PELTENBURG van 1793 Onze deur staat altijd voor U open Radio's, Televisie, Gramofoons, Bandrecorders Vier en twintig maal per week AMSTERDAM-NEW YORK v.v. Verkeersovertreding bracht overvallers van boerenleenbanken voor de rechter OMGEVING KORTE golf VRIJDAG 15 MAART 1957 DE LEIDSE COURANT Niet alleen wanneer U een van onze artikelen komt kopen, maar ook als er klachten zijn. Wat een veilig gevoel, ook na de garantietijd. Altijd direct geholpen tegen minimum kostprijs. Het bespaart U in de loop der jaren tientallen guldens! In 't centrum van Leiden, het vertrouwde adres waar ook uw ouders reeds kochten en waar U in alle prijsklassen een prachtige sortering vindt van: LEIDEN, Breestraat 109, Tel. 20802. ALPHEN a. d. RIJN, v. Mandersloostr. 23, Tel. 3082 De ontwikkeling van het Nederl. Luchtverkeer KLM heeft nog vele wensen „Met ingang van de zomerdienst die 14 april a.s. ingaat krijgt de KX.M. er een frequentie per week op de UJn naar Brazilië bij, zodat er dan driemaal per week op die lijn wordt gevlogen. In het hoogseizoen zal de K.L.M. dit jaar driemaal per dag van Schip hol naar New York en eveneens drie maal per dag van New York naar Schiphol vliegtuigen laten gaan, waarbij op sommige dagen nog een aantal diensten op dit traject komen tot een totaal van vierentwintig in de week". Dit waren enkele punten die de heer I. A. Aler, president-directeur van de K.L.M., gisteravond meedeel de op een door het departement '0-Qravenhage van de Nederlandse maatschappij voor Nijverheid en Handel in het gebouw van „Shell Nederland" te 's-Gravenhage belegde vergadering. De heer Aler sprak daar over „Ontwikkeling van het Neder landse luchtverkeer". In de loop van zijn betoog zei de president-directeur van de K.L.M. dat het waarschijnlijk is dat zijn maatschappij, nog voordat in de ja ren 1953—1960 de Lockhead „Elec- tra" schroefturbinevliegtuigen en de Douglas DC 8 straalverkeersvliegtui- gen bij de K.L.M. in dienst zijn ge steld, alweer een beslissing moet hebben genomen over de vervangers van die nieuwe toestellen. De heer Aler deelde verder o.a. mee, dat de K.L.M. in 1956 voor het eerst een omzet heeft bereikt van 406 miljoen gulden. De maatschappij heeft ook in 1956 drie procent van het I.A.T.A.-wereldluchtverkeer voor haar rekening genomen. Het aandeel van de K.L.M. in dit verkeer schom melt al jaren om dit getal en het zal niet gemakkelijk zijn het te doen stijgen: er zijn zoveel gebieden waar de K.L.M. geen verkeer kan krij gen. Over de ontwikkeling van het luchtverkeer na de gebeurtenissen in het midden-oosten zei de heer Aler, dat de K.L.M. in de laatste drie maanden van 1956 op haar diensten in dat gebied ongeveer vijf procent meer vervoer heeft gehad dan de vrij hoog gestemde verwachtingen die waren gebaseerd op het vliegen in normale omstandigheden. In de eerste helft van januari is een ze kere aarzeling merkbaar geworden, die echter in de tweede helft ver dwenen bleek te zijn. Het luchtver keer is op het oostelijk halfrond 17 tot 18^ procent meer geweest dan was voorzien doch, tengevolge van de moeilijkheden in het midden-oosten, op het westelijk halfrond tien pro cent achtergebleven. Daaruit zou men de conclusie kunnen trekken, dat men in de rest van de wereld vlugger op zijn normale basis is teruggekeerd dan in de Verenigde Staten. Vertrouwen in Luchtvaart. onderhandel ingen. De K.L.M. heeft het grootste ver trouwen in de versterkte Nederland se delegatie, die zal gaan onderhan delen met de Verenigde Staten over verlangens van de K.L.M. met be trekking tot het openen van lucht lijnen op Los Angeles en Houston. De