RIJNSTREEK DUINSTREEK VRIJDAG 19 APRIL 1957 DE LEJDSE COURANT PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN Voor het verkrijgen van gronden voor industrieterrein en voor de aan leg van de geprojecteerde insteekha- ven in plan „West" heeft de raad in zijn vorige vergadering, zij het met veel moeite, besloten tot een drietal aankopen. Intussen hebben b. en w. ook over eenstemming bereikt met de heer C. van Zwieten wonende in de Hoorn. De heer Van Zwieten draagt aan de gemeente over percelen weiland met een daarop gebouwde veestalling, te zamen groot 12.04.35 ha., voor een koopsom van 184.000, plus vergoe ding belastingschade. Dit bedrag komt nagenoeg overeen met de taxatie, welke door de cen trale commissie voor de onteigenings vergoedingen te Rotterdam is ver richt. De verkoper heeft bedongen, dat, zolang het verkochte land zal blijven dienen voor landbouwkundige doel einden, doch uiterlijk totdat hij een andere hoeve in gebruik verkrijgt, de gemeente het aan hem toebehorend vee ter inscharing zal aannemen. De verkoper heeft voorts bedon gen, dat de gemeente op haar kosten een klinkerweg ter breedte van vijf meter zal aanleggen door doortrek king van de bestaande weg nabij de rioolwaterzuiveringsinstallatie, opdat de verkoper de aan hem verblijven de, aan de overzijde van de spoor baan gelegen landerijen via die weg zal kunnen bereiken. De gemeente zal voor de aanleg van de nodige be tonnen bruggetjes of dammen met hekken moeten zorgdragen. De weg met bruggetjes of dammen zal ten dele worden aangelegd op eigendom van de verkoper, die voor zover zijn eigendom betreft het onderhoud zal verzorgen. Voorts moet de gemeente de nodige voorzieningen treffen voor een nieuw mestvaalt (muur, klinker bestrating en gresleiding). Adviesraad Jeugdraad. B. en w. geven de raad de volger.de voordracht van vier niet-raadsledën ter benoe ming in de adviesraad voor het jeugd werk om het college met vier raads leden en een wethouder als voorzit ter, te adviseren omtrent alle aanvra gen om subsidie: 1. de heer H. de Boer, Van Kinsbergenstraat 15; 2. de heer C. J. Ponsioen, van Mandersloo- straat 40; 1. mej. G. Sp eij, Burgem. Visserpark .40; 2. de heer J. C. de Geus, Van Nesstraat 2; 1. de heer Jac. Bijl, Jongkindt Copinckstraat 8; 2. de heer W. de Graaff, Javastraat 3; Gewestelijk Arbeidsbureau Aanbod werkkrachten neemt nog steeds af Het aanbod van mannelijke werk krachten nam gedurende de periode van 8 tot en met 13 april 1957 af van 165 tot 150. Deze daling moet grotendeels wor den toegeschreven aan de gunstige weersomstandigheden in de afgelopen maanden. Vooral is dit merkbaar in de landbouw en in de bouwsector. Een vergelijking met de cijfers van de overeenkomstige periode in 1954, 1955 en 1956 wijst uit, dat de arbeids markt een zeer gunstig aanzien heeft. De voordelige verschillen bedragen nl. resp. 990, 365 en 60. Vraag De geregistreerde vraag handhaaf de zich op gelijk niveau en beliep 720 aanvragen, waarvan er 250 35 procent) betrekking hadden op jeug dig personeel, leeftijd 15 tot en met 18 jaar. De werkgelegenheid in de metaal-, textiel- en betonwarenindustrie en de sector losse arbeiders is zeer ruim. Overigens kan in vrijwel alle be drijfstakken personeel geplaatst wor den. Aan personeel tussen 15 en 18 jaar blijft grote behoefte bestaan. Het aanbod is echter zeer miniem. Vrouwelijk personeel Het aanbod van vrouwelijk perso neel onderging geen wijziging van enige betekenis en bedroeg op 13 april jl, 65. De geregistreerde vraag beliep 310 aanvragen, waarvan onveranderd 40 procent betrekking had op