Meditatie over „Ons kostbare erfdeel" Scherp Meningsverschil over verhuur pakhuis voor Leidse kantonrechter Bloemententoonstelling in het Van der Werffpark te Leiden Leerlingenavond Leidse Balletschool OMGEVING MAANDAG !8 MAART 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Sociale zondagmorgen van „St. Paschalis' Geanimeerde stemming in de Leidse Burcht Ondanks de regen, die met bak ken van de hemel kwam, was de opkomst voor de „Sociale Zondag morgen" van de leden van het r.-k. Melkverkopersgilde „St. Pa schalis" soals men dat gewend is. Ruim 150 leden en genodigden en familieleden hadden aan de oproep van het bestuur gevolg gegeven. Zij vulden om 10 uur de kapel van het St. Elisabeth-aiekenhuis, waar de geestelijk adviseur pater II. Nieuwenhuysen o.f.m. de H. Mis opdroeg en preekte over het evan gelie van dese zondag onder het motto: „Heilirc momenten". Het dameszangkoor van de Harte- Ibrugparochie gaf onder leiding van de heer A. Martijn een voortreffe lijke uitvoering van de tweestemmige mis van Rcfice: „Missa in honorem Sanctac Clarae Assisiensis'' Van J. Haragh C.ss.R. zongen nog het „Vefbu zU Supernum" en „Cara mea". Vervolg. In de zaal van De Burcht, waren intussen alle voorbereidingen getrof fen om dit uitgebreid gezelschap met een smakelijk ontbijt waardig te ontvangen. Namens het regelingscomité heette de heer M. Brouwer allen hartelijk welkom, o.m. leden van het dage lijks bestuur van de N.R.K.M. met hun echtgenoten en dirc atandaardisatiebedrijven. Drie kwartier lang werd hierna niet meer gehoord dan het opwek kend gerinkel, dat een ontbijtende menigte verwekt en het opgewekte discours, waarmede vele oude con tacten werden hersteld. De geestelijk adviseur, pater H. Nieuwenhuysen o.f.m. kreeg hierna nogmaals het woord voor een „op wekking" om mee naar huis te ne men. Kostbaar erfdeel. Hij sprak over „Ons kostbaar erf deel" hiermede niet doelend op „de lieve centjes", maar op het katho liek gezinsleven. Spr. duidde aan, dat God het gezin gewild heeft en dat het mensdom door het gezin zou groeien. Hiermede «af hij meteen aan van hoeveel belang de gezins sfeer is voor de toekomst van het mensdom. „We kennen de tragedie van het eerste gezin op de wereld: do zondeval. God koos echter later een nieuw gezinshoofd, Abraham, die stamvader werd van het volk, dat de weg naar de kerk van Christus voorbereidde". Het Oude Testament is de voorafbeelding van wat ko men gaat: de kerk. Er is een verbin ding via de kerk, die God met het gezin verbindt. Het huwelijk is hei lig in zijn oorsprong. Het woord: „weest volmaakt", van het epistel van deze morgen slaat ook op de ge huwden. De volmaakheid wordt ge vonden in de innige verbondenheid van man en vrouw in het huwelijk. In het huwelijk zijn man en vrouw gelijkwaardige partners, de man zou men het hoofd, de vrouw het hart van het gezin kunnen noemen, bei den zijn onmisbaar. Pater Nieuwenhuysen sprak ook over het voorbeeld van godsdienst zin. dat de ouders voor de kinderen moeten zijn. Het gaat niet alleen om het vóór-zeggen, maar ook om het vóór-doen. „Laat de kinderen na uw dood van de ouders kunnen getui gen; moeder? een braaf en heilig mens!; vader? een rechtschapen man met een hoofd vol kreuken, maar met een geweten zonder rimpel!" Aldus tenslotte de geestelijk ad viseur. Géén socialisatie. De heer J. P. v. d. Holst, voorzit ter, hield hierna 'begeesterd een re devoering, waarin hij méér de na druk legde op de materiële kant van het leven van een middenstander. Hii deed dit niet alvorens van zijn blijdschap te getuigen over de aan wezigheid van vroegere „baanbre- POTLOOD en GEEST No. 514. Horizontaal: 1. foei, 3. ha venstad in Engeland, 7. bootje, 9. plechtige gelofte, 11. Europeaan. 