Ofatecta Bejaarden woningen H. Hart stichting worden spoedig gebouwd Cln&e&ende man taatcU cev&te down ZATERDAG 13 APRIL 1957 DB LEIDSE COURANT PAGINA 3 Geen post op Koninginnedag Op Koninginnedag zullen er in het geheel geen postbestellingen gedaan worden en zal er ook geen vervoer van poststukken zijn. Het is voor het eerst in de geschie denis van de Nederlandse Posterijen, dat voor Koninginnedag een zo in grijpende maatregel wordt getrof fen. De opzet is klaarblijkelijk, het personeel van de P.T.T. in zijn geheel een vrije dag te geven. De nachttreinen zullen niet rijden in de nachten van 20 op 30 april en van 30 april op 1 mei. Ook bestaat er die dag geen gelegenheid om post stukken, brieven of drukwerken af te halen op de postkantoren. KONINGINNEDAG VRIJ IN CONFE CUE-INDUSTRIE. De vakraad voor de confectie-in- dustrie heeft bepaald, dat de werk nemers, werkzaam in de confectie- industrie, op koninginnedag 30 april Gemeenteraad van Nieuwkoop Vrijdagmiddag vergaderde onder voorzitterschap van burgemeester M. P. van der Weyden de raad der ge meente Nieuwkoop. Bij de mededelingen, die aan de agenda vooraf gingen, kwam als een verrassing het verheugende nieuws, dat van de minister van Volkshuis vesting en Bouwnijverheid machti ging is ontvangen om de werkzaam heden met betrekking tot de bouw van de dertig bejaardenwoningen ten behoeve van de H. Hartstichting op te dragen. Zij zullen gebouwd wor den door de gebrs. Heemskerk, die in het uitbreidingsplan nog volop aan het bouwen zijn. Verder noteerden we uit de mede- 1957 vrijaf zullen zijn met behouddelingen, de benoeming van het van loon. hoofd van de O.L. School in gelijke De vrije dag zal niet in mindering worden gebracht op de vacantie, waarop de werknemer recht heeft. functie aan de O.L. School in de ge meente Driehuizen. Het ontslag werd eervol verleend. Van de schoolartsendienst Bode graven was de rekening over 1950 overgelegd. Van het nadelige slot ad 3.564,32 komt nog ten laste van de gemeenten die er onder ressorteren 813,32. Gezien de moeilijkheden voor het verkeer aan de Hoogt zal de bus- in halte van Maarse en Kroon een eindje in de richting van het dorp verplaatst worden. Verder is bericht DR. ALBERING BURGEMEESTER i van het ministerie ontvangen, dat de VAN VENLO? i gasgeysers met toebehoren in de wo ningen aan de Meeuwenlaan kunnen DE BETUWE BLOEIT. In de Betuwe" staan de perebomen volop in bloei en spreiden "ook de kersebomen hun bloesems ten toon- Op beschutte plaatsen in het land tussen de grote rivieren staat voorts reeds een aantal appelbomen bloei. „De Volkskrant" noemt als mo gelijke candidaat voor het burge meesterschap van Venlo dr. L. Albe- ring, algemeen secretaris van de Kath. Volkspartij. Dr. Albering is 53 jaar oud. Marius Monnikendam, componist en toonkunstenaar, houdt maandag avond 15 april in het kader van de Plein-avonden van „Plein 1957" een met muziek omlijste inleiding over het lijden van Christus bij enkele grootmeesters der muziek. Zoals bij alle Plein-avonden is ook deze avond vrij toegankelijk voor belangstel lenden van elke richting of groepe ring. Opzet van deze avond is: de ontmoeting en het gesprek over de grenzen van godsdienst en levens beschouwing heen. Na de muzikale inleiding van Mari us Monnikendam is er gelegenheid tot een gedachtenwisseling over of naar aanleding van het ingeleide thema. De avond wordt gehouden in de bovenzalen van dé Continental Bo dega, Korte Poten 1, te Den Haag om 8 