jeugdigen (15 tot en met 18 jaar). Vooral in de textiel- en confectie- industrie en in de huishoudelijke sector bestaat een groot gebrek aan vrouwelijke arbeidskrachten. OPENING KOEPOORTSBRUG Officieel werd hedenmorgen be kend gemaakt, dat de opening van de Koepoortsbrug woensdag a.s. te half acht zal geschieden door de wet houder van Openbare Werken, de heer A. J. Jongeleen. De genodigde verzamelen zich bij „Café Royal". KINDER-OPERETTE O.K.O. Op donderdag 25 april, aanvang 8 uur nam., speelt in „De Burcht" on der aiuspiciën van O.K.O. de opedet- legroep van de Leonardus-parochie de operette „Ben Azaf", dc goud smid". Plaatsbespreken vindt plaats 2de Paasdag van 10.3011.30 in het St. Leonardus-parochiehuis, Haag weg 14. Geen kaarten verkrijgbaar. Leidse Agenda Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waarge nomen door: apotheek van Drciesum, Mare 110, tel. 20406, Zuider-apotheek, Lammenschansweg 4, tel. 23553. Apotheek Oegstgeest, Wilhelmina- park 8, Oegstgeest, tel. 26274. 1. de heer W. M. Offringa, Raadhuis straat 44; 2. de heer W. A. M. Dijk man, Hof zich titraat 54. Speeltuin „Vreugde-oord". B. en w. stellen de raad voor de speeltuin vereniging „Vreugde-Oord" geduren de 20 jaar een recht van opstal te ver lenen t.b.v. het te bouwen nieuwe clubhuis. Zij achten het van belang, dat de vereniging haar voornemen m.b.t. de bouw van een clubhuis kan uitvoeren. Het bedoelde iecht gaat 1 juli 1957 in, zulks zonder betaling van een geldelijke vergoeding. De molens aan de „Westzijde". 22 Februari 1956 besloot de gemeen teraad van Alphen a. d. Rijn aan de Drooggemaakte Polder aan de West zijde van Aarlanderveen een subsidie ten bedrage van 15% tot een maxi mum van 4.350.te verlenen in de op 29.000.geraamde kosten van herstel van de vier molen- in die pol der. Het polderbestuur heeft thans medegedeeld, dat de raming van de .kosten van de restauratie met ver- Imoedelijk f 14.500.zal worden over- schreven. Het rijk en de provincie hebben reeds besloten om in de ver hoogde restauratiekosten een subsidie te verlenen van respectievelijk 40 tot een maximum van 5.733,— en van tot 'n maximum van 2.175. B. en w. menen dat het gemeentebe stuur niet mag achterblijven met et verlenen van -subsidie ook in de meer dere kosten van restauratie van de bewuste molenviergang, en stellen de raad voor haar aandeel te verhogen tot een maximum van 6.525. Aankoop gronden. Voor de con cretisering van het uitbreidingsplan in onderdelen, dat in voorbereiding is voor het gedeelte der gemeente, ge legen tussen de rijksweg nr. 11 (Gouwsluisseweg), de Couwe, de spoorbaan L' idenWoerden en de Vorselenburgstraat hebben b. en w. thans een voorl ige overeenstem ming bereikt met de beheerders van percelen weiland, hooiland, bos, ka de en water, gelegen ten zuiden van de Gouwsluisseweg aan weerszijden van de spoorbaan, welke toebehoren aan het Armenfonds der familie An theunis. De totale koopsom beloopt 16.500. Tb.v. de bouw van negentien weningen en twee winkelhuizen wenst e heer J. Westmaas van de gemeente aan te kopen een perceel bouwgrond, gelegen a n de vestzij- de van de Karei Doormanstraat, on middellijk ten zuiden van de Jan Nieuwenhuizenstraat, tesamen groot 0.26.50 ha. De exploitatieberekening van het uitbreidingsplan ^eeft voor 1 januari (toen in beginsel overeen stemming was bereikt) de prijs aan: a) 16.34 per ca. voor een oppervlak te van plm. 0.20.50 ha. en Ik.46 per ca voor een oppervlakte van plm 6 aren. BOSKOOP RIJKSTUINBOÜWSCHOOL Het einddiploma met aantekening voor handelscorrespondentie en vak taal in de achter hun naam aange geven talen behaalden: mej. E. M. Kummer (F.E.), H. Nieuwenhoff (F. D.E.), K. Snieder en mej. M. van 't Wout (F.D.E.) te Amsterdam; mej. H. B. van Gaaien (F.D.E.) te Benne- broek, H. W. M. van Rooy (D.E.) te Blaricum (N.