Het meisje Heelt de Zwarte Ruiter oude beroep hervat? De agrarische inzendingen op de wereldtentoonstelling in Brussel Olietransport per pijpleiding Rotterdam-Rijnland Pootaardappelen voor Hongarije waren goed DONDERDAG 18 APRIL 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 Stilte voor de storm Grijp Uw laatste kans op de Nescafe to* De politie is op alles voorbereid Te Eindhoven Ls gisteren aangifte gedaan bij de politie van de diefstal van een auto. Deze diefstal werd aan leiding tot een uitgebreid onderzoek. De politie meent namelijk door deze diefstal een aanwijzing te hebben ge kregen, dat de Zwarte Ruiter nog in Nederland vertoeft. De diefstal van deze Opel kan tot alles leiden en, hoewel het momenteel erg stil is geworden rond de Zwarte Ruiter, houdt de politie er ernstig rekening mee, dat er juist nu iets gaat ge beuren. Daarom is het omvangrijk apparaat van de rijkspolitie ih het district Eindhoven in alarmtoestand ge bracht. Als de misdadiger inderdaad de auto heeft gestolen, dan moet hy nog in Eindhoven verblijven, meent de politie. Zij geeft toe, dat Eind hoven de beste kansen biedt aan een vluchteling om onder te duiken. De Zwarte Ruiter heeft vele rela ties in de stad, waarvan de meesten hem een tijdelijk onderdak zullen ge ver- De verdediger van de ontsnapte gevangene, mr Scheefhals te Den Bosch, heeft gisteren verklaard, dat hy zich voorbereidt op het proces op 24 april, alsof de Zwarte Ruiter op die datum inderdaad voor het ge- Prinses Marijke zal 5 juni a.s haar eerste officiële daad verrichten. In Ouwehands Dierenpark op de Greb- heberg te Rhenen zal zij namens de Nederlandse jeugd een geschenk van de regering van Pakistan, dat wordt aangeboden door de ambassadrice van Pakistan, aanvaarden. Het geschenk, een olifantje en een dromedaris, is bedoeld als dank voor de hulp, door de Nederlandse jeugd gegeven aan Pakistan na de watersnoodramp in dat land in 1954. PRINSES BEATRIX. Dat gedeelte van de Engelse pers, hetwelk op het gebied van het maken van geruchten een naam heeft op te houden, kwam vanmorgen weer eens met iets nieuws Ditmaal is het „Re veille", een Londens blad, dat twee maal per week verschijnt en een grote lezerskring heeft. Groot opge maakt bericht het blad, dat de 21- jarige hertog van Kent het voorne men zou koesteren, in het huweijk te treden met prinses Beatrix Com mentaar van de Ned. Ambassade te Londen: „Volslagen nonsens". Prins bezocht Adenauer Z.K.H. Prins Bernhard heeft dins dag en woensdag een particulier be zoek aan West-Duitsland gebracht. Dinsdag arriveerde hij in Bonn, waar hij woensdagmiddag een onderhoud van een half uur heeft gehad met bondskanselier dr Adenauer. TOERISTENKLASSE IN LUCHT VAART GROOT SUCCES. Op 1 mei a.s. zal het vijf jaar ge leden zijn dat bij de LATA aange sloten luchtvaartmaatschappijen op de Noord-Atlantische route de toe ristenklasse instelden. Daardoor werd voor een grote categorie reizigers de mogelijkheid geopend naar hun be stemming over zee te vliegen. Dat deze klasse in een behoefte voorziet blijkt wel uit het feit, dat bijv. bij de K.L.M. over het gehele luchtnet in 195G het aantal toeristenklasse passagiers t.o.v. 1955 toenam met circa 25 procent, terwijl dat van de eerste klasse afnam met 12 procent. Op de lijnen naar New York en Mon treal reist 68 procent van de passa giers bij de K.L.M. in de toeristen klasse. In maart j.L, dus binnen 5 jaar na de instelling, werd door de 13 lucht vaartmaatschappijen, waaronder ook de K.L.M. die diensten over