IJL autoruiten van Werkspoor li 11 Fraai glaswerk van Leerdam Rijpwetering verloor met 3-1 van Weteringse Boys SJZ-MMO 1-7 WOA-VNL 1-2 Stompw.Boys kon deAlphenaren niet temmen en verloor met 2-1 VAN HET TAFELTENNISFRONT MAANDAG 1 APRIL 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 Verschillende nieuwigheden op Jaarbeurs De Voorjaarsbeurs, die morgen wordt geopend en tot en met 11 april zal duren, omvat deze keer 2800 fir ma's. Bovendien zullen er artikelen van 1400 buitenlandse firma's, afkom stig uit 23 landen, op de beurs wor den getoond. In de technische sector, die op het reusachtige Croeselaan- terrein is ondergebracht, is deze keer voor het eerst een afdeling scheeps bouw ingericht, waar binnen, en bui- tenlandse reders en scheepvaart-tech nici vooral het accent leggen op de bouw van kustvaarders. Werkspoor heeft octrooi aange vraagd op reflectie vrije autobusrui ten, een artikel waarop stellig is ge. wacht. Met name bestuurders van autobussen ondervinden 's avonds grote hinder van lichtreflecties in de voorruiten, afkomstig van de verlich ting van het businterieur. Werkspoor nu heeft dit vraagstuk bestudeerd en door het toepassen van speciaal ge bogen ruiten en het onderscheppen van lichtbundels die reflecties zouden kunnen veroorzaken, een oplossing bereikt. In de toekomst zal elke af scherming achter de chauffeur over bodig zijn, terwijl de verlichting van het interieur tot iedere gewenste in tensiteit kan worden opgevoerd en ook gedurende de rit gehandhaafd Glasservies van Leerdam, ontwerp van A. D. Copier, te zien op de Jaarbeurs te Utrecht. kan blijven, zonder het uitzicht van de chauffeur ook maar in het minst te belemmeren. De Leerdamse glasfabriek zal van haar artistieke ontwerper A. D. Co- pier wederom enkele nieuwe glas werken tonen. Ook van andere ont werpers zal fraai kristal te bewon deren zijn. Een merkwaardige collectie Japan se maskers zal door Van Perlstein en Roeper Bosch worden getoond. Het zijn nauwkeurige, enigszins ver kleinde replica van de maskers die in Japan eeuwenlang zijn gedragen door toneelspelers en dansers, in de rollen van beschermgoden. „Tijgers plastica" uit Geldrop komt ook deze keer uit met enkele attrac tieve plastic-artikelen. Deze firma heeft octrooi aangevraagd op een deurbuffer, die de deur als het ware door luchtkussens aan de zijkant op vangt. Verder hebben we een prak tische wastafelplug gezien en een si- garettenétui, waaraan de automobilist plezier zal beleven. Dat étui wordt met een zuiger op 't dashbord vast gehecht. Dan is er de metaalindustrie van Post en Eger te Amsterdam, die een verfspuit-apparaat van tot dusver on. gekend beeginsel op de beurs brengt. Vóór de rust was Rijpwetering sterker en ook het meest in de aan val; zij wist deze meerderheid echter niet in doelpunten uit te drukken. Na de rust daarentegen waren de gasten in de meerderheid en wisten dan ook een verdiende overwinning te behalen. Rijpwetering, met de wind in de rug, brengt de bal aan het rollen. Reeds in de tweede minuut lost Schrijvers een gevaarlijk schot op het doel van de gasten; keeper De Rijk werkt de bal over de last en de cor ner wordt weggewerkt. Aan de an dere kant forceert Wetering Boys 'n hoekschop, doch ook dit gevaar wordt gekeerd. Dan volgt een periode van Rijpwterings overwicht en steeds verschijnen de Rippers met snelle aanvallen voor het doel der gasten. De achterhoede kan echter steeds in grijpen en enkele gevaarlijke scho ten van Disseldorp en Zoetemelk worden door de doelman