DU INS TREEK Scherp ZATERDAG 16 MAART 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Kamerlid J. J. Fens secretaris-generaal Raad van Europa? De heer J. J. Fens, lid van de Tweede Kamer voor de K.V.P. zal door de Nederlandse regering wor den voorgedragen als kandidaat voor de functie van secretaris-generaal van de Raad van Europa. Zijn mede- kandidaat is de Italiaan Benvenutti aldus meldt „Trouw". Op 28 april a s. zal de raad van ministers bijeenkomen om een beslis, sing te nemen. Mogelijkheid van prijsdaling De belangrijkste factoren, die vele prijsstijgingen van de laatste tijd on vermijdelijk hebben gemaakt, heb ben zo aan invloed verloren, dat er thans in het algemeen geen enkele reden voor nieuwe prijsverhogingen meer is. Weliswaar ligt er nog een aantal prijsstijgingen in het verschiet, doch deze zullen een gevolg zijn van de uitvoering van het regeer in gs pro gram. „Wij kunnen gerust zeggen, dat de prijzen psychose achter de rug is en dat in de nabije toekomst, wanneer zich geen nieuwe onverwachte moei lijkheden voordoen, eerde;- prijsver lagingen dan verhogingen te ver wachten zijn". Dit verklaarde minis ter Zijlstra vrijdagavond in een rede voor de commerciële club te Gronin gen. De affaire majoor K. Proces-verbaal en aanklacht „verdwenen" Naar aanleiding van do affaire ma joor K. zijn de militaire autoriteiten een grootscheeps onderzoek begon nen naar de gedragingen van talrij ke personen in de hogere militaire kringen, van wie men verwacht, dat zij op onverantwoordelijke wijze zijn omgesprongen met gelden, die \oor de inkoop van legergoederen waren en zijn bestemd aldus „De Tele graaf". De opsporingsapparaten en even eens Kamerleden zijn de mening toe gedaan. dat de arrestatie van majoor K. slechts een "tactische manoeuvre" was, bedoeld, om de aandacht van het beleid van die vele andere per sonen in hogere legerkringen af te leiden. Merkwaardige feiten in het aan de gang zijnde onderzoek zijn het „zoekraken" van majoor K's aan klacht bij de Koninklijke Marechaus see aan de Laan van Meerdervoort te Den Haag en van een proces-ver baal, een jaar geleden opgemaakt tegen een hoofdofficier van deze Koninklijke Marechaussee. Van deze j r. c lijke zoekrakingsgevallen „niet meer zullen voorkomen". Het vliegtuigongeval nabij de Maaldrift Het voorlopig onderzoek naar het vliegongeval op 14 februari j.l. na bij Wassenaar, waarbij een „Firefly- trainings-vliegtuig van het Marine vliegkamp „Valkenburg" neerstortte waarbij de vlieger werd gedood, heeft naar de marinevoorlichtingsdienst mededeelt, aan het licht gebracht dat dit vliegtuig een motorstoring onder vond tengevolge van een defect, dat bij de M.L.D. nog niet eerder was voorgekomen. Alhoewel de omstandigheden voor het uitvoeren van een noodlanding gunstig waren, werd om nog onver klaarbare redenen het vliegtuig over trokken, als gevolg waarvan het af gleed en neerstortte. De dood was één minuut vóór Gisteren is in San Francisco een doodvonnis voltrokken, terwijl de gouverneur van Californië tevergeefs probeerde telefonisch het bevel te ge ven, dat de executie moest worden uitgesteld. Doodvonnissen worden in die ge vangenis voltrokken met cyaangas, dat vrijkomt nadat tabletten in een kom met een vloeistof worden ge worpen in de executiekamer. De terechtstelling was vastgesteld op 11.15 uur. Om 11.16 uur telefoneer de de gouverneur van Californië, die zich aan boord van het vliegkamp schip Handcock op zee bevond, dat hij een verzoek tot uitstel van de execu tie had gekregen en dat de terecht stelling van