uur. VAT' BEINUM KREEG LANGSPEELPLATEN. Dr. E. van Beinum, dirigent van het Concertgbouworkest, heeft Amsterdam een map in ontvangst genomen met vier langspeelplaten, die de transcriptiedienst van Radio Nederland Wereldomroep heeft laten vervaardigen ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum als dirigent. Na mens de directie van de Wereldom roep bood de heer J. W. Acda, hoofd van de centrale programmadienst, de map aan dr. Van Beinum aan. ZEEHONDEN BESCHERMD. Was tot nu toe de jacht op zeehon den voor iedereen geopend, voortaan zal zij in principe het gehele jaar gesloten zijn. Alleen houders van een vergunning zullen haar nog mo gen uitoefenen. Iedere geschoten zeehond zal in een register verant woord moeten zijn en de huid zal moeten worden voorzien van een slechts eenmaal te gebruiken merk, dat 1.50 kost. Sikkens lakfabrieken STERKE POSITIE Ruim dividend In de gisteren gehouden alge mene vergadering van aandeelhou ders van de Sikkens lakfabrieken N.V. is de balans per 31 december 1956 met de winst- en verliesreke ning over het afgelopen boekjaar met algemene stemmen vastgesteld, volgens het voorstel van commis sarissen. Eveneens werd met al gemene stemmen besloten tot uit kering van 6 pet. dividend uit de winst van 1956 in contanten en 20 pet. uit de agioreserve in aandelen. Als commissaris werd herkozen ir. P. M. van Doormaal te Amsterdam. Door aandeelhouders werd opge merkt, dat men met bijzondere vol doening van de jaarcijfers had ken nisgenomen en men het bestuur der vennootsch-sp en zijn medewerkers dank verschuldigd is voor de uit stekende leiding van het bedrijf, die tot de zo gunstige uitkomsten leidde. Wat de vooruitzichten voor liet lopende jaar betreft, deelde de di rectie mee, dat de positie van de vennootschap sterk geacht kan wor den, ondanks de tegenwerkende fac toren, zoals bestedingsbeperking en prijsstabilisatie, die het tot nu toe onmogelijk hebben gemaakt de ver hoogde grondstofkosten in de prijzen door te berekenen. Wel is er naar gestreefd, door opvoering van de produktiviteit en andere maatregelen de vèrhoogde overige kosten zoveel mogelijk te compenseren. Ook de export was in het eerste kwartaal 1957 weer iets hoger dan in 1956. In bepaalde landen zijn echter maat regelen genomen, die duidelijk de bedoeling hebben, de invoer af te remmen. Het effect hiervan is moei lijk te overzien. worden aangebracht. Ten slotte kon in verband met de aanbesteding van de bouw van de jongensschool nog worden meege deeld, dat b. en w. hierover contact hebben opgenomen met de departe menten van Onderwijs en Volkshuis vesting om te bereiken, dat de plan nen nu ook zo spoedig mogelijk kun nen worden uitgevoerd. Ten opzichte hiervan waren b. en w. nog al op timistisch, al moeten er nog enige hindernissen genomen worden. Het nieuwe gebouw zal 6 klassen omvatten. Twee van deze lokalen zul len voorlopig door de Ohr. school in gebruik worden genomen. De agendapunten waren practisch alle hamerstukken, waarever niet lang werd gepraat. Het ging over onderhoud van de wegen in Acht tienhoven, dat door de gemeente zon der meer van de onderhoudsplichti gen wordt overgenomen. Echter moe ten de landhekken worden opge ruimd. Over de gemeentelijke bij drage in de onderhoudskoeten van de Noordenseweg, waarover met de pol der is overeengekomen, det deze 40 procent van de jaarlijkse netto-kos ten zullen bedragen. Over de vast stelling van de vergoeding vakonder wijs over 1056, die voor de