onschade lijk gemaakt. Wetering Boys weet zich wat los te werken en antwoordt met enkele gevaarlijke tegenaanvallen. Na 21 mi nuten wordt uit een hoekschop de bal voor het doel van de Rippers geplaatst en niet goed weggewerkt, waardoor de rechtsbuiten van de gasten de bal te pakken krijgt; hij schiet de bal keurig over de hoofden van de verdedigers heen in de tou wen (01). Aan de andere kant ont staat even later een gevaarlijke si tuatie als de bal te zacht terugge speeld wordt, maar met een resolute duik werpt keeper De Rijk zich voor de voeten van Hassing en weet een doelpunt te voorkomen. Ook het R;p- per-<ioel ontkomt eenmaal aan door boring als bij een voorzet van rechts de achterhoede mist, maar linksbin nen v. d. Meer schiet naast. Toch weet Rijpwetering na 40 minuten de stand weer gelijk te maken. Als Schrijvers de bal voor het doel plaatst is het Disseldorp die met een kop stoot het leder over de keeper in het doel plaatst (11). Na de thee komt Rijpwetering al gauw met een gevaarlijke aanval, maar het schot van Hassing wordt door de doelman tot corner gewerkt. De gasten komen er nu steeds beter in en reeds na 4 minuten nemen zij weer de leiding. Als bij een aanval de Ripse achterhoede even weifelt, omdat zij meent, dat er gefloten zal worden wegens buitenspel, is het v. d. Tang die hiervan handig profiteert en met een hard söhot via de onder kant van de lat is Hillenaar gepas seerd (12). Wel probeert Rijpwetering de ach terstand weg te werken, maar de tegenaanvallen zij niet gevaarlijk ge noeg en het komt niet verder dian enkele hoekschoppen. Het spel van de gasten is beter in opzet, waardoor de achterhoede van de Rip nogal eens moet ingrijpen om een doelpunt te voorkomen. Na 30 min. kunnen de Boys, op gelukkige wijze, de voor sprong vergroten. Bij een aanval wil Weenink de bal op doelman Hillenaar terugspelen. Dit doet hij echter niet zuiver, waar door de bal juist voor de voeten van midvoor v. d. Tang komt, die zich geen moment bedenkt en de bal snel langs Hillenaar in de touwen jaagt (1—3). Rijpwetering komt nog met enkele tegenaanvallen, waarbij Hoogenboom enkele goede schoten lost; deze treffen echtpr geen doel, De strijd gaat verder gelijk op, ter wijl de beide doelmannen nog en kele malen handelend moeten optre den. Eenmaal stopt de Boys-keeper een hard 9chot van W. Bekker ach ter de doellijn; dit wordt echter niet door de scheidsrechter gezien en er wordt rustig doorgespeeld. De stand bleef verder ongewijzigd. WANDELEN NEDERLANDSE WANDELSPORTBOND. Onder voorzitterschap van mr. W. J Korn uit Maastricht heeft de Ne derlandse Wandeisportbond zater dag in Utrecht haar jaarvergadering gehouden, die een vlot verloop had. Mr Korn deelde mede te zijner tijd het voorzitterschap te moeten neer leggen daar zijn benoeming lot wet houder van Maastricht hem geheel opeist. Door middel van een andere werkverdeling in het bestuur hoopt de N.W.B. mr Korn echter als voor zitter te kunnen behouden. De NWB was in het afgelopen jaar met 300 le den gestegen en telt thans totaal 8438 leden. In een door SJZ wel bijzonder slecht gespeelde wedstrijd hebben de MMO-ers een volkomen verdiende overwinning behaald. Het spel, dat de Zoeterwouders gistermiddag ver toonden, stond op zo'n laag peil en was zo futloos, zonder een greintje fantasie, dat dit zonder twijfel de slechtste wedstrijd uit de competitie is geworden. De Zoeterwoudse voet-' ballers hebben deze nederlaag vol komen aan zichzelf te wijten. Zon der training belooft de toekomst niet veel goeds. SJZ trapte af, maar het was vanaf het begin MMO, dat ten aanval trok en SJZ in de verdediging drukte. Al in de eerste minuut wist de zeer snelle rechtsbuiten de vijandelijke defensie te passeren en de bal in de verste hoek te schieten. 