de Atlan tische oceaan hebben, de twee-mil joenste passagier in de toeristenklas se op deze route vervoerd. rechtshof zou verschijnen. Op die da tum zou namelijk zijn cliënt in hoger beroep voor het gerechtshof ver schijnen. De vrouw van de vluchte ling gelooft niet, dat haar man zich vrijwillig zal melden. De stroom van inlichtingen en aan wijzingen, die de eerste dagen na de ontsnapping van de gevangene by de politie binnenkwamen, neemt nu ein delijk af. Het controleren van dc tientallen geruchten die de politie ter ore kwa men, heeft veel tijd en krachtsinspan ningen geëist. Om het in aanbouw zijnde bungalowdorp te onderzoeken nadat men daar de Zwarte Ruiter meende te hebben gezien, werd een grote politiemacht op de been ge bracht en om de heide bij Leende uit te kammen, getroostte men zich dezelfde moeite. Attent reiziger snapt onvoorzichtige dief Insluipingen opgehelderd Nescafé geeft U de laatste kans op xo'n sierlijke, handige Nescafé kan De prijswinnaars op de derde limerick advertentie hebben inmiddels ook reeds bericht ontvangen. Zorg dat U nü bij de gelukkigen bent Ziehier Uw laatste kans! Doe ala volgt. Maak deze limerick afl Een $chuchtere bakker uit Laren, kon geen moed tot zoenen vergaren. „Zij" schonk Nescafé, toen viel het best mee Schrijf op de achterkantvan liet volledige etiket van een bus Nescafé (formaat doet er niet toe!) Uw naam en adres in blok- letters plus de laatste regel van de limerick en zend dit aanNescafé, Postbus 8043. Amsterdam. In linkerbovenhoek ver melden: PRIJSVRAAG. Laatste datum van inzending 25 april 1957. Alléén prijs winnaars krijgen bericht vóór 15 mei a s. Oest BaV.p. de nssm Nescafé ls het gedepone r winkelier o erk oploibsre kofCe. w jniot bus f 1.43 - Normssl f 2 55 Familie but f 8.20 Coffdneviij - Normaal 1 2.90 Familia but f 10.45 loot da kan is ontworpen. Over een jaar op 17 april 1958 zal de wereldtentoonstelling in Brus sel haar poorten openen. Er wordt op het tentoonstellingsterrein hard ge- werk, om op die datum klaar te zijn Vele landen en U van Belgische af delingen zijn druk bezig an het ato mium win langzaam maar zeker aan hoogte. Op de Nederlandse afdeling is men de afge'open maand goed opgescho ten. Er werken daar op het ogenblik ongeveer 125 man, waarvan circa 50 Nederlanders. Op het >genblik wordt van het paviljoen, waarin een alge- rj. - mene oriënterende inzending over Een reiziger^ die te Ensrtede^de Nederland en dr rijksdelen overzee een plaats zal krijgen, het dak aan trein naar Hengelo stapte, kwam het verdacht voor, dat een medereiziger een tameijk groot bedrag aan geld zat te tellen. De man droeg tevens een damespolshorloge. Een en ander gaf de eerste reiziger aanleiding de politie te Enschede te waarschuwen. Op haar beurt stelde die de politie te Hengelo op de hoogte. De Henge lose politie trof de „geldteller", een 25-jarige handelaar uit Arnhem, in de trein aan. Hij bekende vrij vlot dat hy enkele honderden guldens had gestolen na insluipingen in een winkel en een woonhuis te Enschede waarbij ook het polshorloge was buit gemaakt alsmede het geld. Gister middag kon tevens een 32-jarige timmerman uit Amsterdam in Hen gelo worden gearresteerd. Hij wordt er van verdacht de eerste te hebben geholpen. De politie is van oordeel dat zij hiermede de hand heeft ge legd op een tweetal, dat verantwoor delijk moet worden gesteld voor een groot aantal insluipingen te Hengelo en Enschede. bracht, met de bouw van het Philips- paviljoen zal .egen het eind van de maand een