Scherp Kaaskeuring te Alphen tien jaar „Oudstrijders" uit Alphen verlaten (tijdelijk) de Landelijke Bond WOENSDAG 13 MAART 1957 HE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Amerikaanse gezant gaf het op Vier maanden geleden kwam Ed ward Walles als nieuwe Amerikaan se gezant in Boedapest aan. Het was juist de tijd van de Hongaarse vrij heidsstrijd en toen Kadar aan het bewind kwam, besloot de gezant nog even te wachten met het aanbieden van zijn geloofsbrieven, omdat men in Washington weigerde de regering- Kadar als de wettige Hongaarse re gering te erkennen. Kadar bleef en de Amerikaanse gezant bleef weigeren zijn geloofs brieven te overhandigen of in enige diplomatieke relatie te treden tot de huidige Hongaarse regering. Op aan raden van het Amerikaanse ministe rie van buitenlandse zaken is de ge zant thans naar Amerika terugge keerd. Over kardinaal Mindszenty ver klaarde hij: „De kardinaal verblijft bij ons als een gast. PIij staat op geen enkele wijze met de regering-Kadar in ver binding. Hij leest veel, geeft zich over aan overpeinzingen en luistert naar de radio". „De Hongaarse autoriteiten heb ben nimmer het verzoek gedaan de kardinaal aan hen uit te leveren',' besloot Wailes. Het monster van Lochness Het Is nu wel mooi weer ook in Schotland maar voor het be faamde monster van Lochness is het toch eigenlijk nog te vroeg. Desal niettemin is hij weer gesignaleerd. Vijf Schotten, onder wie een in specteur van politie, hebben gezegd gisteren zes minuten lang oen groot, zwart monster in het meer in de zon te hebben zien daartelen. Het veroor zaakte een heftige beroering aan de oppervlakte van het meer. Gewoonlijk vertoont het monster zich slechts in het toeristenseizoen, als extra attractie van het overigens saaie meer. Reorganisatie van Indonesisch kabinet? President Soekarno heeft dinsdag verklaard, dat hij instemt met inte grale reorganisatie van het kabinet van premier All Sastroamldjojo. De president legde zijn verklaring af, toen hij een delegatie van de klei ne Islamietische regeringspartij PSH ontving, die hem bezocht om het standpunt van de partij inzake de huidige toestand mee te delen. De president zei, dat integrale reor ganisatie kan worden uitgevoerd, in dien het kabinet zelf In staat is dit te doen. In politieke kringen te Djakarta was men verrast over deze verklaring van de president. Toen de vijf overgebleven rege ringspartijen vorige maand Soekar no bezochten om zijn bijstand te vra gen voor een volledige reorganisatie van het kabinet, zei hij, dat de vraag stukken, waarvoor het land geplaatst was, niet overwonnen zouden kun nen worden door reorganisatie van het kabinet. Enkele dagen later maakte hij zijn plan bekend voor een nieuwe regeringsstructuur, die voor ziet in de vorming van een kabinet van alle partijen, waaronder ook de communisten. Waarschijnlijk is Soekarno tot zijn Instemming met de reorganisatie van het kabinet gekomen, wegens de heersende spanning na de afschei ding van Borneo. Het leger is n.l. be reid een militair gezag over geheel Indonesië in te stellen, wanneer zich geen andere oplossing voordoet. POTLOOD en GEEST No. 511. Horizontaal: 1. niet groeid, 4. kloek, 7. vlug, 8. taaie aard soort, 9. dam langs een water, 11. stad aan de samenvloeiing van Havel cn Spree. 14. rivier (Spaans), dorp in Gelderland, 19. op last van Pilatus boven aan het kruis gehechte opschrift, 20. Europeaan, 21. slaapt men op. 22. kneep, 23. oningewijde. Verticaal: 1. drinkbeker op hoge voet, 2. oorlogsgod. 