HUURVERHOGING HALVEREN Het meisje De Ringeling sch Breuk tandartsen-ziekenfondsen Vrouw herkende echtgenoot niet meer Vijf auto's betrokken bij botsing in De Bilt n Gevangene en cipier wandelden door Haarlem MAANDAG 25 MAAR" 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Overeenkomst per 1 April opgezegd De Nederlandse tandartsen hebben hun overeenkomsten met de zieken fondsen met ingang van 1 april a.s. opgezegd. Dit betekent, dat de hono raria door de patiënten dan recht streeks met de tandartsen verrekend moeten worden, waarbij moet wor den afgewacht in hoeverre de zie kenfondsen bereid zijn op vertoon van door de tandartsen af te geven kwitanties terugbetaling aan de ver zekerden te doen. Dit besluit, dat werd genomen in de vrijdag en zaterdag te Utrecht ge houden algemene ledenvergadering van de Nederlandse Maatschappij tot bevordering der Tandheelkunde, is te legrafisch ter kennis gebracht van de minister van Sociale Zaken en Volks gezondheid. In het telegram wordt o.m. gezegd, dat wellicht op ministe rieel niveau wegén kunnen worden aangegeven waarlangs een oplossing voor de thans gerezen moeilijkheden kan worden bereikt. De vergadering, die zeer druk door de tandartsen werd bezocht, stelde vast, dat de Nederlandse tandartsen het tegenover hun patiënten en te genover hun beroep niet langer ver antwoord kunnen achten voort te gaan met de uitvoering van hun taak op basis van de overeenkomsten, die thans met de ziekenfondsen gelden. „Deze overeenkomsten nopen de tand artsen te werken in een sneller tem po dan te rechtvaardigen is tegenover de mens, voor wiens gezondheidstoe- Aetherklanken DINSDAG Televisieprogramma's. VARA: 20.30 Journaal en weerber. 20.45 Filmprogramma. HILVERSUM I 402 M. 7.00 VARO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram 9.00 Gym. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Waterstanden 9.40 Morgenwij ding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 R.V.U.: Schimmels en plantenziekten, II, door mej. prof. dr. L. C. P. Kerling. 11.30 Sopraan en piano. 11.50 Gram. 12.00 Promenade orkest. 12.30 Land- en tuinbouwme- dedelingen. 12.33 Twee piano's. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Theaterorkest en solist. 13.55 Beurs berichten. 14.00 Gram. 14.40 School radio. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Muz. caus. 16.05 Pianorecital. 16.30 Voor de jeugd. 17.20 De dierenwereld en wij, caus. 17.30 Dansmuz. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 R.V.U.: Een psychologische benadering der wereldproblemen, door dr. C. J. Schuurman, le Lezing. 19.00 Paris vous parle. 19,05 Disco-caus. 19.45 Filmpraatje. 20.00 Nieuws. 20.05 Ge- var. programma. 22.15 De Antwoord man. 22.30 Viool en piano. 22.55 Ik geloof dat23.00 Nieuws. 23.15 Beursberichten van New York. 23.16 Journ. en New York Calling. 23.35 23.55 Gram. HILVERSUM II, 298 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kalender. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.40 Lichtbaken, caus. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Schoolradio. 10.55 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Mid dagklok noodklok. 12.03 Gram. 12.15 Voor de boeren. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Dansmuz. 13.45 Gram. 14.00 Schoolradio. 14.20 Gram. 14.30 Voor de plattelandsvrouwen. 14.40 Gevar. programma. 16.00 Voor de zie ken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Rege ringsuitzending: Rijksdelen Overzee: Mr. W. H. van Helsdingen: Het sta tuut van het koninkrijk in de prak tijk. 18.00 Strijkorkest. 18.20 Sport- praatje. 18.30 Metropole orkest en solist. 19.00 Nieuws. 19.10 Uit het Boek der Boeken. 19.20 Ondes Mar- tenot en piano. 19.45 Act. 20.00 Lij densmeditatie. 