A 12V2-jarig jubileum „Verbum Dei" te Leiden op zinvolle wijze gevierd 1 Voorjaarsshow in lunchroom van V 0 NYLON KOUSEN goed werk, goed loon! Wittel HottUuiS P'/iny erieüu De grote Mode Exclusieve rokken en blouses Constructie Schilders Verkoopster of Leerling Verkoopster Dat moet U ook doen Costuum, Regenjas Colbert en Pantalon M. DE VRIES KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERS SHAVER SHOP VRIJDAG 29 MAART 1957 DB liBIDSIP COURANT PAGINA 7 „De Vrouwen van Bethanië begon- A. Tolenaar klaar en gevoelig twee „De Vrouwen van Bethanië begon nen in Leiden in een tijd, die radi caal veranderde verhoudingen had zien groeien tussen katholiek en niet- katholiek. Er was een saamhorigheid geklonken in velerlei werken van charitas en verzet tegen de bezetter. Bij katholiek en niet-katholiek was het besef gegroeid, dat wij elkander wel iets waardevols hadden te bie den. Dat de rots tóch wel evangeli sche fundamenten had en dat ander zijds de afgebroken rotsblokken tóch ook nog goudhoudend erts van waar heid bevatten". Deze woorden sprak rector H. L. J. M. Sondaal, secretaris van de Wil- librordsvereniging, gisteravond in zijn herdenkingsrede ter gelegenheid van het 12^-jarig jubileum van „Verbum Dei" te Leiden. Velen wa ren in de zaal van „Het Gulden Vlies" bijeen gekomen; onder hen waren deken W. P. M. Haring van Leiden, deken E. A. M. Paap van Al phen aan den Rijn, pastoors en an dere geestelijken van Leiden en om geving. Eerste arbeidsters. De voorzitter van de Paulusstich- ting, de heer P. Knaap, verwelkomde hen. Hij herinnerde aan de eerste ini tiatieven, die op het eind van de oor log in Leiden werden ondernomen; hij noemde werksters van het eerste uur, mej. A. Schilte en P. Ahsmann, en stelde vast, dat het werk van de Vrouwen van Bethanië in de afgelo pen jaren vaste voet in Leiden heeft gekregen. Zijn dank ging naar haar uit. Hij dankte ook de overste van Bethanië, die op deze bijeenkomst werd vertegenwoordigd door mej. mr. J. Raupp. Sprekend over de toekomst zei de heer Knaap, dat een nieuwe kapel tot de wensen behoort. Voor een kleine kapel wordt door ir J. v. <L Laan een ontwerp gemaakt. Na dit korte openingswoord luis terden de aanwezigen naar mevr. G. H. M. van DongenTe Nijenhuis, die met pianobegeleiding van dokter J. A. Tolenaar klaar en gevoelig twee liederen van Johann Sebastiaan Bach zong. Mej. mr. J. Raupp sprak vervolgens namens de overste een woord van gelukwens aan het adres van de Pau- lusstichting, die zij vergeleek met de fundering, die het gebouw van „Ver bum Dei" moet schragen. Het werk in Leiden vormt een mooi voorbeeld van de samenwerking tussen reli gieus en leek. Het woord Gods Rector Sondaal leidde zijn herden kingsrede in met de parabel van het zaad, dat het woord Gods is: Verbum Dei. „Verbum Dei" werd opgericht in het laatste en meest barre jaar van de oorlog, 1944. Zij begon haar werk op Rapenburg 123, in drie kamers van dit huis en de eersten die daar het werk van het apostolaat gingen entameren waren de dames A. Schil te en P. Ahsmann. Nog in 1945 kon het grote omvangrijke pand in de Nieuwsteeg in gebruik worden geno men. 1947 bracht wederom verhui zing en uitbreiding, een verhuizing die Verbum Dei wortel deed schieten in de Plantage, waar wij de dankbare getuigen zijn van groei en wasdom. Spr. herinnerde er aan, dat in 1947 de stuwkracht van de jonge stichting, mej. A. Schilte, door een ongeluk werd getroffen nabij het Academisch Ziekenhuis. In datzelfde jaar over leed ook de heer Th. Wiimer, die van af de eerste tijd steun en raad gal' en I als voorzitter optrad van het comité, dat achter de jonge stichting stond. De heer Wiimer heeft al zijn per soonlijke invloed aangewend om Ver bum Dei wortel te doen schieten en zijn kennis van de stad en haar in nerlijke