3. de zeeprik der Noordzee, 5. voorlichting, 6. teleur gesteld. 9. meelballetje in het water gaar gekookt, 10. zoon van Jacob, 12. schijn, voorkomen, 13. boom, 15. meisjesnaam, 16. stap, 17. gem. in Gelderland, 18. kettingraadje in een uurwerk. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 510. Horizontaal: 1. Ajnor, 4. dl., 6. trap. 7. poos, 9. o.i., 10. lor, 12. on, 13. Napoleon, 16. op 17. Mr 19. speciaal. 22. et. 23. nee. 24. ra. 25. raad, 27. raak, 29. Mn., 30. kerk. Verticaal: 1. aria, 2. ma, 3. op lopend. 4. do, 5. loon, 6. tong, 7. pre mière. 8. Sn.. 11. o.l., 14. pop, 15. ora, 18. slak. 19. stam, 20. Ce, 2L arak, 22. er, 26. An, 28. ar. PROF. DR. R. CASIMIR OVERLEDEN. Te zijnen huize in Voorburg is van nacht overleden prof. dr. R. Casimir, de grondlegger van het schooltype lyceum. Prof. Casimir, die 79 jaar is geworden, was geboren te Kollum. Van 1896 tot 1899 was hij onder wijzer te Groningen en Sappemeer, daarna leraar aan een cursus voor de hoofdacte en aan de kweekschool te Groningen. Inmiddels was hij let teren en wijsbegeerte gaan studeren aan de rijksuniversiteit te Groningen, waar hij in 1910 promoveerde. In 1918 werd hij hoogleraar aan de rijksuni versiteit te Leiden en in 1919 rector van het eerste lyceum hier te lan de, het Nederlands lyceum te 's-Gra- vewhage. De oprichting van dit schooltype had hij voorbereid in sa menwerking met de pedagoog Jan Ligthart Tot 1930 is prof. Casimir rector van het Nederlands lyceum ge. v/eest. Prof. Casimir heeft zich mede grote bekendheid verworven op het gebied van de drankbestrijd'ng, voorts sprak hij regelmatig voor de V.P.R.O. en was hij actief op het gebied van de volksuniversiteiten. J KOOL VOOR ZEVENTIG PROCENT DOORGEDRAAID. Zeventig procent v-n de z.g.n. be- waarkool die in de Langendijk ter veiling wordt aangevoerd, draait door. Als gevolg van het zachte winterweer schijnt er wienig animo te zijn voor deze wintergroente. Een aantal tuin ders heeft in dez etoestand aanleiding gevonden bij de Veilingvereniging .Noordermarktbond" voor te stellen tot de regering een verzoek te richten om steun in de vorm van een toeslag op de kool. PUBLIC RELATIONS- ORGANISATIE VOOR KATH. HOGER ONDERWIJS De heer J. F. E. M. Aghina, thans hoofd V3<n de afdeling voorlichting der Nederlandse Spoorwegen, is be noemd tot directeur van een nieuwe organisatie, welke zioh ten doel stelt de financieringsmogelijkheden te verruimen van het rooms-katholieke hoger onderwijs in Nederland. De taak van de heer Aghina zal o.m. zijn, door de moderne methodiek van pu blic relations de belangstelling voor de idee van de katholieke univer siteit en de katholieke economische hogeschool meer tot gemeengoed te maken van het katholieke volksdeel van Nederland. De activiteiten zullen zich met name richten op de katho lieke universiteit te Nijmegen, de katholieke economische hogeschool te Tilburg, de bijzondere leerstoelen, door de Sint Radbooid-stichting aan neutrale instellingen van hoger on dierwijs gestioht, en de studen ten- organisiaitie. VROEGE NIEUWE AARDAPPELEN? Door het prachtige voorjaarsweer zijn de tuinders te Broek op Langen dijk reeds begonnen met het uitpo- ten van vroege aardappelen. Dit is enige weken eerder dan vorig jaar, toen de winter lang duurde. DE EERSTE AARDBEI. Vandaag is op de veiling van de Coöperatieve Veilingsvereniging