K.L.M. heeft vertrouwen in de goede afloop van die onderhandelin gen. De heer Aler sprak zijn dank uit aan het Nederlandse volk voor de steun, die zijn maatschappij in de afgelopen maanden naar aanleiding van deze kwestie heeft ondervonden en hij betuigde zijn dank aan de Amerikaanse ambassade in Den Haag voor het begrip dat deze heeft ge toond. De K.L.M. heeft thans 57 verlan gens in de gehele wereld en dit jaar zullen er met de zomerdienst drie van dat aantal in vervulling gaan. Onze ervaring en overtuiging is, al dus de heer Aler, dat de kansen om die verlangens Ingewilligd te krijgen beter worden. Het zal nog een hele tjjd duren voordat de lucht hele maal vrij is, maar wij zijn zonder twijfel op weg naar meer vrijheid. De heer Aler herinnerde er aan, dat Charles Lindberg in 1927 in ruim drie-en-dertig uur van de V.S. naar Frankrijk vloog; thans neemt een vlucht met een verkeersvliegtuig nog slechts de helft van die tijd in be slag en in 1960 zal een vlucht met een DC 8 van Schiphol naar New York nog maar acht cn een half urn en een vlucht van New York naar Schiphol niet meer dan zes en een half uur duren. Er is in de wereld een ongebrei delde steeds groeiende reislust en die zal in de jaren omstreeks 1960 door het luchtverkeer bevredigd kunnen worden tegen aanvankelijk dezelfde prijs als die van thans. Ook het vrachtvervoer door de lucht zal toenemen. Schiphol en Rotterdam. In antwoord op vragen deelde de ogenblik geen aanleiding ziet van de luchthaven Rotterdam af diensten te gaan onderhouden. „Maar", zo voegde hy er aantoe, „als het morgen interessant wordt, dan spring ik er in". Hij herinnerde aan de reeds enige jaren geleden door de regering genomen beslis sing, dat Schiphol de nationale lucht, haven van Nederland zou zijn en stelde in het licht dat twee luchtha vens op ongeveer vijftig kilometer afstand van elkaar moeilijkheden op leveren voor de verkeersleiding. In 1926, toen de heer Aler by de K.L.M. in dienst trad, vloog de maat schappij met de fokker F 3. Dat toe stel kostte 28.000 gulden, voor die dagen een hele som. Een DC-8 kost 28 miljoen gulden; de vier straal motoren van dat vliegtuig kosten sa men een miljoen dollar. Een DC-8 zal per jaar dertig vyf-en-dertig miljoen ton kunnen produceren; een „Super Constellation" produceert thans tien miljoen tonkm. De DC-8 zal het traject Amster damNew YorkAmsterdam in vijf tien uur kunnen afleggen. Er wordt rekening mee gehouden, dat dit vlieg tuig, evenals de vliegtuigen die thans in gebruik zyn, drieduizend uur per jaar vliegt Dat betekent dat een DC-8 per jaar tweehonderd tot twee honderdtwintig vluchten Amster damNew YorkAmsterdam zal maken en dan ongeveer 24.000 pas sagiers zal vervoeren. Per vliegtuig zullen n.l. 120 personen worden ver voerd in twee klassen. Er zijn acht DC-8 toestellen Tlesteld en dat is geschied op basis van de weten schap, dat het luchtvervoer om streeks 1960 zodanig zal zijn, dat deze acht vliegtuigen nodig zijn. Het is zelfs de bedoeling elke dag twee van deze machines naar New York te la ten gaan. SCHORSING REGELINGS COMMISSIE MELKSANERING TE AMSTELVEEN OPGEHEVEN. De commissie inzake saneringsre gelingen van de Nederlandse melk handel heeft na een grondig onder zoek, de schorsing van de regelings commissie voor de melksanering te Amstelveen opgeheven. Al geruime tijd waren er moeilijk heden over de sanering van de melk handel in Amstelveen. Het gemeen tebestuur bemoeide er zich mee en omstreeks drie maanden geleden be sloot de commissie inzake de sane ringsregelingen van de Nederlandse melkhandel, waarin de vier landelij ke bonden