LWTtLGAT Scheep Plechtige H.Mis van pater Siegward Gottenbos o.f.m. St* Jorisdag in Leiden Moskou publiceert briefwisseling met Londen en Parijs Regeling van Suez-kanaalkwestie op komst? DINSDAG 23 APRIL 1957 DE LEIDSE COULANT PAGINA 2 Neomyst in Herensingelkerk Ie Leiden Van de tallozen, die onder een Eer. ste Paasdag stralende lentezon langs de Zijlsingel zijn gegaan, zullen velen verwonderd hebben gekeken naar de schat van witte narcissen waarachter 't huis no. 72 schuil ging. De traditio nele driekleur met de pauselijke wim pel en de misslevlag die van deze gevel wapperden en de talrijke vlag gen met geelwitte wimpels van de bu ren deden een bijzonder feest ver moeden. Een parochiaan van de Herensingel parochie zou 's anderendaags zijn eer ste H. Mis opdragen. Tegen zes uur stroomde de kerk aan de Herensingel vol met gelovigen van deze parochie ter verwelkoming. Een haag yan belangstellenden bui ten de kerk, een dubbele rij gevormd door voortrekkers, verkenners en wel pen, gidsen en kabouters en wit geklede bruidjes wachtten hier om de parochiezoon te verwelkomen. Even zes uur kwam dan pater Sieg ward Gottenbos O.F.M., die 31 maart uit de handen van mgr. Kramer, de uit China verbannen missiebisschop in Weert de Heilige Priesterwijding ontving, vergezeld van zijn ouders en pastoor M. A. van Kleef hij zijn pa rochiekerk aan. Er moet wel iets in de neomyst om gegaan zijn, toen hu door de haag van zijn oude St. Joseph- en Blandina- groep schreed, waarvan hij zich di verse gezichten nog herinnerde uit zijn jonge tijd van verkenning. Glun derend keek hij in het gezicht van zijn vroegere ou-baas Van Hameren, die aan het hoofd van de troep stond. In het portaal van de kerk sloot zich de familie en de aanwezige gees telijkheid bij de groep aan, en terwijl- het feestlied gezonden werd. schreed de neomyst door een dubbele haag van een honderdtal bruidjes naar hit hoofdaltaar van zijn parochiekerk. Eer aan priesterschap. In 'n gevoelvolle rede betoonde spre ker allereerst aan zijn parochianen zijn dankbaarheid voor de grote be langstelling, die men de neomyst wil de brengen. Deze eer, zo zeide spreker, is er een die gebracht wordt aan het priester schap zelve zonder aanziens des per- soons, de meesten uwer kennen de neomyst niet eens. De pastoor wenste daarna de neo myst geluk met deze hoge uitverkie zing. •Hij heeft uit de handen van de bis schop de macht ontvangen het H. Mis offer op te dragen. Hij herinnerde hem aan de woorden van de bisschop bij de handoplegging: moge alles gezegend worden, wat deze handen zullen zegenen, moge al les geheiligd worden wat deze han den zullen heiligen en verzocht de neomyst zijn eerste priesterlijke zegen te schenken aan de parochianen In een kort Lof zong vervolgens het zangkoor o.l.v. kap. H. de Jong en aan 't orgel P. v. Remundt op een ge voelvolle wijze het O Jesu amor mi" van A. Giesen. De neomyst werd aan het altaar geassisteerd door pater G. de Ponti O.F.M. en pater M. van Tienen O.F.M., terwijl kapelaan J. A. M. van Adrichem als ceremoniarius fun geerde. Onder de tonen van: Aan U O Ko ning der Eeuwen, verliet de neomyst daarna door de rijen bruidjes en ver kenners de kerk. Tweede dag. Maandagamorgen schreed de neo myst weer door de dubbele haag van de verkenners jeugd