Eerste werk voor het Leidse bevrijdingsmonument R.-k. Houtbewerkers kwamen zondagmorgen bijeen GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN MEISJE SCHILDER MAANDAG 25 MAART 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Werklieden van de gemeente Lel den hebben een aanvang gemaakt met de werkzaamheden voor het plaatsen van een bevrijdingsmonu ment aan de Rijnsburgersingel schuin tegenover korenmolen De Valk. Hier- VIJFTIG JAAR GETROUWD Het echtpaar, de heer J. W. van Staden (74) en mevr. J. Hannart (72), Kapteynstraat 59 te Leiden, viert woensdag a.s. zijn 50-jarig trouwfeest. De echtgenoot is sinds 1923 werk zaam als eerste kleermaker bij de Faam's Kledingmagazijn te Leiden. Hij heeft de leiding van de kleer makerij De heer en mevr. Van Sta den zijn beiden geboren en getogen Leidenaars. RESIDENTIE-ORKEST TE LEIDEN. Op donderdag 28 maart zal het re sidentie-orkest onder leiding van Wil lem van Otterloo het achtste abonne mentsconcert van dit sezoen in de stadsgehoorzaal te Leiden geven. So list is de pianist Eduard del Pueyo, die het vijfde pianoconcert van Beet hoven zal voordragen. Hot concert zal geopend worden met een uitvoering van het in 1949 gecomponeerde „con certo voor 7 blazers, slagwerk en strijkorkest", van Frank Martin. Na de pauze zal de eerste symphonie van Mahler worden uitgevoerd. Burgerlijke Stand Geboren: Hendricus Reinierus, zn. v. H. R. van der Leek en M. C. Bon; Piet Christiaan Eelco, zn. v. J. H. Hofman en J. van den Boogaart; Wil- helmina Maria, dr. v. W. Verhorik en J. C van de Wijngaard; Remco, zn. v. H. de Tombe en J. S. Bolhuis. Getrouwd: K. J. Klebe en I. Sche- uit kan men concluderen, dat het nu rer- ernst is met het plaatsen van dit mo- Overleden: J. Verbeek hsvr. van. nument. Het zal op 4 mei a.s. ont- A. Regeer, 38 jr.; W. de Mooij man, huid worden. Het ontwerp is van i 57 jr.; M. Mulder, hsvr. van H. Nieu- Pieter Starreveld. wen burg, 77 jr.; E. Landwaart, vrH (Foto: De Leidse Courant)51 jr. Feestavond „Vola" In de foyer van de Stadsgehoorzaal trad zaterdagavond voor het voet licht het Haagse cabaretgezelschap „Florida" met haar variété „Sterren stralen uit Den Haag". Dat gebeurde voor de oud-leerlingen van de Am bachtsschool aan de Haagweg, maar zoals voorzitter J. Zwanenburg in zijn welkomstwoord zei, ook voor de talrijke leraren. Nadat de heer Zwa nenburg vervolgens erop had gewe zen, dat de avond mocht worden ge zien als een inzet van het jubileum jaar, want dit jaar bestaat de Vola dertig jaar, ging het doek opzij en kwam Kees Nouens achter de micro- froon, de algehele leider van het pro gramma. Dat programma werd door een aantal artisten gebracht, die zon der uitzondering voor de radio zijn opgetreden. Eén hunner, de 18-jarige Cor Bieler, is Neêrlands jongste kunstfluiter; hij trad onlangs op voor de TV-camera's in 'n zaterdagavond- amusementsprogramma. Gestèund door de grammofoon bracht hij drie muziekwerkjes ten gehore, die de toehoorders op hun waarde hebben geschat. Een andere artist was de imitator John Meyer, van wie wii tevoren eerlijk gezegd de traditione le trein, tram en boerderij hadden verwacht. Dat deed hij ook, méér zelfs, maar alles zo frappant en aar dig, dat de Vola-mensen na afloop luid hebben geapplaudisseerd. Ove rigens net als voor het accordeon trio de