DUINSTREEK JSlwtugat ffoJLMaSTAD HET GEHEIM van de gesloten wagon ZATERDAG 27 APRIL 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 KATWIJK AAN DEN RIJN Med. dienst. De zondagse dienst wordt voor de patiënten van doktoren J. Bergman, H. M. Hueting, en E. E. van der Laan voor Katwijk, Rijnsburg en Valkenburg waargeno men door dokter J. Bergman, Val- kenb weg lb, tel 2921 Sport. De afdeling Katwijk „Irene' van de landelijke rij vereni ging heeft haar oefenterrein aan de Zeeweg moeten missen omreden het bestemd is voor bouwgrond. B. en w. hebben de vereniging thans 'n ter. reingedeelte toegewezen gelegen aan de oostzijde van „De Koestal1"" ingang N. Duinweg. Zandwinning. In de donderdag 1,1. gehouden raadszitting heeft het lid Nic. van Duyvenbode gevraagd of b. en w. mededelingen konden doen betreffende de in de pers ver melde berichten over de zandwin ning uit zee. De heer v. D. adviseer de b. en w. met alle mogelijke mid delen te trachten dit experiment te gen te gaan. De gemeente kan er z.i. f[een enkel voordeel een maar veel last. KATWIJK AAN ZEE De zondagdienst voor zover het de patiënten berteft van de huisart sen Slagmolen, Lodder, Cleveringa, Borlefs en Hagen wordt .waargeno men door dr. P. Visser, Zeeweg 77. SASSENHEIM Geboren: Lucia Maria dr van Jacobus Johannes Jozef van der Voort en Huberta Maria van Ruiten. Ondertrouwd: Albert Nicolaas Kok 27 j., te Hilversum, en Aafje Foekje Bruidegom 21 j.; Jakobus Boll 51 j., te Gendringen, Ulft, en Johanna Ca- tharina Frijlink 39 j. Getrouwd: Frederik Willem van Leeuwen, te Haarlem, en Geertje Zuilhof; Theodorus Wilhelmus de Zeeuw en Anna Maria van der Meij; Cornelis Franciscus Zuidhoel^ te Voorhout, en Maria Hendrika Geer- truida den Hollander; Johannes Pan- cratius Noordermeer, te Voorhout, en Bernarda Antonia van Ruiten. Overleden: Leonardus Theodorus Nagel, 84 jaar. Doktersdienst. Zondag 28 april wordt de medisch', dienst waargeno- nomen door dr H. Kwint, Sassenheim, telf. 7253 en dr. G. v. Raay, Sassen heim, telef. 7771. VOORHOUT GOUDEN JUBILEUM CHRIS v. d. TANG. Het gouden jubileum van de heer Chr. v. d. Tang, die 50 jaar in dienst was van de firma C. Colijn Zonen, is een waarlijk grootse hulde gewor den aan deze harde werker. Directie en personeel hadden zich verzameld in de grote zaal van café „De Bonte Koe", toen de jubilaris met familie binnenkwam. De directeur, de heer C. Colijn jr., was het een genoegen de jubilaris te mogen complimenteren. Hij roemde de intense belangstelling van de jubi laris voor het bloembollenvak in het verlangen om de 50 jaar geleden nog kleine zaak, tot grote bloei te bren gen, hetgeen ook is gelukt. Spreker hooprte nog vele jaren van de onontbeerlijke steun van de jubi laris te mogen genieten. Ook aan het adres van de echtgenote een extra-' compliment. Als geschenk bood de directeur een ameublement aan, benevens voor beiden een 8-daagse tocht langs de Riin, aanvangende 11 mei. Namens het personeel sprak de heer J. Vercouteren de jubilaris toe. Spreker roemde de prettige samen werking met „Chris", zowel met kantoor- als landpersoneel, en com plimenteerde de jubilaris met dit gouden jubileum. Ook de directie complimenteerde spreker met zo'n kracht. Het personeel