naar het altaar om daar voor het eerst in zjjn paro chiekerk het H. Misoffer op te dragen. De jonge priester werd hierbij ge assisteerd door dezelfde ordebroeders als de avond tevoren. Het parochiële zangkoor zong de wisselende gezan gen van Tweede Paasdag en de vaste gezongen uit: „Cantate Domino", een driestemmige mis voor gemengd koor van Refice. De koordirigent, kapelaan H. de Jong, heeft hiermede bewezen, dat hij tot grote hoogte dit koor heeft opge voerd in de weinige maanden, dat hij nu de zangers onder zijn leiding heeft. De begeleiding op het orgel door de heer Van Remundt was voortreffelijk. Feestrede. Pater De Ponti O.F.M. hield de feest rede. Hij wees op het feit dat de pries ter thans meer dan vroeger midden tussen het volk staat. Dit is te waar deren. Speciaal de jeugd wilde het anders. De jonge mensen verlangen een priester die hen begrijpt, hun problemen aanvoelt en volkomen met hen meeleeft. „Wat ook uw werk zal zijn, hier of in den vreemde, al dus spr., er staan mensen op u te wachten, die naar u als priester ver langen. Sta dan ook geheel open voor hen. Probeer u in te leven in hun moeilijkheden en problemen. Tracht steeds menselijk met de men sen mee te leven". Spreker feliciteerde daarna de gelukkige ouders en familie en spoorde hen aan. zoals in het verle den, voor deze nieuwe priester te blijven bidden, daar deze thans nog meer dan voorheen het gebed en offer nodig heeft. Spr. vroeg tenslotte het gebed van de neomyst. Tijdens de Communie-uitreiking zong een oom van de neomyst zuivel en met gevoel 't „Panis Angelicus". Na de H. Mis speelde de organist, het „Concerto I in G" van J. C. Bach. In dc middag werd in het ouder- i.-ke huis de receptie gehouden; tien tallen hebben de gelegenheid waar genomen om de neomyst en zijn ouders te feliciteren. Aanwezig wa ren O h. ook de parochiegeestelijkheid, ordebroeder van de wijdeling, mgr. Th. M. Beukers, het bestuur van de buurtvereniging „Ons Eiland", dat de jonge priester een kofferschrijf- n.s..ch.'ne aanbood en vele anderen. Ook de oude vrienden van de ver kennerij waren in groten getale ge komen, Ou-baas J. C. van Hameren wenste de neomyst in 'n kort speech- je geluk namens de verkennersjeugd. Hij wees daarbij op het feit, dat zo veel jongens uit de verkenners tot het priesterambt geroepen worden. Hij bracht de wet der verkenners, „iedereen te helpen en paraat te zijn" van toepassing in het priester schap van de oud-verkenner. Ge schenken werden met de gelukwen sen de neomyst aangeboden. Een kort danklof besloot deze feestdagen. Tot morgen bluft de neomyst nog in zijn ouderlijk huis. Het is echter een vraag hoelang hij nog in Neder land zal blijven. Pater Gottenbos zal als missionaris naar Java vertrekken. Bijeenkomst in Burchtrotonde Vandaag was het St. Jorisdag. Te Leiden waren verkenners van de Katholieke Jeugdbeweging van morgen al vroeg uit de veren, omdat zij om kwart over zes in de Harte- brugskerk bijeenkwamen, waar door de districtsaalmoezcnier, rector L. P. M. Vester, een H. Mis werd opgedra gen. In een korte toespraak trok rector Vester een vergelijking tussen het of fer van Christus van Goede Vrijdag en het offer, dat St. Joris moest bren gen, toen hij de strijd aanbond met de draak. Vandaag ook moeten de verkenners van