drie Jelly's met hun „regen van populaire melodieën", Even later werd die regen een licht buitje, ver oorzaakt door een ander accordeon trio, de drie Walco's, die ons met hun mondharmonica's een koude douche bezorgden, zo gek als de linkse me neer deed in zijn Bill Haley-persi- flage.Rest ons nog van voor de pau ze te noemen conferencier Jood Kra nenburg, die de nummers aardig aan elkaar wist te lijmen. Na de pauze kwamen als nieuwe optredenden de „Bollinies" op de planken als „popu laire clowns". I eidse Agenda MAANDAG 25 MAART K.A.V.-Herensingel. Bid- en boete dag. Na lof in de kerk, bijeenkomst in zaal Maria Gijzensteeg- Aanvang half acht nam. Club de Limetz. Lezing over mu ziek door de heer H. Bloemink. „Royal", 8 uur nam. K. O. Schrijvers spreken. Ray mond Brulez over eigen werk. Rapen burg 61, 8 uur nam. Gemeenteraad. Vergadering. Stad huis, 2 uur nam. Amateurfotografen. Ledenvergade ring. De Doelen. 8 uur nam. Abonnementsvoorstelling. „Home sweet home" Ned. Comedie. Leidse Schouwburg, 8 uur nam. Kath. Emigratiebureau. Zitting 't Karrewiel 19.30—28.30 uur nam. DINSDAG 26 MAART Oudercomité parochie llartebrug. Bijeenkomst. Romanuszaal, 8 u. n.m. Dienst Welzijnszorg Landmacht. Thom Kclling: Brazilië en zijn mu ziek. Cantine Doelenkazerne, uur nam. Archeologische Lezingen. Dr. P. Glazema over rotsschilderingen in Spanje. Rijksmuseum v. Oudheden, 8 uur nam. St. Eloy. Jaarvergadering, De Har. monL-, 8 uur nam. N.K.K.M. Gasthercnavond. Spreker pater S. Jelsma. In den Vergulden Turk, 8.15 uur nam. Abonnementsvoorstelling. „Home sweet home", Ned. Comedie. Leidse Schouwburg, 8 uur nam. K. O.-Filmstudiekring. Trucs en experimenten bij de film. Casino- theater, 9.15 uur nam. Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. afd. Leiden, aanvang cursus, aan vang 8 uur r.-k. Lyceum. E.H.B.O.-Raad. Collegezaal van de afdeling Heelkunde, Academisch Zie kenhuis. Lezing met lichtbeelden door prof. dr P. J. Gaillard: Trans plantatie van weefsels, 8 uur nam. WOENSDAG 27 MAART Stedelijke K.A.V. Demonstratie- avond „De Harmonie", 8 uur nam. Vergadering na H. Mis en ontbijt Zondagmorgen hield de r.-k. bond van houtbewerkers e.a.v. „St. Anto- nius van Padua" zijn jaarvergadering Begonnen werd met een H. Mis, die door de geestelijk adviseur, kapelaan P. van Ingen, in de kapel van de zus ters Carmelitessen aan de Oude Vest werd opgedragen tot intentie van de leden van de bond. In een korte preek ried kapelaan Van Ingen de aanwezigen aan, vooral een onderscheid te maken tussen de tijdelijke en de eeuwige belangen, zoals Christus dat leert aan Martha en Maria. a een v ontbijt in „De Kleine Burcht", werd de jaarvergadering geopend door de voorzitter, de heer J. J. Driessen, die vooral de geeste lijk adviseur en de nieuwe leden welkom heette. In een algemeen jaaroverzicht me moreerde hij, dat er sinds de vorige jaarvergadering veel gepasseerd was: in de wereld, in het vaderland en in de organisatie. Wat betreft het wereldgebeuren, noemde hij vooral de opstand in Hon garije, een gebeurtenis, die de gehele vrije wereld de waarde moet doen zien van een hechte organisatie. Van de zaken ,die de binnenlandse gebeurtenissen hadden bepaald, noemde de heer Driessen het in wer king treden van de A.O.W.. en de bestedingsbeperking met al zijn con sequenties. Het