-H.); J. van Bergen te Boskoop, H. W. F. Funnekotter (E.) te Driebergen; J. F. M. Carlier (F.E.) en J. N. Kleimeer (F.D.E.) te Gouda; J. van Leenen (F.D.E.), C. van Rappard (D.E.), O. W. M. Testa (F.E.) en H. Tomeff (F.D.E.) te Den Haag; B. Grevers, J. A. Herz (F.D.E.) en A. v. d. Linden (D.) te Haarlem, B. Geleynse (F.D.E.) te Den Helder; H. H. B. Cleveringa (E.) te Kantens (Fr.), D. J. Schild en W. Sitter te Leiden; A. G. Pruyt (D.E.) te Lekkerkerk, P. J. A. Pelser te Nijmegen, R. Ameling (F.E.), J. Swart (F.D.E.) en H. J. M. Wassink te Rotterdam, J. H. Belgraver (E.) te Scheveningen; W. G. M. M. Coo- nen te Tegelen, E. L. Dijkman (E.) te Utrecht. A. G. H. de Bock (F.D.E.), G. W. Boekman en W. J. Hanrath (E.) te Voorburg, H. J. Noteboom (F.D.E.) te Wamel. Een candidate herexamen. Gevonden voorwerpen. Witte kinderportemonnaie met drukknop- sluiting, flesje parfum, rundvee- schets, een munt, portemonnaie met inhoud, zakdoek armbandje, blauwe kinderwant, zakdoek, rose babyspkje, een oud mes, groen gespikkelde kin derwant, zakdoek, bruine nappa he renhandschoen, witte nylon-hand schoen, bruine motorwant, zwarte damesportemonnaie m. schuine over slag, kolenschop, tasje, jongensfiets, voetbal. Inlichtingen bij de politie. Geboren: Jacobus Gerardus z. van H. de Kwaadsteniet en J. C. Gubbels; Johannes Pieter z. van J. Geers en J. Dirkzwager; Margaretha d. van W. Brauns en M. Schouw - stia; Martnia Maria d. van M. B. Kompeer en A. Verkerk. Ondertrouwd: IJsbrand Dirk Hcr- tensius en Aartje Adriana v. Eek: Adrianus Johannes Blom en \iida van Dijk. Gehuwd: Johan Stam en Emma Petronella Spaargaren; Simon An- ,dries Geers en Janna Maria Kreft. Overleden: Dirk van der Wolf, oud 60 ja-ar; Neeltje Radder, wed. van W. J. Ravensberg, oud 86 jaar. horen. Het grote tekort hoopt men door een bazar en een verloting te bestrijden. Dank werd gebracht aan het comité van actie dal zoveel heeft bijgedragen tot de aanschaffing van de nieuwe uniformen. Voor het eerst werd een nieuw bestuur gekozen. Dit bestaat uit de heren: J. Martens, voorzitter, M. van Leeuwen, secr., C. Hoogendoorn, penningmeester, G. Anker, bibliothecaris, F. Riechers, P. Weissenbach, P. Oudshoorn en J. Spijker, leden. Op Hemelvaartsdag zal men deelnemen aan een concours te Dordrecht. E.S.T.O. In het Parochiehuis kwamen de leden van de voetbalver eniging E.S.T.O. in vergadering bij HAARLEMMERMEER Geh.: G. Th. Vermeeren en A Bruining; P. Th. G. Schreudcr en K. van den Heiden: A. O. Kouwen - hoven en D. Verschoor; W. G. van Rooijen en W. A. M. Bleeker; J. H Noorloos en E. H. Heemrood; C. J Verhoeven en W. Pellicaan; J. J. de Rijcke en A. D. Doedijns; P. van der Spek en E. Dol. Overl.: Johan A. Oudheusden 55 W. G. de Vries; Adrianus een. De heer v. d. Poll sprak het| van der Marei 64 j., e. v. Z. van den openingswoord en zette uiteen, waar-j Hoek: Cornells Honcoop 72 j., e. v om deze bijeenkomst belegd was. Het k. de Groot: Geertruida S. van kardinale punt was de training. Tot I der Pe-ijl 80 j.. wed v. G. Hendriks dit doel was dan ook de trainer, de heer B. Freyee, uitgenodigd. Deze besprak in den brede doel en waarde van een goede training en wees op de noodzakelijkheid de trainings avonden trouw te bezoeken. Hierna gaf de heer Van der Linden een uit eenzetting over de werkwijze van de voetbalpool, en vroeg alle leden hun l medewerking