aanvang worden gemaakt Zoals reeds eerder meegedeeld, zal agrarisch Nederh nd met een belang rijke inzending op de Nederlandse afdeling vertegenwoordigd zijn. Voor wat de siertee betreft, zal medewer king worden verleend door het Cen traal Bloembollen Comité en door de Vereniging de Nederla- d. e Itemis- te-ij Het Centraal Bloei, bollen Co mité zal 100.030 ks bloembollen tei beschikking stellen, die, in ver band met de D^eningsdatum, speciarl zullen worden behandeld om, bij de opening en in de eerste weken daar na de Nederlandse inzending een kleurig aanzien te geven. De vereniging de Nederlandse Bloemisterij za! een aantal perkplan- ten ter beschikking stellen tot een totaal van ongeveer 25.000 stuks. Bo vendien heeft deze vereniging het voornemen, om in de hallen van de tentoonsteliling bij herhaling een In I960 in bedrijf Plannen voor een pijpleiding, die de monding van de Rijn zal verbin den met het Duitse Rijnland, begin nen meer concrete vorm aan te ne men. De doorsnede van deze pijptei ding zal 60 tot 75 cm. bedragen, en zij zal een lengte krijgen van ongeveer 250 km. De N.V. de Bataafse Petro leum Maatschappij te 's-Gravenhage heeft het initiatief genomen en be studeert thans de technische en an dere problemen, die met deze aanleg verbonden zijn. Naast maatschappijen van de Ko- ninklijke/Shell-groep zullen, naa*- verwacht, ook andere belanghebben den in Duitsland en in Nederland deelnemen in dit project. De pijpleiding zal in eerste aan leg dienen voor de toevoer van aard olie naar bestaande en thans in aan bouw of in voorbereiding zijnde raf- HAAGS MATROZENKOOR NAAR FRANKRIJK. Maandag 22 april vertrekt het Haags Matrozenkoor onder leiding van zijn dirigent Kees Stolwijk voor een tournee van 8 dagen naar Frank rijk. De jongens zullen o.a. coricerte. ren in Fontainebleau, Melun, Parijs, Provins en Sens. In Fontainebleau zal een plechtige Hoogmis worden ge zongen. De tournee wordt besloten met een „concert spritual" in de ka thedraal van Sens. Voor deze tournee is een grotendeels nieuw programma ingestudeerd bevattende religieuze en profane werken van de 15e tot de 20e eeuw. finaderijen in het Rijland. In een later stadium zou zij een onderdeel kunnen vormen van het transeurope- se pijpleidingnet dat van de Middel landse Zee door Oost-Frankrijk en West-Duitsland naar de Noordzee kust zou lopen. Dit project is nog in studie bij de in juli vorig jaar in Den Haag opgericht „Sappeur N.V Het beginpunt van deze pijpleiding zal waarschijnlijk in de omgeving van Rotterdam liggen. Het eindpunt zal worden aangepast aan de ver langens van de verschillende ver bruikers in het Rijngebied en zal zich dus waarschijnlijk vertakKen. Eén der aftakkingen zal de raffina derij van de Deutsche Shell AG te Godorf bij Keulen voorzien. Deze raf finaderij zal in de loop van 1960 in bedrijf komen, met een aanvarke lijke capaciteit van 4 miljoen tor- ruwe olie per jaar. Een tweede aftak king zal, naar verwacht, de raffina derij van de Gelsenberg Benzin A.G., een grote Duitse kolen- en oliemaat schappij, van grondstof gaan voor zien. Nooddeur van bus schoot open Vermoedelijk doordat een van de kinderen op de knop van de deur heeft gedrukt, zijn de 28-jarige me vrouw J S.B. uit Den Dolder en haar twee dochtertjes van drie en vier jaar in Utrecht uit een rijdende stadsbus gevallen, toen de nooddeur plotseling openschoot. Mevrouw S. kreeg een zware hersenschudding en een kaakwond. Van de meisjes was één buiten bewustzijn, het andere had een hoofdwond. Zij