HOOGTEPUNTEN Hammarskjoeld had enig succes te Cairo Kring .Veenstreek' LTB besprak problemen Nog dit jaar komen er 20 nieuwe woningen j^UIT HET K.R.O.-PROGRAMMA Brits-Ganadese overeenstemming bereikt DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Er staat echter nog weinig vast Te Cairo wordt vernomen, dat er „aanzienlijke voortgang" gemaakt is bij het overleg van Hammarskjoeld met Nasser. De kwestie van de vaart van Israëlische .schepen door het Suczkanaal was nog niet definitief geregeld, maar zij zou waarschijnlijk aan het Internationale Gerechtshof te Den Haag worden voorgelegd. Vol gens genoemde zegsman is het nog niet zeker, of een adviserend oordeel van het Hof zal worden gevraagd dan wel de kwestie als geschil zal wor den voorgelegd. Wat het vraagstuk van het Suez- kanaal verder betreft, heeft Egypte laten weten, dat het er op staat van alle schepen, die het kanaal willen passeren, rechtstreeks de tolgelden te krijgen. Een kwart van de bruto- inkomsten zal dan worden apart ge houden voor het onderhouden en ver beteren van het kanaal. Het is onwaarschijnlijk, dat Egypte voor het ogenblik de kwestie van de vaart door de Golf van Akaba aan de orde zal stellen, maar dit bete kent nog niet, dat Jordanië en Saoe- di-Arabië eenzelfde standpunt zullen innemen. Egypte zou er geen be zwaar tegen hebben, dat het inter nationale politieleger in de strook langs de Golf is gelegerd. Ten aanzien van de positie van het politieleger in Gaza zou over het algemeen ook aanzienlijke voort gang zijn geboekt. Egypte zou Herriot overleden Edouard Heriot, die driemaal pre mier van Frankrijk is geweest en erepresident van de nationale verga dering was, is gisteren in een zieken huis te Lyon overleden. Hij is 84 jaar oud geworden. Herriot bemoeide zich de laatste tijd weinig meer met de actieve poli tiek, maar in de radicaal-socialisti sche (liberale) partij was hij nog steeds een groot man. Hij voelde sym pathie voor Pierre Mendès-France. Herriot was een van de meest po pulaire na-oorlogse figuren in Frank rijk. Hij had een aangeboren gave om de door het volk geliefde dingen te zeggen of te doen en er politieke munt uit te slaan. Zyn flodderige kostuums, de schoenen met vierkante neuzen, zijn antieke horlogeketting en zijn pijp deden meer voor zijn persoonlijke publiciteit dan al zijn mooie redevoeringen. Herriot begbn zijn loopbaan als leraar in de retorica en geschiedenis. In 1905 werd hij burgemeester van Lyon. Een halve eeuw lang wijdde hij zich met zijn grote bestuursgaven aan het welzijn van deze gemeente. Hij is bijvoorbeeld de oprichter geweest van de jaarbeurs in deze stad. Herriot is tevens een halve eeuw lang leider van de Franse radicaal- socialistische partij geweest. In de jaren van de -Duitse bezet ting stond hij bekend als tegenstan der van der politiek van Vichy. Hij werd door de Duitsers gevangen ge nomen, maar wist later te vluchten. In 1945 keerde hij naar Frankrijk terug. Tot 1954 was hij voorzitter van de nationale vergadering. In januari van dit jaar legde hij deze functie neer. na zich met kracht te hebben geweerd tegen het plan tot vorming van een Europese defensiegemeenschap. Herriot was ook een begaafde schrijver. Hij laat politieke vertogen, historische studies, biografieën --<.a. een over Beethoven reisjournaals on mémoires na. No 521. Horizontaal: 1. rivier in Italië, 3. puntig voorwerp, 6. maan stand (afk.), 7. aardewerk, 11. gem. in Drente, 13. soort r".derwijs (afk.), 15. muzieknoot, 16. bloem, 17. Rom. I eizcr. 13. afkorting van selenium, 20 slede, 21 lipbloemige plant. 25. Portugees eilandje ten N. van Dilli 1.r> Timor. 