Burton W. Abbott, de ter dood veroordeelde, moest worden uit gesteld. Het was juist één minuut te Iaat. Burton Abbott, een 28-jarige stu dent, was ter dood veroordeeld voor de moord op een schoolmeisje. Steeds heeft hij volgehouden dat hij onschul dig was. Te elfdei ure had zijn advo caat, George T. Davis, een verzoek ingediend, terechtstelling uit te stel len. POTLOOD en GEEST Oplossing No. 513. Horizontaal: 1. arme, 4. omen, 7. Anjou, 9. hin dernis, 10. ham, 11. les, 15. ontaar den, 18. Adoea, 19. Lena, 20. Emma. Verticaal: 1. acht, 2. Manhattan, 3. end, 4. oor, 5. Muntendam, 6. nest, 8. Jet, 12. goal, 13. Nao, 14. Anna, 16. Ada, 17. ree. De eisen voor veewagens Het Tweede-Kamerlid de heer Van der Weijden heeft aan de ministers van Verkeer en Waterstaat en van Landbouw, schriftelijk de volgende vragen gesteld: 1. Zijn de ministers niet van oor deel, dat aan de eisen van de rijks dienst voor het wegverkeer aangaan de veewagens, houdende o.a. voor schriften betreffende de banden, de laadvloer, de laadruimte, de beves tigingsorganen en de wielkasten, vrij wel geen enkele, zelfs moderne land- bouwwagen voldoet? 2. Kunnen de ministers medede len, of het desbetreffende besluit van 5 november 1956 is genomen in over leg met of gehoord de georganiseer de landbouw? 3. Kan het de bedoeling zijn ge weest, dat, indien door een landbouw trekker een aanhangwagen wordt voortbewogen, waarin zich herkau wende dieren, eenhoevige dieren of varkens bevinden, deze trekker dan moet zijn voorzien van een kenteken, waardoor thans weer landbouwtrek kers met of zonder kenteken op de weg komen? 4. Weten de ministers, dat door de verplichtstelling van het kenteken nu bovendien de ontsmuttingsvoor- schriften voor veevervoCT automa tisch van toepassing geworden zijn op het veevervoer met landbouwtrek ker en aanhangwagen, terwijl deze voorschriften niet van toepassing zijn, als de aanhangwagen met een paard wordt voortbewogen? 5. Kunnen de ministers bevorde ren, dat deze 'ongewenste gevolgen voor veevervoer met aanhangwagen worden opgeheven, indien deze door een landbouwtrekker worden voort bewogen? Nederlander in Engeland gearresteerd Verdacht van verduistering De 34-jarige H. A. R. uit Doetin- chem, in motorsportkringen geen onbekende, is gisteren in Liverpool gearresteerd, een uur voordat hij met het m.s. „Hubèrt" naar Brazi lië zou vertrekken. De Doetinchem- se politie heeft veertien dagen ge leden „Interpol" verzocht om de ar restatie van R., die verdacht wordt van verduistering van drie vracht auto's, elk ter waarde van 25 a 30.000 gulden. Naar de politie te Doetinchem meedeelde heeft hij de auto's in de loop van het laatste halfjaar op af betaling gekocht. Van de leveranciers woont er een in Doetinchem, de bei de anderen elders in het land. Hij zou de wagens met groot verlies van de hand hebben gedaan, doch kwam zijn betalingsplichten niet ,na, met het gevolg dat aangifte werd gedaan bij de politie. Volgens de politie is het mogelijk, dat R., die de laatste tijd in Doetinchem een transportbe drijf had, nog meer auto's op soort gelijke wijze van de hand heeft ge daan. Omstreeks de tijd dat zijn aan houding werd v?rzorht moet hij naar Engeland zijn uitgeweken. Volgens Reuter is vanmorgen te Londen bevel gegeven tot zijn uit levering. Pardoes tegen een vrachtauto rijdend, kwam gistermiddag een ne gen-jarige schooljongen uit Doorn om het leven. De jongen kwam uit school en reed van de Acacialaan de Rijksstraatweg op, waarbij hij met de auto in botsing kwam. Bij het eggen is gistermorgen te