werden naar het Stads- en Academisch zieken huis te Utrecht vervoerd. kleine inzending bloemen en potplan ten te brengen. Deze inzendingen zullen worden gebracht in afwisseling met andere inzendingen, in het bij zonder van andere takken van tuin bouw. De afdeling veehouderij zal bestaan uit 24 stuks melkvee, enige zeugen en biggen en twe«. hokken met mest- varkens, meedere tomen kippen van verschillende rassen en combinaties alsmede een tiental schapen. De Propagandastichting Consump tieaardappelen en de Stichting voor pootaardappelpropaganda in het bui tenland i hebber gezamenlijk een be drag van maximaal 50.000.— be schikbaar gesteld, bestemd voor de uitbeelding van het wetenschappelijk onderzoek en de praktische toepas sing van zijn resultaten. Een afdeling cultuurtechniek heeft tot doel de verbinding te leggen tus sen de waterbouwkundige afdeling, die in het centrale paviljoen haar plaats vindt en dc daarachter gelegen landbouwafdeling, waartoe ondermeer besprekingen met de grondmij en de Nederlandse Heidemaatschappij gaan de zijn. Politiehond ontmaskert zakkenroller Een apothekeres, die gisteren in Rotterdam de Cineac had bezocht, miste na afloop bij het winkelen 40 en een tramkaart, welke in haar tasje hadden gezeten. Op het hoofdbureau van politie kon zij in een album met portretten van „zware jongens" de man aanwijzen, die naast haar in de bioscoop had gezeten. De persoon werd aangehouden en ontkende Hij had echter een bankbiljet van f 25 bij zich, waaraan men de politie hond Presto liet ruiken Het dier liep onmiddellijk op het tasje van de apothekeres toe De dief vond verder ontkennen nutteloos. DIERGAARDE BLIJDORP KREEG OKAPI'S. Diergaarde Blijdorp te Rotterdam is in het bezit gekomen van een echt paar okapi's, dat gisteravond is ge arriveerd. De dieren zijn afkomstig uit de Belgische Congo en een van hen is een geschenk van de Belgische regering. Diergaarde Blijdorp meent, dat dit het eerste echtpaar is waar over een Nederlandse dierentuin ooit heeft beschikt. Door onderzoek bevestigd „Op grond van het resultaat van een daartoe ingesteld onpartijdig officieel onderzoek ontkent de Neder landse regering met verontwaardi ging de mededeling van het Hon gaarse ministerie van landbouw, waarin wordt gesteld, dat de door Nederland aan het Hongaarse volk geschonken pootaardappelen geïnfec teerd zouden zijn met de nematode- worm", aldus wordt van officiële zijde medegedeeld. Nadat de Nederlandse regering had kennis genomen van de beslissing der Hongaarse regering om de aardappe len voor pootdoeleinden af te wij zen, heeft zij een deskundige van de plantenziektekundige dienst op dracht gegeven, ter plaatse een on derzoek in te stellen, tevens werd door de FAO (wereld landbouw- en voedselorganisatie) een landbouw- expert naar Hongarije gezonden om in overleg met de Nederlandse des kundigen en een officiële vertegen woordiger der Hongaarse regering gezamenlijk monsters te trekken uit de door de Hongaarse autoriteiten besmet verklaarde partijen poot aardappelen. De getrokken monsters werden daarop onderzocht door een door de FAO daartoe aangezochte Deense enthomoloog. Deze heeft daarin geen nematode- worm aangetroffen. Eveneens werden monsters onderzocht door de Oos tenrijkse plantenziektekundige dienst, alsook door de plantenziektekundige dienst te Wageningen. Beide onder zoeken leverde hetzelfde nagatieve resultaat op. Voordat de aardappelen naar Hon garije werden verzonden, zijn zij op de normale wijze door de Nederland se