Kath. Meisjesschool 2.999,22 en voor de Chr. School 3.877,73 bedraagt. Over nog enige, alleen voor belanghebben- dgne gewichtige onderwerpen. Het vermelden de moeite waard is nog zeker de aanschaffing van een brand weersirene, na overleg met de ir- specteur van het brandweerwezen, aan te brengen in het centrum van het dorp en die op drie plaatsen in werking te stellen zal zijn. Boven dien zal overwogen worden nafey de sirene een alarmk9stje te plaatsen, waardoor het publiek ook in staat kan worden gesteld in voorkomende gevallen alarm te maken. Over de onwaarschijnlijkheid van eenvaste brug in de toekomst over de Ringvaart schreven we reeds eer der. De raadsleden kondon zich met de gedachte van b. en w. om dan maar plannen te maken voor een op klapbare brug, volkomen verenigen. Nieuwe gezichtspunten over deze kwestie kwamen niet naar voren. Ten slotte krijgt de Chr. School de toestemming om meubilair en leer middelen ex art. 72 tot een bedrag van bijna 6.000,aan te schaffen. Rondvraag De heer A. van Dam vraagt of het, gezien het zeer grote aantal woning zoekenden in Nieuwkoop, wel ver antwoord is aan woningbouw te gaan R R U M aNO** De ideale wol voor reu malijders, kinderen en vol wassenen, voor ieder met kans op kouvatten. Let op de „R" op de omhand! Advertentie Hoe komen die schertsfiguren in wij de slobber jassen, afgetrapte broeken en schoenen als schuimspanen, toch aan' hun naam? In 1864 was, bij Circus Renz te Ber lijn, een leerling-kunstrijder in dienst: Tom Belling. Een échte kwajongen, die altijd uit was op kattekwaad, en bovendien door een stevig glaasje nog wel eens een keer in een al te vrolijke bui. Dat was ook het geval toen hij in de garderobe van het per soneel eën kostuuhi had bemachtigd, dat hem lachwekkend wijd zat. Zo toegetakeld werd hij opgemerkt door directeur Renz, die hem een ge duchte reprimande wilde geven. In zijn verbouwereerdheid vluchtte Bel ling in de verkeerde richting, en ontdekte plotseling tot zijn schrik, dat hij midden in de arena stond, on der de ogen der duizenden rondom. Zijn wanhopige verontschuldigende gebaren werkten direct op de lach lust van het publiek, dat niet beter wist of het hoorde zo. Tussen het ap plaus en het gejuich door, riep iemand spottend: „Hé, August"! Hiermee begon de carrière van Bel ling als clown, gevolgd door een reeks van kostelijke collega's en op volgers. U kunt van al hun beleve nissen genieten in het spannende boek „De bonte droom van het Cir- eus" geschreven door de circus- kenners bij uitetek J. v. Doveren en Fred Thomas, geïllustreerd met tallo ze leuke pentekeningen. Voor slechts 2.50 kunt u dit boek werk kopen bij uw roomboterleve- denken in Noorden, waar lang niet zoveel gebrek aan woningen is. De voorzitter vindt, dat de plannen uit gestippeld voor Noorden zeer zeker moeten worden uitgevoerd. De heer Markman had vernomen, dat van de 40 woningen, die straks klaar zullen komen, er acht aan per soneel van Teddington zullen wor den toegewezen. Het is hem opge vallen, dat er mensen zijn uit andere plaatsen afkomstig, die door bij deze firma te gaan werken, een huis werd toegewezen, doch die na goed en wel geïnstalleerd te zijn, elders werk zochten. Hij vreest, dat zulks nu weer zal gaan gebeuren. De burgemeester antwoordt, dat hier nooit zoveel huizen zouden zijn worden gebouwd, als de behoefte aan woningen voor industrie-arbeiders niet zo groot was geweest. In ver band daarmee heeft de fa. Tedding ton recht op een