had daarom dan ook gemeend een cadeau te moeten aan bieden, wat door Toon Does werd aangeboden en bestond uit een kap stok met kleed en lamp. In zijn dankwoord bracht de jubi laris eerst dank aan God, dat Hij hem steeds al die jaren gezondheid en lust tot werken had toebedeeld. Extra dankte hij de directie voor het fraaie cadeau, eveneens het personeel. Het was voor hem een onvergete lijke dag. Na al deze woorden was er een receptie, waarvan een zeer druk ge bruik werd gemaakt. Geslaagd. Mej. C. Turnhout slaagde te Leiden voor het diploma A ziekenverpleging. Doktersdienst. Zondag 28 april wordt de medische dienst waargeno- nomen door dr H. Kwint, Sassenheim, telf. 7253 en dr. G. v. Raay, Sassen heim, telef. 7771. WARMOND Doktersdienst. Zondag 28 april wordt de medische dienst waargeno- nomen door dr H. Kwint, Sassenheim, telf. 7253 en dr. G. v. Raay, Sassen heim, telef. 7771. WASSENAAR AFSCHEID VAN ONDERWIJZER. Na veertig jaren onderwijzer te zijn geweest aan de r.-k. jongens school in de parochie van St. Willi- brord in de Van Heeckerenstraat, zal de heer H. Ph. van der Donk op 1 mei a.s. van zijn werk afscheid nemen. Op donderdag 9 mei a.s. zal afscheid van hem worden genomen, 's Morgens 9 uur wordt er in de St. Willibrordkerk een plechtige H. Mis opgedragen door drie oud-leerlingen van de school; het personeel en de leerlingen zullen deze H. Mis zin gen. Daarna is er een gezamenlijk ontbijt met personeel en genodigden, 's Middags nemen de kinderen in het verenigingsgebouw afscheid; er zal o.m. een korte revue worden op gevoerd. 's Avonds van 7 tot 8 uur is er in de Gymzaal van de school, ingang Wassenaerstraat, een af scheidsreceptie. TENTOONSTELLING EN FANCY FAIR VOOR DE MISSIE VAN MGR JAC. ROMEIJN Zoals men zich herinneren heeft zich, ter gelegenheid van de bisschopswijding van mgr. Jac. Romeyn in Wassenaar een „actie groep" gevormd, die zich tot doel stelde deze Wassenaarse priester zoon, te voorzien van wat hij in zijn missiewerk 't dringendst nodig heeft Er werd door de actiegroep geld in gezameld en er ging een naaiclub aan het werk. Een van de eerste doelstellingen van de actie was. pa ramenten vervaardigen voor het vi cariaat van mgr. Romeyn. Deze taak is thans volbracht. Het resultaat van het werk zal voor iedere belangstellende te zien zijn op een tentoonstelling, die zaterdag 27 april en zondag 28 april in de r.-k. Huishoudschool in Kerkstraat gehouden wordt ter ge legenheid van het zilveren priester feest, dat mgr. Romeyn over enige tijd hoopt te vieren. Zaterdagmiddag 4 uur zal de ten toonstelling worden geopend door pater M. L. Schoots O.F.M., de secretaris van mgr. Romeyn. Daarna blijft de expositie tot 's avonds plm. 10 uur geopend. Zondag kunnen be langstellenden in de huishoudschool terecht van 2 uur 's middags tot plm. 10 uur 's avonds. Plannen van de R.-K. Jongeren. De r.