Zalt- bommel en Omstreken de eerste kas- aardbei aangevoerd. Het vorige jaar kwam daar de eerste kas-aardbei ruim een maand later, n.l. op 2=0 april ter veiling. De vrucht bracht 4.l'O op. Deskundigen en leken aan het werk Saoedi-Arabië levert weer olie Te Londen wordt vernomen, dat de Ironing van Saoedi-Arabië het verbod inzake de uitvoer van olie naar Frankrijk en Engeland heeft opge heven. Zoals bekend is, werd de uitvoer naar de beide landen verboden ten tijde van de Frans-Engelse interven tie in Egypte. Maandag werd bekend gemaakt, dat de buisleiding van de olievelden in Saoedi-Arabië naar Bahrein weer in gebruik is geno men. In officiële Engelse kringen aarzelt men nog in deze besluiten van ko ning Saoed van Saoedi-Arabië voor boden van 'n herstel van de normale betrekkingen tussen Engeland en Saoedi-Arabië te zien. Met voldoe ning stelt men echter vast, dat even als in het geval van Syrië, dat de her opening van de buisleidingen van Irak naar de Middellandse Zee heeft toegestaan, de economische belangen van de betrokken landen het tenslot te hebben gewonnen van de politie ke hartstochten, die door de Suez- kanaalkwestie waren opgewekt. Indon. commandanten komen bijeen Donderdag zal in Djakarta een bij eenkomst plaats vinden tussen alle troepen commandanten van geheel Indonesië, zowel zij die zich tegen de centrale regering hebben gekeerd, a!s zij die de regering trouw zijn ge bleven. Zij zullen de militaire aspecten van de jongste ontwikkelingen in de verschillende gebiedsdelen van Indo nesië aan een bespreking onderwer pen. De conferentie zal onder leiding staan van de chef-staf van de land macht, generaal-majoor Nasution. De enige naam, die onder de deel nemers niet voorkomt, is die van ko lonel Simbolon, de opstandige en af gezette commandant van Noord-Su i matra. Het tienjarig bestaan van de Al- phense kaasdag commissie, die zich ten doel stelt telkenjare tweemaal een kaaskeuring voor haar leden te organiseren, voor de zomer- en de wlnterkaas, werd dinsdag in de „Ko ningin Juliana" Landbouw-huis- houdschool aan de Potgieterstraat te Alphen aan den Rijn op bijzondere wijze geaccentueerd. Het bijzondere lag hoofdzakelijk in het feit, dat naast de officiële, zuiver deskundige kaaskeuring, te vens een lekenkeuring van de win- terkaas werd gehouden. Voor de le kenkeuring fungeerden deels de in zenders, deels een groepje leerlin gen van de huishoudschool, die met z'n aUen in verschillende commis sies waren onderverdeeld en hun werk verrichten in een aantal af zonderlijke lokalen. De aanvankelijke opzet van het rijksconsulentschap te Gouda, om bij deze keuring ook journalisten in te schakelen was mislukt. Met frappant geringe cijfer-ver- sdhillen hebben enkele commissies kans gezien de uitkomsten van de deskundige jury te benaderen. Van de eerste groep was het com missie zes die het dichtst bij de cij fers van de jury kwam. Deze com missie was gevormd door de heren L. Captein, D. C. Joha, Joh. Straat hof en L. Vergeer. Commissie ze ven waarin mevr. Rijlaarsdam en de heren J. W. den Hertog en D. Ver- gunst zitting hadden, kwam als 2e uit de keuring te voorschijn. Al deze leden ontvingen een botermesje, dat beschikbaar is gesteld door het Ned. Zuivelbureau. Het ditst bij de officiële cijfers kwamen de meisjes Jopy de Jong, Gerry v. d. Lceden, Corry Speel man en Nelly Versluis, die met el kaar een commissie vormden en wier resultaat slechts twee punten