27. uitr» 28. vaartuig. 29 waarmerk. Verticaal: 2. voorzetsel. 3. vast, stevig. 4. voedsel, 5. ontkenning - spreektaal), 6. oude lengtemaat, 8. staat meestal boven drukwerk, 9. voegwoord, 10. gem. in Z.H., 12. gem. in Utrecht, 14. vreemde munt, 15. sooedig. 19. Italiaans eilandje in de Middellandse Zee. 21. familielid, 22. grootmoeder, 23. boom. 24. voorzet sel, 25. term bij'het boksen (afk.), 26. pers. voornaamwoord. Morgenavond oplossing. Oplossing No 520. Horizontaal: 2. orang, 6. ode, 8. Ada, 10. oord, 12. glas. 13. r.-k., 14. eer, 16. st, 17. smeer, 18. Be, 20. Ede, 21. es, 23. Iser, 25. Piet. 27. Epe, 29. era, 30. maart. Verticaal: 1. boor, 2. oer, 3. An, 4. gal. 5 kast. 7. dok. 9. das, 11. Demer, 12. greep. 15. eed, 18. bier, 19. esp, 21. eer, 22. stal, 24. Eem, 26. iet, 28. na. niet van plan zijn, leger- of politie eenheden naar de kuststrook te zen den. Ook vóór de komst van Ham marskjoeld zou het niet het plan daartoe hebben gehad. Naar verluidt zal de Egyptische burgerlijke gouver neur de orde en rust handhaven met hulp van de inheemse politie. Teger. een gezamenlijk patrouilleren van deze politie met het internationale leger langs de bestandsgrens zouden de Egyptenaren geen bezwaar maken. Degenen die zich aan grensschendin- gen schuldig maken, zouden door de internationale politiemacht worden aangewezen en vervolgens door de inheemse politie worden aangehou den en gestraft. Concordaatskwestie In de kwestie van de toepassing van het in 1933 tussen Duitsland en het Vaticaan gesloten Concordaat, heeft de Westduitse regering gisteren een nederlaag geleden. Het constitutionele gerechtshof in Karlsruhe heeft bepaald, dat de rechtsgeldigheid van het Concordaat weliswaar niet in twijfel getrokken kan worden, maar dat het de vraag is, of de Bondsregering van de af zonderlijke Westduitse staten kan eisen, dat zij de bepalingen van dat Concordaat naleven. Volgens het hof vindt een dergelijke eis geen steun in de grondwet. Het meningsverschil ontstond in de herfst van 1954 naar aanleiding van de schoolwet van het overwegend protestantse Nedersaksen, die volgens de regering in Bonn in strijd is met het Concordaat. Vooral het recht van de Katholieken tot stichting van eigen scholen kwam daarbij in het gedrang. Bon heeft toen de kwestie aan het constitutionele hof voorgelegd. Het standpunt van Nedersaksen wordt gedeeld door de staten Hessen en Bremen. Bisschop van Osnabrück na wijding overledeu De nieuw-benoemde bisschop van Osnabrueck, dr. Franziskus Demann, is woensdagochtend tijdens de instal latieplechtigheden in de dom van Osnabrueck plotseling onwel gewor den en korte tyd later overleden. De bisschop leed reeds lang aan een hartkwaal. Zijn bisschopswijding zou aanvan kelijk reeds vorig jaar, op 14 sep tember, plaats gehad hebben, doch zij werd, in verband met zijn gezond heidstoestand verschedene malen uitgesteld. Dr. Demann was de opvolger van de overleden aartsbisschop Wilhelm Berning. Bij de plechtigheid waren talrijke bisschoppen, o.a. mgr. Nierman uit Groningen, aanwezig. Mgr. Demann trok zich, nadat hy onwel geworden was, terug in het bisschoppelijk pa leis. Daar is hij overleden. Een dezer dagen vond een man een portefeuille met 1.460 Deense Kro nen (ongeveer 740 gulden) in het Deense stadje Kolding. Hij bracht haar netjes naar de politie. De poli tie gaf hem de portefeuille dinsdag terug, omdat zij tussen de papieren in do portefeuille een persoonsbe wijs had gevonden met zijn naam en adres. Het bleek zyn eigen portefeuille te zijn. De man wist echter niet dat hij haar kwijt was. IS DIE MURILLO ECHT? Wij vernemen, dat de directeur van