vertegenwoordigd zijn, de regelingscommissie in Amstelveen te schorsen. Het is de commissie inzake de saneringsregelingen by haar on derzoek echter gebleken, dat het niet mogelijk is overeenstemming te bereiken. Derhalve heeft zij beslo ten de schorsing op te heffen. Ned. parlement goedkoop 'Het Zwitserse regeringsbureau heeft om een niet nader opgegeven reden eens uitgerekend wat het parlement in aaht verschillende lan den aan zijn inwoners kost, aldus „Trouw". In Nederland bleken de Staten- Generaal een bijzonder goedkoop in stituut te zijn. De Nederlanders ge ven slechts Zwitserse franken 0.31 per inwoner voor hum parlement uit. Daarna komen de Zwitsers met Zw. franken 0.46 per hoofd per jaar, Engeland met Zw. franken 0.50. Italië met 0.84, en de V.S. met 1.10 Zw. franken per hoofd. Frankrijk, Zweden en België zijn in deze volgorde de duurste landen, met de duurste volksvertegenwoor diging. In Frankrijk kost de essem- 'blée aan alle inwoners 1.91 Zw. fran ken per jaar, in Zweden 1.80 Zw. franken en in België 1.51. Deze cijfers zijn opgemaakt uit de gegevens van 195*5, dat was dus vóór de uitbreiding van de vaderlandse Staten-Generaal. „Keiharde misdadigers" „Deze drie mannen zijn keiharde misdadigers, die, toen het drama in Hongarije de wereld in spanning hield, op roof uitgegaan, alsof er niets aan de hand was", aldus mr. Thijs- sen, officier van Justitie bij de Bre dase rechtbank gistermorgen in zijn requisitoir tegen een Bredanaar, een in Breda wonende Pool en een Rot terdammer. Het drietal stond terecht wegens het plegen van de roofover vallen op de boerenleenbanken in Wijk en in de Biesthoutakker, res pectievelijk op 23 oktober en op 5 november van het afgelopen jaar. Mr. Thijssen eiste tegen de Bre danaar, die de hoofddader was bij de beide ondernemingen acht jaar gemaakt. Met 700 ging het drietal er van door. De bandesporen, die de politie vond kwamen overeen met die in Wijk gevonden waren. Daags voor de overval beging op de rijksweg naar Tilburg een automobilist een over treding, waarop twee leden van de verkeeröbrigade de wagen achter volgden. De auto ontkwam maar het nummer werd genoteerd. Horend van de overval, combineerden de le den van de verkeersbrigade het een en ander en verkregen zo voldoende aanwijzingen om het bewys rond te krijgen en de daders te arresteren. Ook nu klopten de bandesporen. De verdachten deden daarom ook geen poging om te ontkennen. De of ficier van Justitie noemde de mis drijven, die nog door andere gevolgd zouden zijn, van zeer ernstige aard. In de lange clementiepleidooien gevangenisstraf en onvoorwaarde- werd door de verdedigers lyke ter beschikkingstelling van de zware eisen van de officier lang uit- regering. De Rotterdammer, die zijn geweid over de ongelukkige jeugd, auto ter beschikking had gesteld die aile drie de verdachten blijken hoorde zes jaar en voorwaardelijke te hebben gehad., terbeschikkingstelling tegen zich I dc rechtbank zal over veertien eisen en de Pool, die de geweldple- dagen uitspraak doen. ging op zich had genomen vijf jaar gevangenisstraf tegen zich eisen. Vals geld. De Bredanaar had allang plannen gemaakt om te gaan avonturen maar daarbij had hij een vervoermiddel nodig. Toen hy in de Rex-bar de Rotterdammer ontmoette, die zijn wagen voor het gezamenlijk roof- werk ter beschikking wilde stellen, leek de zaak rond en onder de ge bruikelijke alkohol werd het drie voudig verbond bezegeld. Onder de leuze: We gaan de 60.000 halen, werd des nachts naar Wijk gereden. Om drie uur werd de kas sier uit zyn bed gebeld, met de me dedeling, dat drie rijksrechercheurs