Bode van Sassenheims raadhuis vierde 40-jarig jubileum Even ETDj Veertig-jarig duivenvoorde" jubileum op te Voorschoten Bertus Voortman - Hazerswoude - koninklijk onderscheiden DINSDAG 2 APRIL 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA T KATWIJK AAN ZEE Woningbouw. Onder architek- tuur van het architektenbureau Ver loop en v. d. Mey, worden door de fa. J. Dubbeldam en Zn. 2 woningen gebouwd aan de Nieuwe Duinweg hoek Waterloopje. VOORSCHOTEN ROUWKOOP JUBILEERT Dit j'aar bestaat Rouwkoop 25 jaar. In verband met dit 25-jarig jubileum van de sportvereniging „Rouwkoop" organiseert deze vereniging in de ko mende maanden een groot aantal wedstrijden op allerlei sportgebied onder auspiciën van de plaatselijke verenigingen. Iedereen kan aan deze wedstrijden deelnemen, lid of geen lid. Alle takken van sport zijn inge schakeld. Vrijdag 26. april is er een schaakavond onder auspiciën van de schaakclub Voorsohoten. Een wed strijd voor beginnelingen en geoefen- den. Voorschoten-Noord tegen Voor- schoten-Zuid. Inleggeld ƒ0.50 per persoon. Aanmelden voor 20 april a.s, bij M. Jansen, Louise de Colignylaan' 9; H. Groenenberg, Krimkade 33 en P. J. Segaar, Leidseweg 451. Zaterdag 27 april een wandeltocht, georganiseerd door de gecombineer de Voorschotense wandelsportvereni gingen met muzikale omlijsting van de Harm. Ver. Benevenuto met drum band. Afstanden 10, 15 en 25 km. Inschrijfgeld voor personen tot en met 1'6 jaar en voor militairen onder de rang van onderofficier 0.75 per persoon. Alle overigen 1 per per soon. Aanmelden voor 10 april bij D. A. Anker, Prinses Irenelaan 15. Dinsdag 7 mei een bridge-drive onder auspiciën van de Bridgeclub Voorschoten. Inschrijfgeld 2,per jaar. Aanmelden voor 2 mei bij D. A. Anker, Prinses Irenelaan 15 en bij Volkers, Voorstraat 1. Donderdag 9 mei: biljarten in het Wapen van Voorschoten onder aus piciën van de Biljartclub „Voorscho ten". Iedereen böven de 18 jaar kaïn meedoen. Inleggeld 0.50 per per soon. Aanmelden bij kapper Teske, Voorstraat 26. Als speciale attractie wórdt op deze avond een wedstrijd gespeeld tussen twee 1ste kl. spelers. Zaterdag 11 mei: puzzlerit voor fietsen en bromfietsen onder auspi ciën van de bromfietsclub „Voor schoten". Een mooie route is uitge zocht. Inleggeld voor fietsen f 0.50, voor brmofietsen 0.75. Aanmelden voor 5 mei bij C. J. A. Wildenboer, Schoolstraat 108 en Ph. D. Fuchs, Voorstraat 47 en D. Molleman, Tol straat 38. Dinsdag 21 mei: klaverjassen onder auspiciën van de Klaverj asverenigirg „Voorschoten". Inleggeld ƒ1.per persoon. Aanmelden voor 18 mei bij A. N .van Leeuwen, Leidseweg 242, W. Verplanken, Blijdorpstraat 40 en B. A. Winterberg, Prinses Beatrix- la'an 21. Zaterdag 6 juli: vissen onder aus piciën van de Hengelsportvereniging „Ons Genoegen" in de omgeving van Allemansgeest. Inschrijfgeld 0.50 per persoon. Bovendien is er nog een wedstrijd voor jeugdige deelnemers tot de leertijd van 15 jaar. Inschrijf geld ƒ0.25. Aanmelden voor 1 juli bij J. H. Schoonbeek, Pauwenstraat 26, J. Teske, Voorstraat 26 en D. A. Anker, Prinses Irenelaan 15. Voor alle wedstrijden zijn prijzen beschikbaar gesteld. Op 18 mei organiseert Rouwkoop zelf een volleybaltoernooi in de nieu we gymnastiekzaal. Op 25 mei een voetbaltoernooi voor junioren en pu pillen. Op 1 juni een voetbaltoernooi voor de adspiranten en op de avon den van 22, 25 en 28 mei en 1, 4 en 8 juni een toernooi voor de se nioren met muzikale omlijsting van Benvenuto met drumband. Een wed<- strijd ten bate van de slachtoffers uit Voorschoten van de kinderver lamming zlal gespeeld worden op 16 juni a.s. Zo belooft het jubileum van Rouw koop een heel sportfestijn te wor den. Gistermiddag vond in de feestelijk versierde raadzaal te Sassenheim de huldiging plaats van de heer J. W. Bruinsma, bode-concierge van het gemeentehuis. Nadat de vele genodig den hadden plaatsgenomen en de jubilaris met zijn echtgenote en fami lieleden waren binnengeleid nam de burgemeester het woord en heette de jubilaris welkom. Het is