jaarverslag van de afdeling overlatend aan de secretaris, de heer J. Klein, eindigde de voorzitter met de wens, dat de dreiging van deze consequenties voor de arbeider, on der de leiding van St. Antonius van Padua een goede keer moge nemen. De heer Klein las vervolgens het verslag van de vorige jaarvergade ring, waarin de viering van het veer tig-jarig bestaan was opgenomen. Met lof voor zijn accuratesse, keurde de voorzitter de notulen goed. Van een korte koffiepauze maakte de heer H. de Jong vervolgens gebruik om de aandacht te vestigen op het werk van Herwonnen Levenskracht. Hierna las de heer Klein het jaar verslag, waarin het zwaartepunt lag op het opzeggen van de C.A.O. voor de meubelindustrie. Het ledental was met acht nieuwe leden vooruit ge gaan. Het financieel overzicht van de heer H. Humme vermeldde een batig saldo van 390.De bestuursverkie zing verliep vlot: aftredend doch herkiesbaar waren de heren J. Vo gelenzang, algemeen commissaris, de Dienst der Apotheken. De avond- en nachtdienst van de Apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door: Apotheek Kok, Rapenburg 9, telef. 24807; Apotheek Tot hulp der Menschheid, Hooigracht 48. tel 21060; Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films in de week van 2229 maart zijn door de Kath Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Lemmy Caution en het mysterie der twee vrou wen", strikt volwassenen. Lido: „Oklahoma" i4 jaar. Luxor: „Don Juan", 14 jaar. Trianon: „Het leven van Vincent van Gogh", l* jaar. Rex: „Alarm in de Pacific", 14 jaar. NIET-BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur) Zaterdag 17 uur (5 uur) Wjj kunnen dan alsnog trachten (1 een exemplaar te doen toekomen. DE ADMINISTRATIE. heer H. Humme en de heer J. Klein. Ze werden bij acclamatie herkozen. In een kort woordje betreffende de wijziging in de kerkelijke wet op het nuchter-zijn, zette de geestelijk ad viseur uiteen, dat dit een wijziging was van een kerkelijke wet: niet van een goddelijke wet. De Kerk wil tegemoet komen aan haar gelo vigen. De wijziging is niet bedoeld als een vergemakkelijking. Het is een maatregel in het algemeen be lang, maar wanneer iemand meent, dat hij zwaardere maatstaven voor zichzelf kan toepassen, dan kan hij voor zichzelf zeker wel afwijkingen toestaan. Na een rondvraag, die geen stof opleverde, werd de heer W. P. Aker boom gehuldigd, die enige tijd gele den zijn ambtsjubileum als werkne mer bij V. D. vierde. De jubilaris werd met sigaren en zijn echtgenote met bloemen bedacht, waarna de bij eenkomst gesloten werd. GEM. AANKONDIGING I VERKEER Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis., dat de Valkensteeg met ingang van heden voor de duur der aldaar plaatsvindende werkzaamheden, ge-1 sloten is verklaard voor het verkeer I met alle voertuigen, rij- en trekdie ren en vee, alsmede voor voetgan gers, in beide richtingen. SCHOUW VAN WEGEN, LANEN, ENZ. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat te beginnen op maandag 8 april 1957, krachtens het bepaalde bij ar tikel 17 der verordening op wegen, lanen, straten enz. en wateringen en sloten, schouw zal plaats hebben over alle wegen, lanen, paden, stra ten, kaden, pleinen, hofjes, stegen, sloppen of poorten en gangen, bene vens de daarin gelegen of daartoe be horende bruggen en andere kunst werken, voor zover die bijzonder eigendom zijn, en zonder verhinde ring door of vanwege rechthebben den voor het publiek verkeer open staan, alsmede over alle wateringen en sloten en de riolen ter vervanging daarvan gemaakt, benevens de daar toe behorende sluizen, duikers, bui zen, toegangskokers en dergelijke werken, voorzover die bijzonder eigendom zijn. Leiden, 25 maart 1957. Botsing. In een botsing met de keeper van zijn eigen elftal kwam zondagmorgen een van de spelers van LFC, de 27- jarige B.B., uit de President Stein- straat alhier, te vallen. De man brak zijn rechterpols. Hij werd door de E.H.D. ter behandeling naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. RUIMTEGEBREK OP R.K. VAKSCHOOL, GALGEWATER. Aan het jaarverslag over 1956 van de r.-k. Vakschool voor meisjes aan het Galgewater ontlenen wij, dat de school op 31 december 1956 werd be zocht door 826 leerlingen, nl. 486 voor de opleidingen en 340 voor de cursussen. De bezetting van school en internaat was in 1956 weer volledig; evenals in de vorige jaren moesten bij de aangifte voor het nieuwe schooljaar vele ouders teleurgesteld worden. Het is te hopen, dat de ko ninklijke goedkeuring op de aanvraag van een tweede school niet te lang op zich laat wachten. Ruimtegebrek in de bestaande school is oorzaak dat niet voldaan kan worden aan de be hoefte de beroepopleiding na de pri-1 maire opleiding uit te breiden met de opleiding tot verkoopster, kleuter hulp, de vooropleiding voor verpleeg ster enz. Leidse Universiteit Geslaagd voor het semi-artsexamen de heren P. K. v. d. Ent Braat te Middelharnis, W. G. H. A. Hassel- mann te Den Haag, H. M. Hogerzeil te Leiden, P. C. van Remundt te Lei den, Tan Hassan te Den Haag en C. N. de Leeuw te Den Haag. Geslaagd voor het arts-examen: mevr. A. J. Hubrecht-Ter Haar te Den Haag, mej. J. W. Lindhout te Noordwijk-Binnen en de heren Lie Kim Khong te .Leiden en J. Pijl te Oegstgeest. GEVESTIGD in de week van 14 t.m. ZO maart 1957 A. F. P. Hes en fam., Hoflaan 217; Th. van Gent en fam., bloemist, Mors- straat 47; H. A. Zeitlin en fam., Lam- menschansweg 93; M. Keuning en fam., fitter, Hoge Rijndijk 156; C. W. Baron en fam., magazijnmeester, Hoflaan 213; J. A. A. Wernars-Bakker en fam., P. de la Courtstr. 8; J. H. van der Heiden en fam., radiomonteur. Atjehstr. 67; C. de Kok. 1.1. kleuterleidster. Herengracht 13; S. A. Vosmaer, Nieuwe Rijn 26: J- J. Ie Bleu, stuurman. Witte Singel 64a: M. C. Bensdorp. autospuiter, Hoflaan 279; G. van der Heiden, kantoorbed., Bakh. Roo- zenboomstr. 24; P. Hoogstraten, metse laar, Calandstr. 42; P. Bloembergen, Rijn- en Schiekade 44; B. J. M. Scher mer, Groenhovenstraat 19; A. J. Hooi berg. Boisotkade 5: A. M. A. Jansen, huish.kundige, Rijnsburgerweg 10; N. v. Egmond. bloemenhandelaar. Cronjéstr. 3; E. M. van den Bergh, Witte Singel 10; C. M. H. Hoogkamer-Nieuwmans, Anna Paulownastraat 31; W. P. C. Schutte, verkoopster, Van der Werfstraat 62; S. Stevens, boekbinder. Haagweg 172a: J. Diepenhorst. Rapenburg 12; J. J. Bae- rents. 