Pantser Overall PIECK Vergadering „De Goede Woning" te Leiden Plannen voor bouw van 244 woningen gereed Handschriftkunde als schiftingsmiddel bij sollicitaties voldoende bruikbaar KWATTA' Oud-studenten speelden Welkom Thuis" D. GAASBEEK Flink Meisje PANTSER OVERALLS 15.90 VRIJDAG 15 MAART 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 In dc Jacoba-zaal van de Burcht te Leiden hield dé woningbouwvereni ging „De Goede Woning" haar jaarver gadering. De voorzitter, de heer J. J. Coster, opende deze met dank aan de talrijk opgekomen leden en wenste hen een vruchtbare avond toe. Spreker memoreerde, dat in onder ling overleg een wijziging in het be stuur gekoomen was. Dr. Simons heeft gemeend de voorzittershamer ter be schikking te moeten stellen aan een jongere kracht en het voltallige be stuur had spreker gevraagd deze taak op zich te nemen. Hierna werden de jaarverslagen van secretaris en penningmeester onver anderd goedgekeurd. Nieuwe plannen. Er werd nog even aandacht besteed aan de 244 woningen welke de wo ningbouwvereniging zullen worden toegewezen. De tekeningen hiervoor liggen klaar en de gemeente hoopt inn het najaar met het bouwen te kunnen aanvan gen. De moeilijkheden inzake de huurprijs liggen duidelijk uitgedrukt in de (onofficiële) huurprijzen, die werden bekend gemaakt. Van deze 244 woningen zullen de 114 driekamerwoningen pl.m. 13.40 aan huur moeten kosten, 76 vierka- merwoningen (flats) pl.m. 14.65, 22 eengezinswoningen voor 8 personen pl.m. ƒ18 en 24 eengezinswoningen voor 10 personen pl.m. 19. Inleiding. Hierna verwelkomde de voorzitter mr. F. Andriessen, 2e secretaris van het Katholiek Instituut vpor Volks huisvesting te Utrecht, die de leden deze avond enige denkbeelden wilde ontvouwen over de woningbouw en wat daarmede samenhangt. 'Mr Andriessen wees er in zijn in leiding op, dat het beleid van de re- regering bij hpt verdelen van het bouwvolume sinds 1955 gewijzigd is. Voor 1956 was deze verdeling een rekenkundig schema, waar weinig aan te tornen was. Sinds 1956 berust deze verdeling echter op de bouw capaciteit van de diverse plaatsen. De grootte van de bouwcapaciteit hangt af van de arbeidsmarkt, de diverse bouwsystemen, materiaal voorziening etc. Deze methode bereikte in een klein jaar tijds reeds een behoorlijk succes. Vanaf 1 januari tot 1 november 1956 waren gegomd volgens de oude behoeftenorm in de provincie Zuid- Holland 2996 woningwetwoningen, waaraan ten gevolge van het nieuwe beleid nog 2700 extra woningen kon den worden toegevoegd. In geheel Nederland konden in dit tijdsbestek Leidse Agenda ZATERDAG 16 MAART Ned. Ver. Afschaffing AIc. dran ken. Receptie 60-jarig bestaan. „Ons Centrum", Hooigracht 84, 15.3917 uur nam. R.K. Instuif Haagweg. Pater Ray mond Sasse van Ysselt o.f.m. over films en de vervaardiging daarvan. Leonardushuis, 8 uur nam. Meisjesjeugdzorg „Francisca Ro- mana" Geluidsfilm „De geheimzin nige Wildstroper" „In de Vrolijke Arke (Iedereen is welkom) 7.30 uur nam. Leidse Accordeon Vereniging D.V.V. Contactavond, St. Antoniusclubhuis, 8 uur nam. H. Mis voor niet-katholieken. Op zondag 17 mrt. is in het St. Lidwina- buis aan de Zoeterwoudse Singel 34 (zij-ingang) een H. Mis waaronder een uitleg wordt gegeven. De dienst begint om 9 uur en is toegankelijk voor niet-katholieken, eventueel ver gezeld van eén katholiek. ZONDAG 17 MAART St. Paschalis Baylon". Sociale zondagmorgen. Na de H. Mis in ka pel St. Elisabeth-Ziekenhuis te 10 uur, ontbijt in De Burcht. R.K. Instuif Herensingel. Optreden Hongaarse violist Boris Lensky, Ma ria Gijzensteeg, 8 uur nam. Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waarge- nemen door: Apotheek Van Drie- sum, Mare 110, tel. 20406; Apotheek Zuider, Lammenschansweg 4, tel. 23653; Apotheek Oegstgeest, wilhel- minapark 8, Oegstgeest, tel 26274. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werffpark 1: Tentoon stelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24 uur. 's Zondags van 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling van Japanse pren ten. 10 uur v.m. tot 4 uur nam. De Lakenhal: Expositie Kees Bol. in totaal 21.000 woningen méér ge gund worden. Dat de minister met dit gewijzigde toewijzingenbesluit een wel zeer goede greep gedaan heeft, blijkt wel hieruit, dat in 1956, ondanks de zeer strenge winter, het recordjaar 1954 (met 68.000 woningen) bijna werd bereikt, terwijl verwacht wordt in 1957 75.000 woningen te kunnen bou wen. Een volgend probleem vormt de financiering. De eerste jaren na de oorlog was het Rijk de financier van al de te bouwen woningen. Dit heeft zich echter teruggetrokken en poedig moest elke gemeente voor zich de bouw der woningwetwonin gen financieren. Geld was tot vorig jaar vrij gemakkelijk te bekomen tegen pl.m. 3)4 pet. rente. Ten ge volge van verschillende economische invloeden echter is de geldmarkt krap geworden en de rentevoet op gelopen tot 5 pet. Dit maakt dat de huurprijs stijgt, daar elke pet. stijging van de rentevoet een huur verhoging betekent van pijn. 1.50. Vaste rentevoet De regering kwam toen met het voorschrift, dat de rentevoet niet ho ger mocht zijn dan 4yk pet. Gevolg: grote moeilijkheden voor de gemeen ten om aan geld te komen. De institutionele beleggers zijn nu bereid gevonden om voor 1957 en 1958 650 miljoen te fourneren onder garantie van het Rijk met nog een optie voor 1859 ter grootte van 350 miljoen. De controle op prijs en plan, waar de regering i.c. ministerie van Volks huisvesting en Bouwnijverheid zioh mee blijft bemoeien geven talloze moeilijkheden en maandenlange ver tragingen daar nog steeds de zg curve- prijs gehandhaafd blijft. Juist in deze tijd is prijsbeheersing zo noodzakelijk, daar door het op lopen der prijzen ook de huurprijzen weer in 't geding komen. De Rijksbijdrage is afhankelijk van de grootte van een woning en be draagt gemiddeld 7.per week per woning. Dit leidt echter bij stijgende rente en bouwkosten tot een ver- j wrongen verhouding. En dc bouw-1 kosten zijn sinds 1953 landelijk 18.9 pet. gestegen, terwijl dit voor Leiden in het westelijk conglomeraat 28,5 pet. bedraagt. Spreker geeft hierna verschillende mogelijkheden tot oplossen van deze moeilijkheid, maar wijst er tevens op, dat in verband met de bestedings beperking dit wel vrome wensen zul len blyven. Na nog een enkel woord gesproken te hebben over de exploitatie, beëin digde de inleider deze wel zeer leer zame causerie, die de toehoorders enig inzicht had_ gegeven in het tot stand komen van een#woningwetwo ning. Bij de beantwoording der vragen ontspon zich een levendige discussie over toewijzing van woningen, bouw kosten van woningen in Leiden en zelfs de „opzetjes" kwamen nog even om het hoekje kijken. De voorzitter dankte de heer An driessen voor zijn duidelijk en goed opgezet betoog en vroeg hem nog eens voor vergaderingen te mogen uitnodigen. In de hierna volgende bestuursver kiezing werd de secretaris, de neer A. P. van Bers, met vrijwel alge mene stemmen herkozen. Met een hartelijke applaus werd dit door de vergadering onderstreept. Bij de rondvraag werden de ge bruikelijke vragen over onderhoud, gemeenschappelijke tuinen, lavets en televisiemasten door de voorzitter in samenwerking met de secretaris