het Prado, het museum te Madrid, Alvarez Sotomayer, nog al sceptisch staat tegenover de ontdekking van de „Murillo" in Hilversum. Het schilderij was hem nog niet te koop aangeboden, zoals de geruch ten luidden. Het museum ontvangt dikwijls aanbiedingen van oude schilderijen van Spaanse meesters, die bij nader onderzoek een vervalsing blijken. Maar mocht het schilderij echt zijn, zo voegde de directeur daar laconiek aan toe, dan is 85.onge twijfeld een spotkoopje. PRUSST'JGINGVAN HET COURANTENPAPIER Het is helaas zo, dat de meeste grafieken dezer dagen, die verband houden met prijsstijgingen het hu meur van de gemiddelde lezer be slist niet op een beter peil brengen. En er is geen reden om aan te nemen dat een grafiekje, dat de prijs stijging van het courantenpapier in beeld brengt, hierop een gunstige uitzondering zou maken. Maar toch.als U eens aandach tig de kiloprijs beschouwt die onze dagbladuitgevers moeten neertellen om onze dagelijkse nieuwshonger te stillen, dan kunt U tot merkwaardige meditaties komen. Circa 70 ct. per kilogram maakt bij een paar kilogram courantenpa pier die U gemiddeld maandelijks in Uw brievenbus krijgt, het lieve sommetje van omstreeks vijftien gul den. We komen er dus met ons abon nement op onze dagelijkse nieuws bron zeer goedkoop af, ondanks de prijsverhogingen die onze eigen por- temonnaie nu eenmaal ook niet on gemerkt voorbijgaan. Overigens hebben wy medelijden gehad met de krantenjongens van de „New York Times", die enige jaren geleden een uitgave hadden rond te brengen die 323 pagina's telde en maar liefst 5 kilogram woog. En we zouden ook niet gaarne op draaien voor de papierrekening van de „Daily Mirror" te Londen, die dagelijks een oplage van A'/a mil joen exemplaren heeft. De grootste totaaloplage bezit echter Amerika, waar dagelijks 56.000.000 dagbladen onder de leesgrage ogen komen. En deze laatste cijfers maken het logisch, dat Amerika, hoewel het slechts 7 procent van de wereldbevolking telt, toch 60 procent der papierproductie van de wereld voor zich opeist. De jaarvergadering van de kring „De Veenstreek van de LTB die gis terenavond in café Hoogendijk te Langeraar werd gehouden kenmerkte zich door een opmerkelijke rust. Het waren de gewone punten die men te verwerken kreeg, met aan het eind echter tijdens de rondvraag, een ge dachtewisseling over een voor bloc- menkwekers zeer ernstig probleem t.w. het grote gevaar voor besmetting door afval uit kassen vooral door ge rooide anjerplanten. Op de vergadering waren aanwezig afgevaardigden van de .afdelingen Roelofarendsveen, Langeraar De Kwakel, Nieuwveen en Noorden. Ver der de heren G. Flapper en G. Eibers, hoofden van de r.-k. Tuinbouwscho len resp. te Roelofarendsveen en Ter Aar, de heer C. Hoogervorst, directeur van de veiling Ter Aar, de heer J. den Haan als vertegenwoordiger van de Rijkstuinbouwconsulent en de heer Baars als vertegenwoordiger van het hoofdbestuur van de L.T.B. Voorzitter was de heer G. Kerkvliet. Bij de mededelingen werd aandacht gewijd aan een circulaire van het hoofdbestuur inzake de mogelijkhe den tot sociaal-economische bijstand aan in nood verkerende kleine zelf standigen. Gewezen werd op zitdagen die vanwege het hoofdbe stuur gehouden worden tei bekoming van alle mogelijke inlichtingen. Door de secretaris-penningmeester de heer P. S. Hoogervorst werd het jaarverslag /oorgelezen waarin een overzicht gegeven werd van de be langrijke zaken die in het gebied van de veenstreek tuinbouw en bloemis- tenbedrijven raakten o.a. over de oogst en prensverloop, de verkave lingswerkzaamheden in Roelofarends veen enz. En op organisatorisch