te willen verlenen. Met. de elftalcommissie, di* inmiddels ter, vergadering was verschenen, werd uitvoerig van gedachten gewisseld omtrent het samenstellen van de elf tallen. Namens deze commissie voer de de heer P. Bakker het woord. Voorts werd gewezen op de toe stand van het terrein dat nodig ver Rectificatie opgave week 411 april: Onder de overledenen staat abusievelijk vermeld dat I. M. C. Zil ver is overleden, dit moet zijn een levenloos kind geboren uit I. M. C ilver en J. M. de Vré. KATWIJK Gemeenteraad. Donderdag 25 april des avonds om half acht is er vergadering van de raad der ge meente. De agenda vermeldt o.m. de volgende punten: Voorstellen lot ver koop van grond in het plan „Ov er- duin" aan de N.V. Bouwfonds Ned. Gemeenten en aan W. Ouwehard. beteringen behoeft. Diverse leden ga-Voorstel met betrekking tot de nadere ven zich op om hier de helpende hand j regeling van de kindertoelage aan te bieden. Tot slot sprak de gesziel. j het gemeentepersoneel over de pe- adviseur, kap. J. Voortwist, een kortjriode 1 oktober 19561 januari 1957. woord, waarin hij wees op de goedeVoorstel tot het vaststellen van ver geest in de vereniging en benadruk-ordeningen op het beheer en op het te dat deze steeds bewaard dient te worden. Verkeersexamen. Op 12 maart was op de verschillende scholen in Bodegraven, Zwammerdam, Waarder en Barwoutswaarder reeds het schrif telijk verkeersexamen gehouden, met als gevolg dat toen 7 candidafen werden afgewezen. De overigen, 241 in getal, verdeeld over 13 scholen, mochten hun kansen proberen in het practisch examengedeelte, bestaande uit een te rijden parcours in de om geving van de Nieuwe Markt, waar talrijke borden en situaties waren heffen van rechten voor de algem. begraafplaats te Katwijk aan den Rijn. Pre-advies op het beroepschrift van A. Kuyt tegen een hem gewei gerde bouwvergunning. Voorstel tot het verlenen van een krediet voor de aanleg van een rijwielpad langs de noordzijde van de Zeeweg, vanaf Cleyn Duin tot de Karei Doorman laan. Voorstel tot het bestemmen van het pand Rijnstraat 2 te Katwijk aan den Rijn (woonhuis Van Ries- sen) tot beschutte werkplaats. Voor- stel tot het verlenen van een sub- j sidie over het jaar 1956 aan de Ver- uitgezet Het resultaat was, dat drcaknif™«I tot"iöending van zwakke 80 procent van de candidaten slaag-1 Katwgkse kinder®: de. Van de St. Jozefschool waren dat:} u ,.E Ida van der Tier, Nellie Verlaan, Cl.! KATWiJK AAN Zfefc Olsthoorn, Gr. v. d. Wiel, Joke Voor- j Doktersdiens L De doktersdien- douw, Joke Bouma, Annemieke v. i sten te Katwijk aan Zee worden d. Poll, Els Bakker, Lia v. d. Star, waargenomen op eerste paasdag door Truus Steenbergen, Corrie Stolwijk, 1 C. Hagen, Koningin Julianalaan 5 Pia Roling, Ria Broekhuizen, Marian en op tweede paasdag door dr K. v. d. Oudenrijn, Willie Sauer, Bep siagmoleix Zeeweg 23, beiden de Koning, Rietje Boere Cora Wols- Katwijk aan Zee. wijk, Rilly van Vliet, Annie v. Beek, Ans v. d Veldhuizen, Mar ja Kooser, Trees Verbakei, Riet van Niekerk, Anneke Verheul, Betsy Roling, Paula Duits, Anton v. d. Berg, Theo v. d. Haak en Wim de Wit. Voor de St. Willibrordusschool: André de Jong, Loek v. d. Maat, Henk Groeneveld, Ant. Ou wend ijk Stef van Rijn, H. Wustefeld, Adr. Muiswinkel. Theo van Diik, Egbert van Niekerk, Ton v. d. Hoven, Rinus Vink, Tom v. Veldhuizen, Jan Ham, Peter Rietveld en Cor Slootweg. BODEGRAVEN Semper Avanti. Onder leiding van de heer J. Martens hield de mu ziekvereniging Semper Avanti haar eerste jaarvergadering, en dat onder zeer grote belangstelling. De heer M. van