Eerste uitgifte van elf hectaren nog deze zomer G.I.O.S. te Noordwijkerhout vormt een wandelsport-afdeling DE AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS Bakkersleerling JONGEMAN 100grac^J NET MEISJE een Laboratoriumbediende. BEKWAME TIMMERLIEDEN ZATERDAG 27 APRIL 1957 DB LEIDSE COURANT PAGINA 7 Cultuurplan Langeveld Kort voor de sluiting van de termijn, waarbinnen zich Noordwijkerhoutse gegadigden voor een strook bollenland in het Langeveld bij de secretaris der Stichting, mr G. J. Vermeulen te Haarlem kunnen aanmelden, heeft de af deling Noordwijkerhout van de Kon. Alg. Ver. voor Bloembollencultuur een vergadering voornamelijk aan dit onderwerp gewijd. Op uitnodiging van het bestuur sprak namelijk gisteravond in „Het Wapen van Noordwijker hout" de voorzitter van de Stichting ter bevordering van de vestiging van kleine en middelgrote bedrijven, de heer P. S. van Leeuwen, over de mo gelijkheden tot verkrijging van percelen bloembollenland in het Langeveld. De eerste uitgifte van percelen tot een oppervlakte van pl.m. 11 ha. zal deze zomer geschieden. een extra bewerking moet ondergaan om geschikt te worden gemaakt voor bollenteelt. Ook dit derde ele ment kan bij wijze van annuiteit in 30 jaren worden betaald. De totaalprijs blijft echter de prijs, die ook betaald zou moeten worden voor gelijksoortige gronden buiten het langeveld. De kwaliteit van de gronden varieert van goed tot zeer goed en de percelen van uitgiften zullen varieren van 1 1/2 tot 3 ha. Op de vraag van de heer M. van Prijsvormende elementen Dan zal echter nog niet de koop prijs van de grond bekend zijn maar ernstige gegadigden zullen deze in huur kunnen verkrijgen. De prijs van de percelen zal ongevee gelijk zijn aan die van gelijksoortige gron den elders. De opbouw van die prijs bestaat uit twee elementen, n.l. de voor alle percelen geldende ruilverkavelings rente, waarvan het bedrag nog wel niet vaststaat, maar dat ongeveer 4.000.per ha zal bedragen en het verschil tussen die rente en de prijs, die als cultuurgrond overal elders ook betaald zal moeten worden. Het element ruilverkavelingsrente kan in 30 jaar tegen de zeer lage rente van 2 7/8% in de vorm van annuïteiten worden terugbetaald; het verschil moet door de koper zelf worden gefinancierd om van derden (banken) worden verkregen. Daarnaast kan dan nog komen een derde element, indien de grond LISSE KON. ALG. VER. BLOEMBOLLEN CULTUUR. Vrijdagavond kwam de afd. Lisse van de Kon. Alg. Ver. voor Bloem- bollenctuur in jaarvergadering bij een in „De Witte Zwaan". De op komst was slechts matig. De afde lingsvoorzitter, de heer W. Roos, sprak een openingswoord, waarin hij na het welkom te hebben uitgespro ken, een overzicht gaf van de bloem bollencultuur in het algemeen. Hij wees er op, dat de broeiers in het buitenland, die wel tot de grote af nemers gerekend moeten worden, het in het geheel niet best gemaakt hebben. De zachte winter en het nog zachter voorjaar hebben een weelde aan bloemen gebracht, zodat de prij zen zeer slecht waren. Het voorjaar was voor de droge verkoop wèl gun stig te noemen. Wat de naaste toe komst brengen zal? Met valt moei lijk te zeggen, doch angst is nog altijd de slechte raadgeefster. Laten we al len onze uiterste krachten inspannen voor een goed bollenproduct. De keuringsdienst draait op volle toe ren. De gemeente Lisse neemt door de Keukenhof een voorname plaats