be antwoord, waarna de voorzitter met een woord van dank aan de opge komen leden deze onderhoudende avond besloot. Ned. Mij. Nijverheid en Handel Causerie door prof dr Böttcher Tijdens de reeds vele jaren tot een traditie uitgegroeide koffiemaaltijd van het Departement Leiden van de Nederlandse Mij voor Nijverheid en Handel, welke ditmaal in café-res taurant „In den Vergulden Turk" werd gehouden, hield prof. dr C. J. F. Böttcher, hoogleraar in de physi- sche scheikunde en de grafologie aan de Leidse Universiteit, een interes sante causerie over de waarde van de grafologie voor het bedrijfsleven. Prof. dr Böttcher, die er vooraf op wees, dat men bij toepassing van deze wetenschap rekening moet houden met de grenzen en mogelijkheden, welke er op dit terrein liggen, toon de aan, dat het onderzoek van het handschrift één van de mogelijkhe den is om de individuele mens in zijn karakter te benaderen. Slechts in combinatie. Bij de grafologische beoordeling van een handschrift gaat het in de eerste plaats om de uitdrukkings- waarde van de bij het schrijven ge maakte bewegingen. Verder kunnen ook uit het schriftbeeld gegevens worden afgeleid, door het schrift als werkstuk te beschouwen. Een be paald schriftkenmerk heeft geen vaste karakterologische betekenis, doch kan allerlei oorzaken hebben. Conclusies kunnen daarom slechts getrokken worden door de kenmer ken m'et elkaar te combineren en vooral ook door het handschrifton derzoek te combineren met andere onderzoekingsmethoden. De uitdrukkingswaarde van het daar a.h.w. het uiterlijke masker van de mens bij het schrijven weinig tot uitdrukking komt. Behalve min of meer karakterolo gische factoren hebben ook tijdelijke factoren, zoals vermoeidheid, opwin ding, stemmingen, de inhoud van het geschrevene etc. Invloed op het schrift. i Meestal lukt het wel, de peaaa- nente invloeden van de tijdelijke te scheiden. Op deze causerie volgde een uit voerige discussie, waarbij o.a. werd ingegaan op het probleem van de linkshandigheid, de beroeps-ethiek en de gerechtelijke schriftvergelijking. Over blokschrift, koordschrift en het schrijven met een ballpoint-pen merkte spreker op, dat in deze drie gevallen de uitdrukkingswaarde van het schrift aanzienlijk vermindert. Symptomen van vervlakking. Het zijn symptomen van de voor onze tijd zo kenmerkende vervlak king en nivellering. Tegenover de grotere duidelijkheid van blok- en koordschrift staat het verlies aan in dividualiteit. Velen verlaten dan ook op latere leeftijd deze schrljftypen, omdat zij bewust of onbewust behoefte krijgen aan een meer persoonlijk handschrift. Aan het einde van deze lunchbij- eenkomst dankte de voorzitter van het Departement, de heer J. G. J. Verheij van Wijk, prof. dr Böttcher hartelijk voor zijn hoogst Interessan te beschouwing. „De Onbekende Soldaat" ALS BEZWAAR TEGEN het ver vaardigen van Nederlandse films wordt nogal eens de omstandigheid handschrift is beperkt en bovendien aangevoerd, dat het Nederlandse taai- individueel verschillend. Zonder het gebied en daarom het afzetgebied zo te weten maakt de ene mens veel meer gebruik van dit uitdrukkings middel dan de andere. Sommige menselijke eigenschap pen, die voor bedrijfsfuncties van veel belang zijn, komen echter bij uitstek in het handschrift tot uiting, fo.v. alles wat met vitaliteit, wils kracht en doorzettingsvermogen sa menhangt. Het zelfde geldt voor de aanpassing aan de omgeving. Voldoende bruikbaar. Het schiften van sollicitatiebrieven langs grafologische weg aoht spre ker als globale selectiemethode vol doende bruikbaar. Handschrifton derzoek en beoordeling bij sollicita- tiebezoek vullen elkaar vaak aan, LEERLING R.