de Kath. Jeugdbewe ging hun bereidheid tot offeren tonen door een extra goede daad. Na de H. Mis werd de rode St. Jo- risbloem gewijd; de bloem, die in de bijeenkomst in De Burcht, die hierop volgde aan de deelnemers werd over handigd en die de gehele dag op het uniform wordt gedragen en vanavond in het kampvuur wordt geworpen. Op de Burchtrotonde, kwamen óók de leden van de Nederlandse Padvin ders Beweging bijeen. Hopman Cor- nelisse onder-districtscommissaris van de N.P.V. sprak een openingswoord dat hij besloot met het voorlezen van een boodschap van H. M. de koningin. De horderoep verklonk in de klare morgenlucht en tenslotte weergalmde in de ruime rotonde het „Hoort zegt het voort". Vanavond houdt elke groep zijn eigen kampvuur, waarbij geluisterd wordt naar de St. Joris- boodschap van de hoofdaalmoezenier. Hier zal ook de welpen- en verken nersbelofte worden hernieuwd. JUBILEUM K. MOKKENSTORM. Vrijdag a.s. herdenkt de heer K. Mokkenstorm, hoofdvertegenwoordi ger van de N.V. Fabriek van Ver duurzaamde levensmiddelen v/h L. E. Nieuwenhuizen het feit, dat hij voor veertig jaar bij deze N.V. in dienst trad. Ter gelegenheid van dit jubi leum bestaat er die middag van 3.30 tot 4.30 uur ten kantore van het be drijf gelegenheid om de heer Mok kenstorm geluk te wensen. Zaterdagmiddag vond op de be graafplaats „Rhijnhof" de teraarde bestelling plaats van dr. P. H. v. d. Hoog, in leven huisarts, die de vorige week op 68-jarige leeftijd te Den Haag overleed. Ook te Leiden was de overledene een aantal jaren als specialist in huidziekten gevestigd geweest. Bij het graf spraken als vrienden van de overledene mr, F. J. J. Trap man, de heer J. Riemens uit Rijswijk, dir. Chem. fabriek en de heer Q. M. Hafiz H. A. Ahmadigy. De zoon van de overledene sprak een dankwoord. f/t ~Zbof hf" U v O VWb tb Vóór de inval in Egypte Vanaf maandag wordt in het Rus sische regeringsorgaan Izwestia de briefwisseling tussen de regerings hoofden van de Sowjet-Unie, Enge land en Frankrijk aan de vooravond van de Brits-Franse 'nvasic in Egyp te gepubliceerd. Dit heeft de pers chef van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken, Iljitsjef, bekend, gemaakt. Uit deze correspondentie blijkt, dat POTLOOD en GEEST No. 504. Horizontaal: i. voegwoord, 7. meisjesnaam, 8. voorvoegsel, 10. voorzetsel, 12. oude benaming voor li ter. 14. slede, 15. vreemde munt 17. ik (Lat.), 18. uitruster van schepen, 19. minder aangenaam riekend, 21. smalle weg, 23. pers. voornaamwoord, 24. zijtak Saaie, 26. lidwoord (Fr.), 27. bekende afkï.ting, 28. water in Friesland, 30. hinderlijk. Verticaal: 2. jongensnaam, 3. te vens, 4. rivier in Rusland, 5. meisjes naam, 6. stormachtig, 9. karperach tig riviervisje, 11. bijwoord, 13. gem. in N -Brab. a. d. Maas, 14. scheikun dig element (afk.), 16 grond, die bij een hoeve behoort, 17. gem. in N.