5 Minuten later was dezelfde speler de Zoeter wouders weer te snel af en scoorde op dezelfde wijze een tweede doel punt. De weinige aanvallen, die de Zoeterwoudse voorhoede hiertegen over stelde, waren niet doortastend genoeg om tot succes te leiden. MMO bleef sterker, maar zag toch geen kans om haar voorsprong verder op te voeren, mede door het feit, dat de linkerwing van haar voorhoede geen kans zag de geboden mogelijkheden te benutten. De strijd kreeg voor SJZ weer perspectief, toen Jaap Koster met een ver goed schot de achter stand verkleinde (12). Tot grote hilariteit van het publiek begaf de bal het, toen hij klem kwam te zit ten tussen de schoen van Jan Roe leven en een tegenstander en met een knal uit elkaar plofte. In de tweede helft wogen de par tijen nog even goed tegen elkaar op, maar toen de linksbuiten de stand op 13 bracht, was het hek van de dam. De MMO-ers, die veel agres siever voetbal speelden, hadden geen moeite de score hoger op te voeren. De rechtsbuiten zorgde voor de vier de treffer. Volkomen overbodige om zettingen in de Zoeterwoudse ach terhoede, verwaarloosde dekking en slechte onderlinge verstandhouding in de SJZ-ploeg hielpen de MMO-ers nog aan een hogere score, waarmede de debacle compleet was. De schaar se SJZ-aanvallen zonder het minste doorzettingsvermogen bewezen nog eens, dat ook de voorhoede in de al gemene malaise deelde en dat Dis seldorp de grote man was in de Hoogmadese defensie. SPROETEN-*- komen vroeg in t voorjaar Koop tijdig SPRUTOL Advertentie Dat doelpunten maken tegen een hechte verdediging altijd een moei lijke opgave is, bleek ook deze mid dag, want, ondanks dat VVOA bijna de gehele tweede helft sterk in de meerderheid was, zag ze geen kans de kleine achterstand, in de eerste helpt opgelopen, goed te maken. Met de wind in de rug bracht VNL de bal aan het rollen, maar VVOA nam direct de aanval over en was KON. NED. HOCKEYBOND Heren. Om het kampioenschap van Nederland: Union—HTCC 0—3. West. Ie klasse: Laren TOGO 10. Overgangsklasse A: AeolusAlliance 0—1, Leiden—HGC 1—0. Victoria—HDM 1—5. Om de J. D. Tresling-beker: Leiden IV HIC IV 3—1. Dames. Om het kampioenschap van Nederland: GroningenEMHC 02, De venterKieviten 02. West. Ie klasse: RBC—BDHC 3—0. R.K. MIXED HOCKEYCLUB „SISEO" SiseoCl. tc Werve 2 41 (dames). Ook de laatste competitiewedstrijd van dit seizoen wist Siseo in een overwinning om te zetten. Beide ploegen waren ge handicapt door het slechte terrein en mooi spel was er niet te zien. Van het begin af had Siseo enig overwicht en al gauw wisten zij de leiding te nemen, meteen gevaarlijk. Veteraan RegeerSpoedig werd een tweede doelpunt ge- kan echter juist nog redden. Direct scoord en voor de rust wist Siseo nog daarna was VNL goed op dreef, maar een derde er aan toe te voegen. Te keeper Roos greep juist op tijd in.Werve wist echter de eer te redden en Hierna waren beide doelen om beur-sc°°_rdfjflfl ten in gevaar met VNL toch gevaar lijker, hetgeen in de 14e minuut re sulteerde in een prachtig doelpunt. Een snelle aanval via de rechter vleugel werd door de rechtsbuiten met een hard, zuiver schot besloten (01). Dit inspireerde WOA met een en nog in dezelfde minuut was de stamd weer gelijk toen linksbuiten Van der Fits uit een afgeslagen cor ner met