DUINSTREEK Scherp Gemeenteraad van Zoelermeer kocht Herv. pastorie Voor minder-validen kon geschikte arbeidsplaats gevonden worden ZATERDAG 13 APRIL 1957 DE LETDSE COURANT PAGINA 2 HAARLEMMERMEER Geboren; Johannes Jacobus zn van J. J. Tromp en M. van Zanten; Cornelis zn van G. Zegstro en C. J. H. G. van Schouten; Judy Theresia dr van G M. Hendriks en J. M. van Velzen; Peter Victor zn van J. van Veen en IJ. F. Tellekamn; Nellie dr van W. Verhoeven en N. de Boer; Izaak zn van J. van Rijssel en P W. Kok; Margaretha Johanna Maria dr van M. H. van Staveren en C. J. Prins; Jan Adrianus zn van M. van Maasdam en C. J. van Eist; Marjan dr van L. van Ast en T. C. Offerman, Pauline dr van P. Jansen en G J Heinen; Cornelia dr van G. P. Ver- gunst en S. de Kwaasteniet; Enge- lina dr van C. Spaan en J. van der Voet; Ellen dr van W. Bakker en J A. Griekspoor; Izaak zn van G. Vis ser en M. K. van Muijck; Johannes zeker catastrofal afmetingen kunnen veroorzaakt hebben. Lncas-Passion. Dinsdagavond a.s. zal in de Ned. Herv. kerk te Noord- wyk-Binnen voor de 14e keer de uit voering plaats vinden van de Lucas- Passion, één van J. S. Bach's mees terwerken. Medewerking verlenen het Chr. Gemengd koor Cantate Domino te Noordwijk a. Zee, het koor „Halleluja" uit Katwyk, terwijl als solisten zullen optreden: Nelly Schulze, sopraan Bela Keijzer, alt; Peter Dogger, tenor; Cor de Heiden, tenor; Bram van Luijn en Han CamDfens, bas. De begeleiding zal worden verzorgd door het Haags Orkest en Joh. Zweers aan het orgel. De algehele leiding berust in handen van Joh. Admiraal. Handbal MSV. Het programma voor moreen luidt als volgt; 13.40 uur Nicolaas zn van J. C. van Brugge en Hios—MSV I (dames), vertrek per A. C. van den Raadt; Jacobus Nico-AT J laas Maria zn van A. H. Rijke en M. Th. Beemsterboer. Ondertrouwd: Barend Noorloos 23 j. en Anna van Hemert 21 j.; Willem Bax 27 j. en Dirkje Dol 30 j.; Ge- rardus Adrianus Hegeman 23 j. en Adriaantje van der Meer 18 j. Gehuwd: Johannes Petrus Herma- nus Dijkzeul en Josina Alida Mag- dalena Lommerse; Leendert Fran- ciscus Vermeeren en Johanna Ver- schoor; Paulus Johannes van der Bergh en Gerda Alida Visser; Wil lem Jan Maarse en Neeltje Maria Kaslander; Johannes Marius Bos en Cornelia Kluyt; Antonie van der Steeg en Aagje Polbaar. Overleden: Elizabeth Kaak, 51 j., wed. van Leijdert van der Zwaard; Gerrit Klootwijk, 56 j., echtg. van Catharina Romeiien; Gerritje den Dekker, 62 j., echte, van Adrianus de Cloe; Van Giesbergen, 61 j., echtg. van Corne'ia Geluk; Ineke Martje Cornelia Zilver, 23 j., echtg van Johannes H. de Vré; Evert Dooijeweert, 69 j., echtg. van Grietje van Geest. DE KWAKEL K.D O. Zondag staat voor het le elftal een zeer belangrijke match voor de boeg, waar het kampioen schap wel degelijk van af kan han gen. Zij spelen nameliik een uitwed strijd tegen hun grootste concurrent R.A.P. uit Amsterdam. Verliezen zij deze wedstrijd, dan is de kans ver keken; winnen zij, dan hebben zij nog een redelijke kans. Hoewel ech ter alles nog mogelijk is aangezien er eigenlijk nog 4 mededingers zijn voor de begeerde titel. Aanvang van deze bijzondere ontmoeting half 3; vertrek per extra autobus om kwart voor 2 vanaf Leenders. Het 3e elftal speelt op eigen terrein tegen Sloter- meer II. aanvang 2 uur. De junioren spelen ook een thuiswedstrijd en wel tegen RKVVA, aanvang half één. Handbal. De dames handhalsters spelen wederom een uitwedstrijd