Leeuwen gaf in het jaarverslag uiting aan de grote activiteit van de vereniging, die in samenwerking met het tamboerkorps Triomf 13 maal was aangetreden. Het ledental be draagt momenteel 38, terwijl' er nog velen op de wachtlijst staan wegens gebrek aan instrumenten. Penningmeester C- Hoogendoorn moest een somberder geluid laten KOUDEKERK Donderdagmiddag wachtte hun, die op hulpgeroep in de Lagewaard kwamen aansnellen, een ongewoon schouwspel, dat veler lachspieren in beweging bracht. Men zag n.l. een bakfiets, hangende aan een vracht auto van de Handelsraad, met het t achtereind in de stoepsloot van de boerderij „Hoop vlijt de Landman" Op het zadel, tot aan het middel in het water, zetelde een voddenkoop man. Toen hij met zijn volgeladen wagen in de Lagewaard reed, haalde de genoemde vrachtauto hem in en greep een enorm pak ijzerdraad met een haak van de klap vast. met het vermelde gevolg. Nadat de onfortuinlijke koopman en zijn bakfiets uit het water waren gehaald, bleek, dat de eerste er goed de tweede nog al beschadigd was af gekomen. Geitenfokvereniging, Onde voorzitterschap van de heer A. v Kampen kwam de Koudekerkse gei tenfokvereniging „Ons Doel", in ho tel de Bruin in vergadering bijeen* Gedurende deze vergadering werden enige belangrijke besluiteen geno men, waarvan wij noemen: De con tributie werd op f 2.50 gehandhaafd het dekgeld werd gebracht op 1.50; aan de verzorger van de bok zal per jaar f 68.worden uitgekeerd. Men zal door goede prijzen beschikbaar te stellen, de zomerkeuring zo veel mogelijk stimuleren. Ten slotte werd het bestuur in zijn tegenwoordige staat gehandhaafd. NIEUWVEEN Aanleg plantsoen. Door de ge meente zijn in de omgeving van het Schoterveld enige voorzieningen uit gevoerd, die zeer ten goede komen aan het algemeen aanzien ter plaatse. Zo is er nabij de confectiefabrmk „Kwiek" een keurig plantsoen aan gelegd van heestersr Ook is daar een goede afrastering t.ot stand gebracht op de plaats waar voorheen de sloot lag tussen het land van de land bouwer H. S. Ran en het uitbreidings plan van de gemeente. Aan de andere zijde van het Scho terveld nabij de Molenlaan is ook een plantsoen aangelegd en zijn en kele berkeboompjes geplant. Het is te hopen, dat de jeugd van Nieuwveen deze verfraaiing ook zal waarderen door het plantsoen en boompjes onaangeroerd te laten. Ondertrouwd: C. van Sahaik, 25 jaar, te Alphen a. d. Rijn pn L. van der Leden, 22 jaar. Overleden: H. Haze, 94 jaar, wedn. van R. Blaauwenoort; G. van der Eyk, 33 jaar, ongehuwd. KATWIJK AAN DEN RIJN Het geval-„CommandeuTspad 10' In de laatst gehouden raadszitting zijn enkele harde woorden gezegd over het geval „pand Commandeurs- pad 10" (huis L. v. d. Boog). Thans berichten b. en w. aan de raad het volgende: In mei 1956 is het onder havige pand in eigendom overgegaan aan de huidige eigenaar J. van der Marei te Katwijk aan Zee. Aange zien de heer v. d. Marei in december jl. nog geen stappen had onderno men om een aantal verbeteringen aan te brengen, waarvan hij wist dat dit gebeuren moest werd hem 11 dec 1956 een aanschrijving gegeven om binnen een maand een aantal herstel lingen te doen verrichten. De aan geschrevene werd er tegelijk van in kennis gesteld dat hij binnen een maand in beroep kon gaan. Daarvan is geen gebruik gemaakt. Uit een pas gehouden onderzoek is gebleken, dat slechts ten dele aan de verplichtin gen tot herstel is voldaan. Een rap port, waarin tot in details wordt aangegeven, welke gebreken nog om voorziening vragen, zal de raad spoe dig bereiken. Gp grond van art. 70 der woningwet zal van gemeente wege dan opdracht gegeven worden om ten koste van de eigenaar, de heer v d. Marei, het nodige te doen ver richten. Verkoop. Ged. Staten hebben aan b. en w. bericht dat het raads besluit dezer gemeente van 24 ja nuari 1957 strekkende tot aankoop van een aantal eigendommen gele gen aan de Kerkstraat, eigendommen der r.