12. onbep. voornaamwoord, 14. rivier in Duitsland, 16. muzieknoot, 18. hof feest, 20. kale streep in weefsels, 22. oude lengtemaat, 23. kleur, 25. wa sem, 27. morsdoekje, 29. vast, stevig, 30 meisjesnaam, 32. gindse, 33. staat meestal boven drukwerk. Verticaal: 2. bul, 3. uitroep. 4. ver eniging, 5. Europeaan, 6. bekende af korting. 8. koraalrif, 10. zijtak Douro, 11. nauwe, 13. dus (Lat.), 15. buis vormig ingewand, 17. bekend Spaans veldheer, 19. meisjesnaam, 21. levens lucht. 24. niet gesloten. 26. wiersoort, 28. strookje, 29. rivier in Italië, 31. voornaamwoord. Oplossing morgenavond. kers" in St. Paschalis; en de be stuursleden van de N.R.K.M. met hun dames. Wij zijn op de goede weg met het gilde, aldus de voorzitter, de samen werking is goed, ook noodzakelijk voor de verbetering van de positie van de bedrijfsgenoten. Wij blijven er naar streven eenieder, die volle dige arbeid verricht ook een volledig menswaardig bestaan te verzekeren. Hij wees in dit verband op het ge vaar van socialisatie. Iedere zaken man moet individueel over eigen be staan kunnen beslissen. De heer v. d. Holst sprak ook over de aangekondigde melkprijs- verhoging, betogend dat zelfs de geringere verhoging van 6 cent per liter een vermindering in de omzet met zich mee zal brengen De organisatie. De heer J. C. J. Lambermont, voor zitter van de NR.K.M. sprak mot een „het was ons goed hier te zijn" een dankwoord tot St. Paschalis. Hij wees op het belang van de organisa tie. toen hij memoreerde, dat het de middenstandsbonden waren, die het eerst bij de Kamerleden schriftelijk hebben geprotesteerd tegen belas tingverhoging als compensatie van de melkprijs. Hij memoreerde voorts de goede gang van zaken in de melk- sanering en het succes van de va- cantieregeling. Deze zaken wijzen op de goede verstandhouding in de kring der melkhandelaren. Tegen het einde van deze morgen, die in een gevorderd middaguur eerst werd besloten, sprak de heer Compier een opwekkend („beurs"- opwekkend) woord over „Santos". Mej. L. Lindenhoff luisterde deze bijeenkomst met pianospel muzikaal op. Mevr. Martijn gaf een zuivere vertolking van het „Largo" van Han del en samen met mej. Linden hoff van „Panis Angelicus" van César Franck. De heer Martijn be geleidde aan de piano CONTACTAVOND D.V.V. Zaterdagavond hield de accordeon vereniging D.V.V. in het St. Antonius Clubhuis voor haar leden en dona teurs een contactavond. Een paar minuten over acht open de de voorzitter, dc heer F. Zwa nenburg, de avond en heette alle aan wezigen van harte welkom. Hij richtte daarna een woord van dank aan het adres van het dames comité, dat kosten noch moeite had gespaard om deze avond voor de le den en donateurs op de juiste wijze te organiseren. Hierna kwam het revuegezelschap „De Witte Raaf", o.l.v. de heer Tie- lenburg voor het voetlicht. Dit gezel schap wist op zeer vlotte wijze d< vele sketches op de planken te bren gen onder de titel „Ga je met ons mee op reis". Een hartelijk applaus beloonde hen aan het einde van hun optreden, evenals tussen de ver schillende één-acters door. Het' was voorzitter Zwanenburg, die aan het einde van de avond dc tolk der aanwezigen was en het gezel schap .,De Witte Raaf" met een vriendelijk woord bedankte.. Ook de verloting, waarbij zeer vele mooie prijzen beschikbaar waren ge steld, vond bij de leden en dona teurs gretig aftrek. De geslaagde avond werd zo als dit gebruikelijk is besloten met enkele uurtjes gezellig samen zijn o.l.v. de heer v. Wijk met dans muziek van „The Rhythm Boys" o.l.v. de heer Th. Houps. Burgerlijke Stand Geboren: Eduard Frans Kaspar, zn van D. Goldberg en M. A. Guggen- bühl; Cornelis Albertus Marinus zn van M. Johannes en M. Heemskerk; Johanna Hazina, dr van G. F. Vink en J. H. van Rhee; Richard Nicolaas zn van N. Mol en C. Smit; Tjerk