en wel tegen Wilskracht Turnen aan vang 1 uur; vertrek om half 12 van af Leenders. KATWJK AAM RPM RIJN Het ontbrak de muziekvereniging ..Harmonie Katwijk" nog steeds aan een vaandel zoals men dat van een zestig jaren bestaande vereniging zou mogen verwachten. Dat was de reden, dat enkele personen onlangs het initiatief namen om in het bezit te komen van zo'n vaandel, de ver eniging waardig. Maar z( 'n vaandel kost veel en dat was juist de moeilijk heid. Maar toen kwam men op de idee hierover eens overleg te plegen met de Eerw. Moeder van Pension St. Jozef omdat een der zusters de bekwaamheid bezit zo'n vaandel te borduren. En zoals men dat van Zus ters gewoon is, deze waren direct be reid volle medewerking te verlenen en nog wel belangtloos. Zee spoedig, we mogen nog niet verklappen wan neer, zal dit prachtige werkstuk, want dat is het, aan de nuziekvereni- ging worden overgedragen. Daar ko men we dus nog wel op terug. Bouw r.-k. jongensschool gegund. Architect P. N. de Bruiin te Was senaar, heeft namens het R.K. Kerk bestuur van de H. Laurentius alhier de bouw van een 5-klassige jongens school met daaronder gelegen sous- terrain gegund aan de fa. G. A. Baa- ten te Leidschendam. De fa. Baaten was de laagste inschrijver van de op 12 febr. j.l. gehouden openbare aan besteding. Doktersdienst. De medische dienst wordt voor de patiënten van de doktoren T. M. Hueting, E. E. van der Laan en J. Bergman zondag a.s. voor Katwijk-Valkenburg en Rijnsburg waargenomen door dokter E. E. van der Laan, Rapenburg 1, tel. 2810. NOORDWIJK Begin van brand. Gisteravond te even 9 uur ontdekten omwonenden een sterke rookontwikkeling achter de bakkerij van de heer R. in de Kerkstraat. Bij onderzoek bleek, dat in een houtmotschuurtje een smeu- ling in het mot was ontstaan. De brandweer was met de meest moge lijke spoed aanwezig en kon dit brandje nog in de kiem smoren. Was deze ontbranding in de nacht uitge broken, dan zou dit in dit dicht be bouwde gedeelte van de Kerkstraat POTLOOD en GEEST Oplossing No 537. Horizontaal: 1. jockey, 5. een, 6. selgel, 8. Ot, 9. por, 10. pen, 13. ia, 14. Spaans, 17. adé. 18. krekel. Verticaal: 2. cel, 3. keer, 4. eng, 6 stoep, 7. ereis, 8. op, 11. na, 12. lade, 15. aar, 16. nek. dienstbus 12.15 uur Lindenplein. 1 u. MSV aQ. Sport (jongens). 2 uur MSV I—Westlandia (heren). 3.15 uur MSV aZwaluwen a (meisjes). 12 u. MMOMSV II, vertrek per fiets half elf van het Lindenplein. Kerkdiensten te „Zee". In ver band met de te verwachten drukte in de badplaats, voortspruitende uit de eerste bollenzondag, waarvoor steeds vele gasten naar Noordwijk komen, zullen in de parochiekerk van Maria ter Zee, morgen 5 H. Missen worden opgedragen en wel te 6 uur, half acht, 10.30 en 11.30 uur de stille Missen en te 9 uur de Hoogmis. Met Pasen zullen er eveneens op de bo vengenoemde tijden 5 H. Missen zijn Klaverjascompetitie. Nadat de grote competitie van „Tot ons Ge noegen" 4 weken was geëindigd, had het bestuur besloten nog een match van 4 weken in te lassen in het club lokaal „De Beurs" om prijzen be schikbaar gesteld door de leden. De totale uitslag over deze 4 weken is als volgt: 1. Fr. Smit, 18198; 2~ gelezen uit het Evangelie van Johan nes, t.w. de graflegging van Jezus en het vinden van het leuige graf door de heilige vrouwen en de apostelen Petrus en Johannes. Hierop greep mevr. Steyger terug en legde uit, hoe men vroeger bij de Joden iemand