1.1. verpl.. Witte Singel 27; S. Wiegersma. psycholoog, Zoeterw. Singel 90; G. Klomp, wachtmeester rijkspolitie, Langebrug 107; M. Kooijman, J. van Houtkade 19; R. Montfrooij. tuinman, Hoge Morsweg 39; E. M. Doll-De Jong, Hoflaan 261. VERTROKKEN A. de Wit en fam., IJsselkade 31, Am sterdam, Heggerankweg 153 hs.; P. Reichwein en fam.. De Sitterlaan 38, Haarlem, H. Schaftstraat 146 I; P. W. de Boer-Pannekoek en fam.. Lindestraat 24, Hazerswoude. Rijndijk 23; J. C. Brussee- Ravensbergen en fam.. Potgieterlaan 3, Rijnsburg, Langevaart 29; J. H. Lambeck en fam.. Boshuizerkade 53, Sassenheim, Oude Poststraat 3; T, Borgers en fam Stationsweg 3a. Voorschoten, a.b. achter Valkenburgseweg 34; C. de Haan en fam.. Medusastraat 31. Valkenburg Z.H. Katwijkerweg 7; A. G. Kop en fam., K. Hansenstr. 1. Haarlem. Lorentzkade 342; H. A. Sleumer en fam., F. v. Edenlaan 7, Oegstgeest, Hofbrouckerlaan 7; W. G. Kok en fam.. Pietersk.grt. 22, Bussum, Kon. Emmalaan 8; J. de Jonge en fam., Pr. Wilhelminastraat 4, Emmen. Emmer- Compascuum, Hoofdkan. OZ 73; J. W. C. Speel en fam.. Morsweg 12a, Bergen N.H.. J. v. Apeldoornweg 1; C. W. J. de Goederen en fam.. Oude Vest 223, Bar- neveld, Putterweg 50; H. van der Land en fam., H. Rijndijk 137, Oegstgeest, Kamphuizenlaan 7; H. de Gidts en fam.. Cobetstraat 23, Zuid-Afrika; L. Menijn en fam., Temminckstr. 41, Leiderdorp, Acacialaan 37; H. S. van der Valk- Roelse en fam.. Franchimontlaan 11, Almelo. Bevrijdingslaan 32; K. H. Kwee en fam.. Paviljoenshof 10, Den Haag, Mariastraat 51; A. C. L. Gilein en fam., Lange Mare 54. Noordwijk, Margriet straat 4; K. K. de. Voogd en fam, Zijl singel 6. Zwitserland: Th. P. v. Buitenen- Van Lonkhuizen, Breestraat 15a, Breda, Valkenierslaan 132; A. M. A. H. van Stokkum. Breestr. 84. Tilburg, Nazareth- straat 23; C. Lodders, Breestr. 109. Am sterdam, Leidschegracht 3; R. Verhoef- Biegel, Breestr. 5. Valkenburg Z.H., a.b. achter Hoofdstr. 21; L. H. W. v. Sandick, K. Rapenburg 5a. R'dam, Bergweg 180a; F. Swart. Gortestr. 64. Geldrop. Helze 3; E. W. van de Berg, Utr. Jaagpad 73, Amsterdam, le Helmersstraat 104; W. Hazeleger, Hoge Rijndijk 79, Aalsmeer, Spoorlaan 8; W. Kooiker, Zoeterwoudse Singel 29. A'dam, v. Baerlestr. 112 III; Th. van Hooydonk. Zoeterw. Singel 52, Den Haag, Valkenboskade 122; F. J. Bouter, Kam. Onneslaan 45, Duitsland; P. D. E. van Loenhout-Zwartelé. Fran chimontlaan 10, Den Haag, Pomona- plein 27; W. Kleer. B. Ballotstr. 72, Lei derdorp, Koningstr. 58; Ch. J. Stikkel- man, v. d, Waalsstr. 34, Groot-Brittannië; Th. W. J. de Lange-De Boer. Lindestr. 36, Heemstede, Achterweg 5; E. I. Boteren- brood. H. de Grootstr. 2, Brits-Afrika; Q. P. M. Barning, St. Buysingstr. 31, Den Haag, Aucubastraat 76; J. Dozlj, Caland- straat 63. Weesp, Julianastraat 34; A. van Beek. Rijnsb.weg 86, Zwaag, Dorps straat 274; D. Verhoef. Oude Vest 35, Valkenburg Z.H., a.b. achter Hoofdstr. 2; J. M. de Beijer. Hoogl. Kerkgrt. 14, Den Haag, Kon. Marialaan 190; J. W, Hof, Rijnkade 13. Hillegom, Weerestelnstr. 65; A. Greco-Tarantino. Soembastraat 63, Italië; M. M. Esderts. Alexanderstr. 46, Noordwijk, Langeveld 29; P. A. M. Schrama-Koster, v. Hogendorpstr. 5. Was senaar, Oostdorperweg 182; C. Kop, K. Hansenstr 1, Haarlem, Lorentzkade 342, W J. Borkiuk. Hoge Rijndijk 85. Amster dam, Koninginneweg 140; P. M. Diele- njan. Du Rieustraat 2, Bresktns. Burg. Gerritsenstr. 19; H. van Nieuwenhuize, Vreewijkstr. 14a, Borger. Rozendael 20; Th. J. Hanrath, H. de Grootstr. 3, Den Haag. v. Beverningkstr. 