een mooi boogschot de bal in het doel deponeerde (11). VNL bleef echter in de meerderheid, hoe wel de WOA-verdediging prachtig werk deed. Jammer dal in de 31ste minuut door een volkomen mistrap van een der WOA-backs VNL goed koop aan een tweede doelpunt kwam (12). Dit ontmoedigde WOA niet en tot de rust kwam er geen i andering. Over de tweede helft kunnen we kort zijn. Aanvankelijk bracht VNL het nog wel tot enige uitvallen, maar daarna heeft de thuisclub zeker een half uur lang de VNL-verdediging onder zware druk gezet. Doelpunten schenen er echter niet meer te mo gen komen, want steeds brachten VNL-benen of de keeper redding. Stug verdedigend hield VNL satnd. Tegen het einde kwiaan VN1L weer wat meer in de aanval, maar kon ook geen succes meer boeken. Een aardige, sportieve wedstrijd, waar van een gelijk spel de verhoudingen beter zou hebben weergegeven. Het met drie invallers spelende Stompw. Boys heeft met ere de vlag moeten strijken voor Alph. Boys. Bij deze strijd die voor beide ploegen van groot belang was, heeft de ge luksfactor de doorslag gegeven. Het vertoonde spel was van zeer goede kwaliteit en het tempo was vrijwel de gehele wedstrijd snel. Beide ploe gen lieten al direct bij de start blij ken, dat zij niet van plan waren de kat uit de boom te kijken. De eerste serieuze kans voor Alph. Boys ging teloor door buitenspel. De eerste cor ner van deze strijd werd genomen door Stompw. Boys.- Van links ging de bal rakelings langs de bal voor het doel langs zonder dat iemand de bal raakte. In het midden van de eerste helft moest de Stompw. Boys rechtshalf het veld verlaten wegens een knieblessure, wat leidde tot een betere bezetting van het middenveld door Alph. Boys. Toch bleef Stowpw. Boys ook gevaarlijk en menige open aanval leidde tot goede schoten op het Alph. Boys-doel, waar keeper Vreeswijk zeer veel moest optreden en een zeer gelukkige dag bleek te hebben. Het is dan ook hoofdzakelijk aan het geluk van de doelman te dan ken, dat Alph. Boys bij de rust niet tegen een achterstand zat aan te kij ken. In de laatste minuut van de eerste helft kon de rechtsbinnen van Alph. Boys dankbaar gebruik maken van een misverstand tussen doelman en back van Stompw. Boys. De ge droomde kans werd realiteit. De bal behoefde alleen maar te worden in getikt (0—1). Ook in de 2e helft kon Stompw. Boys Vrouwe Fortuna niet van de zijde van Alph. Boys weghalen. Zij bleef de kampioenscandidaat trouw terijde staan. Na 5 min. in de tweede helft een Alph. Boys-aanval, die wel enige dreiging in zich had. De St. Boys-spil wist echter de aanval te breken en wilde met een verre trap het doelgebied zuiveren. Een Alph. Boys-aanvaller had zich reeds ver zoend met het afbreken van de aan val en had zich al van het Stompw. Boys-doel afgewend, echter juist in de baan van het schot. Onbewust werd deze Alph. Boy-er de grond legger van het tweede doelpunt, want de bal kreeg daardoor een zodanig nuttig effect, dat de bal juist voor de voeten van een medespeler kwam, die in een reflex onhoudbaar inschoot (02). Deze gedachte zal ook wel bij Alph. Boys zijn opgekomen, toen de Stompw. Boys-rechtsbuiten bij 'in scrimmiage voor het Alph. Boys-doel de bal vrij kreeg, maar zijn schot in open doel afstuitte op de rug van een tegenstander, die toevallig kwam te vallen. Toch kreeg Stompw. Boys nog een tegenpunt en wel op de zelfde manier als Alph. Boys haar eerste doelpunt scoorde (12). Ge durende de resterende 10 minuten vochten beide elftallen nog verbeten om een doelpunt, echter