Klachten over achterstand in salariëring Ned. dameshockeyploeg won met 1-0 in Antwerpen DE LAURA De Rijwielvierdaagse te Alphen viert 2e lustrum Scherp MAANDAG 25 MAART 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Ambtenaren bij waterschappen De Provinciale afdeling van de Bond van Ambtenaren bij de Waterschap pen in Nederland heeft zaterdagmiddag in hotel „Toor" te Alphen aan den Rijn een druk bezochte propaganda-vergadering gehouden, die zich ken merkte door een gerechtvaardigde ontevreden stemming met betrekking tot de slechte salariëring van waterschapsambtenaren. Inzonderheid betreft het de molenaars, machinisten, secretarissen en pen ningmeesters van de polders, de vertolkers van eeuwen-oude beroepen in zeer romantisch bedrijf, vaak in een eenzame maar zeer aantrekkelijke om geving, beroepen die van vader op zoon gaande, het idealisme bij deze men sen op de eerste plaats hebben gehouden. Zo ongeveer schetste de heer G. P. J. Starrenburg uit Voorburg, lid van het Ambtenaren-centrum, de waterschapamensen in hun arbeid, welke zij vaak des zondags, des nachts en vooral veelvuldig bij slechts weersomstandigheden moeten vervullen maar wier salariëring bij de tijd ver is achtergebleven. Vele salarissen hebben zelf sedert 1940 geen verbetering ondergaan. Men noemt deze mensen ambtena ren. Bij de ambtenaren onderscheidt men zes loongroepen. Maar als het gaat om de toepassing van het ge rechtvaardigde loon, aldus de heer Starrenburg, dan vindt men deze idealisten bij geen dezer terug. Naar zijn mening behoort de wa termolenaar thuis in de loongroep twee, de geschoolde machinist in drie en de niet geschoolde in de vierde loongroep. Volgens het denkbeeld van het be stuur behoort men bij de waardering van deze functies uit te gaan van een basis van 1000 werkuren per jaar. Het meerdere moet extra worden ge- honeerd. Die 1000 werkuren moeten behoorlijk worden gehonoreerd. De molens zijn erg mooi, maar erin wordt een armoedig leven geleid. De arbeid die men verricht is niet een voudig maar verantwoordelijk en toch kan de schoorsteen vaak niet roken, zei de heer Starrenburg. Iedere arbeider is zijn loon waard. Zeker niet minder de waterschapsar beiders. De bond doet al het moge lijke, zo verklaarde spr., maar de on genaakbare autonomie van de polder besturen, in welke kring men vaak» niet op de hoogte is van de impor tantie van het werk van hun ambte naren, vormt een sta in de weg. Het blijkt voor het provinciaal bestuur voorlo pig geen mogelijkheid te vinden is regelend op te treden ten opzichte van een lager liggend orgaan. De heer Starrenburg uitte veel waardering voor de pioniers van de vakbonden, die 50 a 60 jaar geleden met heel veel stryd hun roeping heb ben gevolgd en sprak zijn teleurstel ling uit voor het feit, dat in de kring van de waterschapsmensen dit teken zo spaarzaam is gevolgd. Ei moet een goede samenwerking zijn tussen pa troon en werknemer om ieder zijn gerechte positie te verschaffen in het maatschappelijk bestel. Zonder georganiseerd overleg gaat het niet meer. Er dienen zich steeds meer problemen, veranderingen en eisen aan, welke de waterschapsmen sen in niet onbelangrijke mate raken. De heer Starrenburg wees terloops op de grote veranderingen welke zich beoosten van Leiden binnenkort gaan voltrekken, waardoor aan de desbe treffende molenaars, machinisten, se cretarissen en penningmeesters zwaardere eisen zullen worden ge steld. Hij drong aan op sterk maken van de voor ieder geëigende bond. Te weinig georganiseerd. Dat het propageren van het lid maatschap van de organisatie-vorm die het beste is naar aard en doelstel ling, geen overbodige luxe in doze kring was, bleek wel heel duidelijk bij de uiteenzetting, die de heer L. Klevering uit