5; J. M. H. Speel, Morsweg 12a, Bergen N H., J. v. Apel doornweg 1; J. A. G. Sueel, Morsweg 12a. Bergen N.H.. J. v. Apeldoornweg l; Keijzer. Tollensstr. 2. Zutphen. Beei straat 33; L. B. Beentjes, Morsstr C Ver. Staten v. Noord-Amerika; T. E. de Bruin, Rijnsb.weg 10, Oegstgeest, L. van Arenstein 35; Ph. Baars, Rijnsb.weg 86, Zc-ist. Homeruslaan 7; C. G. Klein, Rijns burgerweg 86, Zeist. Homeruslaan 7; J. M. Cranendonk, Merelstraat 19, Oegst geest, Rhijngeesterstr.weg 23; M. Hart man, Lijsterstr. 14, Oegstgeest, Balistr. 24. R. G. Vaillant, Hoflaan 125, Den Haag, Daguerrestr. 91; W. Th. Th. van Driel- Helmich, Kloksteeg 29. Den Haag. Spij- kermakersstr. 186; E. J. Goosen. Kanaal straat 24. Doesburg. Marijkelaan 18; H. J. van der Bijl, Thorbeckestr. 42. Den Haag, Reinwardtstr. 49; A. K. de Ronde. W. Rozenstr. 66. Delft. Nw. Plantage 48; J. Elema, W. Singel 27, Groningen, Oos- terhanvrikkade 12; W. Nap, Leemans- straat 61, Oegstgeest. Emmalaan 93; M. E, Dekkers. Rijnsb.weg 129, Zeist. Park Rodichem 31; C. Goedegebure, Rijnsbur gerweg 86. 's-Heer-Arendskerke. Nw, W Kraaijertseweg 69; R. van Stikkelerus, Rijnsburgerweg 10. Amsterdam. Ark A I Driesprong; J. ten Kampe, Rijnsb.weg 10; Rotterdam. Pr. Hendriklaan 7c: J. L. van Ligten. Oude Vest 53. Delft. Nw. Plan tage 62; H. J. Aubel. Rijnkade 13, Arn hem, Rijnwijk 34; J. G. Borsboom-Zuur- deeg, Decimastr. 38, Wassenaar. Achter weg 6; C. Haneveld. Javastr. 17, Haar lem, G. v. Bouillonstr. 15rd.; F. B. A. Oetero, Rijnsb.weg 144, Duitsland; L. M. H. Beijer-Ammerlaan, Thorbeckestr. 74. Canada. L. J. Repko, De Sitterlaan 112, Delft, Jac. Gerritstr. 3; G. Roest Pioen straat 36a, Canada; B. Cottarelli, Schel penkade 41. Italië; H. Haasnoot. Rijns burgerweg 86. Katwijk, Romeinenstr. 10; G. A. Owel-Woudt. Fagelstr. 26, Apel doorn, Loolaan 15; J. F. Owel. Marc- dijk 34a, Apeldoorn. Loolaan 15; C. E. Zijp, Zijlsingel 39, Den Helder, 2e Vroon straat 18; H. Pet. Herensingel 47, Delft, Oude Delft 203; C. Lucich, Groenoord- straat 19. Italië. Been gebroken. Op de speelweide in het Roombur gerpark aan de Kanaalweg viel tij dens zijn spel gistermiddag om streeks half zes een vijf-jarig knaap je, L. T. uit de Suringarstraat. Het jongetje brak zijn linkerbovenbeen en werd door de E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Gastenavond N.R.K.M. „Pleinprediker" pater S. Jelsma komt morgen naar Leiden en h(j be handelt op de gastherenavond van de N.R.K.M. een onderwerp, dat onge twijfeld ieder zal boeien: „Loopt de kerk achter de feiten aan of is zij te vooruitstrevend? Pater Jelsma heeft deze causerie gebaseerd op de volgende gedachte: „Het versnelde bewijs van de ont wikkeling, waarin de wereld ver keert, eist van de Kerk een grote beweeglijkheid en een sterke wil tot vernieuwing, aangepast aan de si tuaties". Leden van katholieke verenigingen zijn morgenavond welkom in De Turk. Bouw assistentenflat gegund. Het architectenbureau F. Groos- man te Rotterdam, heeft namens het bestuur van het Academisch Zieken huis, het bouwen van een assisten tenfiat aan de Boefhavelaan gegund aan de fa. H. Korswagen en Zn. te Leiden. Wijding sub-diaconaal. Op zaterdag 39 maart a.s. hoopt stadgenoot, frater Abraham (Frans Castelein) in de kerk der Paters Min- derbroeders te Weert, de wijding van het sub-diaconaat te ontvangen. J. Th. Hosman. De heer J. Th. Hosman, president