wensten te controleren of er ook vals geld in de kluis lag. Zo haalde de bejaarde kassier het paard van Troje binnen. „Ik kon te gen de drie mannen niet op", zei de kassier, die als getuige werd ge hoord. Door handig manoeuvreren zag het drietal kans, zonder geweld pleging, met een trommel inhoudend 1990 gulden, de benen te nemen. Onmenselijk. De volgende dag vond de politie de lege geldtrommel terug nabij Heusden. Ook vond men banden sporen. Veertien dagen later dron gen de schurken binnen bij de kas sier van de boerenleenbank van Biesthoutakker, met de medede ling, dat ze wilden praten over een hulpactie aan Hongarije. De kassier die zich verweerde werd Dagvaarding geeft geheime objecten prijs die fotograferend journalist niet zag De Helderse journalist G. Ber gers, wiens fototoestel bij het foto graferen van de beide mijnenvegers die op 18 februari j.l. in de haven van Nieuwediep met elkaar ln aan varing waren gekomen, door de marechaussee in beslag werd geno men, heeft thans een dagvaarding ontvangen om op 26 maart voor de Ilelderse kantonrechter mr. J. Pot, te verschijnen. Blykens de dagvaarding wordt hem ten laste gelegd, dat hij vanaf de kade, de buitenhaven, ter hoogte van de bewapeningswerkplaats, zon der verlof van het bevoegde gezag foto-opnamen heeft gemaakt van het gedeelte van het militair terrein, rijksmarinehaven, te Den Helder of van verschillende militaire werken of gedeelten daarvan, behorende tot het militair haventerrein. Vreemd genoeg worden de objec ten in de dagvaarding nader omschre ven hoewel deze geheim zijn als een strekdam, lopende van de buitenhaven naar het voormalig fort Harssens, verschillende steigers, met een zich daarop bevindend transfor matorstation, een in aanbouw zijnd Maritiem Elektrotechnisch bedrijf en de ingang van de haven Nieuwe diep. Het fototoestel van deze ver- neergeslagen de andere inwoners be- slaggever bevindt zich nog ter grif- heel Aler mee, dat de K.L.M. op dit dreigd en de telefoon onbruikbaar i fie van het kantongerecht. „Zuiderkruis" uit Amsterdam Vervangt „Waterman" Het emigrantenschip „Zuiderkruis" dat de reis zal voortzetten van de „Waterman", die gisteren een aan varing heeft gehad, vertrekt vrijdag ochtend uit Amsterdam naar Brest. De gehele bemanning van de „Zui derkruis" moet zich vrijdagmorgen om 8 uur aan boord begeven. Het schip ligt gemeerd aan de Javakade ts Amsterdam, vanwaar het om 12 uur 'simiddags vertrekt naar Ame rika. De passagiers, die volgende week dinsdag met de „Zuiderkruis" naar Australië zouden vertrekken, gaan nu 7 of 10 dagen later. Zij reizen met de „Waterman" als die tijdig in Rotterdam is hersteld of met „Grote Beer". DE EERSTE ONTVANGST DOOR DE KONINGIN EN DE PRINS IN HUIS TEN BOSCH. Gisteravond is de eerste van een drietal ontvangsten van H.M. de Ko ningin en Z.K.H. de Prins der Ne derlanden in het gerestaureerde Huis ten Bosch gehouden. Voor deze ontvangsten beide andere worden op 21 en 28 maart gehouden is een groot aantal per sonen uit alle geledingen uitgeno digd, zoals ministers van staat, leden van de raad van state, staatssecre tarissen, kerkelijke hoogwaardig heidsbekleders, de chefs van staven, secretarissen-generaal, leden van de rechterlijke macht, burgemeesters van Den Haag en omliggende ge meenten, rectoren magnifici van Lei den en Delft, wethouders en raads leden van Den Haag, vertegenwoor digers van Kamers van Koophandel, van bestuursbonden van werknemers, dijkgraven, de besturen van de Haag se journalistenverenigingen en vele anderen. Om negen uur ontvingen de Ko ningin en de Prins de eerste groep genodigden