-k. jongeren bieden hun le den op zondagavond 5 mei a.s. een balavond in het verenigingsgebouw. Voor 11 en 12 mei a.s. staat een „kermis" op het programma met al lerlei attrakties. Op 28 april a.s. zal het dansorkest van de jongeren The Tornado's in Delft deelnemen aan een competitie tussen verschillende jongeren groepen uit de omgeving. De Wassenaarse jongeren zullen ook vertegenwoordigd zijn in wedstrij den in tafeltennis, dansen en voor dragen. Toneelavonden Buurtvereniging Oostdorp. Dinsdag- woensdag- en donderdagavond heeft de buurtver eniging Oostdorp en omgeving haar leden in het verenigingsgebouw in de Kerkstraat een toneelavond gebo den, die werd verzorgd door de eigen toneelgroep onder leiding van de heren Moerkerken en Vermeu len. Op deze avonden had de vereni ging over gebrek aan officiële be langstelling niet te klagen. Burge meester dr. S. F. A. C. M. Baron van Wijnbergfen gaf door zijn aanwezig heid van zijn belangstelling blijk, verder de wethouder mr. dr. J. Ha zenberg en K Huibregtse, adjunct directeur G. F. Klarenbeek van ge meentewerken en voorts vertegen woordigers van diverse plaatselijke verenigingen. De voorzitter van de buurtvereni ging, de heer W. J. P Peeters, sprak op alle drie de avonden een inlei dend woord. De toneelgroep voerde een blijspel op „Om zijnent wil" en de aanwezigen hebben zich daarmee enkele uren ^prettig vermaakt- De twee leiders van het gezelschap. H. Moerkerken en P. Vermeulen, speelden de hoofdrollen in deze vro lijke geschiedenis van een rentenie rende slager, die zijn tot arts gepro moveerde zoon „behulpzaam" is bij het opbouwen van een praktijk en van de «fijkgeworden veekoopman, die van zijn vrouw aldoor maar te horen krijgt, dat hij zich wat meer in overeenstemming met zijn „stand" behoort te gedragen. Tussen de bedrijven door en na afloop was de muziek van het „Zui derpark-ensemble". is, maakt de U.V.V. zich in onze ge meente al verscheidene jaren ver dienstelijk door het instand houden van de z.g sociëteiten voor ouden van dagen, een in het dorp, een in het Kerkehout De opbrengst van de bazar zal vooral aan dit werk ten goede komen. De bazar zal gehou den worden in de woning van mevr. Sandbergh-De Vlieger",. ..De Vrije Bliek" aan de Hertenlaan. Er zullen o.m. handwerken en andere voor werpen worden verkocht; 's avonds zal er verder gelegenheid zijn een kopje koffie, 's middags een kopje thee te gebruiken. Toneelgroep „Kerkehout" geeft voorstellingen. De onlangs uit de leden van de buurtvereniging Ker kehout en omgeving gevormde to neelgroep, zal op maandag 29 april, dingsdag 30 april en Woensdag 1 mei 's avonds in Zuiderhout uitvoeringen geven van het toneelspel „De Huis- tyran" van Godfried Bomans. Het zal de eerste keer zijn, dat deze nieuwe toneelgroep optreedt. Emmabloem-Collecte. De op brengst van de Emmabloem-collecte, deze maand te Wassenaar gehouden bedraagt f 1340,96. Medische dienst. Gedurende het aanstaande weekeinde kan men zich voor medische hulp in spoedgevallen wenden tot de artsen J. A. J. Pauli- des van Zuylen van Nijeveltstraat 190, tel. 4561, en G. Wielenga, Wil- helminaplein 1, tel. 8303. Apothekersdienst. Van 27 april tot 4 mei wordt de apothekersdienst na sluitingstijd waargenomen door apotheek O. A. Singelenberg, Rijks straatweg 729, tel. 9142. Wilt U iets weten? Vraag: Route van Lisse naar Meerssen. Antwoord: Lisse, Leimuiden, Al phen a. d. Rijn, Woerden, Utrecht, Houten, Culemborg, Den Bosch, Eindhoven, Weert, Hunsel, Maas- braaht, Susteren, Sittard, Beek, Meerssen. Vraag: 1. Route LeidenAssen; 2. LeidenBrasschaat; 