-k. Parochie St. Johannes de Ijooper, door dit college is goedge keurd. 0UDE-WETERING Programma Wet. Boys. 1-Iet eer ste elftal gaat Tweede Paasdag op visite bij de kampioensploeg SVLV. De wedstrijd begint niet om half 3, zoals oorspronkelijk was aangekon digd, doch om 2 uur. Vertrek vanaf Leimuiden per extra bus om kwart voor één. De adspiranten spelen za terdag om kwart over 4 uit tegen DOSR-a. W0UBRUGGE Bescherming Burgerbevolking. Na een aantal theoretische lessen aar de leden der B.B. werd door de heren Van Oord en Snel, beiden uit Alphen a. d. Rijn, een drietal films vertoond die betrekking hebben op het redden van slachtoffers in tijd van oorlog. De eerste film, die opge nomen werd bij gelegenheid tijdens de oefeningen van de Engelse Home Guards, gaf een zeer duidelijk beeld wat de leden van de B.B. te doen staat bij een vijandelijke bomaanval waardoor huizen instorten en slacht, offers onder het puin bedolven zijn De 2e film gaf een aanschouwelijk beeld hoe dit puin doelmatig moet worden opgeruimd teneinde bedolven slachtoffers te bevrijden. De 3e film een propagandafilm, Buurmans Buur man. Aan de hand van deze films wer den de nodige toelichtingen gegeven i en verschillende vragen beantwoord. LEIDSCHENDAM COMPOST-INSTALLATIE VAN VOORBURG OP LEIDSCHENDAMS TERREIN Het gemeentebestuur heeft zich be reid verklaard een aan de Oostvliet- weg gelegen terrein, groot 6 ha., te doen aankopen en dit terrein den weer te verkopen aan de gemeente Voorburg om daar dan t.z.t een com. post-installatie te vestigen volgens het Dano-systeem of wel naar ae raspmethode. In Voorburg zelf is voor deze in stallatie geen grond beschikbaar. Leidschendam zelf stort het huis vuil in een put nabij de Veenweg. Deze put biedt nog gedurende onge veer 10 jaar gelegenheid voor de ber ging van het huisvuil. Daarna zal Leidschendam dan gebruik kunnen maken van de te vestigen Voorburgse installatie welke naar schatting met inbegrip van draaiband en laadschop 825.000 zal kosten. N00RDWIJK SCHANDELIJK VANDALISME Van de mooie oude Ned. Herv. Kerk te Noordwijk-Binnen zijn de laatste weken een groot aantal glas- in-loodruitjes vernield. Na een uitgebreid onderzoek heeft de politie een groep jongens opge spoord, die bij hun verhoor beken den verscheidene tientallen van deze ruitjes te hebben ingegooid of met een katapult te hebben ingeschoten. Er zullen tegen deze jonge van dalen strenge maatregelen worden geroffen en zij zullen o.m. een grote schaderekening moeten betalen. Schoolvoetbal. Zoals telkenjare te doen gebruikelijk zullen er ook dit jaar weer in de Paasvakantie voetbalwedstrijden voor de school jeugd worden georganiseerd. Op het gemeentelijk sportpark nemen a.s. dinsdag de volgende scholen aan de strijd deel: Groep 1: St. Jozefschool. Wilhelmi- naschool en Marijkeschool. Groep 2: De Voorzienigheid, De Visserschool en Openbare School. Groep 3: R.