Algemene Keuringsdienst voor landbouw zaaizaad en pootgoed en de Plantenziektekundige dienst ge keurd. Daarbij zijn uiteraard de hoge keuringsmaatstaven aangehouden, welke steeds worden nageleefd bij de export van Nederlandse pootaardap pelen naar alle delen van de wereld Op grond van het bovenstaande bestaat er voor de Nederlandse rege ring dan ook de zekerheid, dat de naar Hongarije gezonden pootaard appelen volstrekt ten onrechte zijn afgekeurd. „12 PROVINCIëNHUIS" ROTTERDAM TWEEDE GROOTHANDELSGEBOUW. Het voormalige „Twaalf Provin- ciënhuis" aan de Hoogstraat te Rot terdam, dat al ruim een jaar leeg staat zal een nieuwe bestemming krij gen, namelijk in de geest van het „Groothandelsgebouw". Zoals bekend, was het „Twaalf Pro- vinciënhuis" var de i4.V. Maat schappij tot exploitatie van onroeren de goederen „De Wereldhaven" be doeld als „Winkelstad". Maar onge veer een jaar na de opening, in sep tember '55, moest het gesloten wor den. „De Wereldhaven" heeft er ver volgens een hotel van willen maken, maar dit is niet doorgegaan. De naam „Twaalf Provinciënhuis" is veran derd in „Flevo gebouw". Een drietal firma's is er reeds ingetrokken, en een groot aantal zou aanvragen hebben gedaan. Er moet echter nog het een en ander worden verbouwd. Produktschap vee en vlees Varkensmarkt had rustig verloop De varkensmarkt hal in de afgelo pen weken een rustig verloop. Het aanbod van lichte varkens, waarop een toeslag betaald vordt van 10 ets. per kg neemt af. Dit houdt verband met het feit dat de mesters in juni, als het aanbod gedaald is tot 50% van liet aanbod in maart, verwachten be tere prijzen te maken. Dit bleek tijdens de vergadering van het Produktschap voor Vee en Vlees te Utrecht. De vo rzitter meen de echter de *r esters te moeten waar schuwen tegen het fl-veren van al te zware varkens. Tot nu toe was de spekmarkt in West-Duitsland nogal willig, mede doordat België en Frank rijk niet konden leveren door de in die landen heersende mond- eri klauwzeerepidemie, doch nu ook uit deze landen weer export mogelijk is kan dit een vermindering van de Ne derlandse export ten gevolge hebben. Een aanzienlijke daling van de in voer van slachtrunderen is waar te nemen. De moeilijkheden waarin de paardenslagers momenteel verkeren, waren ook onderwerp van gesprek. De veterinaire dienst heeft name lijk de invoer van paarden ui* Joego slavië geheel verboden. Reden daar voor was het voorkomen van „kwade droes" bij enkele uit dat land inge voerde paarden. Gedurende het eerste kwartaal van dit jaar werden ca. 4500 slachtpaar- den ingevoerd waarvan ca. 3600 uit Joegoslavië. Het verbod tot in voet- heeft de prijzen an paardevlees reeds doen stijgen. De voortschrijdende mechanisatie in de Westeuropese land bouw echter zal het aanbod van slachtpaarden meer en meer doen af nemen,, zodat de paardeslagers meer en meer genoodzaakt zulen zijn hurt bedrijf om te schakelen. De uitvoet4 van „gebruikspaarden" uit Nederland is vrij. Men nag echter aannemen dat een groot gedeelte van de naar België en Frankrijk uitgevoerde paar den voor de slacht bestemd is. Het Bestuur van het Produktschap zag geen mogelijkheid hierin op korte termijn verandering te brengen mede door de thans geldende handelsover eenkomsten. RECHTZAKEN ZIG-ZAGGENDE BROMFIETSER. Overeenkomstig de eis van de offi cier van justitie, veroordeelde de Haagse politierechter een verftechni- cus uit Alphen aan den Rijn tot eert voorwaardelijke gevangenisstraf van veertien dagen met een proeftijd van drie jaar