zeker kwantum van de te bouwen woningen. Voorts brengt hij aan b. en w. ter kennis, dat de assistent-opzichter, de heer Luyckx nu een jaar tijdelijk op proef heeft gewerkt, zoals was overeengekomen. Hy had op de agen da verwacht een voorstel, dat de va6te aanstelling van de heer Luyckx zou aanbevelen. De burgemeester zegt, dat dit aan de aandacht van b. en w. ontsnapt is. Men is over de assistent-opzichter ten volle tevreden. Op een volgende vergadering zo wel een voorstel van deze aard komen. Over de vuilnis ophaaldienst, waarover de heer Mark man ook nadere mededelingen vroeg, kon nog weinig definitief! worden toegezegd. De heer Bloos vroeg streng optre den van de politie tegen allerlei ver nielingen, aangebracht door de jeugd. Hij noemt diverse gevallen, waarin hij door anderen wordt bijgevallen. De heer D. Pieterse vindt., dat de jeugd dan ook terrein moet hebben om te kunnen spelen. In Nieuwkoop is daartoe gelegenheid, maar in Noor. den niet. B. en w. achten het nieuw Mozaiekwedstrijd LISSE Aan de mozaïek wedstrijden in Lis- se hebben deze keer niet zo veel lief hebbers meegedaan. Verschillende factoren speelden daarbij een rol. Deelname van de zijde der school kinderen was daarentegen groter dan ooit. Hier zijn de uitslagen: Afd. A (grote tuinen): geen enkele deelnemer. Afd. B (kleine tuinen): 1ste prijs: L. van Ruiten, Schoolstraat; 2e prijs M. v. d. Vlugt, Hereweg (De Engel); 3de prijs A. F. de Graaff, Hereweg. Jeugdgroepen (scholen en vereni gingen): 1ste prijs: Don Boscoschool; 2de prijs r.-k. Ulo (Oranjelaan); 3de prijs St. Josephschool (Hereweg) Eervolle vermelding: St. Willi- brordschool (Oranjelaan) en St. Jo sephschool (De Engel). Schoolkinderen (groep 1): 1ste pr. Henk Hogervorst, Gladiolenstraat; 2e pr. Ton Berbee, Aahterweg; 3e pr. J. van Riuiten, Hereweg (De Engel). Eervolle vermelding: J. Berbee, Ach terweg. Schoolkinderen (groep 2): le pr. R. Arrachart en J. v. Diest, resp. Lisserdijk en Beatrixstraat; 2de pr. N. Verhaar, Kanaalstraat; 3e pr. P. v. d. Wolf, Wilhelminastraat. Eer volle vermelding: M. Schrama, Ko ningstraat. WARMOND rancier of per brief (kaart) bestellen HLÏÜ 5TS2 £kod£ térreln'vH de'1 heerJïToon wel voor speelterrein geschikt, al- Postbus 47, Den Haag. U krijgt het album dan per omgaande toegezon den onder rembours. Vermeld vooral duidelijk uw naam en volledig adres. De bijbehorende plaatjes ontvangt u gratis voor rijks- boter merken. U vindt zo'n merk op elk pakje roomboter. Neem een pak je extra voor de zondag! Advertentie RECHTZAKEN EXPORT ZONDER VERGUNNING. Overeenkomstig de eis van de offi cier van justitie, veroordeelde de Haagse economische politierechter een bloembollenkweker uit Rijns- burg tot 25.boete of tien dagen. Deze had vorig jaar bloembollen naar Amerika geëxporteerd zonder dat hij daar de benodigde vergunning voor had. De verdachte vertelde, dat hy niet had geweten in overtreding te zijn. De officier van justitie vond, dat het belangrijk is, als men exporteert, dat men er ook werkelijk verstand van heeft. NA SLUITINGSTIJD. Voor de Haagse economische poli tierechter stond terecht een monteur te Noord wijk. Deze had op 29 sep tember van het vorige jaar in de groente- en fruitzaak van zijn vader een klant geholpen, terwijl het reeds ruim zes uur was geweest. Voor de politierechter verklaarde verdachte, dat hij bezig was geweest om aange stoken appelen van de goede te scheiden en dat hij ze in een zak had gedaan om weg te doen. De klant