-K. Jongensschool, Chr. School en de Christus Koningschool. Deze wedstrijden vangen aan te 2 uur. De winnaarsronden worden res pectievelijk te 4.304.55 en 5.20 ge speeld. De winnaar van deze middag speelt 27 april a.s. te Katwijk tegen de finalisten uit Leiden, Katwijk, Al phen en Lisse. NOORDWIJKERHOUT Aquariumvereniging. Voor ae Noordwijkerhoutse aquariumvereni. ging Nhaplavis hield gisteravond de heer A. de Haan uit Amsterdam een zeer interessante en leerzame instruc tie over de aankoop en de inrichting van aquaria, speciaal voor de begin ners onder de aquariumliefhebbers. Dikwijls reeds bij de aankoop van de bak, aldus de heer De Haan, wor den fouten gemaakt, die slechts ten koste van veel moeite kunnen wor den hersteld. By de koop van een niet meer nieuwe bak moet zeer nauwkeurig worden nagegaan of zich geen roestplekken vertonen. Bij de inrichting van het aquarium moet ge let worden op de juiste verhouding tussen planten en vissen. Aan water planten gaf spreker de voorkeur bo ven moerasplanten. Dhr. De Haan gaf in ziin lezing ook aandacht aan de technische appara ten, zoals het verwarmingsapparaat, dat nooit in het zand, maar wel vlak daarboven moet worden aangebracht, de luchtpomp, de lichtkap en de ver lichting. Ook de plaatsing van de bak in de kamer, de voeding van de vis en natuurlijk de soorten vis werden besproken. SASSENHEIM Geboren: Jacinta Maria Reinelda dr van P. M. A. Oosterveer en M. A. Vreeburg. Maria Petronella Jacoba dr van J. L. Kwakkenbos en J. G. M. Sikking. Eveline Jolanda dr van J. van Iterson en W. M. Zantinga. Alida Maria N. A. J. Berg en M. M. van der Zwet. Reinier Johannes Maria zn van R. C. van cler Vlugt en I. A. van der Geest. Jacob Dirk zn van D. Hoekstra en A. E. Los. Petrus Gerardus Fran- ciscus zn van J. G. C. Bemelman en J. W. J. Stokman. Joanna Regina dr van Th. Vroonhof en J. M. Hooger- vorst. Paulus Alexander Gerardus zn van G. L. van Raaij en E. Dozeman. Ondertrouwd: H. J. N. Verhoef 26 jr en J. de Jong 24 jr, te Bennebroek Getrouwd: H. A. G. Haubrich 23 jr, te Schiedam en M. H. A. van de Kamp 23 jr. Overleden: G. Diemei 73 jr man A. Luijk 87 jr, man. VOORSCHOTEN S.V.L.V. gaat feesten Op Twee de Paasdag om vier uur 's middags begint in het Cultureel Centrum het SVLV kinderfestijn. Deze middag is vrij toegankelijk voor kinderen van 6 tot 16 jaar, die zelf lid zijn of waarvan vader of moeder lid of do nateur zijn. Ook van de afdelingen handbal, gymnastiek en wandelen. De regeling is in handen van - de jeugdleiders. De grote feestavond voor de genodigden,'leden en dona teurs wordt eveneens gegeven op Tweede Paasdag des avonds om 8 uur in het Cultureel Centrum. De recep tie wordt gehouden op vrijdagavond 26 april van 8 tot 10 uur in „Het Wa pen van Voorschoten". Geboren: Robert Johan Willem zn van J. J. Hubers van Assenraad en B. F. J. Straus. Johanna Catharina Maria dr van C. G. Kriek en A. A. Appel. Antonius Cornelis Jozef zn v. A. M. van Leeuwen en J. G. M. Vos meer. Geertruida Johanna Maria dr van C. W. Mens en W. M. Th. Soe- ters. Irmgard Bemadette dr van L. N. de Brabander en C. L J. Verbeek. Margaritha Sara dr van J. Bernardus en M. Talakua. Sjoerd zn van J. J. Vriesinga en A. E. Boekhout. Gebo ren te Leiden: Theodorus Govert Ge rardus Johannes zn van P. J. van den Berg en A. de Ryk. Daniël Maar ten zn van J. van Mulligen en C. Vos.'Maria Elisabeth Johanna dr van Jacobse en M. E. J. Schollen. Metje Willemien dr van P. Zwaan en W. de Rij. Arthur zn van J. M. A. de Ras en J. A. Barnard. Ondertrouwd: H. H. Kroeze en J. H. van den Bosch. Gehuwd: T. van der Bij en M. de Wit. Overleden: H. N. van Amerom, 68 jaar echtg. van M. G. Alting. M. M. Bolstier, 75 jaar. wed. van W. C. Verhoeven. KORTE golf Een tentoonstelling van een ge deelte van de collectie van de Noor se reder Raguar Moltzau uit Oslo is gisteravond door de ambassadeur van Noorwegen in ons land, do heer L. H. J. Jorstad, in het gemeente-mu seum te Den Haag geopend. De