ge bied de stichting van een nieuwe bloemistenvakkring. Het fianciële verslag werd goedge keurd. De boeken konden met een voordelig saldo worden afgesloten. De aftredende bestuursleden Fr. Lek, De Kwakel en G. van Veen, Aar- landerveen werden bij acclamatie herkozen. Meer moeilijkheden lever de het bedanken van de secretaris penningmeester op. De voorzitter gaf een toelichting. Door een der aange sloten afdelingen was een schrijven gericht inzake de bezetting van het secretariaat. Men was daar van me ning dat verleden jaar de benoeming van de secretaris slechts bedoeld was voor één jaar, dus zou er nu een de finitieve benoeming moeten volgen. Over deze zaak werden verschillende meningen geuit, maar een oplossing bleek niet mogelijk. De gewoonte ge trouw zou d afd Langeraar de secre tarisfunctie bezetten. Men w<"! er daar voor het ogenblik niet in geslaagd een functionaris voor te dragen. Ook wer-' den er bezwaren gehoord om een se- crefaris in een andere afdeling te zoe ken. Ten slotte gingen de vergadering en de thans zittend* secr.-penning meester er mede accoord de benoe ming van een definitieve functionaris uit te stellen tot olgend jaar. Dan zal dit punt dus weer op de agenda geplaatst orden. De rondvraag bracht nog enkele min of meer belangrijke punten ter tafel. De heer P. v. Smoorenburg stelde een vraag inzake het hoge jutgehal- te dat voorkomt in verse bagger. Uit het antwoord van de r.eei J. den Haan bleek dat ii deze bagger altijd een hoge -outconcentratie voorkomt. Dit verschijnsel behoeft men niet toe te schrijven aan het afvalwater van inmakerijen. De heer F. Sassen informeert of het waarbo.- ginstituut nog bestaat. Uit het antwoord vernamen we dat er niet veel aanvragen kunnen wordt i toegewezen omdat de banken geen geld kunnen geven. En toen bracht dc heer Eibers het in de aanvang van dit verslag ge noemde punt ter tafel over het grote gevaar voor vaatziekten bij bloem gewassen speciaal anjers. Deze ziek ten kunnen zo gemakkelijk worden overgebracht doo. nonchalante oprui ming van de gerooide gewassen. Men brengt deze ir. de z.g aandam of gooit ze eenvoudig achteloos in heJ water. Als mer dan latei dit water g' bruikt om te sproeien worden ziektekiemen in de k;as gebracht met alle chudelij- ke gevolgen van ien. De vaorboel- den hiervan uit andere streken spre ken een taal die niet mag worden misverstaan. IToe nen echter het vraagstuk op moet lossen is niet zo gemakkelijk vast te stellen. Er waren meningen dat men er wel nooit in zal slagen afdoende maatregelen te tref fen. Politietoezicht ter voo koming van deponeriny in het water, destruc tie van de gerooide gewassen, mede werking door gemeente- en polderbe stuur, chemische vernietiging, over dit alles sprak men naar de oplossing is daarmede niet bereikt. De organisaties hebben hierin zeker een taak en zullen er ernstig aan dacht aan moeten wijden. Al is het om te beginnen door propaganda dui delijk te maken welk ernstig gevaar hier dreigt, en dat iedere kweker de uiterste voorzichtigheid in acht zal moeten nemen. Veel zou er al gewon nen zijn als elke bloemist ervan door drongen was dat slordigheden op dit Vóór honderd jaar Leyden. Onlangs is door eenige werklieden te Delft eene vereeniging gevormd, welke ten doel heeft om door onderlinge bijdragen elkander bij het over komen van ongelukken te onder steunen, en van haar, die op zoo noodlottige wijze weduwen mog- ten worden, althans een jaar lang, het gemis harer inkomsten eenigszins te vergoeden, waar door haar inmiddels gelegenheid wordt gegeven naar andere mid delen van bestaan uit te zien. Parijs Te Marseille heeft de wegens