DUINSTREEK RIJNSTREEK Straatverkeer in Australische wereldstad ZATERDAG 20 APRIL I9S7 DE LEIDSE COURANT PAGINA HAARLEMMERMEER Geb.: Nellie, d. V. W. Verhoeven en N. den Boer; Flóre Fi-édériquê, d v. A. Chr. Soffree en E. M. H. A. van der Wel; Marco, z. v. J. Peetoom en J. W. Terlouvv; Christina Maria, d v. A. J. Goossens en J. S. Pijnaker- Cecilia Theodora Johanna, d. v. D van Damme en C. M. Griffioen; Geer. truida Catharina Maria, d. v. J. H de Boer en J. Teeilwen; Jozef Corne lls, z. v. J, H. Hoff en E. Bloemen: Anna Henrietta, d. v. J. T. L. van Gaaien en B. Nugteren; Johannis Cornelis, z. v. L. Overbeek en J Qualm; Adriaantje, d. v. C. A. van de Graaf en H. Kerzaan; Adriana d. v. A. Speelmans en E. H. W. Rou bos; Johanna QUirina Maria, d. v. P. J. Blokker en C. M. Stljnman; Maria Elisabeth, d. v. W. van de Poppe en M. E. Bak. Ondertr.: J. van Egmond 26 j. en M. Kamerman 20 j.; A. Sack 20 j en J. H. Grauwelman 22 j.; A. Gle ment 30 j. en W. Grosscurt 25 i; J A. van der Stelt 29 j. en L. W. M Spierenburg 33 i.; B. M. Leijdekker 29 j. en C. M. Breedijk 27 j; P. L van Gelder 28 j. en G. Grintjes 25 j.; A. M. Eijkholt 29 j. en J. Th. van der Zwaan 26 j. HILLEGOM Geboren: Wilhelmus Hendrikus, zn v. C. P. Kauffman en A. Chr. van der Linden; Helena Maria, dr. v. K. Tjoelker en M. Weijers; Elisabeth Everdina, dr. v. G. A. Avé en R. J. Molenkamp; Catharina Maria, dr. v- H. van Kampen en C. A. VerbrUgge; Caharina Cornelia Wilhelmina. dr. v. W. J. Ruigrok en C. H. Rijkelijkhui- zen; Wilhelmina Cornelia Maria, dr. v. J. H. van der Hijden en M. C. G. van Maris; Sylvia Maria, dr. v. W. J- Hageman en A Koelemeijer; Petro- nella, dr. v. W. G. Kulk en W. P. Hof man. Ondertrouwd: M. J. Peters en H. J. Timmers; A. G. Wali en D. A. J. E. M. Wekking. Getrouwd: J. L. M. van der Meijs en A. Chr. Witteman; J. P. Adriaanse en J. W. F. Smits. Overleden N. A. de Vink, echtg. van: J. O. Vermeer, 76 jr. N00RDWIJK Villabouw. Onder architektuur van architekt P. W. A. van Dam te Leiden bouwt de fa M. v. d. Bent en Zn te Wassenaar, voor eigen re kening 2 bungalows aan de Zeereep. Vcrkeersexamen voor de school jeugd. Het mag toch wc. een pres tatie worden genoemd, dat de hoofd agent van politie W. Rendering kans heeft gezien om niet alleen aan 369 leerlingen van de hogere klassen van L.O.-scholen onderwijs in het ver keerswezen te geven, maar vooral, dat 342 dezer leerlingen voor het exa men slaagden. Zes leerlingen, die „cum laude" slaagden "-erd door bur gemeester G. F. W. v. Berckel het verkeersinsigne opgespeld t.w. Pim Punt, Gerard Beijen, Frans v. d. Berg, Goof v. d. Meer, Johan Kuiper en Marinus Haverhoek. De resultaten onderverdeeld in de verschillende scholen zijn als volgt: R.-K. Meisjesschool deeln. 57, ge slaagd 50. Wilhelminaschool deeln. 33, ge slaagd 31. R.-K. Jongensschool deeln. 60, ge slaagd 51. Openbare school deeln. 31, geslaagd 31. Dr de Visserschool deeln. 36, ge slaagd 36. School met de Bijbel, deeln. 41, ge slaagd 41. Prinses Marijkeschool deeln. 24, ge slaagd 23. Christus Koningschool deelr. 