- Brab.. 20. klein kind, 22. telwoord, 24. wereldtaal, 25. bijwoord, 27. ex tem pore (afk.), 29. voegwoor Oplossing morgenavond. „zekere Franse en Britse kringen hun inval hebben ontketend, nadat zij door de Sow jet-regering gewaar schuwd waren en niet zonder dat zij door de Ver. Staten waren aangemoe digd", zei Iljitsjef. Engeland, Frankrijk, de Sowjet- Unie en de Ver. Staten moeten het gebruik van geweld, als middel om de nog hangende problemen in het Midden-Oosten op te lossen, veroor delen, daar dit een grove schending van het handvest der Ver. Naties zou betekenen. Dit wordi gezegd in de nota's, die de Sowjet-minister van Buitenlandse Zaken, Gromyko, vrij dag heeft overhandigd aan de diplo matieke vertegenwoordigers der drie westelijke grote mogendheden. De nota's vormen een antwoord op de afwijzende westelijke commentaren van elf maart op het „program- Sjepilof" voor het Midden-Oosten. Dit program behelsde o.m. niet-in- menging in binnenlandse aangelegen, heden van de landen in dat gebied. De „Bergsingel" gestrand Het Nederlandse schip „Bergsingel" is zondag op de Noord-Afrikaanse kust bij Kaap Bouxgaron (Algerië) aan de grond gelopen. Vijf bemanningsleden zijn door een escortevaartuig van de Franse marine overgenomen en naar Philippeville gebracht. Eén opvarende sprong over boord en zwom naar land. Drie ande ren wilden zijn voorbeeld volgen maar konden de vaste wal niet be reiken, zodat zij de nacht op een klip moesten doorbrengen. De kapitein, de eerste machinist en twee andere opvarenden zijn nog aan boord van het schip, dat geen direct gevaar loopt te zinken. Het zal waarschijnlijk drie a vier dagen duren voor men het schip vlot kan krijgen. Deze week slotfase In gewoonlijk welingelichte buiten landse diplomatieke kringen in Cairo is maandagavond verklaard, dat rede lijkerwijs verwacht kan worden, dat de besprekingen over een regeling voor de Suezkanaal-kwestie deze week in een „slotfase" komen. De Egyptische minister van buiten landse zaken, Fawzi, had zondag aan de Amerikaanse ambasadeur Hare het jongste Egyptische standpunt doen toekomen en tegelijkertijw ook aan de ambassadeur van de Sowjet- Unie, van India en van Zuid-Slavië. De onderhandelingen zouden een punt bereikt hebben, waarop men zeer dicht genaderd zou zijn tot de strekking van het plan, dat door Krisjna Menon van India in oktober 1956 is geopperd. Dit plan voorzag in arbitrage van geschillen door de Verenigde Naties, technisch advies van deskundigen van de Vereningde Naties en overleg en voeling met de gebruikers van het kanaal. Egypte zou volgens genoemde krin gen bereid zijn, spoedig tot een re geling te geraken over de Suezkanaal- kwestie om een verlies opleverende exploitatie van het kanaal te vermij den. De dagelijkse kosten van de ex ploitatie worden geschat op ongeveer 172.000 dollar. De huidige inkomsten deken dit bedrag zeer ten dele als gevolg van de westelijke boycot van het kanaal. Japan en de kernproeven De Japanse premier, Noboesoeke Kisji, heeft maandag in het Japanse parlement verklaard, dat het „in diplomatiek opzicht niet verstandig zou zijn, tezamen met de Sowjet-Unie onder de huidige omstandigheden een oproep to de grote mogendhe den te richten om de proeven met kernwapens voorlopig op te schor ten." De Sowjet-Unie had Japan dezer dagen een dergelijk voorstel gedaan. Kisji was van oordeel, dat de atoomproeven alleen beëindigd kun nen worden door middel van een ak koord tussen de Sowjet-Unie, de V.S. en Engeland. PAASVERKEER TE LEIDEN. De overweldigende Paasdrukte, die ons land overrompelde, heeft ook zün stempel gedrukt op het verkeer in de Sleutelstad. Tienduizenden! vreemdelingen trokken op hun weg naar de bollenstreek