in in het bloembollenvak. De stichting „Bloemlust" heeft met de tentoonstelling in Keulen goed suc ces gehad en slaagde glansrijk. De tuinbouwcursussen van de afdeling werden druk bezocht. De deelname aan het corso werd met een 1ste prijs bekroond. Hulde werd gebracht aan de heren Noort en Verdegaal met hun hel pers. De heren Nieuwenhuis en Jan sen werden bedankt voor het finan cieel organiseren van de deelname. De heer P. Dames bracht een zeer uitvoerig jaarverslag uit met een breedvoerige beschouwing over alle bijzonderheden het vak betreffende. De heer G. C. Tromp las het finan cieel verslag voor, waarna hij mede deelde, dat het boekjaar sloot met een batig saldo van 622.12. Naar de alg. vergadering werden afgevaardigd de heren G. Vreeburg J. en G. van Nieuwkoop met als secundi de heren P. Dames en J. Seij- pesteijn. Vervolgens werd de beschrijvings brief voor de alg. verg. op 29 april be handeld. Belangrijke voorstellen wa ren niet aan de orde, zodat de bespre kingen niet veel om het lijf hadden. De met het bloemencorso behaal de prijs, een kunstvoorwerp, werd aangeboden aan de heer J. C. Nieu wenhuis als voorzitter der technische commissie voor de deelname der ver eniging aan het corso. Bij de rondvraag stelde de heer D. W. Lefeber een vraag over de vast stelling van minimumprijzen (M. E.P.), waarbij de heer L. Seijpesteijn de wens uitte, dat een middel of maatregelen gevonden zullen worden om te voorkomen, dat in de toekomst nog weer eens zulke „streken" uitge haald zullen worden als bij deze zaak uitgehaald zijn! Over deze zaak werd nog even gemoedelijk nagebab- Noort antwoordde de spreker, dat het water betrokken zal worden van uit Rijnlands boezem en ook weer daarin zal terugvloeien. Het oor spronkelijke plan om het water ver der naar de Noordzij derpolder- te voeren is losgelaten. Op een desbetreffende vraag stel de de heer Van Leeuwen met nadruk dat er geen sprake zal zijn van lo ven en bieden. De prijs zal worden vastgesteld voor ieder perceel en daarvan wordt niet afgeweken. Het totale plan zal eerst over enkele ja ren geheel gereed kunnen zijn en pas daarna is de juiste koopprijs vast te stellen. Mij is gebleken, aldus de heer Van Leeuwen, dat verschillende bollen- kwekers, die door welke oorzaak dan ook, andere teeltgronden moeten ver krijgen, of deze gronden moeten uit breiden, van oordeel zijn, dat de Stichting zich wel over hen zal ont fermen. Dit is echter absoluut onjuist. Ieder, die in de noodzaak verkeert, of de wenselijkheid inziet van het verkrijgen van cultuurgrond in het Langeveld, zal zich vóór 1 mei a.s. moeten wenden tot mr. G. J. Ver meulen, Lorentzplein, te Haarlem. Br is weinig kans op verlenging van de termijn van aanmelding. Het comité, dat vorig jaar juni de eerste Avondvierdaagse in Noord wijkerhout organiseerde, heeft de goede gedachte gehad om voordat met de eigenlijke propaganda voor de 2e Noordwijkerhoutse avondvier daagse wordt begonnen, een propa- in het algemeen te beleggen. De grote toneelzaal van de St. Ba- vo-stichting was gisteravond bijna geheel gevuld met een grotendeels jeugdig publiek, dat na een kort ope ningswoord door de heer L. Beniers en een kort doch kernachtig propa- gandaspeechje van de heer Denen kamp, voorzitter van de afd. Zuid- Holland van de N.W.B. enige prachti ge, door de heer Hartsma, propagan dist va nde N.W.B. opgenomen, films te zien kreeg. Eerst een film