van de St. Vincentius-conferentie van de St. Petrus, en St. Lodewijks- kerk te Leiden en bestuurslid en mede-oprichter van de Midza-Combi- natie, wordt morgen 85 jaar. WOENSDAGAVOND GROTE BE OEFENING 357 In Wijk VII van de A-Kring Lei- den-Oegstgeest der Bescherming Be volking, dat is in de gemeente Oegst geest, zal a.s. woensdagavond een ge combineerde werkelijkheidsoefening worden gehouden, waaraan cifca 350 nood wachters van de Georganiseerde Zelfbescherming en de Overheids diensten zullen deelnemen. Waarom we deze aankondiging vooraf plaatsen? Niet in de eerste plaats voor de velen, die bij deze oefening onmid dellijk betrokken zijn. De noodwaeh- ters immers, die zich voor de taak der Bescherming Bevolking hebben gegeven, zullen vanzelfsprekend pre sent zijn. Meer dan dat zelfs, want zij blaken van vuur, om zich weer eens in de daadwerkelijke strijd te kunnen werpen, hun krachten veer eens te beproeven op de denkbeel dige vijand die bestreden zal moe ten worden. Maar we kondigen deze oefening vooral aan om de ingezete nen van Oegstgeest wat meer te ver tellen over de BB en haar organi satie. Nog maar al te velen staan laks om niet te zeggen afkerig van de BB en zij menen, dat het tijd genoeg is om aan te pakken, indien de werkelijkheid zulks eist. Er is al eens meer op gewezen, dat het dan te laat kan zijnen daarom heeft men woensdagavond weer eens ge legenheid nader kennis te maken met de BB in de uitoefening van de taak, die zij zich heeft opgelegd. Een taak, die zij zo goed mogelijk ten uitvoer wil brengen, hetgeen alleen kan ge schieden na veelvuldige oefeningen. Woensdagavond wordt er een gehou den in groter verband en daaraan zullen deelnemen de Georganiseerde Zelfbescherming, de Overheidsdien sten: brandweer, politie, opruim- en reddingsdienst, geneeskundige dienst en de dienst Sociale Verzorging, ter wijl voorts de Commandopost mee werkt met BB-staf en verbindings personeel met verkennlngs- en ver bindingswagen. Do oefening, die veronderstelt de bestrijding van een verspreide aan val met brisant- en brandbommen, begint om 8 uur en eindigt met een korte samenkomst na afloop. De oefe ning vindt haar concentratiepunten aan de Rhijnzichtweg (voor het via duct) en de Berlicumstraat en de om geving van de Juffermansstraat voor wat de Zelfbescherming betreft, ter wijl de Overheidsdiensten optreden overal waar zulks nodig is volgens een door de BB-staf opgemaakt pro gramma. Eventuele belangstellenden wordt verzocht zich strikt te houden aan de aanwijzingen, welke door de poli tie worden gegeven. WARMOND Jaarvergadering L.T.J. en L.T.M. Zondagmorgen hielden bovenge noemde verenigingen gezamenlijk voor de eerste maal hun officiële jaarvergadering. Na 't ontbijt in de Burcht opende A. v. Moortel met ge- I bed. Ilij wierp een terugblik op de geschiedenis van de -vereniging van af de oprichting, sprak zyn respect 'uit voor de pioniers van de eerste tyd en memoreerde de toetreding van jongens uit Oegstgeest en Sas senheim, totdat ook voor de meisjes een eigen beweging ontstond, n.l. de L.T.M. Voorts getuigde spr. van zijn dankbaarheid voor de opgedane er varing in het contact met de leden. Hij kon zeggen, dat deze vereniging voor andere afdelingen een voor beeld is op verschillend gebied. Do jaarverslagen werden uitge bracht door