of terug, huis waarts, door de stad Het was, met name in de middaguren van de Tweede Paasdag, geen gewoon ver schijnsel als een stroom van voer tuigen bij het kruispunt van de Prinsessekade en Breestraat-Noord- einde moest wachten voor het ver keerslicht, terwij] de staart van de stoet, tot aan het station aangroeide. Op de verschillende kruispunten en oversteekplaatsen was het bijzon der moeilijk, te meer, daar er on der invloed van het stralende zomer weer meer voetgangers dan nor maal in de straten waren. De politie had extra versterkingen op de been gebracht om de exodus zonder moei lijkheden te laten plaats vinden. Dat er desondanks enkele ongelukjes gebeurden, behoeft geen verwonde ring te wekken. Zaterdag hadden er te Leiden 8 botsingen en aanrijdingen plaats, waarbij lichte materiële schade of lichte verwondingen werden veroor zaakt. Voor zondag en maandag be droeg het totale aantal van deze voorvallen 20. Het meest ernstige ge val was een aanrijding tussen een autobus en een bromfietser op de Breestraat, hoek Prinsessekade, dat zaterdagmiddag omstreeks 6 uur voorwiel. De bromfietse, die recht uit naar het Noordeinde wilde, werd te laat opgemerkt door de autobus bestuurder. Een botsing was onver mijdelijk, maar hoewel de bromfiets geheel vernield werd, bekwam de bromfietsberijder gelukkig slechts lichte verwondingen. Ongeveer op hetzelfde punt was zaterdagmiddag draadbreuk opgetre den van de tramleiding. Het tram verkeer in de richting van Oegst- geest werd hierdoor gedurende een kwartier gestremd. Het autoverkeer ondervond vrijwel geen vertraging, nadat eenmaal een politieagent was aangewezen om het verkeer om de wachtende trams heen te leiden. Toeristenstroom werd opgevangen. Ook heeft Leiden zijn deel gekre gen van het onderdak-probleem in di' litzonderlijk mooie, maar drukke Paasweekend. De V.V.V. heeft tot laat in de avond vrijdag en zaterdag doorgewerkt om alle toeristen, die om onderdak kwamen vragen op de juiste adressen onder te brengen. De beschikbare hotelruimte was al spoe dig geheel opgebruikt. Daarna heeft men gebruik gemaakt van de logeer- ruimte van de 150 particulieren, die bereid waren aan vreemdelingen on derdag te verlenen. Ook plaatsen als Den Haag, Rot terdam, Amsterdam, Gouda, Delft etc. hebben meermalen een be roep op de V.V.V. te Leiden gedaan. Bij bijna alle particuliere adressen werden logé's ondergebracht. Men heeft echter nooit een beroep behoe ven te doen op omliggende plaatsen als Katwijk en Noordwijk. Alleen bussen met 70 80 inzittenden wer den naar badplaatsen doorgestuurd. Het is de verdienste van de V.V.V. geweest, dat geen enkele Paasgast in zijn auto of op het politiebureau heeft behoeven te overnachten. In de drukte, die gisteren in Lei den heerste, vielen de vele leden van het Leger des Heils op, die met groepjes kinderen of volwassenen door de hele stad zwierven of soms in grote groepen langs marscheer- den. Voor afdelingen van het Leger uit een groot deel van Zuid-Holland, tezamen ruim 2000 man, werd te Burgerlijke Stand Geboren: Julia Hendrika Maria, dr v. A. J. D. Vrouwenvelder en M. A. van Steijn; Johannes zn van J J. Zaa- nen en J. H. Mulder; Pieter Jacobus zn v. J. Wijling en C. van der Voord; Jacobus Bernardus zn v. C. H. v. d. Poel en