zonder re sultaat. Het eindsignaal betekende voor Alph. Boys een grote opluchting. Deze strijd had een sportief verloop en gaf de overwinning aan de ploeg die de minste pech had. tegenpunt. Na de rust werd de wedstrijd steeds tammer. Het lange gras. waardoor moei lijk geslagen kon worden, werkte ver lammend. Nog eenmaal wist Siseo door te breken en de stand op 41 te brengen. In deze competitie bracht het eerste damesteam het tot de tweede plaats. In |s de 14 gespeelde wedstrijden wisten zij afleggen'öp'het"vrii" vlak gehouden par- 23 punten te behalen. I Het tweede dames-elftal speelde tegen Wilhelmus 2 in Voorburg. Deze wedstrijd ATLETIEK V. d. LINDEN WON TE DORDRECHT De nationale 10 km straatloop, zondag te Dordrecht gehouden, werd gewonnen door A. v. d. Linden van „Holland" te Leiden in de tijd van 29.47.2. Tweede werd Jac. Smits Aarlanderveen) van AAV '36-c te Alphen a. d. Rijn met 10 seconden achterstand (29.57.2). Henk Witteman (Bataven) kampioen junioren De 12e Duinrell Bosloop, zaterdagmid dag door de Wassenaarse sportvereniging WIK georganiseerd op het landgoed Duinrell, had als voornaamste inzet de Zuidhollandse veldloopkampioenschappen voor 1957. Bij de senioren legde M. Blankenstein van Trekvogens beslag op de titel, terwijl hij met zijn clubgenoten het clubkampioenschap veroverde. Bij de A-junioren won Henk Witteman uit Leiden (Bataven) de persoonlijke titel en veroverde de Rotterdamse club ALO het clubkampioenschap. Het programma begon met een wed strijd over 2000 meter voor B-junioren. H. Peen (Holland) toonde zich de sterk ste; hij finishte in 6 min. 45.8 sec., met gering verschil voor resp. J. Frijters (SIOMO) en A. v. d. Steenhoven (Pro Patria). De A-junioren, die 3000 meter moesten cal de eerste helft een enigszins rom melige indruk. Doch na de rust hadden de dames van Siseo het spel te pakken, zodat zij wonnen met 21. GYMNASTIEK Zaterdagmiddag en -avond werden onder auspiciën van de gymnastiekver eniging Hercules te Bodegraven de per soonlijke kampioenschappen gehouden van de turnkring Gouda van het Kon. Ned. Gymn. Verbond. In een kort openingswoord begroette de voorzitter van de turnkring, de heer Bontebal uit Gouda, de turners en de vele supporters in de prachtig geoutil leerde gymnastiekzaal aan de Laan van Turkenburg. Alvorens de wedstrijden begonnen deelde de algemene leider, de heer Den Hertog mede. dat deze wedstrijden ston den onder de reglementen van 't KNGV. Het geheel was een sportieve strijd, waarbij met een fraai aantal punten de Bodegraafse jeugdkeurturnster Mej. Ria van Velsen de eerste plaats bezette. Bij de hei-en werd dat J. Dullemeijer van Waddinxveen. De uitslagen luiden als volgt: Heren: Vrije oefeningen, paard voltige, rekstok, brug. ringen, paardspringen. Totaal aantal punten: 1. J. Dullemeijer (TOOS, Waddinxveen) 47.55 (kampioen, wisselbeker); 2. H. P. v. Zetten (kam pioen v.j.) (Pro Patria, Zoeterm.) 44.67; 3. J. P. Voshol (TOOS), 42.55; 4. F. Dul lemeijer (TOOS). 42.23; 5. J. Ravenhorst (Hou Vast, Boskoop). 42.05. Dames. (Vrije oefeningen, brug o.l., ringen, evenwichtsbalk en paardsprin gen). Totaal aantal punten: 1. R. van Velsen (Hercules. Bodegraven), (kam pioen, wisselbeker), 43.10; 2. G. van Leeuwen (Pro Patria. Zoetermeer) 39.08; 3. A. den Braber-Hogendam (Pro Patria) 38.55; 4. A. Dullemeijer-Flier (v.j. kam pioen) (TOOS, Waddinxveen) 37.50; 5. J. v. Zetten-Hogendam (Pro Patria) 37.28. Na afloop der wedstrijden werden de prijzen uitgereikt door de heer Bontebal, terwijl de voorzitter van de gymnastiek- ver. Hercules, de heer G. Versloot, mej. Van Velsen hartelijk huldigde met haar fraaie succes en haar bloemen aanbood. De jury bestond uit de heren C. de Jong te Rotterdam, J. Verbeek en C. Daas te Zaandam en F. F. Schonk, Delft. UD O—UNIT AS L. 6—0. In een, vooral van Unitas L.