be groef. Men legde de dode op 'n doek en sloeg die over het hoofd terug over de gehele lengte. Daarom is de lijk wade 4,36 lang en 1.10 m. breed. De ze doek vonden Petrus en Johannes op Paasmorgen in het verlaten graf. Vóór 1352 was er weinig bekend over de Lijkwade. De overlevering zegt, dat deze bewaard is en later door de kruisvaarders naar Frankrijk is gebracht, waar keizerin Helena de doek opborg in een reliekschrijn. Bij de godsdiensttwisten werd de kathe draal. waar de lijkwade werd be waard, brand gestoken en met veel moeite slaagden twee Franciscaner paters er in, het schrijn te redden en gaven ze in bewaring bij de Clarissen van Chambéry. Nog zijn de acht brandgaten te zien en de driehoekige lapjes, waarmee de zusters de doek repareerden. Op verzoek van Carolus Borromeus werd de doek naar Turijn gebracht, waar zij sindsdien ligt be waard en slechts zelden wordt ten toongesteld. Het laatst gebeurde dit in het Heilige Jaar 1933. Tenslote werd zij in het bezit gesteld Van het ko- ninkliike huis van Savoye. In het begin waren de kerkelijke autoriteiten zeer terughoudend om trent de echtheid van deze lijkwade. Sinds het doek in 1898 voor het eerst werd gefotografeerd zij' deze twij fels weggevallen. Mevrouw Steyger projecteerde daarna op het doek vele foto's sinds dien van de lijkwade gemaakt. Dui deliik waren te onderscheiden de af drukken van de striemen en wonden van gesel en doornenkroon. Door de begeleidende muziek van de Matheus Passion, door de declamatie van ge dichten van o.a. Albert Verwey en Revius wist de spreekster de aanwe zigen te roeren en toen tot slot de beeltenis van het Heilig Aangezicht te zien was en de muziek het slotkoor uit de Mattheus-Passion liet horen, was voor elk der aanwezigen deze Vink, 18125; 3. A. Wynands, 17882; 4. avond zeker 'n opwekking om zich Mevr. v. d. Putten 17736; 5. De Ruiter nog meer en beter in deze tijd bezig 17731; 6. L. v. d. Berg 17463; 7. Mevr. te houden met Jezus' lijden en dood. Slootbeek 17416; 8. Binksma 17361; 9. Mevr. Vink 17319; 10. V. d; Berg- Plug 17219. Hiermede werden de clubavonden voor dit seizoen gesloten en zullen weer een aanvang nemen in november a.s. Zondagsdienst. De zondagsdienst zal worden waargenomen door dr. Goudriaan, telefoon 2333. De Duin rand-apotheek is geopend van 12—1 uur en van 45 uur. Voor spoedge vallen' doorlopend. 0EGSTGEEST Om in deze vastentijd zich nader te bezinnen op 't lijden van Jezus, hield het Gilde voor haar leden een passie avond in het parochiehuis. Hiervoor had zij uitgenodigd mevr. Steyger- Asperslagh, die een lezing gaf over: „De echtheid van de Lijkwade van Turijn". Zij begon met 'n vergelijking: als wij een dierbare verliezen, willen wij gaarne een zo goed mogelijk por- De voorzitster bedankte de spreek ster hartelijk en wenst tot slot allen een „Zalig Paasfeest". Bij het begin van de avond deed zij nog enk' le mededelingen omtrent de viering van het lustrum op 5 en 6 mei en omtrent het voorgenomen reisje. SASSENHEIM K.A.V. De afdeling Sassenheim van de K.A.V. vergaderde gisteravond wederom in „de Oude Post". De voorzitster, mevr. v. Nobelen, deed enkele mededelingen omtrent het sparen voor de Lourderreis en over het weduwer.fonds. Naar aanleiding van een brief, wel ke was ontvangen van een aantal le den, waarin werd beweerd, dat de K.A.V. alleen voor vrouwen van werknemers was, deelde mevr. van Nobelen mede dat dit zeker niet het