Th. E. Hogervorst; Alexander David zn van P. van Bemmelen en A. A. Wennekers; Maria Elisabeth Aleida, dr van A. L. M. Sontrop en A. B. M. van Eisen; Pieter IJsbrand Cornells zn van A. de Oude en J. S. Folkers; Sandra Berencie, dr v. J. H. G. Meesters en S. Timmerman; Nico- laas zn v. J. Koenrades en A, Varke- visser; Roeland Boudewijn zn v. A. Hendriksen en W. Minderman. Ondertrouwd: F. I. Dammers en S. E. de Groot; A. Guijt en M. Blok; J. P. Schoen en C. A. Verheij van Wijk; Th. J. Spaan en A. J. J. Vintges; J. J. A. van der Steen en L. van Tol; C. Beijer en A. S. I. C. de Vogel; E. H. Jonkhof en W. A. van Dijk; C. A. B. van der Kwast en A. M. E. Stuiven- berg; J. Wansink en D. Hartevelt; J. F. van Staden en W. de Groen; F. M. M. Hosman en B. M. Sandvos; A. B. Faber en J. Middelkoop; J. Luijendijk en P. van Leeuwen; J. Gordijn en F. Blok; A. R. Frees en C. H. Lardee; B. M. Dekker en H. M. L. Langezaal; E. Poptie en G. A. van Beek. Gehuwd: F. A. Schilthuizen en E. de Winter; J. H. Mennes en M. La- mers; W. G. Rauhé en C. Claassen; C. van Elleswijk en M. H. van der Linden; G. A. Baijens en H. J. Pikaar; L. van Kuük en M. Disseveld; H. A. Ligtvóet en J. de Ruiter; F. L. Cavé en L. Ciere; D. Hogewoning C. C. van der Mark; J. van der Ploeg en G. van Bemmel. Overleden: C. W. de Roo, 1 jaar dr; C. van der Meij, 67 jr, huisvr. v. L. C. Ju; M. C. A. du Chatenier, 41 jr, huis vrouw v. A. W. van Blijs wijk. Leiden een toogdag gehouden. Na een bijeenkomst in de Stadsgehoor zaal, trokken de afdelingen in een lange colonne naar de sportterreinen aan de Zoeterwoudse Singel, waarbij ze onderweg ter hoogte van de Korenbeurs defileerden voor de commandant van het Leger in Ne derland en diens echtgenote. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van 23 April 1857. Leyden. Door het gemeente bestuur van Ber gen-op-Zoom, zal op 11 Mei aanst. de verlich ting der stad door steenkol-.v.gas worden aanbesteed 's-Gravenhage. Bij gelegen heid van het Russische Paasfeest, heeft er Zaterdagavond ten 10 urein de kapel van H.M. de Koningin-Moeder (Anna Paulow- na), eene plegtige godsdienst oefening plaats gehad. Het kinderkoor „De Leidse Sleutel tjes" komt onder leiding van Henk Franke zaterdag twee keer voor de televisie: 's middags in het VARA- programma „Mallemolen" 's avonds in de uitzending „Pas geperst" van de NCRV, waarin Pi Scheffer nieuwe gramofoonplaten bespreekt. Beide keren begeleidt de pianist Henk Briër het koor. Dit optreden is een nieuw succes voor het koor, dat door de frisse en muzikale aanpak van Henk Franke een eervolle plaats onder de kinder koren in ons land heeft verworven. Al kort na de oprichting in 1948 liet het koor zich voor de radio horen, o.a. bij de K.R.O. en de Wereldom roep. Telefunken nam enkele maan den geleden van „De Leidse Sleutel tjes" een gramofoonplaat op met zes liedjes op tekst van Annie M. G. Schmidt en met muziek van Paul Chr. Westering. De plaats is zo inge slagen dat binnen afzienbare tijd een tweede plaat zal worden gemaakt. „Pulchri Studio" Men schrijft ons: Na de 'asten en Paasdagen wilt U vast wel een vrolijk spel genieten. Nu, die gelegenheid is er, want de bekende toneelvereniging „Pulchri Studio" brengt U „Een vrouw op zicht" van H. van Tellingen. Een boek op zicht moet meestal