met hun dames. In totaal bewogen zich ongeveer 150 gasten in de zalen van het Huis ten Bosch. Op deze eerste ontvangst waren ook de minister-president dr. W. Drees en de voorzitter van de Eerste Kamer, mr. J. Jonkman, met enkele staatssecretarissen aanwezig. Tot ongeveer elf uur bleven de genodigden in het Huis ten Bosch bijeen. Dr Hahn volgt mr Van de Poel op Na het vertrek van mr. J. W. van de Poel zal dr. K. J. Hahn als secre taris voor buitenlandse aangelegen heden der Katholieke Volkspartij op treden. Dr. Hahn werd geboren 10 novem ber 1912, studeerde achtereenvolgens te Praag, Heidelberg en Wenen. Op 23-jarige leeftijd promoveerde hij te Praag in de Duitse litteratuur, zulks met speciale toestemming van de mi nister van Onderwijs, daar hij te jong was, en studeerde vervolgens aan de zelfde universiteit rechten. Door de bezetting van het Sudetenland moest dr. Hahn zijn studies onderbreken en vluchtte naar Nederland, waar hij de gehele oorlog bleef. Na de oorlog werd hij genaturaliseerd. Van 1953 tot 1956 werkte hij bij de Europese Kolen en Staalgemeen schap. Dr. Hahn werkt op het ogen blik als redacteur mee aan het dag blad De Linie. In zijn Praagse tijd was hij ook werkzaam in de katho lieke VERGUNNING TE UITGEBREID OPGEVAT? Een 23-jarige Rotterdamse koop man had van de Nederlandse Spoor wegen toestemming gekregen om funderingsblokken van de oude Cein tuurbaan te slopen. Het oude mate riaal, dat er aan vastzat, zou hij mo gen behouden. Hij vatte zijn vergun ning echter zo op, dat hy onder dat laatste ook zes ijzeren bruggen ver stond, die hy demonteerde en zich toeëigende. Verdacht van diefstal van 40 ton oud ijzer ten bedrage van 7500,zal hij zich nu voor de rechter te verantwoorden hebben. Drie verdiepingen van een huls ln de Wapenstraat te Rotterdam zijn vannacht uitgebrand, waardoor vier gezinnen dakloos zijn geworden. Op een na waren alle gezinnen verze kerd. De brand ontstond op de eer ste étage, waar een boven een pe troleumkachel hangende schoor steenloper vlam vatte. Het vuur sloeg over op de gordij nen en toen de bewoners de ramp bemerkten, was het al te laat om met eigen middelen te kunnen blus sen. De bewoners, ook zij die op de tweede en derde étage woonden, moesten ijlings een goed heenkomen zoeken. Velen hunner hadden niet eens de tijd om over hun nachtge waad nog iets aan te trekken. De brandweer was op het eerste alarm met groot materieel uitgerukt, maar slaagde er slechts in de belen dende panden voor het vuur te be hoeden. Drie étages werden in de as gelegd. HILLEG0M Aanrijding. Donderdagmiddag stonden twee auto's in de Vosselaan gereed om de Weerssteinstraat op te rijden, toen uit de richting Hoofd straat een auto naderde die de Vos selaan inreed. De bestuurster mej. C. J. van B. uit Den Haag trapte ech ter inplaats van op de rem, op het gaspedaal, met het gevolg, dat zij tegen de twee geparkeerde auto's aanbotste en alle drie de auto's be schadigd werden. Persoonlijke on gevallen kwamen hierbij niet voor. R.K. Middenstand. De R.K. Mid denstandsvereniging vergaderde don derdagavond in hotel Sistermans. De voorzitter, de heer Fr. Out hield een inleiding en deelde voorts mee, dat de inleidster voor deze avond bericht had gezonden van verhindering van wege ziekte. Daarom had hij een aantal films meegebracht en hij heeft met de vertoning daarvan de aan wezigen over de teleurstelling, van wege het wegblijven van de spreek ster, mevr. KortekaasDe Haan, voortreffelijk heengeholpen. Geboren: Wilhelmina Hendrika d. van H. W. M. van Ewyk en A. M. van Beek. Susanna Elisabeth Johan na d. van J. T. C. van