Romke Gei-ard zn van T. van der Hauw en G. E. Bakker; Maria Johanna Lucie dr van A. P. C. Mol en A. M. Otten Hendrika Johanna Adriana, dr van H. Holleman en S. Wijnhout. Gehuwd: R. J. Gobius en M. J. Mei huizen. Overleden: W. J. E. L. Pieters Graafland 33 jr, huisvr. van G. J. P. Verschoor; Th. J. E. Zwarts 78 jr, huisvr. van P. Reijken; J. H. Buijs 84 jr, man; J. J. van den Burg, 61 jr, m. In een van de oude stadswijken van Leiden staat een klein pakhuis met bovenwoning. Het pakhuis is in ge bruik èn bij de eigenaar èn bij een fabrikant van chemische produkten. De eigenaar wenste aan dat gebruik een einde te zien, doch de fabrikant wilde het mede-genot van het pak huis voor het opslaan van diverse goederen behouden. Hierover ont stond een kort geding voor de pre sident der Haagse Rechtbank, jhr mr G. Witsen EUas. Mr. M. Teekens, opkomende voor de eigenaar, verklaarde namens deze dat geen huurovereenkomst tot stand was gekomen. Zijn cliënt had slechts goedgevonden dat de gedaagde het achterste gedeelte van het pakhuis materialen tegen een vergoeding van 2.50 zou mogen opslaan. Het voor ste gedeelte zou voor de eiser moe ten vrij blijven. Maar in strijd hier mede matigde de gedaagde zich steeds meer ruimte aan. De echtge note van de eigenaar had weliswaar wat huurkwitanties voor de vergoe ding getekend. Dit was echter ge schied door een list van de gedaagde. De heer Th. J. van der Heijden bestreed de eis. Hij stelde dat er wel degelijk een huurverhouding tussen partijen bestond. Zelfs in het door eiser gestelde achtte hij huur aan wezig, omdat het feit, dat een huur der slechts een beperkt genot van dc zaak krijgt aan de overeenkomst niet het karakter van een huurovereen komst ontneemt. De president der rechtbank heeft heden (zaterdag 16 maart 1957) de door de eigenaar gevraagde presidiale KRINGWEDSTRIJDEN E.H.B.O. In het Loge-gebouw vond zaterdag een kringwedstrijd plaats van de Kring Leiden van de Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. Aan de wedstrijd werd deelgeno men door 6 afdelingen met 11 ploe gen. De jury werd gevormd door de doktoren: G. J. Vei-brugge, H. Bake- ma, W. Kortmann en H. J. Keegstra, aangevuld met de dames Van Dam en De Geus. Na afloop van de wedstrijd gaf dokter H. J. Keegstra een uitvoerige uiteenzetting omtrent de uitwerking van de ongevallenopgave. De uitslag was als volgt: 1. afd. Leiden, leider de heer Beyer, 46 p., leider 8 p.; 2. afd. Oegstgeest. leid ster mevr. Dirksen, 46 p., leidster 8 p.; 3. afd. Oegstgeest, leider de heer v. d. Sleet, 46 p., leider 9 p.; 4. afd. Leiderdorp, leider de heer Brinksma, 41 p.. leider 6 p.; 5. afd. Leiderdorp, leider de heer Dekjong. 37 p.. leider 6 p.; 6. afd. Leiden, leider de heer Korswagen, 37 p., leider 6 p.; 7. afd. Lisse. leider de heer Dc Koning, 33 p., leider 5 p.; 8. afd. Hillegom. lei der de heer Warmerdam, 31 p., leider 6 p.; 9. afd. Sassenheim, leidster mej. Tilma, 31 p.. leidster 6 p.; 10. afd. Hillegom, leidster mej. De Ridder, 28 p., leidster 6 p. en 11. afd. Lisse, lei der de heer Van Duinhoven, 24 p., leider 4 p. Leidse Universiteit Geslaagd voor het Doet. ex. Gen. II de heren A. M. Leeman te Leiden; E Ch. M. Th. Palmen te Klimmen (L.) en A. A. de Zeeuw te 's-Gravendeel. Voor het semi-artsexarnen de heren H. Backer te Leiden en G. Mojet te Warmond; voor het Artsexamen mej. M. J. Fontein te Haarlem, de heer J. Th. Sard (USA), en de heer P. H. M. Strijkers te Maastricht. voorziening van de hand gewezen en deze eigenaar veroordeeld tot beta ling van de proceskosten. én WIELRIJDER SLIPTE. Vochtigheid, waardoor het wegdek van het Havenplein glad geworden was, was er zaterdagmorgen vroeg de oorzaak van dat de 36-jarige heer M. v. d. H. uit de Oosterstraat met zijn fiets slipte. De