3. Vanaf welke leeftijd moeten kinderen een bewijs van Nederlanderschap heb ben? Antwoord: 1. Leiden, Alphen, Utrecht, Amersfoort, Nijkerk, Zwol le, Meppel, Assen; 2. Leiden, Zoeter - meer, Rotterdam, Dordrecht, Lage Zwaluwe, Princenhage, Zundert, Wuustwezel, Brasschaat; 3. Kinderen kunnen tot het 14e jaar op de pas of het bewijs van Nederlanderschap met hun ouders reizen; zij mogen evenwel vanaf hun eerste jaar een eigen bewijs van Nederlanderschap hebben. Vraag: Route van Maastricht naar Charleroi en retour naar Lisse per bromfiets. Antwoord: Maastricht, Visé, Luik, Huy, Namen, Malonne, Vitrival, Ohatelet, Charleroi. Terug via Gos selies, Genappe, Waterloo, Brussel, Antwerpen, Breda, Dordrecht, Rot terdam, Den Haag, Lisse. Vraag: Route van Noordwijker- hout naar Vierlingsbeek; hoeveel km? Antwoord: Noordwijkerhout, Lei den, Alphen, Utrecht, Zeist, Drieber gen, Amerongen. Wageningen, Zet ten, Andelst, Nijmegen, Cuyk, Box meer, Vierlingsbeek; afstand 175 km. <1\ Tuinbouwstudieclub kwam bijeen. In de bovenzaal van cafe De Groot hield gisteravond de Tuin bouwstudieclub Wassenaar een sa menkomst. De heer H. Schipper uit Noordwijk hield een inleiding over eenjarige planten, nadat onder lei ding van voorzitter A. den Haan en kele huishoudelijke zaken waren af gedaan. De heer Schipper vertelde allerlei bijzonderheden over de eenjarige planten in het algemeen en over di verse soorten in het bijzonder. Hij besprak de verschllende doeleinden, waarvoor bepaalde eenjarige plan- I ^yLADIMI'R OELJANOW werd in l/OORJAAR 1917 reed er door Duitsland een trein als duizenden andere, met dit merkwaardige ver schil, dat een der wagons hermetisch was afgesloten. Sommige Duitse auto riteiten waren van de inhoud van dit geheimzinnige voertuig op de hoogte, maar met name voor de Rus sische heersers van die dagen zou het zeer de moeite waard zijn geweest, genoemde trein aan een nauwgezet onderzoek te onderwerpen. Zij zou den dan tot een vreemde, hen de nodige schrik op het lijf jagende ont dekking zijn gekomen. Intussen heeft deze visitatie niet plaatsgevonden .n ook moeilijk plaats kunnen vinden. Dit nu hebben de Russische autori teiten achteraf niet dan tot hun grote schade sommigen zelfs tot de prijs van hun leven, moeten ervaren. TE SIMBIRSK AAN DE WOLGA schonk de vrouw van schoolopziener Oeljanow haar man op 22 april van het jaar 1870 een zoon Wladimir II- jitsj. Al spoedig na de dood van papa volgde diens oudste zoon Alexander hem in het graf. Pas 21 jaar oud be ëindigde hij zijn leven aan de galg, omdat hij iets te maken had gehad met de voorbereidselen voor een aan slag op het leven van tsaar Alexan- "ir III. Broer Wladimir Iljitsj was toen nog te jong, maar hij zou op latere leeftijd heel wat meer met het tsaris tische bewind te maken krijgen dan de jonge Alexander. WLADIMIR bezocht eerst het gym nasium en werd daarna ingeschreven als student in Kazan. Zijn studenten als regel al niet erg mak, de jonge Oeljanow maakte het blijkbaar al te bont, getuige het feit, dat hij dra uit de stad werd verbannen. Karl Marx had zijn grote werk „Das Kapital" geschreven en dit boek kreeg de oproerige student in han den. Hij onderzocht het nauwkeurig en zette zijn studies voort