verschil op een totaal van bijna ne genhonderd toonde. Zij en nog een aantal jeugdige kaas-keursters ont vingen elk een luxe uitgevoerd drinkglas met de opdracht van Ir. Schrooder erbij, dat zij per dag ten minste twee glazen melk zouden gaan drinken. Van de noodzakelijk heid hiervan, ten aanzien althans van deze eerste vier meisjes, welke blakend van gezondheid en welge daan voor hem stonden, was hij evenwel niet ten volle overtuigd. De officiële keuring werd in de morgenuren verricht door de des kundige jury, gevormd door de he ren K. Adema, zuiveltechnicus van de kaascontrolestations te 's-Gra- venhage. Joh. Nusselder van het rijkszuivelconsulentschap te Gouda en W. van Baren te Woerden en J. Jongeneel te Bodegraven, beide laatsten als vertegenwoordigers van de kaashandel. Voor deze winterkeuring werden 47 kazen ingezonden. Bij de vorige, zomerkeuring bedroeg dit aantal 56. Het aantal punten bedroeg nu 86,3. Bij de zomerkeuring was dit 86,7. Van de 47 kazen behaalden 25 (53.2%) het praedicaat eerste soort (zomerkeuring 35 kazen, 02,5%). In de tweede soort vielen er 17 kazen, 36,2% (z.k. 17 kazen, 30,4%). On der derde soort werden gerangschikt 5 kazen, 10,6% (z.k. 4 k., 7,1%). Het mooiste resultaat bereikten de Gebrs. Van der Meer, die zowel bij de zomerkeuring als bij deze winter keuring 98 punten behaalden. Hier door verwierven zij de fraaie wissel beker, welke door de gemeente Al phen aan den Rijn t.g.v. het tien ja rig bestaan van de kaasdagcommis sie was beschikbaar gesteld. De beker van de „Handelsraad" van de L.TJ3. kwam in het bezit van de heer A. F. de Wit met 96 punten voor elk der keuringen. Met hetzelfde aantal punten werd de heer C. G. van Veen te Aarlan- derveen eigenaar van de medaille van de Coöperatieve Melk Centrale (C.M.C.). De prijzen werden uitgereikt door burgemeester Z. Bruins Slot, die de middagkeuring met echtgenote en dochter bijwoonde. De burgemeester zei het prettig gevonden te hebben voor het eerst kennis te hebben kunnen maken met een kaaskeuring in deze streek. Hij noemde het zelf kaasmaken op het eigen boerenbedrijf een be langrijk werk van nationale beteke nis. De volvette boerenkaas is nog steeds te prefereren boven het mas- saprodukt, de fabriekskaas. De kwa liteit der boerenkaas moet zeker worden gehandhaafd en zo mogelijk verbeterd. Na te hebben gewezen op de hoge cijfers welke men bij deze kaaskeu ring over het algemeen heeft be haald, constateerde de burgemeester dat in de Rijnstreek toch wel een zeer goéde kaas wordt gemaakt Dit strekt vooral tot eer van de boerin, de feitelijke bereidster van de kaas. Na de keuringen heeft de heer Adema aan de bereikte resultaten een na-beschouwing gewijd. In een der gangen van de school was een lange tafel gedekt met uit eenlopende hapjes van kaas bereid. Aan het einde van de keuring heeft de heer Jac. Rijlaarsdam, voor zitter van de kaasdagcommissie een woord van dank gericht tot alle me dewerkenden in zonderheid tot de heren van de jury en de directrice van de school mej. J. B. Heesen. De volgende inzenders van eerste soort kaas ontvingen de „Prodicent- medaille", C. J. Bontekoe, Boskoop, 98 punten: D. Vergunst Dzn., 98 p.; G. C. Kraan, 96 p. De volgende inzenders van eerste soort kaas ontvingen een lepeltje van de Bond van Kaasproducenten: J. Kempen Czn., Aarlanderveen, 94 p.; A. de Jong. 94 p.; J. de Bruyn Jzn., Boskoop, 94 p.; D. C. Joha Jzn., 94 p.; J. A. Straathof, 94 