Leiden gaf als voorzit ter van het hoofdbestuur der B.A.W. N. Er zijn ongeveer 2600 waterschap pen. Hieronder bevinden zich een 80- tal grote en middelgrote waterschap pen. Hiervan zijn er slechts 670 geor ganiseerd, plm. 300 in de algemene, 300 in de Protestants Christelijke en 70 in de katholieke bond. Dit to taal aantal noemde spr. beslist veel te weinig om krachtig te kunnen op treden. De grootste kracht van de bond ligt in het aantal leden. Spr. noemde de contributie van de orga nisatie de beste geldbelegging. Ster ker maken van de bond is het enige wat momenteel de betrokken water schapsmensen in eigen hand hebben om de vrjj algemene conservatieve inslag der polderbesturen en de te grote, autonomie hiervan te doorbre ken. Spr. gaf een overzicht van de werkzaamheden van de waterschaps ambtenaar, inzonderheid van de se cretaris-penningmeester (vaak zijn deze functies gecombineerd). Vooral de herbouw van waterschapswerken, het stichten van nieuwe en de werk zaamheden i.v.m. de sterk voortgaan. ruilverkaveling van de na-oor- i tijd eisen enorm veel deskun digheid, activiteit en inzicht van deze mensen, terwijl hun salariëring niet te vergelijken is met andere loon groepen. Zelfs de werkzaamheden en waarderingen van de polders onder ling, of ze er vlak naast liggen of ver verwijderd, zijn niet met elkaar in overeenstemming te brengen. Ze lopen vaak enorm ver uiteen. Dit laatste merkte de voorzitter, de heer Huisman, op. Het gejuich dat in 1922, toen de waterschapsmensen ambtenaar werden, opging in het vooruitzicht van een behoorlijk pen sioen, dat men toen als een „uitge steld loon" tegemoet zag, verkeerde in tranen in 1957 toen bleek, dat men er slechts 20% krijgt van het genoten loon als ouderdomspensioen, ómdat men ambtenaar is geworden. De heer Huisman gaf een becijfering van een voor de hand liggend geval en kwam tot de slotsom dat men thans f 280. kTijgt als pensioen inplaats van de verwachte 900.De heer Huis man, die de gang van zaken om de salariëring van de waterschapsmen sen en hun pensionering een onbil lijkheid in geraffineerde vorm noem. de, kon zich er moeilijk van losma ken, dat zulks funeste gevolgen moet hebben op de juiste taakvervulling. Deze mensen zijn wel sterke idealis ten maar zelfs de krachtigste voor stander van het behouden van zijn functie krijgt er een lelijke duw door. Hij noemde het een grote onbillijkheid die in de wet schuil gaat. De heer Huisman wilde niet alle polderbesturen over één kam sche ren. Hij erkende ruiterlijk, dat er polderbesturen zijn die een juist sociaal begrip aan de dag leggen. Maar verreweg de meesten schieten in dit opzicht schromelijk tekort. Met algenvne instemming van de leden zal het bondsbestuur alle mo gelijke wegen bewandelen om het zaakje recht te trekken. Het basis- loon is te laag. Aan de actie die op deze bijeenkomst werd ingeluid, zal men ten grondslag 'eggen dat 1000 werkuren behoorlijk zullen moeten worden gehonoreerd. Daarboven zal men de bestede tijd extra moeten be talen. Dit zal men trachten te berei ken via de bonden rechtstreeks bij de Unie van Waterschappen. De 6 percent. Een grote grief is bovendien, dat de 6% loonsverhoging vrijwel over de gehele linie nog geen toepassing hoogste instanties. heeft gevonden. De honorering van deze verbetering zal men trachten te bereiken rechtstreeks bij de polder besturen, dat dit laaiste met succes zal worden bekroond werd voor mo gelijk gehouden omdat, volgens de mededeling van de heer H. van Kra lingen, de penningmeester van de Zuid-Hollandse bond, gedeputeerde staten hiertoe reeds in de bres zijn gesprongen. Dit college heeft juist zaterdagmor gen een schrijven doen uitgaan naar de hoogheemraadschappen en andere waterschappen en de polderbesturen in