39, ge slaagd 38. B.L.O. school Bergstichting, deeln, 48, geslaagd 41. Prijsuitreiking Volleybal-competi tie. De volleybal-competitie van sportverenigingen uit Noordwijk en omgeving, welke dank zij veler me dewerking ,vlot is verlopen, is thans geëindigd. In de camesafd. werd S. C. Teylingen kampioen, waardoor deze in het bezit kwam van een fraaie be ker. Aan alle dar es van dit team werd een herinneringsmedaille over handigd. Tweede werd N.V.C. en der der M.S.V., beide teams uit Noord- wijk. Bij de heren had K.V.C. uit Katwijk met machtsvertoon 5 pun ten voorsprong op de rivaal) zijn plaats aan de kop veroverd. Deze nog jeugdige ploeg kr?eg de wisselbeker. Als tweede eindigd": S.C. Teylingen, welke een herinneringsmedaille werd aangeboden. De Noord wi.'kse Politie-sportver- eniging eindigde als derde en kwam in het bezit van een lauwertak, wel ke met een toepasselijk woord aan hoofd-inspecteur A. N. Merkelbach werd overhandigd. Eind augustus zal een samenkomst worden belegd om de plannen vo-u- het volgend seizoen te bespreken. Er blijkt veel belangstelling te bestaan voor het vo leybalspel, zodat een competitie met een flink ..antal teams tegemoet kan worden gezien. Doktersdienst. - De zondagsdienst zal op de beide Paasdagen worden waargenomen door dr Kruyt. Telef. 2030. De Duinranuapotheek is ge opend van 121 uur en van 45 uur. Voor spoedgevallen doorlopend. Geboren: Lena J., dr. v. P. Ooms en F. Korsman; Irene J. B., dr. v. M. Vrij en C. v. d. Sluis: Rudolf J. J. W. v. d. Berg; Jacoba G. M. dr van H. van Rhijn en A. Rijken; Wilhelmus C. A. zn van W. Heemskerk en G. M. Hoogeveen. Ondertrouwd. C. Snijer en J. M. Koelewijn, H. J. v. Schie en A. M. P. v. d. Putten; D. Barnhoorn en H. A. Marijnis; P. M. A Hoek en E. H. v. d. Weijden. Getrouwd: L. A. M. Grevers cn M. Th. v. d. Weijden. Overleden: Huberla de Ridder 88 jr wed van J. Ruigiok; Johanna v. d. Berg 61 jr geh. met Plug. N00RDWIJKERH0UT Geboren: Cornelis AdrianUs z. in P. C. Hogervorst en M. A. van der Slot; Petrus Henricus Jozef, z. van L. H. Kerkvliet en H. T. van Dam; Margaretha Johanna Maria d. van G. A. Duivenvoorden en M. J. van den Berg; Petrus Nicolaas Ma ria, z. van F. M. van der Ploeg en A. J. Broxlermah; Martinus Johan nes Leonardus z. van J. L. van Eeden én C. M. van der Poel. DE KWAKEL R.K. Sportver. KDO. Maandag Paasdag speelt het le elftal een thuiswedstrijd tegen ODIV 1, aanvang 2 uur Het tweede elftal speelt een belangrijke en zware uitwedstrij te gen zijn naaste concurrent, n.l. Lijn den 3, aanvang 12 uur, vertrek per eentra bus om kwart voor elf vanaf Leenders. Deze wedstrijd zal waar schijnlijk beslissend zijn voor de titel. Geboren: zn. v. F. van der Linden en J. Reedijk; zn. v. J. Doorn en N. den Dekker; dr. v. J. A. M. ten Brink en C- H. Van Emmerik; dr. v. C. van Glansdorp en M. W. Walison; dr. v. J. van Dijk en N. Feemstra; dr. v. W. J. Westerlos en C. A. Lek; dr, v. A. Spaan en J. Scholten; zn. v. P. J. Dhout en C. de Groot; dr. v. W. Homan en G. M. Thijs; dr. v. E. C. L. van Piece en A. A. M. Wilms. Ondertrouwd: L Verhoek en R. J. Vink; N. J. Roest en C. M. de Kui per. Getrouwd: J. M. Zwaart en G. M. de Kruyf; J. A. Verhaar en H. A. M. Samson; Th. A. Wyfjes en L. J. de Kuyper; C. van Laar en T. H. Duinkerken; F. M. C. Straathof en M. C. A. Mathezing. WASSENAAR Koninklijke onderscheiding voor J. C. van Heygen. Bij zijn 35-jarig jubileum in dienst van de familie Piek is de heer J. C. van Heygen be giftigd met de eremedaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Dé Onderscheiding werd hem uitgereikt door burgemeester Van Wijnbergen. De heer J. J. Maandag commandant van de brandweer heeft de jubilaris, die adjunct-hoofd brandmeester is bij de vrijwillige brandweer in de Kieviet, de ere- daille van de vereniging van Brand weercommandanten voor meer dan 12^-jarige trouwe dienst uitgereikt. .Heitje voor karweitje". Actie in de Paasvacantie. In de week na Pa sen van woensdag 24 april tot en met zaterdag 26 april zullen de Wassenaarse padvindersgroepen door allerlei