man kwam te vallen en brak het linker onder been. De EHD vervoerde hem ter ge neeskundige behandeling naar het Academisch Ziekenhuis. Zomer attractie voor toeristen Plannen bestaan om de bloemententoonstelling, die vorig jaar in de Bur gerzaal van het Leidse Stadhuis werd gehouden, dit jaar een plaats te ge ven in het Van der Werffpark te Lelden. Deze tentoonstelling zal gehouden worden van half juli tot half augustus in de tijd waarin ook het Rijnsburgs bloemencorso (eerste zaterdag van augustus) door Leiden rijdt. Gedacht wordt aan een attractie, die een trekpleister kan zijn voor de toerist naar Leiden. Men denkt aan verschillende evenementen: verlichting des avonds, uit voeringen van Leidse gezelschappen op een toneel in het park. „zingende" paddestoelen, etc. Wij zijn van mening, dat het realiseren van dit idee aan beveling verdient; de bloemen en planten komen in een „levende" achter grond het best tot hun recht en achter het standbeeld van Van der Werff is ruimte genoeg voor een soort openluchttheater. Wij denken in het bijzonder aan gecostumeerde spelen, waarbij de geschiedenis van de Pilgrimfathers zeer actueel dit jaar een rol zou kunnen spelen. TV en Leiden. De ontvangst van de cabin-boy van de Mayflower II in Leiden zal ook door de televisie worden uitgezon den. Vanmiddag bezochten de TV- reporters het gemeente-archief om Jnige opnamen van documenten, die etrekking hebben op de Pilgrim fathers op de film vast te leggen. Verven gegund. Öe Genie te 's-Gravenhage heeft na openbare aanbesteding een ge deeltelijke verving van militaire ge bouwen in de randgemeenten van de dienstkring Leiden met uitzon dering van die te Oegstgeest gegund aan de laagste inschrijvers, fa. W. J. Pasman en S. J. Burgy te Leiden voor 18.000. Ergon Electric te Leiden heeft voor 84.870 aangenomen het in het werk brengen van de laagspanning grond- kabelnet; hoogsp. inst. en laagsp. verdeelkasten op militair terrein te Katwijk aan Zee. Lot werd betaald. Wij vernemen van mevr. v. d. Meer, collectrice van de Staatsloterij, dat de winnaar van de premie van 30.000 gulden het lot niet gekregen In film voor K. 6c O.: Acht keer Alec Guinness Zaterdagmiddag heeft de bekende acteur Alec Guinness weer eens van zich doen spreken. En zoals het een groot filmacteur betaamt: niet om één reden alleen. Ten eerste hebben de K. en O.-leden, voor wie de film „Kind Hearts and Coronets" twee keer in Casino draaide, over hem ge sproken. Want deze ras-acteur, die zoals bekend, het vorig jaar katho liek is geworden, speelde maar liefst acht rollen, telkens met een ander uiterlijk, maar ook, en dat is belang rijker, met een ander innerlijk, zó, dat een buitenstaander er niets van zou merken. Een tijdje geleden heeft de Franse komiek Fernandel dat grapje ook eens uitgehaald, maar dan slechts in vijfvoud. Hij speelde toen in „Een schaap met vijf poten". Maar in „Kind Hearts and Coxo- nets" heeft naar onze mening Alec Guinness, en de andere acteurs met hem, om een tweede, minder gun stige reden van zich doen spreken: omdat ze tevéél spraken. De film was teveel de illustratie van een op gelezen verhaaltje, een monoloog. Het visuele stond dus op het tweede plan, een echte film vertelt zélf in beelden, spreekt een filmtaal. Er wordt een dagboek opgelezen door een ter dood veroordeelde zon derling, die voor de trouwe bezoe ker van K. en O.'s „Film van de maand" reminiscenties oproept aan de niet al te goocheme loodgieter uit de Engelse film „De loodgieter en het atoomgeheim" van de vorige keer. Niet alleen omdat ze beiden kennelijk niet al te graag naar de zaterdagavond een voordracht avond in de Schouwburg gehouden onder leiding van mevr. Ann ter Haar-Pasman en van haar lerares mevr. Elma Holtrop-Huisingh. Mevrouw Pasman heeft