deze provincie, waarin aandrang wordt uitgeoefend, namens de minis ter, op toepassing van voormelde voorziening. Mocht hieraan geen ge volg worden gegeven, dan kan men in beroep gaan bij de secretaris-rent meester van de hoogheemraadschap pen. Ter inleiding van deze belangrijke en druk bezochte vergadering, welke o.m. ook werd bijgewoond door de 75-jarige, geridderde en nog vitale waterschapsambtenaar, de heer Kooi man uit Woerden, heeft mr. B. Plomp Den Haag, secretaris van het SCOOTERCLUB „DE BOLLENSTREEK". Zaterdag 30 maart a.s. houdt de jonge Scooterclub „De Bollenstreek" haar eerste ritten voor de leden en toekomstige leden van S.C.B. De start vindt plaats om half ze ven bij het Stationskoffiehuis Piet Gijzenbrug (Noordwijkerhout) al waar de opgave tot deelname tot kwart over zes mogelijk is. De leden betalen geen, niet-leden f 1,— in schrijfgeld. De rit zal te pl.m. 9 uur zyn afge lopen, daarna volgt de prijsuitreiking en een gezellig samenzijn. Het secretariaat van S.C.B. is ge vestigd te Noordwijkerhout, Hoog straat 35. Vóór honderd jaar Londen. Het dagblad van Indianapolis in de Vereenigde Staten deelt het afsterven mede van den neger Thomas Magruder, in den ouderdom van 110 jaren. Volgens genoemd blad zouden de lotgevallen van deze man aan Mevr. Stowe de stofje hebben geleverd voor het beroemde werk Uncle Tom's Cabin. Parijs. De Bisschop van Nancy heeft uit Rome gemeld, dat de Paus het uitzigt heeft ge geven, dat hij de reis naar Frank rijk zou ondernemen. De Nederlandse dames hebben te Antwerpen een overwinning behaald Ambtenarencentrum een uiteenzet- op het Belgische hockey-team, maa1 ting gegeven van het doel en de taak j deze landenwedstrijd was er helaas van het ambtenarencentrum, waar- geen om met genoegen op terug te langs gestreefd wordt naar verbete-1 zien. De gehele middag regende het ring van de sociale en maatschappe-en op het slechte modderige veld lijke belangen en een goede rechts-(was het moeilijk behoorlijk spel te positie der onderhorige bonden, en U1~' wiens bemoeiingen uitmonden bij de Jubileumritten van 9-12 juli Aartsbisschop Makarios Men gelooft, dat aartsbisschop Ma karios, die naar de Seychellen is ver bannen, de Britse eis, dat hij voor vrijlating de geweldpleging op Cy prus afkeurt, voorwaardelijk heeft ingewilligd, aldus wordt in welinge lichte kringen te Nicosia verklaard. Zijn antwoord zou zaterdag in Lon den zijn ontvangen. Hij zou de vol gende voorwaarden hebben gesteld: 1. Hij zou de „Pacificatie van Cyprus" alleen aanbevelen, nadat hij zou zijn vrijgelaten. 2. Alle militaire operaties tegen de verzetsorganisatie Eoka zouden of ficieel moeten worden afgelast, daar hij anders niet voor een duurzame vrede zou kunnen instaan. POTLOOD en GEEST No. 519. Horizontaal: 1. aardworm, 4. nu en dan, 8. meisjesnaam, 10. term in het schaakspel, 11. in het jaar der wereld (afk. Lat.), 12. hoge titel op Java, 14. voorzetsel, 15. be kend It. dichter, 17. rond gebouw, 19. weinigje, ziertje, 21. voegwoord, 23. vaartuig, 24. water in N. Brab., 25. telwoord, 27. honingbij, 28. zui lengang in het oude Athene, 29. grutten. Verticaal: 1. langwerpig blok hout, 2. zijtak Saaie, 3. voedsel, 5. voorzet sel, 6. dof, 7. hemellichaam, 9. schoei sel, 12. het voedsel dor Israëlieten in do woestijn, 13. krachtig, 15. opschik, 16. buurtschap onder Borger, 18. schor. 20. inwendig lichaamsdeel, 22. keurig. 24. bloeiwijze, 26. ontkenning (Eng.).. 