aan de universiteit van St. Petersburg. Ook las hij de werken van Engels, Ple- chanow en Kautsky. Inmiddels had hij zich gevestigd in Samara en door zijn lectuur geïnspireerd, bewerkte hij daar ter plaatse de overgang van de ontevreden jeugd naar het mar xisme. Teruggekeerd in St. Petersburg, voerde de toen nog pas 23-jarige Oel janow een krachtige propaganda on der de industrie-arbeiders. Tevens leerde hij in deze tijd Kroepskaja kennen, die hij vijf jaar later zou trouwen en die hem zijn leven lang trouw terzijde heeft gestaan in het najagen van zijn idealen. Agitator-emigTant ten kunnen worden gebruikt noemde de eisen, waaraan bij het toepassen en verzorgen van deze planten voldaan moet worden. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd door verschillende aanwezigen gebruik gemaakt. Na de pauze volgde een wedstrijd in het bloembinden. De eerder aangekondigde cursus bloembinden zal geen doorgang kun nen vinden, omdat zich niet vol doende gegadigden hebben aange meld. Twee jongens vielen uit boom. Twee 14-jarige jongens uit Wasse naar, Wim V. en Piet K. die in Duinrell in een boom een hut aan het bouwen waren, kwamen op een ongelukkig moment te vallen. Wim V. brak zijn linkerbeen en Piet K. raakte bewusteloos en bleek zijn rug bezeerd te hebben. De jongens zijn per ambulance-auto naar het aca demisch ziekenhuis te Leiden over gebracht. Bazar voor bejaarden der U.V.V. De Unie van Vrouwelijke Vrijwil ligers te Wassenaar, U.V.V. zai op dinsdag 28 mei a.s. een bazar orga niseren ten bate van het bejaarden- werk. Zoals wel algemeen bekend 1895 getroffen door een longont steking en vertrok in verband daar mee naar Zwitserland. Daar leerde hij de groep van Plechanow, „Be vrijding van de Arbeid", kennen. Na zyn herstel keerde de activis tische jongeman naar zijn vaderland terug en nam in St. Petersburg mede het initiatief tot oprichting van de „Strijdhond voor de Bevrijding der Arbeidersklasse". De initiatiefnemers wierpen zich nu op de grote massa, trachtten deze voor hun idealen te wimien en voerden een zodanige agitatie, dat Wladimir opnieuw met de politie in aanraking en ten slotte in de gevangenis terecht kwam. Ver banning naar Siberië volgde. Dit alles vermocht de jonge Oel janow echter niet te ontmoedigen. Nu hij niet meer in vrijheid kon spreken en ageren, greep hij naar de pen en schreef „Ontwikkeling van het ka pitalisme in Rusland", dat in 1899 onder het pseudoniem W. Ilj in ver scheen. Zomer 1900 vertrok Oeljanow naar het buitenland, richtte het orgaan Iskra (Vonk) op en zette zijn publi cistische arbeid voort. De-scheuring in de sociaal-democratische partij in mensjewiki en bolsjewiki dwong hem echter uti de redactie van Iskra en tevens uit de Party raad te treden. De grote revolutie IN NOVEMBER 1905 vertrok Oei janow, na" een 5 -jarig verblijf in het buitenland, weer naar Rus land. Hier propageerde hij nu open lijk met zijr bolsjewiki de gewapen de opstand. Weliswaar brak deze in het eind van genoemd jaai uit. maar hij liep uit op een mislukking. Twee jaai later werd Wladimir de grond van zijn vaderland opnieuw te heet onder de voeten. Weer vertrok hij naar het buitenland en ditmaal zou zijn verblijf daar niet minder dan negen