en geestelijke situering en structuur deed hem veel practische raad geven. Dank aan Velen. De dank richt zich ook, aldus spr. tot alle anderen, die op welke wijze ook het apostolaat van de Vrouwen van Bethanië hebben gesteund de priesters, die als moderatoren mede verantwoordelijkheid hebben gedra gen en het nog doen voor dit moei lijke, zoveel tact vereisende aposto laat; niet minder de priesters, vooral ook van het groot-seminarie, en vele anderen, die altijd bereid lezing en voordracht mede f^relpen. Heel veel zijn de Vrouwen va* Bethanië verschuldigd ad* de S» den van de St. Paulusstichting. Zij beseffen, dat zakelijk inzicht en nuchtere kijk noodzakelijk zijn om het werk in stand te houden en uit te breiden. Geen comité ten bate van een stichting van de Vrouwen van Bethanië zet zich zo intensief en succesvol in als het Leidse. I Aostolaat. Rector Sondaal sprak daarna over de veranderde opvatting van het apostolaat van het woord. Het fel de bat van eertijds groeide uit tot het brandend gesprek van heden, van slaande argumenten kwam men tot respectvol tastend benaderen, van mondsnoeren tot een gelukkige open hartigheid. Dit alles betekent geen verdoezeling van verschil, geen ca moufleren van de waarheid, maar wel een openstaan en een luisteren naar de eerlijke overtuiging van de ander. Spr. wees in dit verband op het be lang van het Apostolisch instituut, waar ook voor katholieken veel is te leren. Gods maat. Het laat zich denken, aldus ver volgde de rector zijn rede, dat men naar cijfers vraagt, maar juist op het terrein van het apostolaat worden wy voortdurend gewaarschuwd, dat de maat, waarmee wij meten niet God's maat is. Telkens wordt bewezen, dat „God op kromme lijnen recht schrijft" en dat dit apostolaat van persoonlijk contact dikwijls veel la ter in de betrokkenen zelf of in an deren vruchten oplevert. Uit een en ander is wel duide lijk, dat de vrouw in dit aposto laat een taak vervullen kan, die aansluit op haar natuur, op haar psyche. Misschien kan alles het best worden samengevat met de woorden van Gertrud van Ie Fort: „Die vrouw is het rijkst begaafd voor de godsdienst, die een open blik heeft voor de noden van de medemens". Gewone dingen van het leven lig gen de vrouw het beste gewone dingen, hetgeen niet hetzelfde is als onbelangrijke dingen. Zij weet sfeer te scheppen en vertrouwen te wekken, misschien wel juist, omdat zij het ambtelijke mist, dat altijd het karakter van de priester zal zijn. Na deze woorden, die met een har telijk applaus door de verzamelden werden ontvangen, pauzeerde men enige tijd. Elckerlyck Na de pauze zong mevr. Van Don gen nog een lied, waarna de heer Henk Schaer: „Elckerlyck", de mid deleeuwse moraliteit, waarin de gro te opvatting van het menselijk le- TÏÏSfKra», Mollet krijgt vertrouwen een bijzonder mooie dictie, hij wist door houding en gebaar ook de juiste De regering-Mollet heeft heden in dramatische effecten te realiseren. de vroege ochtenduren het vertrou- Rector L. P. M. Vester, moderator, wen van de Nationale Vergadering sprak tenslotte een dankwoord tot de gekregen bij een stemming over een heer Schaer, tot de belangstellenden motie inzake het binnen- en buiten- voor hun komst, hopend dat de her- laudse beleid van het kabinet, innering «an deze avond voor allen I Het wu de drle-en.dertipte maal, vJiwP ,z™z9n het werk van da, het kabinet, dat veertien maan- Verbum Dei te blyven steunen. Voor grootmoeder en kleindochter Voor iedere leeftijd viel er giste ren tijdens de voorjaarsshow van V. en D. wel iets smaakvols te bewon deren. Nadat een aparte stoffen- en een jerseyshow alvast een indruk hadden gegeven van de modellen en de mogelijkheden van verschillende stoffen, kreeg men op deze voorjaars show een indruk van wat de con fectie biedt. Zowel de