Ens, Noordoostpolder, een 47-jari- ge landbouwer onder zijn tractor ge komen. Vermoedelijk is het ongeluk gebeurd, toen de trekker achteruit schoot, maar er waren geen getui gen. De mar» was op slag doocf. Hij laat een vrouw en drie kinderen achter. Abott ging kalm de dood in. Hij sprak nog enkele woorden met de be wakers, die hem vastbonden op de stalen stoel van de groen geschilderde ..gaskamer". Een van de bewakers klopte hem nog, als om hem moed te geven, op de schouder. „All right", scheen de jonge man nog te zeggen; toen sloot de deur zich dreunend en was Abbott alleen. Pas toen het mechanisme dat de ta bletten in de vloeistof werpt, in wer king was gekomen, kwam de telefo nische order van de gouverneur door. Atoomreactor ontploft Grote verwarring en opwinding is in West-Duitsland ontstaan over het nieuws, dat de Britse luchtmaar- schalk de Earl of Bandon, comman dant van de tweede tactische lucht macht der geallieerden, aan een groep Nederlandse journalisten meegedeeld heeft, dat de Amerikaanse strijd krachten in West-Europa over atoom wapens beschikken. Een woordvoerder van de West- duitse regering heeft gisteren toege geven dat de Amerikaanse troepen in West-Duitsland inderdaad zijn uitge rust met atoomwapens. De opschudding, die dit bericht veroorzaakte, noodzaakte zowel het. Westduitse ministerie van Defensie als het Engelse en Amerikaanse hoofdkwartier verklaringen uit te geven. Het Amerikaanse hoofdkartier in Heidelberg weigerde enige commen taar te geven en wees op de wet van 1954, waarbij het verstrekken van inlichtingen over atoomwapens wordt verboden. Het opperbevel van de Engelse luchtmacht in München-Gladbach be- bevestigde de verklaring van de Earl of Bandon, dat zijn troepen spoedig met tactische atoomwapens zullen worden uitgerust, maar ontkende dat deze zou hebben gezegd, dat Ame rikaanse troepen reeds over zulke wapens beschikken. Te Hoofddorp werd drieling geboren Het gezin van de heer P. Koolber gen, Prinses Irenestraat 18 in Hoofd dorp, onderging gistermorgen een sterke uitbreiding door de geboorte van een drieling. Door de geboorte van Fonnie, Nico en Gerard bestaat het gezin thans uit twaalf personen: vader, moeder, twee meisjes en acht jongens, onder wie een vierjarige tweeling, Peter en Wim. Fonnie, die zich om kwart over vier aandiende, woog bijna zes pond, Nico en Gerard, die respectievelijk om vijf minuten over half vijf en vijf uur geboren werden, wogen elk ongeveer vijf pond. Mevrouw C. Koolbergen-Bouman en haar drie jongens, die thuis ter wereld kwamen, maken het uitste kend. De burgemeester van de Haar lemmermeer, onder welke gemeente Hoofddorp hoort, heeft de heer Kool bergen zijn gelukwensen aangeboden. Rokend Nederland is niet bang Nóch de prijsverhoging op sigaret ten, nóch het onlangs gepubliceerde rapport over longkanker, schijnt ro kend Nederland er van te weerhouden van het roken van sigaretten af te zien. Wel schijnt er, althans volgens de voorlopige conclusie van de tabaks industrie en de handel, een kleine verschuiving plaats te vinden van si garetten naar kleine sigaartjes. Het is echter moeilijk na te gaan of hier van de prijsverhoging of het bedoel de rapport de grootste oorzaak is. Weliswaar worden de laatste we ken door de grossierderij (en dus ook bij de faibrieken) minder sigaretten verkocht, doch men wijt dit aan de voorraadvorming door de detaillisten toen het besluit tot prijsverhoging van sigaretten bekend werd. Deze voorraad wordt voor de oude prijs verkocht, doch remt vanzelfsprekend nieuwe aanvoer. Verschillende