in een zes tiental balletbeelden, door geinen en groten gedanst, het programma uit gebreid in die zin, dat de educatieve taak van de balletcultuur duidelijk tot uiting komt. De ganse avond werd gevuld met het thema „de klok", ofwel de in deling van de dag; vanaf 't opstaan tot 't late avonduur, waarop de ont spanning na de arbeid wordt genoten in eigen sfeer en mentaliteit. De ge kozen thema's gaven aanleiding tot belangstelling, maar tevens tot een vrolijk gelach, 't Ontwaken al dade lijk met de energieke type, en de ander, die graag nog wat nadut en sloom aan het werk gaat, is aardig en raak uitgebeeld. Dan gaan wij de straat op, stappen in de tram en ko men op de markt. Met veel fantasie lat de choreo grafe de personen aan 't oog en be grip voorbijtrekken. Het speelkwar tier (ongedwongen, maar tevens ge- discipneerd) geeft aan de jufs ge legenheid hun jeugdige schare op aardige manier voor het voetlicht te brengen. In de klas is 't weer de juf die hoe bang zij ook is voor het muisje (de kleine Ter Haar) toch nog de orde weet te bewaren onder de kinderen van haar klas. Dan volgt de groep kookstertjes en meisjes om af te wassen, veelal ge barenspel. In 't Park, daar dansen de kleuters en ook de gouvernantes, dansjes van jolijt. Eerst in het tiende beeld treedt de balletmeesteres met een elftallige klasse op in „Ballet les" en orden met critiek, met élan en vuur de technische oefeningen ge maakt, geperfectioneerd voorgedaan door de leermeesteres, volgen de leer lingen haar voetstappen. discipelen handhaaft zich goed, ook waar hij met een miniatuur-bal lerina de functie van de manlijke dansen naar best vermogen aantoont. Wij winkelen, medelijden gevoelend met de verkoopster, die zo'n eisende late klant tevreden moet stellen, en dan is 't bedtijd, waarbij voor het inslapen nog de nodige acrobatiek wordt vertoond. De grote mensen gaan 's avonds naar de schouwburg v/aar een wals romantisch en met gratie en een Pizzicato, helder en pit tig werden gedanst. Met „Roulette" kWamen wij aan het dansdrama, waarbij mevrouw Pasman de zware rol van croupier op zich had geno men. Rouge ou noir, de nummers, de bal, de gokkers, verslaafd aan het spel, de gewetensdrang van de crou pier, worden uitgebeeld; en de rou lette draait door. De impressie van deze naarstig bedachte pantomine. bleef geenszins in 't vage; de toe schouwer begreep en leefde mee met 't verloop van 't gebarenspel. Men kan bewondering hebben voor wat de groep zich aan aan uitdruk kingsmiddelen heeft weten .te ver werven, wat voor de voornaamste figuren, die met hart en geest erbij waren, een waar succes opleverde. Ten slotte een bewonderenswaar dige dans van Ann ter Haar en mej. Stuifzand „Ten afscheid". Effectvolle sierlijke costuums van eigen atelier. Een storm van applaus uit de zaal; een regen van bloemen en cadeaux op de Bühne. Wim Serlie verzorgde muzikaal en vaardig de begeleidingen; van een voudige kinderlijke muziek af, naar de ritmische en geëmotioneerde be geleidingen toe. Mooi en goed heeft hij de ganse avond zijn niet te onder schatten taak vervuld. Een aardige programma-omslag is van de hand van Nellie Barug een der talentvolle leerlingen. In totaal wordt de leerlingenavond driemaal herhaald. J. KORTMANN. maar alle twee scheppen ze een be vrijdende humor, die overal de draak mee steekt, en eens temeer bewijst, dat Engelse grapjes aan de dagelijkse beslommeringen hun ernst ontnemen. Die zonderling in „Kind Hearts and Coronets" is een jongeman, die wraak neemt op zijn familie, omdat deze niet toestaat, dat zijn gestor ven moeder in het familiegraf wordt bijgezet. Deze moeder is met een „gewone" Italiaanse zanger ge trouwd, ofschoon ze zelf de dochter is van een hertog en dus van adel. Maar haar zoon neemt wel wraak. Acht familieleden met onvermengd blauw bloed (Alec Guinness) ster ven korte tijd na elkaar, zodat de moordenaar-zonder-gewetensbezwa ren zelf hertog wordt. Maar dan komt Scotland Yard. De Engelse re cherche heeft evenwel helemaal geen verband tussen de successievelijke verdwijningen gezien, maar komt de jonge hertog arresteren om een „moord", die hij juist niet heeft gepleegd. De K. en O.