jaar duren. De eerste wereldoorlog brak uit en de Oostenrijkse politie, die Wladimir als spion beschouwde, pakte hem op. Weer vrijgelaten begaf hij zich naar Zwitserland en daar bereikte hem het bericht van* de in Rusland uit gebroken februari-revohitie. Onmid dellijk begaf de volbloed revolutio nair zich nu weer naar zijr geboorte Land Maar dat bleek gemakkelijker gezegd dan gedaan. Slechts met mede werking van de Duitse autoriteiten gelukte het hem Duitsland te pas seren. In een afgesloten wagon trok Lenin want onder deze naam kennen wij Wladimir Iljitsj Oeljanow beter door dit land en wist via Zweden en Finland de Russische bodem te bereiken. Op 16 april 1917, precies 40 jaar geleden, kwam hij in Petro- grad, het tegenwoordige Leningrad aan. Pseudo-machinist I^ERENSKY vormde een voorlopige regering en begon de bolsjewis tische leiders te vervolgen. Lenin ver kleedde zich als machinist en wist in deze vermomming Helsingfors te bereiken. Toen de sow jets (raden) van Petrograd en Moskou in meer derheid bolsjewistisch waren gewor den, besloot het partijbestuur tot de gewapende opstand. Dit leidde tot de zgn. oktober- of november-revolutie, waarbij de sowjetstaat werd geves tigd, de sowjet-regering gevormd en de dictatuur van het proletariaat ge proclameerd. Met behulp van de arbeiders en de arme boeren wist Lenin zich in het zadel te houden. De invoering van het zgn. oorlogscommunisme, putte de bevolking dermate uit, dat opstan den en hongersnood het gevolg wa ren. Dit noopte Lenin, eind 1920, de zgn. N.E.P., de Nieuwe Economische Politiek, in te voeren. De gezond heidstoestand van Lening zelf had echter door de enorme inspanningen een zodanige knauw gekregen, dat by aan het eind van zijn krachten was. Op 21 januari van het jaar 1924 stierf hij ten gevolge van een sclerose in de hersenen te Gorki bij Moskou. Zijn gebalsemde lijk rust in een spe ciaal daarvoor gebouwd mausoleum op het Rode Plein te Moskou tegen het Kremlin. (Nadruk verboden). Gevaarlijk kinderspel I. Een twintigjarig meisje uit War mond is vanmorgen om half acht gewond door een scherp voorwerp, dat na een ontploffing op de tram rails haar been trof. Zij stond bij de halte Stationsplein op 'e stadstram te wachten, toen onverwacht onder de wielen van de Blauwe Tram, richting Den Haag, een explosie ont stond. Het is ongetwijfeld aan het bal dadig spel van kinderen te wijten, dat zij het slachtoffer werd. Door de E.H.D. moest zij naar het Acade misch ziekenhuis worden overge bracht. Bromfietser hoek Papengracht aangereden. Om half acht gisteravond is de 22- jarige bromfietser B. W. van G. met zijn bromfiets, eei nieuwe Solex, tegen een vrachtauto opgereden, die van de Papen gracht het Gerecht op wilde rijden. Van G. reed in de rich- tin" Houtstraat. Op de hoek kwam h tot een bot sing: de bromfietser had voorrang moeten verlenen. De vrachlautobe- stuurder beeft echter de bocht naar het Gerecht wel zeer kort gemaakt. Het slachtoffer kreeg een bloe dende wond aan het gelaat en klaag de over inwendige ^"-ïen. Gevaarlijk kinders- el II. Om half zeven gisteravond is het 4-jarig meisie A. W., at woont op de Lamenschansweg, op het terrein aan de Trekvlietwee nabij Tokheim door zand bedolven en