winkeliers constate ren daarnaast een kleine verschuiving van de sigaret naar het kleine sigaar tje, terwijl misschien ook een klein getal dames wat geschrokken is van het longkankerrapport In hoeverre deze ontwikkeling zich voortzet, èn naar het sigaartje èn naar vermin derd roken voor dames, dient van zelfsprekend te worden afgewacht, doch de handel schijnt er nogal ge rust op te zijn. TWEE VEEDIEVEN GEARRESTEERD. De Brabantse boeren kunnen hun vee weer rustig in de weide laten grazen, nu de Tilburgse recherche na een langdurig onderzoek de hand heeft weten te leggen op een tweetal veedieven, te weten een 35-jarige slager en zijn 28-jarige handlanger, beiden niet uit Tilburg. In totaal heeft dit tweetal niet min der dan 33 stuks vee uit de weide ge stolen en voor consumptie doen slach ten. De totale schade der boeren be loopt minstens f 25.000. De aangehou denen, die inmiddels een bekentenis aflegden, werden naar de officier van justitie te Breda overgebracht. Het onderzoek wordt voortgezet, omdat aangenomen mag worden, dat er ook nog anderen bij de diefstallen respectievelijk slachtingen zijn be trokken. KAS VAN WATERSCHAP EN REKENING BEHEERDER LIEPEN DOOR ELKAAR. De officier van justitie bij de Dordtse Arrondissementsrechtbank heeft een jaar gevangenisstraf met onmiddellijke gevangenneming geëist tegen een inwoner van Werkendam, thans schrijver bij de directe belas tingen en voorheen als secretaris penningmeester werkzaam bij het waterschap „De Vervoornepolder" te Werkendam. Aan deze verdachte werd ten laste gelegd, dat hij van mei 1953 tot en met juli 1956 zich verschillende be dragen had toegeëigend, toebehoren de aan het waterschap, tot een to taal bedrag van 10.000. Verdachte ontkende verduistering te hebben willen plegen. Hij verweet zich zelf grove slordigheid, die on der meer tot gevolg had gehad, dat de bankrekening van het waterschap en zijn privé-bankrekening door elkaar gelopen waren. De officier van justitie meende, dat er systeem had gezeten in de knoeierijen. Bovendien vond hij het vreemd, dat verdachte er niets van gemerkt had, dat er tien mille uit de kas van het waterschap verdwenen waren. De rechtbank, die over 14 dagen uitspraak zal doen, besloot de eis van de officier voor wat betreft de onmiddellijke gevangenneming niet in te willigen. Atoomwapens in W. Duitsland? De Amerikaanse commissie voor atoomenergie heeft vrijdag te Los Alamos (Nieuw-Mexico) bekendge maakt, dat op 12 februari de kern van een proefreactor is ontploft. Nie mand werd gewond, doch de reactor is verwoest. De reactorkern bestond uit een bol uranium 235, ongeveer 17 cm in doorsnede, op een driepoot. Het gebouw, waar de ontploffing zich voordeed, is niet beschadigd. Het gevaar voor besmetting door straling is met de gebruikelijke reinigings middelen opgeheven, aldus de ver klaring van de commissie. Het apparaat ontplofte doordat de hitte te groot werd als gevolg van een „verkeerd functioneren van spe ciale proef apparaten". HILLEG0M JONGEN OVERREDEN. De acht jarige Pieter van Klaveren liep donderdagavond om even over 8 uur de Hoofdstraat over, te* hoogte van de Vosselaan. Hij is toen tegen een luxe auto opgelopen met het ge volg dat hU ernstig werd verwond en 'n gecompliceerde beenbreuk opliep. Hij is naar het Diaconessenhuis te Haarlem vervoerd. De bestuurder van de luxe auto is doorgereden. Of hij van het ongeval niets bespeurd heeft? De politie doet onderzoek naar deze bestuurder en vraagt naar personen die mogelijk getuige zijn geweest van dit ongeval. JAARVERGADERING