p.; M. IJ. v. d. Pouw Gzn., 92 p.; L. Kwaa- kernaak, 92 p., J. v. Dorp, Hazers- woude, 92 p.; J. J. Oostdam, 92 p.; J. VerkleU, 92 p.; L. Vergeer, 90 p.; A. G. v. d. Hulst, 90 p.; M. Ver geer Jzn., 90 p.; Jac. A. Boere, 88 J. Rijlaarsdam, 88 p.; P. A. de Korte Boskoop, 88 p.; P. de Hertog, 07 p.; W. H. v. da Hulst, 86 p.; Gebrs. Oudshoorn, 86 p. Waar geen plaatsnaam is vermeld is het Alphen aan den Rijn. Nieuwe notaris te Aarlanderveen De heer H. Plas uit Rotterdam benoemd Tot opvolger van notaris II. B. J. v. d. Kreeke, die bijna 30 jaren dit ambt heeft vervuld, merendeels te Aarlanderveen, aan wie wegens het bereiken van de pensioengerechtig de leeftijd eervol ontslag is verleend ls bij K.B. van 6 maart tot notaris in het Arrondissement 's-Gravenha- ge, ter standrlaats Aarlanderveen, benoemd de heer H. van der Plas, I tot dusver candldaat notaris ten kan AUTOBOTSING. Dinsdagmorgen straatweg Leiden- Hoorn onder de gemeente Alphen te raam. aan den Rijn een verkeersongeval plaats, waarbij aan een personenauto zeer zware schade werd toegebracht. Persoonlijke ongelukken bleven ge lukkig uit. In de richting Leiden reed een vraohtauto, bestuurd door de heer J. M. v. d. M., wonende te Alphen aan den Rijn. Achter hem reed op een afstand van plm. 35 meter een per sonenauto, bestuurd door de heer W. P. Z. uit Zwammerdam. De bestuur- der van de vrachtauto wilde op eenboörteplaats aan ten kantore van no gegeven moment rechts een erf op-Uris Putman Cramer, waar htf eerst rijden. Daartoe zwenkte hu om de twee-derde candidaat fungeerde verond^rsTelling0 teTerimren^dat «ven i-n ala candidaat notaris,, parkeerd.^Op het^momentTechter dat yenvisseldè voèï een in de rliden de bestuurder van de personenauto tie. Daar was hij namelijk van 1 met onverminderde snelheid rechts januari 1950 tot juli 1952 candidaat wilde passeren, zwenkte de vracht- bij het Centraal Bureau van onder vond on de riiks-tore van de notarissen S. S. Wijsen- -S?r£htiTde beek en mr. L. J. Hioolen te Rot- •----• - *-rdam. Notaris Plas heeft hedenmorgen (woensdag) bij zijn beëdiging, zijn nieuwe functie aangevangen. Hij is in Den Haag woonachtig. De heer Plas is 27 januari 1899 te Velp, gemeente Rheden (Gld.) ge boren. Na zijn hogere studies te heb ben beëindigd volgde de heer Plas een cursus in het notariaat bij een repetitor. Zijn loopbaan in het no tariaat ving de heer Plas in zijn ge- auto weer naar rechts. Beide wagens botsten toen met kracht tesen elkaar op, met het bovenvermeld gevolg. Ook de vrachtwagen werd ernstig beschadigd. grieperig rillerig koortsig AKKERTJES helpen direct zoek inzake de vererving van de na latenschappen van vermiste perso nen. Sedert dien was de heer Plas werkzaam ten kantore van de nota rissen S. S. Wijsenbeek en mr. L. J. Hioolen in de Maasstad. Het echtpaar heeft twee stude rende dochters van 19 en 17 jaar. Tijdens de korte vacature-periode heeft notaris A. v. d. Veen Meerstadt te Alphen aan den Rijn het notariaat te Aarlanderveen waargenomen. Dinsdagmiddag bracht de nieuwe notaris van Aarlanderveen een kort bezoek aan zijn toekomstige kantoor en gemeente en maakte kennis met enkele personen. Niet eens met de gang van zaken Tijdens de druk bezochte jaarver gadering, in gebouw „Concordia", onder presidium van haar voorzitter, de heer C. Koren gehouden, heeft de Alphense afdeling van de Neder- De heer M. L. v. Tol werd be noemd tot kascontroleur 1957, met de heer W. J. van