was „op visite". De politierechter vond het vreemd, dat verdachte, die helemaal niet in de zaak van zijn vader werkzaam is, opeens zoveel be langstelling had voor aangestoken fruit. Het open-zijn van de winkel schreef verdachte toe aan het feit, dat men de zaak net had schoonge maakt. Ook bleek dat verdachte met altijd erg sympathiek tegen de politie was opgetreden. Conform de eis werd de man veroordeeld tot een boete van 25.of tien dagen. WEEK GEVANGENISSTRAF. Het Haags gerechtshof veroordeel de een inwoner van Alphen a. d. Rijn tot een week gevangenisstraf. In eer ste instantie was hij veroordeeld tot veertien dagen gevangenisstraf en ontzegging van de rijbevoegdheid tot 18-8-1957. De procureur-generaal had bevestiging geëist met tien maanden ontzegging. De verdachte had ont kend op 18 augustus onder drankin vloed te Leiden een auto te hebben bestuurd. Wel had hy op de Hoge Rijndijk een geparkeerde auto aan gereden, waarbij ernstige schade ont stond. thans voorlopig. De restauratie van de toren Ook Warmond levert zyn aandeel in de bloemenmozaïken die voor het heden gehouden bloemencorso op ver schillende plaatsen van het dorp zijn neergelegd. Er was een jury samen gesteld, bestaande uit de heren A. J Warburg, dr H. Schrage, J. v. d. Mey en C. M. van Stijn die een voorlopige uitslag samenstelde, want de defini tieve uitslag zal worden bepaald door de jury, die alle mozaïeken in de bol lenstreek zal beoordelen. De voorlopige uitslag voor War mond was: 1. Het mozaïek voorstel lende St. Joris met de Draak, liggen de voor de buitenplaats van de heer N. L. Nypels aan de Herenweg 2. Een embleem voorstellende het Internaat „Leevliet" liggende voor huize Lee- vliet. 3. Het laatste oordeel liggende voor de r.-k. kerk. 4. Het embleem „Veilig Verkeer" liggende voor het gemeentehuis. Het mozaïek voor de Ned. hervormde kerk was nog niet gereed en kon dus nog niet in be be oordeling betrokken worden. SASSENHEIM Evenals vorige jaren werden er in Sassenheim verschillende mozaieken gelegd. Ditmaal had men tevoren een tekenwedstrijd georganiseerd, omdat men dikwijls bij het comité aanklopt om voorbeelden. Het is ons echter opgevallen, dat er zeer weinig gebruik is gemaakt om een mozaiek te maken aan de hand van deze tekeningen. Een Michaël de Ruyter en de Sta tendam, alsmede een enkele kleine voorstelling waren gemaakt volgens deze tekeningen. Toch was de jury van mening, dat het gehalte der mo zaieken ook dit jaar weer beter was dan andere jaren. Men gaat het meer leren. Er zijn verschillende le, 2« en 3e pry zen uitgereikt. De uitslag is als volgt: Gevelversiering: le prijs Warnaar en Co. (Michiel de Ruyter). Grote tuinen: le prijs P. L. Krou- wel, N.V. J. B. de Vroomen en Zn., v. Vliet en ae Vrind. 2e prijs: Burgemeester, Gemeente huis, R.K. Pastorie, „De Werkplaats". „St. Bernardus", Math. Zandbergen, J. v. Zonneveld. Kleine tuinen: le prijs: C. M. Jonkman, J. Koning, Gebrs. Verde- gaal. 2e prijs: D. Zandbergen, M. Zand bergen Dzn., N.V. Scheffer en Kroes. 3e prijs: Thea Gouverneur, Nelly Vis, B. D. Kapteijn. Tuin versiering: Alleen de derde prijs is toegekend n.L aan H. J. M. Eldering. Scholen: le prijs St. Antonius- school, 2e prijs Don Bosco-school, 8e prijs combinatie Don Bos co- en Vis- serschool. De versiering is ook weer aange bracht in de kom der gemeente. Hoofdzakelijk is hij hetzelfde, doch ook vrolijk. VOORHOUT De gemeente Voorhout heeft het er dit jaar niet bij laten zitten wat het mozaïekleggen betreft. Hoofdzakelijk is deze medewerking wel t<? danken aan het voorlopig comité tot oprich ting van een V.V.V.