K.A.B.O. De katholieke bond van overheids personeel hield vrijdagavond de jaar vergadering in het K.A.B.gebouw on der voorzitterschap van de heer A. Kraan. De voorzitter heette in 't bij zonder de bondsbesuurder A. Dellaert welkom en merkte op, dat de proble men die in het bijzonder het over heidspersoneel raken, vele zijn en daarbij nogal ingewikkeld. Daarna werden de notulen en het jaarverslag door de secretaris, de heer Jac Berkhout voorgelezen. De secre taris deelde mee dat het ledental in stijgende lijn gaat en nu 53 bedraagt. Voorts herinnerde hij aan de viering van het 40-jarig bestaan van de af deling dat in oktober j.l. op luister rijke wijze was herdacht. O'olc de me dewerking van het gemeentebestuur bij de door de K.A.B.O. naar voren gebrachte wensen en voorstellen kwam ter sprake en werd geprezen. De vergaderingen werden goed be zocht en de verstandhouding tussen bestuur en leden is zeer goed. Uit bet financieel verslag bleek dat de kas der afdeling goed in orde was en de penningmeester, de heer N. van Beelen werd daarvoor dank gebracht. Het bestuur werd uitgebreid met twee leden, de heren C. Sijsener en W. v. d. Zwan. Tot leden van het georganiseerd overleg werden gekozen de heren A. Kraan en Jac. J. Berkhout en plaats vervangers de heren W. Visser en J. van Kempen. Uitvoerig werd het voorstel van het hoofdbestuur om in 1958. als de katholieke bond van overheidsperso neel 50 jaar bestaat in zo grote getale als dat mogelijk zal zijn naar Rome te gaan, besproken en in principe werd besloten om door gezamenlijk sparen één der leden als afgevaardig de de Romereis te laten maken. Door een oud-Ri mereiziger onder de leden werd aangespoord om aan deze reis deel te nemen. Na de pauze was het woord aan de bondsbestuurder, die naar aanleiding van de in de vergadering opgeworpen problemen, de I.Z.A., 't inkopen van diensttijd, de ook voor de ambtenaren verplichte verzekering in de A.O.W. en verschillende vraagstukken de P.T.T. rakende, daarop uitvoerig in ging. Hij wees er op dat het feit dat de lager gesalarieerde ambtenaren te genover de hogere ambtenaren er niet best waren afgekomen, maar dat hierover het laatste woord nog niet was gesproken. Wat de I.Z.A. betrof, deed hij verstaan dat de gemeente Hillegom altijd tot medewerking be reid bleek, zodat klachten hierover niet juist zouden zijn. Indien iemand in de gelegenheid wordt gesteld 'n deel van zij? dienst tijd, nadat hij of zij in vasten dienst zijn aangesteld, in te kopen, raadde spr. aan om dit te doen. Tenslotte wees spr. er op dat zij, die in overheidsdienst zijn, in het al gemeen belang bereid moeten zijn een offer te brengen. De voorzitter dankte de heer Del laert en sloot de bijeenkomst. KATWIJK AAN DEN RIJN K.A.B. In het Parochiehuis hield de afd. Katwijk aan den Rijn van de K.A.B. de jaarvergadering onder voorzitterschapvan de heer A. Hen- sen, die bü de opening bijzonder welkom heette de heer Jaarsveld, districtsbestuurder van de K.A.B. Het jaarverslag van de secretaris, de heer L. Vreeburg, was in mineur gesteld; aan de activiteit had in het afgelopen jaar wel wat ontbroken. Het financieel verslag van de pen ningmeester, dhr. H. Looyenstein, sloot met een batig saldo van f 336.12. Door de kascommissie was het ver slag voor accoord getekend. Tot le den der kasommissie 1957 werden be noemd de heren L. van der Kamp en M. Vreeburg. De begroting 1957 sloot aan inkomsten met een bedrag van 342.28, aan uitgaven 210.20. Ook deze begroting werd goedge keurd. De heer Jaarsveld hield ver volgens een