-zijde, slecht gespeelde wedstrijd heeft het Udo weinig moeite gekost om beide punten te veroveren. Voor de rust gaf Unitas L. nog enig tegenspel, maar werkelijk ge vaarlijk waren zij maar zelden. Udo dat veel gevaarlijker was kreeg legio kansen, maar zij wist er in die pe riode slechts drie te benutten. Na de thee kwam Unitas L. er practisch niet meer aan te pas. Het was alles Udo wat de klok sloeg. Ook nu weer de ene kans na de an der. Men wist er ook nu slechts drie te benutten. Toen de scheidsrechter het einde floot van deze slechte wed strijd, had Udo met 60 gewonnen. Unitas L. mocht echter niet moppe ren, want paal en lat moesten haar, van de nederlaag met dubbele cijfers redden. TREFFERS—WIBO 4 6—4 Met W. v. d. Zwet als invaller be haalde Treffers in zijn laatste wedstrijd der competitie een keurige 64 over winning. De Hagenaars, met A. Hoogen- doorn. Rensen en Augustinus, wisten zich tot op no. 2 der ranglijst te plaat- zodat dit slotresultaat bevredigend genoemd mag worden. W. Heemskerk won 3 maal en W. v. d. Zwet 2 maal. De in de 2de helft zwakker spelende Jos. v. d. Meer kon niet tot winst komen. Het dubbel werd tenslotte voor Treffers. Treffers 2 met K. Verhaar, kwam in Noordwijkerhout tegen Wilskracht niet verder dan gelijk spel. Nico Heemskerk Ton l'Ami wonnen beide 2 partiji en Verhaar eenmaal. De persoonlijke resultaten van de 5 topspelers in de Overgangsklas zijn tenslotte: W. Heems kerk met 87 gewonnen partij Heemskerk met 63%; Jos. v. d. Meer op 57%; Ton l'Ami met 55% en W. Zwet met 49 Deze week maandag, donderdag zaterdag trainen. Uitslagen overige gespeelde wedstrij den. Dames: Treffers 2TSA 91, SparklerTreffers 3 91. DOSTref fers 1 91. Heren: Treffers 3Punch 6 4. Deze week zijn de wedstrijden: Dames, 4 april: TNSATreffers3. 1 april: DSB Treffers en Salamanders 3Treffers 2. Heren. 2 april: EB 4Treffers 4. 6 april: Scylla 4Treffers 3. Wilskracht. Van de laatste wedstrijd in de Overgangsklasse van de NTTB heeft Wilskracht gebruik gemaakt om het drietal van Treffers 2 haar 5e plaats op de ranglijst te onthouden. De ploeg, bestaande uit J. Puijk. J. v. d. Putten en B. Leeuwendaal wist tegen de Roelofarendsveners een gelijk spel uit - te slepen. J. Puijk wist zelfs al zijn partijen en de dubbel met v. d. Putten te winnen en B. Leeuwendaal voor het 5e punt door Kees Ver haar te kloppen. PIT '54. Deze week. zowel als de vorige week, zijn alleen de heren in actie geweest. Het le team verloor van DVS 4 het 2e team van Sett 3, maar het won van Batswingers 10. De junioren nestel den zich op de 2de plaats door een over winning op TOV 2. We maken de leden er op attent, dat de training van donder dagavond verzet is naar dinsdagavond. Hier volgt de stand van de afdeling, waarin het juniorenteam speelt: Treffers 2 14—25, PIT '54 13—18, TOV 2 1316. Sparkler 1312. Steeds Vooruit 11—10. BAT 14—19, Docos 2 14—9, TSNA 14—6. VOLLEYBAL AFDELING LEIDEN NEVOBO De uitslagen van de afgelopen week zijn: Dames, eerste klas: Or. GroenArgos 2 1—3, Nw. BrunhildeLUSV 3—1, Prof.- wijk 2Donar 30, Rouwkoop—Prof.- wijk 03. Tweede klas: Prof.wijk 3Argos 3 31. Nw. Brunhilde 2—KVC 0—3. Derde klas: DESOlympia 13 Or. Groen 2—NVC 2 3—0. Heren, eerste klas: CIOSGGV 3—0, LPSV—LUSV 1—3, PSVA—Prof.wijk 2 30 (regl.), Sleutelr. 