Dokter G. A. de Bruyne (Leiderdorp) hartelijk gehuldigd op zilver feest ÜIMJN !,üh1^_MMBES fl-®ijrTT" r i Mevr.Pennings-Van Schooten (Noordwijkerhout) ontving het gouden erekruis „Pro Ecclesia STOMPWIJK GAAT GOUDEN HUWELIJKSFEEST VIEREN DINSDAG 23 APRIL 1957 DE LETDSE COURANT PAGINA 4 Op wel zeer duidelijke wijze heeft de patiënten- en vriendenkring van dr. De Bruyne zaterdagmiddag op een buitengewoon druk bezochte receptie uiting van haar waardering gegeven voor de wijze, waarop dr. De Bruyne gedurende 25 jaar zijn taak als huis arts te Leiderdorp heeft vervuld. Deze hartelijke belangstelling was vooral een gevolg van het feit, dat dr. De Bruyn zijn taak als huisarts zeer hoog opvat en daarbij toont een warme hartelijkheid voor de lijdende mensheid, zoals een der 'sprekers het uitdrukte. Op feestelijke wijze werd de jubile rende geneesheer met zijn echtgenote, in een open koets, getrokken door be- pluimde paarden, en voorafgegaan door de Leiderdorpse Harmoniekapel, van zijn woning afgehaald en met volle muziek naar het receptiegebouw gebracht. Hier hadden zich reeds velen verzameld, die de jubilaris bij zijn binnentreden een hartelijk wel kom bereidden. Het was dokter Bakema die, als voorzitter van het huldigingscomité het woord voerde. Hij verwelkomde de aanwezigen, in het bijzonder de burgerlijke overheid, de geestelijk heid, directie en bestuurders van zie kenfondsen, waarna hij zich tot dr. De Bruyn wendde. Hij schetste uit voerig diens levensloop om dan te ko men tot de jaren, dat spreker met dr. De Bruyne ging samenwerken. In die jaren is hem gebleken, dat de jubila ris al zijn werklust heeft gegeven voor zijn patiënten en zich daarbij Aethe*-M«i.pten WOENSDAG. TELEVISIEPROGRAMMA'S. KRO: 17.00—18.00 Voor de kin deren. AVRO: 20.00 Televizier. 20.15 22.00 De spiegel, toneelstuk. HILVERSUM I, 402 m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-ber. 7.10 Gewijde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 8.30 Idem. 9.00 Voor de zieken. 9.25 Voor de vrouw. 9.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Gram, 10.15 Idem. 10.30 Morgendienst. 11.00 Ge deeltelijke uitz. van de jaarvergade ring vani de Chr. Hist. Unie. 12.00 Pianoconcert. 12.30 Land- en tuinb.- meded. 12.33 Gram. 12.53 Idem. 13.00 Nieuws. 13.15 Met PIT op pad. 13.20 Lichte muz. 13.45 Kamerork. en so list. 14.30 Gram. 15.30 Interscholaire jeugdto urnooi. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Dubbel Mannen kwart. 18.20 Spectrum v. h. Chr. Organisatie- en Verenigingsleven. 18.30 RVU: Me vrouw dr E. Pereira d'Oliveira: „Voe- dings- en spijsverteringsstoornissen". 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Or- gelconc. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Con- certgebouwork. 21.05 „Werk ir» uit voering", klankb. 21.35 Sopr., alt en piano. 21.55 Filmbeschouwing. 22.05 Salonork. 22.35 „Wachtend op een betere toekomst", reportage. 22.45 Avon^overdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportuitsl. 23.20—24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 7.23 De ontbijtclub. 8.00 Nieuws. 8.18 De ontbijtclub. 8.50 Voor de vrouw. 10.00 Boekbespr. 10.05 Mogenwijding. VARA: 10.20 Gram. 10.50 Idem. 11.35 Metropole-ork., kin. der koor en meisjeskoor. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Voor het plat teland. 12.38 Lichte muz. 13.00 Nieuws. 13.15 Tentoonstellingsagen da. 13.18 Lichte muz. 13.50 Medische kron. 14.00 Gram. 14.30 Voor de jeugd. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Graan. 17.00 Pianoduo. 17.20 Lichte muz. 17.50 Regeringsuitz.: Rijksdelen overzee: Een jongensinternaat in Noord-Guinea, door L. v. d. Graaf. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Instr. kwart 18.40 Act. 18.50 Pianospel. 19.00 Voor de jeugd. 19.10 Toespr. 19.25 VARA-Varia. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Tussen de regels door, comm. 20.15 Met eervol ontslag, hoorsp. 21.35 Rit misch strykork. en soliste. 22.00 Tus sen mens en nevelvlek, caus. 22.15 Pianorecital. 22.30 Kindoren van de rekening, klankb. 22.50 Gram. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. 23.5024.00 Soc. nieuws in Esperanto. vele vrienden heeft verworven. Te vens is het hem duidelijk geworden, welk een macht en invloed dr. De Bruyne by zijn patiënten heeft ver kregen. Als dank voor de vele opof feringen, zich getroost voor zijn pa tiënten, verheugde spr. zich thans de dank van de patiënten te kunnen overbrengen. Deze bestond uit een nieuw interieur voor de wachtkamer en een geschenk onder couvert voor de jubilaris persoonlijk, welke laatste dr. Bakema, onder grote bijval van de aanwezigen aan dr. De Bruyne overhandigde, daarbij de wens uit sprekende, dat hij hoopte nog vele jaren met dr. De Bruyne te mogen samenwerken. Deze wens ging verge zeld van een heildronk door alle aan wezigen. Burgemeester v. Diepeningen bracht de gelukwensen over namens het ge meentebestuur en memoreerde daar bij de hartelijke binding van genees heer en patiënt, welke zodanig is, dat hij voor velen een vertrouwensman is geworden, een positie, die zeker niet beïnvloed wordt door de socia lisering van de geneeskunde en spe cialisatie. Spr. hoopte, dat dr. De Bruyne nog vele jaren met grote kracht moge klaar staan voor de ge meente. Burgemeester Smeets van Zoeter- woude sprak eveneens zijn waarde ring uit voor de mens en genees heer in dr De Bruyne alsmede voor de prettige samenwerking, welke be stond tussen het gemeentebestuur van Zoeterwoude en dr De Bruyne. Hij hoopte, dat het de jubilaris ge geven mocht zijn dit jubileum nog vele jaren met zijn gezin te herden ken. Ds J. J- Dijk sprak als oude kennis in gelijke geest; ook hij had grote waardering voor de liefde voor de patiënt welke dr De Bruyne steeds toont. Pastoor Kouwenhoven, die vervol gens het woord voerde, gaf wel de meest rake typering van de persoon van dr De Bruyn. Als wij ziek zijn, zo zei spr. o.at, hébben wij een dok ter nodig, maar u dokter De Bruyne, doet het voorkomen alsof wij niet u, maar gij ons nodig hebt. Dit is een gevolg van uw charme en persoon lijkheid, welke uitgaan naar de mensen. Spr. weet dat de dokter een gelovig mens is en overtuigd is, dat alles slechts mogelijk is door een Hogere macht, die de geneeskrach tige kruiden laat groeien en zodoen de met het menselijk verstand de geneeskunde mogelijk maakt. Maar, besloot pastoor Kouwenhoven, daar bij doelende op een ernstige ziekte van de dokter in het vorige jaar, wees ook uw eigen geneesheer en zie toe dat gij de rust krijgt die u nodig hebt, om zodoende uw zegenrijk werk nog vele jaren te kunnen voort zetten. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door de heer C. J. Brouwer namens het Haarlemmermeerzieken fonds en door de heer A. Groeneveld namens het Ziekenfonds Alphen aan den Rijn. De rij van sprekers werd gesloten door dr Hoefman uit Lei derdorp die, als collega, de prettige samenwerking memoreerde, welke naar hij hoopte tot in lengte van da gen zou voortduren. Een zeer bewogen jubilaris dank te tenslotte voor al dit medeleven, de buitengewone belangstelling en de blijken van waardering. In het bijzonder bracht hij dank aan dr Ba kema en de overige comitéleden, de vertegenwoordigers van de Over heid, Kerk en maatschappij, zomede aan de zusters van de Goede Herder. Allen hebben er toe bijgedragen dat hij op deze dag met dankbaarheid mag terugzien. De wetenschap, al dus spr., is slechts betrekkelijk en het leven is als een zucht. Er is maar één grote Heelmeester die alles ver mag. Dit moeten wij steeds gedenken. Spr besloot met te verklaren, dat deze dag een blijvende indruk in hem zou nalaten. Een grote stroom van patiënten, vrienden