van de Avondvier daagse 1956, waarin ook opnamen van de Noordwijkerhoutse Avond vierdaagse. Daarna een film van de Vierdaagse van de N.W.B. in Apel doorn en tenslotte een film met prachtige natuuropnamen uit Zuid- Limburg en Zeeland en niet minder fraaie opnamen van Avifauna en Keukenhof. Al deze zeer goede kleu renfilms vormden een zeer goede propaganda voor de wandelsport en de heer Hartsma had wel gelijk, toen hij zeide, dat een enkel beeld uit een goede film meer propaganda maakt dan 10.000 woorden. De wandelsport is inderdaad toch wel één van de mooiste en gezondste sporten en nimmer maakt men zo intiem kennis met de rijke natuur van ons mooie land dan wanneer men rustig wandelt. Dat de wandelsport steeds meer beoefenaars trekt bleek wel uit en kele cijfers, die de heer Hartsma noemde. 14 Jaar geleden eerste Avondvierdaagse met 800 deelnemers in 1956 45000 deelnemers aan de di verse Avondvierdaagsen in alle de len van het land. Tot slot vertoonde Br. Dubricius nog de door hemzelf gemaakte film van de Noordwijkerhoutse Avond vierdaagse vorig jaar. De heer v. Basten deelde mede, dat het initiatief is genomen tot op richting van een R.K. Wandelsport vereniging en wekte alle aanwezigen op om zich vóór 12 mei a.s. als lid op te geven óf bij hemzelf Beatrix- straat - óf bij de secretaressse van GIOS mevr. Baniers, Havendwars straat 21. De voorzitter van GIOS, de heer van Buijten,en, deelde tenslotte mede, dat de R.K. Wandelsportvereniging een afdeling GIOS zal worden en moedigde ook de aanwezigen aan om zich bij genoemde adressen als lid te melden. Zo spoedig mogelijk zal dan een ledenvergadering worden ge houden. ALGEMENE VERGADERING TTOOP. BOERENLEENBANK De ledenvergadering van de Coöp. Boerenleenbank Noordwijkerhout, welke gisteravond in hotel v.' d. Geest werd gehouden was naar onze smaak zeer druk bezocht en toch kon punt 7 van de agenda „wijziging sta tuten en huishoudelijk reglement" niet worden afgewerkt. Dit is echter niet zo vreemd, als 't lijkt want voor 'n statutenwijziging is 'n meerderheid van 2/3 der leden vereist en de Boe renleenbank in Noordwijkerhout telt thans 464 leden. Op 16 mei a.s. zal opnieuw een ledenvergadering wor den gehouden speciaal voor het wij zigen van statuten en huishoudelijk beid! Na de rondvraag sloot de heer reglement en dan is slechts een Roos de vergadering met een woord van dank. AANBESTEDING L.D. SCHOOL AAN DE ORANJELAAN. Namens het schoolbestuur van de parochie van het Onbevlekt Hart van Maria, heeft het architektenbureau Paardekooper en Barnhoorn gisteren in het café-restaurant „De Nachte gaal" alhier openbaar aanbesteed. Het bouwen van de uitbreiding van de bestaande L.O.-school, bevat tende vier lokalen met annexen, fiet senberging en speelplaats, op een terrein, gelegen aan de Oranjelaan te Lisse. De inschrijvingen in massa waren van hoog naar laag; Van Vliet en Bosman, Amsterdam 149.800; C. J. Strijk, Oegstgeest 145.160; Duyven- stein, Den Haag 141.000; L. Schro der, Wassenaar 138.400; M. v. d. Bent en Zn., Wassenaar 136.000; B. v. d. Wiel, Noordwijk 133.600; Schouten, Leidschendam f 128.560; Veenman en Vink, Hillegom f 126.590; Nijman en Zn., Hillegom 124.100. meerderheid van K der aanwezige leden nodig om een rechtsgeldig be sluit terzake te nemen. Intussen heeft de voorzitter, de heer J. R. Zonneveld, de door de Centrale Bank voorgestelde wijzigin gen reeds in deze