21.00 Strijkkwartet. 21.30 Een monument voor de kardi naal. 21.35 Sopraan en harp. 22.00 Radioohilharmonisch orkest en so list. 22.50 Gram. 23.00 Nieuws. 23.15 24.00 Gram. stand de tandarts de verant woordelijkheid heeft, tijdens en ook na de behandeling. De onderhandelingen. In een communiqué, dat na de ver gadering werd uitgegeven, wordt o.m. gezegd: „Sinds 1946 heeft de Nederlandse Maatschappij tot bevordering der Tandheelkunde vrijwel ononderbro ken met de ziekenfondsorganisaties onderhandeld om een basis te krij gen voor tandheelkundige hulp aan ziekenfondsverzekerden op een ver antwoorde wijze, Keer op keer heeft de Maatschappij node overbruggings regelingen aanvaard, waardoor hei mogelijk werd om voor kortere of langere tijd voort te werken." In 1955 dreigde een breuk tussen de tandartsen en de ziekenfondsen, welke breuk voorkomen werd door het instellen van een commissie van goede diensten onder een neutrale voorzitter, mr. J. A. Berger. Hierna werd een commissie van overleg in gesteld met de bedoeling om een be tere sfeer te kweken tussen de beide partijen. „Ondanks dit alles, is men er niet in geslaagd overeenstemming te be reiken, zelfs niet nadat de Maat schappij kort geleien het aanbod bad gedaan om in verband met de hui dige economische omstandigheden een tijdelijke korting loe te staan op ze kere, als minimum te aanvaarden ho noraria. De Nederlandse tandartsen hebben thans onomwonden uitgespro ken, dat zij niet de verantwoordelijk heid wensen te driven voor een tand heelkundige verzorging, die niet meer zou voldoen aan de eerste daaraan te stellen eis, n.l. te zij i in het belang van de gezondheid van de patiënt" 1 aldus de Maatschappij. ONDERWATERTELEVISIE TOESTEL OP HET ATOOM. Op de tentoonstelling „Het Atoom", die deze zomer op Schiphol wordt gehouden, zal ook een onderwater televisietoestel in bedrijf zijn. Dit apparaat geschikt om desnoods 150 M. onder water te werken wordt gemonteerd op de bodem van de kuip van de swimmingpoolreactor en zal de bezoekers in staat stellen op schermen, die op verschillende plaatsen van de tentoonstelling zicht baar zijn, het proces dat zich in de kernreactor afspeelt, gade te slaan, als waren zij vissen, die in het bas sin, waarin de reactor geplaatst is, rondzwemmen. Dit zal de eerste maal1 zijn dat de mens een blik gegund wordt op het binnenste van een kern reactor in volle werking. Aan de gevolgen van een botsing met een bromfiets, waarvan hij vrij dag op de Arnheiyseweg te Apeldoorn het slachtoffer werd, is gisteren in het St. Liduina-ziekenhuis aldaar een 69-jarige heer uit Apeldoorn over leden. Ambtelijk overleg concludeert: Aangezien een loonsverhoging van 2% niet voldoende is om een huur verhoging van 25% te compenseren, zal het beier zijn de huurverhoging le beperken tot de helft dus 12} 2%, waarbij dan tevens het vraagstuk van de blokkering voorlopig van de baan zou zijn. Tot deze conclusie zijn de ambte- narcnorganisatics en vertegenwoor digers van de departementen geko men die dit vraagstuk hebben bespro ken ,een overleg dat op zuiver ambte lijk niveau werd gevoerd. Deze conclusie is dus niet het standpunt van het georganiseerde be drijfsleven zoals dat kenbaar gemaakt is door de SER en de Stichting van de Arbeid. Hierbij werd n.l. een loonsverhoging voorgestaan van 3'$% voor arbeiders met een loon van 60, „Even aspirientjes halen Geheugenverlies stelt politie voor raadsel Een ernstig geval van plotseling ge heugenverlies heeft zaterdag recher cheurs, medici en leden van de Rijks politie voor een volslagen raadsel ge plaatst. Om een uur of drie meldde zich een ongeveer vijfendertigjarige vrouw op het bureau van de Rijks politie te Hattem, die zich niets meer wist te herinneren, dan dat ze „langs water" gelopen had. Eén dode Zaterdagmiddag om ongeveer kwart over een is op de rijksweg te De Bilt een ongeluk gebeurd, waarbij vijf auto's waren betrokken en dat het leven heeft gekost aan de 23-ja rige mej. J. van Dam uit Nyebeets (Fr.). Twee personen werden ernstig en zeven licht gewond. De bestuurder van een uit Utrecht komende bestelauto wilde op de rijks weg linksaf de Kerklaan op gaan. Hij ging daartoe voorsorteren en stopte op het linkergedeelte van de weg helft. Achter hem aan kwam een Borgward, waarin zich zes personen uit Nijkerk en omgeving bevonden. De bestuurder van deze personen auto heeft de voorsorterende bestel auto vermoedelijk te laat of hele maal niet opgemerkt, hetgeen tot ge volg had, dat de bestelauto werd ge raakt en twintig meter verder tot stil stand kwam. Daarna kwam de personenauto in botsing met een uit de richting De Bilt naderende Volkswagen, die werd bestuurd door de heer A. B. uit Rotterdam. In deze auto reden, waarschijnlijk als liftsters mede twee meisjesstudenten, n.l. mej J. van Dam uit Nijebeets en mej. B. Z. uit Groningen. Nadat de Rotterdamse auto door „GIRAFFEN-IDYLLE" IN WASSENAAR NADERT HOOGTEJUNT. Dezer dagen is men begonnen met een interieur-verandering in de gi raf fenstal van Dierenpark Wasse naar. Vanuit de hoogte beziet Peiter onze zevenjarige giraffe en brui- degom-in-spé de werkzaamheden: als een volleerd opzichter volgt hij nauwlettend de verrichtingen en ziet (op een hoogte van 4.70 meter!) met genoegen het nieuwe apartement in zijn stal verrijzen: zijn a.s. echtge note die momenteel nog in Ham burg logeert zal dus straks over een „privé-kamer" kunnen beschik ken. Intussen loopt giraffe Pieter onge duldig heen en weer en tuurt met verlangende ogen naar het oosten, vanwaar straks zijn bruid komen zal. de Nijkerkse Borgward was geraakt werd zij geramd door een uit de richting De Bilt komende Ford Ze- phir. Tenslotte werd nog de perso nenauto van een garagehouder uit De Bilt bij de botsing betrokken. Het bleek dat mej. J. v. D. om het leven was gekomen, dat de heer A. B. en mej. B. Z. ernstig waren ge wond en dat de zes inzittenden van de Nijkerkse auto evenals de bestuur der van de bestelauto lichte verwon dingen hadden opgelopen. De heer B. en mej. Z. zijn naar ziekenhuizen in Utrecht vervoerd. Zaterdagavond laat verkeerden zij niet in levensge vaar. Zij konden nog niet worden verhoord. De vijf auto's, waarvan er twee zeer zware schade hadden opgelopen, zijn door de politie in beslag geno men. De voeten van haar kousen waren stuk, waaruit men afleidde dat ze een lange wandeling achter de rug had, Toen telefonische informaties in de wijde omgeving geen resultaat ople verden, en voorlopig nergens een vrouw vermist bleek, heeft men be sloten de ongelukkige, die dver he vige hoofdpijn klaagde, over te bren gen naar het r.-k. ziekenhuis te Zwolle. Haar signalement werd tenslotte verspreid in een extra-radiobericht en dat leidde ten slotte tot haar iden tificatie. Radeloosheid. Enige minuten nadat het radiobe richt was uitgezonden, kreeg de rijks politie een telefoontje van een ner veuze inwoner van Zwolle: Hij miste al enige uren zijn echtgenote. Toen de man 's morgens van zijn nacht dienst was thuisgekomen en naar bed ging, was zijn vrouw, die toen reeds leed aan zware hoofdpijn, de deur uit gegaan om aspirientjes te gaan ha len. Later op de dag weer ontwakend, bemerkte de man, dat rijn echtgeno te nog steeds weg was. Aanvankelijk had hij gedacht, dat ze weer bood schappen deed, of dat ze ergens op bezoek was. Maar het duurde wel wat lang. Bij confrontatie in het ziekenhuis herkende hij het slachtoffer onmid dellijk als zijn vrouw. De ongelukkige echter, gaf geen teken dat ze zich zijn gezicht