karweitjes weer heitjes pro beren te verdienen voor een sympa thiek doel: voor de groepen van ge brekkige padvinders en voor een trai ningscentrum. De jongens en meisjes zullen hun diensten aanbieden in uni form. Zij hebben weer kaarten bij zich, waarop de verdiensten genoteerd de dienst verlaten wegens het berei- Sint Jorisdag. Op dinsdag 2^ april is 't Sint Jorisdag. De viering zal in Wassenaar op de gebruikelijke wijze beginnen, n.l. met eensamerfi komst om half 8 's morgens voor raat» huis De Paauw onder leiding van Hopman Korbee Daar zal oso. de Sint Joris-toespCaak worden, gehou den en zullen de „tulpen'1 aan daar voor in aanmerking komende padvirt: ders(sters) worden uitgereikt. Nationale herdenkingsavond op sa terdag 4 mei 195"Evenals vorige jaren zal in Wassenaai aan de Na tionale Herdenking worden deélgeno men door het vormen van een rouw stoet welke zich zal opstellen èan de Nachtegaallaan. De stoet zal ziqb vandaar begeven langs de aan de Schouwweg gelegen oorlogsbegraaf plaats en worden ontbonden bij ie tramhalte „De Drie Papegaaien". Eventueel gewenste inlichtingen zijn thans reeds te bekomen ten Raad- huize, telefoon 2241 (de héér E. F. Zwartelé). 80 Meisjes maken „Zilvérvloot- reisje". Het aantal meisjes van de R.K. Huishoudschool dat een aandeel g leverd heeft in het welslagen van de Dierenbescherming, is gestegen tot 80. Zoals .nen zich herinneren zal verkochten deze meisjes enkele we ker; geleden asbakjes en lepeltjes e.i broches; de winst ^an d^ze verkoop actie kwam in de kas van de Wasse naarse afdeling van de Nederlandse Vereniging tot bescherming van Die ren. Aan de meisjese die een bepaald aantal van de genoemde artikelen wisten te erkopen, werd een .dagje uit" in het vooruitzicht gesteld Dit uitstapje zal gemaakt worden op donderdag 25 april a.s 's Morgens 8 uur vertrekken de 80 meisjes in twee bussen van de Huishoudschool. Benoeming. Met ingang van 1 mei a.s. is de heer H. J. M. van Rijckevor^el benoemd tot directeur van het antoor Wassenaar van de Roterdamsche Bank n.v. De heer v. Ri;ckevorsel, tot dusver directeur van het kantoor Steenbergen vol£t de heer H. van der Leest op, die ^er gelijke datum benoemd is tót alge' meen procuratiehouder van de Bij bank te 's-Gravenhage. Geboren: Saskia Irene d. v. J. Everts en E. M. L. Kessler. Monica d. v. J. A. Geels en W. J. Beusichem. Gosse Frederik z. v. R. Woudsma en J B. Brader. Caecilia d. v. J. H. Gunning en H. M. E. Swellegebel. Jacob Elist z. v. M. B. ten Have en E. M. van Dissel. Wilhelmus Cornelis Maria z. v. A. H. Oliehoek en J Hoogeveen. Gerardus Ilubertus z. v. J. J. Koot n C. van der Kroft, Zeger Casper André z. v. A. F. Luijendjjk- en H. C*. Dekkers. Marietta V, D. M, de Jonge en C. J. Bouman. Wil helmina 'ngrid Elisabeth d. v. F. C. J. Kuik en H. E. E. Gregory. Johan nes Wilhelmus Martinus z. v J. Bre- derode en J. A. van Spronssen. Ste- phanus z. v. G. A. van Veen en J. A. Remmerswaal. Ondertrouwd: C. J. Matray en C. G. Visser. C. M. Streng en H. J. M. Lub- be. J. Abma en W. van der Most. N. H. A. van der Meel en A. J. M. Slats; W. Toenkes en R. E. M. Jaars veld. J. van Schijndel e.- H. M. Hop man. M. B. van Meerten en M. C. Kolff. E. Visee en A. Pillekers. C. J. J. Knijnenburg en J. E. Olijerhoek. J. Dijkhuizen en J. H. Grevink. (Getrouwd: G. Blokhuis en M. A. Rosman. T. H. E. IJsveld en C. T. M. Slats. N. Zonneveld cn A. A. Mac Lean. Overled-n: Wouterus Meulekamp 79 j. Alexander Johannes Stok 68 j. Helena Clasina van Went 75 j. ken van de pensioengerechtigde leeftijd. In verband hiermee .