Berkel, die het vo rig jaar was benoemd. Hierna bleef men enkele uren ge- iandse Bond van Oud-strijders en j zellig bijeen o.l.v. het muziekensem- Dragers van 't Mobilisatiekruis met ble „The Cupido's" uit Aarlander- algemene stemmen besloten uit de veen. landelijke bond te treden. BOSKOOP Tegelijkertijd besloot men tot op richting van de Vereniging van Oud strijders en dragers van het mobni- satiekruis en overige oud-militairen te Alpben aan den Rijn. Aan deze ver-strekkende besluiten ligt een ten top gestegen ontevre denheid ten grondslag over de gang van zaken in het hoofdbestuur. Al sedert lange tijd heeft het 7 plaatselijk bestuur rechtstreeks en eigen leven de 7-jarige Grei via de provinciale bond by 't bonds- bestuur tevergeefs aangedrongen op koerswijziging, speciaal ten aanzien van het financieel beleid en ten op zichte van het totaal ontbreken van het noodzakelijk contact van mede leven met de leden, zoals die voor heen op levendige wijze werd onder houden. Voorts is men van mening, dat het bondsbestuur open oog moet hebben voor het dreigend gevaar van algeheel verloop van leden, het geen zich met de dag duidelijker gaat openbaren. Het is bekend, dat het ledental, dat bij de fusie van de beide bonden in 1950 plm. 10.000 be droeg, tot op heden al reeds is te ruggelopen tot 4.500. Dit verloop te kent duidelijk, aldus de voorzitter, dat men om deze en andere redenen geen prijs meer stelt op het lidmaat schap. Er moet dus iets worden ge daan om de leden aan zich te ver plichten, doch een noodzakelijke re organisatie blijft uit. Een hoofdbe stuur van 17 personen die vergoe dingen genieten, acht het Alphens bestuur een onverantwoordde leuxe Van steun aan kameraden valt voorts hoe,genaamd niets meer te bespeuren. De heer Koren gaf de verzekering, dat de provinciale bond ^eId gisteravond de jaarver een zelfde doel nastreeft als Alphen d|rin inB het parochiehiLs n, aan den Rijn wil bereiken. En «r \jnna*r> Gisteren werd de 12-jarige Jacoba Kooij wonende aan de B.C.straat door haar zusje uit school gehaald, omdat zij bij de burgemeester was ontbo den. Op het gemeentehuis aangeko men vernam zij de reden. Zij had n.l. op 19 mei 1956 met groot gevaar voor leven de 7-jarige Greetje de lit de Gouwe gered. Dit meisje was reeds ongeveer 25 meter afge dreven toen Jacoba het zag drijven, geen moment aarzelde om in het wa ter te springen om te trachten de drenkelinge te redden. Met uiterste krachtsinspanning gelukte het haar het meisje bij de pols te grijpen en het zo naar de wal te slepen. Van de ze redding we-d kennis gegeven aan het Carnegie Heldenfonds die thans via burgemeester Verkerk een fraaie broche mèt inscriptie uitreikte. Vandalisme. De Boskoopse Red- dend-Zwem- en Polovereniging „Boskoop" is het slachtoffer gewor den van het vandalisme van de jeugd. Het houten gebouwtje dat als onder dak bij het noodzwembad aan de Ot- weg in gebruik is, bleek op ergerlijke wijze te zijn beschadigd. Het is voor deze actieve vereniging een grote te genvaller dat het met -.o grote offers verkregen gebouwtje thans door de jeugd zo goed als vernield is. Aangif te bij de politie werd gedaan en het is te hopen dat de daders gevonden zullen worden. LANGERAAR STILLE OMGANG. Het genootschap van de Stille Om- Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van van 13 Maart 1857. Londen. De New York Herald geeft het volgende over- zigt van den tegenwoordigen toe stand der