binnen 14 dagen terug, anders betalen. Hier echter betreft het een geheel ander geval, maar hoe, dat moet U gaan zien Het is de moeite waard om te aan schouwen, hoe dit probleem wordt opgelost. Onder de koddige situaties en verwikkelingen, die in dit stuk ontstaan, blijkt dat de uitkomst toch wel eens anders is. Op woensdag avond 24 april speelt zich dit af in het Sint Antonius-clubhuis, terwijl daarna de ons welbekende heer E. Castelein de leiding op zich neemt. „The Game Breakers" helpèn hem dan juist het spel gaande te houden. Na de vasten is U deze gezellige avond van harte gegund. Klaverjassen H.C.W.-N.E.M. Bij een klaverjas- en kruisjaswed- strijd in de recreatiezaal van H.C.W.- N.E.M. werden de eerste prijzen ge wonnen door de heren W. F. Kra mers (NEM) en A. de Bolster (HCW). Zij ontvingen beiden een groot aantal eieren en de „Ing. Prin sen-wisselbeker'. Alle deelnemers kregen een zakje eieren. Ook de zieken van het bedrijf werden niet vergeten. Zij ontvingen eieren en fruit. Geslaagde collecte. De straatcollecte te Leiden van de Leidse Raad voor Kinderuitzending heeft een goed resultaat opgeleverd. De collectanten brachten 2226 gulden bij elkaar. Spelers van St. Vincent. Kaarten voor het toneelspel „Het geheim van dr Spnecer" dat zon dag- en maandag-avond a.s. door „De Spelers van St. Vincent in de Leidse Schouwburg wordt opgevoerd zijn te verkrijgen bij de volgende adressen: Fisser, Boomarkt 12, tel. 21273; v. d. Drift, Oude Vest 29, tel. 20513 (b.g.g. 32154) en Schouten, Kapteijnstraat 63, tel. 32281. Ook zijn voor zover voorradig 's avonds nog kaarten aan de zaal te krijgen Leidse Agenda DINSDAG 23 APRIL. Personeelsvereniging Leidse Licht fabrieken. Stadssehrorzaal, 8 uur. St. Eloy. Adviesavond. Geb. Chris telijke Sociale Belangen, Oude Sin gel 236, 7.308.30 uur nam. St. Jorisdag. Gezamenlijke verken nerij. Voor r.-k. verkenners H Mis in de Hartebrugkerk te 6.15 v.m., daarna gez. viering op de Burcht 7 u. v.m. R.-K. E.H.B.O. afd. Leiden. Aan- vangscursus (met geestelijke EHBO) r.-k. Lyceum, Mariëi poelstraat, 8 uur nam. WOENSDAG 24 APRIL. Toneelgroep „Pulchri Studio". Een vrouw op zicht. St. Antoniusclubhuis 7.45 nam. (Na afloop bal). Algemeen Ziekenfonds „Leids On- derl. Ziekenfonds" Bijeenkomst met film. Den Burcht, half acht nam. Leidse Postzegelverzamelaars. Le zing door de heer Krajenbrink. De Kleine Burcht, 8 uur nam. Opening Koepoortsbrug, tegenover Royal" Douzastraat. 19.30 nam. DIENST DER APOTHEKEN De avond- en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door de onder staande apotheken: Apotheek Kok, Rapenburg no. 9, telefoon 24807. Apotheek Tot hulp der Menschheid, Hooigracht 48, telefoon 21060. Apotheek Oegstgeest, Wilhelmina- REQUIEM RECTOR G. BEEK Morgenochtend te half 10 wordt in de kerk van O.L.Vr. Hemelvaart en St. Joseph, namens de Kath. Tech nische School, een plechtige H. Mis van Requiem opgedragen voor rec tor G. Beek. Ter versterking van het zangkoor bij deze plechtige H. Mis worden de koorzangers uit de stad, welke zich op die tijd vrij kunnen maken, uit genodigd hun medewerking te ver lenen. Prof. dr Rademaker overleden In zijn woning te Oegstgeest is overleden prof. dr. G. G. J. Radema ker, hoogleraar in de neurologie aan de Rijksuniversiteit te Leiden, die