ïeeft de heer Bokkers 'officieel afscheid genomen, al heeft .iet hem een zelfoverwinning 'gekost om in dat „officiële" toe te stemmen Het liefst was hij „met de stille trom" heengegaan. De gene genheid voor hem Van velen zijner naast medewerkers en niet minder van zijn superieuren, was echter een sterker argument om het anders te doen en zich voor deze keer te rich ten naar „de meerderheid van de on dergeschikten". Er heerste dan ook een zeer vriendschappelijke sfeer en de woorden welke èn door drs H. Scholtens. hoofd van de ihspectie, èn de heer A. Klootwijk, ontvanger dei rijksbelastingen, tot hem werden ge richt, getuigden van zeer grote waar- derihg van de heer Bokkers als amb ténaar èn als vriend van de naaste Mevr. Bokkers woonde dit. af scheid eveneens bij en het moet ook voor haaf ongetwijfeld wel een ge noegen zijn geweest naar zoveel er kenning, waardering en dankbaar heid van en jegens haar man te heb ben mogen luisteren. De heer Scholtens herinnerde aan dé ontwikkeling van de inspectie Al phen van een kleine bezêtting perso nee! tot een uitgebreide kring met een korps ambtenaren, die er zijn mogen U bent een van de weinigen die ge staan hebt bij de wieg van de inspec tie en die onafgebroken de groei van dit kantoor heeft beleefd en bevor derd en haar een goede naam heeft bezorgd", aldus de heer Scholtens. Spr. sprak vervolgens over de men selijke kant van de chef de bureau, bij wie ook de persoonlijke belan gen van hen die onder hem zijn ge steld, in goede handen waren. Spr. bood namens het kantoor drie gra- mofoonplaten aan. De heer Klootwijk, die het woord voerde namens het gehele ontvangers kantoor. sprak waarderende woor den tot de heer Bokkers voor de wij ze waarop hij er steeds in geslaagd is tussen beide diensten een vrucht dragende vriendschappelijke samen werking te bevorderen. In zijn dankwoord voor woorden ;n geschenken, zei de heer Bokkers erg blijk te zijn met het muzikale cadeau, waarmede een van zijn vurigste wen sen in vervulling is gegaan. BOSKOOP Medische dienst. Dè zondags dienst wordt waargenomen door: le Paasdag dr. De Wilde, tel. 2740; 2e Paasdag: dr. Flim, tel. 2038. ALKEMADE Raadsagenda. Ter behandeling van een uitgebreide agenda is de Raad van Alkemade in openbare vergadering opgeroepen op vrijdag 26 april a.s. des avonds te 8 uur. Deze agenda vermeld o.m.: Verzoek van het bestuur der Ver. tot opleiding van leidsters bij het Chr. Kleuter onderwijs te Leiden om een subsidie van 25.— per leerling voor de leer lingen in deze gemeenten, die in 1955 de school bezocht hebben. Verzoèk van het r.-k. Schoolbestuur van M. Presentatie om betaling van de kos ten van het klinisch onderzoek van 100 leerlingen der St. Jozefschool. Verzoek der Cornelius Musiusstich- ting voor de r.-k. nazorg voor bui tengewoon lager onderwijs .te Lei den om toekenning van subsidie over 1956 en volgende jaren voor cliën ten uit deze gemeente. Verzoek pl. comité Bloemencorso om verhoging toegekende garantie over 1956 van 150.— tot 432.50. Verzoek Inrich ting van Liefdadigheid voor r.-k. te Leiden om een bijdrage in het ex ploitatie-tekort van het Agneslyceum over 1955 van de leerlingen uit deze gemeente. Verzoek commissie toe zicht jeugdherberg te Kaag tot het aanbrengen van een riolering en ver nieuwing van hekwerk, in welke kos ten de jeugdherbergcentrale te A'dam 50% zal bijdragen. Verzoek r.-k. Kerkbestuur St. Petrus Banden om gelden voor verbouwing van r.