-afdeling Voor hout, waarvan voorzitter is burge meester Smolders alhier. Met name de secretaris-penningmeester van dit comité, de heer Zeiler, heeft een grote energie aan de dag gelegd om het mozaïekleggen te stimuleren. Het ge volg was dan ook, dat 27 deelnemers zich opgaven mede te willen dingen naar één der mooie geldprijzen etc. etc. In allerlei verband heeft de jury bestaande uit de heren Broeder Gui- do, van de B.N.S. alhier, de heer Th. de Vroomen van Warmond en de heer Philippo van Sassenheim de mozaïeken vrijdagavond na 6 uur gekeurd. De navolgende prijzen wer den toegekend: Grote mozaïeken: 1. Fa. C. Colijn en Zn., Jaeoba van Beierenweg; 2. Gebr. Zonneveld, Teylingerlaan; 3. Ant. v. d. Vlugt en Zn., Jaeoba van Beierenweg. Kleine mozaïeken: 1. L. H. Prins, Jaeoba v. Beierenweg; 2. J. C. Boere, Jaeoba van Beierenweg; 3. K.AB.O., Voor hout. In schoolverband: 1. r.-k. Meisjes school; 2. Christelijke School; 3. r.-k. Jongensschool. Kinderen individueel: 1, E. F. Knoppert, Engelselaan 10; 2. K. F. v. d. Bent Reclame: 2. Kon. Ned. Tapyten- faibrieken. Moordrecht-Deventer, op het schoolpleni Christelijke School, Jaeoba van Beierenweg 130. De prijswinnaars van deze mo zaïeken zijn ook, door medewerking van het comité voor V.V.V., opge geven om mede te dingen in de streekwedstrijd, waarvan de keuring hedenmorgen plaatsgevonden heeft. Bruggestraat geplaatst was de aan dacht van het uit de richting Koude kerk aan den Rijn komende verkeer te vestigen op de grote voorrangsweg. Nadat de Rijksweg nr 11 ongeveer een jaar geleden vanaf de watertoren De heer Zwart vraagt hoe het staat 'tot aan de nationale school enige tien- KORTE golf De 'O-jarige mei. S, Scheer uit «JE f SSÜSi Bunnik Is bij het oversteken van de Schoudermantel te Bunnik door een auto aangereden en gedood. Uit de tweede verdieping van een veem te Roterdam kwam de 59- jarige bankwerker P. Moerkerken te vallen. Hij kwam op 'n 8 m. lager ge legen platform terecht en viel van daar in het water. Hij werd dood op gehaald. Voor de ouderlijke woning spe lende is het 4-jarig jongetje Corrie Wagenaars te Boxtel door een auto gegrepen en gedood. Bij het ramen lappen aan de achterzijde van zijn huis aan de Haarlemmerweg te >msterdam is de 55-jarige J. P. Uileman gevallen. Hij kwam van het balcon van de eerste verdieping op een stenen binnen plaats terecht. Hy overleed aan de be komen verwendingen. Mr. B. Ph. baron van Harinxma thoe Slooten viert dinsdag 16 april a.s. zijn zilveren jubileum als secre taris-penningmees-ter van de KNAC. De heer Van Harinxma is sedert 1932 als secretaris-penningmeester met de dagelijkse leiding van het KNAC 3- cretariaat belast. De personeelssterk te op het secretariaat heeft na 1932 zich vervijfvoudigd. Bij Hiroshima in Japan is een veerboot omgaslagen, wat aan min stens 29 personen het leven heeft ge kost. 73 Mensen worden nog vermist, 120 konden worden gered. De meeste provincies van Afgha nistan zijn onlangs door overstromin gen geteisterd, aldus is uit goede bron te Pesjawar vernomen. Verscheidene honderden mensen zijn om het leven gekomen en drieduizend dakloos ge worden. De materiale schade, waar onder het verloren gaan van gewas sen, wordt op meer dan een miljoen dollar geschat. Ben staking van de vuilnisop halers in Buenos Aires, die op 4 april begon, is vrijdagmiddag beëindigd. Naar