27. muzieknoot. Oplossing morgenavond. Oerwoudleven valt niet mee De proefneming van een expeditie in Kameroen om na te gaan hoe en hoelang in het oerwoud terechtge komen mensen het kunnen uithou den, is mislukt. De leden van de expeditie waren van plan geweest een maand lang op geconserveerd voedsel en de op brengst van jacht en visvangt te le ven. Men heeft het echter niet zolang kunnen uithouden. Elf leden van de groep zijn naar het ziekenhuis te Yaoende gebracht. Bedreigd dorp Het Italiaanse dorpje Perino dreigt bedolven te worden door een grond- massa van 25.000 kubieke meter aar de en rotsblokken, die langzaam voortschuift. Arbeiders en technici proberen het gevaar te keren. Drie huizen zijn al verwoest. Thans kabinet van deskundigen? President Soekamo heeft maandag zijn opdracht aan kabinetsformateur Soewirjo gewijzigd en hem thans be last met de vorming van een kabinet van deskundigen, dat krachtig en i juist kan optreden en een nationale raad zal moeten vormen in overeen stemming met de presidentiële con ceptie. Soewirjo, formateur en voorzitter van de nationalistische P.N.I., had te voren de president op de hoogte ge bracht van zijn mislukte pogingen tot vorming van een coalitiekabinet, waarvan P.N.I. en Nahdatul Ulama de kern zouden moeten hebben gevormd. De guerilla in Algerije Het hoofdkwartier van de Franse troepen in Algerije heeft bekendge maakt dat bij de gevechten, die dit weekeinde in de Kabylische bergen werden geleverd, 221 opstandelingen zijn gesneuveld. De rebellenleider in dit gebied, Yazzourene, behoorde tot de gesneu velden. Een Frans militair tribunaal heeft 21 doodvonnissen uitgesproken, waar van acht bij verstek. Internationale deel name in kader van Benelux? Het was in 1948 toen voor het eerst honderden rijwiel-sportliefhebbers zich in grote en kleine groepen of in dividueel, in een rustig tempo, gedu rende vier achtereenvolgende dagen, in opgewekte stemming voortbewo gen over fietspaden en geplaveide wegen, die in en om Alphen aan den Rijn door het mooie landschap van de provincies Zuid- en Noord-Holland en Utrecht voeren. Die rijwielenthousiasten, bijna zes honderd in getal, konden met volle teugen van het fraaie beeld van het vlakke land genieten. Zij zagen de stoere maar aantrekkelijke contouren van vele typen molens, zij genoten van moderne kunstwerken en vap historische monumenten. Dat was toen voor het eerst onder het vaan van de Alphense Rijwiel- vierdaagse, de Laura, een idee van de gepensioneerde referendaris van de P.T.T., de heer H. E. A. Gastelaars. Aan de steden Leiden, Amsterdam, Utrecht, Rotterdam en de bakermat Alphen aan den Rijn, welke steden in de loop der ritten werden doorkruist en de plaats waar men dagelijks start te, ontleent de Laura zijn naam. Sedert dien heeft het rijwielfestijn zich telkenjare herhaald. Niet altijd was de deelname zo groot en waren er gunstige financiële resultaten Maar het aanstekelijk enthousiasme van de deelnemers was steeds weer aanleiding voor de organisatoren het bijltje er toch niet bij neer te leggen. Integendeel elk jaar weer opnieuw troffen zij de nodige voorbereidingen voor een nieuwe Laura. Met evenveel energie en toewijding heeft dit bestuur zich nu weer sedert verscheide maanden beijverd voor de voorbereiding van de Laura 1957, welke vastgesteld is op 9, 10, 11 en 12 juli. Dat zal dan de tiende, dus een ju bileum Laura zijn! Aan de keuze van het parcours, dat evenals voorgaande jaren een lange en een korte rit zal inhouden, wordt alle zorg besteed. Voor een groot ge deelte is het reeds uitgestippeld. Met de prodpagandisten is al druk gecon fereerd, evenals met de leiders van de onderscheiden groepen welke jaar lijks plegen deel te nemen. Een nieu we affiche die overal in de drie pro vincies de aandacht van de liefheb bers zal moeten trekken, is ontwor pen door de heer J. Priester. De Wil- helminavereniging zal in de Laura- week gedurende drie dagen, t.w. op donderdag, vrijdag en zaterdag, fees telijkheden in de openlucht organi seren met bekende en verrassende at tracties. Andere