kon herinneren. Zondagmiddag trad voor het eerst enige verbetering in: de vrouw noem de toen plotseling haar naam. voor een arbeider met een loon van 100 per week 2*4%. Een sterke verhoging van het loon. peil zou onvermijdelijk ernstige gé- volgen hebben voor het prijspeil, er blijft dan volgens de genoemde in stanties slechts één mogelijkheid over n.l, de voorgestelde huurverho ging te halveren en deze te verbin den met een loonsverhoging van 2%. Daar iedere loonsverhoging boven dien betekent een verhoging van de premiën voor de sociale verzekerin gen en van de loon- en inkomstenbe lasting zou het twijfelachtig zijn of over een grotere loonsverhoging overeenstemming zou worden be reikt, terwijl de overheid daaraan haar goedkeuring hoogstwaarschijn lijk zou onthouden. MISLUKTE OVERVAL OP BUITENMAN. Een zakenman uit het oosten van het land, die in de binnenstad van Rotterdam een bar had bezocht en daar kennis had gemaakt met een tweetal jongemannen, werd door een van hen met een verzonnen verhaal naar de stille Museumlaan gelokt. Toen het slachtoffer argwaan kreeg en zich wilde verweren werd hij door de twee mannen ingesloten en afgeranseld. Op zijn hulpgeroep kwam een po litieman opdagen die het drietal wist in te rekenen en naar het politiebu reau over te bregen. Daar bekenden de aanranders, de 21-jarige matroos J. K. en de 19-jarige los-werkman P. v. V., dat zij het voornemen hadden hun slachtoffer te beroven. De beide jongemannen werden in gesloten. De derde en laatste Stille Omgang Voor de derde en laatste maal Is dit jaar de Stille Omgang gehouden. Twee bisschoppen namen er aan deel: mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rot terdam; hij leidde 1300 Rotterdam mers. Mgr. J. M. J. A. Hansen, bis schop-coadjutor van Roermond, ging aan het hoofd van 1500 Limburgers. In totaal hebben ongeveer 90.000 katholieke mannen a^n de drio Stille Omgangen deelgenomen, benevens enige duizenden vrouwen en kinderen die op eigen gelegenheid individueel of in kleine groepjes de bedetocht maakten. De laatste maal namen naar schat ting 24 tot 25 duizend mannen aan de omgang deel. Het merendeel van hen was gekomen met 21 extra treinen en 200 autobusen. Aparte groepen vormden de Delftse en Utrechtse studenten. Er hebben zich twee incidenten voorgedaan. De eerste eindigde iu een kapot geslagen bril van een orde commissaris en de arrestatie «ran een dronken man. Dit gebeurde op het Spui. Op het Rokin reed een dron ken man met zijn auto in op de be- degangers. Ook deze man werd ge arresteerd. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. Generaal Hasselman, chef staf, en generaal-majoor A. J. do Vries van de Koninklijke Luchtmacht z(jn zondagavond, op uitnodiging van het Amerikaanse ministerie van defen sie, naar de V.S. vertrokken. Ze zul len een aantal research-instituten van het Amerikaanse leger bezoeken. In Canada zullen soortgelijke instel lingen bezocht worden. De reis duurt 18 dagen. >,Ik ben zo juist uitgebroken" De uitbraak van de 28-jarige Am sterdammer F. W. uit de strafgevan genis te Haarlem vrijdagmorgeri heeft een ietwat tragi-komisch ver volg gekregen. Toen W. n.l. de vrijheid had gevon den wandelde de ontsnapte, in zijn omgeving bekend als „de Vlo", de binnenstad van Haarlem rond en ontmoette daar een van de cipiers die net genoot van een vrije dag. Deze vond het vanzelfsprekend een beetje vreemd daar een van zijn „be schermelingen" in vrijheid te zien ronddwalen en sprak hem aan. Bru taalweg antwoordde „de Vlo" dat hij zo juist was uitgebroken. De cipier kon daarop moeilijk an ders doen dan in de nabijheid van de wandelende ex-gevangene te blij ven er intussen uit te kijken naar een agent om hem dan gezamenlijk te kunnen inrekenen. Er