en belangstellenden stond klaar om de jubilaris de hand te drukken en de gehele middag, tot lang na het vastgestelde uur, was het een komen en gaan van belangstel lenden. „Dodenrit" aan iets vastgehouden, laoop na de val van voor naar achter van de wagen en het eerste wat hij zei tegen de knecht, die buiten adem kwam aanhollen: „Jan, waar is mijn éne klomp?". Het mag een wonder genoemd wor den, dat kind, zowel als dieren geen nadelige gevolgen ondervonden van deze rit. De schade aan bollen, wagen en bielzenheining was niet gering. De Voorhoutse brandweer is ver heugd, dat zij sinds enige tijd een automatisch brand-alarm-apparaat bezit. Dit heeft de praktijk reeds meerdere malen met recht bewezen. Op 2e paasdag des morgens 6.15 uur ging deze schel weer bij de aange slotenen „over". Dus pardoes spron gen zij uit hun bed. Bij het centrale punt aangekomen, bleek echter, dat er geen brand was (gelukkig). Wat was het geval? Op onverklaarbare oorzaak heeft een klein kind op de schel gedrukt, hetgeen het gehele koor van brandweerlieden uit bed trommelde. Er is danig om deze mop gelachen. WASSENAAR In de afgelopen nacht omstreeks één uur is de 54-jarige voetganger H. v. Tricht uit Wassenaar bij het onvoorzichtig oversteken van de Rijksstraatweg aangereden door een personenauto en zo ernstig gewond, dat hij onderweg naar de St. Ursula- kliniek is overleden. De autobestuur der treft geen schuld. BODEGRAVEN ZILVEREN PRIESTERFEEST PATER CL. VAN VELDHUIZEN Pater Claudianus van Veldhuizen werd op 21 april 1906 te Bodegraven geboren aan de Zuidzijde op de boer derij waar zijn broer nu woont. In 1932 ontving hij de H. Priesterwij ding als Franciscaan. In vele delen van het land heeft hy zijn priester lijke taak vervuld, assisteerde, gaf retraites en trad ook als magister op in het klooster te Venray. In diverse Franciscaner kloosters heeft hij zijn verblijf gehad o.a. te Woerden, Oude water, Vorden. In de laatste plaats is hij thans Vicarius. Om zijn zilve ren feest in zijn geboorteplaats en te midden van zijn familie te kunnen vieren, was hij naar Bodegraven ge komen, waar op Tweede Paasdag om 8.45 uur de plechtige Hoogmis werd opgedragen door de jubilaris zelf, waarbij pastoor Janus presbyter-as- sistens was. Diaken was pater Hooge- boom o.f.m.; subdiaken kap. J. Voor- twist. Pater Hoogeboom hield de feestpredikatie, waarin hij de instel- Inderdaad, een verfijnd genot! AMERICA'S BEST TOBACCOS (Advertentie). ling van het Priesterschap releveerde en de verheven taak van de priester belichtte. Het zangkoor was versterkt met het dameskoor en zong de 4-stemmi- ge Mis van Perosi, met als toegift de priestercantate van Jan Nieland „Haec Dies". Het meer intieme gedeelte van het feest werd nadien gevierd ten huize van de heer A. van Veldhuizen aan de Zuidzijde, waar de jubilaris te midden van zijn familie een onver getelijke dag beleefde. NIEUWVEEN Aanrijding Gisteren omstreeks 12 uur had op de Dorpsstraat alhier een aanrijding plaats die goed is af gelopen. De 17-jarige Annie Stokman wonende alhier, wandelde met twee vriendinnen in de richting van haar woning. Daar het trottoir ter plaatse vrij smal is, stapte Annie van het trottoir op de rijweg, vlak voor een achter haar naderende personenauto bestuurd door een inwoner van Lei den. Annie werd door de rechter- voorzijde van de auto gegrepen en op het trottoir gesmakt alwaar zij bleef liggen. Dr. A. M. van Dongen, die het slachtoffer de eerste hulp verleende, constateerde een wond aan haar voorhoofd alsmede een schaafwond aan een van haar benen. Nadat zij bij omwonenden was bin nengedragen is zij later per auto naar haar woning vervoerd. „De Witpen" Wedvlucht vanaf Duffel. Afstand 127 kilometer. Dui ven gelost te 9 uur. Aankomst le duif 10.45 uur. Snelheid 173 meter per minuut. Uitslag: H. Burggraaff 1-4- 