verenigingen zullen worden aangemoedigd in de avond uren zaaluitvoeringen te verzorgen met een elk wat wils programma. De sportverenigingen zullen demonstra ties organiseren. En als de gezamen lijke middenstand, zo mogelijk ook de samenwerkende industrieën en 't ge meentebestuur daarbij met feestver sieringen en illuminatie voor een aantrekkelijk décor zorgen zal het meer dan ooit tevoren een welbeste de feestweek worden. Het ligt voor de hand dat het be stuur van de Laura rekent op de deel name van allen die eens hebben mee gereden. Het is moeilijk het aantal hunner nu reeds in cijfers uit te drukken. Vele groepen hebben reeds toegezegd weer van de partij te zullen zijn. Een probleem waarmede het Laura- bestuur nog zit. is de huisvesting van de deelnemers die van buiten Alphen komen. De inwoners van Alphen kun nen het huisvestingsvraagstuk bij de jubileum Laura aanmerkelijk ver lichten indien zij nu reeds toezegging aan het bestuur zouden doen /oor de huisvesting van één of meer deelne mers. Het gaat om vijf dagen. Het adres is: P. Koren, secretaris, Tous- saintstraat 30, telefoon 2634. Met deze medewerking bevorderen zy in hoge mate dat zoveel mogelijk deelnemers en deelneemsters door het bestuur geaccepteerd zullen kunnen worden. Begin april wordt de gelegenheid voor inschrijving geopend. Spoedige hulp is dubbele hulp. De Laura heeft in de loop der jaren zijn karakter behouden. Het is geen race-wedstrijd, maar is bedoeld als sportprestatie. Race-fietsen zijn niet toegelaten, tandems wel. Voor mu ziek, berichtendienst, EHBO en repa ratiemoeilijkheid aan rijwielen wordt gezorgd. Start en aankomst is in en bij het Nutsgebouw, alwaar men zich maandagmiddag 8 juli kan melden om de nodige bescheiden in ortvangst te nemen. Die avond vindt wederom een officiële ontvangst der deelne mers plaats. Men hoopt daarbij vele autoriteiten van provincies en ge meenten aan te treffen. De muziek korpsen zullen hierbij en zo mogelijk ook bij de traditionele feestelijke in- toclit aan het einde van de laatste rit aaAwezig zijn. De Laura heeft de eerste jaren in zyn gelederen ook buitenlandse deel nemers en deelneemsters gekend, En gelsen, Fransen, Duitsers en ook eens een vertegenwoordigster uit de Zwit serse bergen, die eens een keertje haar f iets-gen jegens in het lage land aan de Noordzee wilde beleven. In hoeverre die bekende gezichten bij de 10de Laura weer te zien zullen zijn, valt nog niet te zeggen. Wel is het bij na zeker, dat een groot aantal Belgi sche liefhebbers van rijwieltochten aanwezig zullen zijn, met name inwo ners van het stadje Lokeren. Zoals men weet onderhoudt het gemeente bestuur sedert vele jaren met Loke ren een vriendschappelijke relatie, gegrondvest op de Benelux gedachte. Die vriendschap is uiteraard weder kerig. Het Laura bestuur heeft pogin gen in het werk gesteld om die goede betrekkingen uit te breiden tot de be volking van beide gemeenten. Een re delijk begin daartoe hoopt men te kunnen leggen in de Laura, met dien verstande, dat zij die een Lokerense deelnemer of deelneemster geduren de de Laura-week huisvesting ver leent, te enigertijd als tegenprestatie zijn of haar vacantie daar zal kunnen doorbrengen. In soortgelijke geest, sprak, naar men zich wellicht zal kunnen herinneren Lokererts burge meester prof P. Thuijsbaert, die met zijn schepenen onze nieuwe burge meester begroette, bij diens installa tie in Alphens raadhuis. Indien dit plan met aller medewer king slaagt, dan zal in elk geval de tiende Laura opnieuw een internatio naal karakter dragen. Maar natio naal zal het moeten domineren, wil het volledig succes hebben en de Lau ra in zijn tiende rit de bevestiging vinden voor haar bestaansrecht voor de toekomst! TAFELTENNIS DE HOOFDKLASSE-COMPETITIE