geval was. Ook de vrouwen van mid denstanders kunnen zich aansluiten. Voor deze avond had men geen spreker uitgenodigd, doch werd een film vertoond. „De vrouw zonder ver leden". Een wat ouderwetse film, tret van hem of haar in ons bezit heb- i waarvan de aanwezigen kennelijk ge- ben. Daarom zou elke christen er watnoten hebben. Tenslotte een verlo- voor .villen geven om een afbeelding van het Heilig Aanschijn van Jezus te bezitten. Door de enorme voo-uitgang van de fototechniek kunnen wij dit nu enigszins benaderen. De voorzit ster had als inleiding 'n gedeelte voor- ting. Geboren: Maria Anna Pancratia, dr van M. G. v. Steijn en W. M. Zuij- dam; Sylvia Elisabeth Theresia, dr v P. J. J. v. Zoen en H. J. M. v. Beek; Wilhelm ina Martha Maria, ir van Herv. Kerk in verval Een tweetal belangrijke kwesties zijn gisteravond onderwerp van be spreking geweest in de gemeente raadszitting van Zoetermeer. De eerste kwestie gold de aankoop van de pastorie van de Nederl. Herv. Gemeente aan de Dorpsstraat schuin tegenover het raadhuis gelegen. Deze pastorie, die als een publiek schan daal, zoals de heer Van 't Hoff het betitelde, reeds twee jaar heeft leeg gestaan, terwijl een zo grote woning nood heerst, zal worden ingericht als een dependance van het gemeente huis, zodat een nieuw raadhuis de eerste tien jaar zeker niet zal ver schijnen. De tweede kwestie v-as de restau ratie van de Nederl. Hervormde kerk, die zo ergerlijk verwaarloosd is, dat met de restauratie, waarmede hoog nodig begonnen moet worden, een be drag van ƒ500.000 gemoeid is. De restauratie van de toren, die on verwijld dient te geschieden, vergt alleen al een bedrag van f 350.000. Voor de noodconstri ctie is 150.000 geraamd, waarvan het ryk 50% voor zijn rekening wil nemen met bepaal de restrictie. Na langdurige onderhandeling met de betrokken instanties kwamen b en w. met het voorstel de pastorie van de Ned. Herv. kerk met de om liggende gronden, in totaal een opper vlakte beslaande van 4200 m2, aan te kopen voor ƒ80.000. Het voorstel van b. cn w. werd tenslotte aangenomen met 112 stemmen. Slechts de groep-Lamens stemde tegen. De hoognodige restauratie van de kerk en toren van de Ned. Herv. Ge meente was de tweede belangrijke kwestie, die de aandacht van de raad vroeg. In een vorige raadszitting had de kerkvoogdij de toren aan de ge meente willen overdoen. De kerk voogdij werd echter toen verwezen naar de instanties, die op de eerste plaats in aanmerking kwamen om subsidie te verlenen. De kosten van restauratie van kerk en toren be dragen ƒ500.000. De restauratie van de toren bedraagt alleen reeds buitengewoon urgent is, blijkt wel hieruit, dat de minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen op korte termijn een subsidie van 60% heeft toegezegd, een bedrag van f 90.000, echter met de restrictie, dat dit bedrag, gezien de bestedingsbe perking. eerst tegen 1961 zal worden uitbeaald. De raad besloot ten aanzien van de restauratie van de Herv. kerk 15% in de kosten van de noodcon- structie ten bedrage van 22.500 ge ven. Hoe de kerkvoogdij voorlopig aan de f 90 000 moet komen is haar zaak. Feit is. dat de kerkvoogdij veel te lang gewacht heeft met de restau ratie en nu voor grote lasten komt te zitten. Daar G.S. het besluit van de raad om de maximumsnelheid bij de hoek Dorpsstraat—Delftse Wallen te be palen op 15 km., om de toren voor verdere verzakking te behoeden, heeft afgewezen, heeft