moord ter dood veroor deelde Matraccia zijne straf on dergaan. Hij had verzocht, dat zijne papegaai, aan welke hij zeer gehecht was. en die verscheidene volzinnen in 5 talen kon uiten, hem op het schavot mogt verge zellen; dit verzoek is hem toege staan, waarna de vogel op zijn verlangen aan den bestuurder der gevangenis is geschonken. punt van funeste invloed kunnen zijn op de levensmogelijkheid van het eigen bedrijf. Het laatste woord zal er voorlopig nog niet over gespreken zijn. Tot besluit sprak de voorzitter een woord ter aansporing om alle zaken die de kring raken ook .1 de kring te behandelen. Iedere afdeling zal goed doen om de moeilijkheden die zij heeft hier te berde te brengen om gezamenlijk in onderling vertrou wen de belangen te behartigen. Gemeenteraad van Voorhout De gemeenteraad kwam in voltal lige vergadering bijeen, waarvan een groot gedeelte in beslag werd geno men door discussies over enkele inge komen stukken waaronder een schrij ven van de Heide mij. De heer v. d. Ploeg had hierop nog al enige critiek, omdat deze instantie volgens spr. zich al te goedkoop van de geuite klach ten afmaakte. De grieven van de heer v. d. Ploeg, werden echter door de voorzitter weerlegd. Ten onrechte was de gedachte gerijpt dat het onder houd, zoals in de begroting was vast gelegd, ook de plantsoenen betrof. Dit was niet zo, 't betrof alleen de sport velden. De op dat noment aanwezig zijnde vacature van gemeente opzich ter is hier mede schuld aan dit mis verstand. Er was trouwens nooit een schriftelijke kennisge/ing van de Hei de mij ingekomen dat alles opgele verd was. De heer Warmenhoven accepteerde de uiteenzetting van de voorzitter, maar vond toch in de samenwerking met de Heide mij, niet bevredigend. Eveneens een punt van discussie was het verzoek van de heer J. van Stein, om op zijn land achter „de Bonte Koe" huizen te bouwen De verschillende ingediende ontwerpen krijgen in géén geval de sanctie van G. S. omdat de Prov. Planologische Dienst hierover niet gunstig adviseert. De heer van Stein wil alleen zijn Wigwam keert terug. Met Wim Quint wederom als Op perhoofd, zal het jeugdprogramma van de K.R.O. op zaterdag wederom „De Wigwam" heten. Deze uitzen dingen zijn bestemd voor kinderen vanaf elf jaar. Het tijdstip is even eens gewijzigd. De Wigwam gaat za terdagsmiddags voor het eerst op 6 april open om 4 uur en sluit om tien minuten voor vijf. De jeugduitzending op dinsdag. „Zwaan kleef aan", en bestemd voor kinderen beneden elf jaar krijgt eveneens een nieuwe naam. Dit pro gramma zal „De Blokhut" heten en eveneens onder leiding staan van het Opperhoofd en zijn Squaw (Ro- semarie Lippes). De eerste Blokhut uitzending is op dinsdag 2 april a.s. De KRO-rubriek „De schoonheid Op Bermuda- conferentie De premiers van Groot-Brlttannië en Canada, Macmlllan en St. Lau rent hebben, bij hun besprekingen op Bermuda, die twee dagen hebben geduurd, op alle punten overeen stemming bereikt. Dit is door een of ficiële Britse woordvoerder meege deeld. Zij hebben o.m. gesproken over het resultaat van Macmillans conferen tie met Eisenhower en ook over de handel, de defensie, de toekomstige betrekkingen van Noord-Amerika met een Verenigd Europa en over het Midden-Oosten. Macmillan keerde vannacht naar Londen terug. Britse en Canadese woordvoerders verklaarden voor de slotbijeenkomst op dinsdag, dat de besprekingen over het Midden-Oo6ten tot dusver over algemene beleidslijnen hadden gehandeld. De eerste ministers had den niet gesproken over de mogelijk heid van terugtrekking van het Ca nadese contingent uit het politiele ger der VN. in het Midden-Oosten. Canada, dat