Etten en J. C. Meeuwissen. Andreas Cornells Maria z. van J. Bijwaard en M. J. van der Aart. Paulina Martina Geertruida d. van H. Schreurs en H. M. Kleijn. Jo sef Adolf z. van J. A. Stroombergen en A. M. M. van Beek. Margaretha Josepha Maria d. van W. A. J. Bek kers en W. A. van Saasen. Ondertrouwd: L. L. Ronday en A. Vreeken. H. Doornebal en G. Vled- der. W. F. van der Linden en J. H. de Jong. Getrouwd: J. Baartman en J. A. Zijlstra. G. Langezaal en W. C. A. Goossens. Overleden: J. de Wilde m. 83 j., wonende te 's-Gravenhage. HAARLEMMERMEER Geboren: Johanna, d. van J. Spijker en G. van 't Wout; Nicolaas Cornelis z. van C. J. de Weerd en J. Honcoop; Johanna Agatha d. van P. C. van der Stelt en R. v. Schaik; Pieter z. vain J. H. van Rijswijk en J. de Smit; Niesje d. van A. A. Hoe- gee en B. C. van der Steeg; Hendri ka Adriana Gerarda Maria d. van A. J. Dingemans en T. Frijters; Gerrit Adriamus z. van P. Roos en J. Mon ster; Elizabeth d. van C. J. Spaar garen en T. Wijt&ma; Johanna Maria d. van A. Roubos en W. van Groot- veld; Annemarie Eveline d. van E. Veenstra en I. Stdemstra; Geertruida Johanna d. van J. C. van Stam en J. Brander; Adrianus Maria d. van J. Mesman en J. M. Wysman; Car la d. van J. C. de Regt en G. Barend- sen; Nanda d. van U. van der Voort en G. M. Kooi. Ondertrouwd; H. F. Meerens, 26 jr. en H. A. Koetsier 23 jr. Gehuwd: J. G. M. Aben en J. D. J. Pouw; H. J. Philippo en M. Vas tenhout; G. Cornelia en A. de Haan. Overleden: P. Sipeelman, 85 eohtg. van P. vain der Linden. LEIDSCKENDAM ZANGERS GEVRAAGD. Bouwpastoor A. Buys is doende een parochieel zangkoor op te rich ten en hij zou gaarne zien dat zich voor deze schola het nodige aantal zangers aanmeldt waarvoor gelegen heid is morgenavond aan de nood kerk van Ruysdaellaan. Na het lof zal dan zo mogelijk de eerste repe titie gehouden worden. De Bisschop van Haarlem zal dinsdag 19 maart geen audiëntie ver lenen. Na een val in het water van dc Egelantiersgracht te Amsterdam kwam gisteravond een inwoner van die stad door verdrinking om het lc ven. De man moet ongeveer een kwartier in het water gelegen heb ben voordat hij werd opgemerkt. Kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. Volgens zyn echtgenote leed de man aan evenwichtsstoornis Een vallende tak trof gisteren een 65-jarige landbouwer, toen bij het snoeien van bomen langs dc weg van Helmond naar Aarle-Rixtel onverwacht een zware tak knapte De man stond onder de boom om het verkeer te waarschuwen, terwijl zijn zoon in de boomkruin bezig was met zagen. Het slachtoffer overleed ter plaatse. De vroege pruimcbomen staan overal in de oude fruitcentra op Zuid- Beveland in bloei. Het vorig jaar bloeiden deze bomen pas half april en de kwekers kunnen zich geen jaar voorstellen, waarop omstreeks deze rijd de vroege pruimen reeds bloei den. Men hoopt op blijvend goed weer want nachtvorst kan funest zijn voor de bloesem. Door een val onder een autobus kwam gisteren een 64-jarige landar beider uit Blokzijl op de weg van de buurtschap Hogeweg naar Scheer- wolde om het leven. De man fietste met enkele collega's van het werk naar huis, toen hij bij 't passeren van een bus op een smal gedeelte van de weg onverwacht viel. Hy was op slag dood. R.-K. kerk in De Kwakel vraagt restauratie De r.