-K. LYCEUM AAN MARIëNPOELSTRAAT VOOR RADIO. ,Kom eens naar voren" zei de NC RV-directie tegen Kees van Pinxte- ren, een 15-jarige leerling van 't r.-k. Lyceum aan de Mariënpoelstraat. En samen met een meisje van het ge- 10-4 uur, 's zondags 1-4 uur (tot meentelyk gymnasium aan de Fruin- 1 loon irorTnrfft Vili vnnüünnH van Irwnrt en met 4 maart). BIOSCOPEN. De films in de week van 1522 maart zijn door de Kath. Film-Cen trale als volgt gekeurd: Casino; „De hemelbestormer", 14 jaar. Lido: „La vie Parisienne", 18 jaar. Luxor; „De man, die teveel wist", 14 jaar. Trianon: „Michael Strogoff", alle leeftijden. Rcx: „Het monster van dr. Quatermass", 14 jaar. laan verzorgt hij vanavond van kwart voor zes tot zes uur dit ontspannings programma voor de middelbare schooljeugd. De jonge Lissenaar zal op de piano enkele werkjes van Schu bert en Bartolc ten gehore brengen. Het is niet de eerste keer. dat hij via de radio-microfoon van zich laat ho ren. Vorig jaar verzorgde eveneens de NCRV een uitzending van de'gens "te mooi avond, die in de Stadsgehoorzaal werd gegeven in het kader van het „Interscholair Cultureel Overleg". Hij was toen de beste van alle Leidse middelbare scholieren. Steeds ook kan men hem treffen op de „Muziek- en declamatieavonden", die het r.-k. Lyceum bij tijd en wijle geeft. beperkt is. De Finnen hebben met de film „Onbekende soldaat", welke gisteren in de z.g. donderdagcyclus in het Casinotheater draaide, het be wijs geleverd, dat dit bezwaar niet geldt, mits het product de nodige kwaliteiten bezit. De „Onbekende soldaat" heeft die kwaliteiten zeer zeker. Het is een filmmonument voor de „onbekende soldaat", voor de gewone man, die geen held is, zich niet op de voor grond dringt, zelfs niet eens een voor beeld is van discipline, maar die toch maar z'n huis en gezin achterlaat om in de hel van de slagvelden te doen wat hij doen moet, teneinde zijn vrij heid te redden. De film geeft een realistisch beeld van de Finse oorlog tegen de Russen, een oorlog, welke de Finnen welis waar verloren, maar waaruit zij toch „als goede tweeden" te voorschijn kwamen, dank zij de taaiheid van de individuele doodgewone Finse solda ten. Deze Finse film windt er geen doekjes om: de oorlog is een afschu welijk bedrijf, waarin nodeloos stro men bloeds worden vergoten en waaruit een vrwoest en ontredderd land tenslotte opduikt. In deze zin is de film danook een anti-oorlogs do cument, een pleidooi tegen de zin loosheid van de gruwelijke verwoes ting van zovele levens en van zoveel welvaart. Zij is niet alleen een plei dooi, maar bovendien een uitzonder lijk klemmend en aangrijpend plei dooi, juist door de eerlijkheid, waar mee zij de oorlog schetst. Het is ner en nergens te lelijk voorgesteld, de werkelijkheid is al le lijk genoeg. Defaitistisch is aeze film ook weer niet, want zij laat de indruk na, dat, hoe zinloos een oorlog ook is, een volk het leed moet -veten te dra gen, als het hem wordt opgedrongen. Over de puinhopen breext tenslotte de zon door. BATIG SALDO K.A.B.-LEIDEN. Nader vernemen wij, dat de jaar rekening van de K.A.B.