-kijkers heb ben kennelijk met spanning de hebben kennelijk met spanning de volgende gebeurtenissen meebeluis- terd, en passant meebekeken. Leidse Agenda MAANDAG 18 MAART Oudercomité Don Boscoschool. Ouderavond. „De problemen van het schoolgaande kincf', drs Stolker. „In den Vergulden Turk" 8 uur nam. „De Natuurvriend". Lezing over waterplanten. Steenschuur 6. 8 uur nam. Leidse Balletschool. Uitvoering. Leidse Schouwburg, 8 uur nam. Kath. Emigratiebureau. Zitting, 't Karrewiel, 19.30—20.30 uur nam. DINSDAG 19 MAART. R.K. E.H.B.O. Leiden, aanvangs- cursus r.-k. lyceum. 8 uur nam. Week van Intern. Samenwerking. Bijeenkomst schooljeugd en pol. jongerenorganisaties. Stedelijk Gym nasium. 8 uur nam. Credo Pugno-bijecnkomst. Gebouw Chr. Soc. Belangen, Oude Singel 236. 8 uur nam. K. O. Haagse Comedie „Drieko ningenavond" Schouwburg, 8 u. nam. Nederlands Madrigaalkoor. Resi dentie Kamerorkest. Johannes pas sion J. S. Bach. Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Dienst Welzijnszorg Landmacht. Toneelgezelschap Jan Nooij. „Een huis vol herrie". Cantine Doelenka zerne, 8 uur nam. WOENSDAG 20 MAART Selskip „Fryslan". Fryske joun Praetsje troch it bounsbistjierslid A, P. de Vries. Foardrachten troch de heer J. v. d. Heide en Harsenkraeb- jen. Jacobazaal, kwart over acht nam. Rozenkranskruistocht. St. Petrws- kerk; 6.45 uur nam. Week van Intern. Samenwerking. Juridisch Studiecentrum Gravensteen. Prof. dr. B. H. M. Vlekke over „Ont wikkeling van de internationale ver antwoordelijkheid"; 8 uur nam. Kon. Ned. Mij. voor Tuinb. Plantk. Ledenvergadering. Gerecht No. 10, 8 uur nam. Rijksmuseum v. Volkenkunde. Kracht- en behendigheidsspelen China, door Gan Tjiang Tek; 8 uur nam. Vereniging „Koninginnedag". Jaar vergadering „In den Vergulden Turk" 8 uur nam. Week van Intern. Samenwerking. Poppenkastvooi-stelling Boerhaave- zalen, half drie en half vier nam, K. O. Haagsche Comedie. „Drie koningenavond". Schouwburg, 8 uur nam. Collegium Musicum. Concert. Stads gehoorzaal, 8 uur nam. Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst van de Apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waarge nomen door: Apotheek Douza, Dou zastraat 31, tel. 21313; Apotheek Nieuwe Rijn 18, tel. 20523; Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, Oegst geest, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films in de week van 1522 maart zün door de Kath. Film-Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „De hemelbestormer", 14 jaar. Lido: „La vie Parisienne", 18 jaar. Luxor: „De man, die teveel wist", 14 jaar. Trianon: ..Michael Strogoff", alle leeftijden. Rcx: „Het monster van dr. Quatermass", 14 jaar. NIET-BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 our). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan alsnog trachten C een exemplaar te doen toekomen. DE ADMINISTRATIE. Vóór honderd jaar Scheveningsche visschers hebben op Maandag den 9den dezertusschen Zandvoort en Noordwijk, naar gitsing 5 uren van den wal, ontmoet, naar z\j meenen, een Engelsch koopvaar dijschip. schijnbaar een kolen- brik. dat de noodvlag had ge- heschen en veel geleden had; 5 schepelingen zagen zij op het dek; deze hieven een noodge schrei aan. Het stormweder be lette de visschers hulp te kunnen aanbrengen. Na verloop van hoogstens een vierde uurs, zonk het «chip eensklaps weg. VOORHOUT Alweer een