gebruikelijk, aldus de burgemeester, dat, wanneer er een jubilaris is, deze met een of ander voertuig van zijn woning wordt afgehaald, doch dit was hier niet nodig, aangezien de heer Bruinsma onder 't eigen dak van het gemeene- huis woont. Een 40-jarig ambtsjubi leum is wel een zeer bijzonder feit en dit is dan ook nog niet in de ge schiedenis van de gemeente Sassen heim voorgekomen. De burgemeester schetste hierna de levensloop van de jubilaris. De eerste jaren was de heer Bruinsma werkzaam bij de politie en later werd hij bode-concierge. Op 1 april 1917 werd hij benoemd tot dienaar van politie, belast met de nachtdienst. In 1919 werd hij benoemd tot dienaar van politie in vaste dienst tegen een salaris vanƒ1200 per jaar en een uniform-toelage van 150. Op 1 januari 1930 volgde de benoeming tot bode-concierge, welke functie hij nog bekleedt. Vanaf het moment, dat de jubilaris in dienst kwam, heeft hij gewerkt onder vier burgemeesters en drie secretaressen. Ook op ander gebied heeft de jubi laris vele verdiensten, o.a. als diaken en ouderling bij de Ned. herv. kerk. „Een kenschets van u als bode en als mens leidt tot overwegingen van grote plichtsbetrachting, eerlijkheid, betrouwbaarheid en kennis der ge meente", aldus de burgemeester. Spr. stipte de moeilijke oorlogsjaren aan, waarin de jubilaris ook steeds op zijn post was. Spreker wees er verder op, dat niet alleen de heer Bruinsma gelukwensen in ontvangst mocht ne men, doch evenzeer de werkgever door de dienstverhouding met een dergelijke figuur. Het gemeentebe stuur wilde dan ook een receptie aanbieden. Na vele woorden van bijzondere waardering voor het werk van de heer Bruinsma was het de burge meester een eer en een genoegen te kunnen mededelen, dat H.M. de Ko ningin heeft toegekend de ere medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Daarna overhandigde de burgemeester hem een persoonlijk geschenk, bestaande uit de draagmedaille van deze kon. onderscheiding. Namens het gemeen tebestuur werd een geschenk onder couvert aangeboden. Ook een rook tafel en een schemerlanpje werden namens de raad der gemeente ten geschenke gegeven. De heer G. A. v. Stolwijk, ge meentesecretaris, sprak namens het Scheepsberichten AALSDIJK 2 te Surabaja. AEGIS 1 v Turkseiland n Mobile. AMSTELPARK 1 v Tarakan n Portland. BAUMASEPE 2 te Tj Priok. BENGALEN 1 v Penang n Las Palmas. BLOEMFONTEIN 1 van Antwerpen naar Amsterdam. CALTEX LEIDEN (t) 1 van Sidon naar Venetië. CALTEX ROTTERDAM tt) 1 v Durban n Ras Tanura. CALTEX THE HAGUE 1 te Stockholm. CRADLE OF LIBERTY (t> 1 v Pta Cardon n Rotterdam. EN A (t) 1 te Thameshaven. FELIPES (t) 2 te Port Dickson. GROOTE KERK 1 van Rangoon n Calcutta. KARA 1 te Houston. KEIZERSWAARD 2 te Kobe. KOTA INTEN p 1 Sabang n Durban. LANG- KOEAS 3 Singapore verw. MATARAM 1 te Napels. OLDEKERK p 1 Finisterre n Kaapstad. ROGGEVEEN 1 v Surabaja n Auckland. SALATIGA 1 v Singapore n Manilla. TOMINI 1 v Makassar naar Balik Papan. VAN CLOON 31/3 van Hongkong n Singapore. VAN RIEMS DIJK 1 v Surabaja n Panarukan. De burgemeester van Sassenheim, jhr. Sandberg van Boelens, speldt j jubilaris Bruinsma de ere-medaille gemeentepersoneel en bood de jubi laris een rookstoel aan. Hierna nam de adjudant van politie, de heer v. d. Laan, het woord, die de jubilaris in het bijzonder feliciteerde met de verleende onderscheiding en tevens in herinnering bracht de vele jaren van prettige samenwerking. Een kist sigaren en een doos choco lade voor de jubilaris en zijn echtge note vergezelden de gelukwensen van de adjudant. Als nestor van de gemeenteraad bracht de heer K. W. v. Breda ge lukwensen over. Tenslotte sprak de jubilaris een woord van dank voor de vele blijken van waardering, welke hij van zo vele zijden mocht ontvangen. Hierna had een drukbezochte re ceptie plaats, welke tot lang na dei vastgestelde tijd voortduurde. I (Advertentie). De heer E. Geitenbeek viert heden zijn 40-jarig jubileum als jachtopzie ner op het landgoed „Duivenvoorde". De burgemeester kwam de jubilaris mededeling