De laatste competitie-wedstrijden voor de hoofdklasse hebben nog geen algehele definitieve beslissing gebracht. Sparta 2 versloeg Wifra n.L met 64. waardoor de Amsterdammers zich veilig stelden boven Scylla en Smash, die nu een be slissingswedstrijd moeten spelen om uit te maken, wie degradatiewedstrijden moet spelen. De uitslagen luiden: Hoofdklasse A: QuickSparta 3 91 (Sparta 3 degradeert»; Wifra—Sparta 2 4—6. B: Sparta—PSV 5—5; Wibo—Luck Raek 5—5. Overgangsklasse F: Wibo 4—Maccabi 8—2; Sparta 5—KKK 2—8: Povac 3— Smash 2 4—6; Treffers—Nedllovd 2 3—7 (Nedlloyd kamp.); G: DOS—Rotterdam 73; De SalamandersTreffers 2 46: DOS 3Wibo 3 37; Batsw. 2—Carbon 2 46; Wilskracht—Wibo 2 2—8 (Wibo 2 kamp); Wifra 3—USV 2 2—8. TREFFERS—NEDLLOYD 2 3—7 Ondanks zeer verwoede tegenstand is Treffers er niet in geslaagd de opmars van het zeer sterke Nedlloyd tot staan te brengen. Hiermede werden de Amster dammers kampioen en gezien de uitslag bleek tevens, dat Nedlloyd in deze op stelling beslist te sterk is voor de Over gangsklas. W. Heemskerk begon tegen Schoots en besliste de eerste partij reeds in zijn voordeel door taktisch in de derde game Schoots tot de aanval uit te lokken. Hierna kwam Jos. v. d. Meer tegen Bouwens' snelle aanval zelf snelheid te kort en werd de stand 11. Nedlloyd meende er goed aan te doen door G. Ouds vanuit het eerste team in de tweede helft naar het tweede team te laten ver- ontwikkelen. Onze meisjes bleken technisch beter te spelen dan de te genstanders, waardoor de 10 zege ook verdiend genoemd kon worden, maar het veld leende zich er niet 'oe i om meer profijt uit dit technisch 1 overwicht te trekken. Bovendien was j de voorhoede slap en traag met I uitzondering van de rechtsbinnen mej Teppema. Het beste spel werd gele- ^1 verd door de beide verdedigsters, I mevr. de Greve en Jeanne Hoge- steyn, en vooral door Jo Jurrissen, die het Nederlandse doel op haar be kende, betrouwbare wijze met succes verdedigde. Over het algemeen vonden onze meisjes het juiste tegenspel tegenover de Belgische da mes, die het haar ook niet gemak kelijk maakten. Want de Belgische bond had een elftal samengesteld, dat voornamelijk bestond uit leden van de kampioensclub Antwerpen, zodat men van een versterkt club team kon spreken. Het gevolg daar van was, dat het samenspel in dit elftal beter was dan aan de Neder landse zijde, doch men trachtte het tekort aan techniek te vervangen door hard en vaak zelfs te ruw spel. Onze tegenstandsters hadden boven huizen en tegen deze hoofdklasser kon N. Heemskerk niet tot succes komen. Hierna bracht Nedlloyd' de stand gelei delijk tot 51. doordat Schoots' verdedi ging sterker bleek dan de aanval van Jos. v. d. Meer. W. Heemskerk kon het op het laatste moment niet halen tegen Ouds en doordat Nico Heemskerk zijn 1716 voorsprong in de derde game tegen Bouwens niet tot winst om kon zetten, behaalde Nedlloyd het kampioen schap, daar ze aan gelijk spel al genoeg hadden. Nadat voorzitter Van Berkel met wel gekozen woorden de bloemen had over handigd, dankte de heer Presburg, die o.m. memoreerde, dat Treffers zich steeds een waardige en sterke tegen stander heeft getoond. De heer Presburg hoopte dan ook Treffers weer gauw te mogen begroeten in de hoofdklasse. Hierna ging de strijd weer verder en nu de spanning gebroken was „knalde" Jos. v. d. Meer op meesterlijke wijze Oudt van tafel. Het was nu 5—2. Nico Heemskerk moest aantreden tegen Schoots en wederom nam deze partij ongeveer 1 uur in beslag. Met 1818 in de derde game was het toen Schoots, die zich door een leeggespeelde N. Heems kerk kon laten feliciteren. W. Heemskerk kon wel de eerste, maar niet de tweede en derde game op zijn naam brengen tegen Bauwens. waarna het dubbel nog een