oudere vrouw als de teenager kan er terecht. Voor haar waren er de jacquardzomermantels in bruin, blauw of zwart en voor haar kleindochter geruite plooijurk- jes van pied de poules, prince de galles, van terrylene, dat gefaran- deerd plooihoudend is, naar men ons verzekerde, en van katoen. Voor het jonge meisje zijn ook de witte japon netjes met fleurige bloem, en fruit mandendessins geschikt. Voor de tus. senleeftyd was er een doorknoopja- pon, een effen sportieve japon met driekwart mouw, overhemdkraag en wijde of nauwe rok, met afstekende ceintuur. Rokken met bijbehorende pelerines of japonnen met pelerines zijn weer in de mode. We zagen een grijswit ensemble van dit model met oranje blouse. Veel marineblauw was in de collectie, en ook veel gebroken wit. Het laatste verwerkt in effen, of gestreepte japonnetjes. De trois- pièces biedt mogelijkheden om van een geklede middagjapon snel in een uitgaanstoiletje omgetoverd te wor den. De mantels zijn recht en hebben dikwijls aangeknipte raglanmouw aan het achterpand, terwijl de mouw voor is ingezet. Vier jaar geleden propageerde men dit ook als het laat ste nieuws. Dames die nog een der gelijke mantel bezitten, kunnen hem dus weer aantrekken mèt het gevoel zeer modieus te zijn. Van bijzondere distinctie was het mantelkostuum van een geruite tweed in grijs/wit, met bobbedkraag- jc. Nieuw was de geonduleerde ka toen, verwerkt in japonnen, rokken en zelfs hoeden. Smakeloos vonden v/ij de rock and roll-kousen, waar van er een rood was en de ander blauw, maar we geloven niet dat de firma dit ernstig heeft bedoeld. Het is te hopen, dat de teenagers dit grapje niet navolgen. De show werd besloten met cock tail- en avondjaponnen en de klas sieke bruidsjapon. den geleden aan het bewind kwam, een vertrouwensvotum won. Volgens de officiële uitslag wer den er 221 stemmen vóór de regering uitgebracht en 188 tegen. Onder de conservatieven en andere centru mg roepen onthielden onge veer 160 afgevaardigden zich van stemming om uiting te geven aan hun ontevredenheid over de financiële politiek van de regering. Zij lieten echter weten, dat zij de regering*- politiek ten aanzien van Algerië zul len blijven steunen. Bankgebouwen door zocht in Djakarta Troepen van het plaatselijk militair commando van Djakarta hebben van daag alle bankgebouwen in de zaken wijken van Djakarta doorzocht, zo wel die van de Indonesische natio nale banken als van de buitenlandse bankondernemingen. Deze invallen hielden verband met het opsporen van mogelijke documen ten, verband houdend met „buiten landse subversieve activiteit" en het overtreden van de doviezenvoor- schriften Tevens hadden zij ten doel, naar van de zijde van het militair commando werd medegedeeld, het opsporen van eventueel in de bank gebouwen verborgen illegale wapens. In verband met deze militaire on derzoekingen, was vandaag ook de beurs in Djakarta gesloten, zodat geen effectennoteringen beschikbaar kwa men. U nadert een «- -•» wegversmalling DEKKLEDEN TE KOOP - TE HUUR Zeilmakerij H. R. TROOST Haven 14 Leiden ARMSTRONG Kristal 60/15 ajourboord 4.25 Wandelkous. 54/30. Fijn en sterk 3.75 Wandelkous. 51/30. Ladderstop 3.40 ARABESQUE Wandelkous 51/30. of Kristal 51/15 2,95 SUCCES 6 Een zeer bijzondere aanbieding. Slechts 2,45 WANDELNYLON Sterk en voordelig IRREGULARS 50 of 30 denier WERKKOUS geflatteerd 1.95 1.48 MIDZA-bonnen Doe als ik en kom bij Samsom werken op de afdeling binderij en papierwaren. Je hebt er schoon en afwisselend werk en je verdient er een goed loon. Het loon bedraagt per uur voor meisjes van 15 jaar 42 ct, 16 jaar 46 ct, 17 jaar 49 ct, ingaand het kwartaal na de ver jaardag. Bovendien een flinke prestatiebeloning. Inlichtingen en aanmeldingen afdeling Personeelszaken. N. Samsom n.v. Alphen a/d Rijn Telefoon 2601 "S" Kleed, wasmachines, 2-pers. ledikant, spiralen, zware tafels, kasten, lade kastjes met beslag. Me- chels dressoir met leeu wekoppen, modern lang dressior. electr. boortol. prima radio, waskasten. boekenkasten, enz. W. F. Kooreman. Nieuwe Riin 9. t.o. V. en D.. let op tel. 23261. Art. 3002 - In beige en bruin, met zwarte of bruine rubberzooi, leverbaar in de maten 28-47 en voor kleuters In de maten 24-27. Gaat minstens 2 |aar mee. Een nieuwe „FORT"- creatle. Zeer geriefe lijke Barrevoets-San- daal, met bruine zool. Maten 28-40.Gaatook minstens 2 Jaar mee. In LEIDEN verkrijgbaar bij: Haarlemmerstr. 128 Hogewoerd 2 Waarom kopen duizenden klanten steeds bij Het Lingeriehuis? Omdat wij bétere kwaliteiten tegen de laégste prijzen brengen I 6.95 lingerie-katoenen of poplin dames pyama's In effen pastel tinten of fancy dessins, diverse prijzen 9.9S leuke lingerie-katoenen meisjes en jongens pyama's, vanal J,J kleine stijging per maat charmeuse dames onderjurken, ap diverse kantgarneringen 4.95 nylon onderjurken met nylon kant, ook met volants mooie kwa- q OC lltelt - iets aparts 9.95 Ö»/J grote sortering kristal nylon en enkalon kousen, de nieuwste voorjaars modetinten; volledig geminderd 3.50 2.65 ruime keus in halfwollen crêpe-mousse en fil-d'écosse QO heren sokken en ankiets 2.65,1.95 v./ö In de nieuwste dessins 1957: grote baddoeken, 50 x 100, in effen en streep of jacquard dessin diverse prijzen 3.25 2.95 Uw adres voor tokens - s/open - theedoeken f Ru/me kout in dames, heren en kinder tricotages Z/et onze etalages en ook U koopt In 1.98 2.35 WETTIG GEDEPONfEKD PRINSESSEKADE 3 Wij nemen spaarzegels van Mij. De Voorzorg en De Schakel in betaling aan INIIHNIlllllllllttltlllUllllllUlll||ll|||||liiiiiiii|||||iij|||||||||||jii|||||||j|||||||||||||||||||||||||||||||||||||(| li. g, DONKtKM LI.C I LilDEN Schildersbedrijf H. P. JANSEN vraagt enkele geroutineerde Aanmelden: kantoor Oude Singel 20, Leiden Kan geplaatst worden bij FIRMA J. VAN DER STOK BREESTRAAT 155 Aanmelding dagelijks, persoonlijk. 3? Door vertrek Errcs ra dio. pracht toestel 60.—. Sleestofzuiger merk Hol land Electro 229 V. 6 maanden oud 55.Film projector merk Kodak 16 mm, compleet 65. Heren straat 82. fg Zaterdag markt. Leuke nylon kinderonderjurkjes met kant 1.98. Meisjes ondergoed met kant f 0.49 Heren borstrokken 2.50 Onderjurken tot 52 f 3.75. Nylon damesonderjurken tot 48 ƒ4.98. Koornbrug- steeg. over Muziekhandel. Japie. Met verstand Uw kleding kopen In een zaak met sortiment, Die de kwaliteit kan bieden Waarmee U tevreden bent! HAARLEMMERSTRAAT 149, t.o. Jan Vossensteeg. Schakelzegels worden in betaling aangenomen. Dus daarom "2 Zaterdag hebben wij ceplatteerde onderjurken in zalm en wit. slechts 1.93. Katoenen onderjur ken. gebloemd en wit tot maat 52 voor 3.98. Grote directoire en camisoles tot 54. Textielkoning, Blauwe I lants. Kraam. 1 *2* Zaterdag komt u toch zeker zo'n mooie Rosita- onderjurk kopen met kant en strook, alle maten ook ronde hals. De prijs is maar ƒ2.98. Textielkoning. Blauwe Kraam, voor Hol- "S Zaterdag hebben wij weer van die pracht cami- sooltjes met kant en BeHa- vorm van ƒ2.98 voor 1.98. dezelfde broekjes 1.49. Alle maten. Katoenen on derjurken tot maat 52. Textielkoning. Blauwe Kraam. 2 En n6g pr«ttig«r Khirtn voor deitIM, prUa' 98.SO Mtt 30 ffuMan leru* bU tnnill van Uw oud alactrlach achtar- apparaat' Vraat «ratta da- "tonatratla bij de speciaalzaak Hogewoerd 78 Telefoon 26522 "JT Voetbalspellen en sjoel bakken met schijven. 7.50, ameublementen, dressoirs, kasten, divans, tafels, ca binet. eiken cvlinderbu- reau. dienstbodekasties. le dikanten. kinderlcdik., spiralen. ODklapbedden. matrassen. Weener stoe- l$.n' bad- orinra bakfiets. Pluyrn. Hoogewocrd. Tel

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3