doen, dat deze was on derscheiden met de ere-medaille van de Orde van Oranje-Nassan. Op de foto speldt burgemeester Van der Hoeven het ere-metaal op, terwijl mevrouw Geitenbeek belangstellend toekijkt. LISSE De in oprichting zijnde afd. Lisse van de landelijke vereniging voor veilig verkeer belegde gisteravond een propaganda-bijeenkomst in het KAB-gebouw. Ondanks de vele re clame, door middel van geluids wagens, die de gehele dag in Lisse hadden rondgereden, was de belang stelling voor deze avond zeer gering. De heer L. Bunt, voorzitter van de voorl. afd. Lisse, heette de aanwe zigen welkom en wees op de nood zaak van aller belangstelling voor het verkeersprobleem. Vooral de jeugd staat aan veel gevaren bloot en het Gouden dienstverband feestelijk herdacht Trouw de beste volkseigenschap Eenvoudig, maar daarom niet min der hartelijk, werd gisteren bij de familie Van Vliet aan de Dorps straat te Hazerswoude-dorp het gou den ambtsjubüeum herdacht van de veehoudersknecht Bertus Voortman. Deze herdenking vond zijn hoogte punt in de uitreiking van een ko ninklijke onderscheiding aan de heer Voortman, door burgemeester L. J. den Hollander van Hazerswoude. Om drie uur Bertus is altijd stipt op tijd werd de jubilaris met zijn vrouw door de gehele fami lie Van Vliet: zijn oud-werkgever, de heer J. J. van Vliet, de huidig© baas, R. J. Van Vliet en voorts broers en zusters, neven en nichten, met een geestdriftig „Lang zal 'ie le ven!" ontvangen. In enkele woorden heette de heer L. R. van Vliet de feestgenoten van harte welkom, waarbij hij zich in het bijzonder richtte tot de burge meester, de heer L. J. den Hollan der, en tot de jubilaris en diens echt genote. De reden waarom het feest „op de boerderij" gevierd werd was volgens spr. omdat ddt de plaats was, waar Bertus het grootste deel van zijn le ven heeft doorgebracht en waar hij zich het best op zijn plaats voelt. Verrassingen. 1 April is een datum vol verras singen en wie schetst daarom de verwondering, toen even over drieën het normale radio-programma van de beide zenders Hilversum onder broken werd voor een woord van hulde aan de heer Bertus Voortman. Toen tot slot van het herdenkings woord Sousa's mars „Semper Fide- lis", Altijd trouw weerklonk, lachte men instemmend en begrij pend. Het was kapelaan J. A. Visser, die met zijn wire-recorder in een kast gezeten, voor de verwezenlijking van deze programmaonderbreking zorgde. Burgemeester Den Hollander, die hierna het woord werd gegeven, noemde het een plezierige taak blij te kunnen zijn met de blijden. Hij wilde op dit jubileum drie jubila rissen gelukwensen: Bertus Voort man, diens vrouw en de familie Van Vliet. In deze tijd van onrust, van ar beidsonrust ook, neemt men zo veel gemakkelijker ontslag dan vroeger. Het jubileum, dat door Voortman gevierd wordt, is de bekroning van trouw door twee partijen. De trouw is de kroon op en de basis van een vijftigjarige verbintenis. Trouw is een van de beste eigen schappen van een volk. Lang gele den heeft daarom de koning, om uit zonderlijke blijken van trouw in hun algemeenheid te kunnen belonen, een orde ingesteld, die wordt uitge reikt aan hen, die deze uitzonder lijke blijken gegeven hebben. Om deze medaille toe te kennen, moet de koningin de trouw ter ore zijn gekomen „En", aldus de burgemees ter, „daar is voor gezorgd" en moet de candidaat een waardig Ne derlander zijn. Ook op deze voor waarden is Voortman gewogen en zeker niet te licht bevonden. Onderscheiding. De burgemeester schetste hem als „dermate een voorbeeld voor alle collega's tot in de verre omgeving", dat het Hare Majesteit had behaagd Voortman de ere-medaille in brons behorend bij de Orde van Oranje Nassau te schenken Nadat de bur gemeester Bertus het ereteken op de bonst had gespeld, feliciteerde hij hem als eerste met de verdiende on derscheiding en uitte de wens, dat Voortman onder Gods zegen nog vele jaren aan dit jubileum zal mogen te rugdenken. De burgemeester zeide ten slotte, dat de onderscheiding van Bertus