vergadering vrij uitvoerig toegelicht. Uit deze toelich ting bleek ons, dat de Centrale Bank het wenselijk acht om de naam „Boe renleenbank" te vervangen door „Raiffeisenbank", omdat eerstge noemde naam nog al eens verwar ring doet ontstaan met de banken beneden de rivieren, waar ook de te Eindhoven gevestigde centrale Bank „Boerenleenbank" heet. De banken, die bij de te Utrecht gevestigde Cen trale Raiffeisenbank zijn aangeslo ten, dienen dezelfde naam te dragen, dan is verwarring uitgesloten. Een ander belangrijk nieuw punt in de statuten is de leeftijdsgrens van 70 jaar, waarboven men niet meer als bestuurslid kan worden gekozen of herkozen. Ook belangrijk is het voorstel om het vetorecht van de Centrale Bank op kassiersbenoemin gen te schrappen en het recht van de niet op eigen verzoek ontslagen kassier te vervangen door een be- roepsrecht op een daartoe in te stel- len commissie. Dit laatste heeft de j volledige instemming van de kassiers zelf. Tenslotte is nog zeer belangrijk het opnemen van de mogelijkheid van het verstrekken van blanco- crediet d.w.z. crediet zonder onder pand. In het huishoudelijk reglement wenst het bestuur voor dit crediet een maximum te stellen van 3000.-. Voordat men echter aan punt 7 toe was, had de voorzitter in een uitvoe rig openingswoord vastgesteld, dat de resultaten voor het Bloembollen- bedrijf in 1956 bevredigend waren, doch teleurstellend voor de land bouw. Met vele cijfers kenschetste de voorzitter de bloei van de plaatse lijke bank en van de aangesloten banken gezamenlijk. Voor de plaat selijke bank willen wij enkele cijfers noemen en vermelden dan allereerst dat de omzet steeg van ruim 35 mil joen in 1955 tot ruim 41 miljoen in 1956. Het aantal dagboekposten steeg van 31.566 tot 45.906, het aantal le den van 452 tot 464 en de winst van 10.886,06 tot 14.807,54. Op voorstel van het bestuur werd deze winst als volgt besteed: 6000.- voor extra-afschrijving op het ge bouw; 2000.—r voor het onderhouds- fonds; ƒ2500.voor de vorming van een bijzondere reserve teneinde daar van over enige tijd een boekhoud machine met toebehoren te kunnen aanschaffen en 4.307.54 voor toe voeging aan de algemene reserve. De kassier van de bank, die goed verzorgde notulen van de vorige ver gadering had voorgelezen, lichtte de verschillende cijfers uitvoerig toe en zo werden balans en verlies- en winstrekening uiteindelijk onveran derd vastgesteld. Bij de bestuursverkiezing kon de heer J. R. Zonneveld zonder meer herkozen worden verklaard, omdat geen tegencandidaat was gesteld. De herverkiezing van de heer P. N. van Eeden als voorzitter van de Raad van Toezicht verliep al even vlot. Bij de de rondvraag bracht de heer G. v. Denzen de vergoeding voor de voorzitter ter sprake en hij achtte 200.veel te laag in verhouding tot het grote aantal uren, dat de voorzitter van de bank besteedt. Op voorstel van de raad van toezicht werd hierna deze vergoeding tot 500.per jaar verhoogd. De gratis-comsumpties, de goede sigaren en vooral de verloting van een prachtige collectie landbouw-ge- reedschappen maakten deze vlot en zeer zakelijk verlopen vergadering tenslotte tot een zeer geslaagd eve nement. Bloemenpuzzlerit voor fietsers Voor de 8e maal organiseert de VW Noordwijkerhout op zondag 28 april a.s. zijn jaarlijkse bloemenpuzzlerit voor fietsers. De route is uitgezet en de puzzles in de routebeschrijving opgenomen. Het