eerder verruiming dan beperking van de taak van het poli tieleger voorstaat, zou naar men meende zijn contingent willen terug trekken als het politieleger door Egypte tot uitsluitend patrouillering van de grens van Gaza gedwongen zou worden. Overigens zou er een belangrijke wijziging gebleken zijn in de Britse houding ten opzichte van de status van het Suezkanaal. Een aantal be ginselen die in september noodzakelijk schenen zouden thans niet meer als zodanig beschouwd worden. Dit zou in het bijzonder gelden voor de be taling van de kanaalgelden en het beheer van het kanaal. Slechts het beginsel van de vrijheid van scheep vaart zou gehandhaafd zyn. van het Gregoriaans" op de zaterdag, middag zal vanaf 6 april a.s. niet om 16.00 maar om 16.50 uur worden uit gezonden. Deze verplaatsing houdt verband met het nieuwe jeugdpro gramma van de K.R.O., De Wigwam. „Geen hoger beroep voor U", hoorspel (zaterdag 6 april). Het KRO-amusementsprogramma „Tierelantijnen" zal de laatste weken van de Vastentijd niet worden uit gezonden Zaterdag 6 april a.s. wordt in de vrijkomende tijd het oorspron kelijk luisterspel van G. Streefman „Geen hoger beroep voor U" uitgez- zonden. Hoofdfiguur van dit spel is een rechter, die zijn laatste zitting houdt alvorens op pensioen te gaan. Zijn leven lang heeft de rechter zich zoveel mogelijk aangesloten bij de eis van de Officier, zodat het op z'n minst heel ongebruikelijk is, dat hij op deze laatste zitting hier dwars tegen in gaat. De regie voert Willem Tollenaar. Jules de Corte ontmoet Paul Collin (donderdag 4 april). Toen Jules de Corte nog geboren moest worden vierde Paul Collin reeds triomfen als cabaretier-chan sonnier. In het Zonnebloem-pro gramma van donderdag zullen bei den elkaar ontmoeten om hun oor deel te geven over het lied van toen en nu. Programma-onderbreking (vrijdag 5 april). Het K.R O.-programma van vrij dag 5 april a.s. zal van 20.0521 00 uur onderbroken worden. Deze zend tijd is gevorderd ten behoeve van een uitzending van de V.V.D. La Finta Semplice, opera van Mozart (dinsdag 2 april). De bij gelegenheid van de „Mo- zart-Festwoche 1956" te Salzburg uitgevoerde opera-buffa „La Finta Semplice" van Mozart op tekst van Goldoni zal opnieuw worden uitge zonden door de K.R.O. De tekst is in het Duits vertaald door Bernhard Paumgartner, onder wiens leiding de uitvoering plaats vond. De eerste acte wordt uitgezonden op 2 april; de 2e en 3e acte volgen op dinsdag 9 april. Muzikale notities. Strawinsky's bekende balletcom positie „Petrouchka" zal door het Omroeporkest o.l.v. Henk Spruyt ten gehore worden gebracht in het KRO- programma van dinsdag 2 april. De KRO zendt vrijdag 5 april een orgelrecital uit, verzorgd door Berlijnse organiste Marlène Kühne op het orgel van de St. Jozefkerk te Haarlem. De Amerikaanse pianist Leon Flei sher werkt mede aan de uitvoering van het Tweede pianoconcert van Liszt door het Omroeporkest o.l.v. Henk Spruit De uitzending geschiedt in de KRO-rubriek: Populaire Klas sieken van zaterdag 6 april. De tweede dirigent van het Con certgebouworkest Henri Arends leidt het Omrocpkamerorkest, dat vrijdag 5 april de Suite no 4 van Bach en zaterdag 5 april de Sinfoniette no 52 van Roussel uitvoert voor de KRO- microfoon. In de KRO-rubriek Musicerende Dilettanten treden zaterdag 6 april op het Hulster Gemengd Koor o.l.v Jos Ivens en de Fanfare Musis Sa crum uit Bakel o.l.v. Martin van de Laar. K.R.O. TELEVISIE. Krocodll in Heemstede (zaterdag 6 april). Het Krocodil-amusementsprogram ma van de KRO-televisie wordt deze keer uitgezonden uit het Minerva- theater te Heemstede. Het vragen- spel „Alle Negen" beleeft zijn tweede aflevering en tot de buitenlandse gasten behoren de Spaanse filmster zangeres Nati Mistral; Crazy Otto met een even crazy piano; het Han senkwartet met close harmony sin- ging en de (Belgisch?) „Morgan's", vijf jongelui met veel muziekinstru menten. eigen plan doorzetten, en aanvaardt geen enkel plan of voorstel van b. en w„ hoewel het college in vele geval len de belangen van de heer v. Stein voorstond, door hem op alle manieren tegemoet te komen. B. en w. stonden dus ook niet meer sympathiek tegc-lover dit voorstel. Hun voorstel om het verzoek tot bouw af te wijzen, werd dan ook na lange discussie aangenomen, met d< aante kening dat de heer de Groot tegen dit voorstel was. Het college wil echter de heer van Stein nog de gelegenheid geven, een nieuw plan in te dienen. Vastgesteld werd een parkeerver bod in de Boerhaavestraat. Voor de verbetering van de straat verlichting in het Boerhaavekwartier werd een bedrag van 6.925,10 be schikbaar gesteld. Het batig saldo, voortvloeiende uit de vergoeding der kosten van het consumentencrediet over de jaren 1947, 1948 en 1949 groot 749,34 zal worden bestemd voor de oprichting van een bevrijdingsmonument. Er zal een electriciteitskabel wor den gelegd 'angs Leidsevaort van af café „de Bonte Koe" tot perceel Leidsevaart 32 en het jeugdgebouw; de kosten zijn 2.520,Ook de elec- trificatie van de Rijnsb ïrgerweg wordt werkelijkheid. Hiervoor is be schikbaar gesteld een bedrag van 10.690,—. In het 3e kwartaal 1957 zal begon nen worden met de bouw van 20 wo ningwetwoningen. Besloten werd tot het aanvragen van een bijdrage uit 's Rijks kas ten behoeve van de ex ploitatie van deze woningen en tot het verstrekken van een grond- en een bouwvoorschot aan de woningbouw vereniging „Voorhout" ten' behoeve van deze bouw. De heer v. d. Ploeg richtte een woord van dank tot het college van b. en w. voor de vlotte afwerking en grote activiteit in deze betoond. Bij de rondvraag kwamen bij mon de van mr. Weve de sportvelden nog eens ter sprake. Gevraagd werd om de paden te verharden en voor een ry\yielstalling te zorg n. Er was nog al critiek op het bestuur van Forehol- te, omdat dat niet verhindert, dat bij het einde van een wedstrijd, toe schouwers op fietsen en zelfs in auto's dwars de speelweide oversteken. De vijver bij de B.N.S. door een der leden een „vitualiënput" genoemd, was een doorn in het oog van alle le den. Dat is een onhoudbare toestand, vanwege de stank die hier verspreid wordt. Op verbetering werd aange drongen. SPORTONTMOETING N.K.J.B.K.A.J. Op donderdag 28 maart a.s. orga niseert de NKJB een sportontmoeting tegen de KAJ van Lisse. De avond zal bestaan uit de volgende nummers: Tafeltennissen, biljarten en prijs- jassen. De KAJ van Lisse mt naar Voorhout rr.et een groep van 30 man t.w. 20 jassers, 4 biljarters en 6 tafel- tenissers. Deze laotsten en de biljar ters worden door h^t bestuur aange wezen, maar voor bet prilsjassen kan men zich opgeven bij Wust v. Gent Het zal aan belangstelling ongetwij feld niet ontbreken. LEIDSCHEND»* KINDEROPTOCHT OP KONINGINNEDAG. Ter gelegenheid van de verjaar dag van H.M. de Koningin wordt door de Wilhelminavereniging op 30 april a.s. een gecostumeerde optocht georganiseerd voor kinderen van 816 jaar. Er kan zowel individueel als groepsgewijze worden deelgeno men. Het is wenselijk dat versierde rij- en voertuigen alsook fietsen en steps in de stoet meegaan. Als prijzen zijn beschikbaar gesteld bedragen van 5 tot 50. Aanmel den voor deelname aan de optocht moet uiterlijk 20 april plaats heb ben.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2