-k. Jongensschool, aanleg centi. verwar ming en diverse andere voorzienin gen, alsmede aanbrengen van rijwiel bewaarplaats. Verzoek van bestuur Kleuterhof „St. Anna" om medewer. - -T"T- 0 rr 'king voor aanvulling voorraad ont- zn v«n J. Korbee en C. Taskm; Hen- wikkeIin8smateriaal, hulpmiddelen, drik A., zn van J. Parmentier en H. schooIbe£M„en en spelmateriaal. drik A„ zn ten Bokkel; Elisabeth dr van B. Hooijberg en F. Vermeer; Carolina J. G. dr van A. Ratgers en G. v. d. Schalk; Anita, G. M. dr van L. Beuk en J. Vos; Johannes P. zn en Dirkje, dr van L. Duindam en J. de Lange; Marijke dr van T. Vesterhout en T. v. Rooijen; Leonardus H. M. zn van L. v. d. Nieuwendijk en P. Gerse; Petronella F. M. dr van P. de Kaas en Verzoek van r.-k. Kerkbestuur van O. L. Vr. Geboorte te Rijpwetering om over te gaan tot stichting van een bijz. kleuterschool. Verzoek van N.V. Bouwkas Ned. Gemeentén tot het verkrijgen van een borgtocht groot 15.000.voor door de Bouw kas tot een maximum van f 7.000.000 te sluiten geldleningen. Voorstel b. f. tot garanderen van rente en aflossing van een aan C. J. Verhoog te Kaag te verlenen hyp. geldlening groot 28.900.— ter financiering van een aan te schaffen motorpont. Voor stel b. en w. om met wijziging voor gaand raadsbesluit het maximum van aan te gane kasgeldleningen te ver hogen van 600.000 op f 1.000.000. Voorstel aanvulling gemeentelijke sa. larisverordening wegens uitbreiding van funkties. Alsook tot wijziging kinderbijslagverordening. Voorste] tot vaststelling van een verordening betreffende het toekennen van een uitkering en een pensioen aan gewe zen wethouders der gemeente, zome de van een pensioen aan hun wedu wen en wezen. Verzoek gem.bestuur Alphen a. d. Rijn om vaststelling van een wijziging gemeenschappelijke re geling geneeskundig schooltoezicht. Verzoek hoofd Rijksgebouwendienst aankoop grond nabij Prov. weg tot bouw van een groepsbureau Rijkspo litie. Voorstel b. en w. tot vaststel ling raadsbesluit tot toekenning van een toeslag op premie i.v.m. krotop ruiming. Voorstel b. en w. tot de expl. van het badhuis, de ingebruik stelling van het gym.lokaal en tot beschikbaarstelling van het daarvoor benodigde krediet; b. tot toekenning van een jaarlijkse garantie-toeslag voor de expl. zweminrichting in het Brasemermeer; c. vaststelling van een verordening op de heffing van rechten voor het gebruik dér ge meentelijke badinrichting. Doktersdienst. Voor beide Paas dagen wordt de doktersdienst ^aar- genomen door dr v. d. Bijl en df Muskens. ALPHEN AAN DEN RIJN Afscheid J. M. Bokkers. Da heer J. M. Bokkers, die bijna 35 jaar^rerk- zaam is geweest zij de Inspectie van de directe belastingen en aecijnzen te Alphen aan den Rijn, vaij? Ajelk aantal jaren het overgroot deel als chef de bureau, en die meer dan een gouden ambtenaar van de belastin- LANGERAAR Altior-programma. Zaterdag: Meerburg A adsp.Altior B adsp. 3.45 uur. Maandag (2e Paasdag): Do- cos 3Altior 2, aanvang 2 uur. De b-adspiranten vertrekken om 2.45 uur bij C. Lek. Altior 2 vertrekt maandag om 1 uur bij C, Lek. TER AAR Eerste snijbonen en postelein. Door de kweker Chr. Droogh te Lan- geraar werden gisteren aan de Coop. Tuinbouwveiling de eerste snijbonen aangevoerd. Deze primeur werd ge kocht door de Aalsmeerse groente handelaar Ant v. d. Jagt, voor de prijs van 7 gulden per kg. Ook de eerste postelein werd de zelfde dag aangevoerd, evenwel door de kwekers Gebr. v. d. Ster te Ter Aar. Deze primeur werd gekocht door de groentehandelaar P. Verhoef te Nieuwersluis voor 70 cent per kg. Gemeenteraad. De gemeenteraad van Ter Aar komt op dinsdag 23 april in vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.a. subsidie aanvragen, vaststelling voorschotten, op de gemeentelijke vergoeding t.b.v. het bijzonder kleuteronderwijs, vast stelling vergoeding vakonderwijs over het jaar 1956 t b.v. de r.k. school te Langeraar, vaststelling vergoe dingen over het jaar 1956 ingevolge art. 103, 2e lid der L. O.