-afdeling Lei den, zoals deze in de vergadering woensdagavond werd besproken, toch een batig saldo te zien gaf. EMIGRATIE-FILMAVOND LISSONE LINDEMAN. In de grote zaal van „Den Burcht" organiseerde het passage- en reis bureau Lissone-Lindeman gisteren een emlgrate-fUmavond. Een inlei dend woord werd gesproken door de heer J. H. Koch, die er oon. op wees, dat emigratie een zeer belang rijke gebeurtenis is in het leven van de mens. Dat de beslissing niet lichtvaardig mag worden genomen blijkt wel uit het feit, dat de regering het noodza kelijk heeft geacht het verstrekken van inlichtingen over emigratie uit sluitend aan door haar aangewezen instanties toe te vertrouwen. Het Gewestelijk Arbeidsbureau te Lei den neemt in deze een neutrale po sitie in. De heer Koch vestigde er nog eens de aandacht op, dat ieder een voor een reiasubsidie in aan merking kan komen. Behalve de door de officiële instanties gegeven voorlichting betreffende het land waar men zich wenst te vestigen, is tevens een goede en deskundige voorlichting op het gebied van pas sage, vervoer van huisraad en der gelijke noodzakelijk. Deze gegevens kunnen door Lissone Lindeman wor den verstrekt, aldus de heer Koch. Wat het familiebezoek aan verschil lende emigratielanden betreft deelde de heer Koch mede, dat deze zomer een gezelschapsreis naar Canada en de V.S. zal worden georganiseerd. Het s.s. „Rijndam" vertrekt op 12 juni uit Rotterdam en verlaat New York weer op 13 augustus. Later op de avond werden enige uitstekende filmpjes vertoond. In kleuren waren opgenomen de flims over Perth en Brisbane in Australië en Noord - Amerika. Gloednieuw was de dooi de Canadese ambassade verstrekte rolprent „Nieuw-Canadezen", die ge heel op de emigratie was gebaseerd. In de pauze van de filmavond, die zeer goed bezocht werd, was er ge legenheid tot het stellen van vragen. 't is weer Advertentie BOSKOOP VOCHTIG INTERMEZZO OP BRUILOFT. Gisteren had een bruiloft een enigs zins „vochtig" intermezzo. Zoals te doen gebruikelijk op bruiloftsfees ten, worden de gasten met het bruids paar op de gevoelige plaat vastge legd. Een groep vond in een nabij het lokaal waar de bruiloft werd ge vierd gelegen rustiek bruggetje, een fraaie achtergrond. Dit werd hen echter noodlottig, want toen allen zich hadden opgesteld, bezweek het brugje en kwam het gehele gezel schap in de sloot terecht Het bruids paar stond, gelukkig voor hen, juist iets er voor. Hulpvaardige handen waren aanwezig, zodat het gezelschap spoedig weer op het droge stond, doch de kleding was niet tegen dit on gewenste bad bestand. Overigens kwamen de drenkelingen er met een paar schrammen af. Nadat allen van droge kleren wa ren voorzien werd het feest in de beste stemming voortgezet. HAZERSW0UDE (Dorp) Succes bij veldloop kampioenschap pen. Bij de jaarlijks gehouden veldloopkampioenschappen van het wapen der Kon. Marechaussee welke gehouden werden in Venlo, wist de Marechaussee P. Brugman, woensdag j.l. als eerste op de 3 Y> km. de finish te passeren. Het zware parcours, dat ging over heuvels en mulle zandpa den, wist hij af te leggen in een tijd van 11 min. en 3,1 sec. Deze kam pioenschappen gelden voor Limburg en een groot gedeelte van Noord-Bra bant. Nog deze maand worden de kampioenschappen gehouden voor ge heel Nederland. BODEGRAVEN Nieuwe badmeester. Door het bestuur van de stichting Zwembad Bodegraven is tot opvolger van de heer C. Sterk tot badmeester be noemd in vaste dienst de heer A. Ramp Pzn. uit Boskoop. OP PRETTIGE WIJZE hebben de oud-studenten van Leiden, die sa men een toneelgroep vormen, welke opvoeringen geeft ten bate van het Nederlands Studentensanatorium een opvoering gegeven van een grappig niemendalletje: „Welkom Thuis", door Margaret Luce. Deze titel slaat op de thuiskomst van „Don", een majoor bij de marine, die na vier en een half jaar onverwacht uit China terugkeert. Hij vindt zijn vrouw te midden van vele merkwaardige ty pen, mannen en vrouwen, die stuk voor stuk een deel van haar leven uit maken. Zijn huis is een soort duiventil ge worden, waar de vreemdste