het gemeente bestuur een gedeelte van de weg af gezet. omdat het neervallen van ge steente niet dankbeeldig is. Uit ver- keertechnisch oogpunt blijft het punt Qchter gevaarlijk. De caféhouders hebben de raad verzocht op de 4e mei, na de doden herdenking vanaf 9 uur des avonds open te mogen blijven De raad zag hier wel een geldderving in, doch vond het uit piëteit *an de gevalle nen, niet gewenst aan dit verzoek ge volg te geven. Alleen werd een uit zondering gemaakt voor het bioscoop theater Ons Genoegen, dat na negen uur een voorstelling mag geven. De woningen aan de Van Galen straat zullen binnenkort bewoond gaan worden. De huurprijs werd voorlopig vastgesteld op 12.60. Het laatste stuk van de Rokkeveen. seweg zal verbreed worden en de kosten van onderhoud zullen door de gemeente gedragen worden. Aan het r.-k. schoolbestuur wordt medewerking verleend voor de ver bouwing van de r.-k. kleuterschool Voor de bouw van een openbare kleuterschool, waarvoor inmiddels reeds een urgentieverklaring gege ven is, werd toestemming gegeven De school komt aan de Meidoornlaan. B. en w. mogen dit project onders hands aanbesteden. P. H. Damen en M. A. W. v. d. Hoorn; Maria Theresia Jacoba, dr. van A. J. v. d. Poel en M. A. J. Eist; Johanna Geertruida, dr van J. Kaptijn en C. Kops. Ondertrouwd: Fred mik Willem v. Leeuwen 25 jr uit Haarlem en Geer tje Zuilhof 23 jr; Anthonius Mesman 27 jr uit T.isse en Antonetta Jacoba Roelandse 25 jr; Gerardus Cornelis v. d. Zalm 24 jr uit Noordwijk en Hu- berta Johanna var» Gent 22 jr. Overleden: Maria Johanna van der Veer. ST0MPWIJK De doktersdienst wordt waarge nomen door dokter F. J. M. Tonino, Voorstraat 23, tel. 2493. Voor de zuster: Gezondheidscentrum, Wijn gaardelaan, tel. 2177. WARMOND R.K. Vakschool. Zaterdag en zondag 13 en 14 april wordt er ten toonstelling gehouden in de r.-k. vak school, Herenweg 85. Zaterdag van 4 tot 9 uur en zondag van 2 tot 5 uur zijn de werkstukken te bezichtigen "an dag- en avondschool. Geslaagd. Vooi de lingerie-di ploma zijn geslaagd de dames Riet Moerkerk, Inneke Bremmer, Ans van Dam, Tiny Sikking, Annie Sikking, Frieda v. d. Berg. Lenie Sikking en Annie koot, allen leerlingen van de St. Ursula school alhier. WASSENAAR Wachtverbod in Gravestraat. Burgemeester en wethouders van Wassenaar hebben bij hun besluit van 2 april 1957 vastgesteld een verbod wachten (wachtverbod) voor de zuid- oostelijke zijde van het gedeëlte van merswaai; N. K. van den Akker en G. dinsdag 23 april en van dinsdag 30 april op woensdag 1 mei Personalia. De heer L. Kusters is aan de katholieke economische jooa psbbjsas sanqni, looipsaSoq het doctoraal examen economische bestuurswetenschappelijke richting. Dammen. Er werden door de le den van WDG weer onderlinge wed strijden gespeeld. De uitslagen wa ren: Th. OrieJ. v. Vuren 02; W. C. van LaarC. Stigte. 02; J. Mul derC. Th. Rijsdijk 11; Th. Orie— O. Th. Rijsdijk 1--1. .Medische dienst. Voor dokters hulp in spoedgevallen kan men zich wenden gedurende het a.s. weekend wenden tot de artsen H. W. Plink, Lange Kerkdam 66. tel. 2075 en Jac. H. Jaarsma, Wittenburgerweg 106, tel. 9676. Apothekersdienst. Van zaterdag 13 april tot de volgende week zater dag heeft Apotheek O. A. Singelen- berg, Rijksstraatweg 729, tel. 9142, avond-, nacht- er zondagsdienst. Geboren: Barbara Quirina dr v. J. de Leeuw en M. G. Stoorvogel; Cor nelis zn van J. de Leeuw en M. G. Stoorvogel; Elise