-wet 1920. ZOETERWOUDE Tennis mee! Inderdaad, deze aanmoediging is ook voor u bedoeld. Op 3 juni a.s. gaat. onze plaatselijke r.-k. T.T.V. „P.I.T. '54" de tafelten- niskampioensohappen van Zoeterwou- de organiseren. Zij willen uitmaken wie in onze gemeente de kampioens titel mag voeren. Behalve voor leden van P.I.T. '54 staan deze kampioen schappen dus open voor iedereen, die ook maar enigszins een bat kan han teren en bijv. vroeger deze sport be oefend heeft. Zowel dames als heren mogen meedoen. Men kan inschrijven in enkel, dubbel en mixed-double. Het inleggeld behoeft voor niemand een bezwaar te zijn. Deze zijn nl. voor het enkelspel: voor senioren 75 cent, leden 50 cent, junioren 50 cent, leden 35 cent voor het dubbelspel: niet- leden 50 cent per persoon, leden 25 cent per persodn. Van 's middags 2 uur tot 's avonds 10 uur zal er verwoed gevochten wor den om de fraaie prijzen, die u in een der Zoetervvoudse étalages kunt bezichtigen, nl. 4 bekers en een groot aantal medailles. U kunt zich opgeven b^j J. de Boer, Zwetkade 2 (organisatie en wedstrijd leiding), A. Th., v. d. Fluit. Zuidbuurt- seweg 18, H. Berg, Dorpstraat 29, al len te Zoeterwoude. U moet er echter wel voor zorgen, dit te doen vóór 19 mei, want wie zich daarna nog opgeeft, is onher roepelijk van deelname uitgesloten. Geboren: Catharina Maria Adriana dr van G. P. v. d. Krogt en C. M. Zandvliet; Marcus Theodorus Alphon sus, zn van J. A. Straathof en J. M. v. d. Hulst; Hermina Geertruda Ma ria, dr van J. A. Straathof en J. M. v. d. Hulst; Nicoline Maria Louisa, dr v. H. J. C. Paardekooper en C. A. M. v. Diemen; Maria Christina Dina, dr v. A. W. A. v. d. Werff en M. C. Bos; Jacobus Petrus Maria zn van J. (Van onze correspondent in Australië). Melbourne „huurde" voor drie maanden de Amerikaanse verkeers- expert Ralph T. Dorsey om te pro beren met diens hulp het verkeers probleem tot een oplossing te bren gen. Het wordt nl. steeds moeilijker om de bijna twee miljoen inwoners van deze metropool te vervoeren, waarbij aan het woordje „behoorlijk" niet eens behoeft te worden gedacht. Natuurlijk behoeven al die twee miljoen mensen niet iedere dag te worden vervoerd, doch zeker wel de helft van dat aantal, althans wat liet aantal ritten betreft. Alleen reeds de 1372 treineri, wel ke per dag het centraalstation in Syd ney passeren, vervoeren een half miljoen werkers; dan zijn er de trams bussen, vijftien veerboten voor 12.000 oassagiers en de particuliere auto's Heel wat reizend publiek wOonï verspreid over dö pim. twintig vier kante kilometer oppervlakte welke tot ..Sydney wordt gerekend. Melbourne, met ongeveer 1 V. mil joen inwoners moge mede als ge volg van een andere stadsindeling wat minder moeilijkheden hebben doch ziet ook steeds meer in tal en en last vastgroeiên. „Winkelen" in de stad. Bijna al onze emigranten krijgen een schok wanneer zij Melbourne of Sydney zien. „Zo'n stad had ik hier nooit ver wacht; je kunt er van alles kopen wacht; je kunt er van alles kopen" zo geven zij dan Uiting aan hun ver wondering. Voor degenen, die hadden gedacht hier iets nieuws te komen brengen, is het een teleurstelling: ze zijn al thans in en rond de grote steden lang niet achterlijk zo ontdekken zij De emigrant uit