde heeft hei gebruik ge leerd van een machine, die het in tellect vermeerdert, maar daardoor groeit het monster van zijn tweede ik buiten alle proporties Het beest wordt agressief en valt de beman ning van het ruimteschip aan. De liefde van zijn dochter voor de ka pitein van'de schotel, doet dan op het laatste ogenblik de geleerde ziin tweede ik afzweren, waardoor de geheime macht die Altair beheerste, wordt uitgeschakeld. Maar de pro fessor sterft en Altair wordt vernie tigd. De knappe dochter gaat met de ruimte-kapitein mee naar de aarde als verloofde en om haar natuurlijke ontwikkeling te voltooien. Toegang 18 jaar. Casino heeft de alleraardigste film over de Oostenrijkse geschiedenis met prinses „Sissi" geprolongeerd. Alle leef ty den. GEM. AANKONDIGING SLUITINGSUUR VERGUNNINGS- EN VERLOFSLOKALTTEITEN OP 30 APRIL 1957. De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat door hem ontheffing is verleend van het slui tingsuur voor vergunnings- en ver lofslokaliteiten in de nacht van 30 april op 1 mei a.s. tot 1.00 uur. Houders van muziekvergunningen mogen gedurende genoemde nacht tot dat tijdstip muziek ten gehore doen brengen. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de gemeente-secretarie en de bureaus der gemeentelijke diensten en bedrijven, alsmede het gemeente lijk badhuis, op dinsdag 30 april a.s. de gehele dag voor het publiek ge sloten zullen zijn. Advertentie AFSCHEID J. SLAGTER. Van 3 tot 5 uur wordt maandag- r. iddag in het Rijnlandhuis aan de Breestraat te Leiden een afscheids receptie gehouden naar aanleiding va~ het heengaan van mr J. Slagter als diikeraaf van het Hoogheemraads schap Rijnland. K. MOKKENSTORM. De heer K. Mokkenstorm, hoofd vertegenwoordiger bij de N.V. Fa briek van verduurzaamde levensmid delen v.h. L. E. Nieuwenhuizen te Leiden heeft gistermiddag het feit gevierd, dat hij 40 jaar aan het be drijf verbonden is. Bij een receptie werd de jubilaris allereerst toegesproken door de direc teur, de heer L. E. Nieuwenhuizen Segaar, die de goede kwaliteiten van de heer Mokkenstorm in het licht plaatste. Hij overhandigde hem een enveloppe met inhoud. De bedrijfs leider, de heer J. M. Heijn, haalde oude herinneringen op. De samen werking met de heer Mokkenstorm was steeds prettig geweest. Namens het kantoorpersoneel bood hij hem een geschenk onder couvert aan. Voorts spraken nog de heer W. Brug man, namens de vertegenwoordigers en de oud-procuratiehouder, de heer C. Lau. Geschenken vergezelden hun woorden. Na een dankwoord drukten velen de jubilaris de hand. De kinderen van de en O.-leden hebben gistermiddag veel plezier be leefd aan de film „William heeft ge luk". William is een lid van een En gelse BBC-familie, die in Engeland even populair is als onze „familie Doorsnee". In dit ve haal doet hij moeite om zijn broer aa i een verloof de te helpen, omdat eei broer van zijn vriend na d verloving een fiets aan :jn jongere brcar schonk. Na de verloving is echter ook een huis nodig en met z ji vrienden poogt Williari de beschikking ver woon ruimte te krijgen I: een verlaten kasteel geraken zij midden in een avontuur v rzeild. Het gelukt hen een bende bontdieven te ontmaske ren, na veel gebeurtenissen, die door de jeugdigen met spanning werden gevolgd. BIOSCOPEN. De films in de week van 26 anril tot 3 mei zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Sissi", alle leeftijden. Lido: „Giant", 14 jaar Luxor: „Anastasia", alle leeftijden. Trianon: „Marcelino. brood en wijn", alle leeftijden. Rex: „Verboden planeet", 18 jr.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 8