en een onvoorwaardelijke boete van 40 subsidiair twintig da gen. Verdachte had in oktober 1956 zijn bromfiets bereden, terwijl hij onder invloed van sterke drank ver keerde. Uit een getuigenverklaring bleek, dat de verdachte zig-zag over de weg had gereden. Het was niet de eerste maal dat hij voer een derge lijk feit werd veroordeeld. Toen de politierechter vroeg, waarom de man niets had gevoeld voor een bloed proef, antwoordde deze, dat hij dit niet nodig had geacht, omdat hij wel wist dat hij geen 10 procent meer was. Bij een noodlanding met zijn zweefvliegtuig in de omgeving van Oldenzaal, werd de 23-jarige bestuur der D. Cornel isse uit Heemstede zwaar gewond aan het gelaat, toen een losgeraakte kabel een deel van zijn neusbeen doorsneed. De bestuur der had gezocht naar een geschikt landingsterrein, maar dwaalde bij het manoeuvreren af. Hij moest toen een noodlanding maken in een weiland. Het vliegtuig werd zwaar beschadigd. \nTiw BLAUw] door FRANK PEIRRY 44). „Ze heeft het verteld! Ze heeft het verteld! Ze heeft het aan de politie geschreven!" Haar stem verried do delijke angst. „Wat moeten we beginnen, Lon- nie?" Ze zocht hulp bij Ogden. „We kunnen niets doen, behalve de plaat poetsen voordat de smeris sen komen". Angst voor de wet maakte hen plotseling eensgezind. „Wat moeten we met Winfield doen?", vroeg Tyler. „Voor we twee straten verder zijn heeft hy de po litie gewaarschuwd". „Bind hem vast, zodat we een voor sprong krijgen", opperde Ogden. Winfield voelde, hoe ze hem ont gleden, tenzij hij een middel kon be denken om hem te doen talmen. Al leen vrees voor de Tsaar, die ge heimzinnige onzichtbare macht, kon hen nog terughouden- Voor Lonnie Ogden waren ze niet bang. „De Tsaar verwacht jullie van avond", hielp Winfield hen onthou den. „Is hij niet gevaarlijker dan de politie?" Hij greep Eva Bryan bij de arm. „De Tsaar zal denken, dat je voor hem vlucht, omdat je getracht hebt hem te vermoorden". „Wat komt dat er op aan, als we maar wegkomen?", vroeg Ogden on geduldig. Doch Eva Bryan aarzelde. „Ben jij de Tsaar, Lonnie?", vroeg ze verwil derd. „Nee, natuurlijk niet!", klonk het nors. ,Winfield had wel vooruit gewe ten, dat hij zou ontkennen. Als hij het erkende, had hy de macht over hen verloren, dan was hy slechts een der hunnen, een vluchteling. „Ga liever naar de Tsaar toe voor dat je vertrekt, om alles uit te leg gen", ried Winfield Eva Bryan. „Het is toch bijna tijd. Hij zou je straffen als je niet kwam. Hij zou de politie waarschuwen. Je zou in de gevan genis komen". Dit maakte indruk op haar. Ook Tyler was ongerust. Zo sterk had de Tsaar hen doordrongen van zijn ge heimzinnige macht, dat ze hem nog steeds niet konden zien in de ge-, daante van een doodgewone kerel als Lonnie Ogden. Zij begonnen te redetwisten. Ogden verlangde slechts om weg te komen. Doch Tyler en Eva* mis ten zijn zelfvertrouwen, ze waren geheel afhankelijk geworden van de Tsaar. Terwijl ze aarzelden, verstreek kostbare tijd. HOOFDSTUK XXIX. DE RECONSTRUCTIE VAN HET MISDRIJF. Nadat men Fred Nichols enige da gen alle verdovende middelen ont houden had bleek hij bereid om te bekennen. Hy was niet zozeer aan morfine verslaafd, dat hij hevig leed. doch zijn zenuwen waren verslapt en zijn wilskracht verlamd; hij was niet in staat aan de herhaalde ondervra gingen weerstand te bieden. Hy bekende, van Tim Tyler brie ven te hebben ontvangen om op het kerkhof achter te laten en andere brieven uit de graftombe te hebben meegenomen, welke hy Tyler toe