slavenhandel. Drie steden hebben er den alleen handel van: New York, Boston en Baltimore: zij leveren te zamen 40 vaartuigen. Elk dier schepen voert gemid deld 600 slaven over, die in Afrika slechts 75 fr. kosten, maar waarvan de invoerprijs tweemaal zoo hoog stijgt door de premie, welke men aan de mindere agen ten der gezagvoerders op Cuba of in Brazilië betaalt. Een vijfde gedeelte der slaven komt op den overtogt om; er blijven er slechts 20.000 over, waarvan de minst bruikbare toch nog voor 2500 fr. verkocht wordt. iemand moet de kat de bel aanbin den. Door nu uit de bond te treden be spaart de afdeling 175.Als zelfstandige vereniging bestaat de mogelijkheid om ook iets extra's voor de leden te doen. Bovendien kan de mogelijkheid tot toetreding worden verruimd door wijziging van de naam en door toevoeging van de overige oud-militairen. Nadat enkele vragen van leden waren beantwoord door de voorzit ter en de secretaris, de heer L. Ver leun, werd het in de aanhef vermeld besluit met algemene stemmen geno-< men. Tevoren was o.m. nog het finan cieel overzicht door de penning meester, de heer J. v. Ofwegen, be handeld. Het batig saldo bedraagt 415.14. De aftredende bestuursleden J. v. Ofwegen, H. Stapper en L. Verleun werden bij acclamatie herkozen. In de vacature wegens bedanken van de heer P. Vonk werd nog niet voor zien met het oog op de wenselijkheid om deze plaats te doen bezetten door een „overige oud-militair". voorzitter, de heer C. Hoogervorst, opende de vergadering met een wel komstwoord tot pastoor Van der Hoeven; het speet de voorzitter te moeten mededelen dat de opluiste ring der vergadering door de heer Zwirs met zijn jongenskoortje dit jaar niet mogelijk was. De overleden directeur van het genootschap pastoor Halkes en het overleden lid Joh. Akerboom wer den herdacht met een gebed voor hun zielerust. Daar de penningmeester niet aan wezig kon zijn, werd het financiële verslag voorgelezen door de secreta ris. Er bleek een behoorlijk batig saldo te zijn. Boeken en bescheiden werden door een commissie gecon troleerd, die alles in orde bevond. De secretaris, de heer H. A. Volge- ring vergastte de vergadering op een zeer mooi jaarverslag. We vernamen hieruit dat het genootschap 425 le den telt. Vorig jaar werd de stille omgang gemaakt door 272 leden. Een m memoriam werd gewijd aan pastoor Halkes, in leven directeur van het genootschap, en een begroe ting aan de nieuwe directeur pastoor A. v. d. Hoeven. De voorzitter deed vervolgens me dedelingen over de bedevaart die gemaakt zal worden in de nacht van zaterdag 16 op zondag 17 maart. De reis wordt gemaakt met autobussen, de reiskosten bedragen 2,50. Zaterdagavond is er om half elf lof in de parochiekerk. Daarna ver trek naar Amsterdam om circa kwart over elf. De H. Mis is om kwart voor één in de Sint Bemarduskapel waar na om twee uur de omgang gemaakt wordt. De algemene intentie is: Vre de en vrijheid voor de Kerk der stilte. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de voorzitter de heer C. Hoogervorst en de secretaris de heer H. A. Volge- ring tot uiterlijk vrijdagavond. De voorzitter spoorde aan tot grote deelname aan deze bedetocht, vooral ook door de jongeren. In een toespraak tot de vergade ring dankte de pastoor de secretaris voor de woorden ter bgroeting tot hem gericht en hij hoopte dat de bloei van het genootschap zou blij ven en zo mogelijk nog toenemen. Dat vooral ook het Eucharistisch le ven in de parochie moge bloeien, dat men met overtuiging en bezieling zou deelnemen aan het H. Misoffer. Verder sprak de pastoor over het wonder der H. Stede dat een zicht baar bewijs is voor Christus tegen woordigheid in het H. Sacrament. De toespraak werd besloten met een aansporing tot vurig gebed voor de algemene intentie. ZWAMMERDAM RAADSVERGADERING. De korte raadsvergadering onder leiding van burgemeester van Dobben de Bruyn ving aan met beëdiging van het nieuw toegelaten raadslid de heer Jac. de Kruijf. Dp voorzitter heet daarna het nieuwe raadslid met enke le woorden hartelijk velkom. Er wordt in de Zwammerdamse raad zo zeide hij, niet teveel gepraat, maar wel worden de zs':en op een prettige manier afgedaan. De verhoudingen zijn goed. Hij hoopt dat dt heer De Kruyf zich spoedig in de raad geheel thuis zal gevoelen. De raad benoemde daarop met al gemene stemmen tot hoofd der Ko ningin Julianaschool de heer W. J. Kalkman te Boskoop. Het in rekeningcourant op te ne men bedrag bij c e bank voor Neder- landsche Gemeenten te 's-Gravenha- ge wordt verhoogd tot 195.000. En tenslotte wordt medewerking verleend voor de stichting van een nieuwe R.- Uloschool aan de Over tocht ter vervanging van de bestaan de. Hoewel de aude school slechts een primitieve auisvesfng biedt, te klei ne lokalen en zeer gehorig, zal 't nog wel geruimen tijd duren voor onder de huidige omstandigheden toJ ver vangende bouw kan worden overge gaan. Daar geen der aanwezigen iets voor de rondvraag heeft wordt de verga dering daarna gesloten. ZEVENHOVEN WONINGBOUW. De 3 gemeentelijke woningen aan de Dorpsstraat alhier zijn voor be woning gereed gekomen en de door b. en w. onlangs aangewezen huur ders hebben inmiddels bericht ont vangen, dat de woning door hen kan worden betrokken. De huur zal in gaan 18 maart a.s. Deze woningwet-woningen, welke in snel tempo door de fa Van Wen- gerden Visser alhier zijn ge bouwd, zien er goed verzorgd en af gewerkt uit. Vooral de zeer mooie douchecel met inventaris is een gro te verbetering in deze arbeiderswo ningen, terwijl ook de ruime, lichte vertrekken zowel beneden als boven zeer geriefelijk zijn. De woningen zijn voorzien van een „Bruynzeel- keuken" en hebben door de inge bouwde kasten overvloed van leg en hangruimte. Missie. Zaterdag jl. is door de Paters Redemptoristen de H. Missie in de parochie van de H. Joannes de Doper alhier begonnen. Hiermede is zoals deze paters reeds van tevo ren hebben aangekondigd de „slag om Zevenhoven" aangevangen. Deze sjag, welke op het ogenblik nog in z'n volle omvang woedt, zal eindi- 1 gen op zondag, 17 maart a.s. Geboren: Martina Christina dr van Th. van der Meer—Helling; Cor nelia Maria dr van M. Rietveld Pietersen; Emma Adriana dr van H. J. van SchaikVan der Zaan; He lena Servina dr van J. van der Meer Hoogervorst; Anja dr van J. Vos- hartHoogendoorn: Marinus Jan zn van J. BosBax; Wilhelmus Gerar- dus zn van J SlofDaanen. Ondertrouwd: Nicolaas H. Oost veen 22 j., te Ri-nsaterwoude, en Cornelia M. Bon 28 j. Gehuwd: Anthonius P. Valentyn, te Ter Aar. en Martha van der Horst; Hubertus C. Valentijn, te Ter Aar. en Hendrica J. van ider Hoort; Gijs- bertus J. van der Pijl, te Ter Aar, en Anna J. de Groot; Theodcrus C. Wijfje, te Ter Aar en Adriana M. Bos. Overleden: Johannes W. Aker boom 57 j., echtgenoot van A. M. Kokshoven, won. te Ter Aar.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2