-k. kerk van de H. Johannes Geboorte in de Kwakel verkeert mo menteel in een dusdanige staat, dat spoedig op grote schaal zal moeten worden ingegrepen, daar dit bouw werk anders niet meer te redden zal zijn. De situatie is zeer ernstig en gevaarlek; uit de gewelven bij het Maria-altaar en achter in de kerk bij de doopkapel, vallen kalk en stenen, met alle risico daaraan verbonden. Reeds is een „noodverband" ge legd en een zogenaamd vangplafond aangebracht, terwijl stompels zijn aangebracht om het zaakje verder zo goed mogelijk op zyn plaats te hou den. De buitenmuur by de doop kapel vertoont reeds zo'n grote scheur, zodat men gemakkelijk van binnen naar buiten, en omgekeerd, kan kijken. De pastoor ziet zich voor een moeilijk geval geplaatst en heeft reeds een beroep op zijn parochianen gedaan om hem op alle manieren bij te staan. De kerk zal gedeeltelijk opnieuw moeten worden beheid, de slechte gedeelten worden afgebroken en opnieuw worden opgebouwd, dit alles zal ongeveer 50.000.gaan kosten. Besloten is om om de drie maan den een extra collecte te houden, ter wijl er zich tevens vrijwillig een commissie gevormd heeft, bestaande uit de heren G. W. Voorn, A. J. Hoogenboom en H. Winter Jr., die de pastoor terzijde zullen staan. De parochianen zullen allen een formu lier thuis gestuurd krijgen, waarop ingevuld kan worden, hoeveel en wanneer nog een bedrag aan buis kan worden afgehaald. Ilopenlylc zal ieder zijn steentje bijdragen, zodat de parochiekerk van een wisse onder gang gered kan worden. LEIDERDORP Gemeenteraad. Zaterdag komt de raad opnieuw voor een extra zit ting bijeen en wel 's middags om 3 uur. Behandeld wordt een voorstel inzake exploitatie zwembad. Geboren: Marina Gerarda d. v. M. de Mos en G. Vink; Geertruida Wilhelmina d. van J. van Wijck en A. van der Stoel; Anna Maria d. van H. A. van der Klauw cn M. J. Goo- zen; Hendrik z. van H. van der Hoogt en J. Serdijn. Gehuwd: Chr. W. van Heel en A. P. C. van Egmoind; L. Los en A. Looijenga; L. Oosterom en M. J. Baars. N00RDWIJKERH0UT Geboren: Johannes Wilhelmus z. van A. P. Looycsteijn en A. M. de Kan; Johannes Jacobus Maria z. van L. L Hoogewerf en J. W. Hoogkamer. Overleden: J. Jansen 84 jr, weduw naar van J. J. van Wieringen; F. Koeman, 82 jr., weduwnaar van A. Wijnands; W. J. Vervoort, 71 jaar; J. G. F. Verhoekx, 90 jaar, weduwn. van W. A. Fau.-.t; B. Gootjes, 89 jr.; J. W. A. Broekhof 12 jr., z. van F. J. Broekhof. SASSENHEIM Géboren: Adriana Alida Johan na, d. van C. A. J. Waasdorp cn C. M. van der Voort; Josephus Michael Paneratius z. van W. L. H. Witteman en C. E. C. Bax; Maria Adriana d. van P. A. Vreeburg en J. M. van Santen. Ondertrouwd: P. J. Koole, 28 jr. en A. van Breda, 27 jr. Getrouwd: J. Stigter, 25 jr. en A. E. M. Blom, 24 jr. VOORHOUT SPREEKUUR WONING- AD VIES-COMMISSIE Het spreekuur van de woning-ad viescommissie is niet maandag 18 maart a.s. doch donderdag 21 maart, des avonds van 7.308.30 ten Raad- huize. WAS5EKAAR DOKTEK JANSEN JUBILEERT Op 24 maart a.s. zal het 25 Jaar geleden zyn, dat dokter A. F. F. Janse zich als huisarts te Wassenaar vestigde. Uit de patiënten is een comité gevormd, bestaande uit een aantal leden dat zich voorstelt dok ter Janse op zaterdag 23 maart te huldigen door hem een receptie aan te bieden Ln de foyer van het r.-k. Patronaatsgobouw, Van Hce^kererv- straat 11, van 15.30 tot 17.30 uur. Tijdens deze receptie zullen alia pa tiënten gelegenheid hebben de jubi laris en zijn familie geluk te wensen. Namens hen zal een geschenk wor den aangeboden. Doktersdienst. Gedurende het a.s. weekend wende men zich in spoedgevallen tot de artsen A. F. F. Janse, Kerkstraat 12, telefoon 300Ö en G. Wielenga, Wilhelminaplein 1, telefoon 8303. Apothekersdicnst. Van zaterdag 16 maart tot zaterdag 23 maart heeft dienst na aluitingsdienst Apotheek Dr. P. Siderlus, Johan de Wittstraat 9, telefoon 3806.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 5