daarna in be wusteloze toestand naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht. „Gelooft u aan liefde op het eerste gezicht?" „Beslist niet, mijnheer". „Dan zouden wij eigenlijk misschien elkaar morgen weer moeten ontmoeten". Burgerlijke Stand Geboren: Mar ja Mathilde d. v. M. Verver en C. M. Epskrmp, Joseph Hubertus z. v. Th. H. Reekers en H. C. H. van Meerendonk. Elisabeth Jo hanna d. v. H. A. Kleist en A. E. M. Beijerbergen van Henegouwen. Nico laas August z. v. H. Kleist en A. E. B. Beijersbergen van Henegouwen Cornelia Wilhelmina d. v C. Imthorn en C W. van der Kwaak. Ondertrouwd: E. L. Ripassa en C. Delsasso. E. J. Entrop en E. A. Oos terhof. F. Pelt en J. Selier. H. R. Goudsmit en J. van Rij. W. Klein en N. Wervelman. L. van der Linden en M. van Egmond. H. Visser en C. F. de Water. M. H. M. Scheltens en A. Vlaardingerbroek. M. C. Selier en E. de Water. J. J. Sierat pn J. Pikaar. A. J. Klunder en J. Kok. S. Verbaan en H. M. van Soeren. H. J. Tuinhof de moed en K. P. Ju. J. J. Verhoogt *»n /x. M. Meiet. G. G. Vermeer en C. J. Wielders. P. Seliei en N. van der Horst. H. Ernst en H. van Egmond J. W. de Meier en G. Dekker. H. van dei Biezen en E. Nieuwenhuizen A G. van der Weijden en E. Pikaar. Overleden: J. C. Schalkwijk 84 j. man. B. H Gordijn 8 jaar dr. Extra Raadszitting te Leiden Donderdag a.s. te acht uur zal door de Leidse raad een extra raadsverga dering gehouden worden. Men be handelt een voorstel inzake het aan kopen van de percelen Zoeterwoudse- singel no. 30 en Philosophenpad no. 2. Het voorstel van 17 september 1956 betreffende de onteigening van gron den, gelegen aan de Zoeterwoudse- singel en aan het Philosophenpad, werd in de vergadering van 24 sep tember d.a.v. aa..gehouden, teneinde vooraf overleg - plegen met de be trokken eigenaren. De met de verschillende eigenaren dezerzijds gevoerde onderhandelin gen hebben er in eerste instantie toe geleid, dat de eigenares van de hui zen en erven, staande en gelegen aan de Zoeterwoudsesingel no! 30 en aan hei Philosophenpad no. 2, deze per celen aan de gemeente te koop heeft aangeboden voor de prijs van 26.500 in totaal. Met de overige eigenaren zijn de onderhandelingen nog gaande. Het college acht de aankoopprijs van 26.500,in totaal aanneme lijk, mede gelet op de gunstige lig ging van de te koop aangeboden per celen. EHBO IN DE HUISHOUDING De afd. Leiden, van de Kath. Nat. Bond voor EHBO, is voornemens een cursus te organiseren „Eerste Hulp in de Huishouding", een cursus, speciaal samengesteld voor hen, die niet in de gelegenheid zijn een volledige EHBO- cursus te volgen en veel met kinderen te maken hebben. De bedoeling is dinsdag 21 mei a.s. met deze cursus te beginnen, en er zal zowel een middag- als avondcursus gegeven worden. Het geheel bestaat uit 6 lessen elk van c.a 2 uur. De kosten behoeven voor niemand enig bezwaar te zijn. Deze zullen in totaal 2 gulden bedra gen. De lessen staan o.l.v. ervaren in structeurs uit onze vereniging. Neem een goed besluit en geef u vóór 8 mei a.s. op aan een der onder staande adressen: H. Th. Juffermans, voorz.: GasstraatöO; B. A. Alberts, secre.: Melch. Treublaan 30; mevr. M. van DamBorst.: instr. Irenestraat 14 en bij