Catharina Helena, dr van J. W. van Gilst en G. B. Gar- dien; Ronald Jacob zn. v. J. P. Rus en N. T. Claase; Jente Eelco, zn van Jhr. H. J. van den Bosch en G. J. Brethouwer; Eitje Jacoba, dr van R. J. Bolhuis en C. L. van Spronsen; Jannie dr van H. Meel en G. C. van Veen; Pieternel Cornelia Maria dr v. L. A. Vogels en A. Dam; Franciscus Gerardus zn van T. G. M. de Jong en J. S. Grundeken; Jacobus zn van C. Huisman en M. C. Schalk. Ondertrouwd: W. Scherrer en J. M. A. Mulkens; J. A. Roghair en G. te Raa; F. J. G. Overtoom en W. T. Rem de Gravestraat gelegen aissen de He renweg en de Lange "erkdam. Het bestreft een kort stukje van de straat, tussen rostkantoor en Groene Kruis- gebouw. Gemeentebureaux gesloten. Alle bureau:- en diensten dei gemeente zullen geslóten zijn op vrijdag 19 ap. il, zaterdag 20 april m dinsdag 30 april 1957. Het huisvuil van vrijdag 19 april wordt opgeheak. op zater dag, '0 april van maandag 22 april op Weenink; H. H. M. de Boer en E. C. Houben; C. J. Veltkamp en E. J. de Pater. Getrouwd: IJ. C. Reckman en E. Friedhoff; V. L. A. N. F. Roozen en E. J. Schiama; C. J. Drillenburg en P. A. Beijersbergen; M. A. J. Roth en M. van der Hoek; F. G. A. Collee en M. H. 1Kerckhoff; A. J. T. v. Steen en J. A. G. van Rhijn. Overleden: Cornelia Apolonia Pe- tronella Zuijdwijk, 63 jaar. ALPHEN AAN DEN RIJN Van steiger gevallen Bij de bouw van de nieuwe Coca Cola bottelarij, waarvoor dezer dagen de eerste steen rr gelegd, is vrij dagmiddag de 48-jarige uitvoeder van het aannemersbedrijf Gesman en Zoe- temeijer, de heer M. A. van Egmond, wonende aan de Javastraat, van een vijf meter hoge steiger gevallen. Hij liep een gebroken rechter bekken op en brak bovendien zijn rechter bo venarm. Hij is opgenomen in de An- na-Kliniek te Leiden. Dr. J. H. J. Pi- lop had de eerste hulp verleend. Het ongeval gebeurde, doordat de heer Van Egmond bij het controleren van gestort be^on steun zocht aan een losliggende plank. Hierbij verloor hij toen zijn evenwicht. NIEUWVEEN Jaarvergadering f- A.B.O. Gis terenavond kwam de afdeling Nieuw- veen van de katholieke bond van overheidspersoneel in de zaal van de heer Bosman bijeen voor de jaarver gadering. Voorzitter P. de Koning uit Noorden opende met woorden van welkom, bijzonder tot de nieuwe le den. De secretaris, de heer A. Kwak- kenbos, las de notulen van de onlangs in Langeraar gehouden feestvergade- ring en het jaarverslag 1956. Hieruit bleek, dat er 2en kleine vooruitgang was gemaakt wat 't leden aantal be treft. De afdeling is thans de veertig leden gepasseerd. Van de aftredende bestuursleden was de heei Lebesque wèl en secr. A. Kwakker.bos niet her kiesbaar. Na verschillende stemmin gen werd het bestuur gecompleteerd door de heer G. J. v. d. Pijl uit Lan geraar, terwijl de heer Lebesque by acclamatie werd herkozen. Het be stuurslid, de heer W. de Groot, werd voorlopig met het secretariaat belast. Aan het slot dankte de voorzitter de scheidende secretaris en vroeg mede werking van de aanwezige leden tot opwekking van de afwezige leden tot bijwoning van de vergaderingen Want dit kon beslist beter! Hierna sloot hij deze korte doch geanimeerde vergadering. BOSKOOP Koude redding. Toen de 15-jarige Janneke Jongejan werd gewaar schuwd dat er een kind in het water lag, bedacht hij zich geen ogenblik en sprong pardoes in het koude wa ter. Hierdoor wist zij 't zoontje van de fam. D., dat spelende in