7-8-11-13-15-16; J. de Groot 2; C. van Leeuwen 3; C. van Bemmelen 5-6-12- 18-20; mevr. RooversAbels 9; A. Bijl 10-17 en J. Meijer 14-19. Aan deze wedvlucht was een paas- we^strijd verbonden. Al de deelne mers ontvingen een krentenbrood, in overeenstemming met het behaalde succes op deze vlucht. Bruidspaar Langelaan-v.d. Loos Op 24 april 1907 traden Jac. Lange- laan en P. v. d. Loos in het huwelijk. Woensdag is het dus groot feest in Stomp wijk want 50 jaar getrouwd zijn mag toch niet onopgemerkt voor bijgaan, ofschoon bruidegom en bruid liefst zo onopvallend mogelijk door het leven gaan en wars zijn van offi ciële huldigingen. De eerste jaren van het huwelijk probeerde de brui degom de kost te verdienen als groenteboer in Rotterdam. Het plat teland trok echter meer en Langelaan trok met zijn vrouw naar Stompwijk om groenten te kweken. Het tuinders vak lag hem beter. Vorig jaar heeft hij zijn tuin verkocht. Nu hij 73 jaar is mag hij wel eens rustig genieten van een oude dag. Het huwelijk bleef kinderloos, wat niet wegnam dat de bruid, „tante Plien", haar moeder lijke hart voor anderen openstelde en menigmaal zich de zorg over kin deren aantrok. Op haar 76-jarige leeftijd geniet zij nog een uitstekende gezondheid en kan, wat dit betreft, rustig wedijveren met haar man. Heel Stompwijk hoopt en wenst dat het bruidspaar een onvergetelijke LEIDSCHENDAM GOUDEN BRUILOFT. Op eerste Paasdag heeft het echt paar P. van der Meer en W. Kersber gen zijn 50-jarige echtvereniging her dacht, eerst met een plechtige H. Mis in de oude parochiekerk en daarna in de familiekring, die des middags een druk bezochte receptie heeft gehou den. De thans 78-jarige bruidegom heeft een druk en werkzaam leven achter de rug. Meer dan dertig jaar was hij bedrijfsleider op een tuinderij, wat hy tot zijn zeven.igste jaa- heeft vol gehouden. De 74-jarige bruid heeft enige tijd geleden een ernstige opera tie ondergaan, maar is er thans weer goed aan toe. De huishouding verzorgt zij nog als de beste en ook is zij haar getrouwde dochter meermalen een welkome hulp. dag mag hebben en dat zij de jaren die hun nog gegeven zijn in gezond heid mogen doorbrengen. JUBILEUM ZUSTER LEONIE Het hoofd van de R.K. Meisjes school te Stompwijk, Zr. Léonie, viert haar zilveren professiefeest in de Congregatie van het Arme Kind Jezus. Zr Léonie die slechts enkele jaren hoofd is van de school, heeft toch in deze korte tijd verbeteringen ingevoerd en zich doen kennen als een zuster, die vurig vecht voor haar school. Het feest zal donderdag 25 april door de zusters worden gevierd. Vrijdag 3 mei is het feest voor de kinderen in het Blesse Paard. De kin deren zullen dan zelf de middag ver zorgen. De ouders en belangstellen den zijn van harte welkom en krij gen na afloop de gelegenheid Zr. Léonie te feliciteren. VOORHOUT JAN, WAAR IS MIJN KLOMP?! Dit was het eerste, hetgeen het 4-jarig zoontje Henk van de heer J. Oostdam zei, toen hy een tocht op een boerenkar had meegemaakt, hetgeen zijn leven wel had kunnen kosten. Zaterdagmiddag keerde de knecht van de Fa. J. Oostdam van het erf van de veehouder S. P. Heemskerk huiswaarts met een met twee paarden bespannen wagen. Bij de uitgang van het erf zette de berijder „het span" even stil, om het hek dicht te doen. Op de wagen zat de 4-jarige Henk en deze heeft vermoedelijk aan de leid sels getrokken, want de paarden gin gen er meteen in volle ren van door. Aan de Rijnsburgerweg gekomen, zagen ooggetuigen, die zelf het vege lijf moesten redden, nadat zij ge poogd hadden de hollende paarden tot stilstand te brengen, dat de paar den ieder een kant uit wilden gaan. Dit had tot gevolg, dat het gehele gerij van een twee meter hoge berm viel en terecht kwam in de bloeiende bollenvelden van de heer J. v. Steijn. Eén paard kreeg de Jiele wagen op het lichaam maar mankeerde wonder boven