ook een onderscheiding was voor de familie Van Vliet. Ontroerd dankte hierop Bertus Voortman. Hij dankte God, die het hem had gegeven, dit jubileum te mogen meemaken en op de tweede plaats dankte hij ook de koningin in een spontaan rijmpje. Hij zeide te hopen en te bidden, dat de Koning der Koningen haar eens de hsoogte beloning zal toekennen. In derde in stantie dankte hij ook de familie Van Vliet en alle aanwezigen, die door hun applaus hun instemming met zijn onderscheiding hadden be tuigd. Hierna was het woord aan de heer Reinier van Vliet die op zijn beurt Bertus Voortman dankte voor alles wat hij voor hem had gedaan, niet alleen in het werk, maar ook met raad en daad. In dit verband rele veerde spr. hoe Bertus en hij van de eerste week van zijn bestaan alle lief en leed gedeeld hadden. Als blijk van waardering, bood hij namens de familie Van Vliet een stel mooie fauteuils aan Bertus en diens echt genote aan. Na dit officiële gedeelte van de jubileumherdenking, ging men over tot een gezellig feest in intieme kring. is vooral aan hen, waaraan de ver eniging voor veilig verkeer haar speciale aandacht schenkt. De heer J. W. A. Lefeber, loco burgemeester, die hierna het woord verkreeg, juichte de plannen van de regering om in de kom der gemeen ten een bepaalde snelheid voor te schrijven van harte toe en vroeg de aanwezigen hun snelheid aan te pas sen aan de omstandigheden van de plaats. Hierna werd een instructieve film vertoond onder de titel: „Pedaal toeristen". De heer Van der Schier toonde door middel van enkele cijfers de ontstellende toename van de ver keersveiligheid aan. In de loop van 1956 vonden in Nederland 116.000 aanrijdingen plaats. In totaal waren er lfiUO doden te betreuren, waarvan 500 kinderen. De jeugd wordt met het moderne verkeer vertrouwd gemaakt door verkeersonderwijs op de scholen, hetgeen al veel vruchten heeft afge worpen. Tijdens de pauze was er ge legenheid zich op te geven als lid van de vereniging. Het programma na de pauze werd op keurige wijze verzorgd door het duo Julia van Laer en Jan de Klein en stond geheel in het teken van de aktie van veilig verkeer. Zij brachten enkele aantrekkelijke schetsjes en liedjes onder de algemene titel „Jan Veilig en zijn vrouw". Hedenavond zal in het verenigings gebouw in de Engel eenzelfde bijeen komst worden gehouden en nu hoopt men op meer belangstelling. Zowel in verband met de actualiteit van dit probleem, als met het beslist goede programma, raden wij eenieder aan deze avond te bezoeken. LEIDSCHENDAM Met pensioen. De voormalige Stompwijkse veldwachter J. P. van Beuningen heeft de politiedienst met pensioen verlaten. In een fees telijke bijeenkomst in de raadzaal van het gemeentehuis werd de scheiden de politieman toegesproken door de districtscommandant van de rijkspo litie, overste jhr. W. A. Gevers Dey- noot en door de groepscommandant W. Geense, terwijl tevens nog loffe lijke woorden gesproken werden door de vroegere groepscommandant C. Ph. Reij en de gepensioneerde opper wachtmeester J. SohmaL De heer Van Beuningen was na de samenvoeging van Stompwijk en Leidschendam veldwachter in Leid- schendam. Toen de gemeentepolitie overging naar de rijkspolitie was Van Beuningen tot 1946 als rijkspolitie man werkzaam. In 1946 werd hij overgeplaatst naar Haastrecht en daarna tewerkgesteld bij het parket in Den Haag. Sinds 1954 was hij weer ingedeeld bij de groep Leidschendam, waar hij .tevens tot „opper" bevor derd werd en de bronzen medaille Oranje-Nassau ontving. VOORHOUT WEDSTRIJD IN HET LEGGEN VAN BLOEMENMOZAIEKEN Het comité V.V.V. te Voorhout be richt, dat de keuring voor de bloe- menmozaieken, welke in deze ge meente zullen worden gelegd, zal plaatsvinden in de morgenuren waar op het bloemencorso door de bollen streek zal trekken, welke is vastge steld op 13 april as. Tot en met zaterdag 6 april a.s. is er nog gelegenheid zich voor deze wedstryd op te geven aan het secre tariaat, Spoor laan 5, Voorhout.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 7