propagandistisch woord, waarin hij tot zijn spijt moest laten uitkomen dat er te weinig leven zat in de afdeling. Getracht zal worden hierin verandering te brengen. Het periodiek aftredende bestuurslid, de heer A. Oudshoorn, werd herkozen en in de plaats van de heer L. Vree burg, die bedankt had, werd geko zen de heer M. Vreeburg. Bij een bespreking over Herwon nen Levenskracht hield de heer Jaarsveld een leerzame causerie over deze instelling, waarbij de leden nog eens opmerkzaam werden gemaakt wat deze nuttige instelling alzo voor de K.A.B.-leden doet. De plaatselijke commissie, bestaande uit de heren Hoogduin, P. Bierman, M. Vreeburg en J. Zoetemelk, kregen opdracht opnieuw enige activiteit te ont plooien ten opzichte van Herw. Le venskracht. Na rondvraag sluiting. Botsing. Gistermiddag te om streeks 6 uur kwamen op het kruis punt KerkstraatVan Egmondstraat Achterweg twee auto's met elkaar in botsing. D't treffen was een ge volg van het feit, dat de bestuurder van een bestelauto, die op de Ach terweg in de richting Wassenaarse- weg reed, geen voorrang verleende aan een van rechts komende perso nenauto. Beide wagens liepen ern stige schade op, doch de inzittenden kwamen met de schrik vrij. Zondagsdienst. De zondagse dienst wordt voor de doktoren H. M. Hueting, J. Bergman en E. E. van der Laan voor Katwijk, Rijnsburg en Val kenburg waargenomen door dokter H. M. Hueting, Rijnstraat 33, tel. 2102. KATWIJK Zondagsdienst. De zondagsdienst voor zover het de patiënten betreft van de huis-artsen Visser, Slagmolen, Lodder, Cleveringa en Hagen wordt waargenomen door dr. L. Borleffs, Voorstraat 85. LISSE LEERLING R.-K. LYCEUM AAN MARIëNPOELSTRAAT VOOR RADIO. „Kom eens naar voren", zoals wij gisteren reeds in een deel van onze editie meldden, zei de NCRV-direc- tie tegen Kees van Pinxteren, een 15-jarige leerling van het r.k. Ly ceum aan de Mariënpielstr. te Leiden. Samen met een meisje van het ge meentelijk gymnasium aan de Fruin- laan verzorgde hij gisteravond van kwart voor zes tot zes uur dit ont spanningsprogramma voor de middel bare schooljeugd. De jonge Lissenaar heeft op de piano enkele werkjes van Schubert en Bartok ten gehore gebracht. Het is niet de eerste keer, dat hij via de radio-microfoon van zich liet ho ren. Vorig jaar verzorgde eveneens de NCRV een uitzending van de avond, die in de Stadsgehoorzaal werd gegeven in het kader van het „Interscholair Cultureel Overleg". I-Iij was toen de beste van alle Leidse middelbare scholieren. Steeds ook kan men hem treffen op de „Muziek - en declamatieavonden", die het r.-k. Lyceum bij tijd en wijle geeft. N00RDWIJK K.V.P. Maandagavond zal in café Flora een bijeenkomst plaats hebben, uitgeschreven door de plaat selijke afd. van de K.V.P., waarop door wethouder J. v. Leeuwen een causerie zal worden gehouden over Noordwijk: „badplaats, bloembollen cultuur, industrialisatie". Een on derwerp, dat voor Noordwijk veel mogelijkheden biedt en tevens een onderwerp dat alle Noordwjjkers raakt. Deze belangrijke bijeenkomst is ook voor niet-leden toegankelijk. Kon. Mij. van Tuinbouw en Plant kunde. De maandelijkse vergade ring vari de Kon. Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde gehouden in café „De Beurs", mocht zich, zoals gewoon lijk, in een zeer goede opkomst ver heugen. Na opening door de Voor zatter, de heer P. de Groot, vertoon de de heer J. Buising uit den Haag een prachtige verzameling kleuren foto's, welke hij in opdracht van de Stichting Oud-Scheveningen had sa mengesteld. De heer J. Vroolijk uit Scheveningen, gaf hij deze verto ning een toelichtend woord, wat hij op geestige wijze deed. Na de pauze liet de heer Buising de film „Helpen de handen" zien. Met de opname van deze film bewees hij, dat hij ook als cineast zijn sporen verdiend heeft. De uitslag van de keuring der inge zonden bloemen en planten was: Barnhoorn 7H P- v. d. Berg-Smit 6^ p., J. Schipper 7 y. p., A. v. d. Meer 7 p., P. v. d. Bos 8 p. Aan het eind van de avond bracht de voorzitter dank aan beide heren voor het gebodene, waarvan door al len werd genoten. SASSENHEIM LEDENVERGADERING K.A.V. De leden der K.A.V. afd. Sassen- heim waren gisteravond in ,,De Oude Post" bijeen gekomen om te luisteren naar een inleiding van de vice-voor- zitster mej. C. Stringa. Nadat de voorzitster, mevr. Van Nobelen, de vergadering had geopend nam mej. Stringa het woord. Allereerst sprak zij over het weduwenfonds. Het doel van dit fonds is de leden der KAV bij te staan wanneer zij weduwe zijn geworden. De leden brengen hiertoe iedere maand een bedrag bijeen. Leden die reeds weduwe zijn of ongetrouwd blijven kunnen ook van dit fonds profiteren. Voor hen wordt na hun overlijden een H. Mis van Requiem gelezen. Spreekster beval dit fonds warm aan. Hierna hield mej. Stringa een in leiding over de „Vrouwen in Europa". Al de vrouwenorganisaties over heel de wereld zijn verenigd in een grote internationale organisatie. Zij hebben ook een gezamenlijke bid- en boete dag n.l. het feest van Maria Bood schap, 25 maart. De geloofsbelevenis in de diverse landen is verschillend. Spr. vroeg zich echter af of het be leven naar de geest niet veel beter is dan naar de letter. Hier m Neder land wordt het geloof veel te weinig naar de geest beleefd. Ambtshalve komt spreekster veel in aanraking met vrouwen uit andere landen. Het blijkt dat in bijna alle landen de vrouwen werken en dat er zodoende zeer weinig komt van een huiselijk leven. Hier in Nederland komt dit werken buitenshuis weinig voor, daardoor hebben de vrouwen hier een groot voorrecht vergeleken bij de vrouwen in andere landen. Tenslotte waarschuwde mej. Stringa voor het gevaar van het communisme. Na de pauze volgden nog enige zangnummertjes door het dameskoor der KAV, terwijl een trio, begeleid door gitaren, een potpourri zong. De G.A. tenslotte wees de aanwe zigen op de belangrijkheid van ons geloof en spoorde aan zeker het bid den voor en na het eten niet te ver geten. Ook deed hij een beroep op de dames er voor te zorgen, dat zoveel mogelijk mannen deelnemen aan de Stille Omgang van dit jaar. Zondagsdienst. Op zondag 17 maart a.s. wordt de doktersdienst waargenomen door dr. H. Kwint, Sas- senheim, tel. 7253 en dr. A. W. Bots, Voorhout, tel. 7903. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van 16 Maart 1857. Advertentie: Een eemg Heer vraagt tegen viinzamen prijs, tegen primo Mei 1857, te Huur: 2 a 2 ongemeubileerde Kamers met de noodige gemakken voor zien, opgave van prijs enz. Uit de gemeenteraad: 4e. 2 plans en voorwaarden van gemeente en fabricagewerken etc. a. omtrent de vernieuwing van het overdek op de brug van de Koepoort; b. omtrent eenige voorzienin gen van de dubbele ophaalbrug te Leyderdorp. VOORHOUT Zondagsdienst. Op zondag 17 maart a.s. wordt de doktersdienst waargenomen door dr. H. Kwint, Sas- senheim, tel. 7253 en dr. A. W. Bots, Voorhout, tel. 7993. VOORSCHOTEN Zondagsdienst. De medische zon dagsdienst voor spoedigevallen wordt waargenomen door dr. F. J. M. Tonino, Voorstraat 23, tel. 2493. Voor de wijkzuster vervoege men zich aan het Gezondheidscentrum, waar van het