Amsterdam. Den Haag, Rotterdam, of welke grote stad van ons vaderland ook afkomstig, ziet dat er hier nog wel iete anders val te beleven, dan in hun eigen woon- "aats. Eerlijk gezegd, het. winkelen is in de metropool geen onverdeeld pretje De hele dag is er een stroom van voetgangers door de straten, die bot send en soms schuifelend zich over de voetpaden voortbeweegt. Op hoeken van straten en die zijn er in Sidney heel veel! krop pen zij zich op en wachten tot de verkeersagent het sein geeft om over te steken. Zodra men zich van het voetpad begeeft en dus over do straat wandelt, volgt een bekeuring. En er vallen soms honderd van dergelijke bekeuringen per dag, als de politie er eens extra aandacht aan besteedt Natuurlijk is het niet overal in de 16.600 straten, welke Syney telt, even druk, doch het centrum strekt zich ver uit! Dat Sydney met groter problemen heeft te worstelen dan Melbourne komt doordat de straten in laatstge noemde stad wat ruimer zijn aan gelegd en ook minder-groot in aanta1 zijn. Daar gaat je auto Er is gedurende de dag geen metei parkeerruimte in de stad onbenut Iu steden als Sydney en Melboud. ne, bestaan bijna tweehonderd par- keervoorschriften, al worden daar van bij het behalen van je rijbewijs er hoogstens vier of Vijf gevraagd Doch even zo goed moet je weten (wordt althans verondersteld dat je het weet) dat parkeren in een ze kere straat voor niet langer dan 10 minuten, in een andere straat 15 minuten, in een volgende 20 minu ten en zo-ga-je-maar-door, is toege staan. Dan zijn et de vele tientallen Wijzigingen, dié welhaast wekelijks in de Staatscourant worden afgekondigd doch waarvan natuurlijk niematld dan de politie kennis neemt. Hor dan ook. de kansen op een bekeu ring zijn legio. En dat met bijna twee miljoen auto's öp de Australische wegen.... Men heeft nu ohlangs uitgevon den om elk parkeren in de verkeers aders der binnenstad van Sydney volmaakt te verbieden. Wie tèth z'n auto laat staan, kan die later ergens op een verzamel plaats gaan halen, waarvoor hij ech ter vijf pound (pim. 50) kan neer tellen. Dat zijn de kosten van het wegsle peh door de politie-kraanwagen ziet u? Het is geen pretje, doch er moet iets aan de verkeers-problemen ge daan worden. Men meent dat dit een oplossing is. Zaterdags stopt het leven. De beide grote steden van Austra lië mogen in de weekdagen nog zulke problemeh geven, zaterdags om 1 uur 6topt er het leven, zondags is Sydney meer nog dan Melbourne, een dode stad. Geen parkeerbeperkingen, geen „tow-away", geen winkelend publiek Want op zondag is alles potdicht geen bioscoop, geen „pub", geen con. cert- of toneelzaal ia open. Waar het druk is, dat is aan de stranden, in berg- en bosgebieden 'Men herkent de metropool niet meer De emigrant die op zondag in dit land arriveert, krijgt een vreemde indruk. Op maandag begint het volle leven Opnieuw. Dan jagen de „brown-bombers" zoals de in bruine uniformen uitge ruste speciale parkeer-agenten wor den betiteld, weer langs de straten leder die voor de eerste maal bekeurd wordt, betaalt er een pound (ruim f 8) voor; later wordt dat méér De voetgangers worden weer bin. nen de paden gehouden, of ook zij hebben daarvoor te boeten Men kan zich in de miljoenen stad weinig vrijheden veroorloven. ternella, dr van Ph. v. Hoven en J. Alphen. Ondertrouwd: Gerardus Anthonius Theodorus Vernooij te Cothen en Ma ria Hendrika Verhage. Overleden: Tacoba Maria Captein 6 jaar; Adrianus Anthonius Vreeburg 80 jaar. ZEVENHOVEN Paard te water. Toen gistermid dag de landbouwer De G., gezeten op