zond. Hij wist echter niet, wie de an dere briefschrijver was. „Aan welk adres zond je die brie ven?" „Een adres kreeg ik niet. Ik zond ze aan mej. Anna Bartley, poste re stante". In dat geval, dacht Greer, zouden ze vermoedelijk door Eva Bryan zijn afgehaald. „Wat stond er in die brieven?", vroeg hij. „Je hebt ze toch zeker ge lezen?" „Ja, maar ze zeiden me niets. Er stond „Het werk is begonnen" of „We hebben een mooi baantje voor je als dit is afgelopen", of iets der gelijks. Ofschoon deze bekentenis toerei kend was om de jonge Nichols we gens medeplichtigheid bij het smok kelen van morfine in arrest te hou den, besloot men hem vrij te laten, in de hoop door hem de schuilplaats van Tim Tyler te zullen ervaren. Doch deze hoop bleek ijdel. Fred ging regelrecht naar huis. Hij had blijkbaar de waarheid gesproken toen hij zei, niet te weten waar Ty ler Jsich bevond. Ook de poging om de verpleegster en Tyler via het postkantoor op te sporen, mislukte. Er verscheen nie mand aan het loket om de post voor Anna Bartley af te halen. En ook van, dokter Winfield werd geen spoor gevonden. ^tussen poogde Douglas Greer vast te stellen, aan wie het baard haar behoorde, dat hy op de bebloe de handdoek gevonden had. Hij was ervan overtuigd, dat deze minieme haardeeltjes het geheim van dr. Ni chols dood inhielden. Het kostte de rechercheur weinig moeite om zich vergelijkend materi aal te verschaffen. Maar dit te on derzoeken, was een langdurig werk. Alle metingen moesten met de fijn ste instrumenten en onder een ster ke microscoop plaats hebben. Men kan een persoon even goed identificeren aan één enkel haar als aan een vingerafdruk. Geen twee personen hebben hetzelfde haar. On der de microscoop lijkt een haar op een dikke buigzame staaf met kleine schubbetjes, als een vis. Maar tenslotte ontdekte de recher cheur, dat de baardharen op de handdoek van Lonnie Ogden's gelaat afkomstig waren. Was Ogden de moordenaar? Greer keek zijn aantekeningen nog eens door en schreef alles neer, wat hij van Ogden wist: 1. Ogden was sinds een half jaar in het sanatorium. Ongeveer tegelij kertijd was Eva Bryan daar als ver pleegster aangesteld. Van die tijd af dateerden de werkzaamheden van de morfinesmokkelaars. Ongeveer 6 maanden geleden begon dr. Nichols zijn correspondentiekasten te sluiten. 2. Ogden was vriend met Eva Bryan. De verpleegster was in de gelegenheid geweest om het mes uit Hunter's kamer weg te nemen Og den had haar een alibi verschaft voor het half uur volgend op de ontdek king van het lijk, dat niet bewezen kon worden en in strijd was met At- woods verklaringen Men kon nu wel aannemen, dat Atwood gelijk had en dat Eva Bryan op dat tijdstip het zusterhuis betrad in plaats van met Ogden te flirten in de halfduistere biljartkamer Ogden had gelogen omdat hij wist. dat Eva Bryan was uitgegaan om de bebloede uniform en de handdoek te begraven 3. Gedurende de hele middag van de 2de december had Ogden de radio op volle kracht laten spelen. 4. Ogden's deur was vlakbij de trap naar de tunnel Het was dus mogelijk om het lichaam onopge merkt de kamer uit te dragen naar de trap. 5. Ogden had het lichaam gevon den. Dit had hij wellicht expres ge daan om verdenking te vermijden. 6. Ogden scheen de gewoonte te hebben om het sanatorium 's nachts te verlaten, wat al of niet zou kun nen betekenen, dat hij tot de mor fine smokkelaars behoorde. 7. Hij had gepoogd, verdenking op dr. Lancaster te werpen. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1957 | | pagina 10