telefoonnummer is. 2177. WARMOND Tafeltennisvereniging Steeds Voor uit. De uitslagen van de afgelopen week waren: Dames: Steeds Vooruit 1DSB 2 4—6. Heren: Steeds Vooruit 1DSS 73; Steeds Vooruit 1Treffers II 26. Junioren: Steeds Vooruit 1Tref fers 2 2. Programma voor de komende week luidt; Dames: Het eerste dames-team heeft rust. Maandag te Warmond Steeds Vooruit 2RTC 1. Heren: Maandag te Warmond Steeds Vooruit 1DOS. Woensdag te Warmond Steeds Vooruit 2ATT C 5. Dinsdag te Alphen ATTC 4 Steeds Vooruit 3. Maandag te War mond Steeds Vooruit 4ATTC 3. Junioren: zaterdag te Warmond Steeds Vooruit 1BAT 1. Nogmaals wordt de leden er op gewezen, dat de competitiewedstrij den te Warmond aanvangen om 8 uur precies. Bedenk, dat de zaal om 10.30 uur weer ontruimd moet worden. Aanvoerders gelieven daarom zorg te dragen dat de wedstrijden op tijd beginnen. De maandag- en woens dagavond is uitsluitend voor senio ren. Junioren op de zaterdagavond. Er zal hierop streng worden gelet. Retraitevereniging „St. Agnes". De r.-k. retraite-vereniging „St. Agnes" heeft voor dit jaar weder om vier recollectie-avonden geor ganiseerd. De avonden zullen worden gehou den in huize „St Liduina" en wor den geleid door pater L. van Elburg, pater Dominicaan te Schiedam. Evenals vorig jaar zullen het mooie en leerzame avonden worden en het bestuur van de vereniging vertrouwt erop, dat velen deze avon den zullen bezoeken. De eerste recollectie-avond zal worden gehouden op donderdag 21 maart a.6. Zondagsdienst. Op zondag 17 maart a.s. wordt de doktersdienst waargenomen door dr. H. Kwint, Sas- senheim, tel. 7253 en dr. A. W. Bots, Voorhout, tel. 7993. Wilt U iets weten? Vraag: Route LeidenAken; hoe veel km? Antwoord: Leiden, Woerden, Utrecht Schalkwijk, 's-Hertogenbosch, Eind hoven, Weert, Maasbracht, Sittard, Heerlen, Aken; afstand 235 km. Vraag: Route Noordwij kerhout-Ve- luwe-Doornspijk per rijwiel. Antwoord: Noordwijkerhout, Sas- senheim, Uithoorn, Hilversum, Amers foort, Nijkerk, Harderwijk, Nunspeet, Doornspijk. Vraag: Route per rijwiel van Bos koop naar Blaricum en Leusden; hoe veel km? Antwoord: Boskoop, Bodegraven, Woerden, Kamerik, Haarzuilen, Maarssen, Hilversum, Laren, Blari cum; afstand 55 km. Boskoop, Woer den, Utrecht, Amersfoort, Leusden; afstand 50 km. Vraag: Omtrent eieren inmaken. Antwoord: U kunt de eieren in een glas of pot doen en met waterglas vullen. De eieren moeten goed onder staan. Vraag: Omtrent Jeugdherbergen. Antwoord: Inlichtingen hierover kunt u bekomen bij de Kath. Vacan- tiehuizen Centrale, Nachtegaalstraat 61, Utrecht. Vraag: W. H.: Stelt een vraag over successierechten. Antwoord: in uw geval heeft geen kinderaftrek plaats, dus alles wordt belast en wel 27% van 1.000,—= 270— en 29% van f 249,—= 72,21, totaal f 342,21. Vraag abonnee. Mijn vriend wil zijn achternaam veranderen, doch weet niet tot wie hij zich moet rich ten en hoeveel dat kost. Kunt u mij daax-over inlichten? Antwoord: Om van geslachtsnaam te veranderen, behoeft men toestem ming van de Koningin. Men dient daartoe een verzoekschrift in, ge richt aan H.M. en in te zenden aan het ministerie van justitie. Aangezien wij van de financiële omstandighe den en van de redenen die achter dit verlangen zitten, niet op de hoogte zijn, raden wij u aan uw vriend te adviseren, zich ten gemeentehuize bij de afd. Burgerlijke Stand per soonlijk te laten voorlichten. Wel licht kan dan tevens de vraag onder ogen worden gezien of hij bedoelde aanvraag gratis kan doen geschieden.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2