een aardappelpootmachine door het dorp reed, sloeg plotseling het paard, dat deze machine trok, op hol. Daar de voerman niet bij machte was het paard op de goede weg te hou den, en dit met zijn machine steeds dichter langs de diepe ringsloot reed. zag De G. zioh genoodzaakt van de machine te springen. Paard en ma chine kwamen in de ringsloot fe- recht en na veel moeite gelukte ne uiteindelijk het paard van tuig en wagen te ontdoen. Het dier, dat slechts met het hoofd boven water geheel in de sloot was verdwenen en geen kans zag zich tegen dp hoge kant op te werken, werd ten slotte met behulp van kabel en een land bouwtrekker op het droge gebrvht Nadat het dier in de stal was ge bracht, wachtte nog een groot Kar wei, nl. om de aardapDelnontmaehine op de kant te krijgen. Ook hierbij verleende de tractor weer zijn goede diensten. VBRBOND VOOR VEILIG VKRKKfc KORTE solt gen is, gaat met ingang van 1 mei a.s. I Paardekooper en M. C. de Jong; Pie- Een slippende auto botste gister morgen in de omgeving van Maas tricht tegen een lichtmast. De be stuurder van de auto, de 26-jarige A. K. uit Amsterdam, moest naar het St Annadal-ziekenhuis vervoerd worden, waar hij enige uren later is overleden. Het 2>< jarig zoontje van de fa milie Van Asselt onig kind is te Elspeet door onbekende oorzaak onder de wielen van een met mest beladen kar terechtgekomen. Hij was in een onbewaakt ogenblik aan de bomen van de wagen gaan hangen. De gewaarschuwde arts kon slechts «de dood constateren. Marktberichten LEEUWARDEN, 19 april. Kaas. Gouda volvet 2 232.25; Edam mer 40 plus 2,03—2.04; Broodkaas 40 plus 2.05—2.06 Stemming rede lijk. KATWIJK a. d. RIJN. 19 april. Groente. Waspeen A 40.0070.00, Waspeen B. 55.00—88.00, V'ltlof A 04.00—77.00, Witlof B 35.00- -55.00, Ra barber 36.0040.00, Andijvi44.00 48.00, Peterselie 7.50—7.30. Selderie 10.00—10.80, Radijs 16 00—21.00, Sla 10.00- 13.00, Prei 10.00-15.00. R'VEEN, 19 april Bloemen. - Iris sen 1.05—1.35, Pyrethuum 75—1.50, Margrieten 2061, Lathyrus 691.10, Anemonen 45 60, Freesia's 46—1.11, Dhoronicum 1834, tulpen: Kleuren pracht 59—74, W. T;tt 4265, Barti- gon 40 -73, Wintergold 41 -67. Alhleet 48—7', Roze Copland 45--81, White Triumph 51 -58, Ursr minor 6072, Albino 48—83, White Sail 29—57, White v'ir/iiu 61- 76, Parkiettulpen 60—140, Golden Harvest 59—1.08, v. d. Eerden 4071, Lustige 'Vitwe 38 55, Couleure Cardinal 34—72, Saba- ros 38—41. Webei 28—46 E. Eddy 34 49, The Rose 47- 75. Glory of 'Noorduijk 78—1 02, Elmus 61—99, Piccadilly 49—69, Reformo 83—1.0 Cordel Hull 58—73, Marjorie Bowcn 1.00—1 07, Johr< Scheepers 8592, Scarlet Sensation 60 68. dubbele tul pen 1549, Narcissen 15 -61 ct per bos, Am. anjers 1631 per **.uk. Groente. Aardbeien i 0.80 1.20, idem II J 0.55---1.35 per doosje; kropsla 5.008.00, spinazie 21.00 27.00, peulen 460.00 per 10C kg. TER AAR, i9 april Groente. Peulen 4.104.70, snijbonen 7.00, Gpi- nazie 17—25, ider B 9—14, uien 14— 19, rabarber 3036. glasandijvie 47, idem afw. '7, postelein 70 ct, alls per kg., bloemkool A 1.12, idem B. 85, idem C. 44—56, sla A. 6—12. idem B. 56. kommers A 60—68, idem B. 56 ct, alles per stuk, radijs 10—15 selde rij 9 ct alles per bos. stoofsla 30 80 ct per kist, aardbeien 1.10—1.60 per doosje. VINKE VEEN, 19 april Groente. Postelein 92, prei 12—15, rabarber 27 —34, spinazie 1221, stoofsla 10—13 ct. per kg., bloemkool B 1 62—85, bloemkool C II 4662, komkommers 3463, sla 513 ct. per stuk, radijs 12 —14, peterselie 20—28, selderij 11—22 ct. per bos.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3