2Donar 22. Tweede klas: KVC—HVL 3 3—1. LDM Sleutelr. 3 2—2. PSVA 2—NVC 2—2, Donar 2Rouwkoop 31, LUSV 2— Prof.wijk 3 22. Derde klas: Or. Groen 2Or. Groen 1 13, Sleutelr. 4Prof.wijk 4 31, GGV 2 —HVL 4 2—2, LD—LPSV 2 3—0. Vierde klas: PSVA 3Olympia 3- De VlamDonar 3 3—0. Koksschool GGV 4 3—0. De Vlam 2—LD 2 3—1. Hoofdklasse heren west: Sleutelring— Punch 3—1, Prof.wijk—CS VD 3—1, VPSV—HVL 0—3. DES—RVC 0—3. 't ZandtDie Raeckse 13, Concordia Libanon 31. 11—12 10—10 11— 12— 8 KORFBAL KON. NED. KORFBALBOND N.H. le klasse: Blauw WitWester kwartier 7—6, DTV—Rohda 3—8, Koog Zaandijk—Swift 4—5. Z,H. le klasse: Die HagheAlgemene 05. Spangen—Vicus Oriëntis 3—7, Ons EibernestHet Zuiden 57. Tweede klasse A: HSV—Achilles 5—2, ActiefReady 67, VeloxRegenboog 15, RozenburgZwervers 78. Tweede klasse B: Blauw Wit '51—DKC 63. OSCRFluks 56, Olympiaan Quick 35. DAMES DES Eerste klas: NVC 2 Prof.wijk 12—23 Olympia Argos 1218 Prof.wijk 4 Nw. Brunh. 1418 GGV 2 11- Rouwkoop 1213 Prof.wijk 2 13—12 Tweede klas: Argos 2 12—10 Nw. Brunh. 2 11—20 Or. Groen 12— 8 KVC 12—20 LUSV 12— 7 NVC 11—18 Donar 13— 3 Prof.wijk 3 12—13 Derde klas: Rouwkoop 2 12— 9 Or. Groen 2 11—18 Argos 3 11—7 Nw Brunh. 3 11—14 Donar 2 12— 3 GGV 11—14 LUSV 2 11—2 Tweede klas: HVL 2 PSVA LUSV CIOS Donar Prof wijk 2 Sleutelr. 2 GGV LPSV as: KVC 1121 Prof wijk 3 12—15 HVL 3 14—14 PSVA 2 12—13 LDM 12—12 NVC 12—11 LUSV 2 1210 Sleutelr. 3 128 Donar 2 U4 Rouwkoop Vietde klas: Derde klas: LD 14—25 GGV 2 14—24 De Vlam Or. Groen 14—21 De Vlam 2 WPSS 13—15 LD 2 HVL 4 1414 Koksschool Or. Groen 2 1311 Donar 3 Sleutelr. 4 1310* PSVA 3 GGV 3 13— 8 GGV 4 Prof.wijk 4 134 LDM 2 LPSV 2 143 Olympia Hoofdklasse west: Prof.wijk 20—18 13—24 13—20 14—18 14—16 13—14 14—12 cours leverden een minder spannende strijd. Witteman won met groot verschil op de overigen in 10.09.4. De tweede en derde plaatsen werden resp. bezet door W. van Hemert (ALO) en J. Spaan (SCR). ALO werd clubkampioen. Een wedstrijd over eveneens 3000 m, voor C- en D-klassers werd gewonnen door de D-klasser A. Ouwehand van SIOS in 10.07.2. Twee seconden na hem kwam de eerste C-klasser binnen, E. Westerhout van Holland. Derde werd de C-klasser R. Hagebeek (LDA) en op de vierde plaats eindigde de Wassenaarse atleet-schaatscrack Jacq. Vogels (WIK). In de strijd om het veldloopkampioen schap voor senioren verschenen de Trekvogels met een ploeg van 7 man aan de start. M. Blankenstein won de strijd over 6 km in 19 min. 47 sec., met ruim verschil voor H. Dekkers van Pro Patria (20.00 4). De derde plaats werd bezet door C. Janssen van Trekvogels (20.03), de vierde plaats door G. Veldhoven van Petro (20.04.4).Als eerste B-klasser ein digde op de 9e plaats C. Hardebol van Parthenon. De Trekvogels wonnen het clubkam pioenschap en tevens voor de derde achtereenvolgende maal en dus definitief een wisselbeker. WIELRENNEN KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Record aantal inschrijvingen. Bijna honderd renners hebben inge schreven voor de wedstrijd om het weg- kampioenschap van Nederland (profes sionals en onafhankelijken). die op 14 april a.s. op de Cauberg wordt ge houden. Dit aantal is een record vorig jaar namen slechts 62 renners aan de .wedstrijd deel. Onder de inschrijvingen zijn die van vrijwel alle prominente rijders: Wim van Est, Wagtmans, Adri Voorting, Gerrit Voorting, Hinsen, De Groot, Mahn, Nolten, v. d. Brekel, Haan, Van Breenen en anderen. LEIDSE R.- EN T.