de sloot achter aan de Reijerskoopse weg was gevallen, van de verdrinkingsdood te redden Nadat zij het kind naar de wal had gebracht, werd dit door handreiken op het droge gebracht. De moedige redster werd bij de fam de J. van droge kleren voorzien, waarbij bleek dat zij in het water niets van haar bezittingen had ver loren. Als beloning voor haar daad kreeg zij een grote doos bonbons. NIET-BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan alsnog trachten l) een exemplaar te doen toekomen. DE ADMINISTRATIE. Gewestelijk arbeidsbureau Leiden Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van 13 April 1857. De Prov. Gron. Courant meldt, dat in een der dorpen der gemeente Hemelumer Oldephaert en Noórdwoldè Frieslanddezer dagen eene vrouw van 86 jaren overleden is, die steeds eene zulk vaste gezondheid genoot, dat zij nooit eenig geneesmiddel heeft behoeven te gebruiken, totdat zij eenige maanden voor haren dood ziek werd. Zij had toen veel pijn in den mond, waarvan het gevolg was, dat zij zes nieuwe kiezen kreeg, waarvan zij den overigen tijd haars levens nog nut gehad heeft. Zij had altijd eene geregel de levenswijze in acht genomen. Laatste Berichten Uit Palermo bereikt ons het be richt, dat prof dr M. H. Bregstein, hoogleraar in het handelsrecht, het internationaal privaatrecht, het bur gerlijk recht en de burgerlijke rechts, vordering aan de Gemeente Universi teit van Amsterdam en plv. raads heer van het Gerechtshof te Amster dam, vanochtend een dodelijke val heeft gemaakt uit het venster van het hotel aldaar, waar hij met zijn echtgenote logeerde. Wakker geworden door het och tendgloren probeerde hij de luiken voor de ramen van zijn hotelkamer dicht te trekken. Daarbij verloor hij zijn evenwicht en viel naar buiten, aldus een mededeling van de plaatse lijke politie. Algemeen. De daling van het aanbod zette zich gedurende de pe riode van - t/m 6 april voort en be liep 165. Vooral stemt tot tevreden heid, dat voor een vrij aanzienlijk aantal minder-valide arbeidskrachten een geschikte arbeidsplaats kon wor den gevonden. De werkzaamheden in de land- en tuinbouw namen dermate toe, dat ook in deze sector het aantal plaat singen beduidend was. Een vergelijking met de standcij- fers van het overenkomstige tijdstip in 1954, 1955 en 1956 doet duidelijk de wel uitermate gunstige conjunc tuursgesteldheid uitkomen De voor delige verschillen bedragen nl. resp. 995, 395 en 60. Een analyse van het aanbod naar vorm van werkloosheid levert het volgende beeld op: wrijvingswerk loosheid 85, seizoenwerkloosheid 30 en overige vormen van werkelros heid 50. Vraag. De geregistreerde vraag steeg van 655 tot 715 aanvragen, waarvan er 250 betrekking hadden op jeugdigen. In vrijwel alle bedrijfstakken be staat ruime werkgelegenheid. In de metaalindustrie, de textielindustrie, de betonwarenindustrie en in de bouwsector doet zich een permanent tekort aan arbeidskrachten gevoelen, dat echter tot nu toe niet tot grote spanningen aanleiding heeft gege ven. Men woekert met de geschik- bare middelen om de productie op peil te houden. Ook aan jeugdigen, leeftijd 15 t/m 18 jaar, blijft grote behoefte bestaan, vooral in de ambachtsbedryven. Vrouwen. Het aanbod van vrou welijke arbeidskrachten onderging geen wijziging van enige betekenis en bedroeg op 6 april j.l. 60. êK Hoogspanningsruimte Morssingel. Door de direktie der Stedelijke fabrieken van gas en elektriciteit