Treffers-zege werd door W. Heems- kerk-J. v. d. Meer. zodat de 73 neder laag tegen dergelijke sterke tegenstan ders nog niet hoeft te betekenen, dat Treffers in de toekomst niet meer in de hoofdklasse zou kunnen komen. Voor a.s. zaterdag is vastgesteld in de Pancratiuszaal TreffersWibo 4 en in Noordwijkerhout WilskrachtTreffers 2, wat tevens het einde der competitie voor het eerste en tweede team zal zijn. Deze week maandag, donderdag en zaterdag weer trainen. De uitslagen der verder gespeelde wedstrijden zijn: Dames: TreffersPTT 91; Treffers 2 DTS 4—6. Heren: Treffers 3—DTS 8—2, Treffers DSS 8—2. Deze week zijn de wedstrijden: Dames: 25 maart Treffers 2FSG, 28 maart DOS Treffers; 25 mrt SparklerTreffers 3. Heren: Treffers 3Punch. Sparkler. Het eerste damesteam verloor met 64 van ATTC 2. Mej. G. v. Amsterdam won 3 partijen en Mej. N. l'Ami behaalde een overwinning. Het derde herenteam won met 73 van DRS. J. Klerks en Joh. v. Amsterdam wonnen elk 3 partijen en het dubbelspel C. Oomen kon deze keer geen winst boeken. De junioren verloren met 82 de derby tegen Treffers 2. Alleen B. v. d. Meer won 2 partijen. Programma: Dames. 25 maart Sparkler Treffers 3; Heren. 26 mrt Den Burcht 4Sparkler; 28 maart. Sparkler 2 ATTC 4. BRIDGE LEIDSE BRIDGECLUB „DDS" De uitslagen van de 7e ronde der vier tallen-competitie waren: Groep A: Team Verboog wint v. team Mw. Visser met 20 m.p.; team Lauten- bach w.v.t. Baggen met 8 m.p.; team Kuilman w.v.t. v. Berge Heneg. m. 8 m.p. Groep B: Team Krul wint van team Mw. Verstraaten met 50 m.p.; team Mw. Reekers w.v.t. Mw. Aalbersberg met 14 m.p.; team Parmentier w.v.t. Laurel met 5 m.p. BRIDGECLUB VOOR R.K. „O.O." Woensdag speelde „O.O." een Mittchel- Duplicate wedstrijd tegen „Het Juiste Bod" uit Noordwijkerhout, welke door HJB werd gewonnen met 22 punten. Het was een gezellige en in sportieve sfeer gespeelde wedstrijd, waarbij de spelers van „O.O." na afloop in de bloemetjes gezet werden, wat natuurlijk ten zeerste op prijs werd gesteld. Groep Rood speelde voor de beker en de uitslag was: 1. Lamboo-Abswoude (3) 54 p.; 2/3. Cuppen-Bernsen (4) en De Boer-Plket (1/2) 50 p.; 4. Echtpaar Van Leeuwen (5) 48 p.; 5. Dames Bik (1/2) 47 p.; 6. Dames De Roo-v. d. Stok (6) 39 punten. Groep Groen: 1. Bergers-Barendse 59 p. (1); 2. Echtp. v. Gent 51 p. (2); 3. Echtp. Stuyfzand 48 p. (3)4. Echtpaar Scheffer 46 p. (6); 5. Dames De Boer- Piket 45 p. (4); 6. Dames Schalks-Vorst 39 pnL (5). dien een bijzonder schot vaardige voorhoede, doch dank zij de sterke verdediging van Nederlandse zijde bleven de Belgische aanvallen zonder succes. In de eerste helft van de ontmoe ting was de strijd over beide par tijen gelijk verdeeld. Beide ploegen waren om beurten in de aanval, waarbij die van de Nederlandse da mes de gevaarlijkste wareri. In ie eerste tien minuten forceerden de Oranje-meisjes tweemaal een straf- corner, welke echter geen resultaten opleverden. De Belgische achterhoede bleek sterk genoeg om de Nederland se aanvallen te weerstaan. Aan de andere kant liepen alle Belgische ac ties dood op de felle weerstand van mevr. de Greve en Jeanne Hoge- steyn en toen kort voor de rust de Belgische middenvoor, mej. van Caet, tweemaal zuiver op het doel schoot* was Jo Jurrissen paraat. Zo kwam de rust met de blanco stand (00). Na de hervatting namen de Bel gische meisjes onmiddellijk het initia tief en er vielen mooie aanvallen te noteren van mej. Debbaudt en een doorbraak van mej. Kogels. Maar weer liepen deze pogingen om het Nederlandse doel te doorboren vast op de Nederlandse verdediging. I lot- seling namen onze meisjes evenwel het initiatief over en na een mooie voorzet van mej. Teppema scoorde Trix Nilessen het eerste doelpunt, dat tevens het enige van deze ontmoeting