wonder niets. De kleine baas heeft zich op deze u Wegens buitengewone verdiensten als lid en presidente van de St. Eli- sabethvereniging in de parochie St. Victor heeft het Z.H. Paus Pius XH behaagd om U, mevrouw C. J. Pen- nings-van Schooten het gouden ere teken Pro Ecclesia et Pontifice te verlenen. Deze woorden sprak pastoor A. M. A Vollaerts in Noordwijkerhout in een korte bijeenkomst in de verga derzaal van de pastorie op Tweede Paasdag, toen mevr. Pennings, die door enkele heren van het kerkbe stuur van haar woning was afgehaald, in aanwezigheid van het kerk- en armbestuur, kapelaan N. J. Donkers en haar mede-leden van de St. Elisa- bethvereniging door de pastoor was welkom geheten. Al meer dan 50 jaar heeft mevr. Pennings aan het werk van de St. Eli- sabethvereniging deelgenomen. Be gonnen in de periode toen de paro chie van St. Victor nog bijna geheel Noordwijkerhout omvatte, betekende het lidmaatschap van deze vereniging een taak, die vele dagen in de week vulde en na de splitsing van de St. Elisabethvereniging over de beide pa rochies wijdde mevr. Pennings heel veel van haar tijd aan de materiële en geestelijke belangen van de zieken en nooddruftigen in de St. Victorpa- rochie. Uw werk en Uw offers hebben door deze onderscheiding erkenning ver kregen zeide mevr. van der Burg, die haar namens haar mede-leden felici teerde. De heer B. Warmerdam, die als lid van het parochiële armbestuur uit ervaring wist met hoeveel liefde en toewijding mevr. Pennings dit werk ter ere Gods heeft verricht, sprak namens het Armbestuur de wens uit, dat het haar gegeven mocht, zijn nog vele jaren deze welverdiende eervolle onderscheiding te dragen. Koninginne-verjaardag. Voor koninginne-verjaardag op 30 april a.s. heeft de Oranjevereniging des morgens voet- en handbalwedstrijden voor de schoolgaande jeugd op het VVSB-terrein georganiseerd en des middags om 3 uur een bloemencorso voor de schoolkinderen. De keuring van de versieringen zal om 2 uur be ginnen op de speelplaats aan de Lan- gevelderweg. Des avonds om 7.15 uur zal voor het Raadhuis een zanghulde worden ge bracht aan de burgemeester als ver tegenwoordiger van H. M. de konin gin. Daarna zullen de met de versie ringen verworven prijzen worden uit gereikt. In de avonduren zullen de beide muziekverenigingen een muzi kale rondgang door het dorp maken. Op 4 mei a.s. zal om half acht urn 's avonds een Stille Tocht door het dorp naar het Monument bij 't Raad huis trekken, ter herdenking van de gesneuvelden en gevallenen in de laatste Wereldoorlog, Bloemen-biidge drive. - - Onder de deskundige lieding van de wedstrijd leiders, de heren H. G. Koogenkamp en P. A. Bouts uit Den Haag, speel den gisteren 368 deelnemers om de vele prijzen in de Bloemen-bridge- drive, georgan'seerd door de bridge club „Het Juiste Bod." Het gezelschap was verdeeld in 23 groepen van 8 pden en bezetten de twee grootste zalen van café Brama en hotel van der Geest. De heer Maarse en partner uit Aals meer behaalden het hoogste aantal punten, nl. 88, wat gelyk staat met een gemiddelde van 70 var. het to taal aantal te behalen punten en ver overden daarmede de door de plaat selijke VW beschikbaar gestelde ere prijzen, die door de heer B. v. d. Hoorn werden uitgereikt. Van de vele clubs, die dongen naar de door de gemeente Noordwijkerhout beschikbaar gestelde clubprijs, be haalde de Amsterdamse vereniging Het Juiste Bod Forcing Combinatie met 422 punten de hoogste score. De Leidse Professorenwijk werd goede tweede met 421 punfen. Burgemeester P. M. M. van der Weijden reikte de trophee met een kort woord, waarbij hij o.m. met leed wezen zijn onkunde in dit edele spel beleed) over aan de heer J. Gold- steen, die de .-re-prijs naast de vorig jaar in deze drive gewonnen prijs kan plaatsen.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 6