te Leiden is onderhands aanbesteed: het bouwen van een hoogspannings ruimte aan de Morssingel te Leiden. De inschrijvingen waren van hoog naar laag: Gebr. Zitman, Zoeterwou- de 17.820; C. Guyt, Leiden f 17 680; N.V. Ingenieurs Bureau voor Bouw nijverheid te Oegstgeest 17433 Het werk is aan de laagste inschrij ver gegund. Verbouwing winkelpand Botermarkt Onder architektuur van architekt Kees Bik te Leiderdorp, wordt het winkelpand der firma Geyer, Boter markt 26/27 in- en uitwendig ver bouwd door de fa E. A. H. Halver hout te Leiden. Leidse Agenda ZATERDAG 13 APRIL St. Augustinusvereniging. Drs. P. J. Stolker over „Aansluitingsproble men „In den Vergulden Turk" 15 .00 uur nam. R.K. Instuif. Haagweg. Wijn-avond (met film). Leonardushuis, 8 u. n.m. „Om de Doorbraak". Groot kleu- renlicht kermisfeest. Speeltuin 212 uur nam. Leidse Smalfilmliga. Bijeenkomst in cantine Röntgenapparatenfabr. Smit. Tijd: VEGLO. Jaarvergadering Jacoba- zaal Den Burcht, 8 uur nam. ZONDAG 14 APRIL. Herensingel-parochie: Passie-avond zaal Maria Gijzensteeg, 8 uur nam.. MAANDAG 15 APRIL Club de Llmetz. Kap. Van Ingen vertelt over Mattheus-passion en draait grammofoonplaten. Royal, 8 uur nam. De Natuurvriend. Over „De Fan tastische Amazone" vertelt de heer G. Laroo. Steeschuur 6, 8 uur nam. L.J.A. Romeo en Juliet. St. Anto- nius Clubhuis. 8 uur nam. Gemeenteraad. Raadszitting. Stad huis 2 uur nam. R.K. Emigratiebureau. Zitting 't Karrewiel, Steenstraat 7.308.30 uur nam. DINSDAG 16 APRIL Verbum Dei. Uitleg met lichtbeel den v. d. plechtigheden in de Goede Week, Plantage 16, 8 uur, nam. Ned. Mij v. Nijverh. en Handel. Prof. dr ir H G. van Beusekom spr. over Industrialisatie en haar gevol gen voor individu en gemeenschap. In den Vergulden Turk, 12.30 u. n.m. Dienst Welzijnszorg Landmacht. Opvoering operette „Die Czardas- fürstin". Cantine Doelenkazerne, 8 uur nam. Kon. Ned. Ver. „Onze Vloot". De Ruyterherdenking, Foyer Stadsge hoorzaal. 8 uur nam. „Rondom de Maredijk" Openbare gymnastiekles (uitvoering). St. Anto- niusclubhuis, 8 uur nam. WOENSDAG 17 APRIL Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk 7 uur. Ver. voor Schoolkindervoeding. Al gemene ledenvergadering. Pieters kerkgracht 11. 8 uur nam. Kynologenver. „Rijnland". Cause rie-avond „Zomerzorg", 8 uur nam. DONDERDAG 18 APRIL Ver. NederlandEngeland. „Fo reign Correspondents' tasks". „De Doelen". 8 uur nam. DIENST DER APOTHEKEN Zaterdag 13 april zijn geopend des middags, 's avonds en 's nachts voor het klaarmaken van spoedrecépten: Apotheek Van Driessum, Mare 110, Telefoon 20406. Apotheek Zuider Lammenschans- weg 4, Telefoon 23553. Apotheek Oegstgeest, Wilhelmina- park 8 Oegstgeest Telefoon 26274. Zondag 14 april zijn geopend van 's morgens 8 uur tot 's avonds 12 uur Apotheek Zuider Apotheek, Oegst geest. ZONDAGSDIENST DER HUIS ARTSEN A.s. weekend zal de dienst wor den waargenomen door de doktoren 's-Gravesande, De Jong, Gaasbeek, Van Wingerden en Wijdicks. Doktersdienst Oegstgeest: A. J. M. van Glabbeek en A. B. J. v. d. Vliet- De Vries. BIOSCOPEN. De films in de week van 1219 april zijn door de Kath. Film Centra le als volgt gekeurd: Casino: „Check point", 1. jaar. Lido: „Frasquita", het pikante ivontui r", 18 jaar. Luxor: „08/15. Het einde", 18 jaar. Trianon: „Op het spoor der verdwe- dwenen vrouwen", volwas senen. Rex: „De wet van de prairie", 14 jaar.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2