eerste Kievitsei Gisteravond tegen half zeven werd aan burgemeester P. M. E. Smolders van Voorhout een kievitsei aange boden, waarvan men mag aannemen, dat het het eerste el is, van dit soort, dat dit jaar in de provincie Zuid-Hol land gevonden werd. Het ei was in de Broekhorstpolder te Voorhout gevonden door twee vrienden, de 16-jarige J. Angevaare en de even oude K. Turnhout van de 's-Gravendamseweg 21 in Noord- wij kerhout. De burgemeester was voornemens met de vinders het ei hedenmiddag te gaan aanbieden aan de commis saris van de koningin voor de pro vincie Zuid-Holland. LEIDERDORP TARIEVEN EN OPENSTELLING ZWEMBAD Voor een gezinsabonnement, waar op het gehele gezin mag zwemmen en waardoor het hoofd tevens lid ia, betaalt men ƒ22,50. Een individueel abonnement bedraagt: voor een per soon boven de 16 jaar f8,—; voor een tweede abonnement in een gezin 7,—; volgende abonnementen f 6, voor personen beneden 16 jaar: lste abonnement f 5,2e abonnemt in het gezin 4,volgende abonne menten ƒ3,Losse baden ƒ0,50 en 0,25. Leskaarten 5,—. Met het vaststellen van de zwem- tijden heeft men rekening gehouden met wensen uit verschillende bevol kingsgroepen. De volgende voorlopige dienstregeling is vastgesteld, waarbij deze aan de praktijk zal worden ge toetst. Blijkt dat een bepaalde groep geen animo toont, dan laat men deze vervallen en komt de tijd ten goede aan een andere groep. Des morgens van 7 tot 7.30 uur is het afwisselend óf voor dames, óf voor heren. Van 8.3010 uur is het bad gesloten; van 1012 uur uitsluitend voor dames; van 122 uur gesloten; van 25.30 familiebad; van 5.306.15 gesloten; van 6.157.30 of 8 uur familiebad; om 7.30 of 8 uur voor leden van de vereniging. In de maanden juni, juli en augus tus is het bad geopend voor bezoekers tot 8 uur. De overige maanden tot 7.30 uur. Blijkt dat voor wedstrijd sport geen belangstelling bestaat, dan wordt het bad ook des avonds voor bezoekers opengesteld. Tijdens het gemengd zwemmen wordt geen les gegeven. Dit geschiedt alleen in de morgenuren. Z0ETERW0UDE Muziekleven. Op uitnodiging van de burgemeester zijn een aantal muziekliefhebbers in het gemeente huis bijeengekomen. Besloten werd pogingen in het werk te stellen tot verhoging en verbreding van het cul turele peil van de bevolking door het mogelijk te maken, dat er een sym- phonie-concert wordt gegeven. Daar toe zal een subsidie van provincie en gemeente onontbeerlijk zijn. De burgemeester is de volgende week afwezig en wordt vervangen door de loco-burgemeester, wethou der G. P. van Leeuwen. Geboren: Maria Jozefina, dr van H. J. Heemskerk en G. A. Laan; Ca- tharina Petronella Cornelia, dr van C. J. v. Leeuwen en M. G. v. Meurs; Cornelis Antonius Maria, zn van J. A. Mooijman en C. M. v. Santen: Johan na Liduina Maria, dr van Q. F. Olst- hoorn en J. C. M. A. Vlasveld; Wy- brand Maria Clemens Hyacinthus, zn van J. H. v. d. Ploeg en G. W. Helle man; Johannes Mattheus Jozef, zn v. J. P. v. Rijn en G. C. M. Ammerlaan. Ondertrouwd: Willem de Vogel 22 jr en Wilhelmina Ciere 19 jr. Getrouwd: Th. M. M. v. Steijn en J. J. Klinkhamer; J. C. Bruigom en W. J. Br:man; C. A. Vromans en G. M. F. v. Hartevelcl. NOORDEN 5-Jarige jongen te Noorden verdronken Vrijdagmiddag is het 5-jarig zoon tje Arie van de familie P. D. van Lith, te Noorden, verdronken. De kleine die vaak naar de familie ging, had ook nu weer de ouderlijke wo ning verlaten. Bij navraag bleek echter dat hij niet bij de familie ge weest was. Na ongeveer anderhalf uur zoeken werd het knaapje in een naibij gelegen slootje gevonden. Door omwonenden werd nog enige tijd kunstmatige ademhaling toegepast. Dr. Bremer, die inmiddels was gear riveerd, kon niet anders dan de dood constateren.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2