beloofd weer een mooie en sportieve rit te worden. Deelnemers kunnen zich nog melden bij mej. F. Horsthuis, Koninginne weg 28 of a.s. zondag in hotel Van der Geest tussen 11 en 12 uur. Het inschrijfgeld is slechts één gulden p. persoon en behalve de wisselbekers en fraaie prijzen voor de winnaars is er voor iedere deelnemer een her inneringswimpel. VVSB-nieuws. Op verzoek van Laakkwartier wordt de wedstrijd te gen deze club, in verband met de honkbalsport, op zaterdag 27 april om 18 uur in Den Haag gespeeld. De junioren en adspiranten heb ben het volgende programma: Fore- holte BVVSB D; Lisse AVVSB A (zondag, 12 uur) WSB BFore- holte A; SJC EWSB C; W$B D Lisse D. NOORDWIJK Handbal MSV. Het junioren elftal A (heren) maakt dit jaar reeds een prachtkans voor het kampioen schap van zijn afdeling. Zij hebben thans 17 punten veroverd, tegenover hun concurrenten, welke er 12 heb ben, terwijl hun doelgemiddelde ook geweldig is 8220. Het orogramiha voor zondag is: 1 uur: MSV Hios a (jongens); 2 uur: MSV Hios 2 (heren); 1.15 uur: OSC—MSV (dames). Vertrek per dienstbus Lin- denplein 12.55 uur; 12 uur: Jong Ade MSV 2. vertrek half elf; 1.30 uur: SVLVMSV a (meisjes), vcszrek 12 uur. De zondagsdienst zal worden waargenomen door dr. Mulder, tele foon 2230. De Duinrandapotheek is geopend van 121 uur en van 45 beroep op de ledenvergadering voor uur. Voor spoedgevallen doorlopend. VOORSCHOTEN De Kon. Wilhelmina Vereniging heeft haar feestprogramma klaar voor de viering van Koninginnedag 1957 op 30 april a.s. De feestelijkhe den worden op de vooravond van Koninginnedag dus 29 april a.s. ge opend met een Taptoe. Dit is iets nieuws voor Voorscho ten. De Taptoe begint maandagavond om kwart voor zeven op de Raad huislaan. Medewerking hieraan ver lenen de plaatselijke sportverenigin gen, de beide muziekkorpsen St. Laurentius en Benevenuto en de lan delijke rijvereniging „Koningin Em ma". De Taptoe eindigt haar route op het plein van het Cultureel Cen trum, waarna in het gebouw van het Cultureel Centrum een grote caba retvoorstelling gegeven wordt, die begint om kwart over acht en die getiteld is „Wat kan ons gebeuren". Het programma wordt verzorgd door het „Haarlems Radio Cabaret" o.l.v. Harry Meijer. De feestdag zelf 30 april wordt des morgens om 8 uur aangekondigd met trompetgeschal door herauten van de Landelijke Rijvereniging „Konin gin Emma" Om 9.45 uur begint de grote kinderoptocht. De optocht ein digt op de Voorstraat, waar de bur gemeester de kinderen zal toespre ken, waarna de kinderen een aantal liederen zullen zingen met muzikale begeleiding. Vooraf heeft op het bor des van het Gezondheidscentrum een défilé van de stoet plaats gevonden voor de burgemeester, de comman dant van het M.O.C. en het bestuur van de Kon Wilh. Ver. Na de zang- hulde worden de kinderen onthaald op een feestvoorstelling en een trac- tatie. Deze voorstellingen worden gegeven in de zaal van het M.O.C. en het Cultureel Centrum. De kin deren vernemen van het onderwij zend personeel naar welke zaal zij moeten. Ruim 2400 kinderen van Voorschoten worden door de K.W.V. onthaald op een tractatie! Daarna beginnen voor de groten de gebruikelijke puzzelritten zowel voor wielrijders, om 9.30 uur. Voor de auto's en motoren óm 13.30 uur en voor de bromfietsen om 13.30 uur De kindersoelen worden gegeven op de speelweide bij het Burgemeester Berkhoutpark en beginnen om 2 uur. De