-VER. „SWIFT" Cor Plasmeyer kampioen lange afstand Nadat hij zich vorige week in de club ontmoeting tegen Sparta de sterkste renner had getoond, wist Cor Plasmeyer zich gisteren als eerste te plaatsen in het kampioenschap lange afstand van Swift. In een regelmatig gereden 100 km wed strijd op het Zandvoortse circuit wist hij alle uitlooppogingen van zijn concurren ten teniet te doen om in de laatste fase van de strijd met Jan van Wetten, met wie hij een voorsprong had genomen, af te rekenen. Al vroeg had zich een kop groep gevormd, bestaande uit C. Plas meyer, W. Vreeswijk, D. Wallet. J. van Wetten, B. Rijkelijkhuizen, A. v. Houwe- lingen en de zeer goed rijdende B. Klas- sers. P. Otto en A. Hillebrand. Zoals steeds was het de agressieve Wil Vrees wijk, die leven in de strijd bracht, maar Plasmeyer stond niets toe. In de B-klasse werd P. Otto, die zich lange tijd tussen de A-klassers wist te handhaven, winnaar. Bij de C-klassers gingen de bloemen naar A. v. d. Kaaij, die B. Slingerland op de streep wist te kloppen. Reinier Riet hoven zegevierde bij de junioren, waar ook N. Kooien en B. Zoet op een goede wedstrijd kunnen terugzien. De uitslag werd: A-klasse. 100 km in 2.32.55: 1. C. Plasmeyer, 2. J. v. Wetten, 3. D. Wallet, 4. Rijkelijkhuizen. B-klasse: 1. P. Otto, 2. A. du Pau, 3. P. Turk, 4. Th. de Vroomen. C-klasse: 1. A. v. d. Kaaij, 2. B. Slinger land. D-klasse: 46 km in 1.15.14: 1. Riethoven, 2. N. Kooien. 3. B. Zoet, 4. F. Calsijn. Concordia Libanon DES OVC HVL 1934 Die Raeckse 1916 20—32 CSVD 19—24 Punch 20—24 VPSV 20—24 Sleutelr. 't Zandt Het provinciaal kampioenschap wiel- ■nnen voor Zeeland voor amateurs, dat zaterdag in Lewedorp (Zuid-Beveland) werd verreden, is gewonnen door Jo de Roo uit Schore. De Roo legde het 136 km lange trapect af in 3 uur 42 min. 55 sec. Na afloop werd de Zeeuwse vertegen woordigende ploeg, bestaande uit ren ners van de Ren- en Toerclub „Theo Mddelkamp". die zal deelnemen aan de 24 tot 29 mei te houden Olynipia- toer. als volgt samengesteld: Jo de Roo (Schore), Jaap Huiszoon (Heikezand), E. Verstraeten (Eede), K. van der Zande (Halsteren) Theo van Wychen (Goes). Bram van Sluys (Vlis- singen) en J. de Poorter (Hoek). HANDBAL DTS. De dames van DTS konden het ook giste.en niet bolwerken. Het 14- 27 eerste elftal verloor in Aalsmeer met 1419 42 van RKAV na een erg onfortuinlijke 14is wedstrijd. De strijd begon om drie uur 1415 er stonden ook enige junioren opge- 1314 steld en reeds een paar minuten later 1412 was er al een achterstand van 20. Twee 1412 doelpunten, die normaal houdbaar waren, 14ii maar nu door 't effectvolle terrein Riet 13— 5 v. d. Berg volkomen verrasten. Toch 14— 5 slaagden de meisjes van DTS er in om binnen vijf minuten gelijk te maken. Eerst was het Tonny van den Berg, die de achterstand tot 2—1 reduceerde en een paar minuten later Rietje Lebesque, die met een machtige worp de balans in evenwicht wist te brengen Tot vóór de rust behield DTS een kleine meerder heid, maar zij was erg onfortuinlijk met schieten. Verschillende malen stonden 13li I paal en lat in de weg. }?—12 r^Na de rust zljn Clasien Lebesque en ia 0 Door v. d. Hoorn van plaats verwisseld, hetgeen echter geen verbetering bracht. De snelle middenvoor van RKAV wist van deze omwisseling handig te profi teren en nog tweemaal onhoudbaar te doelpunten. DTS bleef hierop het ant woord schuldig. De junioren deden het «v, slechter en verloren eveneens in 20— 4 Aalsmeer met 4—0 van de RKAV-jun. 19—14 20—10 20—10

Leidse Courant | 1957 | | pagina 6