kwam echter geen politie in zicht doch wel stopte op c°n gegeven moment een auto naast het tweetal en de automobilist vroeg de heren hem de weg te willen wijzen. De Vlo bedacht zich niet lang en zeggende dat hij dat wel even zou doen sprong hij in de auto. De cipier nam dat na tuurlijk niet en sommeerde hem uit te stapper», terwijl hij de automobi list inlichtte, die op zyn beurt de Vlo het verblijf in zijn auto ontzegde. Met dat al was er nog steeds geen politieman te zien. Plotseling nam „de Vlo", die wel begreep dat er op een zeker moment een voor hem minder prettig einde aan do wande ling zou komen, de benen en liep zo hard weg dat de cipier de vlucht niet kon verhinderen. Intussen wordt er nog steeds naar de ontvluchte gezocht, maar tot op dit ogenblik ontbreekt elk spoor. MOTORRIJDER OMGEKOMEN OP GLADDE RIJKSWEG. Een motorrijder uit Muiderberg, de 32-jarige C. V. heeft, door zonder meer de voorrang»weg rijksweg No. 1 bij Naarden op te rijden, een ver keersongeluk veroorzaakt, waarbij de 29-jarige motorrijder W. G. Pssleu ning het leven verloor. De heer P. reed in de richting Amstcrdum, de motorrijder V. kwam ui», de Horlen- siusweg te Naarden en reed links af de rijksweg op richt in/ hoofd stad. Hij verleende daarbij geen voor rang aan een auto uit de richting Amsterdam komend. De automobilist, de hoer B uit Hilversum moest plotseling remmen. Het wegdek was tonge/o' ie van ie- genval glad. De auto oegon te slippen en raakte daarbij op de linke rweg- helft. In volle vaart vloog de uit de te genovergestelde richting komende motorrijder P. tegen de personenauto op. Ernstig gewond werd hij naar het diaconessenhuis te Naarden overge- bracsht. Bij aanxomst bleek hij te zijn overleden. P, was gehuwd. Dc politie heeft tégen V. proces verbaal opgemaakt. Hij verklaarde de auto [IN HET BLAUW door FRANK PERRY 23). „Hij had niets ontdekt", ant woordde mevrouw Nichols, „en het zou trouwens niets helpen als hij het deed ik wil maar liever niet we ten wie mijn man heeft gedood. Dat geld kan ik beter sparen". Die verklaring leek Greer onvol doende. Mevrouw Nichols behoorde niet tot de vrouwen, die liever niet weten wat haar bedreigt; het lag niet in haar aard om moeilijkheden uit de weg te gaan. De rechercheur dacht een ogen blik over deze nieuwe mogelijkheid na. Het kwam hem waarschijnlijk voor, dat mevrouw Nichols de de tective ontslagen had uit vrees, dat hjj iets zou ontdekken, wat ze lie ver geheim wilde houden. Misschien zou de zoon iets losla ten. Hij ging naar de deur en gaf bevel, Fred Nichols op zijn bureau te brengen. Toen de jongeman voor hem zat, vroeg de rechercheur: „Ben je ver liefd op Inez Jarvis?" Fred Nichols schoof onrustig op zijn stoel en antwoordde: „Ja". Zyn stem klonk hees. „Had zij je dat briefje geschre ven?" „Neen". „Beantwoord, zij je gevoelens?" De jongen staarde schijnbaar ge ïnteresseerd naar zijn schoenen. „Ik geloof het niet", bekende hij ver drietig. „Toen je naar je vaders kantoor ging op de dag van zijn dood, vond je hem daar toen?", vroeg de re chercheur scherp. „Neen, hij was al weg". „Niemand heeft hem het kantoor zien verlaten, behalve juffrouw Jar vis", zei Greer. „We hebben alleen haar getuigenis betreffende het tijd stip waarop hij wegging. Tracht ze zichzelf of jou te redden door te zeg gen, dat hij al vijftien of twintig minuten weg was toen jij kwam?" Fred Nichols keek verbaasd en verschrikt. „Ik weet niet, wat u be doelt". „Het was die dag slecht weer en geen van de patiënten ging uit, de meeste waren in de conversatieka mers en voortdurend liepen er be zoekers door de gangen. „Het is best mogeijlk, dat dr. Ni chols zijn kantoor niet verliet op het tijdstip, dat juffrouw Jarvis zegt dan wel dat hij het niet levend