N. Ruygrok voor de L.T.M. en Theo van de Plas voor de L.T.J., waaruit wel bleek, dat de oogstdankdag het hoogtepunt en mid- delpunt vormde. De financiële verslaeen toonden een batig saldo van f 82,voor de meisjes en 216,— voor de jongens, terwijl or voor de vlag 220,bin nengekomen bleek te zijn. De voorz. gaf een toelichting op het ontwerp-reglement, dat de ver gadering na enige discussies aan nam. Aan de verkiezing van nieuwe besturen werd veel tijd besteed, waarna het stembureau, bestaande uit kapelaan Van der Zon en de heer Kuiper uit Oegstgeest, de volgende candidaten voor gekozen verklaar den: voor de L.T.M.; mej. B. van Moorsel, voorzitster, en leden: de da mes R. Hoogervorst, J. v. Rijn, N. Ruygrok en C. Zandbergen; en voor de L.T.J.; de heer Theo van de Plas, voorzitter, en leden; de heren N. van Rijn, Peter v. Rijn, Piet v. Rijn en C. Vergeer. Na het aannemen van de voorzit tershamer bracht Th. van de Plas hulde en dank aan A. v. Moorsel, die. nadat hem het vorig jaar de in terdiocesane leiding is opgedragen, onlangs ook nog vice-voorzitter van de landelijke K.N.J.B.T.B. gewor den is. Men wijdde nog vele woorden aan suggesties voor talrijke zomoractivi- teiten alsook aan het eventueel hou den van een retraite en een bede vaart naar Lourdes in 1958. Marktberichten ROTTERDAM 25 maart, Vee. - Aanvoer 1638 stuks ee, waarvan 1109 rette koeien en ossen; 529 varkens, prijzen: vette koeien 3.203.40; 2.95—3.20; 2.80 2.90: varkens (le vend gewicht) 1.751.731.70. Han del: vette koeien aanvoer iets meer, handel levendig, ruim prijshoudend, enkele prima's boven notering: var kens: aanvoer aanmerkelijk kleiner, handel vlug, prijzen hoger, prima exemplaren boven notering. FLINK gevraagd voor halve da gen. Mevr. de Vroomen. Dorpsstraat 41. Warmond. Gevraagd een voor goed burgerwerk. Fa. L. VERHAAR ZN. Dorpsstraat 59 - Warmond Te koop aangeboden: WITTE KINDERWAGEN '8 Solex Standaard f 349.50, p m. 1 17 30 So lex de Luxe 399.50, p. m. I 20.24. inclusief Ah Risk verzekering Service Sta tion Gebr Huisman. Ho- gewoerd 6668 tel 31292. *3? Werkster gevraagd bij A. W. v. d. Poel. Hoogl. Kerksteeg 8. Leiden 3? Skoda Cabriolet '50, nieuwe kap. gespoten Phi lips-radio. prima staat 1200.Julianastraat 12. Leiden. 2? Solex. Alle modellen voorradig. Prijzen vanaf f 349.50. Gemakkelijke be taling. Van Ziip. Haarlem merstraat 295. Korevaar- straat 6. De zaak met ser vice. 7? Wonderverflx ver ven. prachtig resultaat. Enorme dekking. hoge glans. Als schilder advi seer ik. probeer U het eens. Volle garantie. Lak- plamuur in tube. Verder alle materialen. Rich. J. Bink. Hogewoerd 62. Tel. 23123. H.M.W. dubbelzits- bromfiets met dubbele veer elementen De enigste bromfiets die geschikt is voor 2 personen. Prijs f725.Gebrs Huisman. Hogewoerd 6668. Dames. Voor do betere permanent moet U bij ons zi|n. Geen warmte op het hoofd Priis 5 of 7 pulden. Wassen, watergolven, on- duleren. haarkninnen in de moderne stijl. Besnreekt vroegtijdig. Heren bezoekt de kanper voor lastig haar Het Kapnershuis Anothe- kersdijk 8. tel. 26218 •J? ledereen Is enthousiast. als wij uw matras over trekken met damast Een eén-pers vanaf f ly 50. twee-pers vanaf f26 50 Smit's bedden en tapiiten- magaz. Mare 98. Vrouwen- steeg 9 teL 23913.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3