mej. W. P. M. Pley, instr. de Laat de Kanterstraat 20b. Het kind was bij het spel in een zandkuil gekropen, die door haar speelgenootjes met planken en zand was afgedekt. Toen een van de an dere kinderen over de afdekking liep, zakte „de hut' in elkaar. Een kameraadje, de 13-jarige v. d. Berg, had de tegenwoordigheid van geest, snel het kind uit te graven. In het Academisch Ziekenhuis is haar toe stand snel verbeterd. Voetbalwedstrijd Sleutelkoor. Op 30 april, a.s. dinsdag, wordt op het terrein aan Burggravelein een wedstrijd gespeeld tussen de jongens zangers en de heren zangers. Aanv. der wedstrijd 14.30 uur. Toegang vrij. Iedereen is van harte welkom. Er wordt gespeeld op de speelweide bij de Burggravenlaan (2x3 kwar tier). Leidse Agenda ZATERDAG 27 APRIL. Toneelver. „Nut en Vermaak". To neelvoorstelling „George en Marga ret". De Burcht, 8 uur nam. Expogé. Verwelkoming Duitse gas ten. „De Doelen", 8 uur nam. ZONDAG 28 APRIL R.K. Instuif Herensingel. Dans avond. Maria Gijzenstecg, 8 uur nam. Spelers van St. Vincent. „Het ge heim van dr. Spencer". Schouwburg, 8 uur nam. KABO. Landelijke viering 50-jarig bestaan. H. Mis St. Petruskerk 9.15 uur v.m. MAANDAG 29 APRIL Kleurendia-avond Walther Benser. Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. ARKA-Gastenavond. Filmvoorstel ling. „Het Gulden Vlies", 8 uur nam. VOLA. Film-lezing over electrisch lassen. Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. „Neerlandia" Hohner-accordeon- Buitengewoon concert. Antonius- clubhuis 8.15 uur nam. Spelers van St. Vincent. „Het ge heim van dr Spencer". Schouwburg, 8 uur nam. Katholiek Emigratleburcnu. Zitting i Karrewiel. Steenstraat 55. 19 30 20 30 uur nam. Afscheidsreceptie mr. J. Slagter als dijkgraaf van Rijnland. Rijnlandhuis, Breestraat 35 uur. DINSDAG 30 APRIL. Koninginnedag. Zie programma Feestelijke trekking loterij „In de Vrolijcke Arke" 8 uur nam. WOENSDAG 1 MEI Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk. 7 uur nam. DONDERDAG 2 MEI. Tuiniersvereniging „Door Een dracht Verbonden". Ledenvergade ring Café Aniba, Herenstraat, 8 uur nam. VRIjr G 3 MEI. Sociale Raad. Vergadering over „Zorg voor Hongaarse vluchtelingen'' In den Vergulden Turk, 8 uur nam. ZATERDAG 4 MEI. Dodenherdenking Schooljeugd bij kruis aan de Steenstraat: 11 uur v.m. Herdenking Stadsgehon^aal 7.158 uur namdaarna défilé langs het kruis aan de Steenstraat en onthul ling van het monument nabij molen „De Valk". Zondagsdienst der huisartsen. De dienst zal worden waargenomen door de doktoren: Dr Jager, Jasperse, Stoffers, Kortmann, Veldhuyzen. Doktersdienst Occstgeest. P. Held. Dienst der apotheken. Zaterdag 27 april zijn geopend des middags, 's avonds en 's nachts voor het klaar maken van spoed recepten: Apotheek Boekwjjt, Breestraat 74. telef 20552; Apotheek Haven. Haven 18, tel. 20085 en Apotheek Oegstgeest Wilhelmina- park 8. Oegstgeest. tel. 26274. Zondag 28 april zijn alleen ge opend: Apotheek Haven en Apotheek Oegstgeest. NIET-BE/ORGINU Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan alsnog trachten U een exemplaar te doen toekomen. VERBOND VOOR VEILIG VERKEER Nadering ncbool. speelterrein of andere plaats waar kinderen plr-eri ovei

Leidse Courant | 1957 | | pagina 7