volkssDelen beginnen om kwart voor twee. Zij bestaan uit touwtrek ken voor ploegen,, kuipje steken en hap, slik, slik. Om half drie ringrijden voor til bury's verzorgd door de Vereniging Paardensport Voorschoten. Deze worden gehouden op de Willem de Zwijgerlaan. Om half vier begint de Singelloop. Dit is een nieuw pro grammapunt. Deze singelloop wordt verzorgd door de Sportraad van Voorsóhoten. Om kwart over vijf een voetbal wedstrijd op het Gem. Sportpark. Hier zal.een combinatie van SVLV- Rouwkoop spelen tegen een vereni ging uit Leidschendam Devjo. Om acht uur spelen ,Die Alpen Freunde", een Tiroler Kapel, op het plein voor het Cultureel Centrum, terwijl op het daar tegenover liggen de feestterrein allerlei vermakelijk heden en attracties zullen zijn, zoals gemeld in .groter aantal dan voor heen. De Kon. Wilh. Vereniging heeft bij de opening van de zaal het gemeen tebestuur een klok toegezegd, die een plaats zou krijgen in dit gebouw. De klok moest speciaal vervaardigd worden, maar in de pauze van de cabaretvoorstelling op maandagavond 29 april a.s. zal de klok aan het ge meentebestuur worden overhandigd. Geboren: Albertina dr van Teu- nis Bo'rgers en Egberta Geertruida Klopman; Constance Andrée Louise dr van Andreas Oosgterbaan en Eli- sabet Constantia Mulder; Hendrika Maria dr van Franciscus Johannes Angenent en Gerardina Jacoba Ma ria van Beuningen; Aleida Gerarda dr van Leendert Bruinsma en Bertha Kraaijeveld; Elisabeth Andrieske Catharina dr van Jacob Cornelis Groene wegen en Ar na Elisabeth van der Linden (geb. te Rotterdam). Ondertrouwd: Hendrik Jongkind, te Wassenaar, en Jacqueline Elize van Beek; Willem Albertus Ver- plancke cn Wilhelmina Theodora Maria Spiegeler; Benito van Bronck- horst, te Eindhoven, en Mariëtta Noordhoorn. Gehuwd: Arie Mol en Anna Maria Margaretha van Amerom; Leendert van Barneveld, te Wassenaar, en Sara Zujjderduin. Medische zondagsdienst. Gedu rende dit weekeinde wordt de me dische dienst voor spoedgevallen waargenomen door dr. Th. J. Thies, Leidscheweg 51, tel. 2520. Wijkverpleegster: Gezondheidscen trum, tel. 2177. Marktberichten LEEUWARDEN, 26 april Zuivel. Goudse volvet 2.10—2.12, Edammer 40 plus 1.901.92, broodkaas 40 plus 1.911.93. Stemming kalm. TER AAR, 26 april Groente. Peu len 2.60—3.60, idem B. 1.90, kas- snijbonen 2.603.30, idem stek 1.90, spinazie 3045, idem B 2125, rabarber 1830, prei 11—16, aardap pelen 8, uien 1516, stoofsla 1426. glasandijvie 831.00, sjalotten 2728. komkommers 53 ct. alles per kg, sla A 8.20—16.00, idem B. 5.0O—8.10 per 10C stuks, bloemkool A. 791.23, id. B. 58—84, idem C 2346, idem stek 16, komkommers A. 4952, idem B. 4146, idem C. 33, idem stek 25 ct. alles per stuk, radijs 510, bospeen 75, selderij 1219 ct. alles per bos. stoofsla 40—1.70 per kist, aardbeien 1.051.15, idem klein 75—C5 alles per doosje. 23—26 april 1957. vrijdag 26 april 1957 Laagste hoogste laatste koersverschil koers koers tijdvak t.o.v. 18 apr. Alg. Kunstzijde Unie 188 193 190 3/8 5 1/4 Van Berkel's Patent 187 187 1/2 187 1 1/2 Van Gelder Zonen 180 1/4 204 1/2 180 1/4 24 1/4* Kon. Ned. Hoogovens ...299 306 299 10 Ned. Kabelfabriek 279 284 282 2 271 1/2 278 275 7/8 2 3/8* 388 1/2 403 3/4 389 3/8 2 7/8* Wilton-Fijenoord 249 255 249 4 Kon. Petroleum 179,80 185,10 180,65 1,65 Holl.