vorige maand 70 jaar is geworden en als gevolg daarvan aan het einde van de lopende academische cursus afscheid van zijn werkkring zou heb ben genomen. Prof Rademaker deed zijn intrede als hoogleraar te Leiden als opvolger van de nobelprijswinnaar prof. Einthoven in 1928 als fysioloog, doch bekleedde de neurologische leer stoel sinds 1946. Hij heeft in Leiden medicijnen ge studeerd, was enige tijd ziekenhuis assistent in Den Haag en heeft ze ven jaar de artsenpraktijk te Soe- r aba ja gevoerd. In 1922 keerde hij naar Nederland terug om enige tijd te werken op de fysiologische kliniek te Utrecht. In 1928 werd hij tot hoogleraar benoemd. Zijn grote we tenschappelijke verdiensten vonden ondermeer erkenning door zijn lid maatschap van de Koninklijke Aca demie Van Wetenschappen en dooi de toekenning van het Legion d'honneur. Tevens was hij ere-lid van de Societé de Neurologie. Bij zijn 25-jarig hoogleraarschap in 1953 werd een aan hem gewijd neurologisch tijdschrift uitgegeven. Vanmiddag heeft op de begraaf plaats Oud Eik en Duinen te 's-Gra venhage -n alle stilte de teraardebe stelling plaats gehad. Laatste Berichten IR J. W. ALBARDA OVERLEDEN. Vrijdag is op de leeftijd van 79 jaar in het ziekenhuis Bronovo te 's-Gravenhage overleden ir J. W. Albarda, oud-minister van water staat, oud-lid van de Raad van Sta te, oud-lid der Tweede Kamer, en oud-voorzitter van de sociaaldemo cratische Tweede Kamerfractie. De begrafenis heeft hedenmorgen in al le stilte plaats gehad op de begraaf plaats Nieuw Eyk en Duynen te Den Haag. Marktberichten LEIDEN, 23 april Vette varkens. Aanvoer 18 vee varkens. Notering lichte 1.70—1.75, slagers-varkens 1.751.80, zevgen 1.J01.55. Han del vlot. ROTTERDAM, 23 april. Vee. Aanvoer 5146 stuks vee w.o. 800 vette koeien, 1244 gebruiksvee, 100 vette kalveren, 212 graskalveren, 1865 nuchtere kalveren, 512 varkens, 108 biggen, 93 paarden, 3 veulens, 115 schapen, 68 weidelammcen, 26 bok ken en geiten. Prijzen: vette koeien 3.303.50, 3.00—3.30, 2.85—2.95; vette kal veren 3.00—3.25, 2.80--3.00, 2.50 —280; graskalveren 500400—300: nuchtere kalveren 605247; var kens 1.801.781.76; biggen 58— 5044; slachtpaarden 2.702.50 2.30; schapen 140—120—100; lam meren 135125100; kalfkoeien 1180990780; melkkoeien 1180 990780; varekoeien 900800 670; vaarzen 850750550; pinken 600—500—400. BODEGRAVEN, 23 april. Kaas. Aanvoet 24 partijen. Notering: Eerste soort 2.46—2.57, tweede soort 2.35 —2.45. Handel kalm. ROELOFARENDSVEEN, 22 april. Groente. Aarbeien I 6385, idem II 4071 p. doosje, Kropsla 8. 9.— p. 100. In verband met de toenemende aanvoer zal er in 't vervolg dagelijks aardbeien geveild worden te 's mor gens 11 uur. den huis suite. 2 slaapkamers, keu ken. tuin en schuur te Den Haag (omgeving Zuider park) in ruil aangeboden voor kleinere woning of flat te Leiden (omgeving Tuinstadwiik). Brieven bur. v. d. blad. onder no. 4667. 3* Woensdag markt. Om laag de prijzen. Pracht kwaliteit katoenen dames onderjurken met kant van 20 centimeter van 1 5.98. nu 4.98 tot en met maat 50. Alleen bij Japie. hoek Stadhuisplein <3* Wegens omstandig heden aangeboden: Vaux- hall bouwjaar 1950 in pr. staat. Ook genegev» te rui len voor scooter of motor fiets. Nieuwe Rijn 108.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2