vogels van verschillende pluimage in- en uitvliegen. Juist in de uitbeelding van de ca- ricaturele typen vinden de tonelis ten een dankbare taak. Man en vrouw vechten een hevig conflict uit over de vraag of „ze er uit moeten of niet". Deze strijd wordt overigens zeer luch tig en koddig uitgevochten. De toe schouwer kan zich dus twee uur lang amuseren met wat leuk en vernuf tig bedachte nonsens. RAET HOOFD DN SCHOUDERS stak wat spel betreft J. Foudraine als de nerveuse toneel schrijver boven zijn medespelers uit. Deze intelligente rasacteur wist ook gisteren weer de juiste toon te tref fer! Hij werd op uitstekende wijze gesecondeerd door Davina (mevr. E. J. B. M. WestenbergVan Huystee), die er blijk van gaf, dat zij de naief- aantrekkelijke kant van het karak ter dat zij moest uitbeelden, goed doordacht had. Goed spel zagen wij ook van „Win kle", de Franse kinderjuffrouw, juf frouw Vanderspar, de geëxalteerde danslerares (mej. S. Barendrecht, litt. dra.) en van mevr. Bakerley—- Parson (mej. C. W. Eernstman). Het succes van dit stuk is voorts te danken aan het spel van de andere tonelisten, die wij niet allen bij name kunnen noemen, hoewel er spelers bij waren, die vermelding verdienden. Noemen wij nog de regisseur, mr. P. Cleveringa, die blijk heeft gege ven een goed inzicht in het we zen van een blijspel te bezitten. Dankbaar applaus en dankwoorden vielen de spelers aan het slot van de opvoering ten deel. De oud-studenten maken met dit stuk een tournée, waarbij zij ook an dere steden in Nederland zullen aan doen. Onder het publiek in de Leidse Schouwburg waren gisteravond veel GESLAAGD Voor het kandidaatsexamen civiel- ingenieur is aan de Technische Hoge school te Delft geslaagd de 'heer J. Vos te Leiden. Bur~p-';'l<e Stand Geboren: Arie, z. v. J. de Ruiter en C. Chaudron; Ingrid, d. v. B. de Groot en G. Janssen; Franciscus Hendricus, z. v. S. Klinkenberg en D. Kret; Jacqueline, d. v. A. Scho- penhouer en A. W. Hellendoorn; Joyce Inez, d. v. H. B. Verwer en J. C. de Raadt; Johanna Catharina, d. v. W. van den Bos en M. Rijling; Robertus Cornells Maria, z. v. Th. B. M. Bergman en M. C. de Groot. Gehuwd: J. Beekman en E. Kap- pée; H. Brandt en M. van Wanrooij; C. J. A. Kamphues en M. van den Boogaart: G. Barkema en L. de Geus; J. Arnoldus en C. M. Mulder; P. Sta- vleu en H. Mieloo; P. J. Weidner en A. M. van der Staaij; J. F. Owel en G. A. Woudt; A. J. Korbee en J. de Wolf. Overleden: J. van den Hoven 54 j„ man; L. Dost 75 jaar, huisvr. v. W. F. Stouten; N. van den Hout 73 j„ man; H. Dorgelo 81 j., man; J. N. Maandag 78 j., man. verpleegsters van de ziekenhuizen te Leiden. Zij hadden gratis toe gangsbewijzen ontvangen, die door anderen voor het goede doel waren gekocht. Laatste Berichten RUSTIG IN BOEDAPEST. De Hongaarse communistische lei ders hebben vandaag op drie „gehei me" plechtigheden de revolutie van 1848 herdacht. Sterke eenheden po litie en militie hielden de wacht. Premier Kader en anderen legden kransen bij de standbeelden van twee leiders van de opstand uit 1848 te gen de Oostenrijkse overheersing, Lajos Kossuth en Sandor Petoefi, en voorts bij het landsmuseum, waar de opstand begon. Tijd en plaats van de plechtigheden waren tevoren niet be kend gemaakt; slechts genodigden konden erbij aanwezig zijn. Het bleef overal in Boedapest rustig. „WATERMAN" ONDERWEG NAAR BREST. Met een vaart van ongeveer 17 mijl per uur, koerst de „Waterman" zonder geëscorteerd te worden, naar Brest, waar het schip morgenoch tend vroeg wordt verwacht. Marktberichten LEIDEN, 15 maart, Vee. Op de veemarkt te Leiden waren heden aangevoerd: aantal, 4 stieren, 100 melkkoeien, 160 vette koeien, 204 vare e.a. koeien, 25 pinken, 35 vette kalveren, 399 nuchtere kalveren, 8 geiten, 30 vette schapen, 50 fokscha pen, 683 vette lammeren, 96 weide- lammeren, 44 varkens zeugen, 296 schrammen, 482 biggen, in totaal 2616 stuks. Notering: Melkkoeien 9701080, vette koeien schoon ƒ2.803.25; va re koeien 600850; pinken 300 450; vette kalveren 2.25—3.00; nuchtere kalveren levend 1.001.20 vette schapen 80125; fokschapen 140180; vette lammeren 90130 drachtige zeugen 250325; schram men ƒ65110; biggen ƒ4252. Overzicht: voor melkkoeien rustig, vette koeien goed, varekoeien stil, pinken kalm, vette kalveren flauw, nuchtere kalveren vlug, vette scha pen stroef, vette lammeren matig, fokschapen willig, zeugen, schram men en biggen zeer matig. LEIDEN, 15 maart, Kaas Op de kaasmarkt te Leiden waren heden aangevoerd: 12 partijen Goudse kaas. Notering f 2.50—2.58. LEIDSCHENDAM, Groente Rijen sla A 23—27; idem B 17—21; idem C 1216; kassla A 1620; idem B 1116; idem C 810; stoofsla 50 74; peterselie 78; selderij 45; prei 1215; spinazie 4349; radijs 15—16; witlof 28—34; rabarber 5475. R'VEEN, 14 maart Bloemen. Ane monen 2135, blauwe druifjes 717, freesia's 1537, seringen 6575, tul pen: Piccadilly, 3460, Rose Copland 28—66, v. d. Eerden 26—65, Carara 36 48, Bruno Walter 7075, Crown Imperial 29—61, Edith Eddy 33—67, White Sail 29—55, Golden Harvest 36 —67, Elmus 70—76, Bartigon 3752, Nansen 3648, Purper Copland 56 60, Wintergold 32—47, W. Pitt 39—65, Moederdag 5255, Aristocrate 56—60, Queen Elisabeth 4049, John Gay 59—61, Reforma 85—91, Ibis 30—36, All Bright 5054, Zenober 3040, Bandoeng 4450, Cordel Hull 4662, Lustige Witwe 5561, Nizza 7580, dubbele tulpen 2047. Narcissen: Daisy Schaffer 1617, King Alfred 1227, Cheerfulners 1831, l'lnno- cence 1831, Am. glorie 1820, Sem per Avanti 2326, Granium 2027, Actea 22—29, Fortuna 1624 narcis sen v. grond 1017 ct. per bos. Voor de vele blijken van belangstelling, welke wil bil ons huwelijk mochten ontvangen, betuigen wij onze hartelijke dank. J. W. VAN KLINK A. VAN KLINK— VERHAAR Roelofarendsveen, 15 maart 1957 Noordeinde 224 ARTS AFWEZIG TOT 20 MAART Reclame NYLON 1.98 Geh. geminderd 2.55 Met ladderstop 2.95 PERLON 3.40 NET NYLON 3.65 VASANA vanaf 3.50 CREPE MOUSSE 5.50 WOL met zijde 5.60 Fa Wed M.QVERDUIN Alléén Hooigracht 62 Leiden Telef. 25650 HORLOGES Grote keuze in dames- en heren polshorloges in de merken Certina. Prisma. Avia, Ewe. enz. S. v, d. Water i Zn. Haarlemmerstraat 207 Tel. 24469 Bij Amerikaanse familie in Wassenaar wordt gevraagd een Hulp in de Huishouding Intern. Pers. aanm. Groen van Prinstererlaan 11 of tel. 8309 (0 1751). X B.z.a. ervaren chauf feur, in het bezit van alle rijbewijzen. Gaarne voor lange trajecten. Brieven onder no. 4181 bur. v. d. bL X Wegens vertrek. Erres sTeestoizuigcr 220 V.. ge heel compleet, als nieuw 45.Herenfiets met licht enz. 30.kleine Philips radio. 3 banden 85.Zeegersteeg 4 (bij de Kaiserstraat). X Juist nu een sterke krimpvnie Overall in blauw, khaki c-n wit. vanaf 11.50. Het Blauwe Huis. Haarlemmerstraat 203. u Behanger beschikbaar. Pelikaanstraat 27 Tel. 25813 gevraagd voor hele of hal ve dagen. Mevr. v. Ulden. Lorentzkade 29. Leiden. TELEFOONTJES worden dagelijks geplaatst ter grootte van hoogstens 30 woorden (een woord maximum 12 letters). De prijs bedraagt 1.50. uitsluitend tegen contante betaling UW OVERALL tnoet GOED zijn Uw overall moet een ziin Alléén de beste overalls ziin Thans een prima PANTSER voor in Sanfor-kwaliteit. Adverteert in dit blad

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3