-Amerika Lijn 174 1/2 177 176 1 3/4 Kon. Ned. Stoomboot Mij 155 156 1/2 155 1/4 1 1/8 Ned. Scheepvaart Unie 181 1/2 183 1/2 182 1/8 1 1/2 Van Ommeren 284 1/2 286 1/4 Amsterdam Rubber 76 1/8 77 1/2 7 1/2 5/8 H.V.A 89 3/4 91 1/2 91 1/2 92 95 1/4 94 1/4 1 1/2 3Y, Staffellening 1947.. 86 7/16 87 9/16 87 4- 1/16 3 Invest, cert. Ned 90 13/16 91 3/16 90 31/3 1/8 3 Nederland 1962-64 90 3/8 90 7/8 90 1/2 7/16 Exd. Omzetten (nominaal): Vorige week (def.) Aandelen 1 7.482.307 Obligaties 7.697.080 Deze week (voorl.) Aandelen 6.717.621 Obligaties B.355.602 A.N.P.-C.B.S. Beursindices 1953 100. donderd. 18 apr. '57 vrjjd. 26 apr. '57 Internationale concerns 298,98 295,64 Industrie 154,82 153,35 Scheepvaart166,37 166,25 Banken 115,21 144,56 Indonesische fondsen 97,96 96,87 Algemeen212,98 210,81 Nette werkster gevraagd, om het kantoor schoon te houden. S. A. VAN LEEUWEN Verhuis- en transportbedrijf Zoeterwoudseweg 7 Kantoor geopend van 8.30 —18 uur. Aankomende Bediende in banketbakkerij of ge mengd bedrijf. intern. Adres: Bakkerij Verbeek. Kerklaan 58. Wateringen. In- of extern. H. J. v. d. Meer. Zuidbuurtseweg 70. Zoeterwoude. tel. K 1715 PRONONCE vraagt een ERVAREN VERKOOPSTER Sollicitaties schriftelijk of mondeling Prononce, Breestraat 65, Leiden. Gevraagd voor Engeland op een bloei- en bloembol- lenbedrijf liefst met ervaring. Woning aanwezig. Brieven'onder no. 3757 aan het bureau van dit blad. iDan&en in de St. Josephzaal. AlPHEN AAN OEN RIJN ZONDAG 28 APRIL 1957 Aanvang 8 uur TOEGANG ALLEEN R.K. JONGELUI vanaf 17 jaar. Muziek: „The Trevelly Brothers" KA RAVAN Slaapplaats 4 a 5 pers. Prijs 1900.Te bezich tigen na afspraak. Telef. K 1712—294. Zaak in Huish. artikelen omg. Leiden aang. Omzet 12.500. Prijs incl. goed. 24.500. Br. onder no. 3734 bur. v. d. blad. R. K. 3b banketbakker- bediende Opleiding B.N.S., biedt zich voor direct aan. C. J. Hiigersom. Dr. v. Noortstr. 111b, tel. 1761—1900, Stompwiik. Bericht van Inzet Notaris J. C. VAN ECK te Leiden bericht dat bij vei ling d.d. 26 april j.l. werd ingezet: het perceel Utenwaerde- laan 7 te Oegstgeest, op 14.200.—. Afslag 3 mei a.s. om 19 u. in het Notarishuis te Lei den. Hogewoerd 144. it HOOI Wegens huwelijk der tegenwoordige gevraagd, voor dag of dag en nacht. Gezin 2 personen. Mevrouw G. de Vries LentschGroenhart, Laan van Arenstein 11, Oegstgeest. Aan het Klinisch Laboratorium, afdeling Inwendige Geneeskunde, Academisch Ziekenhuis te Leiden kan direct worden geplaatst: hoofdzakelijk voor werkzaamheden in de Spoel- afdeling. Salaris nader overeen te komen. Sollicitaties kunnen mondeling of schriftelijk worden gericht tot de Conservator van het Laboratorium (kamer 117). Adverteren doet verkopen INZET Percelen te Leiden: 1. Woonhuis Sumatrastraat 185. op 13.200.—. 2. Woonhuizen met pak huis Middelstegracht 64, 64a en 64b, op f 6.700. Afslag vrijdag 3 mei 1957 nam. 7 uur in het Notaris huis te Leiden. Not. N. W. HOLTKAMP Bericht van Inzet 1. Wolmaransstr. 1 2600.—. 2. Wolmaransstr. 3 2600.—. 3. Wolmaransstr. 5 2500.—. 4. Wolmaransstr. 7 2500.—. 5. Wolmaransstr. 9 2600.—. 6. Wolmaransstr. 11 2600.—. 7. Wolmaransstr. 13 2800.—. 8. Wolmaransstr. 15 2750.—. 9. Wolmaransstr. 17 2800.—. 10. Wolmaransstr. 19 3400.—. Afslag vrijdag 3 mei 1957 's avonds 7 uur in het No tarishuis te Leiden. Not. A. H. DOIJER. Leiden, telef. 32341. A.Voordouw&Zn en W.Hoogstraten VRAGEN: Zich melden: N. Voordouw, Rijnegommerstraat 2, Zoeterwoude of tel. Leiden 23009.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3