zou blijven (01). Vele malen trachtten de Belgische speelsters de achterstand in te lopen, felle aanvallen leverden zij op het Nederlandse doel, maar zij kregen geen kans onze doel vrouwe, Jo Jur rissen, te verslaan. Toen voor 't einde werd gefloten was de stand nog steeds 10 voor Nederland, een stand welke in overeenstemming was met de capaciteiten van beide ploegen. WIELRENNEN SWIFT WON VAN SPARTA De gisteren gereden clubontmoeting tegen Sparta is door Swift gewonnen. Dank zij het goede rijden van Plasmeijer werd in de A-klasse de overwinning veilig gesteld. Reeds is de eerste ronde, toen Van Rijn en Nihof. beiden van Sparta, het offensief openden, ging Plas meijer mee; de voorsprong, die zij op het peloton veroverden, bedroeg 45 sec. De beide Spartanen moesten in de derde ronde Plasmeijer laten gaan. zodat deze onbedreigd won. In de B-klasse viel het zeer goede rijden van H. v. d. Laan op. Deze jonge knaap ging al direct bij de start er van door en heeft de af te leggen afstand van 68 km geheel alleen gereden en wist zelfs zijn voorsprong op het peloton tot drie minuten op te voeren. Ook in de C-klasse was het een Swift- lid, n.l. A. v. d. Kaaij, die in gezelschap van zijn clubmakker B. Slingerland en J. Hoppenbrouwer van Sparta een voor sprong verkreeg en in de sprint van deze twee won. Bij de adspiranten wist Reinier Riethoven op overtuigende wijze de sprint te winnen. De uitslagen luiden: A-klasse, 85 km in 2.10.30. 1. C. Plas meijer (Swift); 2. D. Wallet (Swift); 3. B. Rijkelijkhuizen (Sw.)4. E. Nihof (Sparta); 5. J. v. Rijn (Sparta); 6. J. de Lange (Sw.); 7. G. Bontekoe (Sparta). B-klasse, 68 km in 1.44.23. 1. H. v. d. Laan (Sw.); 2. P. Otto (Sw.); 3. L. de Haas (Sparta); 4. C. Vertegaal (Sw.); 5. A. du Pau (Sw.); 6. B. v. d. Touw (Sp.); 7. P. Jansen (Sw.). C-klasse, 51 km in 1.20.42. 1. A. van Kaaij (Sw.); 2. B. Slingerland (Sw.); 3. J. Hoppenbrouwer (Sp.); 4. D. Groen (Sp.); 5. A. v. Kempen (Sw.); 6. G. Lenzen (Sp.); 7. K. Morel (Sp.). Adspiranten, 34 km in 52.12. 1. Riet hoven (Sw.); 2. F. Calsijn (Sw.); 3. J. Verbaas (Sp.): 4. N. Kooien (Sw.); 5. W. v. d. Berg (Sw.); 6. K. Kasteel (Sw.) 7. P. v. Went (Sw.). Op het autocircuit te Zandvoort wordt zondag a.s. om 10 uur het clubkam pioenschap lange afstand van Swift ver reden. Evenals vorig jaar heeft Swift in samenwerking met de Spartaan uit Den Haag het circuit afgehuurd om hun kam pioenschap ongestoord te kunnen laten verrijden. In de ochtenduren rijden de Swiftleden hun wedstrijd over een af stand van 100 km. Onder de deelnemers bevinden zich o.a. Wil Vreeswijk (kam pioen 1956), Arie van Houwelingen. Jan van Wetten. Dolf Wallet. Cor Plasmeijer, Bertus Rijkelijkhuizen, L. Sikking. Th. de Vroomen, A. de Pau. J. de Lange, A. Hillebrand, P. Turk, C. Vertegaal en H. v. d. Laan. De Belg Rik van Looy heeft dit week einde de tweedaagse wegwedstrijd om de „Trofee van Vlaanderen" gewonnen. Zaterdag werd hij winnaar van de wed strijd Gent-Wevelgem (205 km) en zon dag klasseerde hij zich als vijfde in de wedstrijd Wevelgem-Gent (het „circuit van Het Volk") over een afstand van 207 km. In de eindrangschikking komt onder de eerste twintig renners slechts één niet-Belgische deelnemer voor: de Engelsman Robinson die zeventiende werd. De Nederlanders konden niet tot imponerende prestaties komen „DE BOLLENSTREEK" De Ren- en Toervereniging „De Bol lenstreek" hield sprintwedstrijden, af stand 300 meter. De uitslagen waren: A-klasse: 1. S. v. d. Poll; 2. W. van Biezen: 3. N. Tceuwen; 4. J. van Dijk; 5. H. Kooger; 6. J. van Eyk. B-klasse: 1. Jos. Koop; 2. P. v. d. Zwet; M. van Resteren; 4. J. v d. Berg; 5. G. van Saase; 6. K. Kerkvliet. C-klasse: 1. J. van Leenen.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2