schatting twaalfduizend ton huisvuil ligt langs de straten, dat men thans geleidelijk verwijderd. In het centrum van Alexandrië (Egypte) is vrijdagmorgen een ge bouw van vier verdiepingen inge stort, waardoor zes personen werden gedood en een tiental ernstig werd gewond. met de restauratie van de toren. Het duurt hem wel wat lang. De voor zitter is het helemaal met hem eens, maar ziet geen kans de restauratie op een of andere manier te bespoe- oigen. Het speelwerk van het caril lon schijnt door het personeel van de aannemer van de heretelwerk- Het is nu weer by de fa. Eysbouts en zal niet eerder terugkomen voor de toren helemaal klaar is, hetgeen de raad heel wijselijk vindt. De heer Van Zoest klaagt over allerlei vuil, vliegen en ander onge dierte, waarvan vele bewoners in het Zuideinde last hebben door de vuil nisstortingen ter plaatse. Wat er aan te doen is, zal gebeuren, wordt hem toegezegd. Ook aan de prikkeldraad- verscerring langs het overpad op de kolfbaan zal aandacht worden be steed. En zo kwam dan het einde van deze vlot afgewerkte, niet zulke bij zondere aspecten biedende openbaie raadsvergadering. Burgemeester Van der Weyden had geen moeilijke mid dag. Zaken van misschien werkelijk algemeen belang waren nog niet voor onbevoegde oren bestemd, want bij uitzondering ging de raad na afloop over tot een geheime zitting. Schaken. Uitslagen onderlinge competitie: G. J. BremerK. A. An- genent 10; A. A. de TroyeTh. J. F. Teunissen 01; A. A. Ruiterman J. Verwey 01; D. v. d. Laan P. G. Verkley, afgebr.; G. v. d. Laan P. J. de Rooy 01; A. C. v. Win denA. Plaizier 01. HAZERSWOUDE (H. R PLAATSING DRIE-ARMIGE LICHTMAST NABU KRUISING RJNDIJK-BRUGGESTRAAT. In een van de laatste vergaderingen van de raad dezer gemeente werd be sloten bij begrotingswijziging gelden beschikbaar te stellen voor het plaat sen van een lichtmast met drie arma turen op de kruising van de Rijndijk met de Bruggestraat. Nadat vorige week vanwege de dienst der gemeentewerken de nieu we lichtmast was geplaatst heeft van daag de aansluiting op het electrici- teitsnet plaats gevonden. tallen meters in zuidelijke richting was verlegd en geasphalteerd werd gemeend dat het waarschuwingsllcht in de Bruggestraat wel kon verdwij nen, hetgeen dan ook is geschied. Ondanks alle pogingen om het aan tal ongevallen op dit gevaarlijke punt te verminderen, komt het nog zeer regelmatig voor, dat vooral het rij- wielverkeer met het oversteken maar een gokje waagt, hetgeen meestal met minder prettige gevolgen afloopt. Ten overvloede is in de Brugge straat een verkeersbord geplaatst, dat de wielrijders en ander verkeer gebied, eerst te stoppen alvorens de Rijndijk te naderen, doch ook hiervan trekt men zich weinig of niets aan hetgeen mede te danken is aan het weinige toezicht op dit punt. Door het plaatsen van de nieuwe mast echter kan gezegd worden dat er vanwege de gemeente alles aan ge daan is om ongelukken te voorkomen. Het woord is thans *chter aan de LEIDERDORP 25-JARIG JUBILEUM VAN Dr. G. A. DE BRUIJNE. Op zaterdag 20 april hoopt dr G. A. de Bruijne het feit herdenken, dat hij 25 jaar zijn praktijk in Leiderdorp heeft uitgeoéfend. Een comité uit de burgerij zal hem op een daartoe te houden receptie, te houden op zater dag 20 april des middags van 35 in het gebouw „Irene", na.nenes de bur gerij een geschenk aanbieden. De zwemvereniging. Op 15 mei a.s. zal in onze gemeente het nieuwe zwembad worden geopend, waarmede Leiderdorp een