ver liet". HOOFDSTUK XV. MEDEPLICHTIGEN. Het leek nu wel zeer waarschijn lijk, dat dr. Nichols op zijn kantoor was vermoord en het lijk door de tunnel naar de zuidvleugel gedra gen. De handdoek kon gebruikt zijn om de wonde te verbinden, opdat geen bloedspoor achterbleef. Weliswaar vertoonde het kantoor geen spoor van geweld toen de po litie arriveerde. Maar de vloer was met zeil bedekt: de muren waren witgeschilderd, de meubels van eikenhout alles afwasbaar. En in de kleerkast van bet kantoor be vond zich een vaste wastafel. De toeeacesdeur tot de tunnel bevoftê zich dichtbij de deur van het kan toor. Twee personen hadden het lichaam onopgemerkt kunnen weg dragen. Maar als dokter Nichols inderdaad zijn kamer had verlaten, zoals juf frouw Jarvis beweerde, vanwaar dan al die geheimzinnigheid? Inez Jarvis bleef even kalm en onbewogen onder Greer's vragen als ze op de zitting was geweest. Geen haartje lag verkeerd op haar satijnige bol, haar wimpers waren glanzend zwart, haar nagels gepo lijst als rose schelpjes. „Hebt u geen idee, waarheen dr. Nichols gegaan 'kan zijn, toen hij het kantoor verliet?", vroeg de recher cheur voor de tiende keer. „Ik kan geen gedachten lezen", antwoordde juffrouw Jarvis onge duldig. „Waarover had dr. Nichols het laatst tegen u gesproken?,, „Hij had me brieven gedicteerd" „U zag dr. Nichols elke dag. Scheen hij ook zorgen over een of ander te hebben?" „Hij was de laatste tijd wel wat prikkelbaar en verstrooid", ant woordde zij nadenkend. „Is hij overhaalt vertrokken?" „Enigzins wel. Hij sloot de kaar- tenkast en deed die op slot zonder er iets uit te nemen. Hij had ze eigenlijk niet recht geopend, hü ontsloot zo en wilde juist de sleu tels weer in zijn zak steken toen hij zich scheen te bedenken. Een ogen blik bleef hij met de sleutelbos in de hand staan en keek ernaar. Toen keek hij op zijn horloge, kwam in actie en deed de kast weer op slot. Hij zei, dat hij dadelijk terugkwam en ging de deur uit". „Hij bekeek zijn sleutels, zegt u?" „Ja liet ze door zijn vingers glij den". „Hij miste natuurlijk de sleutel van de operatiezaal", stelde Greer vast. „En als hij begreep, dat zijn zoon die had weggenomen is hij misschien naar huis gegaan". „Hij zette altijd een hoed op wan neer hy het gebouw verliet zomer en winter", verzekerde juffrouw Jarvis. „En met die koude zou hij mijns inziens ook zijn overjas heb ben aangetrokken als hij naar huis ging. Maar het kan zijn, dat hij naar de operatiezaal gegaan is om te zien of Fred er geweest was", opperde Greer schudde he hoofd. „Dan zou- hij eerst de sleutel van een der an dere doktoren hebben geleend". Het geval bleef nog even raadsel achtig. Dr. NichoLs had op zijn hor loge gekeken voor hij wegging. Was het mogeliik. dat hij met iemand had afgesproken? Was het Eva Bryan, die hij zou ontmoeten, of de man met de stijve arm of het meisje met dc blauwe chrysant? Greer keerde noodge dwongen terug tot de theorie, dat dr. Nichols was vermoord door de bende morfine-smokkelaars, welke hij op het punt stond te ontmaske ren. De brief, welke Louis Atwood ontvangen had, zou best na de moord gescheven kunnen zijn, Atwood wil de niet zeggen, wie do afzender was, maar Greer informeerde bij de be steldienst en vond zonder veel moeite de bode, die de brief be zorgd had een stevige, sproetige knaap. Deze herinnerde zich het voorval heel goed hii was in het sanatori um blijven hangen tot de politie kwam en nog zoveel langer als hii maar durfde, in de hoop de moord te ■'uilen ontraadselen. „Waar ben ie de brief gaan af halen?" vroeg Greer. „Die is niet afgehaald Het miesie kwam hi«»r hjnnon en schreef hem". „Weet je nok hoe ze er uitzag?" (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1957 | | pagina 9