wer ken zijn al eerder geëxposeerd ge weest in Zweden, Denemarken. Fin land en Zwitserland. De in het ge meente-museum tentoongestelde wer ken zijn verzekerd voor een bedrag van 10 miljoen gulden. K. G. De gemeenschappelijk regeling voor het „Plassenschap Loosdrecht" is door de raden der betreffende ge meenten goedgekeurd. De Piassen- raad zal zo spoedig mogelijk na de toepassing van de regeling haar functie aanvaarden. Een rechtbank te New York heeft donderdag gelast- dat Metesky, de „krankzinnige bommenplaatser", in een inrichting voor geesteszieken wordt opgenomen. Metesky is enkele maanden geleden gevat nadat hij vijftien jaar lang door de politie was gezocht wegens het plaatsen van bommen in openbare ge legenheden, in het bijzonder biosco pen. Het economische weekblad „Gazdasag: Figyeloe" van dc Hon gaarse regering heeft gemeld, dat in het eerste kwartaal van 1957 22.000 onnodige en overtollige ambtenaren m Hongarije zijn ontslagen. Zü zijn elders tewerk gesteld of gepensio neerd. Laat«te Berichten GEZIN AAN DE DOOD ONTSNAPT Een Haags gezin, e°n echtpaar met twee kinderen, is ternauwernood aan de dood door gasvergiftiging ont snapt. Reeds donderdagavond gevoel den alle gezinsleden in hun woning aan de HoefTcade zich wat katterig en misselijk. Zij meenden een gaslucht te ruiken, doch konden nergens in huis een lek of een open kraan vin den. Vanmorgen is een hunner hoogst onwel wakker geworden, slaagde er desondanks in de voordeur te vinden en zakte in elkaar. Omwonenden waarschuwden de politic, die het ge hele gezin naar het ziekenhuis Zuid- wal liet brengen. Ouders en kinde ren zijn thans buiten levensgevaar Werklieden van het gasbedrijf gin gen met man en macht aan de slag om het gaslek te zoeken. Het bevindt zich vermoedelijk in de toeleiding naar de woning. Voor deze woning is donderdag een nieuw gasputje ge plaatst. EEN El IS GEEN EI. De heer S. P. Wijn, Eindhoven heeft dezer, dagen in zijn kippenhok een (kippen) ei gevonden van an derhalf ons. De lengte was 8.6 cm. de grootste breedte 5.5 cm. ZWEMMEN. Tijdens de Amerikaanse zwem- kampioenschappen voor dames (overdekte baden, klein bassin, te Beverlye Hllles (Californië), heeft Carin Cone, een 16-jarig schoolmeis je uit New Jersey, het wereldrecord op de 100 yards rugslag verbeterd. Zijn won de finale in 1 min. 3,8 sec. naam van dc Hilversumse zwemster Het officiële wereldrecord staat op Geertje Wielema, die op 13 maart 1950 1 min. 4.6 sec. liet afdrukken. Carin Cone werd tijdens de olym pische spelen te Melbourne in de fi nale 100 meter rugslae tweede ach ter dc Engelse Judy Grinham. Marktberichten LEIDSCHENDAM. Groente Komkommers A 8489; komkom mers B 71—80; komkommers C 54 59; komkommers krom 8186 per kg. Sla A 930—1100; sla B 680—690; sla C 500—570; stoofsla 1423: andijvie 41—56; spinazie 10- -24; radijs 15—21 prei 1013; rabarber 2331; witlof 5872; bloemkool A 9094; bloem kool B 6874; bloemkool C 5459. ROELOFARENDSVEEN, 18 april, Bloemen -- Anemonen 4766; Free- sia's 80112; Dhoronicum 1831; 85115. Tulpen: Golden Harvest 59— 91. E. Eddy 3451. Couleur Cardinal 4157. Reforma 6775; Piccadilly 48 -65; Rose Copland 41-64; White Pax 48—53; v. d. Eerden 38—61; Wintergold 3652; Parkiettulpen 60 110; Clara Butt "2—54; White Sail 34—57; W. Pitt 46--65; Hillegarde 30 41; Lustige Witwe 2754: Weber 4558; Nansen 4049; Bartigon 51 —62; Purper Copland 5269; The Rose 4160; Glorie van Noordwijk 6065; Elmus 70-75: White Triumph 6980: Sonja 3038; Kleurenpracht 6282; Dubbele tulpen 1650. Nar cissen 1661.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3