prachtige recreatie gelegenheid rijker wordt. Reeds is een vereniging opgericht, welke de exploitatie in handen heeft. Bij de vaststelling van de zwemuren is ook rekening gehouden met de wensen van de bevolkingsgroepen. Een ieder zal dus kunnen zwemmen op de tij den, welke hem het meest geschikt lyken. Evenwel zal dr Katholiek, vol gens de wens van het Episcopaat, de wedstrijdsport in katholiek verband willen beoefenen. Om dit mogelijk te maken is een comité opgericht, dat zich tot de pa rochianen van Meerburg heeft ge wend door middel van een circulaire, waarin het de liefhebbers van zwem De verlichting op dit voor het over-1 sport aanspoort zich op te geven bij stekende verkeer gevaarlijke kruis punt mag een weldaad genoemd wor den. De Rijndijk die als voorrangsweg geldt heeft vooral op de kruising met de Bruggestraat al vele slachtoffers voor zich opgeëist. Eerst is getracht door middel van een verkeersflikkerlicht dat in de dit comité, om te komen tot een ka tholieke sectie in de bestaande ver eniging, waartoe de mogelijkheid be staat. De leden van de katholieke vereniging betalen dezelfde contribu tie en abonnementsgelden als de le den van reeds bestaande vereniging Door middel van de circulaire, die al le gegevens bevat en voorzien is van Voor Matrassen-reparatie altijd weer JAN VONK Goedkoper beter en in één dag gereed. Matrassenmaker!) - SloflearderIJ Haarlemmerstraat 81 Leider Telefoon 2.25 80 K 1710 (Advertentie* een aanmeldingsformulier, kunnen de liefhebbers zich melden bij de heer C. Rens, Resedastraat 49, Leiderdorp. Geboren: Helene dr van J. A. Schild en M. J. Wijnbeek. Ondertrouwd: A. H. Boelee 22 j., te Leiden, en J. Stikkelorum 22 j. Gehuwd; P. Boot en J. H. Meijer. W0UBRUGGE DE VERKEERS-MAQUETTE IN GEBRUIK GENOMEN. De verkeerscursus, die reeds ver schillende weken onder leiding van de heren J. Bil, commandant van de rijkspolitie en K. van Keckem, ge houden wordt mag zich in grote be langstelling verheugen. Was de op zet enige lessen voor fietsers en bromfietsers tot meerdere kennis van de verkeersregels, thans laat het zich aanzien, dat deze cursus zal uit groeien tot een van langere duur met daaraan verbonden een examen om in het bezit van 'n diploma te komen. Vrijdagavond werd onder aanwezig heid van burgemeester J. C. van Wageningen de nieuwe verkeers- maquette in gebruik genomen. Deze maquette werd door de heer Van Keekem ontworpen en met zijn as- sisent de heer J. Disseldorp gemaakt en in elkaar gezet. De maquette is bestemd voor het verkeersonderwijs op de lagere scholen. In onderscheid van andere verkeersmaquettes be staat deze uit twee delen, verbonden met scharnieren, waardoor hij ge makkelijk vervoerd kan worden. Op de maquette zijn verschillende wegen, dwarswegen en oversteekplaatsen ge projecteerd. Met allerlei hulpstukken kunnen verschillende verkeerssituaties ge maakt worden, zodat nu naast theo retisch, aanschouwelijk onderwijs ge geven wordt. Burgemeester Van Wageningen betuigde zyn volle te vredenheid met het ontwerp en uit voering van deze aanwinst waarmede de beide heren trots op kunnen zijn en de lagere scholen nog veel en nut tig gebruik zullen maken. Vervolgens werd door de heer T. de Jong nog een filmstrip met ver schillende verkeersfouten vertoond, waarmede zeer duidelijk werd uit gebeeld hoe het niet moet. De heer Van Keekem dankte de heer De Jong hartelijk voor dit aanschouwelijk onderwijs.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 5